Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.76818

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

Anonym11

Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola a nikdy neomrzí. Moje nejoblíbenější kniha i film této skvělé série.

Zornaddie

Velmi pěkná kniha. Moje další srdcovka. Jako vlastně celá série.

Louie94

Zřejmě budu muset změnit hodnocení u prvního dílu, protože jestli ten byl za 5 hvězdiček, tak tenhle by jich měl dostat 6.
Neustále se něco dělo a myslím že by neuškodilo knížku ještě trochu natáhnout, jelikož na konci byla lehce uspěchaná. Nebo mě se to tak alespoň zdálo.
Jinak ale skvělé čtivo, které jsem hltala každou jízdu a kdyby se mi skoro na konci nerozbila čtečka, měla bych ji možná dočtenou i dříve.
Nádherně v tomto díle vyniká Hermionina postava a charakter, jelikož, ikdyž jsou na ni její přátelé 24/7 naštvaní, ona stále myslí na jejich dobro, i přes svůj šíleně nabitý režim.
Stejně tak tam i pěkně vynikl Ron, celkově se mi zdá že jim Rowlingová v tomhle dala o hodně víc místa, což si určitě zaslouží, alespoň se to neustále netočí jenom kolem našeho nejistého Harryho.
Sečteno, podtrženo, prozatím nejlepší díl.

Juri81

Jako u většiny i u mě Vězeň z Azkabanu nastartoval přeměnu, z dětského bezstarostného světa do světa zodpovědnosti a plného nebezpečí. Změnu u mě ale Rowlingová dotáhla úspěšně do konce až v následujícím díle, který je pro mě přelomovou knihou celé série.

Ajinka126

Vezeň z Azkabanu je pro mě přelomový díl. Není to už ryze dětská kniha čar a kouzel, jako tomu bylo u prvních dvou dílů, ale je to vysvělý příběh, který se by mohl hrdě utkat s kdekajakým slavým sci-fi trhákem. Bravo pro Rowlingovou za to, jak náročný úkol si s cestování časem vzala a ještě větší bravo za to, že to zvládla na jedničku a nezamotala se do toho. Úžasný díl, úžasný Harry, úžasná Rowlingová.

Nikiny

Spokojenost, další skvělý díl.

Sárče

Nejlepší Harry Potter. Ale film nedával smysl.

Irsaf

Zatím nejlepší :)

brzda.

Moje druhá nejoblíbenější.

slaska77

Po přečtení každého dílu mám vždy silný pocit, že se mi zase otevřel nějaký nový kouzelnický obzor. Zatím postupujeme se syny systematicky od 1. dílu a až po přečtení si pouštíme filmy, zde akorát syny zklamala absence famfrpálu ve filmu, ale jinak to bylo skvělé, jak kniha, tak film. Mám trochu starost, co budeme číst, až Harryho dočteme, jestli budou moji kluci ochotní vůbec na něco jiného přestoupit. Kouzelné.

stepa7

Moje nejoblíbenější Potterovka. Jsem rád že tam Sirius a hipogryf Klofan nezemřeli nespravedlivou smrtí.

martas006

Prostě Harry Potter, celá série je super a tady se mi líbila postava Siriuse Blacka. Chvílemi jsem se dokonce bála :D

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

DUNIKO

SUPER.SKVĚLÝ.ÚŽASNÝ.

KacenkaS

Můj absolutně nejoblíbenější !!! díl, knižní i filmový. Remus Lupin, Pobertův plánek, Patronovo zaklínadlo, ostřejší Severus Snape, odvázanější Hermiona, kvarteto Červíček, Náměsíčník, Dvanácterák a Tichošlápek ♥, a hlavně, moje nejoblíbenější postava z celé série, Sirius Black ♥♥♥♥♥♥. Už od začátku vás příběh hned vtáhne do děje - prázdniny u "laskavé" tetičky a "milého" strýčka, seznámení s šíleným vrahem, návrat do Bradavic, čtete, čtete, a najednou je konec. A že to byl teda povedený konec. Posledních asi 100 stránek jsem snad ani nedutala a četla, abych se dozvěděla odpovědi na otázky, které mi vířily v hlavě. Potom ten super tríček s časem a záchrana více než jednoho života a tadá... máme tu tu nejlepčejší knížku na světě ♥♥

candy72
31.12.2016

Co říct. První dva díly jsem měla přečteny za chvilku, pak jsem je však odložila a dlouho se k nim nevracela. Teď před Vánoci jsem je někde vyhrabala a začala jsem se zajímat o to, jak to pokračovalo. Třetí díl jsem začala číst na Štědrý den večer a neodrtrhla jsem se od toho, doslova. Knížku jsem skoro nedala z ruky a když už kvůli neodkladným záležitostem ano, měla jsem pořád nutkání se znovu začíst. Dočetla jsem ji už 25. Večer, tak mě to chytlo. Z prvních třech dílů, co mám zatím přečteno je tenhle jednoznačně nejlepší a až po tomhle dílu jsem si začala připadat jako fanošek Harryho Pottera. Doporučuji :)

Spoiler:
Po dočtení mi bylo strašně líto Siriuse, který mohl být na svobodě, Lupina, který kvůli Snapeově nenávisti musel odejít, i Harryho, který konečně mohl mít domov. Říkala jsem si: "proč se to nemohlo stát o den dřív, Lupin by se neproměnil a Červíček neutekl". Škoda, no.

