Knihy, po kterých pátrám - poraďte


jozka_II
jozka_II 28.03.2020 v 18:31

Dobry vecer, i kdyz to vypada aktualne, ve skutecnosti nad tim premyslim uz delsi dobu. Kdysi (20+ let) jsem cetl knihu, jejiz dej spocival v tom, ze jisty mlady American neuspel u sve vyvolene zeny z Evropy, tak se rozhodl ze ji znici. Evropu, nikoliv tu zenu. Zbohatl a zacal svuj plan uskutecnovat. Dalsi dej prozrazovat nebudu, kdyby si ji nahodou nekdo chtel precist, ten, kdo ji zna, stejne vi. Nahodte, prosim, uz si s tim lamu hlavu a google nejaky cas, diky.

Raksa.A
Raksa.A 28.03.2020 v 18:43

Ilja Erenburg - Trust D.E.

lenka2500
lenka2500 30.03.2020 v 21:23

Všechny zdravím, mám velkou prosbu, asi je to nemožné, ale hledám knihu, cca v prosinci jsem zahlédla její anotaci v nějakém letáku, asi Dobrovský.... mělo by jít o vraždu v hotelu, kde jsou lidé uzavření kvůli nějaké apokalypse a to je všechno, co si pamatuju, je tu nějaký génius, kdo by uhodl z mého chabého popisu, o jakou knihu by mohlo jít? Moc děkuji za pomoc.

Protector
Protector 31.03.2020 v 07:51

Nebude to - https://www.databazeknih.cz/knihy/nevitany-host-408875?

Text příspěvku byl upraven 31.03.20 v 07:51

lenka2500
lenka2500 31.03.2020 v 08:05

Není to ono, ale moc děkuju, vím že můj popis je hodně hodně stručný ????

Tydvik

jozka_II
jozka_II 03.04.2020 v 12:25

Raksa.A: To bylo rychly :-)

Diky moc!

P.S. ...a to ji mam oznacenou v prectenejch. Asi bych se uz nemel poustet do zadnych vetsich akci...

Text příspěvku byl upraven 03.04.20 v 12:26

Adyy
Adyy 03.04.2020 v 12:33

Zdravím všechny,
sháním knihu, kterou jsem začala číst už před nějakou dobou a bohužel jsem zapomněla název i autora.
Kniha byla podle mě fantasy či sci -fi. Za tohle se omlouvám, ale žánrem si nejsem právě vůbec stoprocentně jistá.
Stručný děj:
Dívka chodí do školy a má tam samozřejmě své nejlepší kamarádky, ale v její blízkosti je často skupinka kluků (myslím, že všichni byli oblečeni do černa). Holky jí říkají, že jsou divní, ale ona na nich pokaždé vidí něco zvláštního. Když jde ze školy právě jeden z těch kluků do ní málem vrazí. Omluvil se jí a doprovodil ji domů. Nevím, jak to tam bylo dál, ale nějak vyšlo najevo, že ti kluci ji mají ochraňovat, protože je NĚKDO (- zase si nepamatuji, jak to bylo dále, ale prostě byla někdo výjimečný s nadpřirozenými dary).
No a tím jsem bohužel skončila... Kdyby někdo poznal knihu, byla bych moc ráda =)
Předem děkuji
Adyy

petra1394
petra1394 03.04.2020 v 21:48

Dobrý den, vzpomněla jsem si na knihu, kterou jsem četla před několika lety, ale nemůžu si vybavit název ani autora. Je to o dvou bratrech, kteří jsou už dospělí a jeden z nich zemře myslím na rakovinu. Protože miloval počítače a techniku, ve svém domě zkonstruoval počítač, který myslel jako on a mluvil jako on. Jeho bratr tam ten počítač najde a ten ho dokáže vrátit zpět do života a začít nova žít, jelikož byl bratrovou smrtí úplně zničený. Na konci ten bratr asi někam uteče s jeho přítelkyní (květinářkou) a hromadou peněz, jelikož ho ten počítač "donutil" dělat šílené věci. S tou květinářkou si myslím půvdně začal ten mrtvý bratr a chtěl je dát takto dohromady. Ještě vím, že kniha měla bílý obal a byl na něm snad právě počítač a moucha..? :D Děkuji všem za rady!

Mila0607
Mila0607 06.04.2020 v 10:44

Dobrý den, pamatuji si několik říkanek z leporela, které jsem četla svým dětem. Ráda bych je četla i vnoučkovi. Vzpomene si někdo na název knížky?

Co hledá po vodou,
vodníka, rybičku?
Kačer je čistotný,
myje si hlavičku.

Admirálů, otakárků
Je dnes plná louka.
To proto, že slunce svítí
a že vítr fouká.

Rok vydání cca 1970-1980

Děkuji mila

fidla
fidla 11.04.2020 v 13:59

Dobrý den, nemohu si vzpomenout na název knihy, kterou bych si znova ráda pečetla. Byla to dektektivka, možná z dostihového prostředí (ale mezi knihami od Francise jsem ji nenašla). Hlavní postava mimo jiné pečuje o svoují ženu, která je na přístrojích a nechce ji opustit i když se zamiluje do jiné ženy . Nepoznal by to někdo? diky K

siena
siena 11.04.2020 v 14:15

fidla, nevím, jestli Vám pomohu, ale...dle Vašeho popisu mi to připomíná jeden příběh Dicka Francise. Jen si nemohu vzpomenout na název. Dle anotace by to možná mohla být kniha Hra na fanty?!?

