Mnichovská zrada

DISKUZE » Volná diskuze


Vestička
Vestička 29.03.2021 v 15:03

Kapisi, dávej si pozor na profil. Ale jestli tě to tu už s náma neba, tak tohle je cesta... :-(

Text příspěvku byl upraven 29.03.21 v 15:06

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.03.2021 v 15:30

Kapis: jednou jsem dělala v jedné práci. Bylo to tam fajn. Jako všechno dobrý. Jenom tam s náma dělala jedna kolegyně. Totálně děs běs. Všechno na co sáhla, šlo do pekel. Prostě nic neudělala správně. Non stop. Ale kolektiv byl dobrej. Řekli jsme si to mezi sebou. Že nebudeme dělat špatnej vzduch a v podstatě dělali svojí práci a opravu její práce. Problém nastal, když přišel den, kdy někdo z nás udělal něco špatně. Drobnost, která lze přeskočit. Vlastně se nic nestalo. Kolotoč, který kolegyně předvedla, byl hoden národního. A to už bylo moc. Jeden se obětoval.
Zkrácená verze? Nakonec byl ten jeden nejhorší, protože něco řekl.
Od té doby jsem pochopila, že je sice hezké se ozvat, ale když je to blbost, je lepší nechat občas lidi v jejich světě. Kort na internetu, který je plný prapodovných věcí. Jedná z nich třeba píše právě tohle. Od té doby bylo dobře a klid. Jenom bylo víc práce. Asi už jsem ve věku, kdy ocenim klid.
Vestička má pravdu. Pozor na profil a pozor na klid, dodávám já. Některé věci za to nestojí. Mě to trvalo zjistit cca dva roky. A ten klid je prostě krásnej :)

Ps: a hlavně čistou mysl. Pořád je to knižní databáze, ale občas je to tady jako v diskusi pod nějakým článkem :( tj trochu mimo realitu. Jsem jediná, kdo vidí rozlil mezi realitou a "internetovou realitou"?

Text příspěvku byl upraven 29.03.21 v 16:02

Jacck
Jacck 29.03.2021 v 15:33

hehe, ruští trollové už kolem sebe začínají vzteky kopat. Je a ještě bude legrace to pozorovat. Rusko jde do kopru, to je nevyhnutelné. Zpátečnická země. A svět se mezitím posouvá kupředu a tomu Rusku se čím dál tím víc vzdaluje. Generace bývalých STBáků a KGBáků v ČR bude pomalu vymírat. Dnes odešel Kellner, který tady v zákulisí dlouho škodil. Mezi mladými Rusko tolik agentů nemá a když ano, tak nebudou tak schopní jako ta starší generace (kterou si Rusové lovili po univerzitách za dob komunismu). Ruskou před pár lety rozpoutalo hybridní informační válku, výsledkem byl Brexit, Trump, vzestup pravicového populismu v EU. Jenže svět už se poučil a začal proti ruským taktikám implementovat obrany. Trump je pryč, Biden o žádnou normalizaci vztahů s Ruskem nestojí, EU na Rusko taky kašle. Rusko je izolované, slabé a to jediné co má je opět jen chrastění atomovkama a hraní si na ublíženého. Kolaps se blíží.

siena
siena 29.03.2021 v 16:24

Lenka.Vílka, nemusíte se bát, že byste se tu musela předřít, to vám nehrozí. Však, kam by se jedna tlustá stará panna vrtla. Takže si užívejte svého životního klidu...

Vestička
Vestička 29.03.2021 v 16:28

Dudu: nikdy jsem ho nevolila, ale doufala jsem, že jak byl bezohledný, a úspĕšný podnikatel, bude i politik, že jako premiér se vzpamatuje a pochopí , že má zodpovĕdnost ne jen k sobĕ. Že bude statečnej. A nic. ....
Jacku, umřel Kellner, mĕl bys oslavovat. Přesto cítím velkou zahořklost v tvém příspĕvku.

Text příspěvku byl upraven 29.03.21 v 16:29

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.03.2021 v 16:31

Siena: já psala Kapisovi, ať nechá některé věci být. V podstatě jsme se vás i trochu zastala. Ale pokud reagujete takhle, chápu. Vystřelenou kulku do hlavně už nic nezastaví. Holt někdo má to a někdo má zase ono. Tu drouhou větu jste si ale nechat. Já o vás nemám důvod tohle říkat, protože mi to jedno. Ale když to píšete vy, zní to mnohem hůř. A smutněji :(

Ale drbárna je to tady strašná. To snad nikdo nepopírá?! Ale co, alespoň není nuda. A tak to má bejt. Kort v týhle době ;)

Text příspěvku byl upraven 29.03.21 v 16:37


Vestička
Vestička 29.03.2021 v 16:37

Myslíte, že ho nĕkdo zabil ? Mnĕ to tak připadá.
Sieno, seš na sebe zlá. A na ostatní taky.

