Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.76378

Harry Potter (3.)

01. prosince

Další skvělý díl

Dardos
27. listopadu

Vyborny :) za me zatim nejlepsi dil.. bavila me postava Lupina, ten mi byl hrozne sympaticky. Doufam, ze se s in v dalsich dilech jeste setkam.. a u Blacka to plati stejnw. Kdo me neustale irituje je Snape, ale bez toho by to asi neslo, no. Takze se s tim smirim :)

Asheen
14. listopadu

Můj nejmilovanější Harry. Byť film mě hodně zklamal (hlavně Sirius), ke knize se vracím ráda, ať v papírové nebo v audio verzi. Když jsem ji četla poprvé, museli mi nosit jídlo do pokoje až pod ruku, jinak bych ani nejedla :) Stále ještě zdaleka ne tak temné jako od pětky dál, stále ještě magicky nevinné a přitom přitažlivě tajuplné.

medvídě
10. listopadu

Tohle je upřímně můj nejoblíbenější díl. I po filmové stránce. Jen škoda, že největší akce se dějí až ke konci knihy a do té doby je to celkem klidný proud ..
A je znát, že ve filmu dost věcí chybí a i těch zásadních. Kniha mi dodává lepší pohled na tento kouzelnický svět a souvislosti, které jsou ve filmu jen naznačeny, ale člověk by si jich ani nijak nevšiml.

natkaf
05. listopadu

Tenhle díl mi přišel lepší, než oba předchozí. Nejspíš proto, že příběh už není zdaleka tak pohádkovým, ale stává se spíše temným. Také se dozvídáme mnohem více o smrti Harryho rodičů. Objevuje se tu spousta nových postav, které bezpochyby zamíchají dějem (hlavně Lupin a Sirius) a to odhalení na konci... Konečně se mi i podařilo pořádně přijít na chuť autorčina stylu psaní. S chutí na další díly

Beltrix
05. listopadu

V tomto díle se příběh rozvíjí po všech stránkách - postavy dospívají, noví hrdinové se objevují, atmosféra temní. Vězeň z Azkabanu mě prostě baví, především díky tomu, že se na scéně konečně objevují zajímavé postavy (především Sirius, ale částečně i Lupin, trochu více a jinak se projevuje i Snape). Mou nejoblíbenější scénou je bezpochyby Sirusovo a Remusovo setkání v Chroptící chýši. Celkově jsem dospěla k závěru, že ty liché díly z HP mám tak nějak radši. Těžko říct proč.

Ajvet

Tenhle díl je pro mě bezkonkurenčně nejlepší! Plný zvratů, nových postav, které si nemůžete nezamilovat. :-)

Rowlingová prostě umí.

jerry04

Tenhle díl je zajímavý, ukazují se nové věci a hodně toho je odhaleno, nejvíc se mi líbil profesor Lupin.

Arya26

Když se zamýšlím, tak se mi zatím nejvíc líbil Vězeň z Azkabanu. Příběh se začal rozvjíjet a dostávat trojrozměrný nádech. Šíleně jsem si oblíbila postavy Siriuse Blacka a Remuse Lupina. Určitě by byly zajímavé třeba nějaké povídky ze školních dob Harryho rodičů. Příběh nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček.

leny.wood

Pomalu ale jistě se příběh dostává z kategorie "čtení pro děti". Věci nabírají temnější stránku, čtivost nabírá na obrátkách. Vlastně ani nemám co dalšího napsat, protože jestliže jste přečetli předchozí dva díly, předpokládám, že jedete dál...

Ayen

Třetí díl je můj nejoblíbenější, jak film tak teď i knížka. Kniha mě hlavně úžasně překvapila tím, že se dozvím víc věcí, které ve filmu nejsou. Prostě úžasný.

krista_

Úžasně sepsaná kniha která se čte jedním dechem. Určitě je o hodně lepší než film, protože se tam dozvíte více věcí. Myslím že už to ani jinak okomentovat nejde, a také nejde i jinak hodnotit než pěti hvězdičkami :)

wendulka0502

Nebudu to dlouho okecávat, prostě se mi knížka moc a moc líbila. Jdu na další díl :)

Elis2

Opět to byla pěkná kniha. Líbilo se mi, že jsem se konečně dozvěděla i něco pořádného, co jsem neznala z filmu. Narážím teď na autory Pobertova plánku. Jediné co mi trochu scházelo, bylo trochu více akce před koncem. Přesto doporučuji a těším se na dalšív díl.

laepus

Můj poslední celý přečtený Potter. Když jsem pak začal číst čtyřku, tak se to nedalo, bylo už to tak zbytečně rozplizlé a podrobné, že to ztrácelo grády a tah na bránu. Ten tady je obrovský. Nejlepší je, že tak za polovinou knihy už vlastně končí celý děj a já si říkal, kam se to bude dál vyvíjet a prásk! SPOILER - celé se to projede ještě jednou a tak jak to viděly postavy z jiné perspektivy. Krásné hrátky s časem, s postavami, s minulostí postav.

Tess.96

Četlo se to vážně krásně a navíc mi kniha dala spoustu odpovědí na otázky, které jsem během sledování filmu měla a je škoda, že některé scény z knihy se ve filmu neobjevili, protože by to vysvětlilo hodně nejasností, ale i tak skvěle napsané a čtivé.

