Pomůžeme vám evidovat knihy, které se chystáte číst. Začněte zde X

Poslední aristokratka

od: Evžen Boček

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratk-134832.jpg 4737

Aristokratka (1.)

Literatura česká - Humor
Rok vydání: 2012, 1. vydání originálu: 2012 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
josie5527.07.2015

Výborná a vtipná knížka. Už dlouho jsme se u knihy tak nezasmála.

Mauj24.07.2015

Super kniha pokud hledáte odreagování a chcete se hlavně zasmát. Jen nedoporučuji číst v MHD - lidé se dost divně koukaji, když se co chvíli neudržíte a vyprsknete smíchy :-D

Marika Vanova22.07.2015

Začátek výborný, ale jak to jelo dál, tak už toho humoru bylo až moc, snad v každé větě humor a to je už na mě moc, nemohla jsem to číst souvisle, ale trvalo mi to déle, takže nemohu dát 4 ani 5 hvězdiček. Jinak si říkám, kam na to autor chodí?

Hanina6120.07.2015

Po hodně surových, naturalistických detektivkách autorů Jo Nesbo a Mo Hayder jsem bytostně potřebovala nějakou "oddechovku". "Poslední aristokratka" byla dokonalou volbou - u knížky jsem se skvěle pobavila, zasmála se, "odlehčila si hlavu". Vřele doporučuju právě za takovým účelem. A samozřejmě jsem začala číst pokračování a pak hodlám přečíst i "Kastelána", tím spíš, že spisovatel Evžen Boček (alias Jan Bittner) dělal kastelána v Miloticích, překrásném zámku vzdáleném coby kamenem dohodil od mého moravského rodiště.

DominikaFuch12.07.2015

79% ? CO? Proč? To je hřích jen tolik pro tuhle naprosto dokonalou knížku. Autor se stal jeden z mých nejoblíbenějších. Díky za Vaše knihy!!! Naprosto dokonalé. Sprosté, ale tak vtipné, že se budete smát i v té nejnepříjemnější chvíli! Kniha vám ukáže, že i někdo na tom může být hůř.
Jak Olin s Laďou, tak paní Tichá. Nebo hrabě, který výplatě pro své zaměstnance říká škubání.
U nás doma už se ujalo i ,,Jak by řekla paní Tichá : Hovno!"
Dávám samozřejmě pět hvězdiček, protože to nemá chybu!

Sorrow08.07.2015

Poslední aristokratka byla mým prvním seznámením se s audioknihou. Musím se přiznat, že kdybych knihu pouze četla, pravděpodobně by se mi moc nelíbila, protože laciný humor, kterým je kniha protknutá, mi není zrovna nejbližší. Nicméně hlas Verči Kubařové jako by byl Aristokratce šitý na míru. Její přednes je velice příjemný a tím, že měnila intonaci mě mnoho vět a dialogů velice pobavilo, přestože jsem si celkem jistá, že kdybych si je pouze přečetla, směšné by mi vůbec nepřipadaly. Postavy v jejím podání získávaly zvláštní hloubku a přestože jsou to skoro všichni svým způsobem morousové, zamilovala jsem si je. Takže pokud máte (stejně jako já) obecně s "humornými knihami" problémy a obvykle vám moc vtipné nepřipadají, vyzkoušejte audioknihy, díky kterým možná změníte názor :)

boticelli07.07.2015

Po dvaceti strankach knihu navzdy odkladam. Vtip nacpany vylozene do kazdeho odstavce mi nijak neucaroval, naopak mi prisel dost otravny. Zklamani roku, ovsem autorovi nemam nic za zle, kniha byla vlastne uz prezentovana jako "pouze pro pobaveni", presto jsem naivne ocekaval trochu vic.

Andy605.07.2015

Naprosto perfektní knížka. Už jsem se dlouho tak nezasmála. Doporučuju a těším se na pokračování v říjnu.