Kapis
Kapis 29.03.2021 v 16:58

Díky Vesticko, Alekis i Lenko, já už se dávno naučil "to nechat být," ale v tomto urputnem případě mi občas ujedou... autobusy.. K Jcck a tomu směšnému tzv. rusotrollovani a kolapsu Ruska v době, kdy západ je v total rozkladu po všech stránkách si případně dovolím někdy něco napsat. Teď mě jen tak z telefonu, když nemám moc času, napadá, jestli neurážíte inteligenci lidi v Británii, když tu tvrdíte, že jen Rusi mohou za to, že se rozhodli vystoupit z EU? Nebo např. proč Američani dlouhé roky musí k ISS létat z Bajkonuru?

To jen tak z telefonu narychlo z návštěvy u kamaráda.

alekis
alekis 29.03.2021 v 17:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 29.03.2021 v 17:56

Rusko se posouvá k severnímu magnetickém pólu, z logiky věcí vyplývá, že tudy je to kupředu, takže každý , kdo se pohybuje stejným smĕrem...

alekis
alekis 29.03.2021 v 18:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 29.03.2021 v 18:21

On nikdy neodpovídá,a je to tak dobře.

Eicherik
Eicherik 29.03.2021 v 19:40

alekis: Radovat se z dneška. Souhlasím a přidám. Radovat se z maličkostí. :-)

encyklopedie
encyklopedie 29.03.2021 v 19:52

eicherik+alekis...já to píšu hodně často ....človíček by se měl umět těšit a mít radost i z naprostých /jak by řekl můj děda/ chu.ovinek..... kamarád udělal další ebook staré detektivky Muří noha od: Louis Weinert-Wiltona a já už se těším až se ponořím do podsvětí Londýna / všichni ostatní by si této staré knihy ani nevšimli....

...a hlavně pryč od těch držkovaček tady ve foru....

alekis
alekis 29.03.2021 v 20:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 29.03.2021 v 22:05

alekis, celý svět se posouvá kupředu, třeba i my. V roce 1990 mělo několik zemí podobnou startovací pozici, viz třeba srovnání bývalých postsovětských republik, které se orientovaly na západ a těch, které zůstaly připoutány k Rusku. Třeba pobaltské země se orientovaly na západ, dnes jsou to moderní státy srovnatelné ekonomikou i kulturou s ČR. Státy co dlouho zůstaly v područí Ruska zaostaly, jsou prolezlé korupcí. Vsadím se že i Ukraina se nyní bude zlepšovat, zatímco ti co zůstanou připoutaní k Rusku se nikdy nezlepší. Problém je totiž v tom, že liberální demokracie funguje a umožnuje společnosti se rozvíjet, zatímco korupce a autoritářství ten rozvoj brzdí a vyhání ze země ty nejschopnější mozky. Rusko je ve vývoji společnosti nějakých 100 let pozadu za Evropou, není schopno implementovat demokracii, dělbu moci, nezávislé soudy, nezávislé novináře, nezávislé instituce, potírat korupci atd. A proto je Rusko zaostalé. Putin mluví o jakési vyjímečnosti Ruska a jeho unikátním poslání ve světě. To jsou akorát nacionalistické fašistické bláboly ne nepodobné Hitlerovu blouznění o vyjímečném historickém postavení Němců.

alekis
alekis 29.03.2021 v 22:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Kapis
Kapis 29.03.2021 v 23:46

Dudu předevčírem v 01:03
Německá strana má pramen řeky pěkně upravený, cestičku k němu vydlážděnou... ovšem ten náš neupravený, přírodě ponechaný divoký pramen se mi líbí daleko více.

Ježiš, to je krásné!

Kapis
Kapis 30.03.2021 v 01:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Kapis
Kapis 30.03.2021 v 01:32

Hmmm, vidím, že můj příspěvek v rámci nemístné obscénní vulgarity vůči věčně slušné Sieně, která tu nikoho neustále, v duchu nejlepších anglosaských tradic povýšeně nenapadá a nevyučuje, kdo si má co správně myslet, smazali. Dovolím si jen připomenout, že její komentáře ke knihám na Databázi knih netvoří ani 1%.

Dal jsem si tu práci a celou tuto diskuzi si přečetl a mám z ní velikou radost, ne proto, že vidím, že Siena vyvolává u jiných lidí stejné opovržení jako u mě, ani z toho kolik lidí si mě přidalo do oblíbených a napsalo k tomu smazanému příspěvku, hlavně vidím, že ta urputná propaganda, kterou se nás snaží krmit, nepadá moc na úrodnou půdu. Některé příspěvky byly doslova osvěžující!

