Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 41598

Aristokratka (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

ajla5
včera

Moc jsem se zasmála.

acul.p
předevčírem

Z knihy jsem nebyla ani zdaleka tak nadšená, jak jsem očekávala podle pochval našich čtenářů. Odpočinkově není špatná, ale humor je tady ve většině případů dost nucený a prakticky se pořád opakující. U pár scén se ale dalo zasmát, ale ani to mě nepřesvědčilo ke čtení dalších dílů.

Patapuf
08. prosince

Takové odpočinkové čtení... nebudete se u toho válet smíchy po zemi ani po ničem jiném, ale občas se od srdce zasmějete... nic si od toho neslibujte a budete příjemně překvapeni...

Alaglesia
07. prosince

Knihu jsem si přečetla, protože jsem na ní slyšela chválu ze všech stran. Ironický humor autora mi sedl, ale že bych se u knihy válela smíchy, to ne. Spíš vždycky jen takové uchechtnutí. Jediná pasáž, kdy jsem se začala smát opravdu nahlas, byla, když se hrabě učil jezdit na koni. Každopádně knížka mi zdobí knihovnu a určitě si i zakoupím druhý díl. Kdo se nudí, nebo se chce pobavit, tak doporučuji.

renpavlicek
07. prosince

Líbivé a uklidňující.

annemonne
06. prosince

rychle přečtená knížka, čekala jsem od toho trošku víc, jelikož mi spousta lidí říkala jak se u toho nasmála. Záchvaty smíchu uplně nebyly, ale bavilo mě to číst :). Doporučuji jako knížku na dovču nebo do postele když jste nemocní

PetK
05. prosince

Vtipná oddechovka. Pro mě osobně vtipnější na papíře než audio. Nevím, čím to je, jinak ráda poslouchám znovu knihy, které jsem před nějakou dobou četla. Každopádně velmi osvěžující.

mala.katka
03. prosince

Fajn oddechovka, mírně prvoplánový humor, ale proč ne....pobavilo, zasmála jsem se....účel splněn.

kofina
02. prosince

Bavilo a pobavilo! :)
Nesmála jsem se sice nonstop nahlas, ani mi nepřišlo vtipné úplně všechno, ale i tak si rozhodně nemyslím, že je to kniha plná "nuceného humoru", jak tady popisují jiní. ;)

Klárai
26. listopadu

Poslední aristokratka je velmi příjemná čtivá kniha pro chvíle oddechu. občas děj sice trochu vázl, ale stejně rozhodně stojí za to, si ji přečíst. Dobrých humorných knih je zoufale málo a tahle kniha patří určitě k těm lepším.
Těším se, že si přečtu i pokračování, ale pro jistotu si ho nejdřív půjčím v knihovně, abych si byla jistá, zda stojí za to, si ho i koupit.
Velkým plusem knížky je příjemná atmosféra, kterou navozuje, protože krváků mám v poslední době už plné zuby.
Rozhodně doporučuji.

evasamankova
26. listopadu

Poslouchala jsem jako audioknihu. Někdy mě bavila víc, jindy míň, ale v součtu příjemná a milá humorná oddechovka.

Princezna22
25. listopadu

Mám smíšené pocity s knihy... Nevím zda se smát nebo koukat nad takovou kravinou .. Ehm..

Tozbee
24. listopadu

Knížka, při které s dalším a dalším dnem čtení (deníkovým i reálným) rostla má únava. Dílčí věty a části, které by svými formulacemi byly za normálních okolností vtipné, jsou utopené v záplavě dalších "vtipů" a "gegů". Knížka připomíná kabaret scének, kterých už je příliš, které nikam nespějí a konferenciér vás už svými řečmi nudí. Čtenář se nemá na co těšit, protože kniha v podstatě nemá zápletku, a tak zbývá jen čekat, co zajímavého se z toho vyvine. Ale ono se nevyvine nic a kniha končí ve vzduchoprázdnu, které se mi nechce zaplnit tím, že bych se pustil do druhého dílu. V podstatě neexistuje důvod, proč by mě mělo zajímat, jak tahle taškařice bude pokračovat. Mrzí mě to, protože místy jsem se z plna hrdla zasmál... ale to zkrátka nestačí.

Berny
23. listopadu

Nucený humor, co věta, to pokus o vtip, ale ani jednou jsem se nezasmála. Zpočátku mi přišla kniha vyloženě trapná, ke konci jsem si už zřejmě zvykla.
Časté opakování „humorných“ scén nebo slov.

KACABAK
19. listopadu

Nejlepší aristokratka. Nad knihou se opravdu zasmějete. Budete ji mít přečtenou za víkend. Nejlepší pasáž je výlet malých dětí. Ráda se ke knize zase vrátím.

oskli
14. listopadu

Příjemné čtení, občas jsem se uchechtla nahlas, ale hlavně zpočátku mi vadilo, že ten humor není takový ten přirozený, co vás rozseká jakoby nic. Bylo to tak nějak násilný, ne jako když čtete Saturnina, kterýho můžu číst dvacetkrát a pořád se budu tlemit jako dement. Vlastně ani nemám potřebu číst další díly... i když, třeba ve chvíli, kdy člověk leží nemocný v posteli nebo v létě k vodě. Možná jim dám šanci :-)

KáťaV.
12. listopadu

Pobavilo. :-)

BetkaB.
07. listopadu

No, žádný velký humor to nebyl. Přečíst se to dalo, ale zdálo se mi to vše moc jednoduché, rádoby veselé. Asi to nebylo psáno pro mne :-)

Elishkad
07. listopadu

I když jsem se u knihy rozhodně neválela smíchy a pouze se několikrát uchechtla, kniha se mi celkem líbila. Je to taková jednohubka, kterou slupnete a ani nevíte jak.

agatha2
05. listopadu

Jelikož před pár dny vyšel třetí díl, vzala jsem si první dva díly k četbě znovu a opět jsem se hodně zasmála, nejvíce asi u tohoto prvního, netvrdím, že se jedná o nějaké nezapomenutelné dílo, které by si každý musel přečíst, netvrdím ani, že by cena za humoristický román roku byla namístě, nejsem ani toho názoru, že toliko sprostých slov je v pořádku, tvrdím jen, že jsem se opět hodně smála, celé panoptikum hlavních postav mám ráda a věřím, že po pár letech si knihy zase v nějakém pošmourném období ráda vezmu a opět se u nich budu smát.

