Illuminae

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o ... celý text

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299444/illuminae-MH4-299444.jpg 4.6298

Akta Illuminae (1.)

Literatura světová, Sci-fi
Vydáno:, CooBoo

ssyyllvvaa
předevčírem

Kladně hodnotím v prvé řadě úžasnou grafickou úpravu. Skládačka z jednotlivých dokumentů nutí čtenáře k soustředění, zejména když si uvědomí, že každý detail
může mít v dalším ději značný význam. Příběh má spád a několik překvapivých zvratů včetně zakončení, takže přes značný objem knihy ji lze "zhltnout" během dvou dnů. Rozhodně ji lze doporučit i jiným čtenářům než jen mládeži, nepochybně se i ti starší s jazykem i uvažováním -náctiletých hrdinů bez problémů srovnají.

Šárík001

Na tuto knihu jsem byla popravdě dost zvědavá. Nejen, že je poměrně dlouhá, ale je také psaná naprosto úplně nepopiratelně jinak, než drtivá většina knih.
Jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se odtrhnout (minus pro mě, jelikož jsem ji doslova zhltla za méně než dva dny). Styl psaní mne velmi zaujal (přiznávám, že ve mě vzbudil touhu mít knihovnu plnou složek s tajným materiálem, což je pochopitelně naprosto nemožné a já mám tak na své seznamu jen další nesplnitelný sen, ale ok ). Příběh je dle mého názoru strhující, některé části (minimum) se sice dají předvídat, ale překvapení a zvratů je tam více než dost. Popis (ač je udělám onou zvláštní formou) je velmi pěkný, střídání stylů je velmi zajímavé.
Na závěr menší upozornění pro budoucí čtenáře:
Připravte se, že s velkou pravděpodobností nebudete rozumět všem pojmům. Na zážitku Vám to ale vůbec neubere, takže nemějte obavy.
Hodnotím pěti hvězdičkami a vřele doporučuji VŠEM.*

*I těm, které sci-fi moc nemusí. Kniha je opravdu vydařená a velmi zajímavá.

Tucaka

Popravdě, knihu jsem četla jen na doporučení kamarádky. Po přečtení anotace mě kniha nelákala.
Ale rozhodně TO STOJÍ ZA TO! Posledních cca 200 stránek jsem hltala jak nic. Fakt parádní příběh.

vandalindakova

Tak to byl mazec! Zpracování knihy je naprosto geniální, díky tomu je kniha originální a hned přitáhne vaší pozornost. Čte se rychle a dobře, hlavně právě díky způsobu, jakým je napsaná. Samotný příběh si mě získal hned po pár stránkách, a to to nejlepší začalo až cca po 1/3 knihy. Jednoznačně dávám 5 hvězd a nemohu se dočkat na Geminu.

Terka15

Graficky je kniha zpracovaná skvěle! Obsahově jsem se dostala do půlky a od té doby mě kniha nepřilákala zpět ... třeba někdy jindy zatím odkládám.

jcerna

Právě dočteno a nemám slov. Přestože pro mě má kniha pár negativ, například hlavní hrdinka Kady mi nebyla vůbec sympatická, spojení young adult, sci-fi a krásného grafického zobrazení příběhu udělalo své.
Neobyčejně napsaná kniha a už se těším na další díl. :)

Veveruškaaa

Nepopsatelně úžasná knížka, hlavně originální. Začátek mě trochu nebavil ale, pak se to rozjelo. :-)
(spoiler!!!) Oddechla jsem si když byl nakonec Ezra na živu :-)
Už se těším na druhý díl, doufám že, bude ještě lepší.
Miluju to :-) 5*

Kate_Hall

Kniha byla napsána stylem, který je neobyčejný, originální a i když to byla normální scifi, která byla napsána stylem, který jsem nikdy nespatřila, zalíbila se mi. Příběh mě pohltil za pár minut a těším se na další pokračování. Kniha byla napínavá se strhujícím příběhem plného dobrodružství.

