hradil hradil komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vzhledem k tomu, že jsem na vysoké nepřečetl ani jednu knihu kromě skript, tak jsem se na Hanu moc těšil.
Naprosto úžasná kniha. Příběh mě vtáhl a já jej zhltal za dva dny. Ani jedna kapitola, ani jedna stránka, ani jedno slovo nebyly zbytečné. Úžasně poutavé a dokonce se nebojím tvrdit, že si Hanu přečtu ještě jednou.
Děkuji Ježíšku!

14.09.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přečetl jsem si pár záporných komentářů. Nejvíc mě zaujala věta: Kniha se dala shrnout do několikastránkové povídky. Moje bezprostřední reakce: COŽE?
Nečetl jsem snad propracovanější knihu. Naprosto nádherně vykreslené postavy, poeticky popsaná krajina. Výborně vystihnutá atmosféra, vztahy mezi lidmi a politická situace za 2.sv. války.
Je pravda, že jsem se ze začátku bál způsobu, jakým autor knihu napsal tzn. vypravěčka Smrt. Mé obavy se nepotvrdily. Dlouho po dočtení, jsem přemýšlel nad smyslem života. Když se to vezme tak i onak, smrt je vysvobození. Jsem zvědavý, jakou barvu bude mít nebe, až si pro mě přijde.

06.02.2014 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Přijde mi, jak kdybych se vrátil zpátky na prázdniny k babičce na vesnici, kde opravdu byl jeden malý obchůdek, kde jsme napustili vodou jednu vanu a okoupali se v ní všichni, kde jsem spadl ve slepičárně do kuřinců a babička se mi smála.

Možná proto hodnotím knihu 4*, protože mi tyto bezstarostné prázdniny chybí a připomněla mi tyto skvělé dny s prarodiči.

15.05.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

J.K.Rowling nemá náhodou všechny díly Harryho Pottera ve 100 nejlépe hodnocených knihách.
1. díl je opravdu překrásně napsaný pro děti. Když jsem si ho přečetl podruhé, měl jsem nutkání této knize dát 4*. Vzpomínám si, že když jsem se učil číst, moje první přečtená kniha byla Harry a jenom díky této knize se rozvinula moje fantazie. Knížky jsou nádherné v tom, že si je čtete a během toho si v hlavě podvědomě ( u mě to tak je) představujete postavy,bytosti,krajiny atd. 5* dávám za to, že mě tato série naučila dělat 2 věci najednou, představovat si a číst!

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další čtivá a skvělá kniha. Dokonce bych řekl, že se mi líbila o kousek více než Hana.
PS.: Marcelce jsem fandil snad ze všech nejvíc.

22.09.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

"Muži, kteří nenávidí ženy" je opravdu nejlepší severská krimi kniha, co jsem za svůj dosavadní život četl. V knize je všechno, co pro mě správná kniha má mít. Sympatický novinář, asociální dívka bojující proti neudolatelnému finančníkovi ( jedním slovem "hajzl" ).
Knížka se prostě nedala odložit a dlouho bude sedět na špičce detektivních románů.
Tuto knihu stojí za to přečíst, jelikož vás uchvátí nejen spisovatelský um Larssona, ale také propracovanost celého díla.
Out off record: Možná by to chtělo přepracovat konec. ( Až tak jsem si Lisbeth oblíbil. )

17.11.2014 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

K vysvědčení jsem si vybral tuto knihu, po doporučení jedné facebookové stránky. Je to jeden z mála případů, kdy mi FB byl užitečný.
Knížku jsem si naprosto zamiloval. Sdílím podobné pocity s hrdinou, postavy mi byly sympatické a nemohl jsem knížku zavřít. Mamka mi ji pak musela schovat, abych ji nepřečetl za jeden den.
Konečně jsem mohl mojí sestře vysvětlit, co je to masturbace: Masturbace je, když si třeš genitálie, dokud nemáš orgasmus! Akorát ten konec mě uvedl do tranzu, ve kterém jsem hleděl na televizi. (Ne nebyl jsem nahý :-D)
Po této knize se cítím nekonečně!
(Jinak doporučuji si pustit nějaké písničky zvláště ASLEEP)

30.06.2013 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Vzhledem k tomu, že se mi seriál moc líbil, rozhodl jsem se zkusit i komiksovou předlohu.

Komiks je opravdu nádherně nakreslený a odpovídá 1. sérii seriálu.

Přesto musím uznat, že seriál (což dává smysl) je mnohem více charakterově propracovaný a líbilo se mi více dějových linek.

Druhou část číst nebudu, možná až po druhé sérii seriálu.

08.07.2022 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jelikož jsem viděl film, který se mi opravdu moc líbil, těšil jsem se na knížku. Musím říct, že jsem nebyl vůbec zklamaný. Právě naopak!
Děj měl spád, krátké kapitoly (konečně!) a jednoduchá, ale zajímavá zápletka k tomu. Žádné zbytečné odbočky, ani zdlouhavá vysvětlování. Nenašel jsem nic, kvůli čemu bych měl dát méně než *****.
Akorát se bojím, jestli budou ostatní knížky stejně kvalitní. Být autorem, přidám pár stránek a dobrý konec. Prostě bych to zbytečně nenatahoval.

