Vyhledávání


siena
siena 28.02.2019 v 10:57

vladimir3043, Vy jste ve svém příspěvku napsal, zda-li by nebylo možné dávat jako hlavní vydání, vydání česká, protože jsme na českém webu. Na toto vaše kritérium a důvod, jsme si dovolily, já a Koka, mít jiný názor. Kdybyste zapátral v diskuzních příspěvcích, možná byste zjistil, že nenalezení knih ve zdejším vyhledávání, není explicitně způsobeno případným vloženým slovenským překladem. Rozhodně nejste takříkajíc první ani poslední uživatel, kterému vyhledávěč knihu nenašel...

vladimir3043
vladimir3043 28.02.2019 v 13:23

Ano, v dovětku. Jsem totiž na webu www.databazeknih.cz a ne sk, proto zde hledám především knihy vydané v češtině. Ale možná většina ostatních uživatelů DK sem chodí hlavně kvůli slovenským knihám... i to je možné.
Navíc, píšu to v sekci vyhledávání někomu kompetentnímu, kdo s tím může anebo ani nemusí něco udělat. Nevypozoroval jsem zde totiž doposud, jakým klíčem se tady určuje, které vydání se bude zobrazovat jako hlavní. Pátrat v diskuzích také nechci, na to jste tady asi větší odbornice vy dvě a většinou vždy ve shodě a často i v opozici s diskutujícím, jak jsem vypozoroval v minulosti aniž bych po tom nějak pátral. Někdy mi to je i sympatické, ale dnes moc ne :-))) Takže přít se s vámi nechci a ať je tedy jako hlavní klidně to slovenské.

Text příspěvku byl upraven 28.02.19 v 13:31

Koka
Koka 28.02.2019 v 13:24

vladimir3043 - ta vámi hledaná konkrétní kniha je opravdu chybně vložená, neboť kdo ji vkládal, chtěl (docela amatérsky) upozornit na to, že český a slovenský název téže zahraniční knihy se liší, a tak název slovenského vydání ještě "obohatil" tím českým textem. Je to samozřejmě nesmysl - jako kdyby kniha Vyhoďme ho z kola ven dostala "podnázev" Bol som dlho preč, a to jen proto, že slovenský překladatel jí pojmenoval jinak, než český, a oba ji pojmenovali jinak, než sám americký autor.
Zaráží mě ve vašem návrhu slovo "hlavní" - jako kdyby ty jiné byly "vedlejší".
Je zde v tom chaos. A ještě větší chaos je ve jménech autorů, z nichž mnozí, ale opravdu mnozí, psali výhradně pod "jiným jménem", než bylo to jejich občanské, a provozovatel DK teď ignoruje, že v knihovnách nenajdeme ani jediný výtisk díla Smäd po živote, které by napsal Irving Tannenbaum, a že na všech výtiscích je vytištěno Irving Stone - databázi knih je to jedno.

vladimir3043
vladimir3043 28.02.2019 v 13:51

"Hlavní" ale prostě jedno vždycky je = to které mi tu vyskočí jako první. Např. u Adventu od Glazarové je to třeba to z roku 1961 a u Spojeni osudem od McKinney slovenské Podľahni láske. Někde jsem tu i protestoval, proč je jako hlavní při slučování to bez obrázku, když to jiné obrázek má. Jakým způsobem se to zde určuje, mi zůstává záhadou....

Text příspěvku byl upraven 28.02.19 v 13:55

siena
siena 28.02.2019 v 16:05

vladimir3043, mně zase záhadou zůstává to, proč vždy, když někdo zareaguje, troufám si říct, že slušně, na něčí příspěvek a dovolí si mít jiný názor, dostaneme se mu podobné odpovědi, jako nyní od vás...ale, co už.
Ano, nekompetentní osoba jsem, řekla bych, že úplně stejně "kompetentní" jako vy. Takže jsem reagovala na váš návrh, že by se měla vydání knih slučovat pod česká.

Text příspěvku byl upraven 28.02.19 v 17:24

Naias
Naias 28.02.2019 v 16:36

Mne zostáva záhadou, prečo dakto upozorňuje na chyby, napr. nesprávny názov knihy, ale neopraví to.

Nechápem, aký je problém s pseudonymami, veď pri zadaní mena Irving Stone to vyhodí Smäd po živote.
https://www.databazeknih.cz/search?q=irving+stone&hledat=


jirin@
jirin@ 28.02.2019 v 16:59

Naias - před chvílí jsem všechny knihy připojené k autorovi Irving Tannenbaum (pseudonym Irving Stone) opravila na základě příspěvku uživatelky Koka, která na chyby upozornila.

siena
siena 28.02.2019 v 17:00

Naias, všimla jsem si, že ani v těch pseudonymech nepanuje jednota, resp. už jsem našla tak i tak. A zase jsme u jakési jednoznačné "nápovědy", jak vkládat knihy, autory apod. Pamatuji, že podobná úprava, tedy jakýsi pokus o dvoujazyčné názvy, česko/slovenské, se tu už před lety řešil, že jsme to s paní uživatelkou elfos u mnoha knih mazaly a určitě nás takových bylo víc. Nevím, jestli ten dnešní příklad zůstal tehdy nepovšimnut, nebo zda-li se jedná o další, nový pokus...

