Jed Šípkové Růženky

Jed Šípkové Růženky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158520/bmid_jed-sipkove-ruzenky-J7G-158520.jpg 4 57 12

Sofie nemůže uvěřit, že se její bratr utopil při potápěčské výpravě v Austrálii. Zprávu jim potvrdil jeho kamarád, který se posléze snažil v rodině zaplnit prázdné místo po Mikovi. Ale Sofii se to vůbec nelíbí. Pak se stane něco hrozného - její kamarádka nepřijde večer domů a policie zahájí pátrání. Když ji najdou mrtvou, Sofie už vůbec nepochybuje, že se kolem ní dějí záhadné věci.... celý text

Dobrodružné Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Víkend

Dornröschengift , 2011

Bettybook
06.07.2023 3 z 5

Tahle kniha se mi doma válela snad už celá staletí. Proto jsem si ji přečetla (konečně), abych věděla, jestli ji mám z domu vypakovat, či nikoliv. Ve skutečnosti byla v celku v pohodě, ale to nestačí, takže ji stejně vypakuju XD

Elka252
14.03.2020 4 z 5

Kniha se mi velice líbila byla lepší než popelčina kletba ale horší než pohádkový zločin - vše knihy od K.Kunh. Nejsimpatičtější postavou mi byla Jamajka a už od začátku mi vadil Tom. Mrzelo mě že jsem se nedozvěděla pravdu o tom jak zemřel Mike.

Janca001
15.04.2018 1 z 5

Knížka je taková trošku taková krimi pro mladé, plná záhad atd. Ale myslím že jsem četla i lepší knížky

simi28
27.08.2017 4 z 5

Super kniha. Past na Sněhurku mi přišla o něco lepší, ale i tak se mi líbila o hodně víc než Popelčina kletba. Hlavní hrdinka nebyla nijak originální, mnohem víc mi sedla postava Jamajky. Hodně mi to připomínalo knihu Mrazivé léto, která byla postavená na skoro stejném příběhu. Sice jsem tušila, kdo zatím vším stojí, ale i tak to je pohodová knížka, kterou jsem přečetla tak za dvě hodiny:).

Shinya
02.07.2017 2 z 5

Sice mám ráda záhadné knihy ale tahle mi teda moc nesedla :-/

Mixxa
01.08.2016 3 z 5

Naty3:
Ty ses asi zbláznila, ne? -_- Zrovna jsem si tu knížku půjčila a ty tady prozradíš příběh! To fakt není normální, co jsou někteří zač!

Jinak, knihu jsem četla jízdou autobusem a po pár jízdách jsem byla hotová. :-)

Příběh ubíhal svižně, nějaké to menší napětí šlo ke konci cítit, jenže se mi nelíbilo, že to bylo takové zjevné. Ano, tajemství jsem se sice dozvěděla a netušila jsem vůbec nic, ale co se týče pachatele, tak jsem jakési podezření měla. A to bylo správné už ve čtvrtině knihy.

TeranosukeUnko
26.06.2016 3 z 5

I když je kniha určena pro moji věkovou kategorii, nějak mi nesedla, jsem už navyklá spíše na trochu dospělejší knihy, kde se do toho nemíchají školní vztahy. Ale věřím, že pro ostatní mého věku, to může být fajn počteníčko.

nikca6815
14.02.2016

Kniha byla naprosto úžasná! Za chvilku jsem ji měla přečtenou. Krystyna Kuhn je naprosto úžasná spisovatelka. Konec mi přišel smutný.

Naty3
09.08.2015

(SPOILER) Tato kniha se mi velice líbila - na rozdíl od pohádkového zločinu. Velmi brzy jsem zjistila, že za tím vším stojí Tom (nebo jak se jmenoval). Jako hlavní hrdinka jsem si na chvíli myslela, že za to může Fin (knihu jsem četla už před časem a nepamatuji si, jak se píšou jejich jména.) Jsem spokojená s tím, jak to nakonec všechno dopadlo.

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Knížka je pro mladší než jsem já, to už kvůli věku hlavní hrdinky, ale je naprosto skvělá. Skvělý detektivní příběh. Nedal se od knihy odtrhnout zrak! Okamžitě jsem si autorku zařadila mezi oblíbené, ona tam opravdu patří! :) Někteří mají předsudky, že pokud je spisovatel z Německa, musí to být jednoznačně brak. Pfff! Tady je vidět, že předsudky stojí za kulový a opak je pravdou! Mě nikdo, natož "němečtí" spisovatelé nevadí a jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou! Doporučuji a fertyk! :D

Roselunda 1928
24.07.2014 5 z 5

minispoiler
Musím se přiznat: mám zlozvyk. Koukám se ještě před dočtním na poslední stranu knihy. Proto jsem věděla, že Finn s úmrtím Lisy nic společnýho nemá. Asi od dvou třetin jsem věděla, kdo s jejím úmrtím má opravdu co do činění. Tom mi nikdy moc sympatický nebyl. Sofie naopak jo. Doteď nevím, co je s Mikem - opravdu se utopil? Asi jo. Škoda. Musím přiznat, že se mi Popelčina kletba líbila víc, ale Krystyna Kuhn asi zapadne mezi haldu mých oblíbených spisovatelů. A nakonec musím pochválit výborně udělanou obálku! :)
4,5*

Poutnice
09.10.2013 4 z 5

kniha se čte velmi dobře a tudíž i rychle, za dvě jízdy autem jsem neměla, co řešit. Příběh je zajímavý, přestože je určený pro náctileté dívky. Líbil se mi styl, stejně jako děj - sice mi přijde těch záhad najednou kapku víc, ale takovej už je život. A škoda, že se nakonec ukázalo, že Mike opravdu umřel :(

pro dospívající mládež (young adult)

Krystyna Kuhn
německá, 1960