Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa ved...celý text

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.76199
Série:

Harry Potter (3.)

Originální název:

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Žánr:
Romány, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1999 ...více
Nahrávám...

Komentáře (301)

Přidat komentář
Elis2
21. října

Opět to byla pěkná kniha. Líbilo se mi, že jsem se konečně dozvěděla i něco pořádného, co jsem neznala z filmu. Narážím teď na autory Pobertova plánku. Jediné co mi trochu scházelo, bylo trochu více akce před koncem. Přesto doporučuji a těším se na dalšív díl.

laepus
19. října

Můj poslední celý přečtený Potter. Když jsem pak začal číst čtyřku, tak se to nedalo, bylo už to tak zbytečně rozplizlé a podrobné, že to ztrácelo grády a tah na bránu. Ten tady je obrovský. Nejlepší je, že tak za polovinou knihy už vlastně končí celý děj a já si říkal, kam se to bude dál vyvíjet a prásk! SPOILER - celé se to projede ještě jednou a tak jak to viděly postavy z jiné perspektivy. Krásné hrátky s časem, s postavami, s minulostí postav.

Tess.96
14. října

Četlo se to vážně krásně a navíc mi kniha dala spoustu odpovědí na otázky, které jsem během sledování filmu měla a je škoda, že některé scény z knihy se ve filmu neobjevili, protože by to vysvětlilo hodně nejasností, ale i tak skvěle napsané a čtivé.

Mari00
05. října

Můj nejpblýbenější díl z celé této série. A to nejen jako kniha. Myslím, že v tomto díle bylo vše nejvýraznější a originální oproti ostatním dílům. Ale je teda pravda, že tento komentář píšu už dost dlouho po tom, co jsem knihu četla a každý na to může mít jiný názor.

withoutchild
05. října

Výborné čtení, krásně to odsýpá a čte se to v podstatě samo. K příběhu nemám větších vítek, kromě pár, jaksi organizačních věcí. Netuším, proč v každém dílu musíme dokola číst, jak Harry přišel k jizvě, pravidla famfrpálu nebo rozdělení do kolejí... Přijde mi to trochu otravné, a odbočuje to od děje. Druhou výtku mám ke stylu - nemůžu se ubránit pocitu, že Rowlingová měla dopředu dáno, že to má mít 400 stran, a na straně 360 si uvědomila, že už jí mnoho nezbývá a musí tam narvat nějak ten finiš. Takže než by příběh gradoval od půlku, tak se to tak nějak táhne, a pak honem honem konec. Ale možná je to jen můj pocit.

Verča91
26. září

Tenhle díl patří mezi mé oblíbené díly a Harry se poprvé dozvídá něco více o smrti svých rodičů

Pazďa
16. září

Jelikož teď recenzuju hodně HP po sobě nemám co dodat, jeden z top dílů této kouzelnické série (můj druhý nejoblíbenější) tak tam těch 5 hvězdiček házím bez přemýšlení, jděte do toho.

eva4036
11. září

Můj nejoblíbenější díl, ale možná to bude tím, že jsem až trochu blázen do Pobertů a v tomhle díle se konečně objeví Sirius a Remus a hlavně Harry se konečně něco víc dozví o svém tátovi. Ráda se k němu vracím :)

Leenah
06. září

Třetí díl mé oblíbené knižní série :)

pomiko
04. září

krásná kniha

JosefW
02. září

Z filmové série mám třetí díl Harryho dobrodružství asi nejraději, nicméně poté, co jsem přečetl knihu, si dovolím tvrdit, že na ni ani z daleka nemá. Všechny nedostatky, jenž bych tu a tam nalezl u předešlých dvou dílů, sem tu snad ani nemohl spatřit. I když víte, jak vše dopadne, i přes to mne četba velmi bavila. A hlavně, nikdy bych nevěřil tomu, že by famfrpálový zápas mohl být v knize tak napínavý! :-)

Tooomik
23. srpna

Po prvních dvou dílech se mnohé znatelně mění. Harry, Ron a Hermiona rostou a to je znát na jejich chování.

Nové postavy jsou super a Severus Snape se opět vybarvil jako povrchní člověk, který ze všeho nejvíc myslí hlavně na sebe. Oblíbil jsem si profesorku Trelawneyovou, která mě zaujala a občas i rozesmála svým charakterem. Sirius a Lupin ale vedou.

Nejraději jsem ale na tomto díle, v pořadí již třetím, měl to, že na rozdíl od předešlých dvou je v něm ukryta síla přátelství a to, že ne vše dopadne tak, jak bychom si představovali.

danny_21
15. srpna

V Bradavicích se přiostřuje, hlavní postavy i děj se posouvají k trochu temnějšímu pojetí a nakonec nevadí absence samotného Pána zla, no však víte koho ... Bohatší a zašmodrchanější děj, několik nových, důležitých postav, vlastně samá pozitiva. Další Harryho dobrodrůžo nevyhnutelné - 90 %

ELMA
15. srpna

Z celé sedmidílné ságy je Vězeň z Azkabanu můj nejoblíbenější a podle mě i nejlíp napsaný díl. Hysterie kolem Harryho Pottera ještě nebyla tak velká, takže Rowlingová měla čas příběh psát a věnovat se mu a je to hodně znát.

