Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.76929

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

katushah
předevčírem

První dva díly jsou spíše pro děti, tady už to začíná mít dospělejší děj. Navíc se mi moc líbí nápad vracení se v čase. Mám doma dokonce kopii toho zlatého obraceče času z filmu. Bohužel čas vrátit neumí, ale vypadá identicky. Tento díl je prostě srdcovka, jeden z nejlepších z HP.

PeťkaW.

Oproti dvojce došlo ve třetím dílu k obrovskému vývoji. A to jak dějovém, tak i ve stylu vyprávění a psaní. JK si tu krásně pohrála s detaily, které ale byly ve výsledku jedny z nejdůležitějších motivů (Pobertův plánek, převraceč času a další). Třetí díl mě opravdu bavil a užívala jsem si každou stránku.

Kiwi24

Tak akorát. Něco, zápletka, konec. Super.

Aniday

neuvěřitelné, jak celý příběh dokáže autorka na samém konci totálně zamotal 8)

anýžalka

Je to prostě Rowlingová a Harry Potter je to boží tento díl je můj nrjoblíbenější

dancadragneel

Třetí knihu jsem četla s radostí, poněvadž filmově je pro mě tento díl nejkrásnější. No knižně trochu zklame, ale přesto je skvělý. Rozhodně nejvíc je skvělé že Křivonožka je tu důležitý.

Berken

Můj asi nejoblíbenější díl. Po prvních dvou dílech které ( ač byly krásné) byla to spíše taková pohádka, seznamování se z Bradavicemi. Teď se konečně dostáváme do pořádného světa fantasy. Bohužel jsem první viděl film takže mě zápletka tolik nepřekvapila, ale v knize je to zase něco jiného.

Teribookoholik

Co na to říct. Je to čtivé, je to originální a hlavně to je totálně boží! Nemám slov, Rowlingová se oproti prvním dvěma dílům překonala! Boží, můj nejoblíbenější díl vůbec! :)

PetraVášová

K přečtení Harryho jsem se dostala až po několikátém zhlédnutí filmů. Proto jsem děj velmi porovnávala s filmem. U prvních dvou knih jsem si říkala, že ve filmech chybí pár drobných detailů, což se dá očekávat. U téhle knihy mi ale přišlo, že film byl pouze inspirací, protože se mi zdálo, že necelá polovina knihy ve filmu úplně chybí. A to nemyslím nějaké detaily, ale i pro mě podstatné části, které celý děj staví na úplně jinou úroveň. To je asi důvod proč tenhle díl ve filmovém zpracování nepatří mezi mé oblíbence, ale kniha si mě úplně získala.

stepankoby1

Skvělá jízda s napínavým dějem, skvělými postavami i dějem v pozadí. :) 100% | Přečtené 1× v češtině, 1× v angličtině

Vlastula.P

Oproti filmovému provedení, kde mě tenhle díl tak neučaroval, je knížka z prvních tří dílů pro mně nejlepší.

Anonym11

Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola a nikdy neomrzí. Moje nejoblíbenější kniha i film této skvělé série.

Zornaddie

Velmi pěkná kniha. Moje další srdcovka. Jako vlastně celá série.

Louie94

Zřejmě budu muset změnit hodnocení u prvního dílu, protože jestli ten byl za 5 hvězdiček, tak tenhle by jich měl dostat 6.
Neustále se něco dělo a myslím že by neuškodilo knížku ještě trochu natáhnout, jelikož na konci byla lehce uspěchaná. Nebo mě se to tak alespoň zdálo.
Jinak ale skvělé čtivo, které jsem hltala každou jízdu a kdyby se mi skoro na konci nerozbila čtečka, měla bych ji možná dočtenou i dříve.
Nádherně v tomto díle vyniká Hermionina postava a charakter, jelikož, ikdyž jsou na ni její přátelé 24/7 naštvaní, ona stále myslí na jejich dobro, i přes svůj šíleně nabitý režim.
Stejně tak tam i pěkně vynikl Ron, celkově se mi zdá že jim Rowlingová v tomhle dala o hodně víc místa, což si určitě zaslouží, alespoň se to neustále netočí jenom kolem našeho nejistého Harryho.
Sečteno, podtrženo, prozatím nejlepší díl.

