koupit eknihy

Dick Francis

britská, 1920 - 2010koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Horké penízeNávrat diplomataDo černéhoPole pro třináctVyrovnaný účet

Autor

Profesionální žokej, sportovní novinář a spisovatel. Je považován za vůbec nejslavnějšího a nejlepšího spisovatele koňských detektivních románů. Dick Francis se narodil v jižním Walesu roku 1920. V roce 1939 narukoval do Královského letectva a ve druhé světové válce u letectva působil nejpr... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (19)

Přidat komentář
mulderka
28. července

Po pětadvacáté detektivce jsem konečně zjistila, že to DF seká jak Baťa cvičky, a v rámci záchrany omezeného prostoru v mé knihovně jsem přestala jeho knížky kupovat. To ale neznamená, že si je ráda nepůjčím a s chutí nepřečtu.
A fascinuje mě, jak důkladnou práci si DF vždy dal s oborem, kterým se jeho hrdina v dané knížce živí nebo zabývá, a jak je dovedl využít při řešení zápletky. Ať už šlo o fotky, počítače nebo třeba obchod s drahokamy. O dostizích, koníčkách a sázkách samozřejmě nemluvě :-)

Atanone
05. června

Není v mých oblíbených náhodou. A pokud do svých knih propašoval trochu povahové autobiografie,jsem zamilovaná do pana Francise už od první knihy,co jsem od něj četla,což byla Smrt favorita.
Oni ti jeho hrdinové se můžou jmenovat jak chtějí a motat se kolem dostihů s jakýmkoli povoláním-pořád je to jeden a ten samý mužský. Myslí stejně,jedná stejně,na to se dá spolehnout. A mě to ještě nepřestalo bavit.

konicekbily
01.05.2016

Velký znalec dostihového sportu!

ewicka23
25.04.2016

uz kdyz jsem si precetla prvni z jeho knich,rikala jsem si,to je presne ono..napinave od zacatku az do konce..pak prisla dalsi a dalsi..vsechny z nich jsou tak originalni a vyborne se ctou..nezbyva mi,nez ohodnotit kladne a vrele doporucit :)

IYv
01.03.2016

programově detektivky nečtu, jen Francise. Laskavé čtení, byť je o zločinech.

Jájina51
19.01.2016

Skvělé,napínavé detektivky.Každá je úplně jiná,nic se neopakuje.Pro mne nejlepší spisovatel detektivek!!!!!!Mám obrovské kouzlo.

Jana24713
04.10.2015

Bezvadný autor, mám všechny jeho knihy. První jsem četla na střední a od té doby jsem jim propadla a knihovní půjčení nestačilo, některé jsem četla i víckrát,.

DenisePartridge
15.02.2015

Skvělý autor, co detektivka to skvělé dílo. Každou jeho knihu musím mít doma, nikdy si ji nemůžu "jen" vypůjčit. :)

patmat
27.11.2014

Další z autorů, které mám komplet v knihovně. Ted to, co psal sám.

Artic
14.10.2014

K tomuto autorovi jsem byl velmi dlouho "nucen" tátou. Nakonec jsem podlehl a jsem tomu dodnes rád :-) A nejhorší je, že si nepamatuji co všechno jsem již od Francise četl, anebo nejlepší?

Ladinek
25.04.2014

Tohle je jeden z těch autorů, který má pro mně obzvláštní kouzlo, zřejmě proto, že jsem jej začal číst už někdy v rané pubertě. Když se mi po dlouhé pauze dostala do ruky jedna z Francisových knih, která mi nějak unikla, bylo to jakoby se člověk po letech stravování v bufetech vrátil k jídlu z domácí kuchyně. Sice většina těch knih je psána podle stejné šablony a hrdinové i padouši jsou tak trochu přes kopírák, ale možná v tom tkví právě ono tajemství Francisova úspěchu. Nebo to mohou být překlady paní Moserové, těžko říct. Za sebe můžu říct, že tyhle knihy nečtu, ale prožívám, protože dokážou člověka úžasně vtáhnout do děje - a to nejsem ani fanda na dostihy.

Ruža z Moravy
22.09.2013

Mohu potvrdit, že tento autor byl u nás vždy vítán, jeho detektivky máme doma. Bylo období, kdy jsem je ,,hlatal\" jednu za druhou.

lenocka2013
20.09.2013

Pán Francis, píše oddychové príjemné knihy. Každú knihu, ktorú čitam ma vie úplne zaujať. Príbehy sú výborne napísané.

Nibiru
24.06.2013

Knihy Dicka Francise mě provázely dospíváním a léty, kdy můj čtenářský duch ještě nebyl tak úzce vyhraněn. Všechny detektivky, které napsal a které jsem četla, se mi velmi líbily, byly inteligentní, vzrušující a také mě oslovilo prostředí dostihů a zákulisních machinací s tímto světem spojených. Prostě byl to jiný typ detektivky, než je známé klišé: Vražda ve městě, kriminalista, odhalení.
Tady se většinou ústřední postava stává chtě nechtě detektivem a je přímo či nepřímo také do děje vtažena.
V tom spatřuji originalitu Francisových knih.

CruSoe_028
13.11.2012

Tak s tímto pánem jsem trávil léta dospívání. Rád jsem sázel na dostihách. A mimo dostihové dny mi byl průvodcem Mr. Dick Francis. Velmi děkuji.

Martin1974
20.07.2012

Výborný detektívkar,len po asi tridsiatich prečítaných knihách,som sa poobzeral po inom autorovi,pretože mi jeho knihy pripadali na jedno kopyto.Asi preto,že písal len z dostihového prostredia.Vďaka tomu som objavil Michaela Conellyho.

jaja64646460
18.06.2012

Skvělé detektivky, mám úplně všechny co napsal.Miluji jeho styl psaní.Skvělé náměty a nápady pro jednotlivé detektivní případy.Napínavé od začátku do konce. Jednoduše "Pan spisovatel ".

kellishova
13.06.2012

mamka je do tohoto autora blázen, tak přemýšlím ,že si od něj konečně něco přečtu:)

WEIL
19.12.2011

Velice populární autor detektivek, obzvláště z dostihového prostředí.

Co možná nevíte.
Když skončil u dostihového sportu, tak nevěděl co dělat. Někdo mu řekl, ať zkusí psát. Dlouho s tím nebyl spokojený. Jeho žena mu poradila. Piš to jako dopis někomu. A od té doby se výrazně jako pisatel zlepšil.