Přejete si knihy?

Poslední aristokratka

Autor: Evžen Boček

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratk-134832.jpg 4377
Série: Aristokratka (1.)
Žánr:Literatura česká - Humor
Rok vydání: 2012, 1. vydání originálu: 2013 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Cellavčera

Uživatel Jakear, můj blízký přítel, mi z očí do očí řekl, že jsem literární snob. No, nepopírám to, ale například Poslední aristokratku vážně nelze označit za četbu pro snoby. Je to oddechovka a ne že by občas nesklouzla na hranici trapnosti, ale tenhle typ humoru mi naprosto sedne. A tu cenu si dílo zaslouží. Ono pomyslné, prosté zjednodušení nálady je někdy stokrát užitečnější než to nejhlubší mravní povznesení. Až zase jednou přijdu zničená z našeho osobnost ubíjejícího gymplu, tak nesáhnu po Vojně a míru, ale po Aristokratce.

FreshPattypředevčírem

Hodně dlouho jsem se u žádné knihy takhle nepobavila! Za mne jednoznačně pět hvězdiček a vřele všem doporučuji. Parádní oddychovka. :)

SalomeHpředevčírem

Příběh se mi líbil, ale humor mi někdy přišel poněkud násilný a opakující se.

Mikik18.11.2014

Neskutečně vtipná kniha, ale ke konci už i ten humor trošku stagnuje a spíše se opakuje a veze se po tom, co bylo vtipné na začátku. Ale je to oddechová kniha a pokud člověk nečeká hlubší děj a nějakou zápletku, tak vřele doporučuji.

Haldasha18.11.2014

Uprimne me kniha vubec nenadchla. Po par dnech po precteni uz ani clovek nevi o cem ze to bylo.

honzakral15.11.2014

No tak šlo to...

andream15.11.2014

Dobře se čte, v první části knihy jsem se musela smát nahlas, viz přeprava kočky letadlem-))))) . Vtipné,nenáročné,oddychové čtení.žádnou hloubku ani myšlenku v tom nenajdete,ale za přečtení určitě stojí

Vivienca14.11.2014

Vtipné, moc jsem se bavila. Jako oddechovku doporučuji.

tinkal11.11.2014

! Knizku jsem si poridila na dovolenou a naprosto splnila svuj ucel. Oddychove cteni , u ktereho jsem se docela pobavila.

HannyEs11.11.2014

Na tuhle knihu jsem se neskutečně těšila ale jak už to tak bývá nic není podle představ. Stalo se, že jsem se párkrát i nahlas zasmála ale kniha byla na 244 stran až moc zdlouhavá. Knihu jsem párkrát odložila a nakonec i úspěšně přečetla ale jen tak tak.

bosorka08.11.2014

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Uznávám, že to je semtam vtipné, ale prostě mě to vůbec nechytlo. Možná zprvu, ale pak je to pořád kafemlejnek dokola a ve chvíli, kdy se člověk seznámí s osazenstvem, vlastně už ho nemá co překvapit. Sice jsem se během celé knihy semtam i pousmála, ba i uchechtla, ale nic to nemění na tom, že mě to vlastně moc nebavilo a na to, jak je kniha krátká, jsem se s ní párala hodně dlouho. A ani nevím, jestli chci číst pokračování.

nicandra06.11.2014

Nějak jsme se s Poslední aristokratkou nesešly. Jsem vcelku na rozpacích, co na tom tak skvělého všichni vidí. Ano, občas jsem se zasmála, ano, postavy jsou velmi dobře napsané. Ale nějak mi to přišlo takové pořád dokolečka dokola. Četla jsem v autobuse - a nevím, jestli by se mi to chtělo dočíst jinde; takhle mi to zkrátilo cestu, tak aspoň tak. A nějak nemám ráda knihy, které chtějí od počátku být první z mnohadílné série (a já na ty série prostě nějak nejsem, už jak to má dva díly, tak je mi to podezřelé... :-) ).

Vlkova.kristyna03.11.2014

Neuvěřitelná kniha, smála jsme se od začátku do konce:)

Haldasha23.10.2014

Kniha me obcas rozesmala, ale ze bych ji musela cist znovu, to ne. Jako oddychovka na vecer ujde.

VePe23.10.2014

U této oddychové knihy bez většího děje (prostě jen plyne čas dle zápisků v deníku) jsem se zasmála, a to i nahlas. Líbí se mi autorův smysl pro humor (není přeironizovaný), vypíchnutí specifických událostí na zámku a taky zvláštnosti jednotlivých postav. Moc fajn kniha, kterou jde číst i po kouscích.
Škoda jen, že to nemá hlubší děj, ale to by asi uškodilo lehkosti této knihy.

