Pomůžeme vám evidovat knihy, které se chystáte číst. Začněte zde X

Poslední aristokratka

od: Evžen Boček

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratk-134832.jpg 4768

Aristokratka (1.)

Literatura česká - Humor
Rok vydání: 2012, 1. vydání originálu: 2012 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Věrča18včera

Asi jsem od knihy čekala více, ale pro zlepšení nálady je dost dobrá.

makca28.08.2015

Čekala jsem od této knížky víc...bohužel mě zklamala. Ze začátku mi přišla docela vtipná, ale potom mi to už přišlo stejné..na jedno brdo. Chyběl mi nějaký příběh, zápletka...Měla jsem zároveň půjčenou i Aristokratku ve varu, ale vrátila jsem ji bez přečtení.

caroline4425.08.2015

Výborná kniha, většinou moc české autory nečtu, ale tahle mě dostala. Smála jsem se celou dobu a byla strašně smutná, že kniha skončila. Díky bohu za druhý díl, který je sice kratší, ale stejně dobrý. :)))))))

Skawin21.08.2015

Knížku jsem přečetla s chutí, ale tento styl humoru mi bohužel moc nesedí. Ale párkrát jsem se zasmála, to nemohu říct. Přišlo to zrovna když jsem byla v čekárně u lékaře :-) Jako prázdninové čtení k vodě - ideální.

kusma17.08.2015

Výborná knížka, dlouho jsem se u žádné tak nenasmála. Oblíbila jsem si zejména pana Spocka. Kdo se chce dobře a nenásilně pobavit, tak knihu vřele doporučuji.

annytheangel14.08.2015

Kniha se mi moc líbila a hodně často jsem se u ní smála. Bohužel jsem jí četla na koupališti, takže jsem si vysloužila pár udivených pohledů.

Zdenik14.08.2015

Od začátku jsem měla nutkání všechny vtipné situace a konverzace předčítat všem kolem sebe, protože kniha je prostě úžasná!!! Tato touha však postupně vyprchávala - postavy se již nijak nevyvíjeli a vlastně se už dalo předpokládat, jak se v dané situaci zachovají.

lenkavotip06.08.2015

Zajmavá a poutavá, celkem vtipná. Jen ta obálka nic moc.

Lenny3306.08.2015

Pro mě je kniha rozhodně zklamání. Občas se jednalo o milé úsměvné čtení, ale i jsem se často nudila. Zasmála jsem se pouze párkrát. Ne že bych humor v knize neviděla, jen mi prostě nepřišel tak vtipný, že bych se měla válet smíchy pod stolem, jak všichni slibují.
Průměr a hodnotím 3*.

Jane10006.08.2015

Skvělá kniha! Hodně pobavila. Je to taková groteska. Stylem mi to připomínalo Dagmar Dandovou. Nejvíc mě asi pobavilo, jak hrabě Kostka drezuroval Olina a Laďu.

Bybyla05.08.2015

Musim priznat, ze jsem byla ponekud skepticka, kdyz jsem tuhle knizku dostala...ocekavala jsem neco jako cervenou knihovnu. Omyl! Jak ja se bavila! Velmi casto jsem mela problem nesmat se nahlas. Na nocnim stolku mam druhy dil...uz se tesim :-)

Acly04.08.2015

Nejdřív jsem si nebyla touto knihou jistá, humor dýchá z každé věty a říkala jsem si jestli to není skoro až přehnané. Nicméně postupně jsem se sžila s postavami a kniha se mi líbila čím dál víc. Ačkoli jsou komické situace neustále postavené na tomtéž (lakotný otec, "psycho" Deniska, hypochondrický pan Spock,...) autorovi se daří vystavět je tak, že mě pořád baví. Zábavné oddechové čtení: nic jiného kniha neslibuje a přesně toto plní- 75%.

Jana242403.08.2015

Naprosto bezvadná kniha na oddychové čtení na dovolené. Pokud v ní nehledáte nic hlubokého, ale chcete u čtení vypnout a pobavit se, tak je to naprosto správný výběr.

josie5527.07.2015

Výborná a vtipná knížka. Už dlouho jsme se u knihy tak nezasmála.

Mauj24.07.2015

Super kniha pokud hledáte odreagování a chcete se hlavně zasmát. Jen nedoporučuji číst v MHD - lidé se dost divně koukaji, když se co chvíli neudržíte a vyprsknete smíchy :-D

Marika Vanova22.07.2015

Začátek výborný, ale jak to jelo dál, tak už toho humoru bylo až moc, snad v každé větě humor a to je už na mě moc, nemohla jsem to číst souvisle, ale trvalo mi to déle, takže nemohu dát 4 ani 5 hvězdiček. Jinak si říkám, kam na to autor chodí?

Hanina6120.07.2015

Po hodně surových, naturalistických detektivkách autorů Jo Nesbo a Mo Hayder jsem bytostně potřebovala nějakou "oddechovku". "Poslední aristokratka" byla dokonalou volbou - u knížky jsem se skvěle pobavila, zasmála se, "odlehčila si hlavu". Vřele doporučuju právě za takovým účelem. A samozřejmě jsem začala číst pokračování a pak hodlám přečíst i "Kastelána", tím spíš, že spisovatel Evžen Boček (alias Jan Bittner) dělal kastelána v Miloticích, překrásném zámku vzdáleném coby kamenem dohodil od mého moravského rodiště.