Litocha
Litocha 11.04.2020 v 16:44

fidla
Ano, myslím, že by to mohla být Hra na fanty, hrdina je dostihový novinář. První francisovka, kterou jsem četla...

stáňa430
stáňa430 11.04.2020 v 18:22

Fidla
Je to Hra na fanty.

ifca
ifca 17.04.2020 v 14:25

Dobrý den, lze u nás koupit knihu Women's Bodies, Women's Wisdom (Christiane Northrup) v českém překladu? děkuji

Damniel
Damniel 25.04.2020 v 18:08

Prosím, pomůže někdo? Nemůžu si vzpomenout ani na jméno autora ani na název knihy. V roce 2006 jsem četl autobiografickou knihu, český autor, obsah: Autor vypráví, jak za socializmu pracoval někde v Africe a tam začal brát drogy, pak se dostal do Německa, kde popisuje jak se z drogové závislosti vyléčil v nějakém zařízení, podobném americkému Syanonu nebo Daytopu, a byl to dost drsný proces léčby. Za vyléčení se dostával prsten. Kniha měla tmavě červenou obálku. Autor byl i poradcem a teď si nejsem jistý jestli u policie, nebo v politice nebo u českého prezidenta, minimálně jeden rozhovor s ním jsem určitě někde četl na internetu. Děkuji za tip.
edit 6.5.2020: tak jsem se dopátral nakonec sám: Jiří Vacek - Žiť hoci aj na kolenách.

Text příspěvku byl upraven 06.05.20 v 17:03

Ploskutáček
Ploskutáček 28.04.2020 v 16:15

Potřebuju poradit knížku pro maminku - četla jí před mnoha lety, knížka byla útlonká, údajně z lékařské rodiny. Prý něco na způsob Dallasu, není si stopro jistá, ale měla by být od českého autora. Poradíte? Dík.

Koka
Koka 28.04.2020 v 16:58

Ploskutáček, to by mohlo být něco od autorky:
https://www.databazeknih.cz/autori/valja-styblova-1805
například její román Skalpel, prosím
nebo volná řada knížek o sestřičkách: Dům u nemocnice + Až bude padat hvězda ...

Hanule942
Hanule942 30.04.2020 v 20:11

Ploskutáček:
Doktorka z domu Trubačů

Text příspěvku byl upraven 30.04.20 v 20:13

tatjana1737
tatjana1737 04.05.2020 v 17:44

Ahoj, hledám název titulu knihy, kterou kdysi četla kamarádka. Její komentář je následující: "kniha, veselá, o blbci co prodával párky na ulici, žil se svou matkou, která ráda pila muškátové víno a schovávala si ho do trouby." Nevíte někdo, co by to mohlo být? :-)

Koka
Koka 04.05.2020 v 17:55

tatjana, nejsem si jista, ale připomíná mi to vzdáleně Spolčení hlupců (četla jsem to v minulém tisíciletí, tak už vážně nevím) :
https://www.databazeknih.cz/knihy/spolceni-hlupcu-2012

tatjana1737
tatjana1737 04.05.2020 v 18:10

Koka: Děkuji, pošlu odkaz kamarádce, jestli to bude ono.

tatjana1737
tatjana1737 05.05.2020 v 20:17

Koka: Prý to ono je - ještě jednou děkuji!

Koka
Koka 06.05.2020 v 06:24

tatjana, děkuji za dobrou zprávu - ještě mi tedy paměť slouží :=))

martina1312
martina1312 06.05.2020 v 21:52

Zdravím, prosím hledam knihu kterou jsem kdysi četla. Neznám ani název ani autora.
Děj:
Chlápek unese bohatou holku, aby se pomstil jejimu otci, který dřív zaměstnával jeho matku jako sluzebnou ve svem domě a "bezdůvodně" je vyhodil. Ona pak umírá ve vezeni
Drží ji na lodi, kde ji ušťipne kus prstu a potom na opuštěném ostrove v chatrči. Ona ho nakonec pozná a vzpomene si ze to je ten malý kluk, kteří u nich dřív bydlel. Nakonec se do sebe zamiluji a ona sním je dobrovolne a otehotni. Pak ji najde otec, ochranka, je tam přestřelka a on jde do vezeni.
A ted nevim jestli to byla druha polovina knihy neco druhy díl: unosce připraví jejiho otce o vsechen majetek, ten umře, on se dostane z vezeni a zacne bydlet v sidle, kde driv jeho mama pracovala jako služebna. Potka malou holku se kterou se skamaradi a na hrbitove se potka s tou malou holku, a zjisti, že je jeho dcera. Hl. hrdinka šije kabelky aby si vydělala. Vrátí se k sobe a šup, šťastný konec :-)
Knížku vypráví hl. Hrdinka ale on tam vždy vzpomina na minulost. - jak přišel o matku, dostal se jako maly kluk k mafii, spolu s kamaradem byl pro toho mafio bosse nepostradatelný, nakonec je zabil, kdyz zjistil, ze kvuli nim se museli s matkou odstehovat....

Holky ten popis je hroznej :-( za to se omlouvam, ale snad to nekdo pozna! :-) :-)



Vložit příspěvek