Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.03.2018 v 12:39

Lecrore: ne třikrát kliknout, ale dvakrát. Jenom dvakrát...

Lector
Lector 17.03.2018 v 12:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.03.2018 v 12:49

Home----recenze (a tam je přehled recenzí)
Ale jestli počítám špatně, cítím se hned lépe. Protože nás tu špatně počítalo vice. Ale zase. Asi to zapadlo v tom negativismu :(
Nebo konkrétní recenze u konkrétního titulu...
Až začnu štěkat, poznáte to. Zatím váš subjektivní emoční rozbor mojí osoby neberu vážně. A jak jsem psala výš, už tady končím. Káva a kniha jsou lepší alternativa než toto.

Text příspěvku byl upraven 17.03.18 v 12:50

LordSnape
LordSnape 17.03.2018 v 12:54

Je to zcela logicky nesmyslné... Když budu chtít číst blogy a recenze musím kliknout na ikonu "novinky"? :-D Jako vtip velmi podařený. Jasně, ještě je na hlavní straně "vybráno z...". Jenže ta lišta nahoře měla fungovat jako rozcestník prostě, co vše DK nabízí a po tomto zásahu je naprosto k ničemu... Další nesmyslný krok, stejně jako zrušit filtrování poptávek v bazaru. To tu rovnou může Dan všechno zrušit a budeme sem chodit jen za reklamou a za hodnocením. Je to škoda a mrzí mě, co se z DK postupně stalo... Jsem tu přes 6 let a nestačím zírat. Je pak i smůla a k neprospěchu celého serveru, že lidé jako Lector nemají pak ani snahu sem cokoliv vkládat.

Text příspěvku byl upraven 17.03.18 v 13:04

Lector
Lector 17.03.2018 v 12:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.03.2018 v 13:02

Lector: přečtěte si můj první příspěvek k tématu. Úplně v klidu jsem napsala můj názor, načež do mě ostatní začali šít, protože mám jiný názor, než většina. Potom jste se zjevil vy, skočil do půlky a myslel, že má všechny informace. Nikoho jsem nenapadala, jenom se bránila. A to je velký rozdíl.
Hezké knižní odpoledne.


Hana H.
Hana H. 17.03.2018 v 21:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.03.2018 v 22:21

Hana H.: na databázi je hodně elektronických knih. Vlastně je tady i hodně knih, která mají stejnou a podobnou obálku, ale mají jiné isbn, tak je to zadané jako další vydání.
Třeba tohle:
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/jason-bourne-agent-bez-minulosti-5343
Stejná kniha v tolika vydání, dokonce ekniha dvakrát. Je tady hodně uživatelů, kterým nevadí vložit eknihu, přestože se vlastně liší jenom tím, že má jiné isbn. Není to zbytečná práce. Třeba já zásadně dávám do přečtených přesně to vydání, které jsem četla (kromě prvních pár měsíců tady, to jsem nevěděla, jak vydání fungují).
Dotaz jsem pochopila jasně. Proto jsem předtím napsala, že není problém, pokud se ti dostane do ruky (ehm, teda čtečky) ekniha, která vyjde dřív než papírová, tak ji prostě přidej, pokud tady není a potom hodnoť a piš komentář k onomu konkrétnímu vydání :)
Tady bylo myšleno spíš to, že hodně čtenářů hodnotilo knihy před vydáním na základě přečtení originálu, tedy před vydáním v češtině v jakékoliv verzi ;) ale pochopila jsem, že ty nemluvíš o tomhle...
Jinak z nových knih mi přijde jako výjimka, pokud ve vydání není papírová a zároveň ekniha. To je pro mě znamením, že nikomu nevadí přidat v další verzi...
Jinak, když se přidává ekniha, vybere se její formát, nepřidává se každý zvlášť...

LordSnape
LordSnape 17.03.2018 v 22:51

Nevím čím to, jestli to je lenost nebo prostě jen právě "zbytečnost" z pohledu e-readerů, ale oni e-knihy prostě sem nevkládají a pak se přesně diví, že to nemohou hodnotit, když papírová ještě nevyšla. Já je vkládám opravdu málokdy, protože čtečku nemám a nemám rád -ebooky jako celek. :-C

Prostě pokud mají odlišná ISBN a potažmo i formát, je to jiné vydání. Tak to je. Osobně taky zadávám vždy to vydání, které jsem právě četl. :-)

Text příspěvku byl upraven 17.03.18 v 22:52

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.03.2018 v 23:00

LS: pravda je neúprosná. Klidně si rozklikni profil tazatelky. Já to udělala jako první věc, než jsem odpověděla napoprvé (vzhledem k typu dotazu). Jelikož nevložila za tu dobu, co tady je ani jednu knihu, pochybuji, že začne přidávat ebooky jenom proto, aby mohla hodnotit dřív (sorry, Hana H., ale takhle to na mě prostě působí)...jak by to udělal třeba jiný uživatel.

Hana H.
Hana H. 18.03.2018 v 22:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.03.2018 v 22:28

Hana H.: poslední dobou mi přijde, že se tady všichni všeho chytaj. Hlavně toho, co nikdo neřekl. Pokud chceš hodnotit knihu, kterou čteš a není tady, tak jí přidej. Dělá to dost uživatelů. Když se ti do toho nechce, počkej, až to udělá někdo jiný. Nebo až bude k dispozici vydání, které tady je, když tobě se do toho nechtělo (ano, myslím, že podobných uživatelů je tady dost a já to chápu, fakt jo). Ale neboj, je tady spousta pilných včeliček, kterým nepřidá zbytečné přidávat eknihy ;) jim to jako blbost nepřijde.
Hodnocení se nijak nerozdrobi. Pokud je ebook sloučený s papírovou verzí (jsou lidé, kteří to každý den kontrolují, takže šance malá, ale občas něco proklouzne), tak je jedno, jakou verzi hodnotíš. Je to pod stejnými procenty, jenom tobě se v přečtenych knihách zobrazuje ona verze, kterou sis zaklikla jako přečtenou...

