Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 41433

Aristokratka (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Tuksii23.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nejhumornějším románem bych to nenazvala, spíše zábavnou oddychovou četbou. Párkrát jsem se zasmála, ale někdy to byly moc povrchní žertíky. Ale možná se jen ze mě stala úděsná konzerva po všech těch klasických dílech literatury. Po druhém dílu určitě sáhnu, na čtení před spaním dobrý.

Takco22.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zhltala jsem to během neděle a bylo to perfektní odreagování....., strašně se mně to líbilo...

Jelen5121.09.2016

velká oddechovka, ale čekala jsem trochu víc od "nejhumornější knihy 2012" , od první třetiny stále se opakující stejné téma, kde se nedá už nic moc jiného vymyslet - absolutně neukončené, tudíž jsem zvědavá, co mě teď překvapí v druhým díle... ale nečekám zázraky...

tess.de.veles19.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

No tak jako začátek ...asi prvních 10 stránek mi přišlo vtipných...., ale potom, už mi přišlo,že autor moc tlačí na pilu...a vše je moc na sílu.....

luckomar10.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Odpočinková a zábavná kniha. Když jsem začala číst, tak jsem u prvních stránek brečela smíchy nad autorovým humorem. Upozorňuji, že ještě nikdy jsem u knihy nebrečela smíchy!!
Autor ale podle mého názoru v prvních kapitolách vystřílel všechny své špeky a ke konci se kniha už trošku vlekla. I tak mě ale bavila a doporučuji ji kde můžu ;) Za mě 4 hvězdičky z 5
Těším se na další knihy tohoto autora.

EL.ZA09.09.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Nedočetla jsem. Ztráta času......

teeyinka09.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Za normálních okolností bych se pravděpodobně k této knize vůbec nedostala - ještěže tu máme výzvu! Knihu mi doporučila kamarádka, a proto jsem se po delší době dostala k takové odpočinkové humorné četbě.
Autor krásně zesměšnil základní české povahy, vždyť takového Josefa, pana Spocka i hraběte máme v okolí určitě každý. Zároveň svým sarkastickým stylem podporuje také další českou vlastnost - dělat si legraci ze všeho, a proto má pravděpodobně taky takový úspěch. Svůj účel kniha splnila - pobavila, vyplnila volné chvilky, je to zkrátka odpočinková kniha na prázdniny :)

pobijecmuch07.09.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Snaha o humor byla, tedy u několika hlášek se mohl některý čtenář i zasmát. Mně to připadalo, že snad původně tento příběh byl otiskován na pokračování ve Vlastě nebo v jiném ženském časopisu. Tato kniha neurazí, ale také nenadchne. Pokračování už raději nechám pro jiné čtenáře, asi zejména čtenářkám.

zacatecnice06.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Jako odpočinkovka na odreagovani je Posledni aristokratka idealni. Diky teto knize jsem zjistila, ze asi nebudu fanousek humornych knih. Byla mou prvni humornou knihou a asi i posledni. V ruznych diskuzich jsem cetla, jak se u toho lide smeji nahlas (dokonce se rehtaji!). Ja se taky parkrat zasmala, to ne ze ne. Uvazuju, jestli se pustit do druheho dilu a zatim nevim. Nevim totiz, jestli bych dal snesla postavu kastelana Josefa, ktery me nebeticne 'rozciluje' ;-)) .

lenka7005.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka pro zasmání,doporučuji jako výborný tip pro chvíle odpočinku.

Grbu04.09.2016

Kolegyně se smála nahlas... Údajně na str. 8... Nevím kde, ale obecně je to velmi povedené čtení třeba na dovolenou... Dost mi stylem připomnělo Kletbu rodu Campbellů ( i kdž to je detektivka)

janasim04.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Poslední aristokratka vás určitě pobaví, zasmějete se a to i hlučně. Nevím, co bych k tomu mohla ještě víc dodat, snad jen, že se těším na druhý díl a dávejte pozor, ať nejste za blázny. Lidé dnes nejsou moc zvyklí smát se nahlas.

Liiiii30.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Vtipné a milé. Příjemné zpestření mezi těžkými romány a thrillery :-) A na několika místech jsem se i dost zasmála, což se mi u knížky moc často nestává.

Ali_xy29.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vřele doporučuji jako oddechovku, nasmála jsem se jako snad nikdy u knihy. Originální, vtipné, občas jsem si říkala, kam na to autor chodí. Vážně perfektní, oprávněně oceněna :)

Germaina27.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem naprosto nadšená dočetla. Nevzpomínám si, kdy jsem se naposledy smála u knihy nahlas (zde mnohokrát). Pokud skutečně platí, že smích prodlužuje život, budu tu o pár dní déle. I kdyby jen to (a že to není málo), ale já jsem se opravdu bavila. Díky za to, pane Bočku.

ritz22.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Příjemná letní oddechovka, doporučuji

PetiJelinkova22.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super knížka :) Na oddech a zasmání doporučuji :)

napojose20.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jazykově luxusně napsaná kniha se zajímavým námětem. Hraběcí rodinu si prostě zamilujete. Vrhám se na další díl a těším na ten třetí...

