Knihy, po kterých pátrám - poraďte


alexvera
alexvera 21.01.2020 v 12:46

Co třeba Útěk do divočiny?
https://www.databazeknih.cz/knihy/utek-do-divociny-22590

Adhara
Adhara 21.01.2020 v 13:07

Čo tak diela od Jacka Londona?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.01.2020 v 13:09

Ano, i Jack London je ve štítku Aljaška.
(Toto nenapsat nešlo. Vzhledem k tomu, že mi střílíme a tazatel tady od položení dotazu nebyl. Tak snad potom prozradí, o co nakonec šlo :O ...)

Text příspěvku byl upraven 21.01.20 v 13:17

bekule
bekule 22.01.2020 v 09:17

a co tahle - je to dost dobrý thriller
https://www.databazeknih.cz/knihy/la-loba-307510

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 09:21

Tahle diskuse začíná být o ničem. Všichni tady radíme, zakladatel vlákna se ještě ani neozval a všechny knihy, které radíme, jsou ve štítku "Aljaška", takže mi se tady můžeme přetrhnout, místo toho, aby si to uživatel sám profiltrovat. Nebo dál alespoň vědět...

Josh
Josh 22.01.2020 v 11:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 11:35

Josh: někdo musí. Ale teď vážně a bez evergreenu, jak zase Lenka.Vílka kazí pohodu. V tom štítku je dost zajímavých knih. A dobře, že tady jsou. Nedávno jsem hledala něco z Islandu. Nebýt nich, tak jsem v háji :/

Josh
Josh 22.01.2020 v 11:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 12:07

Josh: v tom případě rada do příště, když budete cokoliv hledat. Dejte Aljaška do vyhledávání, potom záložka ostatní, tam najdete nalezené štítky :)

Stačí i fragment štítku nebo co si tipnete, štítku je tady hodně, vždy je šance, že se trefíte a v záložce ostatní ve vyhledávání :)

Text příspěvku byl upraven 22.01.20 v 12:14

Panosh
Panosh 22.01.2020 v 20:51

Zdravím, už nad tím přemýšlím jakou dobu tak doufám že by mi zde mohl někdo poradit. Knihu napsala ženská spisovatelka. Hlavní hrdinka je žena soudní patoložka/inspektorka, řeší úmrtí a pomáhá jí policista ve výslužbě (tuším že bývalý nadřízený) na konci zjistí že vraždil celou dobu on. Pokud si správně pamatuji. Díky za info

kapr
kapr 24.01.2020 v 06:33

https://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-knihach-7/knihy-po-kterych-patram-poradte-1242/str-91#new

!!!

Než založíte nové téma podívejte se zda již neexistuje!

Bob
Bob 24.01.2020 v 07:21

Ahoj. Hledám jednu knihu. Pochopitelně neznám její název ani jméno autora. Měla by to být kniha pro děti, měli sme ji doma na začátku 90. let. Hádám tedy že vyšla cca. O dekádu dříve. Příběh zhruba pojednával o dvou sourozencích starší holka, mladší kluk. Žili v nějakém špinavém městě, v knize bylo bylo hodně ilustrací a z nich na mě působilo prostředí hrozně depresivně. Sourozenci se stále toulali po nějakých špinavých předměstích a skládkách. Víc si nepamatuju, o příběhu nic nevím, tehdy sem neuměl číst a celá kniha na mě asi působila hlavně vizuálem. Nevíte prosím někdo o co mohlo jít?? Budu vděčný za jakékoliv vodítko....

Andy08
Andy08 24.01.2020 v 09:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Wuqqoz
Wuqqoz 24.01.2020 v 12:12

Dobrý den, už několikátý měsíc pátrám po jedné knize, toto si o ní pamatuji:
1. Byl to historický román pro ženy, děj se odehrával ve středověku/renesanci, pravděpodobně Anglie/Francie
2. Na hradě, kde pobývala hlavní hrdinka se vyrábělo něco z růží, asi růžový olej
3. Hrdinku unesli, strávila nějaký čas v zajetí a posléze se jí podařilo uniknout. Mělo se snad zato, že ji tam připravili o panenství, ovšem o to se postaral až hlavní hrdina :) (myslím, že zrovna v kádi s růžemi)
4. Četla jsem ji asi před 10 lety pamatuji si, že měla 'klasický' přebal jako přebaly knih od Barbary Cartland (obzvláš typ písma), ovšem když jsem pátrala v anotacích jejích knih, nenašla jsem shodu.

