Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.77019

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

bararich8
předevčírem

Stejně super čtení jako jednička a dvojka. Luxus!

YvLeZa

Z třetího dílu mám smíšené pocity. Možná je to tím, že jsem ovlivněna filmem, protože v knize je toho hodně jinak. Nicméně mě tento díl moc nebavil, někdy tam byly až zbytečné popisy. Harry mi někdy připadal až moc drzý. Rozhodně zatím za mě nejslabší díl ze třech prvních.

Angelikaclaire

Skvělá kniha

Richisa

Jeden z nejlepších dílů jako film mám asi nejraději, kniha je pro mne asi lepší 4
Nejkrásnější je asi Klofan, ve filmu se mi nelíbí ztvárnění vlkodlaka. Naopak vrba mlátička je hezčí než ve dvojce. Kniha každopádně boží.

Etule

Třetí díl Harryho je můj nejoblíbenější, protože se na scénu dostávají mé dvě milované postavy. Sirius Black a Remus Lupin. Myslím, že nemusím zdůrazňovat, jak autorku nenávidím, za to co udělala.
Nicméně jsem Harryho samozřejmě četla, ale už to pár let bude, tak jsem se rozhodla si udělat takový re-reading. Vlastně spíš re-poslech, protože jsem ho poslouchala jako audio knihu. Člověk má spíše zažité filmy, protože ty si prostě může pustit kdykoliv i jako doprovod k uklízení, vaření či jiné takovéhle činnosti. Kdežto s knihami je to jinak. Přesto mě překvapilo, jak je kniha oproti filmu jiná. Jistě základní myšlenku zachovali, ale v knize je toho tolik, co se do filmu nevešlo. Tolik skvělý scén, dialogů, vtipu.
Jako příklad musím uvést následující:
"Byla to vaše hlava, Pottere. Vznášel se ve vzduchu."
Následovalo dlouhé ticho.
"Možná by si měl Malfoy zajít za madam Pomfreyovou," mínil nakonec Harry. "Jestli má takovéhle vidiny."
"Co měla vaše hlava, co pohledávat v Prasinkách, Pottere?" otázal se tiše Snape. "Vaší hlavě není vstup do Prasinek povolen. Žádné části vašeho těla, není vstup do Prasinek povolen."
Tohohle se ve filmu nedočkáte. :) Je ale pravda že v případě Harryho uznávám filmy i knihy. Ačkoliv, což je snad samozřejmostí, knihy jsou prostě lepší.
Ještě musím dodat, že mi ve filmu chybí scéna s Hypogryfy na první hodině Hagrida. Vidět jich hned několik by byl určitě úžasný zážitek. :)

Michalka98

Tento díl Harryho Pottera zbožňuji nejvíce díky naprosto skvělé postavě Siriuse Blacka. Ani nevím proč, ale jeho jsem si zkrátka nejvíce zamilovala. Má totiž v sobě opravdu něco okouzlujícího a navíc je nadějí pro Harryho.

EvikU.

Po dvou dílech už jsem věděla, že budu pokračovat do konce série. Před paní Rowlingovou smekám, její knihy určené dětem baví i dospělé.

Heisenberg

Po Relikviích smrti, nejlepší a nejtemnější knížka z celé série, a jedna z nejlepších knížek všech dob. Zde už to není ta pohádka jako na začátku, ale temná fantasy. Taky se zde objeví moje velmi oblíbené cestování v čase, což je vyvrcholení této knihy. A taky se zde objeví moje nejoblíbenější postava - Sirius Black.

Tynule

Už dnes vím, že se čtením Harryho Pottera jsem neměla váhat a vzít o ihned do rukou, když se dostavil na náš trh knih.
Film oproti knize je nepřesný a hodně scén mi chybí. Začala jsem číst Harryho od zadu, to posledním a nejnovějším díle, které mi hodně připomínalo toto z důvodu řešení otce a jeho přátel.
Za mě doporučuji. Není špatné si odletět na pár vteřin - minut - hodin - dnů do Bradavic školy čar a kouzel a strávit tam dobrodružství.
Mějte se pěkně a třeba se tam potkáme :)

katushah

První dva díly jsou spíše pro děti, tady už to začíná mít dospělejší děj. Navíc se mi moc líbí nápad vracení se v čase. Mám doma dokonce kopii toho zlatého obraceče času z filmu. Bohužel čas vrátit neumí, ale vypadá identicky. Tento díl je prostě srdcovka, jeden z nejlepších z HP.

PeťkaW.

Oproti dvojce došlo ve třetím dílu k obrovskému vývoji. A to jak dějovém, tak i ve stylu vyprávění a psaní. JK si tu krásně pohrála s detaily, které ale byly ve výsledku jedny z nejdůležitějších motivů (Pobertův plánek, převraceč času a další). Třetí díl mě opravdu bavil a užívala jsem si každou stránku.

Kiwi24

Tak akorát. Něco, zápletka, konec. Super.