Trochu se mému chápání vymyká Jacck, který zcela vážně píše o ruské agresi v Libyi a Sýrii (on píše sice o Lybii, ale předpokládám, že myslíme tu stejnou, kdysi prosperující, zemi, kterou jsme pomohli uvrhnout do doby kamenné, otevřeli cestu k otroctví i masové migraci – samozřejmě ve jménu demokracie). Tady je na místě opravdu vážné zamyšlení, jestli ta kognitivní disonance je opravdu latentní či není se Sienou na stejné výplatní pásce. Opět bez urážky, pouze analyzuji, Aspen institute je určitě slušná farma s hodně dobrým finančním krytím.

A teď na pozitivní vlnu - dobrou noc všem, jak by ji jistě zakončil náš jeden neúspěšný zapšklý skorodizident, který po akci StB "Asanace" si nebyl v Holandsku schopen najít ani práci ani bydlení, a jeho jedinou hezkou pesničkou, kterou složil:

Krásný je svět, krásnější je moře… :)

siena
siena 30.03.2021 v 07:01

Alekis, správa věcí veřejných je v různých zemích různá. Někde je právní stát, někde není rovný přístup ke svobodám člověka, včetně toho k volbám, což je právě i v RF. Já jsem nikde nepsala a nepíšu, že by snad náš svobodný svět byl bez chyb a byl ideální. Ty vaše vzletné úvahy jsou sice hezké, ale v tomto kontextu jsou jen relativizací. Však i v Severní Koreji je jaro a určitě se z něho těší lidé. A snad se shodneme, že bychom tam žít nechtěly, že lidé tam žijí opravdu v pekle.

Kapis, být vámi, moc bych se neradovala, abyste nebyl nakonec zklamán. Ona ta statistika musí vycházet z nějakých relevantních údajů, jinak jsou to čísla takříkajíc naprd... Ale jsem ráda, že okruh vašich obdivovatelů se tak hezky rozšiřuje, A pak, že tu nejsem nic platná!

Text příspěvku byl upraven 30.03.21 v 07:41

SputnikV
SputnikV 30.03.2021 v 07:59

Kapis

tak jsem se tak díval na diskuze, kde figurují nejznalejší z nás, tedy siena a Jacck ,a objevil jsem zákonitost, výroky, které nevedou ke smazání příspěvku. Jedná se zejména o přirovnání oponenta a jeho názor k septiku a samozřejmě k prodejnému trollovi. tak se to dělá, vy nepoučitelný ve snaze užívat svobody slova naplno.

Jinak nejen zde, ale i jinde na skutečně politických diskuzích nebo diskuzích k politice se nachází čím dál tím více lidí, kteří myslí.

Pobaví diskuze k ohromující zprávě na Novinkách, že zemřel další doktor v Omsku, kde léčili Navalného, byl několik měsíců po mrtvici a nezvládl ji. to si pročtěte a stanete se zase optimistou.

Ovšem kde jinde než tady a od koho jiného než od skutečných znalců Ruska, kteří tam patrně po podstanou část roku i žijí, a vědí proto dobře, že Rusko jsou zlo a my skoro dobro, bychom se dozvěděli tolik o nedostatku demokracie tam. Nabeton je tam cenzura, lidi mají hlad a Putina volí jen proto, že musejí jinak by, samosebou, sáhli po Navalném. Víme to, říkali to v TV.

Poněkud překvapivé ale je, že většina ruských špatností je vyčtena z ruských webů, patrně těch, které Putin i ve své nadpřirozené zločinnosti ještě nestačil vyhmátnout.

Smazáním vašeho příspěvku o nesprávnosti obezity u koček, jsem docela ochuzen.

Jo, sieno, pravda bývá většinou relevantní, dokonce i poznatek o tom, kdy vře voda, není absolutní a pravda o politice je nejrelativnější věcí pod sluncem, relativnější snad už je jen diskuze o tom, zda je špenát chutný nebo fuj. A - dodávám, i na trzích s otroky, kterými náš svobodný svět obohatil zločinně bohatou Libyi svítí sluníčko......

siena
siena 30.03.2021 v 08:08

SputnikV, tak přeci jen vám to nedalo, abyste se tu nepodělil o své myšlenky. Jsem si říkala, že to dlouho nevydržíte. Pravda, zdejší příspěvek byl smazán, psát, že bez mého přispění, je zbytečné, vždyť vy víte všechno nejlépe. Ale ochuzen nemusíte být, jiné tu zůstaly, což jste zjistil... a ano, vyjadřovat se jako žumpa je v pořádku, žumpou je jen ten, kdo to žumpou nazve. Jaj, ještě, že tu máme takové uživatele, s takovou argumentační "vybaveností". Však tu již někdo podobný chyběl...

Text příspěvku byl upraven 30.03.21 v 08:10

alekis
alekis 30.03.2021 v 09:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 30.03.2021 v 10:28

V duchu nejlepších anglosaských tradic. To bych sama nevymyslela. Tleskám!!!.
Sputniku, tlustá kočka, to je zlo!!!
Sieno. Pamatuj. Kdo to říká, ten to je!!!

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.