Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 41973

Aristokratka (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
Více informací...

eliska4569
dnes

Výbuchy smíchu zaručené :D Perfektně napsané. Takhle jsem se dlouho u knížky nepobavila.

Jeannine
včera

Nenáročná, mnohdy zábavná četba.

Oleg_Kabelac
včera

Notně vyžvýkaný humor. Všechno už jste někdy někde četli, nepointované, nudné. Ale do autobusu dobré.

katu9365
včera

Naprosto skvěla oddychovka u které jsem se velmi pobavila.

Atlantis

Bavil jsem se. Kniha je čtivá a neustále se něco děje. Kolem tří čtvrtin jsem cítil lehké zvolnění, ale nic drastického. Celkově jsem měl jakýsi feeling Ranče u Zelené sedmy v kombinaci se zvířátky pana Krbce pro dospělé. Jediný zápor bych uvedl, že deníkové záznamy nevypadají jako od 19 let staré dívky.

helena8550

Oddechovka k uvolnění a vyčištění hlavy. Většina situací je dost přehnaná a často je tam komický motiv až skoro na sílu. Ale když od toho člověk nečeká více, chce opravdu jen lehké čtení bez přemýšlení, je tahle knížka ideální.

Grety

Ke knize jsem se dostala náhodou a musím říct, že jako oddechová četba ke kafíčku úplně super. Občas si sice kafe vylijete, když Vás pobaví, co hraběcí rodinka vymyslela, ale i to se počítá. Z druhé strany děj minimální.

Bomah

Vtipná kniha. Splnila očekávání. Dějová linka minimální, občas hluchá místa, ale na to, aby člověk úplně vypnul, super! Doporučuji.

Cocina

Takhle dlouho jsem se u knihy nesmala, moc se mi líbila a uz se těším, az se pustím do dalších dílu :)
Čte se moc dobre, rychle a diky krátkým kapitolam kniha svižně utíká. Mohu jen doporučit

Alex.rrr

Nečekala jsem nic, proto jsem také byla nadšená. knížku jsem zhltla za dva dny a jsou tam pasáže, že jsem vyprskla nahlas smíchy. Ano, vtipy jsou na každé stránce přehršle, ale zasmát se opravdu neuškodí. Poučení jsem nečekala ani velkou oduševnělost, a proto se mi kniha pro pohodové chvíle líbila a doporučuji rozhodně přečíst. Alespoň pro rozveselení pracovního dne :).

pinar

Ale jo. Mnoho jsem nečekala, přesto mě knížka pobavila a nejednou jsem se zasmála. Překvapivě vtipné, nenáročné čtení.

magdalena5085
14. březnaodpad!

Pokud vase IQ nepresahuje 80, nemohu jinak nez doporucit...

Ranuncul

Nemůžu jinak,než dát 5 hvězdiček.U některých scén jsem se smála až mi tekly slzy.
Velice dobře a svižně napsané a tak akorát dlouhé,aby některé vtípky nezačaly být otravné.Rozhodně to časem vidím na další díl.

vejmel

Kniha je tak na 3*, ale bonusovou čtvrtou hvězdu přidávám, protože znám z pohledu průvodce život na památkových objektech, a tak pro mě měla další rozměr, který nemusí být pochopitelný pro každého.

kikidok

Kniha mě zkrátka nebavila.. Chápu, že to měla být kniha na pobavení a odpočinek, ale vtipy, který se pořád dokola opakují už prostě nejsou vtipné. Kniha bez pořádného příběhu, bez zápletky, taková o ničem. Postavy mi přišly jako maximálně 10 let staré, protože opravdu stupidně přemýšlí a příběh je furt o tom stejném. Otec - nemám peníze, matka - jsem blbá a neumím česky, Josef - nemám rád lidi, paní Tichá - mám ráda ořechovku, pan Spock - jsem divnej a nemám vlasy. Na to, jak je to opěvované tak mě to opravdu zklamalo.

genie

Dávám za pravdu mnohým z předchozích komentářů ... Chvíli to byla sranda, ale v půlce už mi byli všichni aktéři protivní, k nikomu jsem si neutvořila žádný vztah ... Urputná snaha o humor mě na konci ubíjela. "Kastelán" neskonale lepší.

nase_zuzu

velice zábavná knížka, oddechovka a fajn náhled na život v nesnázích

yaoiyuri

Neotřelý námět bořící „stereotypy“ o životě moderní (zchudlé) šlechty vpadal slibně, bohužel zpracování mě nijak neuchvátilo. Prvoplánové situační vtípky po nějakém čase omrzí, protože se v mírných obměnách neustále „recyklují“ a místy působí nuceně. Navíc ztvárnění „typických“ Čechů (Čecháčků?) mi často přišlo dost přízemní a laciné (a ne moc vtipné), myslím, že taková ta „legrace“ z vlastního národa jde napsat elegantněji a s větším nadhledem (ucpané hajzly, vyplivnuté žvejky a jiné fekální příhody mě fakt nedojímají).
Hrdinové, ačkoliv zprvu dosti svérázné figurky, čelí pořád dokola stejným problémům a výzvám, zápletku svým jednáním nikam výrazně neposunují a nakonec upadají do jednotvárné dějové šedi, takže čtenáře s postupem kapitol nemají jak překvapit – kniha mohla být klidně o pár (desítek) stran kratší.

