Zlodějka knih přehled

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187877/bmid_zlodejka-knih-XRd-187877.png 5 8280 8280

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlodějka knih. Přihlašte se a napište ho.

Komentáře (2057)

Knižníblázen
dnes 5 z 5

(SPOILER) Příběh dospívající Liesel,kterou si adoptují dva lidé. Měla ještě bratra,ale ten zemřel při cestě. Její adoptivní matka je zpočátku na ni nepříjemná,ale nakonec si ji oblíbí. Její adoptivní otec je na ní od začátku milý,naučí ji číst. Liesel se spřátelí s Rudim,se kterým chodí krást jídlo,protože jsou chudí a mají hlad. Název titulu je odvozen od toho,že Liesel chodí k jedné sousedce krást knihy,jednou ji paní načapá,ale dovolí jí si pro knihy chodit a půjčovat si je. Liesel a její rodina také schovávají žida Maxe. Jejich město bude bombardováno a naštěstí naši hrdinové to přežijí.

Věra91
13.05.2024 5 z 5

Viděla jsem film, proto jsem si chtěla přečíst i knižní verzi. V ní spousta pasáží, kterou nejsou ve filmu. Mě i knižní verze moc bavila.

Timkim
24.04.2024 3 z 5

Zbytečně přeceňovaná kniha. Nebavilo mě to a při poslechu jsem se kolikrát přistihl, že to mám spíš jako kulisu. Takových jako tato byla napsána hromada a nejsem přesvědčen o tom, že by tato byla výjimečná. Slabé. 55%

Knižní novinky (42. týden)

17.10.2021

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2018

27.12.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (1)

2009 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Preis der Jugendjury (Cena poroty))

Kniha Zlodějka knih v seznamech

v Právě čtených289x