Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 41903

Aristokratka (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
Více informací...

zdenulkavac
včera

Úžasná čtivá kniha, u žádné jsem se ještě tak nenasmála :-)

Zania
včera

Skvělá knížka plná humoru :)

Samira
včera

Aristokratka je knihou vyzdvihovanou i haněnou. Já osobně jsem si tuto oddechovou impozantně propracovanou humornou lahůdku velice užila a určitě jsem ji neotevřela naposledy. Umím si však představit, co na ní vadí táboru kritiků. Především ztřeštěnost postav i vyprávění nemusí oslovit každého.
Možná jsem v jejím případě nekritická, ale nemohu si pomoci, tak dobře jsem se už dlouho nepobavila a nezasmála.
Chválím výjimečné prostředí i zpracování, samotný nápad a hlavně jednotlivé živoucí groteskní postavy ať skutečné či neživé. Všechny jednoznačně velmi svérázné.
Forma deníku příběhu dodává na dynamice a spolu s neuvěřitelnou fantazií autora, vytváří knihu abnormálně čtivou a nevhodnou do veřejné dopravy. Obličejovou křeč od smíchu budu mít ještě pár dní.

Výborná, doporučuji!

tarantinka
předevčírem

Po dvou doporučeních od přítele a kamarádky, kteří prý padali smíchy ze židlí a v metru jsem se na Aristokratku moc těšila. No...jako hezká knížka na odlehčení, úsměv na tváři vykouzlila, ale nahlas nerozesmála ani jednou. Na mě moc strojený humor, cílená ironie (is that a thing? :-D)...až moc specifický typ humoru, který myslím není pro každého.
Ty jo, ale úplně bych teď jela na výlet na nějakou zříceninu nebo hrádek :-))

Seraphine04

Místy až nucený humor, ale celkově milé odpočinkové čtení s vtipnými pasážemi. Začátek mě nezaujal, později jsem se do knihy dostala a strávila s ní jedno dlouhé odpoledne. Doporučuji jako nenáročné zpestření čtenářské sbírky. :-)

Křovák

ale jo, mufloni mě pobavili:-)

silvara

Ach, aristokratka... Antidepresivní knížka par excellence :D ano, i když přeskočíte několik stránek, tak se v podstatě nic nestane, ale když ono je to tak vtipně napsané (a krutě realistické - pokud jste někdy pracovali jako průvodci na památkovém objektu) :D
Plus je to kniha, která v sobě skrývá mnohá životní moudra. Třebas to nejzákladnější: "Prozac a ořechovka vyřeší všechno!" :D

Horselen

Pěkná, vtipná a lehce čtivá knížka. Stránky mi ubíhaly velmi rychle, ačkoli jsem zpočátku váhala, zda si ji mám přečíst. Nepokládám ji za ztracený čas :)

manioaio

Restituce je zajímavý námět, mě ale nejvíc zaujal inteligentní jazyk, kterým je kniha napsaná. Marie III. je dívka s vytříbeným vyjadřováním a se sarkastickým smyslem pro humor, který je mi velmi blízký. Možná to bude znít hloupě, ale u knihy jsem se těšila až skončí, protože jsem doufala, že skončí dobře, že se něco zvrátí a že ta smůla (asi 130 rozbitých zrcadel?) pomine. Většinou knihu vychutnávám a doufám, že neskončí....Navíc humor založený na tragické povalečské a prospěchářské povaze Čechů snáším špatně. Snažně doufám, že kniha nebude přeložena do žádného cizího jazyka, jinak se stereotypní vnímání našeho národa definitivně potvrdí. Kniha mi připomínala Saturnina (nepatří mezi mé oblíbené), Mr. Beana a Pata a Mata (ti mě taky spíš jen rozčilují). Konec nebyl konec. Spíš jako když utne (na první díl jsem napsal dost). Za slovní zásobu, sarkastický nadhled a téma***. P.S. další díly bohužel ani číst nezačnu, a to jsem vyloženě zatížená na knihy na pokračování a série.

