Technické potíže?


kapr
kapr 27.03.2017 v 22:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2017 v 13:41

Stejný problém. Ale jde to lehce vyřešit. U jednotlivé knihy mi to taky nejde rozkliknout. Ale stačí najet na sérii nebo všechny knihy autora. Potom to už funguje. Holt všechno není v mobilní verzi happy.

kapr
kapr 16.04.2017 v 17:12

Veliký dík, ale NEMĚL jsem na mysli MOBILNÍ verzi. Samozřejmě to doma hned vyzkouším!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2017 v 17:59

Nejsem tetechnický typ, ale třeba tohle rolování je naprogramovano (?) stejně v obou verzích...jak v tom tvém linuxu tak v mém telefonu...ale když něco nejde, hned si nebudu stahovat nový prohlížeč, když to jde i jinou cestou...když holt potřebuju tyhle věci, sednu si k noťasu...doma mám taky na různý věci víc prohlížečů podle toho, co potřebuju...

kapr
kapr 17.04.2017 v 04:37

Tak jsem to teď ráno hned vyzkoušel, konkrétně u Julese Verna, dal jsem všechny knihy autora, a chování je i tak pořád stejné. Nefunguje to.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.04.2017 v 08:57

V tom případě doporučuji sehnat člověka, který to vyřešil ještě líp...moje metoda funguje u mě :) tak si stěžovat nebudu :)


Naias
Naias 17.04.2017 v 16:34

Ja mám Chrome a nemám takýto problém.

Jia
Jia 18.04.2017 v 07:14

Taky mám Chrome a taky nemám problém :-)

kapr
kapr 18.04.2017 v 07:18

Ale já jej mám pod operačním systémem Linux - Ubuntu, a hlavně není to Chrome, ale Chromium. Jaké jsou mezi nimi přesné rozdíly bohužel netuším. Hlavně, že to chodí pod tou Arorou. (operační systém ARORA)!

Aleh
Aleh 19.04.2017 v 13:14

Už třikrát se mi stalo, že přišlo upozornění (zelené kolečko s číslem u symbolu zvoneček). V ostatním bylo v závorce uvedeno také číslo a po rozkliknutí tam byla informace o udělení palce od uživatele DK. Číslo se pak ale nenačetlo u konkrétní knihy ani v celkovém počtu udělených palců.

martin9885
martin9885 20.04.2017 v 23:13

To je šílený jak se horní banner (leadeboard) načítá poslední a obsah se kvůli tomu posune níž. Takže když se chci někam proklikat tak na třikrát, protože už jsem na odkazu, kliknu, ale v pikosekundě se načte banner a já klikám jinam.

Koka
Koka 21.04.2017 v 10:45

Jeden můj oblíbený uživatel hodnotil a komentoval knihu :
http://www.databazeknih.cz/knihy/frantisek-palacky-198490
Ovšem v mé rubrice "aktivita", kde vidím že si tento oblíbenec vložil tu knihu do Knihotéky, hodnotil jí a komentoval, se u všech třech těchto úkonech toho uživatele namísto Palackého objevuje obálka knihy:
http://www.databazeknih.cz/knihy/vegetarianka-331358
Jak to?

Makropulos
Makropulos 21.04.2017 v 15:44

Souhlasím s martin9885 - taky s tím mám vážný problém.

Marthas
Marthas 21.04.2017 v 16:26

To Koka: To už tady naťukla jednou siena, pokud u knihy není obálka, načte se v aktivitě, ta předchozí místo prázdného pole.-(

Koka
Koka 21.04.2017 v 18:45

No, myslela jsem si, že když to tehdy, už dávněji, siena naťukla, tak si toho programátor či provozovatel všiml, a něco s tím udělá, ne? A protože nevšiml, tak zkouším znovu na to upozornit.

siena
siena 22.04.2017 v 09:40

martine 9885,mám stejnou zkušenost. A to nepatřím mezi ty, kteří mají bleskové reakce...:)

Text příspěvku byl upraven 22.04.17 v 10:07

Marthas
Marthas 22.04.2017 v 12:25

To Koka: Ok.-))

