simi28 simi28 komentáře u knih

Jed Šípkové Růženky Jed Šípkové Růženky Krystyna Kuhn

Super kniha. Past na Sněhurku mi přišla o něco lepší, ale i tak se mi líbila o hodně víc než Popelčina kletba. Hlavní hrdinka nebyla nijak originální, mnohem víc mi sedla postava Jamajky. Hodně mi to připomínalo knihu Mrazivé léto, která byla postavená na skoro stejném příběhu. Sice jsem tušila, kdo zatím vším stojí, ale i tak to je pohodová knížka, kterou jsem přečetla tak za dvě hodiny:).

27.08.2017 4 z 5

Popelčina kletba Popelčina kletba Krystyna Kuhn

Tato kniha nebyla špatná, jenom příběh mi bohužel nesedl. Od této autorky jsem už četla Past na Sněhurku a ta mi přišla o hodně lepší. Styl psaní byl opět super, ale pro mě to byla spíš oddechová knížka než nějaký thriller. VŠECHNY postavy byly takové nijaké, a proto jsem nepřišla na chuť ani samotné hlavní hrdince. Ještě se chystám na Jed Šípkové Růženky a doufám, že ta se mi bude líbit jako minulé autorčiny romány.
Za mě je to typ knih, které neurazí, nenadchnou. Proto dávám 3 hvězdičky.

26.08.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha mě bavila. Nebudu vám lhát, čekala jsem, že mě tato kniha nadchne víc. Hlavní hrdinka Erika mi byla celkem sympatická, takže za to ode mě velké plus. Bohužel na mě byla kniha ze začátku taková pomalá. Například v půlce knihy se dozvíme "tajemství", které bylo prozrazeno na zadní straně obálky. Na druhou stranu, neříkám, že mě příběh nudil, ba naopak. Čtení jsem si užívala díky zajímavému stylu psaní. Vraha jsem víceméně uhodla, sice jsem si tím nebyla jistá, ale byl to jeden z mých typů.
Konec mi přišel moc uspěchaný, ale jinak se mi kniha opravdu líbila a mohu vám ji doporučit.

23.08.2017 4 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Na začátku mě tato kniha moc bavila a měla veliký potenciál. Bohužel po zhruba sté straně mě začala nudit. Pořád dokola byly omývány ty samé problémy a budu upřímná, po několikáté mi to začalo lézt na nervy. Postavy byly strašně nudné a nezajímavé, a proto jsem se ani nezmohla na to, abych hlavní hrdinku litovala. Emma a Evan jsou tak strašně průměrní a ničím se nelišili od ostatních párů v jiných dívčích románech. Kromě Sáry mi nebyla ani jedna postava sympatická a uvěřitelná.
Je mi to opravdu líto, kniha měla velký potenciál, ale celkové zpracování nebylo nic extra, a proto musím dát tři hvězdy.

14.07.2017 3 z 5

Pátračka Gilda a Jezerní panny Pátračka Gilda a Jezerní panny Jennifer Allison

Super kniha. Líbila se mi mnohem víc než první díl. Celá ta záhada je tajemnější a postavy propracovanější a tím pádem i uvěřitelnější. Pro mě je tato série srdcovka, protože jsem se do ní ponořila poprvé už v devíti letech a od té doby jsem jí četla asi čtyřikrát. Pokaždé zde najdu něco, co jsem jako mladší nepochopila, a proto mě to baví pořád dokola.
I když je to kniha pro děti, tak v sobě skrývá příběh, který by se bohužel mohl stát i ve skutečném životě.
Za mě je to úžasná série, jak pro děti, tak i pro starší, která se vyplatí přečíst.

10.07.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super kniha. Pokud jste ji ještě nečetli, dám vám jednu radu: Nehledejte smysl! Kniha má za úkol jen pobavit, což se autorovi podařilo. Dobře, možná to někdy bylo až moc, ale i tak se mi to líbilo. Hlavní hrdinku docela lituji, protože její otec pořád nadává na nedostatek peněz a máma jenom fňuká a chce žít jako princezna Diana, i když ví, že na to nemají peníze.
U knihy se krásně relaxujte, a proto to můžete číst i ve dnech, kdy máte plno práce a máte čas na jen pár stránek.
Opravdu doporučuji.