Kuki007

Snad jako všichni smekám před grafickým zpracováním knihy. Ale nakonec to pro mě bylo možná až moc technické, trochu jsem se ztrácela v jednotlivých lodích a bohužel nedočtené ... mrzí mě to, ale čekala jsem víc.

Roxik

Příběh se mi vcelku líbil, ale nemůžu říct, že bych z něj byla nějak extra nadšená. Podobných scifi knih o boji na lodích ve vesmíru, pandemiích atd je všude plno, ovšem zpracování knihy po grafické stránce bylo úžasné, jednotlivé plánky a rozhovory byli dokonale propracované. Přesto, že mě kniha nějak nenadchla přečtu si druhý díl, postava Ezra se mi celkem líbila.

Blahona

Illuminae je skvělá a originální kniha. Když jsem ji četla vybavil se mi můj oblíbený Star Trek. A protože miluju atmosféru vesmírných lodí, nemohla mě minout tato kniha, protože se na jedněch takových odehrává. Po přečtení příběhu ve mě vyplula na povrch neodbytná otázka - Co by se stalo kdyby se SPIROVI nestavěla do cesty lidská složka? A mnoho dalších otázek. Více najdete v recenzi zde na DB nebo na mých stránkách www.kniznisiesta.cz

Electricman37

Skvělá kniha. Příběh mě rychle chytl a knihu jsem přímo hltal. To, že knížka nebyla psána klasicky mi vůbec nevadilo a naopak se mi tenhle styl hodně líbil. Přestože jsem konec z části předpověděl už 100 stran před koncem, knihu jsem si opravdu užil. Už se těším na pokračování.

m_myska

Velmi překvapivá kniha. Klasické sci-fi příliš nečtu. U téhle knihy mě zaujala na první pohled grafika a zpracování textu. Trošku jsem se obávala, zda nebude lepší, než-li obsah. Pravdou je, že mě zaujal velmi i obsah, a proto si kniha zaslouží všech pět hvězd. :)

Minde123

1. třetina knihy : ,, No... zase taková sláva to není, je to celkem přechválený. Ale ta forma je zajímavá"
2. třetina knihy: ,, Waw, to je ale masakr..."
3. třetina knihy: ,, Panebože!!! To je úžasný, i když šíleně depresivní. Proč to čtu?? Co se to sakra děje?? @^%#*&
A konec, na jednu stranu úžasný... na druhou stranu trochu snížil kvalitu celé knihy. Jsem z něj docela rozporuplná. Ale i tak si kniha ode mě zaslouží 5 hvězdiček :)
Když jsem četla anotaci a všeobecně o čem to tak má být, čekala jsem, že to bude taková splácanina různých sci-fi prvků. A ona to nakonec splácanina opravdu je, ale tak nesmírně povedená, že to nemá obdoby. :)

Kathy1225

Jednou jsme se s kamarádkou procházeli po knihkupectví a dívali se, které knihy nově vyšly, které bychom chtěli a nemůžeme si je dovolit. Najednou jsem zahlédla Illuminae a měla jsem poct, že na mě volá. V momentě jsem byla u ní a "strhla" jsem k sobě i kamarádku. Obě nás uchvátil vzhled a způsob zpracování a po přečtení o čem kniha je, jsme si ji museli koupit. Kamarádka měla za pár dní narozeniny a tak jsem se domluvila, že jí ji koupím. Byla nadšená a neustále mi opakovala, že si tu knihu musím přečíst. Po přečtení jsem uznala, že je opravdu dobře zpracovaná a ani jedna se nemůžeme dočkat dalšího dílu. Takže za mě, určitě čtěte a vůbec to není až taková bichle jak se zdá. ;)

Napůlanděl

Nádherný příběh, bylo to nádherně vymyšleno. Ty emoce, které ve mně tato kniha probouzela…to bylo neskutečné…Od začátku čtení jsem si zamilovala dva hlavní hrdiny, kteří to neměli lehké. Děj plynul, pořád se něco dělo a něco se řešilo. Moc se mi tato kniha líbila…Vše bylo promyšlené a zapadalo to do sebe, i když to bylo sepsáno pomocí konverzací, záznamů a dokumentů…

mmmisulka.r

Wow, tak tohle jsem nečekala! Neskutečně mě to bavilo. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Rozhodně půjdu i do druhého dílu!

