Pár nápadů na vylepšení webu


Lector
Lector 21.03.2018 v 07:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2018 v 08:18

Lector: napsal jste to hezky. Aplikovatelně na obě strany. Neviditelné palečky směrem nahoru :) tak to taky netěšte ;)

ddkk
ddkk 21.03.2018 v 08:47

Lector: :-) :-) :-)

Skallarix
Skallarix 21.03.2018 v 08:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 21.03.2018 v 09:47

S dovolením se ještě vrátím k původnímu tématu a nebudu zastírat, že z části i z jisté své ješitnosti...Určitě budu patřit k těm, kteří si tu na vše stále jen stěžují, stále se jim něco nelíbí, dokonce teď mohou i za to, že do diskuzí nikdo nepřispívá. Chtěla bych se proti této nálepce ohradit. Já ve svých příspěvcích nikoho neurážela. Dokonce si myslím, že nikdo z těch, co si dovolili říct, že když se dá na vše naklikat z hlavní stránky, proč tu mít lištu, proč, když tu je lišta, nejsou v ní rubriky nazvané a poskládané tak, aby měly nějakou elementární logiku, tak nečinil. Takže si Lenka.Vílka, svá zevšeobecňování, jak jsou na vás všichni zlí, nechte od cesty. Už jsem to napsala mnohokrát i jinde...zrušme diskuze, nebo do nich rovnou vetkněme pravidlo číslo 1, pišme do nich jen samé optimistické a nadšené výkřiky. Nemyslím si, že slušně vedená diskuze, musí být moralizována, že jejich aktéři umravňováni s tím, že z něčeho dělají víc, než to je, když ještě vezmu v potaz, že jsme ve vlákně Pár nápadů na vylepšení webu. Viděno touto optikou, tu jsou Diskuze v hlavní liště nadbytečné a mohly by se také někam přeřadit, nebo dokonce zrušit...

Text příspěvku byl upraven 21.03.18 v 09:47

Dan
Dan 21.03.2018 v 10:48

Do Recenzí se přistupuje a přistupovalo především rovnou z detailů konkrétních knih. Z hlavního menu se tak téměř nedělo. Naopak záložka "Novinky" je hojně navštěvovaná, takže tou poslední operací se počet čtenářů recenzí lehce navýšil.

Kdyby v minulosti v horním menu bylo více věcí, které by tam mohly také logicky být, ale nevejdou se (nakladatelství, štítky, série, edice, knihovny atd..) a teď by se odebraly, také by tu známé uživatelské tváře psaly, že tyto funkce zadupávám...) Každou změnu, kterou dělám, dělám s nejlepším vědomím a svědomím. A raději pracuji na posunutí Databáze (nyní např. uzamykání kompletních sérií a tísici dalších věcí, než na obhajování svých kroků. Díky za tip se sledováním dalších věcí zde.


siena
siena 21.03.2018 v 11:23

Dane, díky za další nálepku. Chápu, že je to dnes moderní. Nevím proč, ale stále jsem si myslela, že DK je přeci jen trochu jiná. Nyní už opravdu nebudu...

Kdybyste si ale přečetl, chápu, že dle vás zcela nicotné, jak jste nyní dal najevo, mé příspěvky k tématu, tak jsem tam psala, že mi nevadí slučování rubrik na liště jako takové, ale vlastně pojmenování té sloučené. Takže to, že štítky, knihovny a všechno ostatní, co jste vypsal, nemá svou rubriku, mi také nevadí, nemusím mít všechny zvlášť, a že po počátečním váhání, když se tak stávalo, jsem si na uspořádání zvykla, a jistě i ostatní. Rubrika Seznamy je dostatečně návodná i pro nové uživatele. A díky ještě za jedno... po Vašem laskavém sdělení, a omlouvám se, že jsem okrátila Váš drahocenný čas, jsem také doznala, že má intuice a představy mají opravdu své limity, protože to, že tímto krokem jste zapracoval na větší návštěvnosti Recenzí, na jejich propagaci, na to jsem opravdu nepomyslela...

