120 dnů Sodomy

120 dnů Sodomy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432983/bmid_120-dnu-sodomy-EY9-432983.jpg 3 661 186

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Romány Filozofie
Vydáno: , Cesty

Les Cent Vingt Journées de Sodome , 1785

Hokkejka
05.03.2015 4 z 5

Velké zklamání. Úvodní představování bylo nudné, potom se to konečně rozjelo a vypravování Duclosové mě fakt bavilo. Ostatní vypravěčky už v knize dostaly jen málo prostoru a postupné vraždění obyvatel zámku bylo taky dost ošizené, chyběl mi aspoň popis nějakých zrůdností s dítětem Konstance. Čekala jsem od této knihy mnohem víc. Asi už mám načteno dost prasáren, jinak si to nedokážu vysvětlit.

PetikH2O
10.02.2015 4 z 5

Perverzní prasácký porno... Lepší než mnou nedočtená kniha 50 odstínů šedi :) :D

kuba95
25.01.2015 3 z 5

Encyklopedie všemožných úchylek a anomálií, která se podle mého názoru dostala až za hranice toho, proč ji markýz psal. Pro něj to byla jen jakási studnice, do které vyléval z jedné strany své zvrácené touhy a z druhé strany to, co se dělo okolo něj. A pro nás to je zcela jistě trochu nevšední analýza lidské sexuality, tehdy ještě daleko předjímající Freudovo učení.

ciele
18.01.2015 odpad!

Uf!! To bylo velmi náročné. Bez častých přestávek ve čtení a bez prokládání jiným čtivem bych to asi jen tak nezvládla...

Izu
15.01.2015 4 z 5

Parádní jízda plná hnusu a perverze.

Linnhe
09.12.2014 3 z 5

Začátky kapitol mě vždy šokovaly, ale poté už to bylo to samé dokola a o to míń šokující. Nechutné to však bylo furt.

feex8
05.12.2014 1 z 5

Zaujimavych bolo mozno 10 - 20% , zvysok bol uz iba nechutny (pre mna).
Styl pisania - nic vynimocne. Jedine, co robi tuto knihu vynimocnou je tema a to, ako az nechutne je opisana.

Moje hodnotenie: 15%

Belbo
24.11.2014 4 z 5

Podobenství o moci.

milunka21
23.11.2014

Nemohla sem ji dočíst,je prostě nechutná.

toecutter
02.11.2014 5 z 5

kniha je pořádně ůchylná,o tom žádná,ale já v ní spatřuji spíše kritiku společnosti,kdy představitélé moci-bankéř,šlechtic,soudce a biskup,kteří by měli jít sami příkladem se chovají jako ta největší hovada,já myslím,že ve společnosti de Sadeho doby se jako šlechtic ani nemusel moc namáhat,aby plno takových věcí kolem sebe viděl na vlastní oči,na jeho dílech je také vidět,jak mu pokritecká církev hodně ležela v žaludku a ani se mu nedivím-zvěrstva svaté inkvizice pokud vím nebyla nikdy potrestána a jejichž zločiny se děli i na našem ůzemí-kam se ovšem hrabali třeba na inkvizici španělskou nebo německou,to byli opravdový sadisti kvůli majetku,kterým vlastně disponují dodnes,snad ještě horší,než čtyři zvrhlíci v této knize-ovšem na rozdíl od de Sada,který strávil mnoho let v Bastile a psychiatrických léčebnách pouze za to,že myšlenky dával na papír,tito řezníci,kteří měli ne jen ruce,ale snad celý těla od krve dožili v klidu,pohodlí a ještě z plno z nich udělal vatikán svaté-holt,ti co mají peníze a moc budou vždy nad těmi,co jí nemají,o čem podle mě je vlastně smysl celého jeho díla-i když dost drasticky podaný..

Séboun
22.10.2014 4 z 5

Peklo!

