Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 41310

Aristokratka (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Adliczka21.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Souhlasim s predchozim komentarem. Je to vtipna oddechovka. V kazde vete je nejaky for, az mi to prijde vlastne moc. Knihu jsem ani nedocetla, protoze me to prestalo bavit. Co se nametu tyce, tak to dle mych pozadavku neni moc promyslene. Dohani se to hromadou vtipnych slovnich obratu, ktere vas po case mohou prestat bavit. A to byl ten duvod, proc jsem knihu odlozila.

Marticerna19.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na oddech fajnová knížka. Hodně jsem se nasmála, ale od cca 100 stránky jsem se musela přemlouvat, abych ji dočetla. Místy mě Poslední aristokratka nudila, ale nic to nemění na tom, že jsem u ní nasmála.

JankaK19.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Fajnová oddechová knížka na léto, ale ze začátku mi některé vtipy přišly nemístné až trapné. Ale asi je to dáno tím, že pro člověka téměř "z oboru" jsou některé věci spíš úsměvné :). Tak jako tak jsem zvědavá na druhý díl a na to, jak to celé dopadne.

Lumíček18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Uzasna kniha k oddechu. Strasne jsem se nasmala. Vrele doporucuji.

Čičolina18.07.2016

Přišlo mi to jako knihy z osmdesátých let...ne uplně marné, ale dost na to, abych to četla dál než po padesátou stránku, ale dle pochvalných ohlasů bude chyba u mě

maky508312.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je hodně vtipná, což na ní hodně oceňuju. Moc se mi líbily scény jak otec cvičil psy,popis nejoblíbenějších filmů a další. Nejsem si jistá, jestli tyhle scény byly v 1. díle nebo v 2.

zuzik230112.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu mám ráda a často se k ní vracím. Stejně jako ke druhému dílu.
Je to typ knihy u které nemusíte přemýšlet a pokud máte rádi humor, který se v příběhu vyskytuje, tak se i pobavíte. Samozřejmě ne každá věta má být vtipná.

Z postav jsem si prostě musela oblíbit Josefa, kterému se po roce stráveném v zábavním parku ani nedivím, že se choval, tak jak se choval.

Petula1911.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Perfektní knížka pro odreagování. Při čtení jsem zapomínala na mé problémy a spíše jsem soucítila s hlavní hrdinkou, jejíž prekérní situace mě ale často rozesmály.

kalinkacz07.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Asi na tento žánr nejsem... Mám ráda vtipy a vtipné situace, ale v této knize mi rozhodně nepřišly nijak promyšlené, ale spíše laciné... Sem tam jsem se usmála a nahlas jsem se zasmála jednou... Jako čtení po práci nebo před spaním může tato kniha být dobrou volbou, ale kdo hledá něco s kvalitní zábavou, tak by byl asi spíše zklamán...

Tevik07.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě dočteno jedním dechem,chvíli jsem i smíchem plakala.

AllyKumari04.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako dlouholetá průvodkyně po památkových objektech jsem se v mnohém s Marií Kostkovou z Kostky ztotožnila a naprosto ji chápala. Bezostyšně jsem se smála nahlas mnoha situacím, především když došlo na muflony (ano, tak vám, milí návštěvníci, říkáme). Vynikající!

Jizi04.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

V audioverzi je to díky čtení Venduly Fialové výborný zážitek. Její suchost a lehká naivita jde výborně naproti Bočkovu humoru. Panteon bizarních postav na Kostce (a jiných zámcích) a drobné fórky i hrátky s jazykem fungují a celé je to prostě to, co to má být - knížka, u které se zasmějete a pobavíte. Na léto nebo jako dárek pro někoho, kdo čte málo a směje se hodně zn. Ideál

Deena_03.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Rozhodně sáhnu i po dalším dile..odpočinkové čtení u kterého se člověk i zasměje
PS: Neustále mě rozčiloval Josef! :-D

stafbul02.07.2016

Nejlepší humoristická kniha mého dosavadního života. Stejně jako druhý díl i tento první mne totálně dostal. Smála jsem se téměř pořád, můj manžel také a to je co říct!!!! Knihu si nechávám a věřte mi, že si opravdu nechávám jen ty nejlepší kousky. Fantastické!

OSOBA01.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížku jsem přečetl za dva prodloužené večery, asi jsem ne příliš náročný čtenář a humor mám velmi rád, kromě vulgárního humoru nemám jiná omezení, ale smál jsem se velmi, jak už dlouho ne. Protože vím, že dělat humor je poměrně těžké,oceňuji autora, jak se mu to povedlo. Chápu, že ne každý má třeba rád zrovna tento duh humoru, ale za mě jedna mínus.

karelk29.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

opravdu spíš odpočinkové čtení k vodě na dovolenou. Zasmál jsem se asi 4x. Ale co už...

