Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 42264

Aristokratka (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

Cipori
dnes

Je mi záhadou, proč má tato knížka tak vysoké hodnocení... To mají Češi tak nanicovatý "humor"?
Jediný přínos to pro mne mělo jen ten, že jsem se utvrdila že česká literatura vážně není můj šálek...

Kopretina
dnes

Pobavila, u knihy jsem si odpočinula. Hodnotím ji dost vysoko, protože mám plnou hlavu starostí a nemám kapacitu pojímat romány historické či psychologické. Jindy bych k ní byla přísnější, opravdu jde jen o odlehčení tématu, nic přínosnějšího, k čemuž může název svádět.

Aaloha
předevčírem

Zklamání, o knize bych řekla, že je k pousmání, nikoliv vtipná, že bych se při čtení smála. Musela jsem se nutit, abych knihu dočetla.

mane.n

Perfektní kniha pro oddechové čtení a pro něžnější pohlaví, které se u toho krásně zasní, naprosto dokonalé čtivo. Tzv. literatura jedním dechem.

Luciane

užasná,humorná a přitom skvěla oddechovka :-) v autobuse nedoporučuji čist ,lidi koukaji proč se od srdce směju :-D jinak doporučuji :-) stoji za to :-)

Ježevika

Tento způsob humoru prostě "můžu". Když se k tomu přidá skvělá autorova čeština, je rozhodnuto - pět hvězdiček!

Vlajdula

Kniha mě neskutečně bavila. Přečteno za jedno odpoledne.

eiramka

Tuhle knihu nečtěte prosím v dopravním prostředku v ranní špičce - docela určitě si vysloužíte pohoršené pohledy od zakaboněných spolucestujících, když každou chvíli hlasitě vyprsknete smíchy. Hlavně začátek příběhu má vtipných situací dost a už nikdy neprojedu stanici Pankrác, aniž by se mi nevybavila hraběnka Vivien: Na pankrchasi, na malým vršíšků stojí pékný stromošatí...

cikáda

Vtipná knížka, dlouho jsem se tak nebavila..

cvaldik

Zábavná oddechová kniha, která pobaví a neurazí.

qinska

Vynikající vtipný deník hraběnky Marie. Díky šťastné náhodě jsem hned měla po ruce další díly.

Nostalgik

Na ukraceni casu do vlaku je to ok:)

kalimero007

Kniha pro relaxaci.

Danielka001

žádná rozvinutá dějová linie a neuvěřitelný zvraty - ale sranda - sranda velká )))))))
odpočinková klidová kniha

kackamy

Milá knížka, která vám zaručeně zpříjemní odpoledne (nebo několik odpolední, pokud jste, stejně jako já, pomalí čtenáři). Jasně, není to žádná kniha s hlubokou myšlenkou, která vás donutí zamyslet se nad sebou nebo nad světem obecně, ale ježiš, to nemůže být něco napsáno prostě proto, aby to lidi pobavilo a potěšilo?

Tessina

Naprosto úžasně oddechová kniha, která dokáže rozesmát více generací. Snad každý kdo ji četl, tak si musel zamilovat všechny postavy. Zvláště Marii, Josefa a Denisku, která je naprosto super a psycho, jak by sama poznamenala.

Gayatri

Velké zklamání, dočetla jsem ji jen proto, že se mi hodila do čtenářské výzvy, jinak bych se asi nepřinutila :( Zasmála jsem se asi dvakrát a děkovala bohu, že jí mám jen z knihovny...

Pechule

Sbalila jsem si ji na dovolenou, protože ji hodně známých doporučovala, ale zase tak velký zázrak pro mě to nebyl.

Magrata15

Skvělá kniha, moc jsem se pobavila. Těším se na další díl.

Sirael

Výborná odlehčená věc u které se člověk pobaví za všech okolností, tím spíš když jako já - pracuje na zámku :)
Jsem natěšená až otevřu další díl, protože tohle dílko mne nutilo se nahlas smát i v nemocnici :3

helča5

pokud se chcete zasmát a pobavit,doporučuji,nic bláznivějšího jsem ještě nečetla,ale je to super relax,další 2 díly taky

Clairie123

Skvělá knížka!! Není v tom sice žádná hluboká myšlenka, ale pokud si chce člověk oddechnout a pobavit se je ideální.

Blechojc

Super ,super, super ... od začátku až do konce knihy !!!

Renee6

Kniha mě nedokázala přitáhnout. Je tam sice spousta dobrých gagů, ale dohromady to nějak nefunguje. Nicméně k vodě nebo na cestu tramvají se dá číst, ale bez velkých očekávání.

VercaLukasova

Tato kniha mě jen utvrdila v tom, že rádoby vtipné knihy, se kterými se teď roztrhl pytel, nejsou nic pro mě. Kdo chce číst něco oddechového, nenáročného, u čeho nemusí přemýšlet, bude se mu to nejspíš líbit. Já čtu knihy, které mi něco dají, což tahle rozhodně není.

Eliška_P

Humor autora mi sedl, bohužel mi v celém příběhu chybí něco víc. Číst knihu jen pro vlastní pobavení mi jaksi nestačí. Příběh mě nepohltil, dočíst knihu jsem se vyloženě nutila.

Magdalena5

Dobrá oddechovka

Dakarianna

Styl humoru mi lehce připomínal Saturnina, celé to bylo takové milé a usměvavé. Knížka se jednoduše četla a líbilo se mi téma i prostředí.

Loucillé

Bezvadná oddechovka, u které jsem se opravdu pobavila. Chystám se i na další díly, i když mi bylo knihovnicí řečeno, že pokračovaní této knihy už není tak pěkné.

ajasin

Tady půjdu proti proudu. Asi jsem od knihy očekávala něco trochu jiného. Tento humor není tak úplně dle mého gusta a je ho v knize zbytečně mnoho, takže i celkem dobrý vtip v tom množství úplně nevynikne. Ale ke konci jsem se i párkrát zasmála.