Václav Bělohradský

česká, 1944 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Kyber a eko

Kyber a eko - Václav Bělohradský

Digitální technologie v environmentálních souvislostech Jaké jsou vzájemné vazby mezi intenzitou života v zajetí technologií a vším, co kvůli nim ztrácíme? Titulním př... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 18 knih

Komentáře (2)

Přidat komentář
Kartsy
11.04.2019

Jednou se o Václavovi Bělohradském bude hovořit jako o největším česky hovořícím filozofovi a jako o prorokovi, který dokázal pojmenovat témata/problémy doby dříve, než si jich veřejnost vůbec všimla. Jako u všech velkých myslitelů platí i u Václava, že s jeho návrhy řešení(a pragmatického vnímání české politické scény) nelze vždy na 100% souhlasit, ale jeho percepce a konceptualizace témat ve vás na 100% zasejí semínko pochyb (pochybuji,tedy jsem).
Narozdíl od drtivé většiny univerzitních intelektuálů nazírá Václav civilizační problémy výlučně z perspektivy smyslu pro veřejnost (nikoliv z pohledu přínosu pro nějakou úzkou elitu nebo individuum (ego)), své přednášky si zásadně nenechává honorovat(proplácí se mu cesťák a případné ubytování) a velmi provokativním (a pravdivým) způsobem nazírá soukromý statek (jako podmnožinu veřejného)...a to jest prosím bytostný antikomunista (spíše antibolševik), který kvůli tomu musel strávit většinu života v italské emigraci.

WEIL
28.08.2011

Takže kdo je to V. Bělohradský?
Pro mě člověk, který dokáže realitu a člověka dobře definovat, nebo se o to co nejpřesněji snaží.

Jeden citát od něho, ale myslím, že ho mohl říct kdokoli, protože platí obecně pro člověka - "Lidského života si vážím pro úctu k důvodům života." Ale pozor na lidská zvířata, ta si života druhých neváží, jen toho svého a taky tak nějak všelijak.