Pár nápadů na vylepšení webu


Marthas
Marthas 16.03.2024 v 21:59

10.03.2024
Sekci Knihy jsme malinko přepracovali, aby byla více inspirativní a pomáhala lépe objevovat nové a zajímavé knížky.

Opravdu nevím, proč by sekce Knihy v momentálním stavu měla být inspirativnější, vy ano?
Mně se tak, jak byla dříve líbila více, a navíc byla i přehlednější. Až na to, že po převodu na nový web blbnulo filtrování, hmm.
Teď už rozhodně vím, že takto nic nového neobjevím.

Text příspěvku byl upraven 16.03.24 v 22:02

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2024 v 23:07

Když se rozklikne kategorie bestsellery, tak se ukáže úplně to stejné, co bylo předtím v přímém kliknutí na Knihy. S tím, že se vlastně do obsahu v záložce Knihy přidaly ještě nějaké další věci. Čili: je to vlastně úplně stejné jako předtím, jenom se tam shluklo jako bod navíc pár dalších věcí. Což záložce Knihy obsahově odpovídá.
Ano, pokud tam nikdo nenašel inspiraci předtím, nenajde jí ani teď.
Stačí si to jenom projít, zjistit "realitu změny" a bude zase dobře ;)

Radiq
Radiq 07.04.2024 v 22:45

Nešlo by přidat do Nastavení emailových notifikací tohle?
- když někdo z oblíbených uživatelů okomentuje knihu
- když někdo z oblíbených uživatelů ohodnotí knihu
- když si někdo z oblíbených uživatelů přidá knihu do Právě čtených
- když si někdo z oblíbených uživatelů přidá knihu do Přečtených
- když si někdo z oblíbených uživatelů přidá knihu do Knihotéky
- atd.

Pro mě osobně má smysl jen ten první bod, ale dává mi smysl, že někdo jiný by mohl chtít i něco z ostatních věcí, které se objevují pod těžko dohledatelným proklikem v Nastavení - Aktivita oblíbených.

Zároveň si myslím, že by nebylo dobré dát jen jedno zaškrátací pole "když někdo z oblíbených uživatelů vyvine nějakou aktivitu", protože mě zajímají jen komentáře, ale ostatní ne.

A konečně taky uvedu důvod, proč mi tady tato funkcionalita chybí: když jsem konečně zjistil, kde mám Aktivitu oblíbených hledat, nepřijde mi moc praktické, abych to musel v pravidelných intervalech kontrolovat. Navíc si nikdy nepamatuji, kdy naposledy jsem se tam podíval a co tam od mé poslední návštěvy přibylo, co jsem si už přečetl a co ještě ne.

Alternativou by ještě mohlo být, aby byla nějaká možnost indikovat, co je nové... (chápu implementační problémy s tím, KDY to označit jako přečtené - když si to už jen zobrazí v Aktivitě oblíbených nebo až když se na to uživatel proklikne? - proto by tam asi musela být možnost Označit vše jako přečtené, případně přes checkboxy Označit vybrané jako přečtené). Ale protože toto se mi zdá zbytečně komplikované, možnost přes emaily mi přijde schůdnější.

Předem díky za zvážení tohoto návrhu.

chrz
chrz 13.04.2024 v 13:16

Nějakou zodpovědnost moderátorů.
Nahlásíte chybu přes formulář, měsíc se nic neděje, takže ji asi někdo prachsprostě zahodil a nevíte kdo.
Nahlásíte totožnou změnu znovu, okamžitě se jí vyhoví, takže ji asi nějaký rozumnější moderátor schválil. A zase nevíte kdo.

pobijecmuch
pobijecmuch 13.04.2024 v 17:42

chrz -
Nikde není napsané, že vždy vám musí moderátor váš požadavek na opravu schválit. Pokud usoudí, že není správně, tak vám ho zřejmě neschválí. Nevím co vám nebylo schváleno, ale zřejmě bude lepší, když svoje požadavky budete vypisovat do diskuzního vlákna - Prosím o opravu. Bude to černé na bílém a buď vám na to moderátor odpoví, že to bylo opraveno, nebo se to neopraví, protože oprava byla bezpředmětná. A i vy budete mít aspoň přehled.
A pokud mluvíte o zodpovědnosti moderátorů, tak prosím nezapomeňte zmínit i zodpovědnost vlastní.

Text příspěvku byl upraven 13.04.24 v 19:55

chrz
chrz 14.04.2024 v 22:53

Když mi to jeden schválil a jiný neschválil, tak je naprosto zjevné, že jeden z nich pochybil. A to šlo o takovou prkotinu jako evidentně slovenské vydání zařazené mezi českými. Přesto nechám na zvážení, jestli "to bylo nesprávně"


Lovehorses365
Lovehorses365 23.04.2024 v 20:11

Já vím že je to asi blbost,
ale napadlo mě aby se tady dalo psát s autory knih.
Asi je to nereálné jelikož by hodně lidí potom autory obtěžovalo a "hejtilo" jejich dokonalá díla.
Ale stejně jsem to musela alespoň zkusit.
Samozřejmě by se zapojili jen ti autoři co by byli připravení na jakékoli otázky a komentáře.
Já osobně jsem si zatím popovídala jen s jednou autorkou mé oblíbené knihy a byla jsem ta nervózní že ze mě skoro nic nevylezlo.
Jestli se do tohoto nápadu někdo pustí tak si myslím že by to dokonale prohloubilo "vztah" mezi čtenářem a autorem.
Pokud toto není možné(99%) i tak děkuji že jste si toto přečetli.



Vložit příspěvek