Sněží, sněží...

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236038/snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4.1739

Let it snow (2008)

Pro ženy, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Yoli
Více informací...

PetikH2O
předevčírem

Miloučké příběhy, které jsou vzájemně propojené.

Gabetina

Knihu jsem dostala až k Vánocům. Asi se stane mou každoroční vánoční a sváteční knihou. Jsou to milé a nenáročné příběhy, na ty pochmurné zimní večery to pravé. Povídky se mi líbili všechny, ale první u mě vede. Část Greena mi trochu připomínala jeho Papírová města.

Miro67

Milá a pohodová kniha, originální nápad propojení tří povídek. Nejlépe hodnotím povídku Maureen Johnson. Povídka Johna Greena je jako všechny jeho knihy lehce a vtipně napsaná, jen by již mohl opustit svůj častý scénář - klučičí parta s nevšední holkou.

Jiitush

Dvě hvězdičky za to, jak se příběhy hezky proplétaly, a za poselství (nebuď sobecká, nemysli jen na sebe, nechoď s klukem, který si tě neváží).
Co mě na knize ale nejvíc štvalo bylo to neustálé zmiňování Starbucksu (ke konci jsem přemýšlela nad tím, kolik jim za tu reklamu asi tak řetězec zaplatil). Ve třetím příběhu to bylo nejviditelnější, tam se skoro celý příběh odehrával jen ve Starbucks, čtenář se dozvěděl o kompletní nabídce káv i dezertů.
Knížka pro mě bohužel nebyla o Vánocích, ale o reklamě na Starbucks. Tudíž už se k ní nikdy nevrátím.

ivana02

Vydání knihy snad sponzoroval Starbucks, to bylo až otravné. Vánoční atmosféru jsem bohužel nezaznamenala, jenom roztleskávačky a výše zmíněný řetězec.

Esk

Dobré čtení na volné odpoledne, kdy jste doma v teple a venku sněží, souhlasím. Bohužel každý ze tří příběhů pro mě v některé chvíli došel do fáze, kdy jsem si přála přeskočit několik stránek, občas se na můj vkus příběh zbytečně táhl nebo prostě nebyl dostatečně zajímavý. Musím ale také říct, že na konci mě příběhy vždy dokázaly opět strhnout zpět a užít si krásné vánoční zamilované happy-endings..

NaiTenshi

Po přečtení otřesných Papírových měst jsem chtěla Johna Greena zavrhnout nadobro. Byla jsem však zrovna nemocná a nechtěla se mi číst žádná "náročná" kniha a tak jsem se nad ním slitovala a dobře jsem udělala, sice jeho část knihy mi přišla nejslabší, ale i tak si u mě polepšil. Už z první povídky na mě dechla krásná atmosféra a do Stuarta jsem se zamilovala. Druhá od již zmiňovaného Johna mi sice přišla taková zdlouhavá, ale ten konec stál za to. A poslední povídka s milými postavami a prasátky byla vůbec nejhezčí. Prostě ideální čtení do postele s kakaem, když venku sněží, sněží. Za mě palec nahoru. :)

Atalera

Malé milé příběhy, první byl nejlepší ! Vánoční atmosféra, sedlo mi to do nálady, nečekejte nic převratného :-)

Augustina

Jednoduché, hezké vánoční čtení spíš pro dospívající, řekla bych.

Martinnna

Moje pocity z knihy sú veľmi rozpačité. Prvé dva príbehy ma veľmi zaujali. Boli vtipné a milé, nemohla som sa od nich odtrhnúť. Ale ten tretí podľa môjho názoru celú knihu pokazil. Vďaka nesympatickej hrdinke , nudnému deju a klišé záveru som sa ku dočítaniu príbehu musela nútiť.
Druhý krát knihu zrejme čítať nebudem , ale vďaka peknej obálke bude aspoň skrášľovať moju knižnicu :)

