120 dnů Sodomy

120 dnů Sodomy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432983/bmid_120-dnu-sodomy-EY9-432983.jpg 3 661 186

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Romány Filozofie
Vydáno: , Cesty

Les Cent Vingt Journées de Sodome , 1785

maaca
08.01.2011 5 z 5

Naprosto šílené počtení. Napsal někdo někdy zvrácenější knihu? Místy nechutné, ale kupodivu velmi čtivé.

Je otázka, jestli je dobře nebo špatně, že je dokončená pouze první kniha a zbylé tři jsou jen výčtem zvrhlostí.

papaja
30.11.-0001 4 z 5

Podobnou knihu jsem ještě nečetla, chvílemi mi bylo špatně, ale svou nechutností je přitažlivá a tím i výborná, bohužel mne mrzelo, že autor nerozpracoval všechny příběhy, protože pouhý výčet nechutností mě nedokázal vtáhnout do děje, proto jsem dala o hvězdu méně, je to neuvěřitelná kniha a to nejspíš pro dobu, kdy je psaná, některé knihy i z pozdějších let jsou považovány za pornografické a to jen kvůli jednomu odstavci. :)
Také bych chtěla doporučit film: Quills - Perem markýze de Sade

Hellboy
30.11.-0001 4 z 5

Poslední stránky jsou obtížně stravitelné, ale jinak docela zajímavé čtení. ehm:)

Amelie
30.11.-0001 4 z 5

Myslim se, ze 120 dnu Sodomy opravdu stoji za precteni. Je to nechutne, zvracene, ale prave proto se to skvele cte. Trochu mi vadilo, ze se markyz casto opakoval a dilo zacalo byt chvilemi velice nudne... snad jen - Dikybohu ze to neni dokoncene... Jsem rada, ze jsem se k teto knize dostala.

Adaptace - Salo aneb 120 dnu Sodomy - katastrofa

koubin007
30.11.-0001 4 z 5

Tato kniha je svědectvím lidského hnusu a zbabělosti.Pojednává o několika zhýralcích, jejichž největší zálibou bylo ukájet své vilné choutky těmi nejbrutálnějšími způsoby.Kniha je nejvýznamější sexuologické dílo 18. století, a zabývá se podrobně veškerými lidskémi sex. aberacemi, v poutavých příbězích.

Možná se někdo na základě tohoto komentáře bude rozhodovat zda knihu číst či nikoliv. Já doporučuji přečíst jen silnějším náturám.vJe to dost tvrdý, ale s odstupem času mi to připadá jako zajímavá zkušenost, že i takto zvrácení lidé jsou mezi námi.Původně jsem chtěl vložit i několik ukázek z knihy, ale pro jejich výstřednost jsem si to nakonec rozmyslel.
Na závěr je třeba dodat, že autor knihy propůjčil své jméno té nejbrutálnější a nejodpornější sex. úchylce jakým je SADISMUS.

Xeelee
30.11.-0001 4 z 5

I když to není příjemný čtení, tak mi ze 120 dnů Sodomy nijak extrémně špatně nebylo a navíc se vše začalo dost opakovat. Čekal jsem, že další tři měsíce budou drsnější, ale nerozpracovaný poznámky mě prakticky nedokázaly vtáhnout do děje a nedovolovaly mi nějak se vžít do postav, ať už jde o děti nebo naši svatou čtveřici. Představivost nepracovala tak jako u první kapitoly. Ale i přes zdánlivě dost negativní hodnocení jde o velmi zajímavou knihu, po jejímž přečtení se budu na svět a na lidi koukat trochu jinou optikou. Nejzajímavější bylo sledovat, jak na určitý věci reaguju v průběhu četby. To co se mi zdálo odporný a nechutný se časem stalo něčím, nad čím jsem se už ani nepozastavoval. Hranice toho co snesu se průběžně snižovala. Asi to bylo tak častým výskytem extrémností, který jsem se pomalu zvykal přijímat. Co se podobných věcí týká, tak já, jako lovec extrémních zážitků, který ve mě vyvolají silnou odezvu, jsem otrkanej spoustou brutálních, experimentálních nebo nechutných (ale třeba i korejských nebo japonských romantických) filmů.