Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225961/prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3.4992

An Abundance of Katherines (2006)

Vydáno:, Knižní klub

Leňulaaa

No, kniha nebyla nejhorší, ale podruhé bych ji nečetla. Měla jsem docela problém ji dočíst.

barunka.p

Řekla bych nejméně povedená kniha od J.Greena (+Will Grayson, Will Grayson se mi také nezdá...). Celou dobu mi přišlo, že hlavní hrdina jen fňuká nad tím, jak ho opustila ta a ona Kateřina... dle mého názoru o ničem...

Na Hvézdy nám nepřaly, Papírová města a Hledání Aljašky to prostě nemá...

Makaja

Tak já nevím, čím víc toho od Greena čtu, tím míň se mi to líbí. I když.... vlastně asi to pro mě bylo jen o malinký chloupek horší než papírová města. Takže asi končíme, pane Greene. Ještě, že jsem si to jen půjčila v knihovně. Jedna hvězda navíc za konec, protože byl sice nasnadě, ale pro čtenáře znalé autorových předchozích knih přesto celkem překvapivý.

DracoMalfoy

Po zklamání s Hvězdy nám nepřály a Willem Graysonem ( a Willem Graysonem vol. 2) jsem dávala Greenovi poslední šanci. A byla jsem příjemně překvapená. Román sice nebyl na pět hvězdiček, ale příběh a i postavy mi přijdou vcelku fajn. Možná si od něj ještě někdy něco přečtu.

violet1313

Hvězdička...ptáte se za co? Za snahu. Za knihy, které napsal před tím a alespoň za něco stály.
Příliš mnoho Kateřin je příliš moc i na mě. Snažila jsem se tu knihu neodhodit. Zkusila jsem ji číst v originále, jestli kouzlo nenajdu tam. Nenašla...žádné není.

Je to přesně jedna z těch knih, která dělá ostudu celému YA. Autor předělal postavy ze svých jiných knih do podstatně nudnější verze a dal jim "příběh". Páni. Tleskám.

Dočíst tuhle hrůzu mě stálo tolik sil, že si říkám, zda to mělo cenu. Nejspíš ne.

Možná je to tím, že jsem předtím četla jiné knihy a věděla, že psát umí...tí spíš jsem na tohle koukala jak na zjevení. Co se dá říct, někdy už autor píše jen protože musí...

kalinkacz

Co to bylo? O čem to bylo? Proč to někdo psal? Bohužel, tato kniha je ubohou průměrnou a průhlednou YA, která nemá originální nápad, myšlenku ani přesah... Bylo to sice čtivé, ale neměla jsme potřebu dále pokračovat ve čtení, takže jen z donucení jsem tento příběh dočetla a budu doufat, že další autorovy knihy budou lepší..

KatulakT

Od téhle knihy jsem možná měla příliš velká očekávání, možná to bylo jen tím (mým) jménem. Přijde mi smutné, že John má na svém čele nálepku sladkých románků, když dokáže vytvořit román. A já vím, že to umí.
Velikým pozitivem pro mě bylo, že se opět nejednalo o klasický dívčí románek politý medem a kakaem s marshmallow. Tentokrát to bylo o něco dospělejší (až na posedlost jménem Katherina, ale co - Jak je důležité míti Filipa také funguje!). Postavy měly reálné problémy, reálné charaktery a vůbec všechno bylo tak přirozené. (Ale no tak, snad všichni jsme měli nějaký ten dvacetiminutový vztah!)
Nejzajímavější postavou pro mě byla Holis. Na začátku nesympatická, na konci úžasná!

Čtivost 90 %
Zápletka 70 %
Humor 80 %
Napětí 30 %
Celkový dojem 70 %

Edith_17

Knihu jsem už měla dlouho v plánu přečíst. Od Johna Greena jsem četla předtím Papírová města, která se mi jakštakš líbila, tak jsem chtěla zkusit i tohle. Abych řekla pravdu, tak jsem od toho čekala víc. Rozhodně horší než Papírová města. Kluk, kterého opustí už v pořadí 19. Kateřina? Děj se mi zrovna moc nelíbil, připadalo mi, že se tam všichni jenom podvádějí a do toho přerostlé chytré dítě Colin, který se na vše snaží přijít za pomoci matematiky. Vymýšlet vzoreček na výpočet úspěšnosti vztahů mi přijde dost uhozené.

wiix

Jeho knihy mám rada ako spomienku na svoj teenage a tiež preto, že je to ľahké, milé a príjemné čítanie, pri ktorom netreba rozmýšľat nad žiadnymi metaforami. Napriek tomu dej či tá "matematika" mohli mať hlbšiu, trochu zložitejšiu zápletku a myšlienku.

nikol1774

Kniha mě překvapila, nic jsem o ní nevěděla, když jsem jí kupovala. A abych se přiznala koupila jsem si jí jenom proto, že se moje malá ségra jmenuje Kateřina. Po přečtení si myslím, že moje sestra bude jako každá Kateřina v knize, všem klukům zlomí srdce.
Co napsat ke Colinovi... mě by takový typ kluka nezaujal. Samotný příběh mě překvapil celkem mile. Je to zas něco originálního, což se v takový spoustě knih dá napsat jen velmi obtížně. Líbilo se mi, že autor psal dodatky k příběhu dolu na stránku. A oceňuju i závěr knihy, teď už nemyslím příběh, ale část kdy Daniel Biss popisuje matematické grafy. Je dobře, že i když už to nemá moc spojitost s příběhem to v knize je, knihu to ozvláštňuje, ale věřím že jak už autor psal, minimálně polovina lidí co knihu četla si dodatek v knize nepřečetla.

PinkAlicorn

Zdá se mi to, nebo je to jediná knížka Johna Greena, která skončila happy endem? :D Minimálně z těch, co jsem četla...
Každopádně mě moc bavily poznámky pod čarou, zkratky typu TDC, sestavování rovnice (jsem jediná, která se v ní ani po vysvětlení nebyla schopná pořádně zorientovat? :D) a celkově nápad s Kateřinami. Byla to veselá knížka, vůbec mi tam nechybělo víc děje. Koneckonců, v životě se toho taky neděje nějak převratně moc, ale to neznamená, že je nudný. Ruku na srdce, kdo z nás prožil aspoň z poloviny tak zajímavý příběh, jako Colin? Důležitý není jenom děj, ale i forma, kterou autor zvládá na jedničku.

Katerinasmoliko

Zábavná knížka, hodně jsem se u ní pobavila

Vilas1979

Cílovou skupinou tohoto autora jsou pravděpodobně o něco mladší čtenáři, než jsem já, nicméně čtu jej velmi rád. Na Příliš mnoho Kateřin jsem měl políčeno velmi dlouho, tak dlouho, až jsem ji nakonec dostal jako dárek. Už tento samotný fakt mne rozradostnil a pozitivně naladil, takže jsem ke knize přistoupil zřejmě velmi nekriticky a za dvě odpoledne bylo po všem. Jistě, hlavní hrdinové jsou podobní těm z minulých knih, ale zápletka s hledáním vzorce, který by přepovídal, jak dopadne vztah mezi dvěma lidmi, byla originální a zábavná a jako milovník matematiky jsem ji velmi ocenil. Co bych ale vytknul jsou poznámky pod čarou, kterých bylo požehnaně a neustále přetrhávaly nit vyprávění. Rozumím překladům cizích slov, zakrátko se z toho však stala exhibice znalostí hlavního hrdiny (možná i autora) kombinovaná s pokusy o vtip. Často se mi stalo, že jsem v textu tu malou číslovku přehlédl, došel na konec stránky a zpětně hledal, k čemu se poznámka vztahuje. Tohle se skutečně nepovedlo a nejlepším řešením se nakonec ukázalo poznámky pod čarou prostě ignorovat. Je pravda, že v knize se toho příliš neděje, ale představa prázdnin strávených v tom největším zapadákově v Kansasu u prakticky úplně cizích lidí se mi prostě líbila. A jestli je Příliš mnoho Kateřin autorovou nejslabší knihou? Asi ano, ale vůbec mi to nevadilo.

EvikU.