Rombaldi

Před čtením této knihy jsem se hodně bál věty "Pro děti a mládež", ale ze zdrojů z internetu jsem vyvodil, že to není, tak úplně pravda, a že je tato kniha "bezpečná" i pro starší generace.

Je to blbost, jestli je něco určeno pro "Mládež" tak to je rozhodně Illuminae.

Snad stokrát jsem měl chuť při čtení rozhovorů hlavních hrdinů této knihy vyhodit ji z okna. Jako byste si četli pubertální chat na Fb dvou adolescentů. Plytkým cool humorem se kniha jen hemží. ha ha

Ale přiznávám se a dost se za to stydím, že mě tato kniha bavila od začátku do konce. I když bych úplně vynechal už předtím zaminované rozhovory mezi oběma hrdiny. (ale něco muselo příběh dokreslovat)

Kniha z literárního hlediska pro mě neměla žádnou hodnotu (1 hvězda)
Knižní typografie a zpracování je skoro dokonalé díky ní bylo čtení velkým zážitkem. (5 hvězd)
Příběh je svižní a poutaví, taková od dechovka od knih těžšího kalibru. (4 hvězdy)

Proto, abych byl spravedlivý dávám tři hvězdy, ale nikomu nad 20 let bych tu knihu nedoporučil.

Any27

Bylo to strašně zajímavé!!! Každá stránka byla překvapením!...nikdy jsem nečetla originálnější knížku! Když si člověk něco myslel, nakonec usoudil, že je lepší si to nemyslet, protože to nakonec to bylo úplně jinak!
Určitě...není divu, že je "dramatický příběh", protože to bylo vážně taak..dramatické. Chjoo
Ale hlavní postavy jsem si naprosto oblíbila.
Jen ze začátku jsem si chvilku zvykala na styl psaní :D

katkavasik2908

Příběh mě neskutečně bavil, ale konec jsem už odhadla dopředu. Na začátku jsem si dlouho zvykala na ten styl psaní, na to jak mám vlastně dokumenty číst. Ale byla to bomba! Rozhodně doporučuji přečíst! Kady rozhodně nejlepší hrdinka a trošku mi přirostl k srdci i SPIRO.

OndřejMergl

Illuminae není kniha, ale komplexní umělecké dílo - poskládané ze střípků, avšak vytvářející jedinečný zážitek ze čtení. Zpracováním asi nejoriginálnější kniha, jakou jsem kdy četl. Tématem jsem si připadal, jako bych se přímo účastnil nějakého vesmírného sci-fi seriálu. Milostný příběh na pozadí nebo chaty mezi postavami mě spíše štvaly, ale všechno vyvážila smrtelně chladná logika superpočítače. Navzdory počáteční nedůvěře se mi tato kniha skutečně trefila do noty.

Aliii

Grafické zpracování knihy je na víc než 5 hvězdiček, dějově spíše průměr a v rámci sci-fi bych řekla spíše podprůměr. Možná je to tím, že už nejsem young adult, tak mi připadalo, že vztah Kady a Ezry zabírá až moc místa.
Celkově se mi čtení líbilo a ta grafika mě vážně dostala a užívala jsem si každou stránku.

BoredCop

Dosti netradiční scifárna, která se dá navzdory svému rozsahu v pozvolném tempu přelouskat za několik dní. Musím uznat, že v nejedné pasáži je napětí vygradováno skutečně výborně, takže než se nadějete, jste na konci.