Shannon
03. listopadu

Dávám čtyři hvězdy, protože jsem u této knihy opravdu zasmála. Odlehčená, oddechová knížka, která dokáže zlepšit den.

koala
02. listopadu

Bezvadné! Perfekně mě pobavil kastelán z Milotického zámku, kde jsem se vdávala. Je vidět, že ví o čem píše a vsadím se, že většinu načerpal z vlastních zkušeností. Nejvtipnější mi přišel průzkum, co návštěvníky památek nezajímá: obrazy, nábytek, letopočty, sochy, architektura, jména, nic. Návštěvníka naopak zajímají: strašidla, vraždy a neštěstí, pikantní historky, živá zvířata, nepřístupné prostory (včetně kumbálu uklízečky se smetákem atd.), živí lidé (např. údržbář), slavní návštěvníci. Chválím jeho odvahu psát z pohledu ženy, te je myslím neobvyklé. Ubírám jednu hvězdu za sprostá slova, podle mě, jde dělat humor i bez nich. Už se těším na další díly.

Aaliyan
02. listopadu

No, že bych se u knihy lámala ustavičně smíchy, to se říct nedá ... ale občas jsem se opravdu hlasitě zasmála. Kdyby těch pokusů o humor bylo o půlku méně, možná by to té knize vůbec neuškodilo. Děj byl takový nijaký, takže z něj nemám vlastně žádné pocity. Úplně nuda to nebyla, ale zas kdoví jaký zázrak taky ne. Kdo se nudí, nemá co číst, tak nebude zklamaný, je to napsané dobře, žádné nesmyslné slátaniny ... ale jakože no ... průměr, za mě žádný vtipný výstřelek.

alena4154
02. listopadu

Výborná kniha. Opravdu jsem se bavila. Určitě doporučuji :-)

Blanka1964

Nááádhera. Za čtyři dny jsem přečetla všechny díly Aristokratky. Ano, je to vyloženě odpočinkové čtení, ale naposledy nahlas jsem se smála před mnoha lety u Saturnina. Moc ráda bych viděla divadelní Poslední aristokratka v Divadle Na Jezerce s Aničkou Polívkovou v hlavní roli, ale pořád je beznadějně vyprodáno....

barbora0275

Neco jako Kamenak. Nechapu, co je na prvoplanovitem humoru tak smesneho a proc se toci x-ty dil. Precetla jsem prvnich par kapitol a musela jsem odlozit, priserne mi postavy lezly na nervy.

Freedomova

Knížku jsem četla už několikrát a pokaždé se směju nahlas. Perfektní pro odreagování, zlepšení nálady a zkrácení času. Měla jsem ji v porodnici a byla mi velice milou společnicí.

mySaints

Kniha je senzací, už vyšel třetí díl a stojí se na něho fronty...To mě tak nějak donutilo, abych se podívala na anotaci. A hned jsem věděla, že si knihu prostě přečíst musím - jakožto průvodkyně-brigádnice na několika českých zámcích. Čekala jsem tedy něco úplně jiného, ze začátku mi spíš bylo za autora trapně, jak moc tlačí na pilu. Ale upřímně - kniha má zejména pobavit, a když čtenář přijme autorův (trošku přehnaný) humor, tak mě čtení tohoto titulu nakonec i bavilo. Nahlas jsem se tedy zasmála pouze jednou, ale jako oddychovka pro pousmání postačí. Zejména mě pobavily narážky na muflony a všechny ty věci, které si třeba návštěvník jakéhokoliv historického objektu neuvědomí - narozdíl od pracovníků (či majitelů samozřejmě). Takže za mě určitě neurazí, pokud bude čas, přečtu si i další díly. :)

Fuksinka

Četla jsem rozhovor s panem Bočkem v časopise a řekla jsem si, že by Aristokratka nebyl špatný vánoční dárek. Nevydržela jsem a nakoukla do ní a dopadlo to tak, že jsem ji přečetla za jeden večer a báječně se bavila. I já jsem se smála nahlas (spíš řechtala) a to několikrát. Samozřejmě to není žádná vysoká literatura, ani si na ni nehraje. Prostě zábavná oddechovka. Humor vám buď sedne, nebo ne. Nic jiného v tom není. Ve druhém díle ale bude muset přibýt trochu víc děje, protože i v tomto prvním, byť ne příliš dlouhém, se už ke konci autor opakoval.

A co mě zaujalo na panu Bočkovi? Vůbec jsem si nebyla jistá, jestli si v tom rozhovoru (Reportér magazín 10/2016) dělá srandu, nebo mluví vážně. Ani po přečtení knihy si nejsem jistá, jestli se schválně stylizoval do Josefa, nebo Josefa psal podle sebe :D.

sedlasarka

Netušila jsem, že se u nějaké knížky budu smát nahlas.