Vyhledávání


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.03.2020 v 10:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 03.03.2020 v 11:58

Nojo, ale to nejde, on je uveden jen u třech vydání Alpressu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.03.2020 v 12:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.03.2020 v 17:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

lazarus
lazarus 17.10.2020 v 19:12

Zdravím, nevím jestli jde o chybu v matrixu, nebo je něco špatně nastavené u konkrétní knížky, ale nejde přes vyhledávací pole najít knížku https://www.databazeknih.cz/knihy/1177-pr-kr-zhrouceni-civilizace-a-invaze-morskych-narodu-332469 Respektive po zadání "1177" se nic nenajde a při zadání "zhroucení civilizace" taky ne. Není to zvláštní? Jiná čísla jsem zkoušel a dohledávají se bez problémů.

Text příspěvku byl upraven 17.10.20 v 19:13

elfos
elfos 18.10.2020 v 08:28

Mně jde najít i 1177, i Zhroucení, teď jsem to zkoušela. Možná už to je opravené? Můžete zkusit znovu, jestli to už jde i Vám?


lazarus
lazarus 18.10.2020 v 16:17

Na telefonu to jde. Ale včera to na pc opravdu nešlo. Dost jsem se u toho navztekal. Číslo bych pochopil, ale ta dvě slova ne. Každopádně vypadá, že je to OK

Dan
Dan 18.10.2020 v 19:13

Já to opravil včera.

lazarus
lazarus 18.10.2020 v 19:27

Super, díky moc pane

siena
siena 22.11.2020 v 09:52

Dnes, na základě příspěvků, jsem zjistila, že zde "zajímavě" funguje, resp. nefunguje, sortování autorů. Z nějakých důvodů je seznam omezen 140 str. Takže např. výčet českých autorů, při sestupném filtrování, končí u Č, při vzestupném, u U. ... To má nějaký důvod? Nebo je to nějaký přechodný stav, který bude brzo vyřešen?

Skallarix
Skallarix 22.11.2020 v 09:54

@siena - Domnívám se, že spíše technický. Ale jestli dojde ke změně? Dříve těch stran bylo daleko méně....

siena
siena 22.11.2020 v 09:57

Ještě? Ale já si pamatuji, že jsem vyhledávala dle abecedy... No, uvidíme. Ale celkem pobavilo, to musím říci:)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 17:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jins1
jins1 08.03.2021 v 19:20

Nemohu vložit hodnocení..čím to? Děkuji..

Trip
Trip 26.03.2021 v 18:10

Dajú sa pre určité vydavateľstvo vyhľadať všetky knihy od určitého autora?

napr. https://www.databazeknih.cz/nakladatelstvi/ikar-sk-9528 - koľko vydali kníh od Coben-a?

bamba
bamba 17.04.2021 v 10:22

Dá sa vyhľadávať naraz podľa viacerých kritérií? Konkrétne niečo o koňoch - rozprávky a pre deti? Pretože mne to dovolí iba jeden štítok - teda buď kone, alebo rozprávky.

siena
siena 17.04.2021 v 10:27

Kombinovat štítky nelze. Je to jedno ze zdejších, stále opakujících, námětů...

vladimir3043
vladimir3043 12.01.2022 v 09:24

Proč mi zde nejde vyhledat kniha Pomsta - Fern Michaels?

https://www.databazeknih.cz/search?q=Pomsta+Fern+Michaels+&hledat=

Pokud zadám Pomsta a Mary Ruth Kuczkir, knihu mi to najde. Ale proč bych si měl pamatovat a vědět pravá jména všech autorů, když chci vyhledávat podle titulů a pseudonymů autorů, tak jak je vidím uvedené na přebale knihy? Samozřejmě mohu vyhledávat i podle ISBN, ale podle titulů je to (někdy) jednodušší.

Text příspěvku byl upraven 12.01.22 v 09:29

Ivka82
Ivka82 04.07.2022 v 18:17

Nemůžu najít knihu Klíč k vaší energii (Natacha Calestrémé) z roku 2021. Nenašla jsem ani podle ISBN, prosím poradíte někdo, jak knihu vyhledat, abych ji mohla přidat do přečtených? Díky

pobijecmuch
pobijecmuch 04.07.2022 v 19:05

Ivka82 - autor, tedy ani kniha na DK nikdo ještě nevložil. Pokud chcete přidat do přečtených musíte autora a knihu vložit. Např. podle katalogu Národní knihovny.

