Soutěž

Pomůžeme vám evidovat knihy, které se chystáte číst. Začněte zde X

Poslední aristokratka

od: Evžen Boček

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratk-134832.jpg 4708

Aristokratka (1.)

Literatura česká - Humor
Rok vydání: 2012, 1. vydání originálu: 2012 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Deni_ss_e28.06.2015

Humor v knize se mi líbil. Je o něco lepší než druhý díl. Doporučuji jako oddechové čtení, žádnou super zápletku nehledejte :)

Věrča1823.06.2015

Knížka vhodná na odreagování, občas jsem se nasmála, hloubka žádná.

Tyyynab21.06.2015

Nereálné, nepravděpodobné, nervy drásající... Ale zatraceně vtipné. První polovina knihy je naprosto fenomenální, smála jsem se téměř po každé větě. U druhé poloviny je škoda, že se děje pořád to samé dokola, čtenář přece jen chtě nechtě očekává, že se něco stane. Ale i tak je to výborně napsané!

pajusss15.06.2015

Úžasná oddechovka, místy jsem se smála nahlas :)

Hudis14.06.2015

Nuda, nuda, nuda... místo vtipné knihy jsem četl silou vložené rádoby historky a vtipy. Škoda času.

Terka1812.06.2015

Knížku jsem si vzala kvůli doporučení přátel, kteří ji četli. Ze začátku jsem nevěděla, proč se všem tak líbila, ale za chvilku jsem pochopila a smála jsme se skoro celou dobu co jsem ji četla. Humorných situací byla spousta, nelituji, že jsem si knížku přečetla.

VeronikaPate07.06.2015

Podle názvu bych si knihu sama určitě nekoupila. Dostala jsem jí jako dárek od kamarádky. Knížku jsem popadla do rukou v poslední minutě, když jsem letěla na vlak, abych měla co číst.
Nicméně celou cestu jsem knihu četla přerušovaně. Proč? Musela jsem tlumit neustálé výbuchy smíchu.
Po celou dobu jsem téměř neustále brečela smíchy. Pro mě bravurně napsaná humorná knížka. Rozhodně jdu pro další díl.

acrev01.06.2015

Knížka se mi moc nelíbila. Přišla mi celkem jednoduchá s velmi předvídatelným humorem, který místi působil trošku trapně. Je to maximálně tak jednoduché čtení do tramvaje. Pro mě ale nic literárně zajímavého.

sachista30.05.2015

Mám pocit, jako by se Evžen Boček nadechl a na jeden zátah odvyprávěl jeden dlouhý, ba dokonce předlouhý vtip, který rozesměje, pobaví, občas nudí opakováním a trochu unaví. Začátku jsem se trochu lekl, prvních deset, dvace stran mi připadlo jako úděsný brak, ale po příjezdu na Kostku se kniha dostala do těch správných mezí a v nich zůstala až do konce. Příjemné, oddechové čtení, jen jsem měl pocit, že už čtenáře unavuje svojí monotónností. Vysloveně mě až srala postava Josefa. Jsem zvědavý, co přijde s pokračováním, zda se příběh někam posune, osobně bych doporučoval, aby se Marie III. skutečně stala duchem.

Alena_S30.05.2015

Nebudu lhát, nabrečela jsem se - smíchy. :) Opravdu báječná, vtipná oddechovka. Jenom jedna věc mi nedává smysl - jak se může celkem soudně uvažující dcera narodit dvěma tak dokonalým šílencům, jako jsou její rodiče :-)

Prateri29.05.2015

Knihu jsem dočetla, potíže mi to nedělalo, občas jsem se zasmála. Jdu na druhý díl.

FilipKucera26.05.2015

Po doporučení, jak zábavná kniha je, se mi náhle objevila pod vánočním stromkem. Knihu jsem četl a nedočetl. Chápu, že někomu se může líbit. Ač jsem se nad knihou párkrát pousmál, stojím za názorem, že veškeré části k popukání nelze postavit jen na sprostých slovech a přehnaném "humoru", který není vtipný. Místy jsem si říkal, jestli si ze mě autor dělá legraci, nebo jestli to myslí skutečně vážně. Knihu jsem nedočetl a zřejmě ani nedočtu.

happy-smile10.05.2015

Úplně jiný styl vyprávění než u Deníku kastelána. Projevuje se tu jak bravurní slovní humor, tak i humor založený na bláznivých historkách. Super oddychovka, která se čte lehce a rychle to ubíhá. Jenom moc nechápu rozdělení knížky na dva díly, kde první má 240 stran a druhý 120. Kdyby měla každá knížka 180 stran, byla by to rozhodně bylo logičtější.

vavria0109.05.2015

Příjemné překvapení. Samozřejmě nejde o žádné úžasné dílo s velkými myšlenkami a vtipy se po čase opakují a některé jsou laciné, ale v žánru oddychová četba mi kniha vyhovovala.

Ali Ahmed08.05.2015

Není na světě humorista ten, aby se zavděčil lidem všem. Mně se pan Boček zavděčil prostředně :-)

BiiZet06.05.2015

Musím říct, že Poslední aristokratka mně příjemně překvapila :). Skvělé spojení humoru s jazykovou a obsahovou stránkou textu. Dílo neztrácí na kvalitě ani použitím některých klišé. Zajímavá forma s neobvyklým prostředím je předností románu a víceméně nemám téměř co vytknout, je to prostě "oddechovka". Kniha se mi líbila a určitě se pustím i do dalšího dílu. :)

petrels04.05.2015

I když má kniha hodně rozporuplné hodnocení, dost jsem se u ní nasmál. Prostě odlehčené humorné čtení.

