simi28 simi28 komentáře u knih

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Úžasné. Jako všechny knihy od této autorky, i tahle je napsána krásným stylem. Je vyprávěna z pohledu Hetty, která je velice odvážná a nemá to v životě lehké. Je to kniha o přátelství, naději, ale i zklamání ze života. Hetty jsme všichni drželi palce, aby našla svojí matku. Musím však napsat, že mi občas její chování přišlo až moc dětinské.
Jem byl takový princ z pohádky, bez chyb, ale přece jenom každý má nějaké chyby, a proto bylo těžké uvěřit, že někdo takový existuje. Gideon byl naopak realistický, protože měl dobré srdce, ale zároveň byl velice ustrašený a slabý, až mi ho bylo líto. Na závěr musím napsat, že je to jedna z nejlepších knih od Jacqueline Wilson. Všem doporučuji.

07.01.2017 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Je pravda, že Neslyšno není zdaleka tak dobré jako Vampýrská akademie. Styl psaní byl sice jako vždy skvělý, ale to zkrátka nestačí.
Námět jako takový je úžasný, ale nedodělaný. Vadila mi uspěchanost příběhu a plochost charakterů. Většina čtenářů s Fej a ani s ostatními postavami nesoucítí, protože je vlastně ani pořádně nezná. Já jsem si ovšem prohlížela recenze ještě dřív, než jsem samotnou knihu přečetla. A díky tomu mě nezklamala.
Já ji jednoduše beru jako takovou odpočinkovou knížku, u které čtenář nemusí moc přemýšlet a jenom se nechá vtáhnout do děje. A přesně tohle je pro mě Neslyšno.

01.01.2017 4 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Moc hezký příběh. Všechny knihy tohoto autora jsem přečetla za den, ale tato mi zabrala tři dny, protože jsem ji měla v angličtině. Ale zpátky k ději.
Od tohoto autora jsem četla hodně knih, ale nejvíc se mi líbila Babička drsňačka. Jako všechny, i tahle je napsána velikými písmeny a čte se sama.
Je o životě, a proto není vždy veselá, ale přesto vykouzlí úsměv na tváři. Je to velice oddychová četba, ale zároveň se nad ní musíte zamyslet. Takže jí doporučuji ne jenom dětem, ale i dospělým.

30.12.2016 4 z 5

Kůň Zázrak a Zelená dáma Kůň Zázrak a Zelená dáma Zuzana Holasová

První díl se mi líbil víc, ale i tento byl pěkný. Oharek je v tomhle dílu popsán jako velmi temné místo, které je v moci Olívie. Všichni se tam hádají, jsou otrávení a jako bez energie, což je pochopitelné vzhledem k situaci. Naštěstí se tu znovu objeví Ema, aby Oharku pomohla, vyřešila záhadu a samozřejmě vyhnala Olívii a tajemného kupce. Kniha je napsána velice čtivě, napínavě a myslím, že se bude líbit každému, kdo rád jezdí na koni.

27.12.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih je zkrátka naprosto úžasná. Každou knihu čtu jinak rychle podle toho, jak moc se mi líbí. Tuto jsem zhltla za tři dny, což je podle mě dobrý výsledek vzhledem k počtu stránek, které mi ubíhaly rychlostí blesku. Velmi mě zaujalo vypravování z pohledu Smrti, která má srdce a záleží jí na osudech lidí a není jí jedno duších, kterých se zmocní. Hans je velice milý a i když se to na první pohled nezdá, tak i Rosa je svým způsobem hodná a záleží jí na Liesel. Zlodějku knih jsem si přiřadila k mým srdcovkám a doufám, že se mi bude líbit i film, protože kdyby z tak úžasné knihy udělali filmovou adaptaci, která by nestála za nic, tak by mě to moc mrzelo. Doporučuji všem, je to prostě dokonalost!

26.12.2016 5 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Knihu Mrazivé léto jsem přečetla za den, protože je velice krátká a má svižný styl psaní. Vadila mi však naivita hlavní hrdinky Lyry, protože asi všem čtenářům to došlo o cca osmdesát stránek dříve než jí. Příběh byl předvídatelný, ale rozhodně neurazí. Za mě tedy pohodová knížka na jeden večer.

23.12.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Velmi rozporuplná kniha. Povídka od Maureen Johnson mě nadchla, Greenova část byla průměrná a třetí povídka se mi nelíbila skoro vůbec.
Kdyby tato kniha obsahovala jen první část, hodnotila bych plným počtem hvězd. Bohužel mi ale celkový dojem zbylé dva příběhy zkazily.
Proto Sněží, sněží hodnotím jako průměr.

