Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 41724

Aristokratka (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
Více informací...

Ivuska 11

Necekejte zadnou vysokou literaturu, nenarocna oddychovka, ktera nejednou vykouzli usmev na tvari.

Dagmar58

Pohodová knížka napsaná s úmyslem pobavit, což se v mém případě podařilo. Doporučuji pro zlepšení nálady.

DragonLover

Poté, co nám profesorka češtiny přečetla z knihy několik ukázek, které pobavily celou třídu, jsem si řekla, že Poslední aristokratka rozhodně nesmí chybět na mém pomyslném seznamu přečtených knih. Koupě knihy v nejmenším nelituju. Jedná se o čtivé a zábavné dílo - ačkoliv se zde někteří ohrazují, že se nejedná o humor na nějaké úrovni, s čímž já, jakožto člověk, který miluje humor snad ve všech (i primitivnějších) podobám, musím nesouhlasit. Nehodlám tvrdit, že jsem při čtení padala z postele se záchvaty smíchu, ale kniha mi často vyloudila úsměv na tváři a jednou nebo dvakrát jsem se doopravdy musela uchechtnout nahlas. Bláznivý život poslední aristokratky Marie (v rodové historii v pořadí třetí) a dalších více či méně šílených obyvatelů Kostky má své kouzlo a já nemám důvod hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. Těším se na pokračování a češtinářce díky za tip! :D

katkah73

skvělá, už dlouho jsem se takhle nenasmála..

mikela

Úžasná a velmi vtipná kniha, dlouho jsem se takhle nezasmála.

myelka

Výborná kniha, pořád jsem se musela smát, až mě přítel vyhodil z obývaku, že ho ruším u filmu. :D Jistě kniha, ke které se vrátím, i kdyby jen otevřít v polovině a přečíst si pár kapitol...

moho

Knížku jsem četla na doporučení, přesto s nedůvěrou. Snad proto jsem se dobře pobavila. Některé scény cítím dost nadnesené, ale ne nepříjemně. K pobavení a oddechu výborné.

alnahu

Tato kniha mě velmi pobavila . Deníkové zápisky Marie Kostkové z Kostky ,která se z rodinou vrací z Ameriky na jejich rodové sídlo zámek Kostka v Čechách, je napsaná s humorem .Je to taková oddechová kniha u které se člověk zasměje.

maygirl
04. lednaodpad!

Knihu jsem si pořídila na základě kladných recenzí zde na webu. Čím více jsem ale četla, tím více jsem přemýšlela, jak mohla někomu přijít tak neuvěřitelně zábavná a čtivá... co člověk, to jiný smysl pro humor a tento evidentně nesedne každému. Dala jsem jí 100 stránek a pak ji se zklamáním odložila.

radovan6978

1. díl vřele doporučuji, další už ne. Vykrádá to pak už jen samo sebe, ztrácí logiku, příběh i spád.

Mi-šu-le

Mám z knihy divný pocit. Některé části byly skvělé a moc jsem se nasmála, ale většinou jsem se nutila číst dál. Možná kdybych nečetla tolik pozitivních ohlasů, tak bych nebyla zklamaná. Jsem zvědavá, jaké bude pokračování.

Alaglesia

Knihu jsem si přečetla, protože jsem na ní slyšela chválu ze všech stran. Ironický humor autora mi sedl, ale že bych se u knihy válela smíchy, to ne. Spíš vždycky jen takové uchechtnutí. Jediná pasáž, kdy jsem se začala smát opravdu nahlas, byla, když se hrabě učil jezdit na koni. Každopádně knížka mi zdobí knihovnu a určitě si i zakoupím druhý díl. Kdo se nudí, nebo se chce pobavit, tak doporučuji.

Lucek

Už dlouho jsem se takhle u knihy nenasmála! :-D

milena8281

U knížky jsem se upřímně smála, byla to knížka z kategorie 1 MINUTA SMÍCHU PRODLUŽUJE ŽIVOT O 10 MINUT ...! je to jednoznačně oddychovka a kdo hledá něco k přemýšlení nebo zamyšlení, bude velmi zklamaný.

Alex.Barunka

Velice příjemné a humorem prosycené deníkové zápisky mladé aristokratky, která se s rodinou stěhuje do Čech. Nicméně humor je na stále stejné bázi a v příběhu, který více méně postrádá děj, se stává rychle okoukaným.

