Mnichovská zrada

DISKUZE » Volná diskuze


siena
siena 01.04.2021 v 21:49

R.E.M., vážně nemáte? A co je tedy tento váš příspěvek?
Máte pravdu, jak diskutuju, to si může každý přečíst. Ostatně, je to to, co tu o nás všech je známo, k čemu se případně vymezujeme, jak a proč...

Vestička, ač budu zajisté zase obviněna z nadřazenosti, psychologie nebude vaší silnou stránkou, být vámi, bych do ní moc nezabrušovala. A, už jsem to také psala, vážně mi tu budete zrovna vy cosi psát o tom, co tu mám/nemám prozrazovat?

Text příspěvku byl upraven 01.04.21 v 22:55

Vestička
Vestička 01.04.2021 v 22:17

REM. Vím zcela určitĕ, že Knihu si nepřečtu. Při takovémhle čtení se mnou lomcuje zlost, že se to nedá vydržet. A pak mi chybí argumenty v diskuzi. :-)
Sieno, bohužel je to tak , nemusíš použít sprosté slovo, a přesto můžeš být sprostá . Je to takové nadřazené koloniální chování Angličana k Indovi . Tipické pro západ .
Já si myslím , že na západě jsi dlouhe žila, a oni se tam k tobě právě takhle chovalii. A ty ses to od nich naučila. Zbav se toho, Je to nepříjemné. Co se tvého života týče, mohu se samozřejmĕ pouze domýšlet. Neprozradíš nic. Ani to , what do you do for living. Nikdo nemá rád nadřazené chování. Diskuze s tebou je jak tvoje přezdívka. Na první pohled Krásné město, ve skutečnostis smradlavá řeka.
Zřejmě to potřebuješ slyšet na plnou hubu 100x.

Text příspěvku byl upraven 01.04.21 v 22:29

Vestička
Vestička 01.04.2021 v 22:23

Ps. V Sienĕ jsem byla. Nádhera!!!

SputnikV
SputnikV 02.04.2021 v 07:37

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

kapr
kapr 02.04.2021 v 09:44

Sputnik

cit.:"Ale k tématu - kritika antisemitských knih je v pořádku, jen nečtu žádnou nebo dostatečnou diskuzi knih, a že je jich tady dost a dost, které adorují zejména nacistické vojáky na východní frontě, třeba Osení v bouři, to je hnus - to fakt nevadí?"

Nečtu nic o válce, ať už z kterékoliv strany, a opravdu jen těžko mohu diskutovat, nebo třeba jen sledovat diskuzi o knihách, jejichž tituly "slyším" poprvé od vás. U většiny uživatelů DK předpokládám podobný postoj. Bohatě mi stačí, že se musím v TV vyhýbat hitlerovi, který vykukuje sice ne z každého druhého programu, ale straší tam rozhodně více, nežli je zdrávo.
I z těch ostatních programů zpravidla z obrazovky v jednom kuse kape krev, a když ne, tak jde ve většině zbývajících případů jen o bezcennou červenou knihovnu, byť často s velice kvalitní kamerou. (Manželka ty "německé romantické filmy" sleduje především kvůli exteriérům, nikoliv kvůli stereotypním zápletkám, a tak některé úryvky zachytím i já.)

kapr
kapr 02.04.2021 v 09:53

Vždycky ostře rozlišuji mezi státním útvarem jako takovým, a mezi jeho řadovým obyvatelem. Mezi mými sympatiemi jednoznačně vítězí onen řadový obyvatel, človíček semletý soukolím státní administrativy.


encyklopedie
encyklopedie 02.04.2021 v 10:40

to kapr .... citujui: Nečtu nic o válce, ať už z kterékoliv strany,.. U většiny uživatelů DK předpokládám podobný postoj.....
Kurecpalec to by bylo špatné, kdyby čtenáři nečetli světový válečný román .... a jsem rád, že jsem za 40 roků za knihovnickým pultem "vychoval" mnogo čtenářů válečné literarury ...at z pohledu té či oné strany.....

Program v TV si musíš udělat sám..... za celý týden se ted dívám přímo jen v sobotu na Poldu a proklínám tu svinskou Primu za reklamu.... jinak nahodím některý svůj disk a dívám se na filmy, seriály, dokumenty .....co chci já ....

