Labyrint: Útěk

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obk... celý text

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180973/labyrint-labyrint-utek-kk5-180973.jpg 4.31417
Série:

Labyrint (1.)

Originální název:

The Maze Runner (2009)

Žánr:
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (319)

Přidat komentář
kalinkacz
15. dubna

Četla jsem již spoustu dystopií, ale kromě Hunger games mě oslovila tak moc jen tato! Již dlouho jsem nečetla něco, co by mě k sobě tak neskutečně upoutalo a nepustilo! Autor zvolil skvělé hlavní hrdiny, které si čtenář snadno oblíbí a zamiluje.... Kniha pro mě byla opravdu neodložitelná a ihned po dočtení jsem začala zjišťovat, kdy u nás bude přeložen druhý díl, takže za mě skvělé!

markulka
06. dubna

Jsem fanoušek takových žánrů, takže pro mě se Labyrint stal jednou z nejoblíbenějších knížek. Nápad na vytvoření toho obrovského bludiště, které skrývalo i ty nejděsivější noční můry a zároveň mě podobně jako Thomase jistým způsobem přitahovalo, se mi moc líbil, doslova okouzlil. Navíc jsem naprosto nedokázala předvídat, jakým způsobem ho vyřešit, takže byl pro mě konec jedním velkým překvapením. Doufám, že mě další díly nezklamou, protože se na ně moc těším :-)

Babsie
05. dubna

Nádherná knížka plná napětí, zvratů a emocí. Nejlepší ze série, a film se předlohy dost držel takže také hodnotím kladně:) Všechno co od dystopické knihy chcete!

oluskace
05. dubna

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Výborný příběh a hodně napínavý. Ale do dalších dílů už asi nejdu. Už to nebude takový. Ten konec knížky mě docela zklamal

katushah
24. března

Tento první díl je brilantní. Úplně nový příběh, nový svět a sladká nevědomost, kdo a co, za tím vším stojí. Bohužel další dva díly mi přinesly zklamání, už to bylo úplně něco jiného, bylo tam přehršle věcí navíc a přišlo mi, že to ani chvílema nedává smysl. Takže doporučuji spíše jen tento první díl. :)

Charming
18. března

Viděl jsem film, který se mi líbil a proto jsem se rozhodl přečíst i knížku. Knížka se čte velmi dobře a byl jsem velice nadšený. :)

Horselen
15. března

Přiznám se, že zpočátku mě příběh moc nechytl. Postavy mi byly vesměs do jednoho nesympatické, nebo jsem si přinejmenším neoblíbila ani jediného člověka. Knížka je něco na způsob kombinace Hunger games a Divergence, ale má i svoje osobité kouzlo.
Někde uprostřed jsem začala mít pocit, že se opravdu něco děje a od té chvíle mě stránky držely v napětí.

petatzu
07. února

Vůbec nevím, co si o knize myslet. Možná, že už jsem na podobný žánr dost stará a už to není co bývalo.
Knihu bych doporučila, je zajímavá a je podána "jinak". Ale pro ty, kdo už mají dost všech antiutopistických děl to si bude jedna z těch dalších.

Mystique899
04. února

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem, je totiž strašně napínavá. Naprosto vás to vtáhne do děje.

jani-cka1
31. ledna

Skvělá knížka, výborný příběh, všechno dává smysl. Nejdřív jsem viděla film. z kterého jsem byla nadšená, ale po přečtení knihy jsem zjistila. že se příběhy hodně rozchází. Nemohu posoudit, co je lepší. Do filmu jsem se zamilovala od první chvíle a kniha se mi hodně líbila.

pipetka5566
31. ledna

Jsem fakt ráda, že jsem se nenechala zlákat a přečetal si knížku dřív než viděla film...Naprosto dokonalá kniha.Hltala jsem stránku po stránce a nemohla se odtrhnout :-) Troufám si říct, že jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

Hoodová
30. ledna

Je to ine ako vo filme a je to samozrejme suprové a stoji to za ten čas a prečitať si to

pupak13
05. ledna

Trochu jsem měl strach, že budu hodně srovnávat knihu s filmem, ale nakonec to dopadlo pro obě strany dobře. Kniha příjemně doplňuje film a naopak, takže určitě doporučuji jak film, tak také knihu. Kniha je celkem čtivá a nápad s labyrintem je prostě výborný. Menší mínus bych pouze viděl v konci knihy, kdy mi připadalo, že to autor chce nějak rychle ukončit a řekl bych, že ten závěr zkrátka odflákl, což je škoda. Autor sice nepatří k nejlepším spisovatelům, ale nápad s labyrintem, celkové napětí a dobrá zápletka dělá z téhle knihy bestseller.

