Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stop... celý text

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.77115
Série:

Harry Potter (3.)

Originální název:

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (360)

Přidat komentář
Aki12
26. května

Dokonce i takový neznalý mudla jako já už moc dobře ví, že nejlepší kouzelníci a čarodějové jsou v Bradavicích, chodí nakupovat do Příční ulice, umí jezdit na koštěti rychleji než Schumacher ve formuli 1, používají sovy, aby nemusí platit za poštu, když jedu rozdrkanou v zácpách stojící karosou pražské MHD vždycky si vzpomenu na kouzelnický autobusový třípatrák a jeho svižnou jizdu Londýnem a jen tiše takovou jízdu zavidím, ale hlavně nemají fotbal, mají famfrpál !! Ovšem je jeden mudla co je lepší kouzelník než Harry Potter, lord Voldermort i Albus Dumbledore dohromady, jmenuje se Joanne Rowlingová. Tenhle anglický mudla napsal snad svůj nejpovedenější díl, ze světa Harryho Pottera.
Je to zvláštní, že z tak temného příběhu vlastně vyřazuje tolik krásy, tohle se snad ještě nikomu nepovedlo. Vlastně, ono cestovat úspěšně v časové smyčce se taky nedaří každému a málo která holka umí dát takovou ránu pěstí jako Hermiona / ta holka se mě fakt začíná hodně líbit /. Prostě možná temný, ale nádherný díl. Jo a ještě něco, všechny mozkomory bych poslal na naše politiky, aby je zavřeli do Azkabanu, zvlášť za situace, která v Česku momentálně probíhá :D !

Laf
21. května

Pokračování začíná být čím dál lepší a lepší. Neustále kniha přináší něco nového a zajímavého a je těžké ji odložit :)

Kira128
06. května

Stále jsem ještě nepochopila, proč jsem Harryho Pottera tak dlouho odkládala. Vždyť je to naprosto dokonalý kouzelnický svět! Jen Bradavice, v nichž se téměř celý děj odehrává, jsou nevyzpytatelně úžasné! Stačí jedno jediné slovo a už si mohu plně užívat hodiny lektvarů s profesorem Snapem, využívat Pobertův plánek ke všelijakým žertíkům a dokonce si zahrát famfrpál na Kulovém blesku. Vysvětlí mi někdo, proč jsem byla takový šílenec a vyškrtla ze svého života spisovatelku J. K. Rowlingovou?
Jak jsem ostatně čekala, ani třetí díl této série mě v žádném případě nezklamal. Jsem opravdu nadšená. Není nic, co bych mohla vytknout. Postavy jsou perfektně promyšlené, popisy prostředí dokonalé, napínavé situace naprosto skvěle vykreslovány…
Zde se mohou nacházet spoilery!
Právě v tomto díle se rozvíjí další část skládačky, kterou budeme do dalších částí potřebovat. Konečně jsem se pořádně setkala s tím světoznámým Blackem, zvěromágem, vychvalovaným všemi mými kamarádkami… vážně nejsem nadšená, že se k nim musím s vychvalováním jeho osoby připojit.
Snape v mém žebříčku trochu spadl, nějak mi tentokráte nesedl, nedokáži říci proč. Avšak… mé škodolibé úsměvy nad jeho rozčilováním ještě nevymizely.
A Lupin… celkem mě zarazilo (možná i naštvalo), že odešel, ale co mohu dělat, ne snad? Asi to Rowlingové nezakážu… Trvám na tom, že tomuto dílu dodával takovou zvláštní šťávu. A upřímně? Lhala bych, kdybych řekla, že jsem ho neměla příliš v lásce.
Spoilery asi končí!
Každopádně… na závěr musím opět podotknout to, co jsem zmiňovala již na začátku tohoto neuspořádaného zhodnocení. Jsem nadšená, J. K. Rowlingová znovu nezklamala a já mohu s klidným srdcem doporučovat i třetí díl Harryho Pottera. Také mohu bez jakéhokoliv přemýšlení dát pět hvězdiček. A zakončím to takto: Doporučuji! Naprosto šíleně doporučuji tento skvělý svět!

Ivuska97
05. května

Dokonalost!

Dragita
26. dubna

Krásná nostalgie! Od poslední třetiny jsem se nemohla odlepit. Sirius a Lupin jsou skvělé postavy :)

bararich8
24. dubna

Stejně super čtení jako jednička a dvojka. Luxus!

