Pomůžeme vám evidovat knihy, které se chystáte číst. Začněte zde X

Poslední aristokratka

od: Evžen Boček

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratk-134832.jpg 4667
Série: Aristokratka (1.)
Žánr:Literatura česká - Humor
Rok vydání: 2012, 1. vydání originálu: 2012 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Praterivčera

Knihu jsem dočetla, potíže mi to nedělalo, občas jsem se zasmála. Jdu na druhý díl.

FilipKucera26.05.2015

Po doporučení, jak zábavná kniha je, se mi náhle objevila pod vánočním stromkem. Knihu jsem četl a nedočetl. Chápu, že někomu se může líbit. Ač jsem se nad knihou párkrát pousmál, stojím za názorem, že veškeré části k popukání nelze postavit jen na sprostých slovech a přehnaném "humoru", který není vtipný. Místy jsem si říkal, jestli si ze mě autor dělá legraci, nebo jestli to myslí skutečně vážně. Knihu jsem nedočetl a zřejmě ani nedočtu.

happy-smile10.05.2015

Úplně jiný styl vyprávění než u Deníku kastelána. Projevuje se tu jak bravurní slovní humor, tak i humor založený na bláznivých historkách. Super oddychovka, která se čte lehce a rychle to ubíhá. Jenom moc nechápu rozdělení knížky na dva díly, kde první má 240 stran a druhý 120. Kdyby měla každá knížka 180 stran, byla by to rozhodně bylo logičtější.

vavria0109.05.2015

Příjemné překvapení. Samozřejmě nejde o žádné úžasné dílo s velkými myšlenkami a vtipy se po čase opakují a některé jsou laciné, ale v žánru oddychová četba mi kniha vyhovovala.

Ali Ahmed08.05.2015

Není na světě humorista ten, aby se zavděčil lidem všem. Mně se pan Boček zavděčil prostředně :-)

BiiZet06.05.2015

Musím říct, že Poslední aristokratka mně příjemně překvapila :). Skvělé spojení humoru s jazykovou a obsahovou stránkou textu. Dílo neztrácí na kvalitě ani použitím některých klišé. Zajímavá forma s neobvyklým prostředím je předností románu a víceméně nemám téměř co vytknout, je to prostě "oddechovka". Kniha se mi líbila a určitě se pustím i do dalšího dílu. :)

petrels04.05.2015

I když má kniha hodně rozporuplné hodnocení, dost jsem se u ní nasmál. Prostě odlehčené humorné čtení.

Dixinka02.05.2015

Čekala jsem větší zábavu. Nápad i děj byl celkem dobrý, jen mě vadilo okapování různých příhod.

marlenma01.05.2015

Jak vidno, tato kniha vyvolala opravdu velmi rozporuplné ohlasy. My jsme si ji předčítali s partnerem nahlas a nasmáli se dost. Ovšem opravdu se musí brát s hooooodně velkým nadhledem. A to že je to oddechovka? Ať mi někdo tvrdí, že musí číst pořád jen hlubokomyslné knihy. U filmu taky nejde sledovat pořád jen artovky, ale občas vypnout u nějaké komedie. A vo tom to je. :)

adorjas28.04.2015

Chcete vypnúť? Tak to je kniha pre vás! Tak, ako si človek po ťažkom dni zapne komédiu, tak je to aj s tou knihou. Niekoľkokrát pobavilo, usmiala som sa a deň nebol až tak stresujúci.

Mánička17828.04.2015

Byla jsem zvědavá, jaké to bude, když jsem četla tak rozporuplné reakce. Těšila jsem se, že se pobavím a ani by mi tak nevadilo, že to nemá v sobě žádné myšlenky, jak tu někdo kritizoval... Ale toto opravdu bolelo. Přirovnání "literární Kameňák" to vystihuje myslím na výsost přesně. V každém odstavci nacpaný "rádobyvtip", až to po čase bylo opravdu zoufale únavné... Humor postavený na sprostých slovech hraběte, ožralé hospodyni, protivném kastelánovi, věčně depkující matce - takto cílený humor opravdu zapadá k naší národní povaze... Když bych rýpala do detailu: Vypravěčka, která se učí česky, ale ví, kdo je to "kyrysník"? Autor podle mě spoustu věcí nedomyslel... Myslela jsem, že dočtu do konce, ale utrápila bych se do úmoru... Poslední kapkou byly věty:
"Pak jsem šla s Olinem a Laďou (pozn: psi) do parku. Jejich močové měchýře jsou nejspíš bezedné, neboť značkovali každý strom, kolem kterého jsme prošli. Taky dost kadili."
Tomuto se má člověk smát? Toto má být oddechové čtení? Pro mě jednoduše totální brak, kterým si člověk akorát zaplácal mozek, který mohl věnovat bohulibější činnosti... Přidávám na seznam knížek, které mě děsí... :D

Andra24.04.2015

Dočetla, ale dalo mi to fušku. Takový nějaký laciný humor. Sem tam povedený, většinou, jak kdybych četla neznámé Povídky od Š + G. Obsahové slabé, nudné.

momo0115.04.2015

Na začátku jsem se smála nahlas, pak jsem se semtam pousmála, pak mě začaly neskutečně štvát opakované vtipy a nakonec mi to všechno už bylo jedno a nudila jsem se.