S čím jsem měl ovšem trochu problém, bylo slovní spojení "s to". Jsem s to pochopit, že v rámci překladu (nebo už původního textu) je rozmanitost žádoucí a psát pořád dokola, že někdo něco může nebo nemůže, by byla nuda. Co nejsem s to pochopit je, že "s to" muselo být úplně všude. S to, s to, s to.

martina5069

Jedním slovem WOW. Pokud milujete scifárny z vesmíru tak nemáte důvod váhat a tuhle knihu berte všema deseti je to 600 stránková jízda všemožných emocí a nepřestanete číst dokud nedočtete poslední větu. Kniha obsahuje hromadu zápisků z kamer, emailů, deníkových záznamů, seznamů, chatů a obrázků. Je to jízda plná nakažlivé nemoci, dvou počítačových techniků a jednoho zamilovaného letce, který se snaží dostat za svojí milou, nesmím zapomenout i na nepřítele který je hlavní v celé knize ale pro více info valte do knihkupectví nebo do knihovny a knihu si přečtěte, nebudete litovat. Věřím že 9 z 10 čtenářů si tuhle knihu zamiluje tak jako já a bude jim líto stejně jako mě, že uz je konec. Nemůžu se dočkat dalšího dílu (už aby to bylo). Podtrženo sečteno tahle kniha má za mě právem 10 z 5 * :-D A poslední co bych dodala ....... SPIRO

veronka29

Po dlouhé době kniha mě opravdu zaujala. Zajímavě napsaná a tou grafikou mě úplně dostala. Nejdřív jsem se lekla kolik má stránek, ale nakonec jich pro mě bylo ještě málo. Už se těším na druhý díl.

AllyKumari

Možná je to proto, že jsem ještě nikdy předtím nečetla sci-fi, takže nemohu posoudit, nakolik je tento příběh originální. Nicméně Illuminae ve mne zanechalo hluboký dojem jako příběh odvyprávěný v zajímavém formátu, bleskovou rychlostí (těmi 599 stránkami jsem proletěla) a skvěle vygradovaného napětí a emocí. Na samém konci mi paradoxně těch několik malých zázraků trochu nesedělo, ale na celkovém dojmu to ubralo jen drobně. Doufám, že Albatros vydá i pokračování.

Monyčí

Hodně jsem se téhle knihy bála, bála jsem se, že to není úplně můj žánr. Po cca. 100 stranách jsem zastávala názor, že mě to moc nebaví a nevěděla jsem, co si o tom myslet. Pak přišla následujících cca. 300 stran, kdy mě to bavilo a byla jsem nadšená, oblíbila jsem si v této části hlavně Ezru, který mě naprosto bavil a užívala jsem si jeho části. A pak cca. 150 stránek před koncem se stalo něco, z čeho jsem nemohla, absolutně jsem to nechápala a musela jsem to prostě dočíst abych věděla, jak to skončí. A byla jsem nadšená.
Na styl psaní jsem si zprvu musela poměrně dlouho zvykat, ale jakmile se to zlomilo, tak to byla jízda. Už se těším na další díl, ale trochu se bojím, že si nedokážu nové postavit oblíbit tak, jako Kady a Ezru. Ale rozhodně jsem zvědavá, protože to, jak předpokládám, nebude klasické pokračování s nám již známými postavami.

simi28

Tohle je ten typ knihy, kterou v knihkupectví prostě nemůžete přehlédnout. Pořád na mě koukala ta "velká tlustá červená kniha" a nakonec jsem neodolala a musela jsem si jí koupit.
Ze začátku mě dělalo trochu problém s orientováním v příběhu. Přece je to úplně něco jiného, než co jsem doposud četla. Je vyprávěná z různých záznamů, mailů a rozhovorů nejen hlavní dvojice. Kady a Ezra se postupně vyvíjeli a po pár stránkách jsem jim opravdu začala fandit.
Čtení mě po sté straně začalo opravdu bavit, ale hlavně jsem si užívala krásnou grafiku této knihy, díky které se hodně odlišuje od jiných knih.
Kvůli pomalejšímu rozjezdu dávám čtyři hvězdy, ale kdyby to šlo, dala bych jí čtyři a půl.
Opravdu vám jí doporučuji a těším se na další díl.

paja0327

Zajímavá kniha...hlavně grafické zpracování, které se mi moc líbilo, jenomže na to, že kniha se dá předčíst během 1-2 dnů mě to trvalo dlouhé tři měsíce. Vůbec nevím co jsem četla či kdo byl, nebo co je SPIRO.