07.05.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Naprosto úžasné. Od této autorky jsem si úplně zamilovala Skleněný trůn, takže jsem téhle knize nemohla odolat. Hlavní hrdinka mi byla sympatická svou odvahou a obětavostí a Tamlin byl prostě tajemný krásný únosce. Občas jsem měla pocit, že se autorka nechala inspirovat i Popelkou a to kvůli Feyřině nesnesitelné rodině, která ji neměla ráda, i když pro ně každý den lovila. Její otec ji ani nebránil, když si pro ní Tamlin přišel, což mě opravdu naštvalo.
Na začátku nás autorka zavede do děje a asi po sté stránce to začíná být neskutečně napínavé. Opravdu jsem nečekala, že mě Dvůr trnů a růží takhle chytne, ale stalo se. Proto mně nezbývá nic jiného, než čekat, až se dostanu ke druhému dílu.
Opravdu doporučuji!

18.04.2017 5 z 5

Tohle je velice rozporuplná kniha. Někomu se líbila, někoho zklamala. Já patřím do té první skupiny, protože jsem už od začátku čekala, že to nebude ani zdaleka tak dobré jako původní série. Divadelní scénář mi nevadil, alespoň se to rychle čte, ale více mě zklamalo chování postav. Dospělý Harry se neustále hádá s Albusem, protože není jako ostatní. Albus si zase neustále stěžuje, že musí být syn toho slavného Harryho Pottera. Naopak Ron a Hermiona mají pořád ty stejné vlastnosti, což mě potěšilo, protože jsem je měla vždycky ráda.
Ano, pravý Harry Potter to není, ale pro mě jako fanouška bylo velice příjemné vrátit se do kouzelnického světa.
Závěrem knihu doporučuji všem fanouškům HP.

08.04.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Moc hezká kniha. Díky stylu psaní jsem si ji neskutečně užila. Autorka tím dokázala, že umí napsat i něco jiného, než je Selekce. Je to zároveň její prvotina, což se cení.
Přesně jako v Selekci umí poutavě napsat příběh, který není nijak zvlášť srdcervoucí, ale je tak dobře napsaný, že vám stránky ubíhají před očima.
Další věc, která je na knize boží, je ta obálka, což není žádné překvapení:).
Příběh Kahlen a Akinliho mě úplně pohltil a já jsem byla posledních padesát stran neskutečně napjatá, jak to dopadne.
Pro fanoušky Selekce je to opravdu nezbytnost!

04.04.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tohle je ten typ knihy, kterou v knihkupectví prostě nemůžete přehlédnout. Pořád na mě koukala ta "velká tlustá červená kniha" a nakonec jsem neodolala a musela jsem si ji koupit.
Ze začátku mně dělalo trochu problém s orientováním se v příběhu. Přece je to úplně něco jiného, než co jsem doposud četla. Tato kniha je vyprávěna z různých záznamů, mailů a rozhovorů nejen hlavní dvojice. Kady a Ezra se postupně vyvíjeli a po pár stránkách jsem jim opravdu začala fandit.
Čtení mě po sté straně začalo opravdu bavit, ale hlavně jsem si užívala krásnou grafiku této knihy, díky které se hodně odlišuje od jiných.
Kvůli pomalejšímu rozjezdu dávám čtyři hvězdy, ale kdyby to šlo, dala bych jí čtyři a půl.
Opravdu doporučuji a těším se na další díl.

02.04.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tohle byla opravdu boží kniha! Pokud jste četli Skleněný trůn, ale moc vás to nenadchlo, i přesto dejte tomuhle dílu šanci. Je opravdu o hodně lepší než první díl.
Hlavní hrdinka se konečně chová jako nájemný vrah, dostane se nám i větší dávka romantiky a zvraty jsou neskutečné. Nemohla jsem se ani na chvilku odtrhnout a musím říct, že tu není nic, co by mně nějak vadilo. Všechno do sebe zapadalo a díky stylu psaní jsem přečetla sto stránek a ani jsem nevěděla jak. Je to opravdu návyková série, kterou vřele doporučuji všem milovníkům young adult fantasy.