Text příspěvku byl upraven 02.04.21 v 13:18

Eicherik
Eicherik 02.04.2021 v 11:02

Válečný román je pěkný žánr. :-)

SputnikV
SputnikV 02.04.2021 v 12:56

enycyklopedie - to já tedy na české TV seriály koukat nemůžu, snad jen Hříšní lidé a brněnská pátračka je pro mne snesitelná, válečné romány a romány o hrdinství už taky nečtu, když se podívám kolem sebe vidím, jak marné bylo úsilí těch hrdinů a jak dnes slouží jen jako terč jiným, čtu knihy o přírodě a sleduju některé seriály na specializovaných kanálech jako Prima zoom nebo national geographic, a taky detektivní seriály, ale ty, které se neberou vážně, jako třeba Closer, Policie NY, Poirot a další, a kromě toho milé příběhy o tom, jak lidé, kterým se nic nedaří se postavili osudu a už se jim daří, je to taková červená knihovna, která na čtenáře mrká jedním očkem říká - nebereš mne vážně, že ne třeba Stoletý stařík a tak. Jo a pohádky, pověsti a některé cestopisy. i když takový cestovatel jako Miloslav Stingl nikde v dohledu není.

encyklopedie
encyklopedie 02.04.2021 v 13:11

...když už jsem vzpomenul Matáska v Poldovi, zítra budou s Juniorem řešit případ v knihovně.....

Vestička
Vestička 02.04.2021 v 13:39

Sputniku: sem si našla, co to je siena pálená. :-)

kapr
kapr 02.04.2021 v 17:10

V posledních dnech jsem se příležitostně díval na opakování Doktora, myslím, že se jmenuje Martin, na Haló, haló, a Červeného trpaslíka. Zkouším Vraždy v Brokenwoodu a Temný Wales. Zhruba tak rok, dva se už raději nedokážu dívat na domácí produkci. Při spatření některých herců jsem opakovaně přepínal, třeba i na Předpověď počasí. Bohdalovou jsem přehlcen. Při spatření jmen jako Geislerová, Hřebejk, Pavel Liška nebo Jan Hrušínský, se mi někdy vybaví i některé názory Svěráka a mé spolužačky Oliny Sommerové-Novotné, kterou mám jinak docela rád, a přístroj raději vypnu. Potíže mám v poslední době i s jinak výborným Trojanem.
Ještě k válečnému románu. Pokud si vzpomínám, tak jediný válečný film, který jsem zhlédl z vlastní vůle, tedy ne na povinném školním představení, (a že jich tedy byla velmi dlouhá řada,) byla Bitva v Ardenách. Ten byl jediný na který jsem šel sám od sebe. Ještě snad Hlava 22, ale ten tak úplně za válečný film jako takový nepovažuji. Věřím, že existuje celá řada nádherných knih na toto téma. Já je ale nejspíše nikdy číst nebudu, snad bych něco zkusil na osobní doporučení, ale o úspěchu a změně osobního názoru velice pochybuji.

Text příspěvku byl upraven 02.04.21 v 17:28

encyklopedie
encyklopedie 02.04.2021 v 20:10

SputnikV...ne, že bych ti nechtěl odpovědět....ale nemám co.
Nedíváš se na české seriály - já ano
díváš se na Hříšné lidi - já už ne
nečteš válečné knihy - já čtu
sleduješ Zoom a NG - já taky, ale ne v TV /doc si stahuji a dívám se kdy já chci
díváš se na Policie NY - to je pro mne naprosto nekoukatelné
Seriál Poirot jsem na čas vyšachoval, přesně tak jak knihy babky Agáty - je přeherkulováno a přemarplováno...
červená knihovna u mne ano i ne ....mám rád romantické knihy, ale zdaleka ne opravdovou ČK...
Jinak jsem tady jeden z prvních uživatelů DK a od roku 2009 jsem se vypsal.... dal jsem stovky námětů na knihy, komiksy, audia, filmy, seriály ..... více jak 10tisíc příspěvků stačí....

Text příspěvku byl upraven 02.04.21 v 20:11

alekis
alekis 02.04.2021 v 20:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 02.04.2021 v 21:23

kapr - Červený trpaslík se mi taky líbil, zaujaly mě Vraždy v Brokenwoodu a nedávno Forever (Nesmrtelný). Z českých detektivek mě už dlouho nic nezaujalo.

