Technické potíže?


lazarus
lazarus 12.05.2017 v 21:56

Pro MGT - vřelé díky, ono to vážně dle Vašeho návodu funguje. Je to docela slušně neohrabaný způsob, ale aspoň něco. Očividně to nikdo neřeší a vypadá to na problém .NETu, takže ještě jednou děkuji za funkční radu :)

Dan
Dan 15.05.2017 v 15:35

to fvalek: Já v komentářích vaše hodnocení vidím a to jak zde (12. kniha odspodu): http://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/fvalek-97693/strana-1 , tak i zde rovnou u knihy: http://www.databazeknih.cz/knihy/zaklinac-krev-elfu-319528

Dan
Dan 15.05.2017 v 15:43

Díky, opraveno.

kapr
kapr 15.05.2017 v 15:59

Na nbooku pod Linuxem mi to chodí nejlépe v Aroře. Ještě to občas funguje v Chromiu. Ve Firefoxu to zpravidla zlobí, nejčastěji to nefunguje vůbec. Na mobil jsem to zatím instalovat nezkoušel.

Marthas
Marthas 19.05.2017 v 20:45

To Koka a siena: Tuším, že byla opravena ta chyba, kdy se zobrazovala místo neexistující fotky předchozí, ale jistá si nejsem.-)
No nevím, teď to zbrazuje tu následující.-/

Text příspěvku byl upraven 19.05.17 v 21:45

jamajka99
jamajka99 20.05.2017 v 18:36

Prosím o radu, jak stornovat poptávku, když zájemce dále nereaguje a nechci zrušit nabídku knihy. :-)


Koka
Koka 20.05.2017 v 18:47

jamajka - pokud tomu rozumím správně, vy nabízíte k prodeji knihu, někdo se o ní ucházel, ale pak se odmlčel, knihu nezaplatil, adresu pro zaslání nesdělil? Takových případů já mám desítky. Na tom není co stronovat, jedině - když chcete opravdu zachovat slušnost - tak bych dotyčnému napsala, že vzhledem k tomu, že již xxx dní neodpovídá. neupřesňuje své požadavky ...., předpokládám, že jeho zájem o knihu pominul a budu jí nabízet dalším zájemcům.

Marthas
Marthas 20.05.2017 v 18:53

To jamajka99: To je právě problém na který jsem se ptala admina, prý to jde, já ale když dám dokončit, tak se mi zobrazí Ano, obchod dokončen a Nepodařilo se, smazat z rozpracovaných, takže když na to teď koukám, asi dáte dokončit a Nepodařilo se, smazat z rozpracovaných, ale je to tak na 60%.
Počkejte, třeba vám někdo poradí lépe, já mám starý prohlížeč a je možné, že vám se tam zobazuje něco jiného.

Marthas
Marthas 20.05.2017 v 18:56

To Koka: No, a na to čistě technicky potřebuje, stornovat předchozí obchod, tedy ho odstranit z rozpracovaných, aby nepřišla o inzerát, o ničem jiném to není. Nebo ne?

Koka
Koka 20.05.2017 v 19:03

Marthas: Já si takové "obchody nechávám v rozpracovaných, abych pak příště věděla, s kým se už nikdy nemám bavit. Ale je to vlastně jedno, protože obyčejně se tak zachovají lidé, kteří si jen pro ten případ vytvoří nový profil, povyptávají se na cenu a stav knihy, chtějí znát mé číslo účtu a adresu, a pak se neozvou a profil "opustí" - již nikdy se nepřihlásí. Jsou to spíše takoví "průzkumníci", ne čtenáři. Zřejmě mé bazarové nabídky někomu vadí nebo konkurují :=)

Marthas
Marthas 20.05.2017 v 19:08

To Koka: Tak toto pak, dá se říci, nepotřebujete. Já naštěstí takovýto tip zákazníků moc často nemám.
Ještě nikdy se mi nestalo, abych sdělila číslo účtu a zákazník se mi neozval, já chci nejdříve potvrdit zájem, požaduji adresu a pak teprve posílám číslo účtu.
U mne přestávájí komunikovat mnohem dříve a tak jsem je vždy odstaňovala z rozpracovaných, ale to to bylo ještě před změnami. Teď jsem to musela dělat snad jen jednou a nejsem si jistá, jak jsem to udělala.-)

jamajka99
jamajka99 20.05.2017 v 19:12

Mně se to jednou povedlo a 2x jsem si vymazala knihu :-) Paní už ode mne brala, adresu vím, ale objednala před měsícem a pak : "jsem v cizině, zaplatím příští týden... " No stát se může ledacos. Já holt jsem puntíčkář :-)