Dixinka02.05.2015

Čekala jsem větší zábavu. Nápad i děj byl celkem dobrý, jen mě vadilo okapování různých příhod.

marlenma01.05.2015

Jak vidno, tato kniha vyvolala opravdu velmi rozporuplné ohlasy. My jsme si ji předčítali s partnerem nahlas a nasmáli se dost. Ovšem opravdu se musí brát s hooooodně velkým nadhledem. A to že je to oddechovka? Ať mi někdo tvrdí, že musí číst pořád jen hlubokomyslné knihy. U filmu taky nejde sledovat pořád jen artovky, ale občas vypnout u nějaké komedie. A vo tom to je. :)

adorjas28.04.2015

Chcete vypnúť? Tak to je kniha pre vás! Tak, ako si človek po ťažkom dni zapne komédiu, tak je to aj s tou knihou. Niekoľkokrát pobavilo, usmiala som sa a deň nebol až tak stresujúci.

Mánička17828.04.2015

Byla jsem zvědavá, jaké to bude, když jsem četla tak rozporuplné reakce. Těšila jsem se, že se pobavím a ani by mi tak nevadilo, že to nemá v sobě žádné myšlenky, jak tu někdo kritizoval... Ale toto opravdu bolelo. Přirovnání "literární Kameňák" to vystihuje myslím na výsost přesně. V každém odstavci nacpaný "rádobyvtip", až to po čase bylo opravdu zoufale únavné... Humor postavený na sprostých slovech hraběte, ožralé hospodyni, protivném kastelánovi, věčně depkující matce - takto cílený humor opravdu zapadá k naší národní povaze... Když bych rýpala do detailu: Vypravěčka, která se učí česky, ale ví, kdo je to "kyrysník"? Autor podle mě spoustu věcí nedomyslel... Myslela jsem, že dočtu do konce, ale utrápila bych se do úmoru... Poslední kapkou byly věty:
"Pak jsem šla s Olinem a Laďou (pozn: psi) do parku. Jejich močové měchýře jsou nejspíš bezedné, neboť značkovali každý strom, kolem kterého jsme prošli. Taky dost kadili."
Tomuto se má člověk smát? Toto má být oddechové čtení? Pro mě jednoduše totální brak, kterým si člověk akorát zaplácal mozek, který mohl věnovat bohulibější činnosti... Přidávám na seznam knížek, které mě děsí... :D

Andra24.04.2015

Dočetla, ale dalo mi to fušku. Takový nějaký laciný humor. Sem tam povedený, většinou, jak kdybych četla neznámé Povídky od Š + G. Obsahově slabé, nudné.

momo0115.04.2015

Na začátku jsem se smála nahlas, pak jsem se semtam pousmála, pak mě začaly neskutečně štvát opakované vtipy a nakonec mi to všechno už bylo jedno a nudila jsem se.

Aliii15.04.2015

Upřímně jsem podle hodnocení od této knížky očekávala o dost víc. Občas mě vtipy sice pobavily, ale i tak jsem při čtení měla pocit, že se autor dost opakuje a snaží se "nahnat" počet stran. Také mě v knize hodně nebavily ty vysvětlující závorky - takovému typu vtipu se dá zasmát tak 2-3x, pak už je to dost otravné...
Řekla bych, že téma mělo mnohem větší potenciál a je škoda, že ho autor nevyužil. Navíc je mi dost jedno, jak budou osudy postav pokračovat v druhém díle (což se mi nestává moc často). Bohužel po přečtění lituji času věnovanému této knize - je jistě spousta jiných knih, které by mě bavily víc...

elle.r13.04.2015

Výborná knížka, párkrát jsem se smála i v mhd (ani si nepamatuju, kdy se mi něco takového stalo předtím), takže jsem sice asi působila trochu jako blázen, ale užila jsem si to.

MedvidekS11.04.2015

Knížka mě bavila od začátku do konce. Psaní formou deníku dalo příběhu překvapivé "grády". Za mě 1*

PetraZelva02.04.2015

Super oddechovka, dost jsem se nasmála. Sice to nemělo prakticky žádný konec, ale když člověk vypne mozek, tak je to dobrý relax.

iva581302.04.2015

Úžasná knížka, která nenechá bránici v klidu. Mockrát jsem si hlasitým smíchem připadala jako blázen. Každá postava je svým způsobem správně trhlá, u mě vede kuchařka s ořechovkou :-)

WerušBeruš27.03.2015

Na začátku mi ten humor přišel moc přehnaný, ale tak v půli jsem si na něj ´´zvykla´´ a i jsem se zasmála. Asi bych to doporučila lidem, co spíš mají rádi rychlé a úsměvné příběhy, ne ´´povídací beletrie´´. Přikláním se tady k jednomu komentáři, že velké plus má kniha u mě za rozmanitost postav a jejich charakter :) Tak či tak, druhý díl vynechám :/

mpb191327.03.2015

Moje hezčí polovička se u toho svíjela smíchy, tak sem to během dvou dnů přehrkal v autě a překvapivě to šlo. Nemám moc rád humoristické knížky, nemusím Saturnina ani Jeevese, nemusím Ernesta Goodbodyho ani Švejka, můžu jen Oveho a teď i Marii III z Kostky.