Sněží, sněží...

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236038/snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4875

Let it snow (2008)

Pro ženy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

CarolC

Kniha, která mě opravdu bavila. Výborné jsou všechny tři příběhy. Hrozně se mi líbí nápad, že každý příběh je od jiného autora, a jak se to pak celé spojí :-)

oolinkaa

Cekala jsem mnohem vic..mozna to bude tim, ze to ctu na jare, a ne v zime, o vanocich :D mile me ale prekvapilo, ze pribehy zlehka na sebe navazuji, myslela jsem, ze to bude uplne z jineho soudku..i kdyz na druhou stranu to tak je..prvni povidka byla nejlepsi, nejvetsi propadak o nicem je druha, a to od greena..prasatko gabriel v posledni povidce to uz byla takova oddechovka na konec..

whiolet

Občas mě některá kniha osloví díky své obálce, jindy zase kvůli slavnému jménu.
Tahle kniha měla obojí, paradoxem je, že povídka od Johna Greena se mi líbila ze všech nejméně. Nejvíce se mi líbila první povídka.
Každopádně povídky byly čtivé a kniha se díky tomu četla skoro sama. Tři samostatné příběhy, které se příjemně protínaly. Super nápad. Fajn čtení.

KatkaB77

Dívčí románek pro šestnáctileté. Pohodové čtení na zimní prázdniny.

Pistácie

Nádherné zimní "pohádky" s vánoční duší, které byly celé zasněžené, a stejně zahřály srdce krásnou tématikou lásky, přátelství a odpuštění. Četlo se to samo jedním dechem, a i když je momentálně jarní měsíc, nelituji ani trochu, že jsem po této knize sáhla nyní. Parádní čtení na osamělé večery. Líbí se mi, jak se jednotlivé tři příběhy prolínají a krásně do sebe zapadají jeden po druhém. Sice jsem čekala, že prostřední od Greena pro mě bude srdcovka, ale nakonec to u mě na celé čáře vyhrál ten poslední.

spencer

Rychle přečtená knížka. Každý příběh měl něco do sebe, ale musím uznat, že ten první se mi líbil nejvíce :)

Tofinka

Knížka se mi moc líbila... Měla svoje kouzlo, a i když nejsou Vánoce, dokáže čtenáři přivodit vánoční atmosféru :). Nejvíc se mi na knize líbilo asi to, že jednotlivé příběhy byly propojené, a i přes to byl každý o něčem jiném...
Nejvíce se mi líbil první příběh - Zasněžený expres od Maureen Johnson

muchomurka

Knížka mě příjemně překvapila. Příběhy se mi moc líbily. Hlavně ten první byl nádherný. To, že byly propojené, ale každý originální, bylo super. Moc se mi líbila vánoční atmosféra a spousty sněhu (kdy padal další a další). Škoda jen, že byly tak krátké. Vždycky, když příběh končil, tak mi to bylo líto, chtěla jsem ještě kousek.

Edith_17

Taková oddechovka. Líbí se mi ten nápad propojení třech autorů. Knihu je asi nejlepší číst o Vánocích, vytváří správnou atmosféru. Já jsem ji teda četla v angličtině a nikdy bych nelitovala.

petulkapeta

Krasně napsane a propojene přiběhy od tři autoru...

amaenium

Kniha byla jednoduchá a není pro náročnější čtenáře. První povídka byla dobrá, ale jakmile jsem zjistila, že se nejedná o oddělené povídky, ale o celek z různých úhlů pohledu a určité dějové posloupnosti, trošku mě to zklamalo. A ještě k daleko většímu zklamání pak došlo, když jsem se zamyslela nad textem a jeho stylem, a i přestože je příběh prezentován jako od tří různých autorů, tak je vlastně pořád stejný. Četla jsem to hlavně z důvodu, že se jednalo o moji poslední knihu, kterou jsem nečetla od J. Greena. V poslední povídce bych vyčetla hlavní postavu a být tím klukem, rozhodně bych ji nechtěla.

cukrovka

Jednoduché, odpočinkové.

veronika4918

Hezké odpočinkové čtení na Vánoce, ale žádný terno :)

An52imal

První a třetí povídka - super, dobře se čtou, mají Vánoční atmosféru, těším se jak si je přečtu znovu.
Druhá povídka (John Green) - moc jsem nepochopila děj, v této knize to byla docela nadbytečná povídka. Mě osobně John Green zaujal pouze v knize Hvězdy nám nepřály a myslím, že takových témat by se měl držet. Podle mě Vánoční povídky nejsou úplně jeho parketa.

syskas

Prvé dva príbehy - príjemné, veselé, oddychové čítanie na víkend alebo zimné večery. Dokonca aj tá kaviareň je tam spomínaná tak v "primeranom" množstve.