Zlatovláska
31.12.2016

Tato kniha i její pokračování "Aristokratka ve varu" je za posledních cca 15 let to nejlepší, co jsem mohla z humorné tvorby vůbec přečíst a přečetla. :-) Od samého začátku až do konce knihy, jsem se opravdu smála..., ale nahlas..., byly to moje "šílené" záchvaty smíchu. Knihy jsem poté půjčila rodině a známým a ohlas na ně byl absolutně stejný; tudíž doporučuji k přečtení všem, kteří se od srdce rádi smějí. Tyto tituly zůstanou v mé knihovně, nikdy je neprodám, abych se k nim případně mohla vždy vracet. :-)

pe.placha
28.12.2016

Příjemné oddechové čtení, občas se člověk i od srdce zasměje..

Vesmich
27.12.2016

V okamžiku, kdy se hraběcí rodina Kostkova dramaticky přesouvala přes oceán, vstříc krásným světlým zítřkům na Kostce, jsem se začala smát. Úplně lehce a spontánně, jako kdysi dávno u Vejce a já. A neopustilo mě to až do konce. Složení zámeckých zaměstnanců kopíruje ledaskterý pracovní tým a jejich výkonnost, včetně výkonnosti Kostkových, zase potvrzuje pravidlo o tom, že osmdesát procent všech činností vykonává dvacet procent zaměstnanců. Akorát mi přišlo podezřelé, že jim ty věčné husy na talíři už nelezly krkem. A protože žiju v Orlíku, přes sezónu napjatě sleduji, jak na tom jsme ve srovnání s Kostkou.... a skutečně si vedeme lépe....kníže je kníže, to se nedá nic dělat, i když Miladu samozřejmě postrádáme! Velmi svěží, lehounké jako pírko a krásně neotřelé.

HelaF
27.12.2016

Naprosto vynikající kniha na dlouhé sezení v čekárně, moje pochichotávání a culení bavilo celou čekárnu :)

TiredLikeDog
26.12.2016

Vtipna, zabavna kniha od autora z meho rodneho kraje.

Ale! Obcas jsem byla dost ze cetby unavena, snaha o vtip v kazde vete na me pusobil az dost unavne.

gladya
26.12.2016

Jeden recenzent přirovnal Poslední aristokratku k literárnímu Kameňáku. A vlastně měl docela pravdu. Je to nenáročná oddechovka, která má pobavit a ne duchovně povznést. Humor je celkem jednoduchý, ale je přece jen lepší než typický kameňákovský humor. Přiznám, že občas jsem se smála nahlas.

U tohoto druhu knížek nevadí ani to, že autor občas dost přehání.

Humor je kořením života, ale zrovna Bočkova koření bych se brzy přejedla. Takže další díly zatím číst nebudu. Ale jednou na ně nejspíš náladu dostanu.

Čtenářka74
25.12.2016

Pěkná a humorná knížka na odpočinek.

pepa4081
25.12.2016

Tak koukám, že se nám čtenáři E. Bočka dělí na dve tábory. Jedni milují Aristokratku a nelíbí se jim Kastelán a ti druzí to mají naopak. Tak já zakládám třetí skupinu, mně se líbili obě knihy. Každá je trochu jiná - u Kastelána jsem se tak nějak spokojeně usmíval zato u Aristokratky jsem měl bouřlivé záchvaty smíchu. Vřele doporučuji přečíst si obě, ale aristokratka u mne přece jen vede. Už se nemohu dočkat, až si přečtu pokračování. Vrcholně uspokojivé.

PeM
21.12.2016

Nařechtala jsem se teda!....hlavně u stránky s (konečně) "výcvikem" dog :-D

jarin58
19.12.2016

Super jsem se pobavil.Bezva sestava lidí.

playada
15.12.2016

Už dlouho jsem se u knihy tak nezasmála. Manžel se na mne chodil do ložnice dívat, čemu se prý pořád taj chechtám. Super.

laepus
11.12.2016

Vynikající záležitost. Nechápu, jak jsem si mohl prozatím nevšimnout, že jsem ji nehodnotil ani nekomentoval... to je skoro hřích. Kniha, u které jsem se na mnoha místech málem zadusil smíchy, si nezaslouží míň než plný počet. Příběh je triviální (jestli vůbec nějaký...), ale ten jazyk, ta ironie, ta lehkost... pajáda.

ajla5
10.12.2016

Moc jsem se zasmála.

acul.p
09.12.2016

Z knihy jsem nebyla ani zdaleka tak nadšená, jak jsem očekávala podle pochval našich čtenářů. Odpočinkově není špatná, ale humor je tady ve většině případů dost nucený a prakticky se pořád opakující. U pár scén se ale dalo zasmát, ale ani to mě nepřesvědčilo ke čtení dalších dílů.

Patapuf
08.12.2016

Takové odpočinkové čtení... nebudete se u toho válet smíchy po zemi ani po ničem jiném, ale občas se od srdce zasmějete... nic si od toho neslibujte a budete příjemně překvapeni...