Mari00

Můj nejpblýbenější díl z celé této série. A to nejen jako kniha. Myslím, že v tomto díle bylo vše nejvýraznější a originální oproti ostatním dílům. Ale je teda pravda, že tento komentář píšu už dost dlouho po tom, co jsem knihu četla a každý na to může mít jiný názor.

withoutchild

Výborné čtení, krásně to odsýpá a čte se to v podstatě samo. K příběhu nemám větších vítek, kromě pár, jaksi organizačních věcí. Netuším, proč v každém dílu musíme dokola číst, jak Harry přišel k jizvě, pravidla famfrpálu nebo rozdělení do kolejí... Přijde mi to trochu otravné, a odbočuje to od děje. Druhou výtku mám ke stylu - nemůžu se ubránit pocitu, že Rowlingová měla dopředu dáno, že to má mít 400 stran, a na straně 360 si uvědomila, že už jí mnoho nezbývá a musí tam narvat nějak ten finiš. Takže než by příběh gradoval od půlku, tak se to tak nějak táhne, a pak honem honem konec. Ale možná je to jen můj pocit.

Verča91

Tenhle díl patří mezi mé oblíbené díly a Harry se poprvé dozvídá něco více o smrti svých rodičů

Pazďa

Jelikož teď recenzuju hodně HP po sobě nemám co dodat, jeden z top dílů této kouzelnické série (můj druhý nejoblíbenější) tak tam těch 5 hvězdiček házím bez přemýšlení, jděte do toho.

eva4036

Můj nejoblíbenější díl, ale možná to bude tím, že jsem až trochu blázen do Pobertů a v tomhle díle se konečně objeví Sirius a Remus a hlavně Harry se konečně něco víc dozví o svém tátovi. Ráda se k němu vracím :)

Leenah

Třetí díl mé oblíbené knižní série :)

pomiko

krásná kniha

JosefW

Z filmové série mám třetí díl Harryho dobrodružství asi nejraději, nicméně poté, co jsem přečetl knihu, si dovolím tvrdit, že na ni ani z daleka nemá. Všechny nedostatky, jenž bych tu a tam nalezl u předešlých dvou dílů, sem tu snad ani nemohl spatřit. I když víte, jak vše dopadne, i přes to mne četba velmi bavila. A hlavně, nikdy bych nevěřil tomu, že by famfrpálový zápas mohl být v knize tak napínavý! :-)

Tooomik

Po prvních dvou dílech se mnohé znatelně mění. Harry, Ron a Hermiona rostou a to je znát na jejich chování.

Nové postavy jsou super a Severus Snape se opět vybarvil jako povrchní člověk, který ze všeho nejvíc myslí hlavně na sebe. Oblíbil jsem si profesorku Trelawneyovou, která mě zaujala a občas i rozesmála svým charakterem. Sirius a Lupin ale vedou.

Nejraději jsem ale na tomto díle, v pořadí již třetím, měl to, že na rozdíl od předešlých dvou je v něm ukryta síla přátelství a to, že ne vše dopadne tak, jak bychom si představovali.

danny_21

V Bradavicích se přiostřuje, hlavní postavy i děj se posouvají k trochu temnějšímu pojetí a nakonec nevadí absence samotného Pána zla, no však víte koho ... Bohatší a zašmodrchanější děj, několik nových, důležitých postav, vlastně samá pozitiva. Další Harryho dobrodrůžo nevyhnutelné - 90 %

ELMA

Z celé sedmidílné ságy je Vězeň z Azkabanu můj nejoblíbenější a podle mě i nejlíp napsaný díl. Hysterie kolem Harryho Pottera ještě nebyla tak velká, takže Rowlingová měla čas příběh psát a věnovat se mu a je to hodně znát.

Apollka

Vězeň z Azkabanu je jeden z nejlepších dílů Harryho Pottera. Přestože se v knize neobjevuje ani vzpomínka na lorda Voldemorta, má krásnou zápletku. Čtenáři se opět dozvědí něco o Harryho minulosti. Například se vyjasní scéna z první kapitoly, kdy Hagrid přiveze malého Harryho na motorce, kterou, jak sám řekl mu ,, pučil Sirius Black. Von je z toho chudák hrozně vynervovanej, dokonce řikal, že už ji nebude ani potřebovat,''.

Pro Harryho je představa, že konečně bude moci opustit tetu a strýce a nastěhovat se ke kmotrovi skutečně úžasná, ale když Červíček uteče, Sirius, který se už v Harryho očích očistil se bude muset dál skrývat...

Houbař

Jediný díl kde se ani jako člověk ani jako vzpomínka neobjeví lord Voldemort, a i přestože tam není Voldemort, je tam zase dokonalá zápletka mezi Harrym a Siriusem a má to víc stran než předchozí dva, takže je toho tam díkybohu víc :)

Dep8

Unikátní počin... Rowlingová vzala už potřetí ten samý koncept a i napotřetí to funguje na výbornou. Dokonce předešlé dva díly ještě výrazně překonala, a to prakticky ve všem. Jde o první díl, ze kterého už je jasně patrný vývoj dětských postav. Ty dorostly k hranici puberty, což je znát jak na jejich jednání, tak na místy agresivnější mluvě. A spolu s nimi dospívá i příběh. Napětí sice nechybělo ani v minulých dílech, ale tam se ještě díky pohledu naivníma dětskýma očima nebylo o koho bát. To Vězeň z Azkabanu už je jiná třída - odpudiví mozkomorové s vizáží Tolkienových nazgúlů jako by vypadli z poctivého hororu. Opravdovým triumfem jsou ale nové postavy v čele s tajemným profesorem Lupinem a především démonickým Siriem Blackem, který do příběhu vnáší nejen strach, ale také nejasnou osudovost. Třetí Harry Potter je zkrátka fenomenální. Je mistrně napsaný, napínavý od začátku do konce a má hned několik vrcholů, z nichž ten finální je tak chytrý a nepředvídatelný, až mi po dočtení bylo trapně, jak dlouho jsem Rowlingovou podceňovala.