26.03.2017 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Moc pěkná knížka. Četla se mi opravdu dobře a krásně mě odreagovala. Je pravda, že není nějak extra napínavá, ale přesto jsem si ji užila. Má málo stránek, takže je to určitě dobrý typ pro ne až tak velké čtenáře.
Také musím pochválit pěknou obálku, která mě na tuhle knihu nalákala:).
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale hlavně jsem si oblíbila Jasmine, která byla pořád veselá, milá a upovídaná.
Hrozně mě mrzí, že jsem se kvůli komentářům dozvěděla, jak to dopadne, i když jsem knihu ještě ani nezačala číst. Škoda.
Ale jinak je to opravdu pěkná knížka, kterou vám určitě doporučuji.

19.03.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Úžasná kniha. Styl psaní mě uchvátil už od první stránky, a proto mi těch necelých 400 stránek uteklo jako voda. Hlavní hrdinka se sice občas nechová jako nájemná vražedkyně, ale mně to vůbec nevadilo. Milostné trojúhelníky nemám moc v lásce, ale to k tomu žánru young adult asi patří. Tady si mé srdce získal Chaol. I když je Dorian hodný, tak se mi k Celaeně prostě nehodí.
Tahle série je opravdu čím dál tím lepší, takže je možné, že vás první díl bavit nebude, ale další díly vás ohromí a vy konečně pochopíte, co na tom všichni vidí.
Je to neskutečně návyková knížka a já jsem jí opravdu nemohla odložit. Vřele doporučuji.

10.03.2017 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Od této autorky jsem ještě nic nečetla, a proto mě tato kniha mile překvapila. Hlavní hrdinka Bryn je hrozně tvrdohlavá, naivní a neskutečně upřednostňuje svojí práci před svým osobním životem. Dobře, občas mě štvala, ale oproti jiným hlavním hrdinkám nebyla až tak špatná. Ridley je takový typický tajemný a hezký hrdina, ale přesto jsem ho měla ráda. Díky stylu psaní jsem tuto knihu přečetla během dvou dnů. Bohužel i tak nemohu dát plný počet hvězd.
Největším problémem této knihy je málo akce. Příběh uměl přitáhnout, ale já jsem neustále čekala, jestli přijde nějaký šokující zvrat, který bohužel nenastal. Podle mě je Mrazivý oheň jenom jeden dlouhý úvod do této série, což je největší chyba.
Tato kniha má opravdu potenciál a já si myslím, že kdyby tu bylo více akce a nějaký skutečný zvrat, tak by měla opravdu velký úspěch.
Závěrem Mrazivý oheň doporučuji a určitě si přečtu i další díl.

26.02.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu prostě miluji. Moc se mi líbí, že ji můžete číst v jakémkoliv věku. Dítě v tom vidí pohádku a dospělí filosofii plnou citátů a různých myšlenek.
Malý princ je proto jedna z mála knížek, které doslova musíte přečíst několikrát za život. Čím jste totiž starší, tím více pochopíte smysl tohoto příběhu a pokaždé tam najdete něco, co jste během minulého čtení přehlédli nebo nepochopili.
Malého prince jsem četla už třikrát a rozhodně se k němu někdy vrátím. Doporučuji a hlavně víckrát za život!

11.02.2017 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Abych pravdu řekla, Eragon mě poněkud zklamal. Vzhledem k nadšeným recenzím a vysokému hodnocení jsem čekala neobyčejnou fantasy knihu. Kromě věku autora na ní bohužel nevidím nic výjimečného.
Kromě naivního a nesympatického Eragona všechny postavy postrádají jakýkoliv charakter. Děj se mi líbil, ale byl příšerně rozvleklý. Několikrát jsem měla chuť přeskakovat stránky, jak byly některé scény nudné. Chyběly tu skutečné zvraty a strhujícího závěru jsem se také nedočkala.
Mrzí mě to, ale hodnotím slabými třemi hvězdami.