RonjaRHermans
02. ledna

Mně kniha přijde výborná, rozhodně nejlepší z trilogie, ostatní díly už mě nijak neuchvátily.

trudoš
21.12.2016

Kombinace Pána much a Rytířů Čtyřiceti ostrovů slibuje opravdu hodně, ale jakoby se autor bál pouštět do větších akcí. Máme tu záhad, že by to pomotalo hlavu i Vašíčkovi, sympatické postavy, které se musí popasovat s ne právě růžovou situací a spletitou zápletku, v níž se nedá odhadnout, co očekávat na další stránce. Přidáte-li tajemno, jež všechno popírá a zpochybňuje, komerční úspěch je prakticky jistý, pakliže zrovna nejste literární antitalent. Což James Dashner rozhodně není. Jen je na můj vkus trošičku líný a věci si záměrně zjednodušuje. Protože vymyslet působivý svět není všechno. A vršit záhadu na záhadu taky ne, když nepřijdete se smysluplným vyústěním.
Takže i když příběh od začátku srší nápady, v důsledku staví na tom, že nikdo nikomu nic neřekne. V závěru pak vysloveně zamrzí neproměněné (ale přitom naznačené) šance na zajímavý zvrat, ale především logika celého příběhu, která jednoduše nehraje. Ale aby se tím čtenář nemusel moc zabývat, román končí, a pokračování příště.

kukacek.k
23.11.2016

Nejdříve jsem si chtěla přečíst knihu a poté se podívat na film. Před otevřením knihy jsem byla nadšená, během čtení si v hlavě vybavovala, jak co vypadá a po poslední stránce jsem zvědavá na film (přinejhorším to bude do dvou hodin sfouknutý). Thomas se mi nezamlouval, byl až moc "super-hero"...

kyticka152
20.11.2016

Wow. Já opravdu nevím, co si mám o této knize myslet. Četla jsem ji docela dlouho, ale hrozně moc mě bavila. Na druhou stranu já tvrdím, že každá kniha má aspoň jednu nudnější část. Někdy jsem si musela dát mezery mezi dalšími kapitolami, ale i přesto všechno bych si tuto knížku ráda přečetla znova, a proto dávám čtyři hvězdičky. A také DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ.

mamzila
01.11.2016

Po Hunger games moje druhá dystopická série. A opět přečteno jedním dechem. Tento žánr postapokalyptické budoucnosti se mi líbí víc a víc. Nápad zavřít skupinu teenegerů do bludiště, ze kterého není úniku a sledovat, co to s nimi udělá, je zajímavý. Nejhorší je asi představa, že lidstvo by něčeho takového bylo klidně schopné. Jsem moc zvědavá na pokračování.

mapet85
31.10.2016

Už pri výbere tejto ďalšej zo série dystopických kníh mi bolo jasné, že je určená mladším čitateľom. To ma ale neodradilo a predsa som po nej siahol. :-) Myšlienka zaujímavá. Kopec chlapcov zavretých v labyrinte, s vymazanou pamäťou snažiacich sa nájsť cestu von. Do toho každý mesiac príde nový chlapec. A tak sa zoznamujeme s hlavným hrdinom Thomasom. Avšak deň na to príde do labyrintu ďalší človek, ale dievča. Keby som mal o 15 rokov menej, tak si poviem : „Wow, to je super kniha.“ Ale nechcem ju degradovať. Teenagerom sa určite páči, ja som však dospel k názoru, že na túto knihu som už dosť mentálne vyspelý a žargón postáv a ich výrazy, napr. flekári, čľup, šrac, ako aj ich citové výlevy mi miestami liezli trošku na nervy. No a pri výraze „Jasná správa“, ktorý sa v knihe ocitol asi 100x sa mi vo vrecku otváral imaginárny nožík. :-) V porovnaní napr. s Hrami o život podstatne slabšie, ale nebol by som to ja, aby som si neprečítal aj pokračovanie a nezistil ako to celé dopadne. :-)

Natka875
30.10.2016

Tato kniha patří mezi mé oblíbené. Navedl mě k ní stejnojmenný film, který mě taktéž nadchnul. Do knihy jsem se začetla a nedokázala se od ní odtrhnout až do úplného konce. Stejně tak to bylo u dalších dílů. Ačkoli jsem příběh znala z filmu, bylo to pro mně velké napětí a očekávání ji číst. Líbila se mi záhada některých postav a organizace ZLOSIN, v dalších dílech se však dozvídáme víc. Objevuje se zde dostatek prostoru poznat jak společenství v Placu funguje a jak přežívají, což se mi moc líbilo. Snad jediným záporem mi přišlo, že kniha nebyla psaná do detailů, které mi ta zkrátka chyběly. Jinak mi však myšlenka autora přišla úžasná.