1v8na

Příběhy se mi velmi líbily. Prvotně jsem očekávala, že půjde o samostatné příběhy, nicméně byly propojeny v jeden velký celek. Ukazuje se v nich kouzlo Vánoc a naděje věřit v zázraky. Každý příběh měl něco do sebe, z každého plyne nějaké poučení, ovšem mě osobně se nejvíc líbil první - Zasněžený express od Maureen Johnsonové.
Jediné, co se mi moc nelíbilo a nesedělo, byla hrdinka posledního příběhu - byla trošku egocentricky zaměřená.

kofina

Pro mě poslední kniha roku 2016 a zároveň asi i nejhorší... první příběh byl ještě takový roztomilý, ve druhém už jsem nechápala, proč čtu nějaké pubertální tlachání o roztleskávačkách a ve třetím případě jsem hlavní hrdince chtěla jednu fláknout... Alespoň ty konce to má takové hezké... Přesto, nečíst to v angličtině, tak to rozhodně nedočtu, takhle jsem měla pocit, že mi to alespoň něco málo dá...-_-

Žožik

Moc krásná knížka. Všechny tři příběhy byly moc hezké, ale nejvíc se mi líbil první příběh od Maureen Johnsonové. :)

applause

Krásná knížka! Vždycky jsem si ji chtěla přečíst. Věděla jsem, že se mi bude líbit, ale že až tak, to jsem nečekala. Nejlepší pro mě byla třetí romance, tedy romance paní Lauren Myracleové. Ale celá kniha je spojením trojice skvělých autorů, kteří dokonale propojily své Vánoční příběhy. Bohužel romance Johna Greena je nejslabší. Vřele doporučuji! :)

Minniesimilci-3
31.12.2016

Příběh od paní Maureen Johnson byl jednoznačně nejkrásnější.
Kouzelné vánoční čtení plné andílků, sněhu, kávy a lásky.

vodopad152
30.12.2016

Kniha byla velmi dobrá. Vlastně nevím jaký příběh byl nejhezčí, všechny byly moc krásné, ale nejlépe se mi četla povídka od Johna Greena. Příběhy byly plné lásky a sněhu. Byla to pěkná vánoční oddechovka.

Briv
30.12.2016

U těchto Vánoc jsem knížce už nedokázala odolat. Jako celek se mi líbila, je to ale opravdu jednoduché, předvídatelné zimní romantické čtení :). Budete se v ní zasypáni sněhem, prodírat se závějemi, kde na konci na Vás bude čekat překvapení. Občas do toho všeho zacinkají andělé, možná se vyléčí i nejedno zlomené srdce... Nebo taky ne? A do ouška Vám občas chrochtne miniprasátko. Zkuste to.

BlackFairy
29.12.2016

Nádherné vánoční čtení. Ať už na první pohled vypadá jakkoli přeslazeně, každý z příběhů nese hlubší význam.
" Holka hloupá, nezáleží přece na tom, co vesmír dává nám. Důležité je, co my dáváme jemu!"

qydko
29.12.2016

Příjemné, lehké, vánoční čtení.

Lyzarka79
27.12.2016

Každý den jsem četla jeden příběh... je to lehké, čtivé, rychlé dialogy, milé... mám ráda sníh a Vánoce, takže takové hezké zpestření :)

Kyta
27.12.2016

Krásná pohodová kniha, která dokáže skvěle vykouzlit vánoční atmosféru a hlavně naladit na Vánoce.
Všechny příběhy mají jednoduchý děj a od začátku je jasné, jak to všechno dopadne, takže je to kniha jen na odreagování. Svůj účel ale splní stoprocentně. Celá kniha byla napsána velmi působivě a čtivě. Líbí se mi, jak jsou všechny tři povídky promyšlené, propojené (všechny se vlastně odehrávají během jedné noci) a na konci se sejdou. Nejvíc se mi líbila první povídka - Zasněžený expres od Maureen Johnson; od toho jsem se nemohla skoro vůbec odtrhnout, jak to bylo čtivé. Na konci jsem si i přála, aby povídka byla delší. Prvotní nadšení z úvodní povídky trochu zředil "Vánoční zázrak" Johna Greena, který mi ve finále přišel asi nejslabší/nejméně zajímavý. Moc se mi nelíbilo téma rozleskávaček a těch věcí okolo. Hned po Zasněženém expresu byla hezká povídka Lauren Myracle, Archanděl prasátek. Zprvu se mi zdálo, že to bude o ničem nebo jen o tom, jak se hlavní hrdinka utápí v sebelítosti. Potom příběh ale začal nabírat na zajímavosti a hlavně začal bavit. No vážně - kdo by nezatoužil po miniprasátku v hrníčku... :)
Knihu bych rozhodně doporučila jen jako čtení na Vánoce - opravdu vám tyhle povídky zlepší už tak dobrou sváteční náladu. :)

