Knihy, po kterých pátrám - poraďte


siena
Alžběta1988
Alžběta1988 01.01.2020 v 22:52

Je to ona! Moc děkuji.

siena
siena 02.01.2020 v 09:40

Není za co, jsem ráda, že jsem mohla pomoci:)

Roluter
Roluter 03.01.2020 v 20:29

Dobrý den, momentálně v metru visí plakát na novou knihu. Podle všeho se asi jedná o další díl knihy, protože na plakátu je v zadní části ještě jedna kniha. V názvu jsou myslím Sestry, ale nejsem si tím jistá. Název jedné z knih na plakátě je jakoby v ohni. Pros, nevíte někdo o jakou knihu jde? Děkuji

yetti74
yetti74 07.01.2020 v 10:15

Nemohu si ani za nic vzpomenout na název ani autora knihy, kterou jsem četla již minimálně tak před 15 lety (aspoň si to tak myslím). Takže to v každém případě není žádná novinka. Vzpomínám si, že vypravěč byla dívka (žena), která žila v Nagasaki (?), bylo tam svržení bomby a detail, na který si dodnes pamatuji byl, že na kimonu měla draka (nebo orla či co) a že se jí ten obrázek vypálil do kůže (vlivem té bomby). Kniha se mi tenkrát líbila, chtěla bych si ji znovu přečíst, ale ať pátrám jak pátrám, nalézt a vzpomenout nemohu. Nevěděl by někdo? Děkuji.

ADE138
ADE138 07.01.2020 v 12:31

yetti74

Není to toto?

https://www.databazeknih.cz/knihy/cerny-dest-79295


yetti74
yetti74 07.01.2020 v 14:23

ADE138
Moc děkuji. Podle anotace to vypadá, že by to mohla být ona. Zkusím sehnat a přečíst. Protože už je to tak dlouho, co jsem knihu četla, tak už si nevzpomínám ani jak vypadala obálka, takže to na první pohled nepoznám. Jen si pamatuji, že na mě kniha dost zapůsobila.

waltraud5114
waltraud5114 10.01.2020 v 22:16

Dobrý deň. Hľadám knihu, vyšla kedysi v edícii Čtení na dovolenou s ilustráciou Adolfa Borna na obálke. Dej je o asi 15 ročnom dievčati, ktoré zmizlo na dva týždne, a potom sa objavilo, otrhané, dobité, a tvrdilo, že ju uniesli. Vraj ju uniesli dve staré ženy, ktoré bývali v dome na konci mesta, tam ju nútili riadiť, pracovať.....Vedela presne popísať, ako to doma vyzeralo, takže jej výpovď bola veľmi vierohodná. Nakoniec sa zistilo, že mladá slečna si užívala s postarším milencom. Keď na to prišla milencova manželka, tak ju prefackala a vyhodila v nočnej košeli z domu.
Ak viete, pomôžte. Skleróza je strašná vec. Ďakujem, Traudi.

biki
biki 10.01.2020 v 23:27

Domnívám se, že je to Skandál v Milfordu - Josephine Tey.

Bloger007
Bloger007 11.01.2020 v 10:14

Ahoj všetci, asi pred 20 rokmi som čítal jednu super knihu.

Bol to román, príbeh pár "ekoteroristov" :) ktorí v lese robili sabotáže drevárskym a iným firmám, ničili im bagre atd. V ich čele bol starší lekár :) keď po nich napokon išla polícia, prišla v akcii o helikoptéru ktorú im "ekoteroristi" zničili..

Tak ako som to opísal to znie blbo :) ale román bol vynikajúci, nabitý dejom a humorom.

Neviem si spomenúť na názov, dlho sa mi zdalo že v názve bolo niečo ako "zelený" či "zelené" ale asi sa mýlim, neviem...

Prosím vás pozná niekto názov tejto knihy? Ďakujem :)

Bloger007
Bloger007 11.01.2020 v 10:19

PS: Dej románu sa myslím odohrával v USA alebo v Kanade..

Gabzz
Gabzz 14.01.2020 v 16:43

Dobrý den, tak dva měsíce zpátky jsem v knihkupectví viděla knihu a nemohu si vzpomenout na název. Byl to historický román, zasazen do Skotska. Děj měl být o ženě, která najde raněného Skota a bude se o něj starat, ale myslím nebude vědět, kdo to je a po něm půjdou Angličané. Nějak tak. Neví někdo? Děkuji :)

DádazPrahy
DádazPrahy 15.01.2020 v 19:35

Dobrý den, název knížky nevím, ale snad by Vám pomohl tento postup zde na Databázi knih: do vyhledavače zadejte "Skotsko" - vyjede několik průvodců po Skotsku, klikněte na libovolný a objeví se slovo "štítky" s nabídkou několika klíčových slov, mezi nimi "Skotsko", klikněte na slovo "Skotsko" a objeví se Vám seznam všech knih (včetně obrázků obálek a stručného popisu) s tématikou Skotska - možná, že byste tam tu Vaši hledanou knížku našla podle obálky, jestli si vzpomenete, jak knížka vypadala, když jste ji viděla v knihkupectví.

