Technické potíže?


Pavel673
Pavel673 08.01.2017 v 15:24

a ejhle zmizel i komentář z uděleným palcem který jsem udělil já

siena
siena 08.01.2017 v 15:24

Pavel673, zkuste kouknout do Diskuze u knihy...

Text příspěvku byl upraven 08.01.17 v 15:25

Marthas
Marthas 08.01.2017 v 15:25

To Pavel673: Možná obsahoval spoiler, ale to byste ho měl v diskuzi a tam taky nic není. Divné.

Pavel673
Pavel673 08.01.2017 v 15:32

Zřejmě v tom mám trochu chaos každopádně děkuji za tipy

Marthas
Marthas 08.01.2017 v 15:36

To Pavel673: Není zač, každopádně vám přeju, abyste se tu brzy aklimatizoval a cítil se tu jako doma.-)

Pavel673
Pavel673 08.01.2017 v 15:37

Děkuji


Marthas
Marthas 08.01.2017 v 15:38

Není zač.

Pavel673
Pavel673 08.01.2017 v 15:44

Myslím že už jsem to vyřešil, omluvte začátečníka:)

pobijecmuch
pobijecmuch 14.01.2017 v 12:07

Upozorňuji na starý problém v programu DK, kdy je možné vložit ke dvěma různým knihám úplně stejné ISBN.
Viz. příklad knih zde na DK:
Černé sny - ISBN 978-80-7398-364-2
http://www.databazeknih.cz/knihy/prihranici-cerne-sny-275378
a
Assassins Creed 1-8 BOX - ISBN 9788073983642
http://www.databazeknih.cz/knihy/assassins-creed-assassins-creed-1-8-box-325449

Chyba stejných ISBN je v tomto případě u vydavatelství Fantom Print, ale pogram DK by to měl poznat.

jirin@
jirin@ 14.01.2017 v 13:32

pobijecmuch - Mám dojem, že chyba je v tom, že systém pozná pouze zcela stejně zapsaná ISBN - buď bez spojovníků nebo s nimi. Jakmile dvě stejná ISBN jsou zapsána jednou se spojovníky a podruhé bez nich, tak je bohužel vyhodnotí jako dvě různá. S tím je pak problém i při vyhledávání. Už jsem o tom psala dříve (21.11.2016) ve vláknu Otázky:
Dan - Bude možné taky vyhledat bez ohledu na zápis - s pomlčkami nebo bez? Zatím to funguje tak, že vyhledá jen přesnou shodu, tj. v záznamu je zápis bez pomlček, do vyhledávače zapíši s pomlčkami - systém v tom případě nenajde. To by bylo vhodné pořešit.

Byla to reakce na Danův příspěvek - Doladím to, aby to kontrolovalo nehledě na pomlčky.

Zřejmě to ale stále není doladěno.

Dan
Dan 14.01.2017 v 13:58

Nikoliv, je to doladěno a kontrola ISBN funguje nehledě na pomlčky správně. Akorát systém při shodě varuje a vybídne vkladatele, aby se přesvědčil o správnosti, a následně je možnost knihu přesto přidat.
Pokud by totiž někdo přidával knihu se správným ISBN a v databázi by již byla kniha se shodným ISBN (jenže se špatným), nemohl by tak uživatel správnou knihu vložit.

Je však v plánu vytvoření podstránky, která zobrazí shodná ISBN u více knih, aby mohlo dojít k nápravě.

jirin@
jirin@ 14.01.2017 v 14:17

Dan - já se moc omlouvám, že jsem si to řádně neotestovala. Zkusila jsem jen ty dvě knihy, které zmiňuje pobiječ - a byla nalezena vždy jen ta jedna. Tudíž jsem nabyla dojmu, že to ještě nefunguje - a s úsudkem jsem se unáhlila. Příště budu pozornější.

Dan
Dan 14.01.2017 v 15:14

Úplně v pohodě, o nic nejde :-)

tenax
tenax 14.01.2017 v 16:00

V té souvislosti by bylo dobré nějak apelovat na vkladatele, aby pokud možno vkládali ISBN s pomlčkami. Ty nejsou náhodné, číslo za 80-... je identifikační číslo nakladatelství, to za další pomlčkou už identifikuje konkrétní knihu. A protože identifikátory nakladatelství a knihy jsou různě dlouhé (mají různý počet číslic), při psaní bez pomlček se nakladatelství nedá určit, protože není jasné, kde končí kód nakladatelství a kde začíná kód knihy.
Vím, že to není ani podstatné, ani důležité, nedá se to nařídit, ale bylo by fajn to časem nějak sjednotit.