DominikaFuch12.07.2015

79% ? CO? Proč? To je hřích jen tolik pro tuhle naprosto dokonalou knížku. Autor se stal jeden z mých nejoblíbenějších. Díky za Vaše knihy!!! Naprosto dokonalé. Sprosté, ale tak vtipné, že se budete smát i v té nejnepříjemnější chvíli! Kniha vám ukáže, že i někdo na tom může být hůř.
Jak Olin s Laďou, tak paní Tichá. Nebo hrabě, který výplatě pro své zaměstnance říká škubání.
U nás doma už se ujalo i ,,Jak by řekla paní Tichá : Hovno!"
Dávám samozřejmě pět hvězdiček, protože to nemá chybu!

Sorrow08.07.2015

Poslední aristokratka byla mým prvním seznámením se s audioknihou. Musím se přiznat, že kdybych knihu pouze četla, pravděpodobně by se mi moc nelíbila, protože laciný humor, kterým je kniha protknutá, mi není zrovna nejbližší. Nicméně hlas Verči Kubařové jako by byl Aristokratce šitý na míru. Její přednes je velice příjemný a tím, že měnila intonaci mě mnoho vět a dialogů velice pobavilo, přestože jsem si celkem jistá, že kdybych si je pouze přečetla, směšné by mi vůbec nepřipadaly. Postavy v jejím podání získávaly zvláštní hloubku a přestože jsou to skoro všichni svým způsobem morousové, zamilovala jsem si je. Takže pokud máte (stejně jako já) obecně s "humornými knihami" problémy a obvykle vám moc vtipné nepřipadají, vyzkoušejte audioknihy, díky kterým možná změníte názor :)

boticelli07.07.2015

Po dvaceti strankach knihu navzdy odkladam. Vtip nacpany vylozene do kazdeho odstavce mi nijak neucaroval, naopak mi prisel dost otravny. Zklamani roku, ovsem autorovi nemam nic za zle, kniha byla vlastne uz prezentovana jako "pouze pro pobaveni", presto jsem naivne ocekaval trochu vic.

Andy605.07.2015

Naprosto perfektní knížka. Už jsem se dlouho tak nezasmála. Doporučuju a těším se na pokračování v říjnu.

Deni_ss_e28.06.2015

Humor v knize se mi líbil. Je o něco lepší než druhý díl. Doporučuji jako oddechové čtení, žádnou super zápletku nehledejte :)

Věrča1823.06.2015

Knížka vhodná na odreagování, občas jsem se nasmála, hloubka žádná.

Tyyynab21.06.2015

Nereálné, nepravděpodobné, nervy drásající... Ale zatraceně vtipné. První polovina knihy je naprosto fenomenální, smála jsem se téměř po každé větě. U druhé poloviny je škoda, že se děje pořád to samé dokola, čtenář přece jen chtě nechtě očekává, že se něco stane. Ale i tak je to výborně napsané!

pajusss15.06.2015

Úžasná oddechovka, místy jsem se smála nahlas :)

Hudis14.06.2015

Nuda, nuda, nuda... místo vtipné knihy jsem četl silou vložené rádoby historky a vtipy. Škoda času.

Terka1812.06.2015

Knížku jsem si vzala kvůli doporučení přátel, kteří ji četli. Ze začátku jsem nevěděla, proč se všem tak líbila, ale za chvilku jsem pochopila a smála jsme se skoro celou dobu co jsem ji četla. Humorných situací byla spousta, nelituji, že jsem si knížku přečetla.

VeronikaPate07.06.2015

Podle názvu bych si knihu sama určitě nekoupila. Dostala jsem jí jako dárek od kamarádky. Knížku jsem popadla do rukou v poslední minutě, když jsem letěla na vlak, abych měla co číst.
Nicméně celou cestu jsem knihu četla přerušovaně. Proč? Musela jsem tlumit neustálé výbuchy smíchu.
Po celou dobu jsem téměř neustále brečela smíchy. Pro mě bravurně napsaná humorná knížka. Rozhodně jdu pro další díl.

acrev01.06.2015

Knížka se mi moc nelíbila. Přišla mi celkem jednoduchá s velmi předvídatelným humorem, který místi působil trošku trapně. Je to maximálně tak jednoduché čtení do tramvaje. Pro mě ale nic literárně zajímavého.

sachista30.05.2015

Mám pocit, jako by se Evžen Boček nadechl a na jeden zátah odvyprávěl jeden dlouhý, ba dokonce předlouhý vtip, který rozesměje, pobaví, občas nudí opakováním a trochu unaví. Začátku jsem se trochu lekl, prvních deset, dvace stran mi připadlo jako úděsný brak, ale po příjezdu na Kostku se kniha dostala do těch správných mezí a v nich zůstala až do konce. Příjemné, oddechové čtení, jen jsem měl pocit, že už čtenáře unavuje svojí monotónností. Vysloveně mě až srala postava Josefa. Jsem zvědavý, co přijde s pokračováním, zda se příběh někam posune, osobně bych doporučoval, aby se Marie III. skutečně stala duchem.