9. listopad

9. listopad
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1544 1544

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

Evaho73
26.10.2022 3 z 5

Colleen Hoover má dar písať tie najklišoidnejšie romány a prinútiť čitateľa, aby si myslel, že všetko je nové a fantastické. Normálne obdivujem spôsob, akým prezentuje otrepané momenty, vďaka ktorým sú jej knihy návykové.
Do čítania knihy "9. listopad"som sa pustila podľa nadšených recenzií, a nemôžem poprieť, že je opäť veľmi - použijem českú frázu - čtivá.
Ale... Je tu skrátka to ale...
Od polovice knihy som začala mať pocit, že už je toho priveľa: pohnutý príbeh je v poriadku, život nie je vždy ružový a tragédie k nemu bohužiaľ patria, ale moje čitateľské podvedomie mi opäť nahováralo, že to autorka zase preháňa a cielene tlačí na city svojich čitateľov.
Niekde som čítala, že v prípade kvalitnej knihy, by tomu tak byť nemalo...

Micandy
26.10.2022 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, jen v polovině jsem si říkala že to je těžko uvěřitelné. Trochu mi vadilo ,že jsem se nedozvěděli téměř nic o Fallon v NY, nic dopodrobna. Vždycky to bylo jen o jejich setkání a kolik jich bylo. Poslední třetina knihy to určitě zachránila, bylo to emotivní až mi ukápla slza. Zajímavý příběh, ale ne tolik, abych dala 5 hvězd.

mfajmanova
23.10.2022 5 z 5

Moje druhá knížka od Colleen a opět jsem nadšená. Krásný, pro mne nepředvídatelný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Do 300 stran dokázala autorka vměstnat tolik děje, co jiní nedokážou do 500, a přitom tam nic nechybělo. Děkuji!

Klaton
23.10.2022 5 z 5

Je to ma prvni knížka od teto spisovatelky a rozhodně ne posledni, příběh je krásně čtivý, nešlo mi se odtrhnout a dočetla jsem v jednu rano, protože jsem musela vědět jak to dopadne

blacktea48
13.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha dočtená, já jsem dotčená. Poznačená. Zničená. Dojatá. Příběh se táhl přes několik let, jejich vztah se táhl přes několik let, přesto jak je v knize zmíněno, dohromady spolu strávili opravdu hodin málo. Ale i tak se to stalo. Ta láska tam byla cítit skrze stránky tak živě.
V průběhu jsem si prošla různorodými emocemi. Byl tam jak hněv, tak plesání srdce. Musela jsem si dělat pauzy, ta přiznání a gradace příběhu byla kolikrát moc.
Dokonce tato kniha patří k málu těch, co mě kdy rozbrečely.

Nakonec přidávám svou nevyřešenou otázku na úplný závěr knihy. Prosím o vysvětlení stihnutí tolika aktivit v krátkém časovém úseku, jako je 180 sekund. Poslední kapitola mě vyloženě nechala zmateně listovat knihou a hledat vysvětlení. Zůstává však má otázka, jak?

lindaaa
09.10.2022 5 z 5

Velmi krasny pribeh

PetraBery
09.10.2022 4 z 5

Může vzniknout plnohodnotný vztah, když se s partnerem uvidíte pouze 1x v roce a celou dobu nejste jinak v kontaktu? Autorka nám předvedla, že to možné je. A stejně jako její ostatní knihy je toto dost rychlé čtení, protože chcete vědět, jak Fallon a Ben dopadnou.

Martule44
09.10.2022 5 z 5

Ač již nastal podzim a šustící listí pod nohama zlátne, sáhla jsem po tomto, jak někteří píší, letním románku... A udělala jsem dobře! Krásný, romantický a dojemný příběh napsaný s citem a umem autorky, popisující nelehkou cestu obou hlavních postav do srdce toho druhého, a kterým tvrdé zkušenosti ze života zanechaly šrámy na duši. Cožpak to tak v životě není a mnohdy v tvrdší realitě?
Kniha si najde čtenáře v každém věku, protože každý z nás si v životě prošel jistými útrapy, ale prožil i krásné zamilované první momentky a takhle kniha je důkazem, že nás v životě stále má co chytat za srdce, ať nám je dvacet nebo víc... Díky za takové chvíle!!

VěraČamková
08.10.2022 1 z 5

Pro mě je těžké hodnotit. Kniha je čtivá, románek jak vystřižený z červené knihovny, takže si vášnivé čtenáře rozhodně najde. Pro mě jen jako oddechovka, přečíst a odložit. Už bych nepotřebovala číst znovu.

