Pár nápadů na vylepšení webu


siena
siena 18.02.2024 v 11:57

Naias, díky za vysvětlení.
Elfos, to rozdělení nepovažuji za uživatelsky přívětivé, ale co už nadělám.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.02.2024 v 12:30

Navíc je docela ujetý, že když hledám ve slovenských vydáních jedné knihy ... já si kliknu na své vybrané, tak se mi sloupeček vydání přehodí zpátky do českých. Takže pokud si chci projít všechna slovenská vydání, tak musím znovu kliknout do slovenských vydání. A nedej, abych zapomněla, kde už jsem byla. Mohlo by to být na dlouho :(

Je to nepraktické. Pochopitelné by to bylo v případě, když je hlavní vydání české, nepraktické, ale alespoň trochu smysl by to dávalo, jenže tohle se děje i u slovenských hlavních vydání. Takže pokud bych byla slovenský čtenář, tak bych z toho byla opravdu strašně moc odvařená.

Pokud se to takhle děje mě, že systém pozná, že jsem v Čechách, tak je mi dost líto všech, kdo v Čechách hledají slovenskou knihu, protože jsou ze Slovenska...

Je tady někdo ochotný to zkusit a podělit se o výsledky pozorování, jak mu to funguje? Někdo, kdo je ze Slovenska.

Navíc když zadám do vyhledání třeba čarodějnice, najde mi to knihy, jak má. Překliknu na jazyk, jsou tam výsledky pro čarodejnice. To by bylo ok. Bohužel to nefunguje tak, že když si tam nechám ve filtrování sk, tak mi tam zůstane, i když napíšu další vyhledávání a tím je slovenské slovo. Je nutné si překliknout. Takže pokud chci najít slovenskou knihu, tak je to trochu divné. Pokud to nesouvisí i v tomhle případě s tím, co jsem zmínila předtím...

siena
siena 18.02.2024 v 13:49

Aneb cesta k lepším cílům...

mmouse
mmouse 18.02.2024 v 21:21

Naias: Aha. No, souhlasím s Vámi. Jestliže má Databáze možnost přidávat knihy v češtině a slovenštině, což z hlediska naší společné kulturní tradice pokládám za zcela správné a logické, pak nevidím důvod, proč by knihy druhého jazyka nemělo být možné vyhledat. Za mě trošku zvláštní řešení. No, třeba to autor projektu ještě někdy přehodnotí...

Text příspěvku byl upraven 18.02.24 v 21:23

babicka_amalka
babicka_amalka 18.02.2024 v 22:49

mmouse: mně to občas přijde jako "z extrému do extrému" - na jedné straně nám to cpe slovenská vydání jako první, na druhou nejdou vyhledat.... trochu tomu záměru nerozumím ;-D

Harry_
Harry_ 18.02.2024 v 22:54

Proč nelze vyhledávat ve vlastní Knihotéce dle klíčových slov?


mmouse
mmouse 18.02.2024 v 22:57

babicka_amalka: Nechápu záměr, proč skrývat slovenské knihy před českými čtenáři a naopak a přijde mi to hluboce antiintelektuální a antikulturní.

Text příspěvku byl upraven 19.02.24 v 01:16

siena
siena 19.02.2024 v 07:18

A přitom to celou dobu, až do posledních úprav, fungovalo. Ale jsou věci mezi nebem a klávesnicí...

babicka_amalka
babicka_amalka 20.02.2024 v 12:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 20.02.2024 v 13:05

Tak jsem to teď trochu prozkoumala - vyhledávač a česká a slovenská vydání knih. Šla jsem na to přes rytierov. :-)

Zjistila jsem, že tak jak už jste odhalili dávno přede mnou, systém vychází vstříc uživatelům podle uvedeného kraje. Jsem z moravského kraje, takže na slovo rytier mi vyhledávač nabídl přednostně knihy v češtině. Po přepnutí z knihy cz na knihy sk (ve výsledcích vyhledávání) se mi objevily knihy ve slovenštině. Velká paráda. Ubydou stížnosti, že mně (z českých luhů a hájů) vyhledávač nabízí knihy ve slovenštině, a mně (ze slovenských krajin) vyhledávač nabízí knihy v češtině. Teď vyhledávač nabízí přednostně jazyk podle zadaného kraje uživatele, a při přepnutí cz/sk nabídne vyhledané knihy v jazyce dle výběru. Líbí se mi to.

Navíc jsem při tom zjistila ještě jednu věc. Mám nový - další - způsob kontroly a vyhledávání úprav. Pod cz mi vyhledávač nabízel dvě knihy se slovenským názvem (rytier), kontrolou jsem zjistila, že je u nich zadaný český jazyk a opravila jsem na slovenský. Totéž když jsem zkusila vyhledat Angeliku - markýzu anjelov. Pod cz mi vyhledávač nabídl knihu se slovenským názvem (anjel), u níž jsem opravila jazyk na správný slovenský.