MarkDesy22.10.2014

Chápu, že je to nejhumornější knížka roku. Průměrný český člověk prostě potřebuje, aby mu byl přinesen humor přímo pod nos. Žádné překvapení, pointa, něco nečekaného, vtip odhalený čtenářem až později. Čeho je moc, toho je příliš a "dávat humor" takřka do každé věty mně teda přijde spíš na škodu. Radši bych méně humoru, ale zato pořádného. Děj a zápletku v knížce nehledejte. Co se ale povedlo jsou postavy. S každou se ztotožníte, každá je jiná, osobitá a vyniká něčím jiným. Knížka vám dá jenom jedno, vykouzlí vám úsměv na rtech, což je ale v dnešní době docela dost důležité a někomu to stačí. Třeba mně.
upr.: komentář pod sebou jsem vážně nečetl:))

Majdule22.10.2014

S tímhle hodnocením mám trochu problém. Ve své podstatě je to docela slabá kniha, příběh nehledejte, smiřte se s útočením na "nižší" pudy v podobě sprostých slov a prvoplánovitých vtípků. Jenže, autor má současně neuvěřitelný cit pro situační komiku. A já se několikrát smála nahlas nehledě na situaci, v níž jsem se nacházela. Možná to není dost na skutečně dobré hodnocení, ale já jsem se vlastně dobře bavila. A to někdy docela stačí. (@Majdule_1)

Greg2521.10.2014

Příjemná čtivá kniha, která vám vykouzlí úsměv na rtech. Není to nic pro milovníky dějových knížek (Poslední aristokratka v podstatě nemá zápletku, jen rozvíjí výchozí situaci), ale pro milovníky humoru ano. Místy je kniha trochu přitažená za uši, ale to nevadí, protože od humoristických knížek se nežádá ani tak bezchybná realita jako spíš humor, všudypřítomná nadsázka potěší. A nejlepší postavou je tutově kastelán Josef, který prostě nemá chybu a jeho cynické poznámky v tu nejméně vhodnou chvíli, jsou tím nejlepším v jinak nadprůměrné knize. 80%

cie21.10.2014

Skvělá kniha! Od prvních stran jsem se řezala smíchy, ke konci už srandy ubývalo, tak nějak už člověk ty vtípky uhodne a pak to ztrácí grády, ale i tak to bylo fajn. Nádherný český černý suchý humor! ;-)

Hraboshka15.10.2014

A já budu hodnotit nejvýš, jak to jde, protože jsem se smála, hodně smála. A to se každopádně počítá. Nejsympatičtější postavou je pro mě bezesporu Josef :)

felia10.10.2014

Jsem bohužel člověk, ve kterém žádná scénka z Troškových Kameňáků nebo Babovřesk, nevyloudí úsměv na tváři. Kdysi jsem si oba díly "aristokratky" koupil, ale daroval jsem je krátce poté kamarádce, která upřednostňuje těžkotonážní kašpařice před jemným humorem.

Veve13109.10.2014

Kniha se mi moc líbila. Hodně jsem se nasmála a už se těším na druhý díl. Všem doporučuji.

Safienka09.10.2014

Takhle jsem se u knížky nezasmála hodně dlouho :D Skvělá kniha, vtipný děj. Jsem zvědavá na další díl.

kanitsuj07.10.2014

Píšící kastelán Evžen Boček je pro mne velkým překvapením, přestože nejsem velkým fanouškem humoristických próz. Knížka mne od samého začátku zaujala a bavila mne po celou dobu čtení. Smála jsem se téměř bez přestání a to se mi snad u žádné knihy ještě nestalo. Trochu násilně na mne působilo zakomponování Cher, H. Vondráčkové a knížete Schwarzenberga do příběhu a také mi trochu vadila monotónnost vyprávění prostřednictvím deníkových zápisů. Okamžitě se však vrhám na další díl.

Yunnan03.10.2014

Moc se mi to líbilo. Už dlouho jsem se u knihy tak nenasmál, jako zde nad Aristokratkou. První třetinu jsem četl ve vlaku cestou do Jižních Čech a vlak byl naštěstí poloprázdný, protože smát se potichu, či v duchu prostě nešlo :o)).

27.09.2014

Od knihy jsem nic nečekala, byla jsem překvapena, líbila se mi a už jsem v půlce druhého dílu.

LenkaKa22.09.2014

Oddechová vtipná kniha, dost dobře jsem se bavila.

Alma-Nacida19.09.2014

Celkem vtipná oddechovka, škoda že asi tak od poloviny znatelně ubývá povedených vtípků.

Lothorien15.09.2014

Vynikající, moc jsem se nasmála a je mi jedno, že to bylo hlasitě v metru :)

SambaRumba12.09.2014

Přečteno za jeden den. Dost jsem se bavila, ale stacilo. Dvojku už nejspíš číst nebudu.