Culina68

Oddechovka, která se čte s úsměvem na tváři

Peslik

Každý básní jaké je to úžasné a zábavné čtení, ale mě to přišlo nemastné, neslané. Kdybych přeskočila o 20 stran tak zjistím, že se stále nic neděje - nejsou peníze, kastelán je v županu, kuchařka pije ořechovku a tak dále.
Další díl určitě číst nebudu, jedna Aristokratka je pro můj život až až :-)

ivulka15

Hodně dobré zábavné počteníčko.Musím přiznat,že koutky mi cukaly dost často.

kklepkaa

První polovina mi přišla zábavnější, druhá už mě trochu nudila. Rozhodně jsem se nesmála od začátku do konce, ale pár opravdu vtipných scén tu bylo. Takže ve finále trochu zklamání, ale náladu mi to teda zvedlo. Nejsem si jistá, zda se pustím do druhého dílu, který je dle recenzí slabší než tento... možná někdy příště Kostkovi.

daja9361

Velmi zábavné, i když jsme měla dilema jestli knihu přečíst hned nebo si ji vychutnávat :D Vtipné a originální, těším se na další díly.

ally74

U téhle knížky jsem se občas smála nahlas a někdy mi i smíchy tekly slzy. Velmi vtipný a pohodový příběh. Pokud si chcete odpočinout od složitějších knih, tak s touto knihou neuděláte chybu.

dqenisa

Vyborna knizka dlouho jsem se tak nepobavila u cteni knihy. Hodne jsem se smala :-) .

Alethea_k

Podle toho, jak člověk ohodnotí tuto knihu, se ukáže, jestli je suchar, nebo má smysl pro humor. Odpočinkové, vtipné a na vypnutí v hektické době přímo ideální.

simonit

Pohodové čtení, místy opravdu humorné :) Ale příběh jako takový v této knížce moc nenajdete. Je psána spíše deníkovou formou.

abicka

První díl se mi líbil i jsem se nasmála. Druhý díl nic moc, místy nuda.

Hanulka25

Upřímně nevím, co na tom má být k smíchu, nebylo to ani k usmívání. Dočetla jsem jen z principu.

psivkova

Skvělá kniha. Pro relax a pohodu. Doporučuji.

fereny

Za mě ne, na nucený a stále opakovaný humor moc nejsem. Zaujal mě námět, zpracování už tolik ne. Číst další díly by mi přišlo jako ztráta času. Aspoň že se tento dal strčit do čtenářské výzvy (deníkový záznam).

svha

kniha, u které jsem se smála nahlas a hodně, uvidíme jestli se dostanu i k dalším dílům

gabriela7256

Miluji situační humor a zvláště ten náš český. Tato kniha byla pro mě jednou z mála u které jsem se nepřestávala smát až jsem občas budila ve svém okolí pohoršení (zvědavost) . Přečetla jsem všechny díly a můžu říct, že úrovně,, jedničky" nedosáhly, přesto jsem je zhltla jak malinu a řádně podráždila bránici.

Via64

Úžasná kniha, taky jsem se smála nahlas(v autobuse jsem se otřásala tak, až to vypadalo, že tiše štkám). Přečetla jsem i další díly, taky vtipné, ale nedosáhly úrovně tohoto prvního dílu.

ElizabethK

Neuvěřitelně humorná kniha, u které jsem si odpočinula. Při čtení jsem se velmi často smála i nahlas (což například v autobuse působilo poněkud bizarně). Některé humorné části pro mě byly umocňovány vlastními zkušenostmi - komunikace s muflony i s člověkem podobným Josefovi.

Anet2106

Velmi vtipna kniha. Super na odreagovani. Rozhodne planuji i dalsi dily.

martina1199

Pokud se rádi smějete, až vám tečou slzy z očí, tak tahle kniha je pro vás to nejlepší :) Prostě "super psycho" (zasvěcení pochopí) :-)

Ivaii

Nám ve čtečce a jsem ráda, že jsem koupila. Vtipná oddychovka.

pavčape

Vynikající oddychovka! Sice na první pohled název připomíná červenou knihovnu, ale díkybohu není tomu tak! Doporučuji pro zlepšení nálady ! :-)