Monnies
27.12.2016

Môj obľúbený príbeh bol ten prvý od Maureen Johnson a ostatné ma veľmi nenadchli, ale páčilo sa mi, že boli všetky tri príbehy navzájom prepojené. Keby nebola Addie u tretieho príbehu taká nesympatická, možno by som dala aj štyri hviezdičky, ale samotný príbeh o prasiatku sa mi páčil, len tá hlavná postava mi nebola veľmi sympatická... :)

blonde_elis
25.12.2016

Dokonalá vánoční četba, knížku jsem sfoukla za pár dní a vyloženě jsem z ní nasávala sváteční atmosféru :). Moc se mi líbilo, jak se příběhy postupně propojovaly a vzájemně doplňovaly, krásně promyšlené :). Jinak první povídka mě nadchla asi nejvíc, ale všechny byly krásné, takže pět hvězd, už jen proto, že jsou ty Vánoce... :)

1knihomolka1
25.12.2016

Vánoční pohodová kniha. Pěkně psané, propojené...Za mě Moc pěkné.

MakiV
24.12.2016

Příjemná, zimní oddychovka.

Market = )
21.12.2016

Krásný obal. Všechny tři romance se mi líbily, konečné "setkání" mi udělalo radost a samozřejmě, že bych taky chtěla hrníčkové prasátko :-). Podle očekávání se mi nejvíc líbila Greenova romance (vážně nepochopím, jak to dělá... :-) ),, u první a zejména u poslední jsem si říkala, hezky autorky popisují mladé lidi a jejich vztahy (u poslední romance to pro mě místy bylo až děsivý a zpětně jsem zpytovala svědomí...). Moc doporučuju a samozřejmě ideálně na Vánoce :-).

Teri_book
21.12.2016

Super vánoční kniha :) nejvíc se mi líbil zasněžený express.

andyval
19.12.2016

Jako vánoční oddechovka ideální, ale přišlo mi, že má trochu sestupnou tendenci. První příběh, který se líbil nejvíce, byl taková klasická romantika, kdy už v polovině víte jak to dopadne, ale je to tak milé a pěkné, že se vám to prostě líbí. Druhý příběh, byl lehce slabší, ale byl tam ten typický Green, kterého mám ráda a zdaleka mi to nepřišlo jako takový průšvih. Ale jestli je něco podle mě průšvih,tak je to třetí příběh, který byl na můj vkus příliš zdlouhavý a nešlo se do něj začíst. Za ten tedy strhávám jednu hvězdu.

nikca0568
19.12.2016

Na Vánoce ideální, líbila se mi to propojení. První příběh byl celkem fajn, spíše taková romantika. Druhý, z kterého se dal úplně poznat ten Green, mě tolik nenadchl, protože nepřekvapil, zase ty jeho chytří puberťáci. Třetí se mi líbil, hlavně ten nápad z mini prasátkem, ti andělé už tolik ne, ale aspoň to bylo více vánoční.

AndyK
18.12.2016

Krásná a milá oddechovka, která pohladí po dušičce. Každá povídka měla co do sebe a každá se mi líbila. Možná je to i díky blížícím se svátkům, možná i díky tomu, že já mám to štěstí a sníh jsem neměla jen v knížce, ale i za okny... Zkrátka kouzelné čtení :-)