Deni_ss_e28.06.2015

Humor v knize se mi líbil. Je o něco lepší než druhý díl. Doporučuji jako oddechové čtení, žádnou super zápletku nehledejte :)

Věrča1823.06.2015

Knížka vhodná na odreagování, občas jsem se nasmála, hloubka žádná.

Tyyynab21.06.2015

Nereálné, nepravděpodobné, nervy drásající... Ale zatraceně vtipné. První polovina knihy je naprosto fenomenální, smála jsem se téměř po každé větě. U druhé poloviny je škoda, že se děje pořád to samé dokola, čtenář přece jen chtě nechtě očekává, že se něco stane. Ale i tak je to výborně napsané!

pajusss15.06.2015

Úžasná oddechovka, místy jsem se smála nahlas :)

Hudis14.06.2015

Nuda, nuda, nuda... místo vtipné knihy jsem četl silou vložené rádoby historky a vtipy. Škoda času.

Terka1812.06.2015

Knížku jsem si vzala kvůli doporučení přátel, kteří ji četli. Ze začátku jsem nevěděla, proč se všem tak líbila, ale za chvilku jsem pochopila a smála jsme se skoro celou dobu co jsem ji četla. Humorných situací byla spousta, nelituji, že jsem si knížku přečetla.

VeronikaPate07.06.2015

Podle názvu bych si knihu sama určitě nekoupila. Dostala jsem jí jako dárek od kamarádky. Knížku jsem popadla do rukou v poslední minutě, když jsem letěla na vlak, abych měla co číst.
Nicméně celou cestu jsem knihu četla přerušovaně. Proč? Musela jsem tlumit neustálé výbuchy smíchu.
Po celou dobu jsem téměř neustále brečela smíchy. Pro mě bravurně napsaná humorná knížka. Rozhodně jdu pro další díl.

acrev01.06.2015

Knížka se mi moc nelíbila. Přišla mi celkem jednoduchá s velmi předvídatelným humorem, který místi působil trošku trapně. Je to maximálně tak jednoduché čtení do tramvaje. Pro mě ale nic literárně zajímavého.

sachista30.05.2015

Mám pocit, jako by se Evžen Boček nadechl a na jeden zátah odvyprávěl jeden dlouhý, ba dokonce předlouhý vtip, který rozesměje, pobaví, občas nudí opakováním a trochu unaví. Začátku jsem se trochu lekl, prvních deset, dvace stran mi připadlo jako úděsný brak, ale po příjezdu na Kostku se kniha dostala do těch správných mezí a v nich zůstala až do konce. Příjemné, oddechové čtení, jen jsem měl pocit, že už čtenáře unavuje svojí monotónností. Vysloveně mě až srala postava Josefa. Jsem zvědavý, co přijde s pokračováním, zda se příběh někam posune, osobně bych doporučoval, aby se Marie III. skutečně stala duchem.

Alena_S30.05.2015

Nebudu lhát, nabrečela jsem se - smíchy. :) Opravdu báječná, vtipná oddechovka. Jenom jedna věc mi nedává smysl - jak se může celkem soudně uvažující dcera narodit dvěma tak dokonalým šílencům, jako jsou její rodiče :-)

Prateri29.05.2015

Knihu jsem dočetla, potíže mi to nedělalo, občas jsem se zasmála. Jdu na druhý díl.

FilipKucera26.05.2015

Po doporučení, jak zábavná kniha je, se mi náhle objevila pod vánočním stromkem. Knihu jsem četl a nedočetl. Chápu, že někomu se může líbit. Ač jsem se nad knihou párkrát pousmál, stojím za názorem, že veškeré části k popukání nelze postavit jen na sprostých slovech a přehnaném "humoru", který není vtipný. Místy jsem si říkal, jestli si ze mě autor dělá legraci, nebo jestli to myslí skutečně vážně. Knihu jsem nedočetl a zřejmě ani nedočtu.

happy-smile10.05.2015

Úplně jiný styl vyprávění než u Deníku kastelána. Projevuje se tu jak bravurní slovní humor, tak i humor založený na bláznivých historkách. Super oddychovka, která se čte lehce a rychle to ubíhá. Jenom moc nechápu rozdělení knížky na dva díly, kde první má 240 stran a druhý 120. Kdyby měla každá knížka 180 stran, byla by to rozhodně bylo logičtější.

vavria0109.05.2015

Příjemné překvapení. Samozřejmě nejde o žádné úžasné dílo s velkými myšlenkami a vtipy se po čase opakují a některé jsou laciné, ale v žánru oddychová četba mi kniha vyhovovala.

