Labyrint: Útěk

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180973/labyrint-labyrint-utek-kk5-180973.jpg 4.31497

Labyrint (1.)

The Maze Runner (2009)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Veronika33
včera

Kniha bola skôr priemerná, vyššie hodnotenie je len kvôli tomu, že som pred ňou videla film, ktorý ma bavil a zdal sa mi lepšie spracovaný ako kniha. Štýl písania mi nesadol, mala som problém udržať pozornosť a dočítať ju. Trocha sklamanie, uvidíme čo prinesú ďalšie diely. (Budem ich čítať len kvôli tomu, že ich už vlastním, inak ma to neťahá k nim).

MadamC

Tuto knihu jsem četla až po té, co jsem viděla film, takže jsem si ji tak neužila, ale rozhodně mě bavila. Ale ostatní knihy byly pak o to lepší.

martina.culik

Knižní série Labyrint mě moc bavila - filmové zpracování mě znechutilo. Pokud se vám knihy líbí a máte z nich dobrý pocit, nedoporučuji moc dívat se i na filmy. Pokud přeci jen neodoláte, doporučuji brát je hodně s rezervou. První díl se ještě docela drží knižní předlohy, ale další se začnou bůhví proč docela radikálně odklánět.

witch82

Už keď som knihu kupovala, vedela som že je určená inej vekovej kategórii, ale keďže ja teenage knihy môžem a tých 10€ za trilógiu v jednom zväzku ma nezabilo, kúpila som ju. Za mňa to bola nuda, od začiatku až do konca som sa do čítania musela nútiť..... A ani neviem čím to je.... pravdepodobne autorovým štýlom písania, pretože nápady a zvraty deja boli v podstate zaujímavé.... P.S. vôbec nechápem čo autor sledoval slovníkom flekárov.... pravdepodobne ide o zažitý fakt, že každá čo i len trošku sci-fi, mystery kniha musí mať nutne, aj keď nasilu, svoj jazyk....vytáčalo ma to a obzvlášť tento slovenský preklad mi vypaloval do mozgu dieru....

Safira55

čekala sem vic, ale pěkná

Misan1993

Číst to jako malej, tak na tom ujíždím asi pořádně ;)

Anniie

je to moje nejoblíbenější kniha. Autor ji píše fakt suprově a každy večer jsem si řikala- ted poslední kapitola. Ale nakonec to dopadlo tak že jsem četla až do haleluja...Miluju jak ji autor píše- kažká kapitola je nějakým způsobem otevřená :DD. A i když si myslím že se film držel knížní předlohy tak je kniha mnohem lepší...je taková víc napínavá s každým otočením stránky to bylo lepší a lepší a moc se těším až si knihu přečtu znova. Jsem strašně ráda že jsem na tuto knihu (no nejdřív film ale to je jedno :D) narazila. Fakt super!!! A ostatní díly jsou taky super :DD

kalinkacz

Četla jsem již spoustu dystopií, ale kromě Hunger games mě oslovila tak moc jen tato! Již dlouho jsem nečetla něco, co by mě k sobě tak neskutečně upoutalo a nepustilo! Autor zvolil skvělé hlavní hrdiny, které si čtenář snadno oblíbí a zamiluje.... Kniha pro mě byla opravdu neodložitelná a ihned po dočtení jsem začala zjišťovat, kdy u nás bude přeložen druhý díl, takže za mě skvělé!

markulka

Jsem fanoušek takových žánrů, takže pro mě se Labyrint stal jednou z nejoblíbenějších knížek. Nápad na vytvoření toho obrovského bludiště, které skrývalo i ty nejděsivější noční můry a zároveň mě podobně jako Thomase jistým způsobem přitahovalo, se mi moc líbil, doslova okouzlil. Navíc jsem naprosto nedokázala předvídat, jakým způsobem ho vyřešit, takže byl pro mě konec jedním velkým překvapením. Doufám, že mě další díly nezklamou, protože se na ně moc těším :-)

Babsie

Nádherná knížka plná napětí, zvratů a emocí. Nejlepší ze série, a film se předlohy dost držel takže také hodnotím kladně:) Všechno co od dystopické knihy chcete!

oluskace

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Výborný příběh a hodně napínavý. Ale do dalších dílů už asi nejdu. Už to nebude takový. Ten konec knížky mě docela zklamal

katushah

Tento první díl je brilantní. Úplně nový příběh, nový svět a sladká nevědomost, kdo a co, za tím vším stojí. Bohužel další dva díly mi přinesly zklamání, už to bylo úplně něco jiného, bylo tam přehršle věcí navíc a přišlo mi, že to ani chvílema nedává smysl. Takže doporučuji spíše jen tento první díl. :)