Marthas
Marthas 20.05.2017 v 19:17

To jamajka99: Když dáte dokončit obchod a Ano, obchod dokončen, hodí vás to do hodnocení a inzerát se smaže, tedy myslím, takže podle mne musíte dát tu druhou možnost. Ne, nepodařilo se, smazat z rozpracovaných. Nechcete ji přece hodnotit, ne?

kapr
kapr 21.05.2017 v 07:51

Nedávno jsem sem zadával příspěvek ohledně užitečnosti vyhledávání podle národnosti autora u nonfiction - když hledám kuchařku budu ji chtít nejlépe od Francouze, když hledám kuchařku na téma těstoviny dám přednost Italovi, a pokud se zajímám o hodinářství začnu Švýcarem. Ten můj původní příspěvek úplně zmizel. No připouštím, možná jsem jej mohl špatně uložit - vložit.

ALE

V bazaru jsem kupoval první knihu. Od prodejce jsem obdržel +. Velmi dlouho jsem přemýšlel jak jej (jí) ohodnotit. Nakonec jsem dal také plus. Prodejkyně totiž byla skutečně bez poskvrnky. K tomu, že prodávaná kniha zřejmě byla uskladněna v poněkud nevhodném prostředí jsem se tehdy stručně vyjádřil. Můj komentář zmizel. Tak jsem jej zopakoval. Teď tam je v pořádku.
Dnes jsem to kontroloval. Teď zase zmizelo to jak mne ta prodejkyně ohodnotila. (bylo to také +).

Nerozumím tomu. Že se něco vloží zřejmě špatně to je teoreticky možné.
Ale to, že se údaje které již jednou byly nalezeny a zobrazeny ztratí, to nějak nechápu.

Marthas
Marthas 21.05.2017 v 12:52

To kapr: Možná se projevila ta technická chyba, se kterou jsem se též již párkrát setkala a to, že když hodnotíte několik uživatelů ve stejný den, uloží se jen někteří. Takhle jsem přišla o jedno hodnocení, jelikož jsem tenkrát nepočítala s tím, že by to bylo možná, tak jsem si to rozlila u kupujícího ale už jsem nebyla překvapená, když se to stalo znovu. Na to téma jsem se bavila i s adminem. Prý by se muselo hodně pátrat. Necituju přesně samozřejmě.

kapr
kapr 21.05.2017 v 16:11

Ještě mne napadá jedna věc, kterou se snažím tvrdě prosazovat, kamkoliv zavítám. Pokud cokoliv svého vložím kamkoliv (myšleno neanonymně na web), tak v dnešní době, která už zase přeje různým fízlům a udavačům, by bylo velice vhodné, aby mi vždycky od toho kopie dorazila na moji mailovou adresu, a já bych hned zjistil, zda někdo něco pod mým jménem nehlásá něco s čím bych nemusel právě tak úplně souhlasit.
V tomto případě bych měl přinejmenším na svém mailu potvrzení, že to vůbec kdysi existovalo, a mohl bych to tam vložit opakovaně.

Lamanai
Lamanai 22.05.2017 v 14:12

Zřejmě se mi konečně podařilo vyřešit problém s nezobrazujícím se textem v okénkách pro komentáře a občasném selhání odeslání komentářů. Tak jen, kdyby měl někdo podobný problém: Vše způsobil doplněk Grammarly v Chrome, který slouží ke kontrole pravopisu. Nikde se mi to nepodařilo dohledat, přišel jsem na to vlastně úplně náhodou.

