Léto s knihou

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.75983

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Romány, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1999 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
TooomikvčeraHodnocení knihy 5 z 5

Po prvních dvou dílech se mnohé znatelně mění. Harry, Ron a Hermiona rostou a to je znát na jejich chování.

Nové postavy jsou super a Severus Snape se opět vybarvil jako povrchní člověk, který ze všeho nejvíc myslí hlavně na sebe. Oblíbil jsem si profesorku Trelawneyovou, která mě zaujala a občas i rozesmála svým charakterem. Sirius a Lupin ale vedou.

Nejraději jsem ale na tomto díle, v pořadí již třetím, měl to, že na rozdíl od předešlých dvou je v něm ukryta síla přátelství a to, že ne vše dopadne tak, jak bychom si představovali.

danny_2115.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

V Bradavicích se přiostřuje, hlavní postavy i děj se posouvají k trochu temnějšímu pojetí a nakonec nevadí absence samotného Pána zla, no však víte koho ... Bohatší a zašmodrchanější děj, několik nových, důležitých postav, vlastně samá pozitiva. Další Harryho dobrodrůžo nevyhnutelné - 90 %

ELMA15.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Z celé sedmidílné ságy je Vězeň z Azkabanu můj nejoblíbenější a podle mě i nejlíp napsaný díl. Hysterie kolem Harryho Pottera ještě nebyla tak velká, takže Rowlingová měla čas příběh psát a věnovat se mu a je to hodně znát.

Apollka14.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vězeň z Azkabanu je jeden z nejlepších dílů Harryho Pottera. Přestože se v knize neobjevuje ani vzpomínka na lorda Voldemorta, má krásnou zápletku. Čtenáři se opět dozvědí něco o Harryho minulosti. Například se vyjasní scéna z první kapitoly, kdy Hagrid přiveze malého Harryho na motorce, kterou, jak sám řekl mu ,, pučil Sirius Black. Von je z toho chudák hrozně vynervovanej, dokonce řikal, že už ji nebude ani potřebovat,''.

Pro Harryho je představa, že konečně bude moci opustit tetu a strýce a nastěhovat se ke kmotrovi skutečně úžasná, ale když Červíček uteče, Sirius, který se už v Harryho očích očistil se bude muset dál skrývat...

Houbař13.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jediný díl kde se ani jako člověk ani jako vzpomínka neobjeví lord Voldemort, a i přestože tam není Voldemort, je tam zase dokonalá zápletka mezi Harrym a Siriusem a má to víc stran než předchozí dva, takže je toho tam díkybohu víc :)

Dep829.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Unikátní počin... Rowlingová vzala už potřetí ten samý koncept a i napotřetí to funguje na výbornou. Dokonce předešlé dva díly ještě výrazně překonala, a to prakticky ve všem. Jde o první díl, ze kterého už je jasně patrný vývoj dětských postav. Ty dorostly k hranici puberty, což je znát jak na jejich jednání, tak na místy agresivnější mluvě. A spolu s nimi dospívá i příběh. Napětí sice nechybělo ani v minulých dílech, ale tam se ještě díky pohledu naivníma dětskýma očima nebylo o koho bát. To Vězeň z Azkabanu už je jiná třída - odpudiví mozkomorové s vizáží Tolkienových nazgúlů jako by vypadli z poctivého hororu. Opravdovým triumfem jsou ale nové postavy v čele s tajemným profesorem Lupinem a především démonickým Siriem Blackem, který do příběhu vnáší nejen strach, ale také nejasnou osudovost. Třetí Harry Potter je zkrátka fenomenální. Je mistrně napsaný, napínavý od začátku do konce a má hned několik vrcholů, z nichž ten finální je tak chytrý a nepředvídatelný, až mi po dočtení bylo trapně, jak dlouho jsem Rowlingovou podceňovala.

Es.02425.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Komentář není nutný. Většina z Vás ví, za co je těch 5 hvězd.

aLČAc23.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha. Zamilovala jsem si postavu Siriuse Blacka.

petvet20.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Další úžasně napsaná kniha,která se čte jedním dechem a lehce (proto věřím, že se čte dobře i mladším dětem).Děj je promyšlený a také plný zajímavých věcí.
Líbí se mi, jak se v knize poukazuje na hodnotu přátelství- věřit někomu, být druhému oporou, atd.
Film - v detailech se trochu liší, ale i tak, klobouk dolů, je to skvělá podívaná :)

Gandalff00719.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Stále v duchu předešlého dílo. Postupné odkrývání a objevování kontextu. Zde se již autorce dílo rozrostlo. Konečně

Luccy7815.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tentokráte třetí díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

adorjas08.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Mnoho fanúšikov popisuje túto časť ako najlepší diel. Séria pri tejto časti začína skutočne prechádzať do niečo temnejšieho až dospelého sveta. A práve tu sa aj objavuje prirodzený cit autorky pre detektívne zápletky- jemné stopy, návnady, dedukcie...