17.12.2016 3 z 5

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Tato kniha mě ze začátku moc nebavila. Ztrácela jsem se v dialozích a vadil mi ten styl psaní z pohledu třetí osoby, a proto jsem se do čtení trochu nutila. Ale pak jsem jednoho dne měla volné odpoledne a tu zbylou polovinu knihy jsem přečetla asi za dvě hodiny. Musím říct, že konec byl naprosto skvělý a nalákal mě na druhý díl, i přestože mě ze začátku tato kniha nudila a číst jsem jí nechtěla. Za mě teda tři hvězdičky. Sice bych jí chtěla dát víc, ale za tu první polovinu by to nebylo spravedlivé. Takže tři hvězdičky, ale určitě si přečtu druhý díl.

09.12.2016 3 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Krásná kniha. Sice je trochu předvídatelná, ale mě moc bavila. Styl psaní byl skvělý, a proto jsem Nadpozemskou přečetla asi za tři dny. Clara mi byla sympatická a z kluků jsem si oblíbila Truckera. Christian je sice milý, ale podle mě se Trucker ke Claře prostě hodí. Moc doporučuji a rozhodně si přečtu i další díly.

04.12.2016 5 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Velmi pěkná knížka. Je to zároveň prvotina autorky, což je trochu znát tou předvídatelností. Na tak nízký věk autorky je to však opravdu povedené. Musím také ocenit konec, který skutečně naláká čtenáře na další díl.

27.11.2016 4 z 5

Katy Katy Jacqueline Wilson

Je to skutečně nádherná a dojemná kniha. Hodně jsem se s Katy sžila a moc jsem jí fandila, aby to všechno zvládla. Sice byla na všechny hodně často naštvaná, ale v její situaci to bylo pochopitelné. Je to opravdu krásná kniha a všem jí doporučuji, protože opravdu stojí za to.

20.11.2016 5 z 5

Výměna Výměna Sienna Mercer

Četla se opravdu skvěle, ale nejlepší kniha to nebyla. Byla to skvělá oddychovka s předvídatelným dějem, který uhádl snad každý čtenář, ale pro nenáročné čtení a oddych doporučuji

16.11.2016 4 z 5

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

Past na Sněhurku mě opravdu bavila ještě více než Pohádkový zločin. Konec jsem sice tušila, ale stále jsem věřila, že to tak nebude. Za mě opravdu doporučuji.

14.11.2016 5 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Nádherná, emotivní knížka. Bavil mě tu pohled dítěte, s kterým jsem soucítila a přála mu šťastný konec. Kniha je napsaná velice dobrým stylem, a proto jsem jí přečetla za dva dny. Za mě teda super kniha a rozhodně není poslední, kterou jsem od téhle autorky četla.

05.11.2016 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Tato kniha se mi celkem líbila. Prostě mě nezklamala ani nepřekvapila. Byla to jen taková oddechovka, u které jsem si odpočinula. Ale hlavně se mi líbila postava Penny, která je taková smolařka a stávají se jí různé trapasy. Také musím přiznat, že je mi trochu trochu podobná a hodně jsem s ní soucítila. Za mě je to nenáročná kniha, kterou doporučuji těm, co si chtějí odpočinout a nepřemýšlet.:)

31.10.2016 3 z 5

Pohádkový zločin Pohádkový zločin Krystyna Kuhn

Moc milá kniha. Už jsem jí jednou četla, ale chtěla jsem si ji znovu připomenout a rozhodně toho nelituji. Je to prostě takový pohádkový thriller.

27.10.2016 5 z 5

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Úžasná kniha na odpočinek. Když jsem jí začala číst, tak jsem neměla moc dobrou náladu, ale nakonec mi jí kniha hodně zlepšila. Přečetla jsem jí za den a všem jí doporučuji.

08.10.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Bohužel mě tato kniha moc nebavila. Nic se prakticky nedělo a o to větší zklamání je, že úžasné Hvězdy nám nepřály jsem četla jako první knihu od Johna Greena. Za mě teda dvě hvězdy.

07.10.2016 2 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Milá kniha, kterou jsem přečtla tak za 2 hodiny:). Nicméně musím říct, že to není nejlepší kniha na světě. Čte se ale dobře a na pobavení je úžasná. Určitě si přečtu další díl.

02.10.2016 4 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Zajímavá kniha. Postavy mi byly sympatické, příběh vcelku dobrý, ale mám jeden zásadní problém. Kniha je co se týče děje taková nevyvážená. Střídají se zde jednotlivé části, které mě při čtení jakoby rušily. Na začátku je to celkem fajn, pak ale nastane poměrně rozsáhlá a utahaná část. Konec byl naopak šíleně uspěchaný a měla jsem pocit, že to autorka chce hned utnout. Na druhou stranu to rozhodně nebyla špatná knížka, je to přeci jen prvotina autorky. Rozhodně se chystám na její další knihu, protože i přes ty chyby v téhle knížce nemůžu říct, že by mě nebavila. Doporučuji

02.10.2016 4 z 5