Charming

Viděl jsem film, který se mi líbil a proto jsem se rozhodl přečíst i knížku. Knížka se čte velmi dobře a byl jsem velice nadšený. :)

Horselen

Přiznám se, že zpočátku mě příběh moc nechytl. Postavy mi byly vesměs do jednoho nesympatické, nebo jsem si přinejmenším neoblíbila ani jediného člověka. Knížka je něco na způsob kombinace Hunger games a Divergence, ale má i svoje osobité kouzlo.
Někde uprostřed jsem začala mít pocit, že se opravdu něco děje a od té chvíle mě stránky držely v napětí.

petatzu

Vůbec nevím, co si o knize myslet. Možná, že už jsem na podobný žánr dost stará a už to není co bývalo.
Knihu bych doporučila, je zajímavá a je podána "jinak". Ale pro ty, kdo už mají dost všech antiutopistických děl to si bude jedna z těch dalších.

Mystique899

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem, je totiž strašně napínavá. Naprosto vás to vtáhne do děje.

jani-cka1

Skvělá knížka, výborný příběh, všechno dává smysl. Nejdřív jsem viděla film. z kterého jsem byla nadšená, ale po přečtení knihy jsem zjistila. že se příběhy hodně rozchází. Nemohu posoudit, co je lepší. Do filmu jsem se zamilovala od první chvíle a kniha se mi hodně líbila.

pipetka5566

Jsem fakt ráda, že jsem se nenechala zlákat a přečetal si knížku dřív než viděla film...Naprosto dokonalá kniha.Hltala jsem stránku po stránce a nemohla se odtrhnout :-) Troufám si říct, že jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

Hoodová

Je to ine ako vo filme a je to samozrejme suprové a stoji to za ten čas a prečitať si to

pupak13

Trochu jsem měl strach, že budu hodně srovnávat knihu s filmem, ale nakonec to dopadlo pro obě strany dobře. Kniha příjemně doplňuje film a naopak, takže určitě doporučuji jak film, tak také knihu. Kniha je celkem čtivá a nápad s labyrintem je prostě výborný. Menší mínus bych pouze viděl v konci knihy, kdy mi připadalo, že to autor chce nějak rychle ukončit a řekl bych, že ten závěr zkrátka odflákl, což je škoda. Autor sice nepatří k nejlepším spisovatelům, ale nápad s labyrintem, celkové napětí a dobrá zápletka dělá z téhle knihy bestseller.

RonjaRHermans

Mně kniha přijde výborná, rozhodně nejlepší z trilogie, ostatní díly už mě nijak neuchvátily.

trudoš
21.12.2016

Kombinace Pána much a Rytířů Čtyřiceti ostrovů slibuje opravdu hodně, ale jakoby se autor bál pouštět do větších akcí. Máme tu záhad, že by to pomotalo hlavu i Vašíčkovi, sympatické postavy, které se musí popasovat s ne právě růžovou situací a spletitou zápletku, v níž se nedá odhadnout, co očekávat na další stránce. Přidáte-li tajemno, jež všechno popírá a zpochybňuje, komerční úspěch je prakticky jistý, pakliže zrovna nejste literární antitalent. Což James Dashner rozhodně není. Jen je na můj vkus trošičku líný a věci si záměrně zjednodušuje. Protože vymyslet působivý svět není všechno. A vršit záhadu na záhadu taky ne, když nepřijdete se smysluplným vyústěním.
Takže i když příběh od začátku srší nápady, v důsledku staví na tom, že nikdo nikomu nic neřekne. V závěru pak vysloveně zamrzí neproměněné (ale přitom naznačené) šance na zajímavý zvrat, ale především logika celého příběhu, která jednoduše nehraje. Ale aby se tím čtenář nemusel moc zabývat, román končí, a pokračování příště.

kukacek.k
23.11.2016

Nejdříve jsem si chtěla přečíst knihu a poté se podívat na film. Před otevřením knihy jsem byla nadšená, během čtení si v hlavě vybavovala, jak co vypadá a po poslední stránce jsem zvědavá na film (přinejhorším to bude do dvou hodin sfouknutý). Thomas se mi nezamlouval, byl až moc "super-hero"...