YvLeZa
19. dubna

Z třetího dílu mám smíšené pocity. Možná je to tím, že jsem ovlivněna filmem, protože v knize je toho hodně jinak. Nicméně mě tento díl moc nebavil, někdy tam byly až zbytečné popisy. Harry mi někdy připadal až moc drzý. Rozhodně zatím za mě nejslabší díl ze třech prvních.

Angelikaclaire
16. dubna

Skvělá kniha

Richisa
16. dubna

Jeden z nejlepších dílů jako film mám asi nejraději, kniha je pro mne asi lepší 4
Nejkrásnější je asi Klofan, ve filmu se mi nelíbí ztvárnění vlkodlaka. Naopak vrba mlátička je hezčí než ve dvojce. Kniha každopádně boží.

Etule
16. dubna

Třetí díl Harryho je můj nejoblíbenější, protože se na scénu dostávají mé dvě milované postavy. Sirius Black a Remus Lupin. Myslím, že nemusím zdůrazňovat, jak autorku nenávidím, za to co udělala.
Nicméně jsem Harryho samozřejmě četla, ale už to pár let bude, tak jsem se rozhodla si udělat takový re-reading. Vlastně spíš re-poslech, protože jsem ho poslouchala jako audio knihu. Člověk má spíše zažité filmy, protože ty si prostě může pustit kdykoliv i jako doprovod k uklízení, vaření či jiné takovéhle činnosti. Kdežto s knihami je to jinak. Přesto mě překvapilo, jak je kniha oproti filmu jiná. Jistě základní myšlenku zachovali, ale v knize je toho tolik, co se do filmu nevešlo. Tolik skvělý scén, dialogů, vtipu.
Jako příklad musím uvést následující:
"Byla to vaše hlava, Pottere. Vznášel se ve vzduchu."
Následovalo dlouhé ticho.
"Možná by si měl Malfoy zajít za madam Pomfreyovou," mínil nakonec Harry. "Jestli má takovéhle vidiny."
"Co měla vaše hlava, co pohledávat v Prasinkách, Pottere?" otázal se tiše Snape. "Vaší hlavě není vstup do Prasinek povolen. Žádné části vašeho těla, není vstup do Prasinek povolen."
Tohohle se ve filmu nedočkáte. :) Je ale pravda že v případě Harryho uznávám filmy i knihy. Ačkoliv, což je snad samozřejmostí, knihy jsou prostě lepší.
Ještě musím dodat, že mi ve filmu chybí scéna s Hypogryfy na první hodině Hagrida. Vidět jich hned několik by byl určitě úžasný zážitek. :)

Michalka98
11. dubna

Tento díl Harryho Pottera zbožňuji nejvíce díky naprosto skvělé postavě Siriuse Blacka. Ani nevím proč, ale jeho jsem si zkrátka nejvíce zamilovala. Má totiž v sobě opravdu něco okouzlujícího a navíc je nadějí pro Harryho.

EvikU.
05. dubna

Po dvou dílech už jsem věděla, že budu pokračovat do konce série. Před paní Rowlingovou smekám, její knihy určené dětem baví i dospělé.

Heisenberg
02. dubna

Po Relikviích smrti, nejlepší a nejtemnější knížka z celé série, a jedna z nejlepších knížek všech dob. Zde už to není ta pohádka jako na začátku, ale temná fantasy. Taky se zde objeví moje velmi oblíbené cestování v čase, což je vyvrcholení této knihy. A taky se zde objeví moje nejoblíbenější postava - Sirius Black.

Tynule
31. března

Už dnes vím, že se čtením Harryho Pottera jsem neměla váhat a vzít o ihned do rukou, když se dostavil na náš trh knih.
Film oproti knize je nepřesný a hodně scén mi chybí. Začala jsem číst Harryho od zadu, to posledním a nejnovějším díle, které mi hodně připomínalo toto z důvodu řešení otce a jeho přátel.
Za mě doporučuji. Není špatné si odletět na pár vteřin - minut - hodin - dnů do Bradavic školy čar a kouzel a strávit tam dobrodružství.
Mějte se pěkně a třeba se tam potkáme :)

katushah
24. března

První dva díly jsou spíše pro děti, tady už to začíná mít dospělejší děj. Navíc se mi moc líbí nápad vracení se v čase. Mám doma dokonce kopii toho zlatého obraceče času z filmu. Bohužel čas vrátit neumí, ale vypadá identicky. Tento díl je prostě srdcovka, jeden z nejlepších z HP.

PeťkaW.
22. března

Oproti dvojce došlo ve třetím dílu k obrovskému vývoji. A to jak dějovém, tak i ve stylu vyprávění a psaní. JK si tu krásně pohrála s detaily, které ale byly ve výsledku jedny z nejdůležitějších motivů (Pobertův plánek, převraceč času a další). Třetí díl mě opravdu bavil a užívala jsem si každou stránku.