VeronikaZ26.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Odpočinkové čtení. Minimálně 3* patří Josefovi.

IvetB24.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Po slibném hodnocení mých přátel jsem se na to tedy také koukla. A říkám si, co na tom všichni vidí? Žáden velký humor. Pár ucházejících vtípků na začátku, zbytek už jen utrpení. Oddechovka k vodě, možná..

brablik23.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Odpocinkova kniha, jako delana na letni dovolenou.

Bára...21.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha. Hodně jsem se nasmála .... Lepší český humor jsem nečetla.

Andrsen21.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem dostala jako pozornost od zástupce obchodního partnera, a tak jsem neměla v podstatě žádné očekávání. Je to lehký žánr, ale s velkou poklonou vyzvedávám její humor, nadsázku a vtip. I když jsem měla náladu pod psa a nebylo daleko k slzám, i v takové chvíli me knížka rozesmála.... a to přece není málo, právě naopak. Čtivé, dobře napsané, plné suchého humoru, který mám ráda. Trochu mě mrzelo, že vlastně nevím, jak rodinka na Kostce dopadla, ale snad to napraví pokračování. Já bych si dala říct :-)

kdu21.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nenáročná kniha, která pobaví. Ideální dovolenkové čtivo na pláž nebo na prosluněnou zahradu k opalování. Komická aristokratická rodinka s ještě grotesknějším služebnictvem mě dokonale pobavila. Docela ráda bych se některé prohlídky Kostky zúčastnila, nejlépe v podání všech průvodců (možná až na prohlídku vedenou Josefem, to bych musela ještě zvážit :D).

wendulka050210.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo abych se u nějaké knížky smála nahlas, tahle byla naprosto úžasná.

jluky10.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak dobre som sa už dávno nezasmiala! ...a že to bolo ozaj hlasné a ....od srdca! Tomu sa hovori "řvát smíchy!".....Za mňa skvelé!!

Hany.Honey08.06.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Nezdálo se to moc vtipné, situace by mohly být docela zábavné, ale to by nám je autor nesměl pořád polopatisticky vysvětlovat v závorkách. Celkově stále dokola, takže nedočteno.

Petruse2107.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Pro mě velké zklamání, druhý díl číst už nebudu. Mohlo se z toho vykřesat mnohem víc.

MTB03.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Já jsem možná primitiv, ale mně to bavilo :). Čekal jsem, že se u knihy zasmeji a nic jiného jsem v ní nehledal. A to kniha splnila. Není to nadčasová humoristicka literatura jako třeba Tři muži..., ale já byl spokojen.

simviki02.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knížka byla psaná vtipným humorným stylem s obrovskou nadsázkou. Možná, že jsem jí četla ve špatném rozpoložení, ale nedokázala jsem se neustále smát některým situacím, jak to popisovali jiní čtenáři. Jednak mi bylo vypravěčky a její rodiny líto, byť se jednalo o fikci,
a jednak byla nadsázka skutečně obrovská až neuvěřitelná. Neztotožňuji se např. s autorovým pohledem na návštěvníky, kteří netuší :“ Kde leží středověk,“ nebo “Co je Rembrandt“, i když připouštím, že z pohledu kastelána nemám takové zkušenosti jako on. Nicméně mám dost známých, kteří památky milují, a také zde na DK je vidět, že spousta lidí se o historii a o umění zajímá. Přinejmenším alespoň ti, kteří se vydají dobrovolně sami od sebe navštívit hrad nebo zámek.
Navíc to , co bylo zpočátku vtipné a humorné, působilo při opakování na dalších stránkách poněkud ohraně a vyčpěle. Takže, ačkoliv jsem v úvodu čtení propadala výbuchům smíchu, postupem času, už mi to tak veselé a strhující nepřipadalo. Postavy se vůbec nikam charakterově neposunuly a jednotlivé dny a situace mi připadaly téměř jako podle šablony.
Na druhou stranu se jedná o deník, takže možná v pátém pokračování už celý příběh nějak vygraduje...

Devorah01.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Sáhla jsem po knize na základě velmi kladných hodnocení zde. Zasmála jsem se, byly momenty, kdy jsem se smála často, ke konci knížky těchto momentů ubývalo. Celá knížka mi svým humorem a stylem silně připomínala Analfabetku, nebo Staříka, což není zrovna můj šálek. Shrnuto, podtrženo: na léto k vodě naprosto ideální, ale moc od ní nečekejte.

hofulka28.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Posledni aristokratka je famozne vtipna :-D pokazde, kdyz ji ctu, se smeji od zacatku do konce. Diiiiiiiky