Yaruschka18.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Masakr! Chlemtala jsem se od začátku do konce :D :D :))

Lenu0416.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Oddechové čtení na léto úplně ideální! Kniha je plná humoru - několikrát jsem se musela smát i nahlas, až se po mně lidé dívali:) Na konci knihy mě hodně štval hrabě Kostka a to jeho skrblictví.

1casper10.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

U první půlky jsem se bavila, chvílema i smála nahlas. Nejvíc mě pobavil výcvik psů :-) Druhá půlka mi přišla zbytečně natahovaná, chyběla tomu šťáva a nepřišlo mi to už ani vtipné. Kniha neublíží ani nenadchne.

Veríňák10.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zasmat se, odpocinout si, nelamat si hlavu tezkym ctenim - pokud necekate nic vic, budete spokojeni. Ja jsem byla.

Kaaathy10.08.2016

Skvělé letní čtení (i když se děj odehrává v zimě :-) Od knížky jsem neočekávala žádné poslání, ale svůj účel splnila - pobavila. Místy jsem měla takové záchvaty smíchu, že mé okolí nechápalo. Nejsympatičtější postava (pro mě) je pan Josef. Část, kdy ho ruší budík z Himmlerova pokoje a on má druhý den chuť bombardovat Varšavu, mě totálně dostala :-) Těším se na pokračování a s chutí se pustím i do autorovy prvotiny Deník kastelána.

iva2310.08.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Děsná sranda a třeskutý vtip v každé větě.. připomíná mi to Kameňák. Kdybych neměla jiné knihy ke čtení, možná bych to dočetla.

roso.mak07.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Divím se, že názory na tuto knihu jsou tak rozporuplné. Já jsem se nad ní chechtala tak, že jsem byla napomenuta za rušení poledního klidu. Zvlášť začátek se mi moc líbil.

Nicméně kniha opravdu končí uprostřed věty a pravda nechápu, proč je rozdělena na dva díly (kromě výdělku knižního nakladatelství samozřejmě). Tohle se dělá jen s fantasy, když autorovi nikdo předem neřekne, že 1200 stran na příběh je až až.

Těším se, až si přečtu zbytek.

vandalka06.08.2016Hodnocení knihy 0 z 5

Třebaže jsem dřív mívala humornou literaturu docela ráda (Townsendovou, Rostena, Jirotku, Lewise a další), v posledních letech mi nějak leze na nervy. Vylámala jsem si zuby i na onačejších kalibrech, takže do Poslední aristokratky jsem příliš nadějí nevkládala a dobře jsem udělala. I když byla knížka zpočátku docela zajímavá a místy i vtipná, postupem času jsem se k ní vracela se stále většími obtížemi, prokládala ji řadou jiných knih a nakonec jsem se po heroickém vypětí dočetla až na poslední stránku, jen abych zjistila, že celý román prostě končí takřka v polovině věty. Tím se završil můj dojem zbytečnosti – nejen že je to tak nějak o ničem, ale i odněkud nikam. Ale třeba mě prostě jen přešel humor :)

Selena200006.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moc hezká knížka. Díky tomu, že je napsaná českým autorem, je mezi mýma přečtenýma knížkama trochu jiná, protože zdůrazňuje krásu češtiny - to ji odlišuje od knížek, které byly do češtiny přeloženy. Myslím si, že kdyby byla přeložena z jiného jazyka, nebylo by to ono, nebyla by tak vtipná - nebo vlastně byla, ale nevyzněla by tak vtipně. To je důvod, proč ji nedávám 4 hvězdičky, ale má plný počet hvězd.

Chytuš05.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Super oddechovka, u které jsem místy měla záchvaty smíchu, které ne a ne přestat :-) Obecenstvo jsem sice u záchvatů smíchu moc početné neměla (knížku jsem četla hlavně doma), ale i tak se na mě rodina dívala jako na šílence. Rozhodně si půjčím i další díl a hodlám ho číst hlavně ve frontách na poště, případně k pokladnám v obchodech. Uvidíme, jestli by to nerozvířilo tu blbou náladu, která na těchto místech obvykle panuje :-)

Manifest blech04.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Odpočinkové, příhodné čtení. Doufám, že Marie nedopadne v pokračování stejně jako její jmenovkyně v rodině.

PiplaOsmahlá03.08.2016

V New Yorku žijící potomek šlechtického rodu hrabě Kostka z Kostky se po roce 1990 s americkou manželkou a dcerou vrací do Čech, aby převzal zámek. A kromě zámku „zdědí“ i původní personál: kastelána, zahradníka a kuchařku. V novém prostředí se celá rodina potýká s různými problémy, které v knize ústí do komických situací. Zpracování formou deníku, který píše dcera Marie, je výborné. Během četby jsem se mnohokrát velmi bavila až "řehtala" a doporučuji vřele na prázdniny nebo chmurné dny :-).