Ali Ahmed08.05.2015

Není na světě humorista ten, aby se zavděčil lidem všem. Mně se pan Boček zavděčil prostředně :-)

BiiZet06.05.2015

Musím říct, že Poslední aristokratka mně příjemně překvapila :). Skvělé spojení humoru s jazykovou a obsahovou stránkou textu. Dílo neztrácí na kvalitě ani použitím některých klišé. Zajímavá forma s neobvyklým prostředím je předností románu a víceméně nemám téměř co vytknout, je to prostě "oddechovka". Kniha se mi líbila a určitě se pustím i do dalšího dílu. :)

petrels04.05.2015

I když má kniha hodně rozporuplné hodnocení, dost jsem se u ní nasmál. Prostě odlehčené humorné čtení.

Dixinka02.05.2015

Čekala jsem větší zábavu. Nápad i děj byl celkem dobrý, jen mě vadilo okapování různých příhod.

marlenma01.05.2015

Jak vidno, tato kniha vyvolala opravdu velmi rozporuplné ohlasy. My jsme si ji předčítali s partnerem nahlas a nasmáli se dost. Ovšem opravdu se musí brát s hooooodně velkým nadhledem. A to že je to oddechovka? Ať mi někdo tvrdí, že musí číst pořád jen hlubokomyslné knihy. U filmu taky nejde sledovat pořád jen artovky, ale občas vypnout u nějaké komedie. A vo tom to je. :)

adorjas28.04.2015

Chcete vypnúť? Tak to je kniha pre vás! Tak, ako si človek po ťažkom dni zapne komédiu, tak je to aj s tou knihou. Niekoľkokrát pobavilo, usmiala som sa a deň nebol až tak stresujúci.

Mánička17828.04.2015

Byla jsem zvědavá, jaké to bude, když jsem četla tak rozporuplné reakce. Těšila jsem se, že se pobavím a ani by mi tak nevadilo, že to nemá v sobě žádné myšlenky, jak tu někdo kritizoval... Ale toto opravdu bolelo. Přirovnání "literární Kameňák" to vystihuje myslím na výsost přesně. V každém odstavci nacpaný "rádobyvtip", až to po čase bylo opravdu zoufale únavné... Humor postavený na sprostých slovech hraběte, ožralé hospodyni, protivném kastelánovi, věčně depkující matce - takto cílený humor opravdu zapadá k naší národní povaze... Když bych rýpala do detailu: Vypravěčka, která se učí česky, ale ví, kdo je to "kyrysník"? Autor podle mě spoustu věcí nedomyslel... Myslela jsem, že dočtu do konce, ale utrápila bych se do úmoru... Poslední kapkou byly věty:
"Pak jsem šla s Olinem a Laďou (pozn: psi) do parku. Jejich močové měchýře jsou nejspíš bezedné, neboť značkovali každý strom, kolem kterého jsme prošli. Taky dost kadili."
Tomuto se má člověk smát? Toto má být oddechové čtení? Pro mě jednoduše totální brak, kterým si člověk akorát zaplácal mozek, který mohl věnovat bohulibější činnosti... Přidávám na seznam knížek, které mě děsí... :D

Andra24.04.2015

Dočetla, ale dalo mi to fušku. Takový nějaký laciný humor. Sem tam povedený, většinou jak kdybych četla neznámé Povídky od Š + G. Obsahově slabé, nudné.