karavela

Lehké,vtipné,oddechové.Ideální čtení na dovolenou...

zdenulkavac

Úžasná čtivá kniha, u žádné jsem se ještě tak nenasmála :-)

Zania

Skvělá knížka plná humoru :)

Samira

Aristokratka je knihou vyzdvihovanou i haněnou. Já osobně jsem si tuto oddechovou impozantně propracovanou humornou lahůdku velice užila a určitě jsem ji neotevřela naposledy. Umím si však představit, co na ní vadí táboru kritiků. Především ztřeštěnost postav i vyprávění nemusí oslovit každého.
Možná jsem v jejím případě nekritická, ale nemohu si pomoci, tak dobře jsem se už dlouho nepobavila a nezasmála.
Chválím výjimečné prostředí i zpracování, samotný nápad a hlavně jednotlivé živoucí groteskní postavy ať skutečné či neživé. Všechny jednoznačně velmi svérázné.
Forma deníku příběhu dodává na dynamice a spolu s neuvěřitelnou fantazií autora vytváří knihu abnormálně čtivou a nevhodnou do veřejné dopravy. Obličejovou křeč od smíchu budu mít ještě pár dní.

Výborná, doporučuji!

tarantinka

Po dvou doporučeních od přítele a kamarádky, kteří prý padali smíchy ze židlí a v metru jsem se na Aristokratku moc těšila. No...jako hezká knížka na odlehčení, úsměv na tváři vykouzlila, ale nahlas nerozesmála ani jednou. Na mě moc strojený humor, cílená ironie (is that a thing? :-D)...až moc specifický typ humoru, který myslím není pro každého.
Ty jo, ale úplně bych teď jela na výlet na nějakou zříceninu nebo hrádek :-))

Křovák

ale jo, mufloni mě pobavili:-)

silvara

Ach, aristokratka... Antidepresivní knížka par excellence :D ano, i když přeskočíte několik stránek, tak se v podstatě nic nestane, ale když ono je to tak vtipně napsané (a krutě realistické - pokud jste někdy pracovali jako průvodci na památkovém objektu) :D
Plus je to kniha, která v sobě skrývá mnohá životní moudra. Třebas to nejzákladnější: "Prozac a ořechovka vyřeší všechno!" :D

Horselen

Pěkná, vtipná a lehce čtivá knížka. Stránky mi ubíhaly velmi rychle, ačkoli jsem zpočátku váhala, zda si ji mám přečíst. Nepokládám ji za ztracený čas :)

manioaio

Restituce je zajímavý námět, mě ale nejvíc zaujal inteligentní jazyk, kterým je kniha napsaná. Marie III. je dívka s vytříbeným vyjadřováním a se sarkastickým smyslem pro humor, který je mi velmi blízký. Možná to bude znít hloupě, ale u knihy jsem se těšila až skončí, protože jsem doufala, že skončí dobře, že se něco zvrátí a že ta smůla (asi 130 rozbitých zrcadel?) pomine. Většinou knihu vychutnávám a doufám, že neskončí....Navíc humor založený na tragické povalečské a prospěchářské povaze Čechů snáším špatně. Snažně doufám, že kniha nebude přeložena do žádného cizího jazyka, jinak se stereotypní vnímání našeho národa definitivně potvrdí. Kniha mi připomínala Saturnina (nepatří mezi mé oblíbené), Mr. Beana a Pata a Mata (ti mě taky spíš jen rozčilují). Konec nebyl konec. Spíš jako když utne (na první díl jsem napsal dost). Za slovní zásobu, sarkastický nadhled a téma***. P.S. další díly bohužel ani číst nezačnu, a to jsem vyloženě zatížená na knihy na pokračování a série.

Culina68

Oddechovka, která se čte s úsměvem na tváři

Peslik

Každý básní jaké je to úžasné a zábavné čtení, ale mě to přišlo nemastné, neslané. Kdybych přeskočila o 20 stran tak zjistím, že se stále nic neděje - nejsou peníze, kastelán je v županu, kuchařka pije ořechovku a tak dále.
Další díl určitě číst nebudu, jedna Aristokratka je pro můj život až až :-)

ivulka15

Hodně dobré zábavné počteníčko.Musím přiznat,že koutky mi cukaly dost často.