09.01.2015 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Autorka mě velice mile překvapila svým výkonem. Do této knihy dala vše a vzniklo z toho, dovolím si použít tento výraz, epické dílo!
Hltal jsem každé slovo, každou větu. Naprosto neuvěřitelnými způsoby zakončovala autorka kapitoly! Za 4 hodiny přečtené a už mám půlku druhého dílu za sebou.
Ať přijdete na chuť této knížce stejně jako já a nechť Vás provází štěstěna.

06.10.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tento díl se mi zdá o trošku horší než první. Škoda, že se nemůžou dávat 1/2 hvězdy. Možná zbytečně mnoho odboček od dějů, které se musely přečíst kvůli dalšímu následování!
Ron je mi opravdu sympatický svou fóbií na pavouky, kterou s ním sdílím. Hermiona, kterou úžasně ve filmu hraje Emma Watson. A Harry, talentovaný kouzelník.
PS.:Když tak teď přemýšlím. Jak bych si představoval hrdiny, kdybych neviděl film jako první?

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Podle knížky se tento rok v červnu začal natáčet film s mým oblíbeným hercem; to je také důvod, proč jsem se k ní dostal.

Linka Henryho a Alexe je opravdu čtivá a bezkonkurenčně nejlepší z celé knihy a kdyby se autorka více zaměřila jen na ně, možná by kniha byla lepší.

Ostatní linky a postavy byly pro mě upřímně nuda... Všechno bylo ukončeno tak nijak a najednou a spíš mi přišlo, že tam byly jen z důvodu délky.

I tak je to však kvalitní čtivo a těším se na film!

23.08.2022 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Chcete říct, že 15ti letému puberťákovi se spustili po dočtení knihy spustili slzy? Nikdy jsem nevěřil, že bych mohl brečet při knížce.. Dojal mě dopis Izabely Lucy. Ikdyž tenhle žánr nemusím, pozastavil jsem se nad smyslem této knihy! Neuvěřitelné dílo a těším se na další knížky Stedmanové.

28.01.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Velmi dobrý díl, na každé stránce se dozvíte něco, takže v závěru nevadí, jak tlustá kniha je. Ikdyž čtu celou sérii po 4., nemůžu se zbavit dojmu, že vždycky objevím něco nového. Nikdy mě nepřestane bavit Harry Potter a velice pochybuji, že se dokáže nějaká série Harrymu vyrovnat:).

10.09.2013 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem v prosinci četl!
S naprosto čistým svědomím dávám 5*. J.K.Rowlingová má opravdu talent na psaní. Na začátku nás zamotá do děje a v posledních třech kapitolách nám osvětlí záležitosti.
Nové postavy jako je Sirius,Lupin,Sibyla. A hlavně tu fantazii, kterou do knížky ukryla např.: Hermioniny hodiny, aby stíhala všechna vyučování,Klofan,zvěromágové,Pobertův plánek,Prasinky...
Situaci když dala Hermiona políček Malfoyovi jsem oplakal, jak jsem byl šťastný.Nejlepší kniha ze třech dílů:-).

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Když jsem začal knížku číst, nepřišla mi ničím zvláštní, přesto jsem setrval. Autorka dokázala psát velice zajímavým a celkem i strhujícím způsobem. Avšak to, co mi ze začátku moc nevadilo, se stalo hlavní příčinou, proč jsem knihu přestal tak hltat. Dialogy mezi Janou a panem Rochesterem se stávaly čím dál víc nesnesitelnějšími, div, že jsem si nevykroutil oči.

Škoda, prý to zní v angličtině přirozeně a nenásilně.

03.07.2016 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Myslím, že komentovat tuhle knihu ani nemá cenu. Musíte si ji přečíst, prožít příběh s Čijo, cítit tu atmosféru Japonska...
Gejša je pro mě zatím nejsilnějším knižním zážitkem.

(Film byl na druhou stranu největším zklamáním, vůbec nevyužil potenciál takto úžasné knihy.)

03.04.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Stejně jako dalších x čtenářů jsem se k Pýše a předsudku dostal přes film s okouzlující Keirou. Příběh mě zaujal a proto jsem byl hodně zvědavý, jaká bude kniha. No a úžasné! Můj první přečtený román, jenž byl vydán dříve než ve 20. století, a jsem naprosto spokojený. Úžasný děj, nenudil jsem se ani vteřinu. Zasloužených 100% a neposlední titul od Austenové v mé knihovně.

15.05.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Uchvácen a zlomen zároveň.
Dokonalá kniha.. Dlouho jsem v sobě neměl tolik emocí a lítosti jako po dočtení My děti ze stanice ZOO. Úžasně napsané, vykreslené, plné beznaděje. Žádné jiné hodnocení než 100% dát nemůžu.

21.03.2015 5 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Po Hunger Games přichází další opravdu skvělá a čtivá (tzn. napínavá, dobrodružná a plná zvratů) kniha, do které jsem se ihned začetl. Tris jsem si stejně jako Katniss hodně rychle oblíbil, ale stop srovnávaní s Hunger Games. Divergence je vlastně v mnoha ohledech úplně jiná, což mě mile překvapilo!
Příběh se nevleče, má velice dobrý spád a nemá žádné zbytečné odbočky. 5* bez přemýšlení.

02.11.2014