Charme
26.12.2016

Další z fenomenálních počinů JKR . Dětská kniha pro dospělé .

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

Princezna22
20.12.2016

Hodně povedený díl. Četlo se to strašně rychle a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Opravdu lepší než filmové spracovani.. Krásné!! Jen Snape mi prošel dost nesimpaticky a to ho jibak man opravdu moc ráda :-D...

ivca3710
11.12.2016

Naprosto úžasný díl! Myslela jsem, že budu čekat a až vyjde ilustrované vydání, tak si to koupím a budu to poprvé číst a budu čekat každý rok na další díl, ale nedalo se tomu odolat! Celá série Harryho Pottera na mě čekala už dlouho :D. Knihu jsem četla přesně 3 dny. Teda ne v kuse, samozřejmě. Nejvíc mě na tom bavily ty scény, které nebyly ve filmu. A tech teda bylo :D. No dobře, zas tak moc ne.. :D. Harryho Pottera miluju ! A abych byla právoplatný Potterhead, tak musím přečíst i knihy, no ne? Právě čtu další díl, Ohnivý pohár, a je to stejně úžané :). Polovina knihy za 3 dny přečtená. Bomba !

amaenium
10.12.2016

Další a ještě lépe propracovaný díl Harryho, jenž mi nedal spát a musela jsem ho přečíst téměř v kuse. Líbily se mi nové postavy Lupina a Blacka, myslím, že byli velmi zajímavé.

hana4834
08.12.2016

další skvělá kniha ,těším se na pokračování

whiolet
01.12.2016

Další skvělý díl

Dardos
27.11.2016

Vyborny :) za me zatim nejlepsi dil.. bavila me postava Lupina, ten mi byl hrozne sympaticky. Doufam, ze se s in v dalsich dilech jeste setkam.. a u Blacka to plati stejnw. Kdo me neustale irituje je Snape, ale bez toho by to asi neslo, no. Takze se s tim smirim :)

Asheen
14.11.2016

Můj nejmilovanější Harry. Byť film mě hodně zklamal (hlavně Sirius), ke knize se vracím ráda, ať v papírové nebo v audio verzi. Když jsem ji četla poprvé, museli mi nosit jídlo do pokoje až pod ruku, jinak bych ani nejedla :) Stále ještě zdaleka ne tak temné jako od pětky dál, stále ještě magicky nevinné a přitom přitažlivě tajuplné.

medvídě
10.11.2016

Tohle je upřímně můj nejoblíbenější díl. I po filmové stránce. Jen škoda, že největší akce se dějí až ke konci knihy a do té doby je to celkem klidný proud ..
A je znát, že ve filmu dost věcí chybí a i těch zásadních. Kniha mi dodává lepší pohled na tento kouzelnický svět a souvislosti, které jsou ve filmu jen naznačeny, ale člověk by si jich ani nijak nevšiml.

natkaf
05.11.2016

Tenhle díl mi přišel lepší, než oba předchozí. Nejspíš proto, že příběh už není zdaleka tak pohádkovým, ale stává se spíše temným. Také se dozvídáme mnohem více o smrti Harryho rodičů. Objevuje se tu spousta nových postav, které bezpochyby zamíchají dějem (hlavně Lupin a Sirius) a to odhalení na konci... Konečně se mi i podařilo pořádně přijít na chuť autorčina stylu psaní. S chutí na další díly

Beltrix
05.11.2016

V tomto díle se příběh rozvíjí po všech stránkách - postavy dospívají, noví hrdinové se objevují, atmosféra temní. Vězeň z Azkabanu mě prostě baví, především díky tomu, že se na scéně konečně objevují zajímavé postavy (především Sirius, ale částečně i Lupin, trochu více a jinak se projevuje i Snape). Mou nejoblíbenější scénou je bezpochyby Sirusovo a Remusovo setkání v Chroptící chýši. Celkově jsem dospěla k závěru, že ty liché díly z HP mám tak nějak radši. Těžko říct proč.

Ajvet
31.10.2016

Tenhle díl je pro mě bezkonkurenčně nejlepší! Plný zvratů, nových postav, které si nemůžete nezamilovat. :-)

Rowlingová prostě umí.

jerry04
30.10.2016

Tenhle díl je zajímavý, ukazují se nové věci a hodně toho je odhaleno, nejvíc se mi líbil profesor Lupin.