Text příspěvku byl upraven 21.03.18 v 11:25

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2018 v 12:11

Siena: omlouvám se, nechtěla jsem vás dotknout, protože vy jste byla jediná, která v oné diskuzi připustil, že "je to sice blbý, ale je i zároveň jiná cesta". Vás jsem nepaušalizovala. A jestli se vás to nějak dotklo, svou omluvu směrem k vám myslím upřímně. Ale pokud někdo napíše, že v rámci této změny už vlastně nemá důvod psát recenze, je to zbytečné. Primární cesta k recenzím je pro mě přes knihy. Nebo z hlavní stránky. Toť můj názor. Ale je mi jasný, že jiní to vidí jinak. Ostatní vnucují mě, jak to vidí a to je podle nic ok. Já navrhnu něco ostatním, jak to vidím, a je zle. Tak jak mám potom v oné diskuzi postupovat? Říct si, že když je na jednu ovečku stádo vlků, měla bych utéct dřív, než mě chytí?
Elfos napsala úplně to stejné jako já úplně na začátku. A nikdo jí na to ještě neodpovídá jako všichni mě. Asi má holt štěstí :(

Lector
Lector 21.03.2018 v 12:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2018 v 13:01

Lector: oba kopeme za svůj tým, ať už to znamenat cokoliv :D a když už něco (nebo nic), pěkně jsme si alespoň pokecali :D tak zase někdy příště u nějaké další plodné diskuze, která nikam nepovede a budou si toho vědomé obě strany hned od začátku...

Richie1
Richie1 21.03.2018 v 13:50

Přidám další názor k recenzím. Čtu je jen výjimečně a ani jsem si nevšiml, že že zmizely z hlavního panelu - takže mi to vůbec nevadí. Pokud mě nějaká kniha zajímá více, tak si recenzi přečtu u té knihy - přesně, jak píše Dan.

LordSnape
LordSnape 21.03.2018 v 16:03

Jo, to zamykání sérii jsem navrhoval, když mi rozbordeleli Sandmana a asam to musela opravovat. :-)

kapr
kapr 21.03.2018 v 22:13

Pokud to jde a já se domnívám, že jsem toho právě u té knihy schopen, pokouším se o recenze. Zpočátku jsem všechno vkládal do komentářů, postupně už to začínám, zvláště ve fázi přípravy, vkládat raději do diskuze ke knize. Recenze nových knih nečtu, (protože je z vážných důvodů nekupuji, a v knihovně se na mně dostanou nejdříve za rok,) tedy čtu je pouze vyjímečně, když narazím na zmínku, která mne zaujme. Takže tato úprava mi v zásadě nevadí. Co mi naopak vadí je absence propracovaného helpu, a poněkud nejasné položky v menu, pod kterými i nyní po roce tu a tam náhodně narážím na skryté poklady. Napadá mne, že na některých stránkách se po najetí myší i bez kliknutí zobrazují podpoložky, na základě kterých se uživatel může snáze rozhodovat o svém dalším postupu. Tak jako na mnoha jiných stránkách mi zásadně vadí skryté tlačítko odhlásit, které by mělo být vždy jasně viditelné a označené, po odhlášení by mělo změnit text, barvu i tvar. Jen se děsím, co kdy kdo kam jednou pod mým jménem vloží. Ano je pravda, že právě tato otázka zde není tak špatně řešena, ale mělo by tomu být daleko lépe, tak aby byl dokonale chráněn jak uživatel sám, tak současně i reputace těchto stránek.

Makropulos
Makropulos 21.03.2018 v 22:22

Tak já se musím přiznat, že se mi teď nepodařilo vůbec najít, jak se ze stránek odhlásit.

Makropulos
Makropulos 21.03.2018 v 22:24

A už. Našla jsem to. Ale lehké to nebylo.

kapr
kapr 25.03.2018 v 09:33

Zjistil jsem, že si sice mohu zobrazit za komentáře ke které knize, autorovi, a od koho jsem dostal palce. Opačná funkce bohužel neexistuje. Mám na mysli za které knihy, autory, a komentáře jsem palce rozdal já sám.

Text příspěvku byl upraven 25.03.18 v 09:34

Skallarix
Skallarix 25.03.2018 v 09:45

@kapr - To by byla také velmi přínosná funkce. Obzvláště proto, že komentář u knihy či autora se dá následně lehce přepsat a ani není nikde uvedeno, že byl pozměněn a kdy. Kupříkladu: můžeme dát palec komentáři, který odsuzuje mučení a popravy žen v nějakém totalitním státě (třeba v nějaké islámské zemi). Autor tento komentář z neznámých důvodů přepíše po několika dnech, týdnech, či měsících (třeba konvertoval :-P, to je jedno), ale přepíše ho do formy, která vyznívá v pravý opak toho, co napsal dříve. A náš "palec" zde zůstává a vypadáme jako sympatizanti těchto činů.

