Pár nápadů na vylepšení webu


pobijecmuch
pobijecmuch 25.03.2018 v 19:46

soukroma má pravdu, pokud znáte název knihy tak stačí knihu otevřít dát ctrl+f napsat nick a mám to za pár vteřin

eraserhead
eraserhead 25.03.2018 v 19:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

soukroma
soukroma 25.03.2018 v 19:50

eraserhead: jednoduše...snad jak pro koho - já například nepotřebuji a ani nechci svůj komentář navrchu. Zásadně se probírám komentáři v chronologickém pořadí, od nejnovějšéch zpět. Výjimečně si komentáře srovnávám jinak, podle dostupných možností.

eraserhead
eraserhead 25.03.2018 v 19:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 25.03.2018 v 20:00

Nenazvala bych to zkratkou, ale spíše prodlužkou (což mi připomíná citát ze Sněženek a machrů: Pojedeme zkratkou, pánové. Je to sice horší, ale zato delší cesta...).

pobijecmuch
pobijecmuch 25.03.2018 v 20:06

No vidíte, každý tady preferuje něco jiného, jeden chce jedno a druhý ono. Mně třeba vrtá hlavou jak někdo za komentář může dostat 50 palců. Mně ten komentář např. nic neříká a kdyby byl palec dolů, tak ho tam dám. V hodnocení vidíte kdo jak tu knihu hodnotí, ale já bych se rád podíval, koho ten komentář tak strašně vzal, že mu dal svůj palec.


eraserhead
eraserhead 25.03.2018 v 20:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 25.03.2018 v 20:09

pobíjec ted ti nerozumím, když přece kliknu na to čísílko, tak se ti ukáží všichni kdo palec dali

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.03.2018 v 20:17

Pobijec: všichni oblíbeni dají palec, nic jiného v tom nehledej, pokud si to komentář zaslouží za originalitu klidně sto ;)

Text příspěvku byl upraven 25.03.18 v 20:18

pobijecmuch
pobijecmuch 25.03.2018 v 20:21

encyklopedie- děkuji, to jsem zase nevěděl já, bál jsem se, že mu dám palec a potom bych to musel brát zpět.
Lenka.Vílka . no, já mám jiný názor, já nemyslím, že taková slátanina si palec zaslouží.

Text příspěvku byl upraven 25.03.18 v 20:22

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.03.2018 v 20:23

Pobijec: chápu, ale doate lidí to tak dělá :( ale zavést palce dolů není špatný nápad...

soukroma
soukroma 25.03.2018 v 20:32

Palce dolů za komentáře ke knize mne také někdy napadly, ale v tom případě je nejlepší napsat komentář vlastní, který jistě bude aspoň v něčem (nejmenovitě) odporovat
Já mám ale jiný problém, u některých knih jsou tak dobré komentáře (přesněji dobré z mého pohledu - shoduji se s většinou řečeného), které označím řádně palcem nahoru, ale pak už nemám co dodat - jenže tohle jednak nedohledám snadno, tj. s kterým komentářem se vlastně shoduji, a jednak pak nemám už vůbec přehled (proč jsem safra tuhle knihu nekomentovala, když jsem nějaký názor měla a kniha si to zasloužila, v dobrém či zlém)

Text příspěvku byl upraven 25.03.18 v 20:33

Naias
Naias 25.03.2018 v 20:36

Ja si v takom prípade píšem do súkromnej poznámky nick užívateľa, prípadne aj s kúskom či kusom toho komentára.

elfos
elfos 25.03.2018 v 20:45

Palce dolů mi nepřijdou jako dobrý nápad. Nahrálo by to škodičům a celkově vyvolalo boje a negace. Jako např. teď někdo vidí v žebříčku nej knih nějakou, kterou chce srazit, tak jí dá odpad, tak by někdo mohl solit palce dolů komentářům s hodně palci jen proto, aby je srazil z žebříčku nebo že jde o lidi, které nemá moc v lásce atd. Někdo by takhle dával palce dolů i přesto, že kdyby ten komentář neměl žádné palce - byl neutrální, nezajímavý - tak by ho ani nenapadlo dát mu palec dolů - ale protože má palce nahoru, tak mu palec dolů dá. Nebo z nesmyslných důvodů, třeba že je ten komentář psaný bez diakritiky. Atd. Vidím v tom samá negativa, žádné pozitivum.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.03.2018 v 21:00

Ano, nevyhoda jsou škodici. Ale pokud by pod ním bylo na rozkliknuti zviditelnileno okno s povinným komentářem, proč palec dolů, tak by si to jeden dvakrát rozmyslel, než by palec dolů dal...ale na druhou staranu má elfos pravdu. To je téma, ke kterému je potřeba čisté svědomí každého uživatele a to není možné...

Text příspěvku byl upraven 25.03.18 v 21:06

eraserhead
eraserhead 25.03.2018 v 21:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

soukroma
soukroma 25.03.2018 v 21:58

ha, mám dojem, že by se rázem palce přestaly rozhazovat plnými hrstmi ;-) - a mohla by se zavést nová funkce kontrolora validity komentáře k palci, mám dojem, že jich (funkcí) tu je málo (prosím nekomentovat - pouhý vtip)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.03.2018 v 22:00

Já vím, že to je blbej nápad, ale je těžší říct, proč se mi něco nelíbí než jenom říct, že se mi něco nelíbí. Pokud je podmínkou k tomu, aby šlo říct, že se mi něco nelíbí, proč se mi to nelíbí, ozve se mnohem méně lidí. Škoda by byla, kdyby se z toho stala palcovaná třeba jako na youtube :(

soukroma
soukroma 25.03.2018 v 22:07

už tohohle tématu asi necháme, ale u mne je nejzásadnějším důvodem k nelibosti nad cizím komentářem, když dojdu k názoru, že dotyčný a já jsme četli každý ale úplně jinou knihu (ale raději si pochybnosti vztáhnu na sebe, ty ještě můžu řešit...)

Text příspěvku byl upraven 25.03.18 v 22:07

micha-ella
micha-ella 26.03.2018 v 12:42

Já jsem na Databázi hlavně proto, že si mohu vést evidenci knih, které jsem SKUTEČNĚ přečetla a mohu si u svých komentářů připomínat, co a proč se mi líbilo a co a proč ne. Zajímají mě i komentáře ostatních a když jsou hodnotné, dám palec. Knihotéku nevedu, nemám proč, vím, co mám doma. A taky vím, jak dlouho jsem na světě a co se za tu dobu dá přečíst. Někteří uživatelé to nevědí.

elfos
elfos 04.04.2018 v 22:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 04.04.2018 v 22:21

Výborně, skvělá změna. (Obzvláště pro mě u těch povídek.) Díky! ;)

InaPražáková
InaPražáková 05.04.2018 v 21:04

Také moc děkuji, tohle je skvělé zpřehlednění.

kapr
kapr 06.04.2018 v 04:14

Věčně nespokojen ..., U autorů mi ještě chybí Zajímavosti.
Pomáhám si tím, že je vkládám k jejich nej- knížce. Jinak určitě super!
-
2018 04 10 To samozřejmě platilo před zrodem komentářů k autorům - (k následujícímu komentáři elfos) - také to teď budu vkládat přímo tam.

Text příspěvku byl upraven 10.04.18 v 10:09

elfos
elfos 06.04.2018 v 08:25

Zajímavosti o autorech bych vkládala přímo do komentáře k autorovi. U knihy je to trošičku bokem..



Vložit příspěvek