Soutěž
Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratk-134832.jpg 41020

Aristokratka (1.)

Humor, Literatura česká
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Knížkařka06.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vtipné, milé, čtivé.
Jdu číst Aristokratka ve varu.

pichova.veru05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších humorných knih. Autor je neskutečně zábavný. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh je poutavý. Několikrát jsem se při čtení rozesmála na celé kolo :)

mischapida05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nečekala jsem, že mě tahle kniha tak pobaví. Chápu výtky ostatních, ale vzhledem k tomu, že jsem se chvílemi musela smát nahlas, tak jsem těch 5 přece jen dala. Možná díky tomu, že jsem nic světoborného neočekávala, tak jsem byla mile překvapena.

TomasV.01.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zábavné, vtipné, čtivé. Zasmál jsem se a bavilo mě to. Místy možná trochu prvoplánový humor, ale nemusím číst jenom Coelha, že? ;-)

Terry1131.01.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Humor na úrovni Šimka a Soboty. Dočetla jen do půlky, nevěřím, že se to mohlo zlepšit.

Mona.Lisa31.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dámy a pánové, Česká republika má hodnotné dílo. Plesejme! Takhle jsem se nenasmála hodně dlouho.

Týnka3129.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dokonalé. Vždy jsem se smála nahlas! A umocněný zážitek mají ti, kdo pracují jako průvodci na památkách!

axi8127.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Dobrý. Dost dobrý! Po Zlodějce knih nutný a vydařený oddech.

MissiPippi27.01.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Já se tak těšila!
Ale na co? Těžkopádný nucený humor, 19letá holka píšící deník jak nějaká 13ka, ke konci chování postav naprosto přehnaně vygradované a absolutně žádný konec (díky tomu hlasuji podrůměrně). Kniha má mít částečný konec, i když je součástí série.

Je to zklamání.

Steew27.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Humor je subjektivní záležitost. Každý se zasměje něčemu jinému. A mě tohle baví. Mnohokrát jsem brečel smíchy, při představě dané situace převedené do skutečnosti. Knížka se mi četla neskutečně rychle a svižně a nemohu si na nic postěžovat!

Teron25.01.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Námět dobrý, ale z textu je hrozně cítit snaha o stálou vtipnost za každou cenu, která vede k provoplánovitosti. Humor málokdy graduje do něčeho, čemu se člověk zasměje třeba ještě za několik stran a ty opravdu povedené vtípky jsou většinou ty drobné a napůl neúmyslné. Nedočteno.

alwa25.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

A mne se to libilo. Kniha mi prisla velmi vtipna, ale to bylo mozna tim , ze jsem ji necetla, ale poslouchala na CD. Ono kdyz vam ty vtipy nekdo rekne spravne podbarvenym hlasem, tak vyzni mnohem lepe nez napsane v knize.

Peti25.01.2016

Rodina Kostků dostane zpět svůj zámek a stěhuje se z Ameriky, by si začala užívat svých aristokratických statků. Vtipné vyprávění strastí české šlechty.

hareharehare24.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tak pobavila, ale obavám se, že pan Boček zůstane uzavřený jen v tomhle tématu :-/

LenkaAK23.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejzábavnějších knih, které jsem v poslední době četla. Lituji, že jsem její přečtení tak dlouho odkládala. Marie není až tak zajímavou postavou. Vtipný je hlavně popis událostí a způsob, jakým vnímá své okolí - svou rodinu, služebnictvo, bláznivou Denisku,... Kniha je psána formou deníkového záznamu, a tak můžeme sledovat osud hrdinů od jejich odchodu z Ameriky až po zprovoznění zámku Kostka pro návštěvníky. Celý děj se odehrává v rámci čtyř zimních měsíců. Člověk by předpokládal, že se na odlehlém zámku uprostřed českého venkova ve společnosti rodičů a služebnictva, nedá nic moc zažít. Ale je to právě popis a přirovnání, které vyzvedávají komiku jednotlivých situací.

Mrnda22.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na začátku jsem se bavil až se za břicho popadal. Bohužel v půlce knihy už docházelo k opakování vtipů založených na neměnícíh se postavách (zfetlý zahradník, návštěvníky nenávidějící Josef, chamtivý otec,..).

Škoda,... Na začátku drive, ale chyběl "tah na branku"...

petunkav19.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá, opravdu skvělá..... Takhle už jsem se dlouho u žádné knihy nenasmála.
Nedá se očekávat žádný hlubší děj, ale tato kniha za úkol nic takového opravdu nemá.
Určitě ji ještě někdy otevřu.

assilem13.01.2016

No, lehoučké čtení. Byla mi doporučena jako nesmírně zábavná, tak, tak moc nebyla.

olma13.01.2016

Chcete si odpočinout, nechcete přemýšlet, přečtěte si aristokratku. Lehké čtení a já se docela dobře pobavila.

lenka709113.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Už dlouho jsem se tak skvěle nepobavila ....... velké díky panu Bočkovi

Merlin7009.01.2016

Koupila jsem si oba díly na doporučení knihkupce... nejvtipnější román.. No.. účel to splnilo v tom, že je to nenásilná četba, která odlehčí přeplněné hlavě, občas se člověk zasměje, ale jestli tohle byla nejvtipnější knížka roku, tak mám trochu obavy o humor u nás. Podle mě, dobrá do vlaku, ale místo v knihovně mi zabírat nemusí.

mariva09.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dlouho jsem se u žádné knížky tolik nenasmála, skvělá oddechovka, sice žádné náročné čtení, ale sranda musí být. Těším se na druhý díl.

Elisabeth907.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Super oddychovka. Smála jsem se často a nahlas, což u knihy velmi cením. Hlavně jsem si postavy reálně ztotožnila se skutečnými postavami a o to víc mě kniha bavila. Určitě doporučuji.

Spineli05.01.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Začátek slibný, ale pak jsem se do čtení musela nutit. Tento způsob humoru mi není blízký. Knihu jsem nedočetla.

Imor04.01.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Já nevím - ano kniha mě měla pobavit, ale ... bavila mě chvíli a bojím se otevřít ten druhý díl !

myjka03.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Po prečítaní Deníku kastelána som sa s nadšením vrhla do čítania Poslednej aristokratky. Kniha nie je zlá, pár krát som sa zasmiala, ale je to slabší odvar a neubránila som sa pocitu, že sa humor opakuje stále dokola. V každom prípade fajn oddychovka, len od toho človek nesmie moc očakávať.

MayaBu03.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jde o první humoristickou knihu, která se mi dostala do ruky a zklamaná jsem nebyla. Těším se na druhý díl:)

Moymeer03.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Návrat aristokratické rodiny z USA na rodnou Kostku přináší přirozeně celou řadu vtipných situací, které pramení hlavně z velmi rozličných a místy až karikaturně vykreslených postav a jejich interakce s okolním světem. Pokud neočekáváte hlubokomyslné zamyšlená nad stavem české šlechty a chcete se příjemně pobavit, sáhněte po Poslední aristokratce.

Čičolina03.01.2016

No, nevím, jsem na straně 60 a té řachandy už mám dost,Nápad dobrý, humor by ušel, ale proč v každém odstavci několik gagů?

Chvatěrubský31.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

První čtvrtina (asi do str. 60) je opravdu mimořádně zábavná, už dlouho jsem u žádné knížky nezažil tolik záchvatů smíchu... Ale pak už na můj vkus přibývá hluchých míst a opakujících se situací, takže pět hvězdiček dát nemůžu. Přesto je to příjemné oddychové čtení.