Aniday

neuvěřitelné, jak celý příběh dokáže autorka na samém konci totálně zamotal 8)

anýžalka

Je to prostě Rowlingová a Harry Potter je to boží tento díl je můj nrjoblíbenější

dancadragneel

Třetí knihu jsem četla s radostí, poněvadž filmově je pro mě tento díl nejkrásnější. No knižně trochu zklame, ale přesto je skvělý. Rozhodně nejvíc je skvělé že Křivonožka je tu důležitý.

Berken

Můj asi nejoblíbenější díl. Po prvních dvou dílech které ( ač byly krásné) byla to spíše taková pohádka, seznamování se z Bradavicemi. Teď se konečně dostáváme do pořádného světa fantasy. Bohužel jsem první viděl film takže mě zápletka tolik nepřekvapila, ale v knize je to zase něco jiného.

Teribookoholik

Co na to říct. Je to čtivé, je to originální a hlavně to je totálně boží! Nemám slov, Rowlingová se oproti prvním dvěma dílům překonala! Boží, můj nejoblíbenější díl vůbec! :)

PetraVášová

K přečtení Harryho jsem se dostala až po několikátém zhlédnutí filmů. Proto jsem děj velmi porovnávala s filmem. U prvních dvou knih jsem si říkala, že ve filmech chybí pár drobných detailů, což se dá očekávat. U téhle knihy mi ale přišlo, že film byl pouze inspirací, protože se mi zdálo, že necelá polovina knihy ve filmu úplně chybí. A to nemyslím nějaké detaily, ale i pro mě podstatné části, které celý děj staví na úplně jinou úroveň. To je asi důvod proč tenhle díl ve filmovém zpracování nepatří mezi mé oblíbence, ale kniha si mě úplně získala.

stepankoby1

Skvělá jízda s napínavým dějem, skvělými postavami i dějem v pozadí. :) 100 % | Přečtené 1× v češtině, 1× v angličtině

Vlastula.P

Oproti filmovému provedení, kde mě tenhle díl tak neučaroval, je knížka z prvních tří dílů pro mně nejlepší.

Anonym11

Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola a nikdy neomrzí. Moje nejoblíbenější kniha i film této skvělé série.

Zornaddie

Velmi pěkná kniha. Moje další srdcovka. Jako vlastně celá série.

Louie94

Zřejmě budu muset změnit hodnocení u prvního dílu, protože jestli ten byl za 5 hvězdiček, tak tenhle by jich měl dostat 6.
Neustále se něco dělo a myslím že by neuškodilo knížku ještě trochu natáhnout, jelikož na konci byla lehce uspěchaná. Nebo mě se to tak alespoň zdálo.
Jinak ale skvělé čtivo, které jsem hltala každou jízdu a kdyby se mi skoro na konci nerozbila čtečka, měla bych ji možná dočtenou i dříve.
Nádherně v tomto díle vyniká Hermionina postava a charakter, jelikož, ikdyž jsou na ni její přátelé 24/7 naštvaní, ona stále myslí na jejich dobro, i přes svůj šíleně nabitý režim.
Stejně tak tam i pěkně vynikl Ron, celkově se mi zdá že jim Rowlingová v tomhle dala o hodně víc místa, což si určitě zaslouží, alespoň se to neustále netočí jenom kolem našeho nejistého Harryho.
Sečteno, podtrženo, prozatím nejlepší díl.

Juri81

Jako u většiny i u mě Vězeň z Azkabanu nastartoval přeměnu, z dětského bezstarostného světa do světa zodpovědnosti a plného nebezpečí. Změnu u mě ale Rowlingová dotáhla úspěšně do konce až v následujícím díle, který je pro mě přelomovou knihou celé série.

Ajinka126

Vezeň z Azkabanu je pro mě přelomový díl. Není to už ryze dětská kniha čar a kouzel, jako tomu bylo u prvních dvou dílů, ale je to vysvělý příběh, který se by mohl hrdě utkat s kdekajakým slavým sci-fi trhákem. Bravo pro Rowlingovou za to, jak náročný úkol si s cestování časem vzala a ještě větší bravo za to, že to zvládla na jedničku a nezamotala se do toho. Úžasný díl, úžasný Harry, úžasná Rowlingová.

Nikiny

Spokojenost, další skvělý díl.

Sárče

Nejlepší Harry Potter. Ale film nedával smysl.

Irsaf

Zatím nejlepší :)

brzda.

Moje druhá nejoblíbenější.

slaska77

Po přečtení každého dílu mám vždy silný pocit, že se mi zase otevřel nějaký nový kouzelnický obzor. Zatím postupujeme se syny systematicky od 1. dílu a až po přečtení si pouštíme filmy, zde akorát syny zklamala absence famfrpálu ve filmu, ale jinak to bylo skvělé, jak kniha, tak film. Mám trochu starost, co budeme číst, až Harryho dočteme, jestli budou moji kluci ochotní vůbec na něco jiného přestoupit. Kouzelné.