Mistatka
05.10.2022 5 z 5

Za mě další super knížka, nevím proč jsem se nemohla začíst...ale druhou půlku knihy,jsem zhltla... Všem doporučuji

libuse6749
03.10.2022

Tahle love story má zajímavý námět, přibližující to, proč se jmenuje 9. listopad. Právě ten den si padnou do oka Ben a Fallon a rozhodnou se, že se budou potkávat každý rok v ten samý den po dobu 5 let. Každý si žije svůj život, prožívají vlastní vztahy, nemají na sebe žádný kontakt….potkají se vůbec někdy‍️‍, ….jednou, dvakrát nebo už nikdy? Zápletka, jak z romantického filmu, který ještě ani nebyl natočen?

Teď jsem vám v pár větách prozradila moje první setkání se spisovatelkou Colleen Hoover a nedivím se, že její romány jsou bestsellery. Knížka je plná emocí, čtivá, místy hodně přeslazená a přesto mě překvapil velký finálový zvrat. Asi úplně neosloví muže, ale já si ji zatím škatulkuji do kategorie oddechové čtení pro ženy a dívky.

Safrika
30.09.2022 5 z 5

Za me parada. Od zacatku do konce chytlave, vtipne, prijemne. Moc se mi libilo.

7Clary7
27.09.2022 3 z 5

Určitě nejsem cílovka autorky. Škoda, že v anotaci není zařazení do young adult. Takhle jsem se tím zbytečně prokousávala.

Jirinamac
22.09.2022 5 z 5

Zajímavá knížka, kdy příběh na začátku vypadá úplně jinak, než na konci. Bavil mě pohled na den 9. listopad ze strany Bena, který v sobě musel potlačit velké životní tajemství, které se silně dotýká právě Fallon a zároveň, co od toho dne očekává Fallon. Pěkné čtení.

Nessie71
15.09.2022 5 z 5

Tak tato knížka.. NEUVĚŘITELNÝ! Vřele doporučuji!

zdenaR
12.09.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky a maximální spokojenost.

VercaV
08.09.2022 3 z 5

Colleen to prostě umí. Všechny její knížky, co jsou doposud četla, tak jsou plné emocí a tato nebyla vyjímkou. Líbilo se mi, jak to bylo psané z obou pohledů. Bylo to plné zvratů, které jsem neočekávala. To odkrytí parvdy na konci bylo strhující, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Krásný konec na závěr nesměl chybět.
Moc se mi líbilo, jak zde byly postavy z jiné knížky - Miles a Tate. I když si teď uplně nevybavuju, jak byli propojeni, kromě toho že Miles je kamarád Iana, jestli je Ian nějak objevil knize Odvrácená tvář lásky.
Jediné, co mě tam trochu chyblo, tak bylo nějaký popis toho, jaký měli život v průběhu roku než se opět potkali. Jinak moc povedená knížka.

Annyshga
03.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Knihy od Colleen jsou pro mě vždy sázka na jistotu. A ani tato mě nezklamala . Na knihách od autorky mám ráda, že v každé knize řeší nelehklou životní situaci, která může potkat kohokoli z nás. V tomto příběhu se musela Fallon potýkat s následky požáru, který ji popalil půlku těla a vzal sebevědomí. Osudná noc, kdy došlo k požáru jí vzala nejen její sny ale i osobní život. S hlavní hrdinkou jsem soucitila a chápala její chování. Pak ale do jejího života zásahl Ben a svět byl hned hezčí. Jejich příběh se vyvíjel pouze v jeden a ten stejný den 9.listopadu. Upřímně já bych asi nevydržela nemít celý rok kontakt s milovanou osobou ale knize to dávalo pěknou dávku zvědavosti.

Autorka si během děje opět zahrávala s emocemi čtenáře a já byla na měkko jako vždy. Tentokrát se jí povedlo mě i tak šokovat, že jsem zůstala doslova s otevřenou pusou . Závěr příběhu, kde Ben odkrývá svá tajemství byl skvělý a já nemohu jinak než dát zase 5 hvězd

Andělla
31.08.2022 5 z 5

Další skvělá knížka od Colleen plná emocí. Zhltla jsem ji za dva dny. Příběh Fallon a Bena mě chytnul za srdce, všechny pocity byli tak skutečné, nejednou jsem měla slzy na krajíčku. Colleen je prostě bohyně, každá další knížka od ní je skvělá.

Objevení Iana, Tate a Milese v příběhu? Doufám, že to nebyla jen shoda jmen a zaměstnání, protože to mi přišlo naprosto dokonalé.

B99
29.08.2022 5 z 5

Tahle knížka nešla prostě odložit, přečetla jsem jí jedním dechem za dva dny a kdyby to šlo, nejraději bych jí přečetla za den. Tak moc mě vtáhla autorka do děje. Nejen, že se jedná o mladou a jiskřivou lásku, ale je to strašně zajímavý koncept, napsaný dokonale z pohledu obou dvou hlavních hrdinů. Co jsem na knize hltala byly hlavně nepředvídatelné zvraty u kterých jsem nestačila valit oči. Opravdu moc dobrá kniha