Kiwi24
20. března

Tak akorát. Něco, zápletka, konec. Super.

Aniday
14. března

neuvěřitelné, jak celý příběh dokáže autorka na samém konci totálně zamotal 8)

anýžalka
14. března

Je to prostě Rowlingová a Harry Potter je to boží tento díl je můj nrjoblíbenější

dancadragneel
06. března

Třetí knihu jsem četla s radostí, poněvadž filmově je pro mě tento díl nejkrásnější. No knižně trochu zklame, ale přesto je skvělý. Rozhodně nejvíc je skvělé že Křivonožka je tu důležitý.

Berken
06. března

Můj asi nejoblíbenější díl. Po prvních dvou dílech které ( ač byly krásné) byla to spíše taková pohádka, seznamování se z Bradavicemi. Teď se konečně dostáváme do pořádného světa fantasy. Bohužel jsem první viděl film takže mě zápletka tolik nepřekvapila, ale v knize je to zase něco jiného.

Teribookoholik
03. března

Co na to říct. Je to čtivé, je to originální a hlavně to je totálně boží! Nemám slov, Rowlingová se oproti prvním dvěma dílům překonala! Boží, můj nejoblíbenější díl vůbec! :)

PetraVášová
03. března

K přečtení Harryho jsem se dostala až po několikátém zhlédnutí filmů. Proto jsem děj velmi porovnávala s filmem. U prvních dvou knih jsem si říkala, že ve filmech chybí pár drobných detailů, což se dá očekávat. U téhle knihy mi ale přišlo, že film byl pouze inspirací, protože se mi zdálo, že necelá polovina knihy ve filmu úplně chybí. A to nemyslím nějaké detaily, ale i pro mě podstatné části, které celý děj staví na úplně jinou úroveň. To je asi důvod proč tenhle díl ve filmovém zpracování nepatří mezi mé oblíbence, ale kniha si mě úplně získala.

stepankoby1
02. března

Skvělá jízda s napínavým dějem, skvělými postavami i dějem v pozadí. :) 100 % | Přečtené 1× v češtině, 1× v angličtině

Vlastula.P
25. února

Oproti filmovému provedení, kde mě tenhle díl tak neučaroval, je knížka z prvních tří dílů pro mně nejlepší.

Anonym11
22. února

Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola a nikdy neomrzí. Moje nejoblíbenější kniha i film této skvělé série.

Zornaddie
18. února

Velmi pěkná kniha. Moje další srdcovka. Jako vlastně celá série.

Louie94
11. února

Zřejmě budu muset změnit hodnocení u prvního dílu, protože jestli ten byl za 5 hvězdiček, tak tenhle by jich měl dostat 6.
Neustále se něco dělo a myslím že by neuškodilo knížku ještě trochu natáhnout, jelikož na konci byla lehce uspěchaná. Nebo mě se to tak alespoň zdálo.
Jinak ale skvělé čtivo, které jsem hltala každou jízdu a kdyby se mi skoro na konci nerozbila čtečka, měla bych ji možná dočtenou i dříve.
Nádherně v tomto díle vyniká Hermionina postava a charakter, jelikož, ikdyž jsou na ni její přátelé 24/7 naštvaní, ona stále myslí na jejich dobro, i přes svůj šíleně nabitý režim.
Stejně tak tam i pěkně vynikl Ron, celkově se mi zdá že jim Rowlingová v tomhle dala o hodně víc místa, což si určitě zaslouží, alespoň se to neustále netočí jenom kolem našeho nejistého Harryho.
Sečteno, podtrženo, prozatím nejlepší díl.

Juri81
10. února

Jako u většiny i u mě Vězeň z Azkabanu nastartoval přeměnu, z dětského bezstarostného světa do světa zodpovědnosti a plného nebezpečí. Změnu u mě ale Rowlingová dotáhla úspěšně do konce až v následujícím díle, který je pro mě přelomovou knihou celé série.

Ajinka126
09. února

Vezeň z Azkabanu je pro mě přelomový díl. Není to už ryze dětská kniha čar a kouzel, jako tomu bylo u prvních dvou dílů, ale je to vysvělý příběh, který se by mohl hrdě utkat s kdekajakým slavým sci-fi trhákem. Bravo pro Rowlingovou za to, jak náročný úkol si s cestování časem vzala a ještě větší bravo za to, že to zvládla na jedničku a nezamotala se do toho. Úžasný díl, úžasný Harry, úžasná Rowlingová.