Tretí príbeh - ledva som dočítala. Občas som sa nudila, občas som nevedela, čo tým chce autorka povedať a prečo to celé tak naťahuje. A hlavne - názov kaviarne v každej druhej vete. Z tejto poviedky mám doslova pocit, že ju autorka napísala na zákazku kaviarne a že jej zaplatili za každý jeden názov kaviarne, ktorý sa v nej objavil.

Ak by som hodnotila prvé dve poviedky, tak pokojne 4*, ale tá tretia to celé pokazila...

KarolínaLanger

Všechny tři příběhy se mi moc líbily. Jen druhý příběh od Johna Greena se mi hůře četl.

Anja15

Knihu jsem začala číst s tím, že není moc dobrá. 1. povídka - Zasněžený expres od Maureen Johnson - byla úžasná, klidně bych ji přečetla vícekrát. John Green a jeho 2. povídka mě nezklamala, ale ani nijak zvlášť nepotěšila. A povídka od Lauren Myracle se mi tedy moc nelíbila.

Petrasim

Na knihu jsem se těšila a pěkně mě teda zklamala. Chystala jsem se přečíst nějakou knihu od Johna Greena, ale teď už vím, že určitě od něj nic číst nebudu.
Příběhy mi přišly, jak "brak" pro náctileté. Prostřední povídka od Greena byla nejhorší.

Janeee

Zřejmě už nejsem cílová skupina. Ale pro čtenáře o 15 let mladší než já to může být pěkná kniha. ;-)

hajrys

Nooo... neměla jsem co číst a sáhla po knize mé dcery, která mi ji vychválila. Souhlasím s uživatelkou pode mnou. První povídka nejhezčí. Další jsem dočetla jenom z povinnosti. Asi jsem z jiné věkové kategorie :-)

Aneta1993

Oddychová knížka, které mě, ale moc nezaujala.

bubblebut

Líbilo se mi, jak byly jednotlivé příběhy mezi sebou propojené a závěr byl prostě krásný :)

EvikU.

Šlo to. Taková oddychovka, rozhodně to není kniha ke které se budu vracet.

Muskafly

Po Hvězdách (ke kterým jsem přišla jak slepá k houslím - prostě jsem tu knihu našla) jsem byla přesvědčená, že od Greena si musím přečíst i další knihy. Tahle mě ale odradila. Třetí příběh jsem neměla sílu málem ani dočíst. Nakonec dočteno "na silu", jen abych věděla, jak to dopadne. Upřímně nic moc, čekala jsem mnohem víc... Znovu bych ji nečetla.

Ajinka126

Tak to je pro mě vysloveně zklamání. Po takovém masovém úspěchu a vysokém hodnocení jsem si říkala, že dám žánu Romány o lásce šanci a nebyl to dobrý nápad. To byl jeden z nejpovrchnějších dějů s tak očividným koncem, že jsem nebyla vůbec motivovaná dál číst. Škoda. Dost jsem se na to těšila.. Každopádně tu mám jednu nepotřebnou knihu, takže brňačky pište si o ni :).

Doemit

Podle čtení jsem skoro nepoznala, že ji napsali 3 autoři. Líbí se mi jak na sebe příběhy navazovali. Hlavně konec jak se všichni sešli ve Starbucks, občas sem musela se čtením zpomalit abych si představila z jakého příběhu kdo byl ( Tobin, Stuart, Jubilee ,.. ). Nakonec to ale dopadlo dobře - podle očekávání. Krásný Vánoční příběhy!

Saravana

tato kniha mě zaujala byla vánoční a romantická

doporučuji.............

Denikyy

Knížka mě trošku zklamala. Pořád si ale myslím že je to jednoduchá, čtivá kniha pro nenáročné čtenáře. Musím se přiznat že nejvíc se mi líbila povídka první, druhá ušla, ale ta třetí měla tak příšernou hlavní hrdinku, co si jen pořád na všechno stěžovala, že jsem se nad ní úplně vztekala:D
Taková průměrná kniha z Young Adult . Dávám tři hvězdičky, protože si myslím, že se dá mezi podobnými knížkami z tohoto žánru najít několik mnohem lepších, než je Sněží, Sněží...

Sali88

Příjemné vánoční čtení, první a třetí povídka skvělé, moc se mi líbily, druhá byla o něco slabší, ale četla se dobře. Celkově tedy za 4 hvězdy :)

TerezV52

Knížka byla naprosto skvělá :) četla se jedním dechem :)