Nejdelší velrybí píseň

Nejdelší velrybí píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81304/nejlepsi-verlybi-pisen-81304.jpg 4 221 41

Může Ellina láska vzbudit mámu z kómatu? Ella se cítí bolestně osamělá. Její nejlepší kamarádka si našla jinou nejlepší kamarádku. Její nevlastní táta je unavený a nevrlý. A jejich nové miminko v jednom kuse řve. Nejhorší je ale to, že její máma leží v nemocnici v kómatu. Nemůže s Ellou mluvit, nemůže ji pohladit, nemůže ji obejmout. Školní projekt, který ve škole začali, vypadá zezačátku docela nudně, ale čím víc se toho Ella dozvídá o velrybách, tím víc ji okouzlují. Velryby dokážou zpívat celé hodiny - posílají si navzájem pod vodou své písně lásky. Může se velrybí píseň dostat až k mámě do jejího tak vzdáleného a mlčenlivého světa? Pro čtenáře od 10 let.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

The Longest Whale Song , 2010

Lovehorses365
06.08.2023 5 z 5

J.W. nezklamala...

midone
15.04.2022 5 z 5

Dojemné, krásné, úžasné..... člověk se snadno ztotožní s hlavní hrdinkou.

Štěpinambura
17.11.2021 3 z 5

Krásné a velmi dojemné... akorát mě naštvalo, že celou knihu čekám až se maminka probere z kómatu a nakonec je o tom jen jedna stránka jak se rychle uzdravuje a konec! Čekala jsem že si paní Wilsonová více pohraje s dojemným závěrem, tedy vyvrcholením. I tak docela dobré čtyní.

VioletMokrasova
05.11.2021 4 z 5

Ella mi nebyla úplně sympatická. Moc jsem ji přála aby se její máma uzdravila. Nelíbilo se mi jak se chovala k Jackovi. Podle mě se moc snažil. Líbila se mi ta druhá část Elli která se bála o maminku a starala se o Samíka a Jacka. Knížka byla ale moc pěkná to se musí nechat.

Štěpinambura
17.06.2021 3 z 5

Jacqueline W. opět nesklamala!

ali_223
12.05.2020 5 z 5

Nejdříve se mi do čtení moc nechtělo. Když jsem ale dočetla první kapitolu, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Celý příběh se mi líbil i když byl smutný. Sice by byl závěr ve skutečnosti celkem nereálný, stejně mě kniha pohltila, ostatně jako všechny knihy od Jacqueline Wilsonové. Knihu i autorku vřele doporučuji :)

Knihomolka506
05.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Willsonové o přátelství člověka - holky a zvířata.

0441
30.01.2020

Nádherná knížka nemohu se od ní odtrhnout ale jen malá otáčka kolik je vlastně tý Elle?

katka-kacav3318
07.05.2019 4 z 5

Doufám, že nejsem jediná komu přišel ten konec trochu vtipnej. Malý naivní a hloupoučký děti nemám moc v lásce a tady jsou nějaké momenty, kdy se zračí proč. Pěkně vyobrazení utužujícího vztahu.

Kupcovka
25.12.2018 5 z 5

Asi nejhezčí knížka od J.W., je napínavá, dobře se čte a.... prostě nádhera. U mě pět hvězdiček.

DancerJaneBooks
22.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, protože tam byly dobře vyjádřené emoce, byla dojemná, někdy veselá, někdy smutná. Četla se dobře, protože je hodně napínavá, pořád se tam něco děje a je vyprávěná v 1. osobě, takže se do role Elly krásně vcítíte.

Lisa123
20.10.2017 5 z 5

Moje úplně první kniha od této autorky, která se mi zalíbila ta, že jsem jich přečetla ještě dalších 30 :D Nejprve se mi do čtení moc nechtělo, ale po prvních pár stránkách jsem knihu nechtěla odložit. Zalíbil se mi především styl psaní této autorky.Příběh je velmi smutný, ale zároveň se šťastným konce. Určitě knihu doporučuji - spíše mladším čtenářům :)

blanci
06.08.2017 4 z 5

Knihu četla má 12 letá dcera moc se jí líbila. Je poučná o pocitech a důležitosti rodiny .

Pamima
20.07.2017 3 z 5

Pěkná knížka, která je psána hlavně pro generaci mladších čtenářů. Kdybych si jí nyní měla číst znovu, asi by se mi děj líbil méně.

Eliška_Florbal
09.06.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Ale nelíbily se mi části kdy se Ella chovala až moc dětinsky jak k chování k Jackovi tak ty její velryby(tím nemyslím to že se o ně zajímala) a nebo to jak si hrála s Josephem s postavami zvířátek na cirkus i když ji je asi 11 pokud jsem to pochopila správně .. Ale to je styl Jacqueline - některé hlavní postavy v jejich knihách jsou až moc dětinské.Ale bylo by lepší kdyby ta kniha ještě pokračovala aspoň 20 stránek. Pro mě to byl celkem otevřený konec kdy jsem si pokládala mnoho otázek. Seznámila se s Martou? Bavila se s ní Sally nakonec nejvíc? Jak to pak doma zvládali? Přijel někdy za ni její pravý otec? To vše a možná ještě něco mě napadlo po konci knihy . Jinak dávám 4 hvězdičky.

Vivi007
03.06.2017 5 z 5

Další krásný příběh od této autorky. Rozhodně stojí za přečtení i když mi přijde trochu smutný. Mám také ráda velryby a tak tahle knížka byla přímo pro mně :-).

Kačkaknihomol
29.03.2017 5 z 5

Přenádherná knížka, hrozně mně bavila. Vřele doporučuji. :-)

lucie6716
17.03.2017 4 z 5

Četla jsem na naléhání své desetilé dcery, která byla knihou nadšená. Moc se mi nechtělo, ale nakonec jsem knížku přečetla s velkou chutí a jsem ráda, že dcera má tuto autorku v oblibě. Jacqueline Wilson prostě umí psát - je to dojemné, ale přitom nesentimentální. Škoda jen překotného konce.

Judi007
13.03.2017

Skvělá, jediné co bych vytkla byl styl psaní, já moc čtení z první osoby nemusím. Jinak dějově úžesné a skvěle zpracované. Doporučila bych to spíše menčím čtenářům.

zuzi509
21.12.2016 4 z 5

Úžasná kniha. Autorka si dobře promyslela příběh což pomáhalo k tomu,
aby kniha nebyla moc pesimistická, ale jinak to bylo krásné zakončení a vůbec se mi knížka četla jako po másle.
Prostě je to další povedená kniha od J.W.

velryby

Jacqueline Wilson