05.02.2017 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tato kniha mě ani nezklamala ani nenadchla. Selekci mám hrozně ráda, a tak jsem si Dceru musela přečíst. Styl psaní je zase úžasný, ale děj trochu pokulhával. Nejvíce mně ale vadila hlavní hrdinka, která je hrozně sobecká a neustále se lituje. Když má někdo kolem ní opravdu vážný problém, tak si toho samou zaslepeností nevšimne. Můžete si teď říkat, že co bychom měli očekávat od princezny, kterou od narození hýčkají. Ale její otec Maxon je milý, a taky se narodil na zámku. V knize se toho moc nedělo, ale hodně mě překvapil konec, kvůli kterému si určitě přečtu i Korunu, a lhala bych vám, kdybych řekla, že mě nezajímá, koho si Eadlyn vybere.
Závěrem knihu doporučuji, ale nesmíte mít velká očekávání, protože se Selekci nevyrovná.

03.02.2017 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Úžasná dystopie. Styl psaní je velmi poutavý, a proto jsem hltala každou stránku a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Tato kniha má také velmi dobrý námět, kterým je inspirována skoro každá dystopie. Kdybych ji měla porovnat s Divergencí, tak u mě vyhrávají Hunger games na plné čáře. Už jenom kvůli tomu, že jsem si oblíbila Katniss pro svojí odvážnost a Peetu, který byl velmi hodný a starostlivý a nejde si ho nezamilovat.
Jediné, co bych autorce na této knize vytkla, je to, že nerozvinula charaktery vedlejších postav, kterých je poměrně dost. Skoro každý z nás fandí Peetovi, ale pomysleli jsme na to proč? Protože Hurikán byl popsán jenom jako kluk, který pomáhal Katniss lovit a nic víc o něm nevíme. To je ale jen menší výtka, kterou knize prominu, protože všechna pozitiva tento detail přebijí.
Závěrem knihu doporučuji a za mě je to nejlepší dystopie, kterou jsem kdy četla.

29.01.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Ideální kniha na oddech. Ano, je hodně předvídatelná, ale zároveň se v ní ukrývá velice kouzelný příběh plné magie.
Sofie mi byla sympatická, ale Josh se občas choval moc jako hrdina, který se pro svou sestru obětuje a nechce jí zatáhnout do nebezpečí. Pokud si říkáte, že to je ale dobrá vlastnost, tak je, ale který dospívající kluk se takhle chová? Při čtení jsem zkrátka kroutila hlavou, protože jsem autorovi prostě nevěřila, že by takovýhle kluk mohl existovat. To ale nemluvím jenom o něm.
Je tu sice hodně postav, ale skoro žádná není dost propracována a to je velká chyba téhle knihy. Přesto to bylo příjemné čtení, protože jsem při něm krásně utekla z reality a nechala se přenést do tohohle světa plné mýtických bytostí, kouzelných předmětů a hlavně magie. Pro mě příjemná oddychová četba pro mladší čtenáře.

17.01.2017 4 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Super oddychová četba. Dlouho jsem přemýšlela, zda mám dát této knize čtyři, nebo pět hvězdiček. Nakonec jsem se rozhodla pro pět, protože mě tato kniha skutečně pobavila, což je přeci její jediný účel.
Podle mě jsou o dost lepší tyto "staré" díly než ty nové, ve kterých se autor většinou jen snaží přenést ten samý humor ze starších dílu, což se mu ne vždy daří. Zpátky ale k této knize.
Deník malého poseroutky je asi určen převážně dětem, které si oblíbí Grega, protože jako ony nemá rád školu, knihy ani sport a nejradši tráví čas u videoher.
Já si ale myslím, že si tuto knihu užije kdokoliv, kdo se chce pobavit a odpočinout si.
Doporučuji.

12.01.2017 5 z 5