Aliii15.04.2015

Upřímně jsem podle hodnocení od této knížky očekávala o dost víc. Občas mě vtipy sice pobavily, ale i tak jsem při čtení měla pocit, že se autor dost opakuje a snaží se "nahnat" počet stran. Také mě v knize hodně nebavily ty vysvětlující závorky - takovému typu vtipu se dá zasmát tak 2-3x, pak už je to dost otravné...
Řekla bych, že téma mělo mnohem větší potenciál a je škoda, že ho autor nevyužil. Navíc je mi dost jedno, jak budou osudy postav pokračovat v druhém díle (což se mi nestává moc často). Bohužel po přečtění lituji času věnovanému této knize - je jistě spousta jiných knih, které by mě bavily víc...

elle.r13.04.2015

Výborná knížka, párkrát jsem se smála i v mhd (ani si nepamatuju, kdy se mi něco takového stalo předtím), takže jsem sice asi působila trochu jako blázen, ale užila jsem si to.

MedvidekS11.04.2015

Knížka mě bavila od začátku do konce. Psaní formou deníku dalo příběhu překvapivé "grády". Za mě 1*

PetraZelva02.04.2015

Super oddechovka, dost jsem se nasmála. Sice to nemělo prakticky žádný konec, ale když člověk vypne mozek, tak je to dobrý relax.

iva581302.04.2015

Úžasná knížka, která nenechá bránici v klidu. Mockrát jsem si hlasitým smíchem připadala jako blázen. Každá postava je svým způsobem správně trhlá, u mě vede kuchařka s ořechovkou :-)

WerušBeruš27.03.2015

Na začátku mi ten humor přišel moc přehnaný, ale tak v půli jsem si na něj ´´zvykla´´ a i jsem se zasmála. Asi bych to doporučila lidem, co spíš mají rádi rychlé a úsměvné příběhy, ne ´´povídací beletrie´´. Přikláním se tady k jednomu komentáři, že velké plus má kniha u mě za rozmanitost postav a jejich charakter :) Tak či tak, druhý díl vynechám :/

mpb191327.03.2015

Moje hezčí polovička se u toho svíjela smíchy, tak sem to během dvou dnů přehrkal v autě a překvapivě to šlo. Nemám moc rád humoristické knížky, nemusím Saturnina ani Jeevese, nemusím Ernesta Goodbodyho ani Švejka, můžu jen Oveho a teď i Marii III z Kostky.

helenkan24.03.2015

Skvělá knížka pro pobavení. Smála jsem se u toho jak blázen.

Ewik23.03.2015

O knize jsem slyšela samou chválu. Moje kamarádky ji četly a prý se u toho moc nasmály. Koupila jsem ji tedy pro svou mamku, která potřebovala rozveselit. A povedlo se. Moc se u toho nasmála, tak jsem si řekla, proč to nezkusit taky. První třetina knihy se mi moc líbila. Co stránka to vtip.Parádní část byl převoz kočky Carevny v taxíku. U toho jsem doslova "řvala smíchy." Sršelo to humorem a skvělým vyprávěním. Jenže jak jsem se dostala do půlky knihy, čím dál víc jsem se přestávala bavit. Místy mi to přišlo dost nastavované, jako by se autor snažil za každou cenu napsat něco vtipného.
Stěží jsem knihu dočetla. Asi to nebylo to pravé ořechové. Zkrátka mi to nesedlo, takže druhý díl se zatím číst nechystám.

hanoule23.03.2015

Geniální kniha, chlámačka od začátku do konce.
Nemůžu se dočkat dalších dílů!

Joges20.03.2015

Zábavný a humorný začátek překvapil. Krátké věty, vyprávění samý vtip, mělo to něco do sebe, stále jsem se musel při čtení usmívat. Pak to najednou šlo z kopce, vyprávění přišlo fádní, monotónní a stejné. Navíc při zjištění, že nadějná vypravěčka Marie Kostková III. je stejně trhlá jako zbytek rodiny i služebnictva (hledání ve slovníku: Totahelpa a Dunaj - jako moře) mé nadšení poněkud opadlo :). Nicméně jakýsi dobrý dojem z knihy a z osudů rodiny Kostkových z Kostky přeci jen zůstal. Nakonec proč ne, s optimistickými výroky jako: Humor je solí země. Kdo je jím dobře prosolený, vydrží dlouho čerstvý (Goethe) nebo Veselému člověku připadá veselý celý svět (Čapek) připisuji „aristokratce“ s bídou a s odřenýma ušima nějaké čtyři hvězdy.

Fifi1519.03.2015

Nemůžu stoprocentně hodnotit, jelikož jsem nedočetla, ale myslím, že je dílo zbytečně přeceňované, nebo můj čas pro tuto knihu ještě nenadešel, nebo je naopak již pasé. Na můj vkus příliš prvoplánový humor. Leč styl psaní ve formě deníku láká na čtivou a oddechovou záležitost, nemohu hodnotit kladně. Nenadchlo.

mozkit19.03.2015

Zábavné čtení po krátkých kapitolkách. Kniha vlastně nijak nekončí, plynule na to navazuje další díl.

123.Iveetka18.03.2015

Ze začátku mi přišla kniha velice zábavná, ale když jsem četla dál, bylo to v jednom a tom samém humiristickém duchu a čekala jsem na nějakou zápletku, ale zbytečně. Dávám malé plus za postavy, které byly velmi rozmanité, ale stejně mi ke konci knížky už spíš lezly na nervy.

Bar1617.03.2015

Perfektní. Kniha je psaná skvěle, při každém čtení mi zvedala koutky úst nahoru a při některých pasážích jsem měla co dělat, abych se v přeplněné tramvaji nesmála nahlas.

Mancinocteni11.03.2015

Super, hlasité záchvaty smíchu až mi tekly slzy. Na prodloužení života...

aji05.03.2015

Opravdu mě překvapilo, že takový román a navíc z pohledu mladé dívky napsal muž. Tuhle knihu jsem si velice oblíbila a opravdu jsem se u ní nasmála.