Ale, i kdyby nakonec nějaká nápověda byla, stejně ne všichni si ji přečtou a nebo se jí budou držet. Zkrátka, zdejší vyhledávání má mouchy:) Více než to, že se mi objeví jako hlavní kniha s obálkou/názvem, pod kterým hledanou knihu neznám, bych ocenila kombinované hledání (žánr-štítek, štítek-štítek), ocenila bych, kdyby si dokázalo poradit i s nepřesným názvem, s tím, že použiji jiné číslo, jiný pád, atd.

Text příspěvku byl upraven 28.02.19 v 19:19

vladimir3043
vladimir3043 02.03.2019 v 09:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 28.03.2019 v 14:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 28.03.2019 v 14:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

orson
orson 01.04.2019 v 09:06

Moc moc díky za rozšířené vyhledávání:
https://www.databazeknih.cz/pokrocile-vyhledavani

Konečně tak můžu najít vysoce hodnocené knihy z poslední doby, které mi přece jen utekly (ne každá kniha je vydavatelstvím tlačena reklamou, je spousta perel, které se prostě vyloupnou jen díky tomu, že se líbí čtenářům, o to větší skvosty to většinou jsou):

https://www.databazeknih.cz/pokrocile-vyhledavani?genre%5B%5D=17&genre%5B%5D=&genre%5B%5D=&year_from=2017&year_to=2019&rating_from=95&rating_to=100&count_points=10&filtr=Vyhledat+knihy

ALE... moc by se mi hodilo, kdyby tam přibylo jedno zaškrtáváto/přepínátko - "Samostatný titul" - aby se v tom seznamu nezobrazovaly X-té díly nějaké série. Nebo kdyby aspoň v tom výpisu bylo vidět, že to není samostatný román, ale třeba 3. pokračování série Koniáš.

Pak by to bylo dokonalé!

siena
siena 01.04.2019 v 10:09

Já bych o jistém stupni dokonalosti začala mluvit v momentu, kdyby se dalo vyhledávat s kombinací štítků, s kombinací žánr-štítek.

vladimir3043
vladimir3043 16.04.2019 v 09:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 16.04.2019 v 09:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 18.04.2019 v 20:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 03.05.2019 v 10:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 05.05.2019 v 07:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 05.05.2019 v 12:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 05.05.2019 v 12:49

Ja to opravil. Jeste se asi najde par případu, ale nove uz nebudou. Chybu jsem zjistil (konecne) a opravil ;-)

chromatic
chromatic 13.05.2019 v 21:11

Zdravím, po posledných zmenách na stránke nejako neviem nájsť zoznam všetkých užívateľov alebo nejaké vyhľadávanie kde by sa dalo vyhľadávať jednotlivých užívateľov napríklad podľa krajov ako to bolo predtým :-(,
...našiel som len sekciu pre prítomných užívateľov a to je všetko, ...ak náhodou to tu je niekde, tak sa ospravedlňujem a vopred Ďakujem ak ma niekto na to navedie

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 21:12

Naias
Naias 13.05.2019 v 21:18

Užívatelia sa dajú nájsť pomocou vyhľadávača. Treba zadať nick, dať vyhľadať (zobrazia sa vyhľadané knihy) a potom kliknúť na Uživatelé. Podľa krajov už to zrejme nejde.

chromatic
chromatic 13.05.2019 v 22:06

diky, ale to mi je jasne, ...lenže ja podľa nicku nevyhľadávam, takže mi je to na dve veci :-(, ...sorry, ale nechápem prečo sa to menilo, podla mňa to bolo jasne a prehľadne už predtým, ...len zbytočne metiete užívateľov

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 22:30

chromatic
chromatic 27.05.2019 v 17:56

takže skúsim to ešte raz, ....nakoľko mi niektoré posledné zmeny nevyhovujú, konkrétne aktuálne vyhľadávanie užívateľov, ...preto sa chcem opýtať či by sa nedalo opäť doplniť do pokročilého vyhľadávania aj vyhľadávanie pre užívateľov, a to podľa miesta, času registrácie či aktivity a pod, ako to bolo predtým, ...myslím že by to pomohlo a zjednodušilo vyhľadávanie aj iným :-)
...vopred Ďakujem za prípadne vysvetlenie alebo odpoveď

Text příspěvku byl upraven 27.05.19 v 17:59

vladimir3043
vladimir3043 20.07.2019 v 10:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek