koupit eknihy

John Green

John Green

(americká, 1977), koupit eknihy


Nahrávám...

Oblíbené knihy

/ všechny knihy
Papírová městaSněží, sněží...Hvězdy nám nepřályHledání AljaškyWill Grayson, Will Grayson

Autor

John Michael Green (* 24. srpna 1977, Indianapolis) je americký spisovatel a vlogger. V roce 2005 získal Printzovu cenu za své první dílo Hledání Aljašky. Jeho román Hvězdy nám nepřály z ledna 2012 se umístil na seznamu bestselleru New York Times a v roce 2014 byl do kin uveden stejnojmenný film podle kn... celý životopis(zdroj: přeloženo z různých zdrojů)


Přidat komentář

Komentáře (48)

Nejprve se musíte přihlásit.
niknikita07.05.2016

Svěží, vtipné, plné života i přes někdy nelehká témata.Tak na mne působí knihy Johna Greena. A vždycky díky jeho stylu omládnu.

SvětlanaDrozdo27.04.2016

#GREENOVKY4EVER

noutebook22.04.2016

Musím se na úvod přiznat k mírnému skepticizmu, který mě obecně staví proti všem dívčím románům... Joshn Green nepatřil mezi mé oblíbené autory... ovšem po knize Will Grayson, Will Grayson na které pracoval s Davidem Levithanem jsem musela svůj názor přehodnotit... tento pán má skutečný talent na psaní knih a rozhodně si zaslouží obdiv ;)

bartosovic0008.03.2016

Autor jsem si celkem oblíbila. Píše takové oddechovky pro mladší čtenáře a meti ně patřím i já.
Má nejoblíbenější kniha od něj je Hledání Aljašky.
Některá témata (viz: Hvězdy nám nepřály) jsou velice zajímavá, ale jiné (viz: Příliš mnoho Kateřin) jsou nudná a málem jsem i knihu odložila. Od začátku byl jasný její konec.
Nechci tady autora nijak pomlouvat, protože píše hezky, ale myslím si že většina dvanáctek (ale i starší) z jeho knih dělají až příliš velkou vědu

MissiPippi07.03.2016

Autor pro nenáročné čtenáře.

Z jeho knih mám rozporuplné pocity. Rozporuplný je přesně to správné slovo.

Některé jeho příběhy a témata jsou nepopiratelně originální, ale zvolená psaná forma (jak slohovky ze základky) daným tématům dle mého škodí. Působí to prohnaností nebo dokonce neschopností. To jest psát o vážných věcech tak jednoduše ne pro dospělé, ale pro mladší čtenáře, kteří jsou podstatně důvěřivější a méně náročnější jako čtenáři/zákazníci. K tomu se to okoření sladkými pasážemi a šance na úspěch/oblíbenost/výdělek budou tak mnohonásobně větší. Obdivuji obchodního ducha pana Greena (a spoustu dalších jemu podobných).

Co dále u autora oceňuji?
Přeci jen občas velmi chytře vystihne jistý povahový rys člověka, bohužel to zanikne v hordě těch neuvěřitelných povahových rysů. Dále se mu občas povede mě upřímně rozesmát. A jeho použité citace jsou zajímavé .

Co nedokážu u autora ocenit?
Neuvěřitelné postavy, člověk je nemůže brát vážně. Ten kontrast, kdy postavy jemně a naivně hodiny přemýšlí o významu polibku, ale pak mluví o sexu jak nějaké štětky z bordelu (trošku přeháním, ale pro mě je to jako pěst do oka).
Dále ta jeho jednoduchá podbízivost, jinak si ten styl psaní vysvětlit neumím. Tak moc mě mrzí, že největší slávy a opěvu se dočkávají autoři tohoto typu, co píšou tak obyčejně. Chápu, že dnešní doba je náročná, co se týče psychiky a člověk si chce oddechnout a tím tyto knihy získávají na oblíbenosti. Ale právě proto nemohu nazvat pana Greena jedinečným, protože je jako každý druhý v dnešních knihkupectvích jen o něco málo lepší.

Takže nepopírám líbivost jeho knih, jeho knihy se čtou s lehkostí, ale skutečně ocenit ho dokážu snad až za 50let, pokud si na něj vzpomenu/ete....

Allison06.02.2016

Skveli spisovatel mam od nej rada nekolik knih.Jde videt ze opravdu vi o cem pise.

DominaCZ05.02.2016

Rozumím, že jeho tvorba je pro dnešní rozháraný, rozervaný lidičky, který neví, jestli se mají ve třinácti zabývat tím, kdo je miluje víc nebo tím, jak je na tom jejich zdravíčko nebo jak prožívají smrt nejbližších.
Nevím, jestlií tím chce nastínit, že i tihle mladí mají své bolesti, asi ano... za nás kolem roku 2000 žádný takový autor nebyl, za nás byla doba Lanczové a ta psala podobný románkový věcičky, proto se mi to, že se pro mladý nepíše ani dnes nic jinýho, nějak .. hnusí.
Ptám se totiž světa - to nemají v palicích nic jinýho? A očima Greena - proč jim dává tak úžasně chytré řeči, pohled na svět, podivná přátelství kopanců a posměchu ( Aljaška) nebo nereálnou směsici síly a posměchu vůči sám sobě, i když jde už o život, který končí ( Hvězdy)?
Snažím se ho jako dospělý člověk pochopit, čeká mě jeho třetí kniha, ale obávám se, že to bude opět to samé ... Je nejvlivnější člověk díky tomu, že píše o nereálným mládí a nalívá to do srdíček dětiček... panejo.

Ajax26.12.2015

John Green je nejlepsi ja sem zacla cist snezi snezi a to je opravdu dobra knizka

Kacuss_23.12.2015

Miluju jeho styl psaní. Opravdu doporučuji :)

Blanche200108.12.2015

Tenhle spisovatel má fakt zvláštní styl psaní. Jeho postavy prostě nejsou skutečné. Takové charaktery, jako on vytvořil, nikde na světě nenajdete. Všichni jsou hrozně chytří, filozofové, co věta, to citát... Docela se divím, čím ostatní 'soudruhy' pode mnou tak "natchne". Nejsem z kamene, docela často u knih a filmů brečím, ale u Johna Greena prostě nic. Neříkám, že neumí psát - to umí, ale neumí psát o lidech a lidských vlastnostech.

Julie45678921.11.2015

Jeden z nejlepších autorů , rozhodně doporučuju :-)

Ady216.11.2015

Opravdu skvělý autor. Zatím jsem nečetla knihu, která by mě nezaujala.

Stývn30.10.2015

John Michael Green je můj nejoblíbenější autor, a myslím že nejsem jediný. Nejvíce mě obdivuje tím, jak rozumí dnešním teenagerům a jak svými citáty každého natchne. Četl jsem od Johna všechny knížky, kromě Aljašky, kvůli nízkýmu hodnocení, ale až dočtu jeho nejnovější hit "Sněží sněží" na kterém se podílel ještě s dvouma autorkama tak se do ní pustím taky :-).

Beky28.10.2015

Skvělý autor zajímavých, šťavnatých a životních příběhů ... :) Zatím snad každá jeho kniha ve mě něco zanechala, nebo na mě zapůsobila, ale bezkonkurenčně BEST je kniha Hvězdy nám nepřály. :)

Teribookoholik10.10.2015

Kniha Hvězdy nám nepřály se mi moc nelíbila (2b.-5) ale přece jenom si přečtu papírová města :-)

janyska1307.10.2015

Zatím se mi nejvíce líbila kniha Hvězdy nám nepřály. Hledání Aljašky byla podle mě naprostá nuda, Papírová města byla lepší, ale žádná sláva. Proto teď sbírám odvahu na další knihy. :D

Lolaniky29.09.2015

nejlepší autor co znám vážně super

Nattalí15.09.2015

Knížky Johna Greena zbožňuju, každý jeho příběh je jedinečný a ty jeho citáty nemají konkurenci :)

Ellkao16.08.2015

John Green je neobyčejný autor :) všechny knihy které jsem četla jsem si opravdu vychutnala, a to jsem opravdu náročný čtenář :D pamatuju si jak jsem lacne koukala do výloh knihkupectví a a přála jsem si mít doma hit Hvězdy nám nepřály (vlastně ani nevím proč jsem si tu knihu nekoupila :D). Vzpomínám jsi na moment když jsem ji později dostala od přítele :)) přečetla jsem ji za jeden den, vlastně asi za tři hodiny ... A v tu chvíli jsem si řekla že John Green prostě umí !

Anoell06.08.2015

Všechny knihy, které jsem od něj četla, jsem si užila a moc se mi líbili. Green je už dospělí muž, přesto stále rozumí teenagerům. Často se mi to nestává, ale do jeho postav se vždycky dokážu vžít. Příběhy jeho knih se odehrávají v reálném světě a přeci jen je na nich cosi... Kouzelného. Díla tohoto spisovatele prostě nejde nemilovat.

klarcal30.07.2015

Jde vůbec nemít rád jeho knihy? Jeden z jedinečných spisovatelů s úžasnýma citátama. Kloubouk dolů!

Temi17.07.2015

John Green je opravdu naprosto jedinečný spisovatel. Už dlouho jsem se nesetkala s někým jehož díla jsou zároveň humorná a zábavná také plná fylozofie. Můžete se zamýšlet klidně i hodiny nad významem některých z mnoha jeho metafor, jež v knihách užívá.
Faktem je, že leč jeho knihy působí na první pohled jako klasické romantické příběhy, v sobě nesou mnohem víc. Nutí vás zamýšlet se. Co se nám tím vším snaží sdělit? A najednou zjistíte, že kniha je dočtená a ve vás nezůstane ten romantický kontext knihy, ale ty metafory a otázky o životě, společnosti a lidech samotných.
Myslím, že je škoda, že jeho starší díla u nás začala vycházet teprve po úspěšném "Hvězdy nám nepřaly", protože i ostatní knihy toho mají hodně co říct.

Týnušxxx03.07.2015

Rozhodně úžasný Spisovatel (to velké s je schválně)! Jeho knihy se mi líbí, jsou vtipné a čtivé. Nejraději mám Hledání Aljašky :-)
Jediné co bych vytkla je podobnost jeho postav v různých knihách, když porovnáte takovou Aljašku a Margot... :/

Ennie25625.06.2015

Spisovateľ s veľkým S.

čtenářka200121.05.2015

John Green je velice inteligentní a umí si uvědomit smysl života. Konzumní čtenáři kteří se na knížkou neumí pořádně zamyslet, si jeho knížky zařadí mezi romány pro náctileté. Ano je tam popisována láska náctiletých ale v úplně jiném smyslu! Sice je to příběh o lásce ale je v něm hloubka kterou jen tak někdo nepochopí. Jeho knihy patří mezi mé nejoblíbenější. Jestli bude tohoto spisovatele někdo urážet tak ať laskavě vysvětlí proč! Jeho knihy nejsou pro puberťáky! Měl by si je přečíst každý kdo se alespoň trochu zamýšlí nad životem! čtenářka2001

Terinka1413.05.2015

Miluji to, jak píše, o čem píše i o kom píše... Je co dodat?

misbyxo27.04.2015

Skvělý spisovatel, dokáže lehce vtáhnout do děje díky jeho zajímavému a velmi čtivému stylu psaní. Přečetla jsem zatím Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky a Papírová města, stím že mi sice Papírová města a Hledání Aljašky přišly trošku podobné, což ale neznamená že jsou to špatné knihy. Mám v plánu si přečíst i jeho další knihy, a doufám že se i jeho ostatní knihy přeloží do češtiny :) Doporučuji jeho knihy všem :)

asanita19.04.2015

Četla jsem jen Hledání Aljašky, ale už teď vím, že si přečtu i jeho zbývající knihy a že tenhle spisovatel má budoucnost.

Arteppka30.03.2015

Zatím jsem od něj četla jen knihu Hvězdy nám nepřály , ale už patří mezi mé oblíbence a mám v plánu si přečíst i ty ostatní . Jako druhou bych si chtěla přečíst knihu Hledání Aljašky . Arteppka

claryssa22.02.2015

Hvězdy nám nepřály jsem nedočetla, protože nemám ráda knihy, které úmyslně útočí na lidské city, takže nemám moc co právo hodnotit, ale John Green patří mezi spisovatele, kteří mají úspěch z jedné své knihy, která se stala bestsellerem a jejich ostatní knihy ani nemusí být dobré, aby měly úspěch, prodávaly se, nebo propagovaly,)) NEŘÍKÁM, že neumí psát, jen prostě už navždycky bude spojovaný s Hvězdy nám nepřály, bude z toho mít vždycky úspěch a peníze a konec,))
Stačí se podívat na vydání jeho knih v Americe a v ČR - v ČR vyšly VŠECHNY až po Hvězdy nám nepřály,))