Text příspěvku byl upraven 15.01.20 v 19:39

siena
siena 15.01.2020 v 19:58

Sice nevím, Gabzz, o jakou knihu by mohlo jít, ale měla bych dvě poznámky ke způsobu vyhledávání.
Jednak, určitě pod štítkem nenajdete všechny knihy zde o Skotsku, je dobré s tím počítat. A na štítky, na jejich abecední seznam, se lze dostat přímo: na liště rozklikněte Knihy a pak Štítky. Ještě je potřeba sjet dolů, až pod Populárními a Novými, je seznam všech, které tu na DK jsou. Je velká škoda, že stále není možnost hledat knihy dle více štítků, protože shodou okolností tu jsou i štítky "historické romány" a "historické romance":)

I když teď koukám, že nejde listovat štítky...snad to je nějaká přechodná chyba:(
Zkuste tedy zadat do vyhledávače, vpravo nahoře, Skotsko a poté v Ostatní Vám vyjede mimo jiné i příslušný štítek...přeji hodně štěstí v hledání.
Už je opraveno, lze opět listovat štítky:)

Text příspěvku byl upraven 15.01.20 v 21:16

book_fan
book_fan 16.01.2020 v 15:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pajicek
Pajicek 16.01.2020 v 23:56

Dobrý den, moc prosím, jestli to někomu nebude povědomé... Vyskočil mi v hlavě útržek, ani nevím, jestli to byla nepodstatná část, nebo hlavní děj, nebo jsem o tom jen něco četla... každopádně vím jen matně... :

Dítě, asi děvče (nebo více sourozenců) a nemocná sestra, která byla neustále zavřená v pokoji, ležící, těžce nemocná.... Ta (asi mladší) sestra o ni musela pečovat a chodit za ní, byla odstrčená na úkor nemocné sestry, trpěla tím, nakonec nemocná sestra zemřela, tuším, když nebyli rodiče doma...

smazenaryba
smazenaryba 17.01.2020 v 04:31

Pajicek - Řbitov zviřátek ? Myslím, že to bolo vo filme, ale nepamätám či aj v knihe.

Text příspěvku byl upraven 17.01.20 v 04:31

hyperionka
hyperionka 18.01.2020 v 20:08

Gabzz: Nebyla to kniha "Pohledný horal"? https://www.databazeknih.cz/knihy/panove-vysociny-pohledny-horal-418159 Popis by seděl, jen bych ji asi nenazvala historickým románem :)

book_fan
book_fan 20.01.2020 v 15:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Litocha
Litocha 20.01.2020 v 15:27

book_fan
Za mě je historická romance romantický příběh s historickými kulisami (tzn. na nějakou hodnověrnost historických údajů bych se příliš nespoléhala), historický román by měl seznamovat s životem v dané době, poskytovat její obraz (za použití ověřených informací) a jeho hlavním (a jediným) tématem není, jak se ti dva dostali k sobě.

siena
siena 20.01.2020 v 15:46

Vzhledem k tomu, že jsem tyto štítky vytvořila já, dovolím se vložit do diskuze.
Paní uživatelka Litocha celkem pregnantně a srozumitelně ocharakterizovala oba štítky. Samozřejmě, v některých případech je hranice celkem tenká, ale zrovna u tohoto titulu, si myslím, není nad čím moc přemýšlet:)
Obecně, historický román je pro někoho celkem široký pojem. Dívala jsem se, že pro některé zdejší uživatele je historickým románem i román, který byl napsán např. před dvěma staletími, ale "současným" autorem. To si myslím historickým románem opravdu nazvat nelze...

Text příspěvku byl upraven 20.01.20 v 15:56

book_fan
book_fan 20.01.2020 v 16:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Josh
Josh 20.01.2020 v 18:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.01.2020 v 18:48

https://www.databazeknih.cz/knihy/kate-shugakova-chladny-den-pro-vrazdu-405076

https://www.databazeknih.cz/knihy/kate-shugakova-devata-obet-416971


Tohle už nebude asi pravé ořechové podle kritérií:
https://www.databazeknih.cz/knihy/mym-domovem-je-aljaska-158660

Ale asi hledáte konkrétní knihu, že? Ne inspiraci. Tak snad se někdo trefí...

Jo, ve štítku Aljaška je toho taky dost, ale musíte to probrat (tři strany):
https://www.databazeknih.cz/stitky/aljaska-203

Text příspěvku byl upraven 20.01.20 v 18:59

lucievach
lucievach 20.01.2020 v 22:01

Napadá mě Dcera sněhu...



Vložit příspěvek