Hana H.
Hana H. 19.03.2018 v 10:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

micha-ella
micha-ella 19.03.2018 v 10:17

Čtu diskuzi - a z vlastní nemilé zkušenosti už jsem do ní nechtěla zasahovat. Ale nedá mi to.
LV píše v reakci na Hanu H. - ,,poslední dobou mi přijde, že se tady všichni všeho chytaj." Tím přece diskuze je diskuzí, ne? Považuji se za UŽIVATELE těchto stránek, jsem tak nazývána. Nejsem tedy tvůrce, ačkoliv jsem se několikrát pokusila vložit knihu, která tu nebyla. Bohužel se jednalo o knihy, které jsem přečetla před lety a ačkoliv znám název a autora, nevěděla jsem datum vydání a bez něho se knihy vložit nedaly. To už jsem kdesi zmínila. Jsem uživatel, proto tento web užívám - nějak tak, jako jsem si v dětství psala Čtenářský deník a navíc si ho opravdu s chutí užívám i jinak - mám tolik dalších možností se spojit s ostatními čtenáři, dozvědět se tolik nových věcí atd. - to je bezvadný! Připadá mi, že ve všech zdejších diskuzích je skupinka všeznalců a tvůrců, kteří nadřazeně odpinknou každého, kdo se mezi ně pokusí zapojit. Já slibuji, že už to neudělám.

Hana H.
Hana H. 19.03.2018 v 10:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.03.2018 v 11:26

Micha-ella: já jsem tím nemyslela, ať se tady nerozebíraji věci. Od toho diskuze je. Ale číst mezi řádky není ok. Protože potom z toho vyleze něco jiného, než původní myšlenka. A to se tady děje hodně. Jako v každé diskuzi. Na jakékoliv stránce... :(
A jak psala tsal, Hana dost plynule skákala z téma na téma, tak jsem z toho nepochopila, zda ji jde o radu, jak vyřešit to s ebooky (což je easy, legální přidej) nebo jestli se vyžaduje zrušení pravidla: knihy lze hodnotit až po oficiálním vydání...
Prosím, přečti si celou diskuzi od prvního příspěvku Hany.

Text příspěvku byl upraven 19.03.18 v 11:52

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.03.2018 v 11:33

Hana H.: pokud čteš nelegální ebook je to něco jiného. To je snad jasný všem, ne? Nevím, co se řeší. Dostala jsi radu, že pokud vyjde legální (!) ebook, tak vložit a potom hodnotit onu verzi. Nikdo tě nenutí, byla to pouze rada, kterou se můžeš řídit. Ale taky nemusíš.
Jal píše tsal, já taky končím, protože teď akorát meleme dokola, že tobě se to dělat nechce. Tak nechce. Hodnot papírové, až vyjdou...
Jiná rada není...a nebude. Protože neexistuje :(

Hana H.
Hana H. 19.03.2018 v 12:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Alienor
Alienor 19.03.2018 v 12:17

A bolo vám odpovedané, že to ide, pokiaľ je tu vložená legálna elektronická kniha. Ak tu nie je vložená, vložte ju sama, inak kde nič nie je, tam nemôžete komentovať. Ak chcete komentovať eknihu pri papierovom vydaní, čo zjavne chcete, bohužiaľ musíte počkať. To, čo navrhujete vy, by bol základ pre čistý chaos.

Text příspěvku byl upraven 19.03.18 v 12:24

bamba
bamba 19.03.2018 v 12:20

Dosť často je ebook je vydaný - uvoľnený do predaja až nejaký čas po papierovej forme. Mimochodom kniha sa dá hodnotiť, aj keď ju nik nečítal - ťažko to tu niekto skontroluje a overí.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.03.2018 v 12:22

Hana H: už jsem to psala jednou. Hodně uživatelům to jako blbost nepřijde a eknihy vkládáji. Prosím, je to váš názor, ale dost lidí se s tím crcá a nevadí jim to, tak neznevažuj jich snahu o komplexní přístup k informacím...
Jediná rada na to je tato (už po xte): buď přidej ebook nebo hodnot až to bude možné, když ti přijde jako blbost sem něco přidávat. Defacto něco, co by pomohlo tobě samotné.
Ano, tímhle příspěvkem na to vskutku zapomínám, protože komu není rady (sorry, ty jsi radu nechtěla), tomu není pomoci (sorry, ty jsi vlastně ani pomoc nechtěla). A ani jsi nechtěla diskutovat. Víc lidí ti řeklo, jak to je (všichni stejně). Fakt nevím, co jsi chtěla slyšet....

Hana H.
Hana H. 19.03.2018 v 12:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 19.03.2018 v 12:41

Hana H. - vždyť vám tu bylo už jednou odpovězeno, nechápu o co vám jde.

Hana H.
Hana H. 19.03.2018 v 12:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 19.03.2018 v 12:55

Když si v profilu dané knihy rozklikneš kartu "vydání", zobrazí se ti všechny možné formáty a druhy papírových vydání napříč časem i jazyky CZ + SK. Není to nic složitého. Je ti jedno jaké vydání hodnotíš? Ok, tvůj problém.

Pokud vyšla ofic. e-kniha před papírovou a je vložená + nastavená jako vydaná, ty ji najdeš dle výše napsaného návodu, klidně se dá hodnotit. Pokud ne, smůla. Pokud čteš jen pirátské kopie z netu, styď se a nechlub se tím.

Text příspěvku byl upraven 19.03.18 v 13:00



Vložit příspěvek