Tuto knihu jsem šla číst po knize "Hvězdy nám nepřály". A po debatě s jinými čtenáři o téhle knize jako o propadáku. Já ale dávám šanci každé knize. Musím říct, že byla docela hezká. Nesmí to člověk srovnávat s tou lepší. A myslím si, že spousta kluků může brát lásku jako vědu... :-)

Aveli

Kniha se mi moc líbila, je to správná odpočinková četba, navíc vtipná.

jaja10

Kniha mě hned od začátku vtáhla do děje. Četla se moc dobře a jsem ráda, že konec byl takový jaký byl. :-)

eliska2106

Tohle byla první kniha s poznámkami pod čarou, u které jsem se uvolnila a neměla pocit, že si z ní musím odnést nějaké cenné informace pro studium ;)

Natali11

Tahle kniha mě opravdu nebaví (aspoň ze začátku).Dostala jsem ji na Vánoce 2014 a nemůžu ji dočíst.Nechápu ji a nevyznám se v tom jak chvíli mluví o tom co právě dělá,a pak začne vyprávět jak se seznámil/rozešel s Kateřinou X.

Monička00

Tuto knížku jsem dostala v květnu roku 2015 ke svátku a dočetla jsem jí až v únoru 2016 :D Touto knížkou mě John Green docela zklamal..a trošku chápat jsem jí začala až ke konci takže za mě nic moc :/

qydko

Johna Greena jsem si zamilovala a s každou další přečtenou knihou ho mám raději a raději. Kateřiny mě rozhodně nezklamaly.

hanap
31.12.2016

Tak tuto knihu nedám, přes velkou snahu číst dál, knihu odkládám.

Anna.Mal
16.12.2016

No..přečetla jsem jí...bylo to teda o ničem..nebo jsem to možná nepochopila..těžko říct..ale fakt se mi ta kniha moc nelíbila..bylo to spíše takové čtení, u kterého moc nepřemýšlíte a prostě čtete...za mě palec dolů..nejhorší kniha od Greena..

Elis.n
06.12.2016

Tak bohužel, tahle knížka mě neoslovila, je docela sláva, že jsem ji vůbec dočetla. Dost mě to mrzí, protože Johna Greena jsem si oblíbila, ale asi mě přestávají bavit stále stejně koncipované postavy. U předchozích knížek, které jsem od něj četla mi to tolik nevadilo, ale u Kateřin jsem postrádala děj. Vážně, tady se nic nedělo. Četla jsem ji v originále, tak si jako plus můžu přičíst, že jsem si procvičila angličtinu.

Jane007
02.12.2016

Knížka se mi moc nelíbila. Colin mi vůbec nepřipadá jako geniální dítě. Spíš bych řekla průměrný puberťák, který možná trochu nezapadá. Jinak se to četlo kupodivu dobře. Pobavilo mě, jak významnou roli hraje v knížce matematika.

alena67
24.11.2016

ani toto se moc nepovedlo

papajapa
18.11.2016

V poradu jiz 4 Greenovka a myslim, ze posledni. Bohuzel mesta, Aljaska i Kateriny mi prisli dost podobne. Inteligentni kluk, ktery se zakouka do zahadne a nekdy az divne divky. K tomu par vtipnych pratel a pribeh je na svete. Kazda z tech knih asi ma nejake to wow a hlubsi myslenku, ale me nejvice zaujaly Hvezdy.
Kazdopadne aspon v Katerinach probehl maly happy end a cteni me zacalo bavit az ke konci po honu na kance.

Lenka1386
15.11.2016

Jako první jsem od Greena četla Papírová města a ty pro mě měly mnohem větší kouzlo. Kateřiny mě moc neučarovaly...

LusSyNDA
14.11.2016

Mám ráda matematiku. Mám ráda knihy. Mám ráda Johna Greena. Ale Colin mi moc nesedl.

Doemit
09.11.2016

Kniha se mi moc líbila, ale je pravda, že je od Greena nejslabší.

perpe2a
06.11.2016

Tato kniha je pro mě velkým zklamáním, v půlce jsem ji odložila...za mě absolutní a nudný propadák :-(