4/5

Shampoo
01.10.2014 3 z 5

Dávám tři body :) ne proto že bych to kdy dočetla, ne děkuji již jsem zvracela, ale proto že jsem to využila jako výchovný prostředek na bandu puberťáků a "yes" klaplo to. Je vidět že zase tolik nadšenců do soulože s opicí a starou prostitutkou nenajdete :)))

lucie0942
23.09.2014 2 z 5

Než jsem knihu dočetla, tak jsem ji musela nejméně 5x odložit, abych dokázala vstřebat, co za nejnechutnější věci člověk dokáže vymyslet. Nakonec jsem ji statečně dočetla, doporučila jako největší sadomasochistické, úchylné a zvrácené dílo a po nějakém roce se k ní vrátila, abych zjistila, že se můj názor nezmění.

Marille
29.07.2014 5 z 5

Jsem nejspíše sadistka, ale tuto knihu miluji, měla jsem ji jen půjčenou a ráda bych ji sehnala. Číst ji před spaním, to byla slast.

felix6338
07.07.2014

Zatím nečteno, nemohu ji sehnat po knihovnách, ale čtení této knihy se bojím. Ne toho, co tam je napsané...nebo toho co si o mě pomyslí ti, kteří budou vědět že to čtu..ale spíš toho, abych se v tom, co je tam psané a rozebírané, nepoznal...někdy mám totiž pocit že jsem De Sadem já sám.

lucie.8
23.06.2014 odpad!

Nevadilo by mi, že je to dekadentní porno plné násilí, ale v podstatě to nebylo o ničem a nemělo to žádnou hlubší myšlenku.

AndreaD
13.05.2014 4 z 5

Po 120 dňoch určite nesiahajte, pokiaľ si chcete pri knižke oddýchnuť. Odporučila by som ju pre čitateľov, ktorí chcú prerušiť tabu, skôr zo zvedavosti rozšíriť isté poznatky o sexuálnych deviáciách, praktikách vykonávaných v minulosti. Knižka je písaná formou denníkov, ktoré bez okolkov spísali, zaznamenali rôzni aktéri bakchanálií konajúcich sa v jednom ukrytom zámočku, sídle v ktorom boli plnené sexuálne túžby a rozvíjaný sadizmus zvrhlíkov túžiacich po tomto druhu "zábavy", často aj proti vôli obete. Knižka sa neštíti opísať akúkoľvek úchylku kvetnatým spôsobom, preto nie je určená citlivým povahám.

Lady Dracula
12.05.2014 5 z 5

U 120 dní sodomy hodně záleží na tom, proč tu knihu chcete číst. Pokud ji otevřete z důvodu čiré zvědavosti, ale žaludek se vám zvedá už při oběrech krve, s největší pravděpodobností knihu nedočtete nebo budete hlásat něco o nechutnostech, prasárnách a apod (ty se tam samozřejmě dějí). Pokud se k tomu ale postavíte jako k vědeckému dílu, jakési encyklopedii sex. úchylek, minimálně vás to zaujme.

Osobně jsem se po většinu prvního dílu docela nudila. Ne, že by mě ty praktiky neznechucovaly nebo, nedej bože, že bych některé zkoušela, ale vše se začalo tak nějak opakovat, vše se lišilo tak minimálně, že jsem docela rychle přestala vnímat, jak všemožně se jde ukájet, ale spíše mne zaujaly filozofické myšlenky mezi řádky, týkající se postavení žen, dětí, chudiny a apod.
Od druhého dílu vše nabralo spád a text byl podstatně chudší na pomalu básnické obraty. Vlastně to byl spíše takový výčet toho, čeho všeho jsou lidé schopni. A že toho je skutečně požehnaně a to to markýz ani nestihl dopsat!

Jedno je však jisté: To, nad čím se někteří ošklíbají a společnost o tom radši nemluví, se stále děje. Sice asi v menším měřítku, ale děje. Nastává však otázka, zda je to dobře či špatně, zda tabuizovat nebo to vyvést na světlo boží a tedy to tak nějak zoficiálnit a jaksi potvrdit...Osobně si myslím, že vše by mělo mít své hranice. Žádné vraždy ani skutečné týrání. Ale to už se dostávám tam, kam nechci.

Je to jednoduchá kniha, ale přitom velmi náročná...

acul.p
05.04.2014 2 z 5

Nechutnější kniha nejspíš neexistuje...napoprvé jsem ji ani nemohla dočíst :P

NAMEKA
24.03.2014 4 z 5

alee notaaak vy citlivky :D Je to dobrá knižka :)