Pár nápadů na vylepšení webu


Eldar80
Eldar80 06.01.2024 v 01:56

Souhlasím se sirslo. Taky se mi zdá 20 knih na stránku málo. Tady se člověk jednou ukliká k smrti. Nechápu proč tam nemohlo zůstat těch 40, což bylo optimální množství. Doufám, že to zas není nějaká úprava kvůli mobilům. Zatím je to na výborné cestě, že databazeknih nebude dobrá ani na mobilech ani na PC.

Eldar80
Eldar80 06.01.2024 v 01:57

GrasselováL: To bych taky uvítal. :) Zatím k tomu slouží tohle diskusní vlákno:
https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/hledam-pratele-5120?page=3#new

sola_lupa
sola_lupa 06.01.2024 v 16:04

Nebo by bylo fajn, kdyby ta úprava byla pro počítač 40 knih a pro mobil 20, mělo by to umožňovat individuálně, pokud se stánky nedělají naprosto jednotné pro jakýkoliv typ zařízení. :) Asi jde o to, co je pro uživatele příjemnější a někdo by uvítal jiný počet. Zas do toho nechci moc drbat. :D

R.E.M.
R.E.M. 06.01.2024 v 16:28

40 knih v seznamech mi na mobilech funguje, bez problémů.
Mám vyzkoušeno na dvou různých typech mobilů a tabletu.

Oprava: místo "funguje" tam mělo být "fungovalo" - občas si nevšimne automatické opravy.
Tím jsem myslela, že změna z 40 knih na 20 na jedné stránce seznamu pravděpodobně nebude kvůli chytrým mobilům.

Text příspěvku byl upraven 08.01.24 v 10:48

sirslo
sirslo 08.01.2024 v 08:28

R.E.M.:
Ve Vlastních seznamech stále funguje 40, v Přečtené, Knihotéka, Chystám se číst je to však pouze 20, v dalších seznamech (Právě čtené atd.) nevím, nemám v nich víc jak 20 knih. Vyzkoušeno na PC i na mobilu.

sirslo
sirslo 08.01.2024 v 08:45

Moderátor mi napsal, že je to chyba, že to nemám psát sem a že se mám obrátit na technickou podporu, protože to je jasná technická věc. Tak jsem napsal na technickou podporu. Načež mi přišlo:

"Dobrý den,
to není chyba, ale úmysl. Pavel"

Takže ještě jednou nápad na vylepšení webu: Nešlo by, aby bylo možné si nastavit počet zobrazovaných knih na stránku každým uživatelem individuálně v Nastavení?


hrano
hrano 07.02.2024 v 11:18

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom vyhľadávania, viem že sa dalo pekne vyhľadať knihy podľa hodnotenia, počtu hodnotiacich a pod. ale momentálne túto možnosť nikde nevidím. Neviete, či sa iba niekam presunula, alebo úplne zrušila? Ďakujem vopred

LHruska
LHruska 08.02.2024 v 22:57

Přibyla možnost audioknih, ovšem musí mít i tištěnou verzi. Toto vyřazuje některé tituly.

Zde je jako příklad slovenská kniha z roku 2007, s ISBN a komerčně prodávaná, ale pouze jako audio:
https://www.knihomol.sk/spolocenske-vedy/ekonomika-pravo/trading-secrets

luculi
luculi 12.02.2024 v 18:18

Velice bych ocenila, kdyby byla možnost filtrace, například v Knihy, abych mohla dát fantasy, ale zároveň mohla filtrem vyřadit knihy pro děti a mládež. Takže fantasy, které nejsou young adult... Pro příklad...

Marthas
Marthas 12.02.2024 v 20:15

Abych nebyla za věčnou hnidopišku, tak je načase i pochválit. :D Chválím tedy, že konečně si lze zvolit jazyk, v němž chceme zobrazit výsledky vyhledávání. Co chválím méně je už samotný vyhledávač. Naposledy jsem hledala knihu Máj dle názvu. A našeptávač mi vyhodil všemožné: třeba knihy téhož názvu od R. J. Kronbauera a M. Wanek a nějakého autora toho jména. Jen Karel Hynek Mácha nikde. Musela jsem nechat zmizet našeptávání a prostě to odentrovat a pak byl ve výsledcích první. Netušila jsem, že si našeptávač vybírá, co našeptá podle procentuálního ohodnocení. Mácha byl holt modrý a tak nestál za našeptání, nebo jak si to mám vysvětlit?
Vyhledalo se dále včetně výše uvedeného toto : Historie včel, Robinsonka, Majonéza k snídani, K majáku, Znamení vlka, Sex, Disco, Revoluce! - Vzpomínky majitele Discolandu Sylvie na zlatý časy , Máj/Kytice - Karel J. Erben (uznávám, že to je blízko, ale není to ono), Modrá, Strážce majáku... a dále nekonečno výsledků, kde figuroval maják či jméno autora na Maj . Zkrátila jsem, aby tu uživatelé netrávili mládí čtením mého výpotku.
Otázkou zůstává, když je to takový problém a já znám autora, co teprve u uživatelů, jež ho neznají.

