Mnichovská zrada


alekis
alekis 06.04.2021 v 20:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 20:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 06.04.2021 v 20:39

Hana H.: Samozřejmě, že záleží víc na tom, co je konkrétní člověk zač. Jenže taky nelze zapomenout na vyrabované obchody, pouliční gangy, terorismus, pobodané lidi, znásilněné ženy.....
A většinou není vinen polský instalatér.

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 20:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 06.04.2021 v 21:02

Hana H.: Nelíbilo, někde jsem se dočetl, že je tam prý moc Korejců. ;-)

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 21:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Vestička
Vestička 06.04.2021 v 21:19

Můj dĕda byl ročnìclk 1912 , to se potopil Titanik. Dožil se 100,5 let, do posledního dne si vše
pamatoval, chodil nakupovat , a nemĕl ani vrásky,ale nerad vzpomínal když se ho nĕkdo zeptal na mládí. Říkal, to je tak dávno, že sem všechno zapomĕl. Vypáčila jsem z nĕho jedinou vĕtu ohlednĕ demobilizace. Jasnĕ že jsme byli rádi, že nebude válka. A s tím žiju já jsem xenofob. Doslova se bojím . Číňanů, jsou jak mravenci, bezohlední, krutí. K lidem ,zvířatům. Přírodĕ Nechci jejich peníze, ani ksichty. Bojím se muslimů. Vygumovaní, opice s ropou. Bojím se západu. V úpadku, a přitom nadřazení. Nelze se na nĕ spoléhat. Bojím se i Rusů. Putin řekl , že nikdy nedopustí Válku na území Ruska. Není to blázen jak Stalin. Bojím se, že nás klidnĕ obĕtuje. Nechci tu nikoho. Pokud nová skupina příjde a ovládne území, z původních obyvatel se stanou druhořadí.

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 21:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 06.04.2021 v 21:34

Dnes máme smutné výročí. Před rokem zemřela Tereza Spencerová. Novinářka Odborníci především na muslimský svĕt. Z jejích článků jsem pochopila, že nejradši má Sýrii a Egypt, kam velmi často jezdila. Potom jejího psa Chelsee, pivo a fotbal. Proslavila se rozhovorem s Bašárem Assadem v dobĕ, kdy s ním nikdo nemluvil. Její ranní kávičky, které publikovala až do smrti byly neuvĕřitelný. Mĕla smysl pro humor, neuvĕřitelný přehled i odvahu. Pokud se vám to na jednu ženskou zdá až moc, vĕzte že se narodila jako chlap. Uf třeba by mĕ za tuto vzpomínku pochválila.

Text příspěvku byl upraven 06.04.21 v 21:35

Vestička
Vestička 06.04.2021 v 21:39

Hana h a to čtu to tvoje až nyní. A přitom by to mohla být reakce, legrační.

Vestička
Vestička 06.04.2021 v 21:40

A v čem nemám pravdu?

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 21:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 06.04.2021 v 21:42

Ne tam nechodím.

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 21:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 06.04.2021 v 22:04

Tak je zřejmé , na co jsem se ptala. Tvoje odpovĕď byla taková sienovská. Ale pravda je, že tu nadmĕrnou úzkost z života mám. Proto taky dlím na databázi. Vlastnĕ mĕ to vede k hlubokém zamyšlení. Takže dík :-)

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 22:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 06.04.2021 v 22:51

Hana H, nemusí se smířit s ničím. Jestli se bude měnit k lepšímu, tak snad ano, ovšem jesli k horšímu, v tom případě s tím něco dělat. "Berte věci tak, jak přicházejí " - no s tim bychom tedy vyhráli. Už párkrát nás laxní přístup krutě potrestal.

alekis
alekis 06.04.2021 v 23:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 07.04.2021 v 12:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 07.04.2021 v 12:58

"Děsit se" může být také jen obrazně řečeno. To, že se někdo cítí znepokojen a ostražitě sleduje změny, ještě snad neznamená, že vstává denně s pláčem a bojí se vykročit z domu, tak si nechte milá Hano, svůj posměch. Na současné situaci toho k zasmání mnoho není.
Zatím ani nepotřebujeme migranty nebo jiné okupanty, naše vláda která skrze svou moc drze porušuje ústavu stačí.

