Zoloe a její dvě pomocnice neboli Několik týdnů života tří hezkých žen

Zoloe a její dvě pomocnice neboli Několik týdnů života tří hezkých žen https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18796/bmid_zoloe-a-jeji-dve-pomocnice-neboli-n-LEP-18796.jpg 3 52 3

Po všech stránkách je Zoloe jen slabý odvar toho, co Markýz de Sade ztvárnil ve dvou svých nejlepších dílech – 120 dnech sodomy a Juliettě. Použitý literární styl i stavba děje hovoří s největší pravděpodobností o podvrhu, ale autorství Zoloe se již asi "nezbaví"… Ať je již autorem kdokoliv, vyvolala po svém vydání v červenci 1800 množství skandálů, což bylo asi i jediným smyslem, proč bylo dílko sepsáno.... celý text

baacinka
07.03.2020 2 z 5

Nebavilo mě, odložila jsem.

daza.dt
25.10.2016 2 z 5

jak už bylo napsáno.....no. Filozofické pojednání o mravech, popisy prostředí, smýšlení - vše až moc obsáhlé. Žádné vulgarity, nemravnosti nečekejte. Nedlouhé počtení - chvílemi pro mne až zbytečně dlouhé. Moje hodnocení - neurazí, ale ani nenadchne.

Hrefna
29.03.2012 2 z 5

No...krátký příběh o třech svobodomyslných, bohatých a vášnivých ženách, vmáčknutý na pár stránek. Popisy postav velice strohé, děj kromě erotických scén také žádný, zápletka i rozuzlení nijaké. Co však musím ocenit je, že i když se kniha skládá skoro ze samých lechtivých scén, tak není vůbec vulgární, všechny scény jsou popsány s neuvěřitelným citem, jsou až skoro romantické. Řadím do sekce literatura vhodná na toaletu.

markýz de Sade

Donatien Alphonse François de Sade
francouzská, 1740 - 1814
2006  59%120 dnů Sodomy
2010  67%Justina a Julietta
2002  66%Justina aneb Prokletí ctnosti
2008  54%Zoloe a její dvě pomocnice neboli Několik týdnů života tří hezkých žen
1991  56%Julietta čili Slasti neřesti

Kniha Zoloe a její dvě pomocnice neboli Několik týdnů života tří hezkých žen je v