Apollka
14. srpna

Vězeň z Azkabanu je jeden z nejlepších dílů Harryho Pottera. Přestože se v knize neobjevuje ani vzpomínka na lorda Voldemorta, má krásnou zápletku. Čtenáři se opět dozvědí něco o Harryho minulosti. Například se vyjasní scéna z první kapitoly, kdy Hagrid přiveze malého Harryho na motorce, kterou, jak sám řekl mu ,, pučil Sirius Black. Von je z toho chudák hrozně vynervovanej, dokonce řikal, že už ji nebude ani potřebovat,''.

Pro Harryho je představa, že konečně bude moci opustit tetu a strýce a nastěhovat se ke kmotrovi skutečně úžasná, ale když Červíček uteče, Sirius, který se už v Harryho očích očistil se bude muset dál skrývat...

Houbař
13. srpna

Jediný díl kde se ani jako člověk ani jako vzpomínka neobjeví lord Voldemort, a i přestože tam není Voldemort, je tam zase dokonalá zápletka mezi Harrym a Siriusem a má to víc stran než předchozí dva, takže je toho tam díkybohu víc :)

Dep8
29. července

Unikátní počin... Rowlingová vzala už potřetí ten samý koncept a i napotřetí to funguje na výbornou. Dokonce předešlé dva díly ještě výrazně překonala, a to prakticky ve všem. Jde o první díl, ze kterého už je jasně patrný vývoj dětských postav. Ty dorostly k hranici puberty, což je znát jak na jejich jednání, tak na místy agresivnější mluvě. A spolu s nimi dospívá i příběh. Napětí sice nechybělo ani v minulých dílech, ale tam se ještě díky pohledu naivníma dětskýma očima nebylo o koho bát. To Vězeň z Azkabanu už je jiná třída - odpudiví mozkomorové s vizáží Tolkienových nazgúlů jako by vypadli z poctivého hororu. Opravdovým triumfem jsou ale nové postavy v čele s tajemným profesorem Lupinem a především démonickým Siriem Blackem, který do příběhu vnáší nejen strach, ale také nejasnou osudovost. Třetí Harry Potter je zkrátka fenomenální. Je mistrně napsaný, napínavý od začátku do konce a má hned několik vrcholů, z nichž ten finální je tak chytrý a nepředvídatelný, až mi po dočtení bylo trapně, jak dlouho jsem Rowlingovou podceňovala.

Es.024
25. července

Komentář není nutný. Většina z Vás ví, za co je těch 5 hvězd.

aLČAc
23. července

Skvělá kniha. Zamilovala jsem si postavu Siriuse Blacka.

petvet
20. července

Další úžasně napsaná kniha,která se čte jedním dechem a lehce (proto věřím, že se čte dobře i mladším dětem).Děj je promyšlený a také plný zajímavých věcí.
Líbí se mi, jak se v knize poukazuje na hodnotu přátelství- věřit někomu, být druhému oporou, atd.
Film - v detailech se trochu liší, ale i tak, klobouk dolů, je to skvělá podívaná :)

Gandalff007
19. července

Stále v duchu předešlého dílo. Postupné odkrývání a objevování kontextu. Zde se již autorce dílo rozrostlo. Konečně

Luccy78
15. července

Tentokráte třetí díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

adorjas
08. července

Mnoho fanúšikov popisuje túto časť ako najlepší diel. Séria pri tejto časti začína skutočne prechádzať do niečo temnejšieho až dospelého sveta. A práve tu sa aj objavuje prirodzený cit autorky pre detektívne zápletky- jemné stopy, návnady, dedukcie...

Bar16
30. června

Další díl série mě jen utvrzuje v tom, že knihy s Harry Potterem má cenu číst :-)

ThrisaManx
21. června

Tyto knihy já prostě miluju!
Dříve mi na tomto díle vadilo, že hlavním záporákem není Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, jako ve všech ostatních dílech. Zde je ten záporák i přes všechno pro mě velký sympaťák Sirius Black.
Došla jsem k závěru, že toto je jeden z nejpovedenějších dílů. Z takového toho pohádkovějšího světa už příběh přechází do většího tajemna. A to se mi líbí.

Suzynka29
04. června

Já jsem asi divná, ale příběhy Harryho Pottera mě prostě nebavily.

true.penny
04. května

Pokud se někdo do knih o Harrym Petterovi nezamiluje hned při prvním nebo druhém dílu, tak při tomhle už bezpochyby ano!

Lessana
11. dubna

Príbeh začínajúci sovou poštou pokračuje zaslúžene nafúknutou protivnou tetou Marge, únikom v Rytierskom autobuse do Deravého kotlíka, zoznámením sa so šťastiesajúcimi dementormi, švihnutou Trelawneyovou, sympatickým vlkolakom Lupinom, so Záškodníckou mapou a Rokvillom, Bleskom, Hrdozobcom, štyrmi priateľmi z minulosti, časovratom a všadeprítomným napätím zo Siriusa Blacka, až sa oblúk uzavrie opäť sovami. Krásne!

VeronikaZ
11. dubna

Ještě lepší, než předchozí dva díly! Začátek je plný akce, následují všední povinnosti v Bradavicích, které se mi na všech dílech tolik líbí. Lekce, domácí úkoly, quidditch. A od půlky knihy už jsou kapitoly plné napětí, kdy čtenář nestíhá otáčet stránky.

Danielka_1999
09. dubna

Pro mě né moc dobrý díl, přijde mi zmatený. Ale i tak krásně napsaná kniha!