Juri81

Jako u většiny i u mě Vězeň z Azkabanu nastartoval přeměnu, z dětského bezstarostného světa do světa zodpovědnosti a plného nebezpečí. Změnu u mě ale Rowlingová dotáhla úspěšně do konce až v následujícím díle, který je pro mě přelomovou knihou celé série.

Ajinka126

Vezeň z Azkabanu je pro mě přelomový díl. Není to už ryze dětská kniha čar a kouzel, jako tomu bylo u prvních dvou dílů, ale je to vysvělý příběh, který se by mohl hrdě utkat s kdekajakým slavým sci-fi trhákem. Bravo pro Rowlingovou za to, jak náročný úkol si s cestování časem vzala a ještě větší bravo za to, že to zvládla na jedničku a nezamotala se do toho. Úžasný díl, úžasný Harry, úžasná Rowlingová.

Nikiny

Spokojenost, další skvělý díl.

Sárče

Nejlepší Harry Potter. Ale film nedával smysl.

Irsaf

Zatím nejlepší :)

brzda.

Moje druhá nejoblíbenější.

slaska77

Po přečtení každého dílu mám vždy silný pocit, že se mi zase otevřel nějaký nový kouzelnický obzor. Zatím postupujeme se syny systematicky od 1. dílu a až po přečtení si pouštíme filmy, zde akorát syny zklamala absence famfrpálu ve filmu, ale jinak to bylo skvělé, jak kniha, tak film. Mám trochu starost, co budeme číst, až Harryho dočteme, jestli budou moji kluci ochotní vůbec na něco jiného přestoupit. Kouzelné.

stepa7

Moje nejoblíbenější Potterovka. Jsem rád že tam Sirius a hipogryf Klofan nezemřeli nespravedlivou smrtí.

martas006

Prostě Harry Potter, celá série je super a tady se mi líbila postava Siriuse Blacka. Chvílemi jsem se dokonce bála :D

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

DUNIKO

SUPER.SKVĚLÝ.ÚŽASNÝ.

KacenkaS

Můj absolutně nejoblíbenější !!! díl, knižní i filmový. Remus Lupin, Pobertův plánek, Patronovo zaklínadlo, ostřejší Severus Snape, odvázanější Hermiona, kvarteto Červíček, Náměsíčník, Dvanácterák a Tichošlápek ♥, a hlavně, moje nejoblíbenější postava z celé série, Sirius Black ♥♥♥♥♥♥. Už od začátku vás příběh hned vtáhne do děje - prázdniny u "laskavé" tetičky a "milého" strýčka, seznámení s šíleným vrahem, návrat do Bradavic, čtete, čtete, a najednou je konec. A že to byl teda povedený konec. Posledních asi 100 stránek jsem snad ani nedutala a četla, abych se dozvěděla odpovědi na otázky, které mi vířily v hlavě. Potom ten super tríček s časem a záchrana více než jednoho života a tadá... máme tu tu nejlepčejší knížku na světě ♥♥

candy72
31.12.2016

Co říct. První dva díly jsem měla přečteny za chvilku, pak jsem je však odložila a dlouho se k nim nevracela. Teď před Vánoci jsem je někde vyhrabala a začala jsem se zajímat o to, jak to pokračovalo. Třetí díl jsem začala číst na Štědrý den večer a neodrtrhla jsem se od toho, doslova. Knížku jsem skoro nedala z ruky a když už kvůli neodkladným záležitostem ano, měla jsem pořád nutkání se znovu začíst. Dočetla jsem ji už 25. Večer, tak mě to chytlo. Z prvních třech dílů, co mám zatím přečteno je tenhle jednoznačně nejlepší a až po tomhle dílu jsem si začala připadat jako fanošek Harryho Pottera. Doporučuji :)

Spoiler:
Po dočtení mi bylo strašně líto Siriuse, který mohl být na svobodě, Lupina, který kvůli Snapeově nenávisti musel odejít, i Harryho, který konečně mohl mít domov. Říkala jsem si: "proč se to nemohlo stát o den dřív, Lupin by se neproměnil a Červíček neutekl". Škoda, no.

Charme
26.12.2016

Další z fenomenálních počinů JKR . Dětská kniha pro dospělé .

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

Princezna22
20.12.2016

Hodně povedený díl. Četlo se to strašně rychle a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Opravdu lepší než filmové spracovani.. Krásné!! Jen Snape mi prošel dost nesimpaticky a to ho jibak man opravdu moc ráda :-D...