ZDENEK 1000
ZDENEK 1000 27.04.2017 v 17:12

Měl bych prosbu nevěděl by někdo jak vymazat historii v korespondenci zpráv u nákupu nebo prodeje.Jedná se mi o zprávy u kterých už je uzavřený vydařený nebo nevydařený obchod.Vím že se dají přesunout do archívu ale nevím kdy a zda se tento archív maže .Děkuji za odpověd ZDENEK 1000

Koka
Koka 27.04.2017 v 18:01

ZDENEK1000 - znám jedinou cestu, jak úplně a nevratně smazat došlé či odchozí zprávy:
najeďte si do svého archivu, tam si korespondenci s dotyčným uživatelem rozkliknětě - objeví se všechny zprávy, které jste si vzájemně vyměnili. U každé zprávy najdete malé červené X - na něj je nutné kliknout a každou zprávu jednu po druhé postupně smazat.
Jak by šla hromadně, najednou smazat celá korespondence s jedním uživatelem, to nevím.
Pozn.: Já žádnou korespondenci nemažu, protože když třeba někdo poptává knihu nebo má nějaký pozoruhodný diskuzní příspěvek, občas se podívám, zdali nejde o člověka, s kterým jsem už kdysi vedla nějaký poštovní dialog . Občas je mi ta informace užitečná.

ZDENEK 1000
ZDENEK 1000 27.04.2017 v 18:14

Koka: Moc děkuji za informaci.Mějte pěkný den .Zdenek 1000

Marthas
Marthas 29.04.2017 v 13:25

Se zlepšeními se mi zdá, zde na databázi přicházejí mnohdy ruku v ruce i zhoršení. Jako příklad uvádím (nevím, zda to tak nemám jen já) se zvětšením fontu písmen (dobré), zvětšení obálek (méně, už takhle roluju jak magor) a to nejhorší nakonec šedé písmo, kterým je uvedeno třeba ve většině diskusí datum a v sekci Diskuse i jméno diskutujícího a u komentářů u knih to samé - datum... Datum se tak stalo nepotřebným pro všechny slabozraké - luxusem, kterého se díky kontrastu nedostává.

kapr
kapr 29.04.2017 v 21:56

Rozhodně se přimlouvám za tmavší, kontrastnější písmo.

Ještě bych zmínil časové údaje. Informace dnes, včera a předevčírem při následném překopírování do souboru ztrácí smysl.
Doporučoval bych v těchto případech zvolit raději následující tvar, například u předcházejícího Marthasova příspěvku.
Namísto "dnes v 13:25:52" raději uvádět "dnes 29.04.2017 v 13:25:52".
Je zbytečně únavné při archivaci jakékoliv zprávy vkládat datum, a navíc to přináší možnost vložit omylem chybné údaje.

Samozřejmě, že tu kontrastnost textu (jak uvádí Marthas) pokládám za daleko důležitější, než moje hrátky s datumem. Na některých webech si oblíbili světlemodrý text na bílém podkladě, nebo dokonce černý na tmavě červeném nebo naopak. Tam už potom nepřečtu vůbec nic, a jen tuším, že tam nějaký text je. Někdy si pomohu vysvícením, kdy se barvy převrátí, jindy ani to nepomůže. Nakonec jsem pak často nucen kliknout na nečitelný text, a jen doufat, že proboha něco nesmažu.

kapr
kapr 30.04.2017 v 00:52

Ještě k velikosti obálek. Narazil jsem na weby, kde se po kliknutí na obrázek obálky ve standardní (na tom kterém webu jednotně používané) velikosti otevře tentýž velký přes celou obrazovku. Pokládám to za výhodu, za příjemnější řešení, zvláště když se pokouším přečíst - přeluštit některý z detailů, které jsou na ní vytištěné.

lazarus
lazarus 08.05.2017 v 11:08

Dobrý den, prosím Vás, rozklikávací menu - Přidat do mých knih - se na telefonech nedá použít. Prostě nereaguje. Zkoušeno na LG L9 II a na Honor 7. V žádném prohlížeči. Zkoušeno u chrome, firefox, UC browser, opera. Nemáte někdo radu kde je chyba?

MGT
MGT 12.05.2017 v 19:32

Lazarus taky jsem to tu před časem psala a někdo výše mi poradil, že to tlačítko funguje když máte rozkliklého autora a jeho seznam knih, nebo sérii knih, tak tam chodím takto oklikou.



Vložit příspěvek