Wuqqoz
Wuqqoz 24.01.2020 v 12:12

Děkuji za pomoc s hledáním :)

biki
biki 24.01.2020 v 22:56

Mohla by to být tato kniha:
https://www.databazeknih.cz/knihy/historicka-tematika-touha-4546

Wuqqoz
Wuqqoz 25.01.2020 v 19:53

Ano, je to přesně ona, moc děkuji! :)

blanci
blanci 27.01.2020 v 09:15

Také si ji ráda přečtu téma mě zaujalo dík za tip

meki.xx
meki.xx 28.01.2020 v 13:35

Prosím o pomoc s identifikací názvu knížky. Knížku jsem četla tak před 10 lety, půjčovala si ji v knihovně v oddělení pro mladistvé (mně osobně bylo 15). Byl to příběh o setkání a průběhu lásky mezi dvěma mladýma lidma - on byl takový "slušný" kluk, dělal BALET a ona byla úplný opak, ráda chodila pít a tak. Pamatuju si, jak mu jednou udělala opilá scénu ve výtahu nebo tak nějak:D Myslím, že on se jmenoval Simon (ale není to vůbec jisté). Předem moc díky!

Bezantina
Bezantina 31.01.2020 v 12:07

meki.xx - není to kniha "Samota ve dvou?"

Warxdar
Warxdar 05.02.2020 v 12:54

Zdravím, hledám knihu/ povídku kde šlo o antiutopii a za pomocí byrokratu se řešil jaký si index zdraví nebo něco takového. Jako hlavní postava byl farmář, který vlastnil statek, ale protože nechtěl dodržovat zdravou životosprávu, tak mu "velký bratr" chtěl statek zabavit. Ti co měli malý index, byli pro společnost přítěží a byli exhumováni. Hledal jsem na Googlu a vyhodilo mi to pokaždé samé blbosti. Děkuji

Text příspěvku byl upraven 06.02.20 v 12:53

Koka
Koka 05.02.2020 v 15:22

... byli exhumováni ???!!! Nebyli náhodou exkomunikováni?

Alma-Nacida
Alma-Nacida 05.02.2020 v 18:37

Warxdar: Mně to připomíná příběh z Black Mirror, ale to byl seriál. Tam v budoucnosti lidi dostávali "kladné body" za zdravý životní styl a za to, že šlapáním na rotopedech vyráběli energii. :)

Text příspěvku byl upraven 05.02.20 v 18:37

VivienRavenhill
VivienRavenhill 05.02.2020 v 22:25

Již dlouho pátrám po jedné knize, kterou jsem četla kdysi dávno, ale nedaří se mi ji vyhledat. Vím že můj popis obsáhlý moc nebude, zato spíše směšný, ale kdoví, třeba se poštěstí. Kniha mne zaujala pro své "šílené", velmi specifické ilustrace (hledám spíše onoho autora kreseb) a dost drastický obsah. Myslela jsem si původně, že se jedná o knihu pro děti, ale to rozhodně nebyla! :D Kdybych někde viděla obálku, jsem si jistá že si okamžitě vzpomenu, avšak na databázi knih ani jinde na internetu jsem na ni zatím nenarazila.

Vodítka:
- Název ani autora si nepamatuji
- Kniha obsahuje tuším tři "pohádkové" příběhy; Modrovous, jeden neznámý a Sněhurka
- Snad se jedná o nějaký výběr pohádek bratří Grimmů?
- Modrovous zde dominuje jako hlavní příběh, ale pod tímto názvem jsem knihu nenašla
- Hlavní hrdinka (poslední manželka) Modrovouse prochází palácem když Modrovous není doma a nalézá na chodbě různé druhy hlav: nejdříve drůbeží, pak prasečí nakonec tuším že i kraví. V knize jsou i ilustrace těchto pasáží
- Ženština se po objevení tajné komnaty plné mrtvých exmanželek inspiruje a Modrovouse připraví o hlavu sekerou
- Všechny příběhy na oko působí jako pohádky, ale jedná se o jejich drsné (snad původní?) varianty, tak jak byly původně zamýšleny pro dospělé
- Sněhurka někde utíká před zlou macechou která se jí chce zbavit. Schová se do žebřiňáku plného sena, jenže jí dohoní macešini poskoci a to seno propíchají kopími jako jehelníček
- Obálka je černá (myslím že papírová), s hlavou rozzuřeného Modrovousa který má useknutý kus čela, myslím že se žlutým jakoby ručně psaným nadpisem.
- Kniha je tenká, formátu A5
- Všechny ilustrace v knize jsou hodně výrazné, plošné (ne 3D), postavy mají vykulené mandlovité oči, vlasy oddělené po pramenech (podobně jako je kreslí Zmatlíková) vše je v barvách; černá, modrá, žlutá, růžová (CMYK pokud někdo zná)
- Kniha je starší než roku 2000 (řekla bych 80. - 90. léta)

Text příspěvku byl upraven 06.02.20 v 16:16

Warxdar
Warxdar 06.02.2020 v 04:33

Koka: pardon, spletl jsem si to slovíčko s významem: odvézt/zlikvidovat :D nevím proč jsem si to spojil s exhumací. Edit: nakonec jsem zjistil že autor použil slovo dehumanizace, tak jsem si to spletl :)

Text příspěvku byl upraven 06.02.20 v 04:56



Vložit příspěvek