Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225961/prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3.4950

An Abundance of Katherines (2006)

Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

Katerinasmoliko

Zábavná knížka, hodně jsem se u ní pobavila

Vilas1979

Cílovou skupinou tohoto autora jsou pravděpodobně o něco mladší čtenáři, než jsem já, nicméně čtu jej velmi rád. Na Příliš mnoho Kateřin jsem měl políčeno velmi dlouho, tak dlouho, až jsem ji nakonec dostal jako dárek. Už tento samotný fakt mne rozradostnil a pozitivně naladil, takže jsem ke knize přistoupil zřejmě velmi nekriticky a za dvě odpoledne bylo po všem. Jistě, hlavní hrdinové jsou podobní těm z minulých knih, ale zápletka s hledáním vzorce, který by přepovídal, jak dopadne vztah mezi dvěma lidmi, byla originální a zábavná a jako milovník matematiky jsem ji velmi ocenil. Co bych ale vytknul jsou poznámky pod čarou, kterých bylo požehnaně a neustále přetrhávaly nit vyprávění. Rozumím překladům cizích slov, zakrátko se z toho však stala exhibice znalostí hlavního hrdiny (možná i autora) kombinovaná s pokusy o vtip. Často se mi stalo, že jsem v textu tu malou číslovku přehlédl, došel na konec stránky a zpětně hledal, k čemu se poznámka vztahuje. Tohle se skutečně nepovedlo a nejlepším řešením se nakonec ukázalo poznámky pod čarou prostě ignorovat. Je pravda, že v knize se toho příliš neděje, ale představa prázdnin strávených v tom největším zapadákově v Kansasu u prakticky úplně cizích lidí se mi prostě líbila. A jestli je Příliš mnoho Kateřin autorovou nejslabší knihou? Asi ano, ale vůbec mi to nevadilo.

EvikU.

Tuto knihu jsem šla číst po knize "Hvězdy nám nepřály". A po debatě s jinými čtenáři o téhle knize jako o propadáku. Já ale dávám šanci každé knize. Musím říct, že byla docela hezká. Nesmí to člověk srovnávat s tou lepší. A myslím si, že spousta kluků může brát lásku jako vědu... :-)

Aveli

Kniha se mi moc líbila, je to správná odpočinková četba, navíc vtipná.

jaja10

Kniha mě hned od začátku vtáhla do děje. Četla se moc dobře a jsem ráda, že konec byl takový jaký byl. :-)

eliska2106

Tohle byla první kniha s poznámkami pod čarou, u které jsem se uvolnila a neměla pocit, že si z ní musím odnést nějaké cenné informace pro studium ;)

Natali11

Tahle kniha mě opravdu nebaví (aspoň ze začátku).Dostala jsem ji na Vánoce 2014 a nemůžu ji dočíst.Nechápu ji a nevyznám se v tom jak chvíli mluví o tom co právě dělá,a pak začne vyprávět jak se seznámil/rozešel s Kateřinou X.

Monička00

Tuto knížku jsem dostala v květnu roku 2015 ke svátku a dočetla jsem jí až v únoru 2016 :D Touto knížkou mě John Green docela zklamal..a trošku chápat jsem jí začala až ke konci takže za mě nic moc :/

qydko

Johna Greena jsem si zamilovala a s každou další přečtenou knihou ho mám raději a raději. Kateřiny mě rozhodně nezklamaly.

hanap
31.12.2016

Tak tuto knihu nedám, přes velkou snahu číst dál, knihu odkládám.

Anna.Mal
16.12.2016

No..přečetla jsem jí...bylo to teda o ničem..nebo jsem to možná nepochopila..těžko říct..ale fakt se mi ta kniha moc nelíbila..bylo to spíše takové čtení, u kterého moc nepřemýšlíte a prostě čtete...za mě palec dolů..nejhorší kniha od Greena..

Elis.n
06.12.2016

Tak bohužel, tahle knížka mě neoslovila, je docela sláva, že jsem ji vůbec dočetla. Dost mě to mrzí, protože Johna Greena jsem si oblíbila, ale asi mě přestávají bavit stále stejně koncipované postavy. U předchozích knížek, které jsem od něj četla mi to tolik nevadilo, ale u Kateřin jsem postrádala děj. Vážně, tady se nic nedělo. Četla jsem ji v originále, tak si jako plus můžu přičíst, že jsem si procvičila angličtinu.

Jane007
02.12.2016

Knížka se mi moc nelíbila. Colin mi vůbec nepřipadá jako geniální dítě. Spíš bych řekla průměrný puberťák, který možná trochu nezapadá. Jinak se to četlo kupodivu dobře. Pobavilo mě, jak významnou roli hraje v knížce matematika.

alena67
24.11.2016

ani toto se moc nepovedlo

papajapa
18.11.2016

V poradu jiz 4 Greenovka a myslim, ze posledni. Bohuzel mesta, Aljaska i Kateriny mi prisli dost podobne. Inteligentni kluk, ktery se zakouka do zahadne a nekdy az divne divky. K tomu par vtipnych pratel a pribeh je na svete. Kazda z tech knih asi ma nejake to wow a hlubsi myslenku, ale me nejvice zaujaly Hvezdy.
Kazdopadne aspon v Katerinach probehl maly happy end a cteni me zacalo bavit az ke konci po honu na kance.