Marthas
Marthas 26.05.2017 v 21:32

Chtěla jsem se zeptat, kniha mi nově nejde přidat do přečtených přes Můj profil a Právě čtené. Vždy kliknu na ozubené kolečko, vyjede mi lištička a chci dát do přečtených. Místo formuláře mne to ale vráti na hlavní stránku. Musela jsem si pomoci při hodnocení tím, že jsem obešla systém a do přečtených jsem ji dala v profilu knihy. Zaškrtávátka fungují normiko a pak zvlášť hodnocení. Chci jen vědět, zda je to jen můj problém a mého prohlížeče a nebo nějaká technická chyba?

kapr
kapr 27.05.2017 v 06:37

K Marthas:
Vždy připojit následující specifikaci:
Použitý operační systém (nejlépe i verze)
Použitý prohlížeč (nejlépe i verze)
Pravděpodobně obě dvě tyto skutečnosti ovlivňují jak to jak se Vám stránka zobrazuje, i to jak se stránka chová.
(Například právě to co se stane, když kliknete na určité místo obrazovky).
Bez těchto údajů není možné zopakovat (a případně i upravit nebo opravit) zobrazování a chování příslušné stránky na Vašem počítači.
K webmasterovi:
Povšiml jsem si, že na některých vzácně vychytaných stránkách se oba tyto údaje zobrazují u KAŽDÉHO příspěvku KAŽDÉHO uživatele.
Možná by to i tady bylo k něčemu dobré.

Marthas
Marthas 27.05.2017 v 14:01

To kapr: Jistě, vím, že se to uvádí, ale můj počítačový systém velmi zastaralý a Opera též stará, je na těchto stránkách, tak provařený, že jsem neuznala za potřebné, to sem znovu cpát. Spíše jsem to nadhodila, zda má někdo stejný problém anebo jsem to pouze já, jelikož se nikdo s podobným problémem nenašel, myslím, že je to jasné.-/

PS: Zajímavé, teď ráno to šlo přidat knihu, protože i to mi včera odpoledne blblo taky, tak nevím, čím to je.

Text příspěvku byl upraven 27.05.17 v 14:26

dearkiki
dearkiki 01.06.2017 v 18:05

Dnes mi z nějakého důvodu nejde dokončit obchod v bazaru. Když dám ano, obchod dokončen, objeví se mi místo nabídky hodnocení toto: "Nemůžete hodnotit uživatele, se kterým jste nikdy neobchodovali!" A kniha zůstane v rozpracovaných inzerátech.
Zkoušela jsem různé prohlížeče, zkoušela jsem to z počítače i z telefonu, ale nic. Všude stejný problém. Takže jsem usoudila, že to bude nějaká chybka tady v Databázi. Zkusím to znovu později. Nemáte někdo potuchy, co se s tím děje?

helenkan
helenkan 01.06.2017 v 19:49

Mám nastavené sledování u některých knih a dnes mi přišlo upozornění asi u pěti. Když jsem si je chtěla přečíst,tak jsem je nemohla najít. Našla jsem je až mezi komentáři z předešlých let. Taky jsem psala sama komentář a ten se taky neukázal jako poslední,ale byl někde mezi starými. Tohle se děje už pár dní,je to moje chyba? Nebo je něco špatně jinde?

helenkan
helenkan 01.06.2017 v 20:00

Zrovna jsem napsala komentář ke knize Tauranga,můj osud a objevil se mezi komentáři z roku 2016 a 2013. Co dělam najednou špatně?

Aleh
Aleh 01.06.2017 v 20:42

to helenkan. Podívejte se, zda u komentářů máte nastaveno řazení podle nejnovějších nebo nebo jiný typ řazení např. podle oblíbených uživatelů, podle hodnocení a pod.

kapr
kapr 01.06.2017 v 21:33

Zjistili jsme, že jste přečetli knihy (41), kterým jste zatím nedali žádné hodnocení. Zde je, prosím, ohodnoťte. Díky. (dnes v 15:43) X
Nejméně třetinu z nich jsem s vysokou pravděpodobností nejen nikdy nečetl, ale snad ani nikdy neviděl. Tak jsem všem 41 dal po 2 hvězdičkách, ale začínám váhat, zda si nemám zase zavést sešit a psát si to tam v ruce. Zlaté devatenácté století.



Vložit příspěvek