Dick Francis

britská, 1920 - 2010 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 71 knih

Komentáře (30)

Přidat komentář
michaela3542
22. března

Přečetla jsem od něj všechno, co v knihovně bylo. Detektivní zápletky a koně. Lepší už může být snad jen vydařené fantasy.

Greenfingers
04.05.2019

Dostihový sport mě vždy přitahoval a když jsem ještě bydlel v Praze, nevynechal jsem jediné nedělní dostihové odpoledne v Chuchli.
Dicka Francise jsem si zamiloval hned po přečtení jeho první knížky. Prostředí dostihových závodišť, koní a žokejů je autorovi jako bývalému jezdci mimořádně blízké. Popisuje ho se znalostí a zaujetím pro věc. Své hrdiny nechává zabřednout do často velmi dramatických situací. Romány mají patřičný švih a rozhodně jsem si nich nikdy nenudil.

WolfieT
24.02.2019

Nikdy jsem neměla ráda detektivky a vlastně ani koně. Moje máma ale den co den seděla s některou z jeho knih a téměř nevnímala okolí, tak jsem se rozhodla zkusit jednu z knih také. Od té doby jsem četla výhradně jen jeho knihy a teď i knihy Felixe Francise a doporučuji jej kde můžu. Je to můj nejoblíbenější spisovatel. Do jeho knih se hned začtu, příběhu se chytím a nedokážu přestat až do konce.

JancaMia
20.02.2019

Pane Francise obdivuju od té doby co jsem přilnula láskou ke koním, jeho detektivky z okolí dostihů a dostihových koní se čtou jedním dechem, nicméně byl to pan autor co byl sám pan žokej který prošel tvrdou školou života :) a mě nezbývá než smeknout pomyslný klobouk ..

Mirka2778
09.07.2018

Přestože detektivka není žánr který preferuji, patří Dick Francis k mým oblíbeným.
Jistě, prostředí kolem koní mi je blízké. A před dvaceti- pětadvaceti lety koloval Francis mezi koňáky úplně automaticky.
Ale především je Francis další ze spisovatelů u kterých obdivuji, jak dokáží věrně popsat různá prostředí.
Ano, po jeho knize vždy znova ráda sáhnu!

Nalien
07.03.2018

Knihy od nej jsem cetla s nechuti mamka me k tomu donutila ze pry to bylo jedine za komancu dostupne ctivo. Knihy od Dicka jsou nudne zvlaste pro konaky. Postavy se casto opakuji a opravdu v kazde knize pise Francis o sexu no to si mohl odpustit.

Disease
04.12.2017

Autor detektivek, který se neomrzí. Hlavně proto, že nejde jen o to, kdo je padouch, ale má to i nadstavbu.
Jen mi přijde trochu líto, že ten jeho dostihový svět není ani trochu provázaný (že se objeví v románu Vyděrač Peter Darwin z návratu diplomata je práce syna Felixe). I když nemám potuchy, jak rozsáhlý je dostihový svět v Británii, mohly se jména z jiných románů alespoň nějak mihnout.

slimáčik
22.11.2017

Počas svojej "knihomoľskej kariéry" som prežila niekoľko "Francisovských období". Zvažujem, že zahájim ďalšie, navnadená viacerými komentármi. ;-D

Databázeknih, srdečne ďakujem za inšpiráciu medzi Knižními novinkami! :-*

1