Takže super, mám radost a děkuji, Dane. Fajn nápad. :-)

Alienor
Alienor 20.02.2024 v 15:11

Ja taká nadšená nie som. Som síce zo Slovenska, ale vyhľadávam väčšinou české knihy a tak musím klikať navyše. Tuším budem radšej používať Google.

sedinka
sedinka 20.02.2024 v 16:14

Nešlo by prosím přidat v seznamu Chystám se číst řazení podle příjmení autora? Když jsem v knihovně a hledám knížky, které na tom seznamu mám, běhám z patra do patra (máme knihovnu ve třech patrech, jen beletrii celkem v asi šesti místnostech). Nebo to už jde a já si jen nevšimla? Děkuju

jirin@
jirin@ 20.02.2024 v 16:50

Je zde skupina uživatelů, a zřejmě ne úplně malá, která na svých profilech údaj o kraji vůbec neuvádí. Předpokládám správně, že pro ně je primárně výsledek vyhledávání v cz?

Aleee
Aleee 20.02.2024 v 17:08

Hezký den, uvítala bych možnost psát si poznámky u jednotlivých knih zařazených ve vlastních seznamech, ne jen popisek u celého seznamu. Díky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.02.2024 v 17:38

Aleee: to jde. Ozubené kolečko u knihy, tam upravit a můžete si napsat poznámku.

Aleee
Aleee 20.02.2024 v 19:40

Lenka.Vílka: Jééé, moc děkuji, to jsem nevěděla! :-) To je super, že to jde.

ijcro
ijcro 20.02.2024 v 19:59

Jak tak z povzdálí sleduji, někteří uživatelé (kromě těch, co na to rezignovali) zkouší nové funkčnosti DK metodou pokus/omyl, případně aplikují způsob ovládnutí, který už znali. Asi to je chyba a není to jen o tom, že si to uživatel nakonec stejně osahá, protože chce, a taky, že je všechno intuitivní, a tudíž to po pár omylech uživatel dá na druhou nebo třetí dobrou. Doba, kdy bude mít DK vlastního chatbota, je asi dost vzdálená. Při takovém množství změn a drobných úprav by to už asi chtělo od autorů nějaký podrobnější manuál, třeba i obrazový, kde by byly shrnuty všechny zásahy do rozhraní (jak pro mobily, tak pro ostatní zařízení) a případně i nějaký popis pozměněných funkčností, hlavně těch, které jsou svázány s uživatelským účtem.

Hamec
Hamec 06.03.2024 v 16:21

Zdravím,
s aktuální novinkou, kdy jsou jako vydání přidávány i audioknihy by možná stálo za to rozdělit kolonku Přečteno, podle toho, jestli jsem knihu četl nebo slyšel. S tím by souvisely i statistiky (přečtené stránky a hodiny poslechu).

Text příspěvku byl upraven 06.03.24 v 16:22

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.03.2024 v 16:39

Hamec: a nestačí si zatím vybrat správné vydání? To je první krok. Přečtěte si Novinky na webu ohledně tohohle tématu. A tam uvidíte, že se chystá druhý krok.

Text příspěvku byl upraven 06.03.24 v 16:41

Marthas
Marthas 08.03.2024 v 17:16

Co se touto změnou zase sleduje, snad lepší nevědět. Slovíčkaření a věčné přesuny. Asi není nic potřebnějšího.

06.03.2024
V detailu knihy jsme přejmenovali první záložku "Komentáře" na "Hodnocení", kde kromě Komentářů a Recenzí najdete i odkaz "Hvězdičky", kterým si můžete zobrazit jednotlivá hvězdičková hodnocení uživatelů.

Petrstik
Petrstik 08.03.2024 v 18:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 08.03.2024 v 18:38

Budu velmi stručná. Všechno má svůj důvod. Nikdo nedělá zbytečnou práci.

emkalana
emkalana 14.03.2024 v 22:25

Tak isto ako Alienor som z sk a citam vacsinou knihy cz, uvitala by som (a verim, ze nie som sama), keby bolo mozne pouzit naraz obe "zaskrtavatka" a teda by sa mi zobrazovali vsetky knihy, ako to bolo predtym
Ak je to mozne, budem velmi vdacna :-)

alebo by tam bolo tretie okienko, ktore by umoznilo zobrazit vsetky knihy (neviem, co by bolo pre tvorcu webu jednoduchsie)

Text příspěvku byl upraven 14.03.24 v 22:28

siena
siena 16.03.2024 v 09:00

Jsem z Čech, čtu převážně v češtině, přesto se k Vám, dámy, ráda přidám a tuto změnu bych více než uvítala...

emkalana
emkalana 16.03.2024 v 11:33

Siena, vdaka :-)
nejde o ten jeden klik navyse, ale casto ma ten vyhladavac zneisti, ked mi napise, ze taka kniha tu neexistuje ...

a pritom viem, ze som ju urcite, urcite predtym videla



Vložit příspěvek