Jinak tento nápad byl přednesen již dříve, zde:
https://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/palce-to-se-mi-libi-1685/str-1#new

kapr
kapr 25.03.2018 v 17:26

Už tady bohužel zapadlo mnoho dobrých nápadů. Náš pán a vládce má samozřejmě i jiné zájmy. Nesmíme být zase příliš nároční. Možná by se našel někdo z řad uživatelů, kterému by tak jako moderátorům byl svěřen do jisté míry určitý úsek o který by se po stránce programování staral. Připravoval již propracované návrhy na změny a po odsouhlasení je i uváděl v život.

Skeevův přípodotek je velmi důležitý. Teoreticky bych tak změnou komentáře mohl nevědomky souhlasit s atentátem, nebo velebit teroristické činy.

Pro mne by bylo dobré, kdybych se k některým ze svých palců mohl vrátit, zkontroloval bych si zda nedošly komentáře změny, a především, zda jsem zvláště zpočátku některé komentáře, se kterými jsem v podstatě souhlasil, zbytečně nenadhodnocoval. Přinejmenším bych se tolik nemusel rozmýšlet zda ano, nebo zda ne, každé rozhodnutí v tomto směru by se stalo přehodnotitelným.

kní
kní 25.03.2018 v 17:35

Já bych u řazení komentářů u knihy velice ocenila, kdyby se jako první (např. při volbě řazení dle oblíbených uživatelů) vždy zobrazil ten můj - abych hned věděla, že tu knihu jsem komentovala. A pokud se to stalo už před lety a čtu ji znovu, ráda bych si někdy přečetla, jak jsem na ni pohlížela tehdy. Ale hlavně - pokud jsem už zapomněla, že jsem ji kdysi okomentovala, abych to trapně neudělala podruhé. Někdy jen tuším, že možná jsem knihu komentovala, ale když jsou tam stovky komentářů, je téměř nemožné to zjistit tady (aniž bych šla hledat k sobě do přečtených a dala si vyhledávání). Myslím, že tato úprava by moc práce nezabrala, nemám pravdu?

kapr
kapr 25.03.2018 v 18:00

Když se chci podívat na něčí komentáře, docela bych ocenil následující možnosti:
podle času (oběma směry - jak se něčí komentáře vyvíjely. (pokračování zítra)

Text příspěvku byl upraven 25.03.18 v 22:38

LordSnape
LordSnape 25.03.2018 v 18:06

Já bych pořád (ještě) chtěl ten žebříček nejobsáhlejších knihoték. Rá bych se porovnal s dalšími tisícovkářami.

kní
kní 25.03.2018 v 18:08

To můžeš už teď - v profilu dotyčného klikneš vlevo na komentáře, ne? Chceš-li se dostat na ten první, poměrně jednoduše (pokud jich nejsou tisíce) to jde taky, řekla bych.

denib
denib 25.03.2018 v 18:13

LordSnape: A nedostanou se na začátek akorát bazaristi?

Skallarix
Skallarix 25.03.2018 v 18:14

@denib - Výlučně ano. Někdo má holt jen potřebu se neustále s někým poměřovat...

soukroma
soukroma 25.03.2018 v 18:25

K těm počtům (pro nějaká/jakákoli porovnávání) - máme tady hned několik zdaleka se nekryjících podsekcí u každého uživatele (a s velice rozdílnými "počty"):
-Knihotéka (u mně např. prázdná, protože soukromou knihovnu si spravuji zcela mimo DK, ostatně celkem vzato se nakonec jen velice málo prolíná se zde zapsanými tituly v dalších sekcích)
-Přečtené (u mně dosahuje téměř počtu hodnocení, správně by to mělo být obráceně, ale není funkce ani síla, jak porovnat, který titul je jen v jedné sekci)
-Hodnocení (měla by to být podmnožina přečtených)
Nerozumím tedy vůbec tomu, proč by "bazaristi" měli někde figurovat na čele - čeho?



Vložit příspěvek