alekis
alekis 07.04.2021 v 15:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 07.04.2021 v 18:43

Neděsím se, dobře spím. Také ale vím, že už dnes se máme lépe než zítra. :-)

SputnikV
SputnikV 08.04.2021 v 09:04

Na mobilizaci 1938 vzpomínal i můj děda, vzpomínal, že mobilizováni a přítomni byli i brněnští Němci, posmívali se a vyhrožovali českým vojákům, když ale byla mobilizace odvolána a Sudety vydány díky našim tehdejším a nyní znovu přátelům, zděsili se a báli se. říkali Hitler mne zabije, jsem sociální demokrat. Takže oni dobře věděli, co je Hitler a jeho Německo zač a přes to pomohli rozbít ČSR. Podle toho, co mi říkal děda, naši vojáci byli připraveni a odhodláni zem bránit a rozhodně neměli radost z odvolání mobilizace a vydání Sudet, naopak, děda říkal, že všichni plakali.

SputnikV
SputnikV 08.04.2021 v 09:43

Jo a masivní přícho cizinců ze zcela jiného prostředí a zcela jiných názorů, než ke kterým se dopracovala Evropa po létech úsilí mne děsí, ono to není o tom, že by se jim špatně učilo česky, možná bychom se my museli naučit jinou řeč a tu užívat primárně, nedávno jsem četl, že Islanďané jsou svědky pomalého umírání mateřštiny ve prospěch angličtiny a pokud už mladí mluví islandsky, pak s anglickým přízvukem...tam to má na svědomí převaha angličtiny i v jejich TV (nedabují) i na webech. co by teprve dokázal i daalší tlak...



to není o tom, umět mluvit cizí řečí, ale o tom, muset jí mluvit i doma, ve své zemi. a taky mne neuklidňuje argument, že k nám migranti zase tak moc nechtějí, jednak je republika plná Vietnamců ( a nejsou tak lala, jak se říká, drogový obchod ovládají výborně a neodvádění daní rovněž)i Ukrajinců ,a pokud tady nemáme migranty z dříve kolonizovných zemí, asi to bude tím, že se zatím vejdou do těch zemích, kde už mají svou diasporu, ale to nebude trvat věčně.


Po Němcích a Rakušanech jako migrační vlně opravdu netoužím, užili si jich naši předci dost a ani po Polácích, Divné mi připadá, že zatímco polská menšina u nás propsperuje, má vydavatelství, noviny, divadlo i školy česká menšina v Polsku - a že byla opravdu mohutná - byla asimilována, stačilo ji nepodporovat a šlo to samo.

ono příchod jednotlivců nebo rodiny nevadí. ale příchod mnohlavých skupin, rozsáhlých rodin, to je jiná káva. přinášejí nové způsoby násilí - podřezávání nebývalo v Evropě nijak oblíbené, ani bomby ,ale zdá se, že se to chytlo., jiné myšlení. Nakonec muslimské feministky, levicové feministky , ateisté ...si veřejně ťukají na čelo, když vidí, jak evropská levice, i ty feministky hloupě uvažují

Jo, je třeba poznat konkrétního člověka, ale s rozvahou, ti fr, atentátníci byli z rodin asimilovaných a v okolí oblíbených...zeptejme se sami sebe, kdy si pevněji držíme peněženku, nebo kdy častěji přejdeme na protější chodník ,když potkáme skupinu lidí jdoucích proti nám....takže ono je hezké rozumovat a vstřícnosti, nepodléhální stereotypům , ale realita pak překvapí.
takže ano, změna je život, ale evoluce ve své pomalosti věděla, co činí.

Dudu
Dudu 08.04.2021 v 11:11

Sputnik, měli jsme se bránit. Poláci se také postavili těm bastardům. Osmého dubna 1943 sťali gilotinou Fašisté v berlínské věznici naše letce a další Čechoslováky.

Text příspěvku byl upraven 08.04.21 v 11:14

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.