Jacck
Jacck 03.04.2021 v 11:31

Argentinský prezident je pozitivní na covid, přitom je očkován Sputnikem V
https://www.forum24.cz/udalosti/argentinsky-prezident-je-pozitivni-na-covid-pritom-je-ockovan-sputnikem-v/

SputnikV
SputnikV 03.04.2021 v 14:45

To je ono,, očkování nezaručí neonemocnění, mělo by ale zaručit život a lehký průběh, to se všeobecně ví a ví to i ten prezident.

Nakonec, protilátky má, test to potvrdil. a to je cílem očkování,, mít v těle připraveny protilátky. Myslel jsem, že se to všeobecně ví....

já beru Sputnik, když ho přivezou.

Ale k seriálům - Červený trpaslík seriál mi přišel humorný, ale knihy , mi přišly spíše smutné. Brokenwood se mi taky líbí, i když by mohl mít kratší stopáž. Když už není nic ke koukání a nemám chuť číst, pustím si Klec bláznů, všechny tři díly, nebo Fantastická zvířata oba díly, nebo něco animovaného, to potěší. Anebo se dívám na ty kanály o reálných kriminálních případech,, pomalu ale už není , co by člověka zabavilo..už aby ta pandemie nějak dopadla a skončilo to.

Všichni nadávají na Babiše v té souvislosti že nám EU nepošle i když pomalu s křížkem po funuse, nějaké vakcíny navíc, ale já to vidím spíše jako vydírání ze strany EU, teď se snaží, ale když se snažit měla, nedělala nic. Nakonec se nechala ožulit i s těmi vakcinami, jejichž vývoj platila a pak na ní nezbývají. A kdoví, co je v těch smlouvách, když je nechtějí ukázat ani EU parlamentu.

a jak jste na tom se sečtením? já jsem se do toho ještě nedal.

Text příspěvku byl upraven 03.04.21 v 14:49

Jacck
Jacck 03.04.2021 v 14:51

Já už naštěstí Sputnik volit nemusím, dávno jsem očkovaný Pfizerem. To že jsme země s nejhoršími covid statistikami na světě je výsledek Babiše, stejně jako nedostatek vakcín. EU samozřejmě nějaké chyby udělala, ale kdoví co je v pozadí? Boris Johnson nejspíš v zákulisí upekl dohody s AstraZenecou o tom, aby prvně zásobila UK a vyšoupla EU. Koneckonců sám to nedávno přiznal, že za tím je hamižnost a kapitalismus (tj nejspíš úplatky). EU by měla jako odvetu zcela zakázat přístup AstraZenecy na svůj trh.

Dudu
Dudu 04.04.2021 v 08:51

Já se tedy očkovat nenechám. Po tom dramatickém očkování proti chřipce jsem už že všech budoucích očkování vyléčen.

Kapis
Kapis 06.04.2021 v 13:01

Všechno je chyba Babiše a Zemana! A Forum24 ulovilo majstrštyk, opravdu, hlavně, že je protiruský, to je zásadní, hehe. Kdyby to nebylo tak trapné, tak by se jeden možná i usmál.

Eicherik
Eicherik 06.04.2021 v 19:32

Název tohoto vlákna mě přiměl k malému zamyšlení. Připomněl jsem si mobilizace z roku 1938, kdy byla většina obyvatel mladé republiky připravená hájit Československou republiku. Kdyby se mělo něco podobného opakovat dnes, byla by ochota hájit vlast menší než tehdy, ale myslím si, že by se i tak našlo dost obránců republiky.
A teď přichází moje otázka. Až se republika změní na občanskou společnost a národní stát nahradí multikulturalismus, tak kdo bude ochoten hájit toto nové Česko?

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 19:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 06.04.2021 v 20:05

Pokud multikulturalismus znamená, že u nás budou žít Němci, Rakušané, Poláci a Slováci, tak to beru. :-)

alekis
alekis 06.04.2021 v 20:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 06.04.2021 v 20:15

alekis: Kdyby byla má vlast v ohrožení a já měl rodinu, tak prchnu do Afriky nebo do arabských zemí. Tam mne přijmou s otevřeným srdcem. ;-)

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.