Marthas
Marthas 14.01.2017 v 16:10

To tenax: A co takhle apelovat na vkladatele, co sem patří. Dnes jsem nahlašovala další cizojazyčnou knihu, od cizojazyčného vydavatelství i autora. Tentokráte projistotu přidáno bez ISBN, aby to nebylo tak rychle poznat.
Jinak jasně, že je to důležité, hlavně mě to překvapuje, pokud se někdo nenamáhá, když má výtisk v ruce, protože, když je to info z netu, tam se to často neuvádí s pomlčkami. Já na to jdu podle citu, nějak to ISBN poskládám - ty pomlčky v něm, a pokud je to starší kniha, tak si přes google ověřím, zda ho mám správně a popřípadě vložím. Novinky totiž google většinou nevede.-)

Text příspěvku byl upraven 14.01.17 v 16:16

tenax
tenax 14.01.2017 v 16:29

To Marthas: Ty cizojazyčné knihy se vyskytují téměř denně, zpravidla kvůli bazaru. Nemůžu si pomoct, vím, že je to nepopulární názor, za který už jsem to mnohokrát schytal, ale bazar je zdrojem nejvíce takových nepatřičných vkladů.
Dnes jsem zachytil další pozoruhodnost - tři učebnice cizích jazyků (od stejného vkladatele), které měly místo anotace text bazarového inzerátu. Přitom ten vkladatel má v bazaru vloženu pouze jednu knihu.
Je to marné...

Marthas
Marthas 14.01.2017 v 16:48

To tenax: Jednu tu učebnici jsem též viděla, byla to učebnice španělštiny, kde y v názvu bylo zaměněno za z. Hlásila jsem to, ten inzerát místo anotace, už jsem se s tím párkrát setkala, a myslím, že to bylo vždy u jazykové učebnice (i s Cd.-( ) a vždy jsem to náhlásila. Víc s tím, já běžná a řadová uživatelka udělat nemůžu. Nepatřičné vklady vem čert ty vychytáme časem, ale ti podvodníci. Víš tenaxi, já jsem byla zastánkyně zdejšího bazaru, ale někdy si říkám, že než takto omezen tzv. kvůli podvodníkům byl by lepší žádný bazar než takovýto... Štve mne to, ty šmejdi mezi námi. Kdyby se to dalo nějak jinak vyřešit byla bych fakt šťastná.

Koka
Koka 14.01.2017 v 16:59

Tenaxi - a já také vím, že se svým opačným názorem nezavděčím, ale stejně doporučuji uznat, že bazar je nejen - jak píšete - "zdrojem nepatřičných vkladů", ale stejně tak je i zdrojem mnoha, mnoha patřičných, tedy správných a úplných vkladů.
Na bazar bych to nesváděla, protože kdo je povrchní nebo odborně nekompetentní sem vložit správné a ověřené údaje, ten je správně nevloží, ani když tu knihu chce nabídnout k prodeji, a už vůbec ne, když o prodej nestojí.
Já na rozdíl od vás spatřuji hlavní zdroj chybných vkladů, zejména cizojazyčných a z nich hlavně - jak jinak ?!- anglicky psaných knih spíše v nekritickém nadšení některých čtenářů resp. čtenářek, kteří propadnou kouzlu nějaké módní spisovatelky a nemohou se smířit s tím, že např. její minulý týden v Británii vydanou pátou knihu třetí série štvrté řady úúúúžasných příběhů ještě žádné české nakladatelství nenabízí. Tak to trochu "popoženou", no :=)
Tím, že provozovatel umožnil, aby zde byly vloženy knihy, které ještě česky či slovensky nevyšly (dokonce jsou tady na ně bazarové poptávky a už i recenze - a nikdo je nemaže!) , nepřímo tím dal špatný signál, že tedy může být cokoliv. Tak to vidím ...