Text příspěvku byl upraven 10.07.22 v 10:46

Sagres
Sagres 20.10.2022 v 13:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

otroson
otroson 22.12.2022 v 08:49

Ahoj. Jsem trochu zmaten a dost mi to vadí. Aktuálně čtu knihu od autora
https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/john-virapen-20905
Dnes vidím dvě knihy od českých vydavatelů
https://www.databazeknih.cz/knihy/lek-jako-modla-predpis-na-nezadouci-ucinky-a-na-smrt-90863
https://www.databazeknih.cz/knihy/nezadouci-ucinek-smrt-64757

Když jsem dal vyhledat "virapen" nebo včera vylistoval knihy autora - byl ve výsledcích mix = česká + tato slovenská kniha/varianta
https://www.databazeknih.cz/knihy/kult-liekov-recept-na-neziaduce-ucinky-a-smrt-96959

Česká nebo slovenská je fuk. Ale proč nevidím v seznamu knih od autora všechny verze? Každá přece má jiné ISBN, jiný název (i když se jedná o stejný titul - ale jazyk je jiný). Proč kniha nemá TAG nebo přímo vlasnost např. "Jazyk vydání"? Na názvu nesejde.

Podobně názvy např. povídek - "Bojiště / Bojisko". Tak se rozhodně povídka nejmenuje - buď jedno, nebo druhé. To už může být rovnou autorův pseudonym součástí políčka "Jméno autora" - a nebo vůbec - proč to pak není jeden Textbox, kde bude všechno???

API se tu skloňuje už dost dlouho. Možná už existuje - já si teda data parsuju přímo z HTML. Podle seznamu knih autora si nechávám generovat adresářovou strukturu a jednou přiletí SK název, jednou CZ název... Omlouvám se, ale prase aby se v tom vyznalo.

Je to hrozný zmatek. Je nějaký problém, aby pod autorem byl seznam všech knih, nejlépe i s informací o jaké jazykové vydání jde?
Většinou čtu české nebo anglické verze. SK bych vyfiltroval. Ale moc to nejde, když ty verze vyfiltruje už portál sám... A ještě k tomu "náhodně".

Je to chyba nebo vlastnost?
Děkuji za reakce.

Text příspěvku byl upraven 22.12.22 v 08:53

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.12.2022 v 09:23

Záložka vydání, kde je všechno, říká se tomu hlavní, má to svoje pravidla, co je vidět na profilu autora. Mě taky bylo příjemnější, když pod sebou ve vydání byly všechny knihy, a nebylo rozděleno na tři sloupečky, ale víc lidem to tolik příjemné nebylo...sloučené vydání, kde jsou všechny povídky obsažené, tj zároveň pod všemi názvy, jak u nás vyšly, i kdyby to bylo 5x v různých vydáních...mě to smysl dává. Když se ve všech knihách nejmenuje stejně...vyhledávání je příběh sám o sobě, o kterém tady každý sní, ale jako dárek to asi zase letos k Vánocům nevyjde...

otroson
otroson 22.12.2022 v 11:00

Velice děkuji. Alespoň k tomu vede jednoznačná cesta. Upravím parser. Pomohla jste mi.

S těmi názvy povídek nesouhlasím, ale co už. Coby informatik je dvojjazyčný název nesmysl. O lomítku coby oddělovači lze s pochybnostmi diskutovat. Jedna proměnná má obsahovat jednu hodnotu a nejlépe ve vhodném datovém typu.
Pokud se bude povídka v jedné knize K1 jmenovat A, v druhé knize K2 třeba B a v třetí knize K3 třeba C, tak se bude povídka jmenovat "A / B / C" nebo "B / C / A"? Proč ne "C / A / B"
A který název je v jaké knize se asi stejně nedozvím...
Ale ok, chápu. Někdy chybí elegantní řešení, nebo peníze na vývoj. Někdy obojí, někdy vůle. Jindy o to zkrátka nestojí většina uživatelů. To tady asi nerozseknu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.12.2022 v 11:08

A jak by jste vyřešil to, že v záznamu povídky jsou všechna místa, kde se nachází a zároveň by jste tam neuvedl všechny názvy?
Ano, pořadí je náhodně. Podle toho, jak postupně někdo přidával vydání nebo zjistil, že v jiném vydání je pod jiným názvem. Ne, prostě si tu knihu přečtěte a budete to vědět. Já do komentáře píšu vždy, kde a pod jakým názvem, jsem četla.
Trochu to připomíná dotaz: a proč jsou povídky podle abecedy a ne jak jdou v knize za sebou? No, proč asi. V každém vydání je v jiném pořadí.
Pokud víte, jak vyřešit, aby názvy nebyly v pomlčce a zároveň měl přehled čtenář všech názvů, dole na stránce je možnost napsat majiteli.
(Raději ani nechtějte vědět, jak tady povídky byly dřív. To bylo peklíčko. Tohle je nebe. Ale je třeba se s ním naučit pracovat.)

A tím bych to ukončila. Vase informatická mluva není pro mě. Paprsek tam, paprsek zpátky. Ne, fakt ne...Možná třetí slovo zvládám pobrat a vím, co čem píšete, jenom proto, že nejste první. Takže pokud chce někdo chytrý převzít štafetu, tak ok. Ale já mám na dnešek vybráno :D

Text příspěvku byl upraven 22.12.22 v 11:17



Vložit příspěvek