kyticka152
20.11.2016

Wow. Já opravdu nevím, co si mám o této knize myslet. Četla jsem ji docela dlouho, ale hrozně moc mě bavila. Na druhou stranu já tvrdím, že každá kniha má aspoň jednu nudnější část. Někdy jsem si musela dát mezery mezi dalšími kapitolami, ale i přesto všechno bych si tuto knížku ráda přečetla znova, a proto dávám čtyři hvězdičky. A také DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ.

mamzila
01.11.2016

Po Hunger games moje druhá dystopická série. A opět přečteno jedním dechem. Tento žánr postapokalyptické budoucnosti se mi líbí víc a víc. Nápad zavřít skupinu teenegerů do bludiště, ze kterého není úniku a sledovat, co to s nimi udělá, je zajímavý. Nejhorší je asi představa, že lidstvo by něčeho takového bylo klidně schopné. Jsem moc zvědavá na pokračování.

mapet85
31.10.2016

Už pri výbere tejto ďalšej zo série dystopických kníh mi bolo jasné, že je určená mladším čitateľom. To ma ale neodradilo a predsa som po nej siahol. :-) Myšlienka zaujímavá. Kopec chlapcov zavretých v labyrinte, s vymazanou pamäťou snažiacich sa nájsť cestu von. Do toho každý mesiac príde nový chlapec. A tak sa zoznamujeme s hlavným hrdinom Thomasom. Avšak deň na to príde do labyrintu ďalší človek, ale dievča. Keby som mal o 15 rokov menej, tak si poviem : „Wow, to je super kniha.“ Ale nechcem ju degradovať. Teenagerom sa určite páči, ja som však dospel k názoru, že na túto knihu som už dosť mentálne vyspelý a žargón postáv a ich výrazy, napr. flekári, čľup, šrac, ako aj ich citové výlevy mi miestami liezli trošku na nervy. No a pri výraze „Jasná správa“, ktorý sa v knihe ocitol asi 100x sa mi vo vrecku otváral imaginárny nožík. :-) V porovnaní napr. s Hrami o život podstatne slabšie, ale nebol by som to ja, aby som si neprečítal aj pokračovanie a nezistil ako to celé dopadne. :-)

Natka875
30.10.2016

Tato kniha patří mezi mé oblíbené. Navedl mě k ní stejnojmenný film, který mě taktéž nadchnul. Do knihy jsem se začetla a nedokázala se od ní odtrhnout až do úplného konce. Stejně tak to bylo u dalších dílů. Ačkoli jsem příběh znala z filmu, bylo to pro mně velké napětí a očekávání ji číst. Líbila se mi záhada některých postav a organizace ZLOSIN, v dalších dílech se však dozvídáme víc. Objevuje se zde dostatek prostoru poznat jak společenství v Placu funguje a jak přežívají, což se mi moc líbilo. Snad jediným záporem mi přišlo, že kniha nebyla psaná do detailů, které mi ta zkrátka chyběly. Jinak mi však myšlenka autora přišla úžasná.

misamiska
26.10.2016

Kniha se mi moc líbila. Byla to taková oddechovka. V posledních sto stránkách to bylo tak napínavé, že jsem se od toho nedokázal odtrhnout. Jen čtyři hvězdy dávám proto, že jsem tam viděl celkem dost gramatických chyb a několik nesrovnalosí. Například: Alby s Newtem seděli na posteli a Newt a Thomas se posadili na židle.

vodopad152
18.10.2016

Kniha byla nádherná. Děj byl velmi poutavý. Moc jsem si oblíbila Thomase a Newtona. Byli prostě úžasní. Trošku se bojím dalšího dílu, ale určitě si ho přečtu.

vandalka
10.10.2016

Vhodná kniha při nemoci. Je to sice úplně o ničem, ale když budete spolupracovat, může vám to připadat napínavé a pomoci vám překlenout čas choroby. Máme tu velkou skupinu pubertálních kluků, zavřenou ve smrtícím labyrintu. Všechny sociální a intelektuální dovednosti mají netknuté, ale jinak trpí prakticky kompletní amnézií. Pokud hodíte všechno za hlavu, můžete si namlouvat, že vás ZAJÍMÁ, proč tu bandu adolescentů v bludišti honí vražedné polorobotické obludy a co si to různí protagonisté pořád matně vybavují. Být při smyslech, dočíst se to nedonutím, ale autor absenci jakékoli nadstavby udatně maskuje nekonečnou lavinou adrenalinu a akce, takže když plujete s proudem, nemáte čas se věnovat úžasu nad tím, jak moc jednoduché a bezobsažné to je. Za podzimních chřipek jsem za podobné knihy vděčná.