Marthas
Marthas 14.01.2017 v 17:05

To Koka: Mně se taky nelíbí, že se na u nás ještě nevydané knihy dá napsat recenze a nebo poptávka ve znění pokud možno Levně.-( Ale teď jsem nahlašovala cizojazyčnou knihu z let osmdesátých a včera taky a teď mi Koka řekni, jak to souvisí s tím, že se sem mohou vkládat knihy, které se připravují.
Podle mne je to o uživatelích a jejich ignoraci pravidel, kdo bude chtít ignorovat pravidla, je holt vždy ignorovat bude a nevyřeší to ani to, že se znemožní přidat knihu, která má teprve vyjít. Vždy je to o lidech ...

Koka
Koka 14.01.2017 v 17:15

Marthas - myslím, že je zbytečné, abychom my (vy, já, tenax ...) vedli mezi sebou debatu až spor o tom, jaké pohnutky vedou vkladatele špatně či neoprávněně vložených knih je sem vkládat. To by nám mohli vysvětlit jenom oni, ale žádný či žádná to dosud neudělal. Jediné, na co můžeme apelovat (také s poměrně mizivou šancí na úspěch) je, jaké prostředí, nálady, možnosti vytváří a nabízí provozvoatel těchto stránek.
V otázce ISBN nejsem nijak moc poučená, ale tolik málo vím, že české resp. slovenské ISBN začíná vždy konstantní kombinací čísel. Myslím, že v počítačové sféře není neřešitelné naprogramovat systém tak, aby jednoduše údaj, který neodpovídá té možné, povolené kombinaci, jednoduše nepřijal, a ještě i dal jeho pisateli na známost, že dělá chybu. Když já se spletu a špatně zadám své heslo do mailové schránky, tak mě Seznam.cz na to upozorní a do mailů mě nevpustí. Tak nemohu uvěřit, že totéž nelze vyřešit na DK.

tenax
tenax 14.01.2017 v 17:19

Koka - vlastně máte pravdu, identifikovala jste oba hlavní zdroje nepatřičných vkladů, bazar a nadšení fanynek/fanoušků. Nově vložené knihy sleduji už několik měsíců prakticky denně a - aniž bych si vedl nějakou statistiku - odhaduji poměr chybných vkladů bazar : fanoušci tak na 70 : 30. S vkládáním ještě nevyšlých knih jsem se (nerad) smířil, i když tvrdím, že dokud knihu nemůžu vzít do ruky, tak neexistuje. Je to hlavně práce navíc pro moderátory.

Marthas
Marthas 14.01.2017 v 17:25

To Koka: Ale to není spor, jen taková menší debata. Jen jsem s vámi polemizovala. Já myslím, že to nikdy nikdo ani neudělá. S tím, že i toto velmi těžce ovlivníme, v tom s vámi polemizovat nehodlám, poněvadž to je pravda.-(
K ISBN to není tak jednoznačné, jelikož sem mohou např. i knihy vydané v cizím jazyce ale naším nakladatelem, a ty pak mají zahraniční ISBN, že. Takže by to chtělo, aby se pokud někdo přidává takovouto knihu, nu aby musel nějakým způsobem doložit, že jím přidávaná kniha ty podmínky splňuje.
Jinak to nevidím, podle mne to jinak nepůjde.
Citace: b) případně i v jiném jazyce, ale vydané českým či slovenským (československým) nakladatelstvím na území ČR nebo Slovenska po roce 1945.

Text příspěvku byl upraven 14.01.17 v 17:28

siena
siena 17.01.2017 v 18:54

Nevím jestli zrovna potíže, ale určitě zvláštní jev:)
Při procházení "aktivita" jsem si všimla, že když je upozorněno na knihu, či autora, u které, kterého, není obrázek, načte se tam obrázek z následujícího...jak říkám, zajímavý "duch" se tu vznáší:-) Ještě bych pochopila, kdyby se tak dělo v obráceném pořadí...

Text příspěvku byl upraven 17.01.17 v 19:34

Lamanai
Lamanai 23.02.2017 v 00:04

Když píšu do komentáře, "vidím" jen bílý text. Teď přes úpravu to vidím normálně. Používám Google Chrome. Co se děje? :-(

Text příspěvku byl upraven 23.02.17 v 00:05

MGT
MGT 27.02.2017 v 21:13

Nevím jestli ten problém mám jen já ale na profilu jakékoliv knihy, když chci knihu např. přidat do právě čtených knih je katastrofa se k tomu dostat, všechny tlačítka jdou normálně, jen to jedno musím obklepat ze všech stran než to někde zareaguje.
Pouze u mobilní verze.
Děkuji



Vložit příspěvek