misamiska
26.10.2016

Kniha se mi moc líbila. Byla to taková oddechovka. V posledních sto stránkách to bylo tak napínavé, že jsem se od toho nedokázal odtrhnout. Jen čtyři hvězdy dávám proto, že jsem tam viděl celkem dost gramatických chyb a několik nesrovnalosí. Například: Alby s Newtem seděli na posteli a Newt a Thomas se posadili na židle.

vodopad152
18.10.2016

Kniha byla nádherná. Děj byl velmi poutavý. Moc jsem si oblíbila Thomase a Newtona. Byli prostě úžasní. Trošku se bojím dalšího dílu, ale určitě si ho přečtu.

vandalka
10.10.2016

Vhodná kniha při nemoci. Je to sice úplně o ničem, ale když budete spolupracovat, může vám to připadat napínavé a pomoci vám překlenout čas choroby. Máme tu velkou skupinu pubertálních kluků, zavřenou ve smrtícím labyrintu. Všechny sociální a intelektuální dovednosti mají netknuté, ale jinak trpí prakticky kompletní amnézií. Pokud hodíte všechno za hlavu, můžete si namlouvat, že vás ZAJÍMÁ, proč tu bandu adolescentů v bludišti honí vražedné polorobotické obludy a co si to různí protagonisté pořád matně vybavují. Být při smyslech, dočíst se to nedonutím, ale autor absenci jakékoli nadstavby udatně maskuje nekonečnou lavinou adrenalinu a akce, takže když plujete s proudem, nemáte čas se věnovat úžasu nad tím, jak moc jednoduché a bezobsažné to je. Za podzimních chřipek jsem za podobné knihy vděčná.

Davina
09.10.2016

Tak jsem se na to těšila a tak mě to zklamalo. Opravdu mě mrzí, že mě ta kniha nechytla. Film je průměrný, ale čekala jsem, že kniha bude úžasná. Opak se stal pravdou... Ty pokusy o originální pojmenování snad úplně všeho se opravdu nepovedly. Je mi líto, za mě tohle opravdu ne.

BarkaS
28.09.2016

Musím se přiznat, že mě to nějak zvlášť nechytlo, připadá mi to takové upatlané, polepené, poskládané. Vlastně dost podobné těm rmutům, co hlavní hrdiny ohrožují.

ivca3710
01.09.2016

Kniha se četla dobře. Byla čtivá, až na nějaké nedostatky, kdy jsem se nudila. První jsem viděla film a taky mi připadal lepší než kniha, ale samotná kniha nebyla špatná. Ale všem fanouškům TMR bych doporučila si knihu přečíst.

monarichter
27.08.2016

Kniha je úžasná! Četla jsem ji bohužel až po, tom co jsem několikrát viděla film (který je jeden z mých nejoblíbenějších), čekala jsem, že hodně částí bude dost předvídatelných, ale strašně jsem se mýlila. Ta kniha byla úplně jiná než film. Hltala jsem, nemohla jsem přestat. Hodněkrát jsem si říkala, že tahle nebo tahle část ve filmu chyběla. Thomas byl vážně dobrá postava. Celkově byli v knize postavy dobře vykresleny. Knihu můžu jen doporučit a nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díl!

knihomolka1607
25.08.2016

Skvěle napínavá kniha, která mi nedala chvilku spát. Po přečtení této knížky jsme musel ahned přejít na další díl. Akce rozhodně nechybí a nějaká lovestory se tam i přimíchá. Vřele doporučuji ! Ale film je propadák...

Nikol18
25.08.2016

Četla jsem dlouho, ale kouzlo knize to nevzalo, protože začátek prostě není moc záživný, musí vás uvést do situace Placerů a ten kdo nemá rád moc složité věci, u knihy nevydrží a je pravda, že se něco pořádně začíná dít až na 200 straně, ale to už k takovýmhle knihám patří. Byla to skvělá kniha a jsem zvědavá na její filmové zpracování, do kterého se pustím.

Alpasstyle
23.08.2016

PERFEKTNÍ... :-) Za mě 5 hvězdiček za autorův nápad. Tohle dílo se čte samo. Z počátku jsou osobností některých hrdinů bezvýrazné, v dalších dílech se dovídáme více. Ale je pravda, že některé postavy jsou skryté a do konce nám budou záhadou, která nás však moc trápit nebude. Nejvíce jde o příběh, který je působivý, už jen pro to, že se jedná o LABYRINT, což je téma, které mě zajímá a je největším důvodem proč tuto knihu mám. Autor mě nezklamal ani náhodou! :-)