Lenka1386
15.11.2016

Jako první jsem od Greena četla Papírová města a ty pro mě měly mnohem větší kouzlo. Kateřiny mě moc neučarovaly...

LusSyNDA
14.11.2016

Mám ráda matematiku. Mám ráda knihy. Mám ráda Johna Greena. Ale Colin mi moc nesedl.

Doemit
09.11.2016

Kniha se mi moc líbila, ale je pravda, že je od Greena nejslabší.

perpe2a
06.11.2016

Tato kniha je pro mě velkým zklamáním, v půlce jsem ji odložila...za mě absolutní a nudný propadák :-(

natkaf
02.11.2016

Koukám, že jsem asi jediná, komu se knížka strašně líbila. Myšlenka vyjádřit lásku grafem a vědecky predpovědět, zda má nějaký vztah vůbec šanci, mě nadchla - asi proto, že já sama dám snad pokaždé přednost rozumu před citem. Podle mě super oddechovka s trochou k zamyšlení.

marta14
02.11.2016

Chtěla jsem si už dlouho přečíst něco od tohoto autora,ale tato kniha mě velice zklamala.Nemá to skoro žádný děj.Prostě nuda.Něco jsem v knize přeskočila,ale i tak jsem tuto knihu nedočetla...Dávám dvě hvězdičky.Kniha se hezky čte,ale opravdu není o čem číst...

marta0912
30.10.2016

Před skoro dvěma lety to ušlo, i když to nebylo nic extra, teď by mě to ale unudilo k smrti...

simi28
07.10.2016

Bohužel mě tato kniha moc nebavila. V celé knize se prakticky nic nedělo a o to větší zklamání je, že úžasné Hvězdy nám nepřály jsem četla jako první knihu od Johna Greena. Za mě teda tři hvězdy.

Elizabeth666
06.10.2016

John Green je můj oblíbený autor a těšila jsem se, až si Příliš mnoho Kateřin.
Když jsem to přečetla měla jsem smíšené pocity. Jedny byly pozitivní a druh negativní.
Nebudu sem psát co do čeho patří, protože jsou i lidé kterým se tato kniha líbí a já jim to nechci kazit.

Myslím, že znovu si ji nepřečtu, ale jsem ráda, že jsem ji četla.

Ančísek
30.09.2016

Jako odpůrce matiky musím říct, že se mi kniha moc líbila - obávám se, že se mi bude líbit cokoli od Johna Greena. Jak by řekla Hazel Grace, četla bych asi i jeho nákupní seznam. ♥
Místy mi přišla až trochu moc vědecká, ale i tak mě bavila! Byla vtipná, čtivá a konec překvapil, to musím uznat. :D :)

Lucie51
25.09.2016

Za mě celkem slabší dílko mého jinak velmi oblíbeného autora. Neustále je zde zmiňována matematika a jakýsi složitý vzorec vývoje milostného vztahu, který hlavní hrdina vymyslel a snaží se jej dovést k dokonalosti... přišlo mi, jako když to snad ani nenapsal John Green (nebo to psal v depresi či jej odmítla políbit jeho obvykle věrná múza), protože právě John má ten talent, že dokáže perfektně vyšvihnout charakteristiku postav a stvořit hlavní hrdiny, které musí opravdu každý milovat. Před tímto jeho dílem jsem četla "Aljašku", "Hvězdy" i "Papírová města" a v každé z těchto knih byl hlavním hrdinou neskutečný sympaťák, kamarád do deště, parťák do života, kterému byste dali svůj poslední peníz a šli s ním na konec světa... Hlavní hrdina "Kateřin" - Colin - mě však bohužel absolutně neoslovil, spíš jsem vůči němu měla od saměho začátku averzi, jelikož jej autor celkem nešťastně vystihl jako věčného chudáčka, uplakánka utápějícího se v slzách sebelítosti .. jedinou sympatickou postavou byl snad jen Colinův nejlepší kamarád, Hassan, který však celý příběh nezachrání... škoda :-(

HermionaKnihom
23.09.2016

Prozatím nejhorší ,,greenovka", co jsem četla (četla jsem Hvězdy nám nepřály, Papírová města a Kateřiny). Celou knížku hlavní hrdina omílá fakt, že je ,,opotřebované zázračné dítě", a že se s ním rozešlo 19 Kateřin. Žádný zázrak. Tři hvězdičky.

paranoidharant
21.09.2016

Knize dávám 4* - je to má první kniha od Johna Greena, kterou sem si vypůjčila společně s ,,Hledání Aljašky". Jako první sem sáhla po této a ponořila se do děje, který pro mne byl zajimavým - i s poznámkami pod čarou. Bavila mne postava vtipného Hassana i jeho přístup k věci. Přesto jsem stále čekala na nějakou větší zápletku, která se ve finále sice nedostavila, ale zklamáním to pro mne nebylo. Určitě bych ji doporučila ,,dále" dalším čtenářům. :)

26Mirka
20.09.2016

Tato kniha mě vůbec nezaujala a zklamala. Měli jí jedinou v knihovně chtěla jsem zkusit od autora jiné tituly, ale teď už chápu proč :-).

Falquar
18.09.2016

Jak by řekl Hassan, not interesting.

Příjemně překvapil Appendix, matematický dovětek, který přehledně vysvětluje ty nejzákladnější základy zanášení funkcí do grafu. Kam se na takovou odzbrojující srozumitelnost hrabe průměrný matikář...