Text příspěvku byl upraven 12.02.24 v 20:16

bekule
bekule 16.02.2024 v 07:44

Možná je to tam už déle ale já na to narazila až dnes - při zvolení autora u mých přečtených knih se zobrazí počet knih přečtených a celkový počet knih od autora + jednoduše se navolí zbývající nepřečtené knihy . To je skvělá a velmi praktická úprava - moc chválím.

denib
denib 16.02.2024 v 19:28

Tak zobrazení nepřečtených knih od auzora jsem si všimla taky až teď. Výborná věc, která mi tu chyběla. Děkuju

Koka
Koka 17.02.2024 v 10:50

Uvítala bych, kdyby se vrátila funkce, která mi v mé Knihotéce umožňovala vidět jména všech autorů, jejichž knížky vlastním.
Před výrazným zásahem do fungování DK bylo možné si rokliknout "roletku" se jmény autorů a ta mi při hledání někoho konkrétního mohla připomenout jeho jméno, které jinak "z patra" zadat nedovedu. Teď namísto "číselníku" - rozbalovací roletky je tam pouze lupa pro hledání konkrétního, přesně zadaného jména.

siena
siena 17.02.2024 v 11:01

Rada bych se přidala...

Naias
Naias 17.02.2024 v 12:06

Mne tá roletka chýba v Přečtených. Predtým som si mohla v cudzom profile pozrieť, akých tam má daný užívateľ autorov a kliknúť na tých, ktorí ma zaujali, aby som si prečítala komentáre ku knihám a prípadne porovnala názory. Teraz to už nejde.

siena
siena 17.02.2024 v 12:34

Já tu možnost využívala hlavně ve své knihovně. Máš pravdu, Naias, v tomto případě chybí ještě více. Každopádně je to škoda, velni uživatelsky vhodný prvek to byl.

Calypso
Calypso 17.02.2024 v 12:40

Také se přidávám, muset psát jméno konkrétního spisovatele je hodně velký krok vzad. Jedna ze změn, které chápu nejméně.

bekule
bekule 17.02.2024 v 15:20

Také se připojuji,roletka autorů u přečtených knih byla léta fajn,tohle bylo praktické a chybí to dost

sirslo
sirslo 17.02.2024 v 20:22

Roletka mi taky chybí. Spolu s nezobrazováním data vložení do seznamu a snížením zobrazených knížek na stránce ze 40 na 20 to použitelnost databáze dost zhoršilo.

mmouse
mmouse 17.02.2024 v 21:43

Vyhledávač na DK nenajde název knihy, která je uvedena jakožto vydání ve slovenském jazyce. Konkrétně jsem se s tímto problémem setkal zde:
https://www.databazeknih.cz/knihy/rozpravy-o-mravech-hrisnych-kurtizan-51000
Ve slovenštině tato kniha vyšla pod názvem Necudné rozhovory. Tento název však vyhledávač nezná.

Naias
Naias 18.02.2024 v 09:46

Mmouse, Necudné rozhovory vyhľadávač pozná, ale musíte byť zo slovenského kraja. Mne naopak odmieta ponúknuť české vydanie tej knihy. To je tým, že teraz je vyhľadávanie rozdelené na české a slovenské, takže vyhľadávač ponúka buď jedno alebo druhé, ale nie oboje.
Mne osobne sa to zdá dosť nepraktické, že si nemôžem nastaviť vyhľadávanie v oboch jazykoch naraz. Keby ma zaujímali len knihy v slovenčine, nezaregistrovala by som sa na českom webe. Chápem, že veľa českých užívateľov nie je zvedavých na slovenské vydania, ale privítala by som, keby boli tri možnosti vyhľadávania: cz, sk, cz + sk. A tiež možnosť nastaviť si to ručne, nie aby si to systém určil sám.

Text příspěvku byl upraven 18.02.24 v 09:53

siena
siena 18.02.2024 v 10:04

Obzvláště, když to fungovalo dobře do doby před zdejší "revolucí".

siena
siena 18.02.2024 v 10:19

A jak tedy teď vyhledávání funguje? Zkusila jsem knihu paní Dvořákové Rytier a jeho kráľ. Tu knihu vyhledávání "nezná", přitom mi našeptávač nabídne jiné slovenské, které mají ve slově rytier... drobet zmatená jsem.

Naias
elfos
elfos 18.02.2024 v 10:53

Opravila jsem u těch "rytierskych" knih jazyk na slovenský, zkuste to teď......



Vložit příspěvek