Bar1630.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Další díl série mě jen utvrzuje v tom, že knihy s Harry Potterem má cenu číst :-)

ThrisaManx21.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tyto knihy já prostě miluju!
Dříve mi na tomto díle vadilo, že hlavním záporákem není Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, jako ve všech ostatních dílech. Zde je ten záporák i přes všechno pro mě velký sympaťák Sirius Black.
Došla jsem k závěru, že toto je jeden z nejpovedenějších dílů. Z takového toho pohádkovějšího světa už příběh přechází do většího tajemna. A to se mi líbí.

Suzynka2904.06.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Já jsem asi divná, ale příběhy Harryho Pottera mě prostě nebavily.

true.penny04.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pokud se někdo do knih o Harrym Petterovi nezamiluje hned při prvním nebo druhém dílu, tak při tomhle už bezpochyby ano!

Lessana11.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Príbeh začínajúci sovou poštou pokračuje zaslúžene nafúknutou protivnou tetou Marge, únikom v Rytierskom autobuse do Deravého kotlíka, zoznámením sa so šťastiesajúcimi dementormi, švihnutou Trelawneyovou, sympatickým vlkolakom Lupinom, so Záškodníckou mapou a Rokvillom, Bleskom, Hrdozobcom, štyrmi priateľmi z minulosti, časovratom a všadeprítomným napätím zo Siriusa Blacka, až sa oblúk uzavrie opäť sovami. Krásne!

VeronikaZ11.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ještě lepší, než předchozí dva díly! Začátek je plný akce, následují všední povinnosti v Bradavicích, které se mi na všech dílech tolik líbí. Lekce, domácí úkoly, quidditch. A od půlky knihy už jsou kapitoly plné napětí, kdy čtenář nestíhá otáčet stránky.

Danielka_199909.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pro mě né moc dobrý díl, přijde mi zmatený. Ale i tak krásně napsaná kniha!

Cryptkeeper03.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pamatuju si,když jsem eště jako prcek ležel zahrabaný u babičky pod peřinou a četl jsem tento díl.
Žádná jiná knížka si mě eště tak nezískala,jako právě tato. Naprosto dokonalé :)
Za mě nejlepší z celé série.

aginecka30.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vzpomínám, jak jsem před třinácti lety četla poprvé... Den před čtvrtletkou z matematiky jsem hltala stránku za stránkou a slibovala si, že se vrhnu na učení hned, jak to dočtu. Zavřela jsem Vězně z Azkabanu, podívala se na učebnici a sešity vedle a otevřela Ohnivý pohár. :)

simi2828.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, ke které se určitě ještě někdy vrátím.

MartinkaS27.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tento díl má konečně pořádný spád!! Četla jsem se zatajeným dechem až do konce i když jsem veděla, jak to dopadne. Výborná kniha ;-)

LKr20.03.2016

Velmi dobra kniha.

HermionaKnihom17.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Konečně jsem objevila svoji mužskou oblíbenou postavu - Siriuse. Vyskytuje se tam samozřejmě i Lupin a tento díl má prostě epický závěr. Skoro až do konce není jisté jak to dopadne. Geniální kniha.

Anna_Potterhead13.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Z celé ságy můj nejoblíbenější díl-což ale neplatí o filmu :)

carodejka_s.r.o10.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Osobně si rozděluju celou sérii na dvě části a jako zlomový díl vnímám Ohnivý pohár. Do onoho 4. dílu je to celkem pohádkové, od 5. dílu už je to víc horor než pohádka. Vězně z Azkabanu považuju za vrchol té první části. Skvěle promyšlené, vystupňované. Parádní díl!

Vanda_J08.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tenthle díl jsem měla ráda už jako malá, to jsem ho ale znala jen ve filmové podobě..Zásluhu na tom taky má fakt, že mám hodně ráda profesora Lupina a Siriuse. A po knižní verzi jsem si je asi oblíbila ještě víc.. :) :D Celkově je tenhle díl super ale tak to vlastně celá série.. Ať žije Rowlingová! :D

LadyKet07.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musím se přidat k většině komentářů. Tenhle díl mám taky nejradši! Harry a ostatní jsou už starší a už je to i znát na tom, že je to víc nebezpečnější a temnější.

gomaki24.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů:)

Od počátků HP miluju příběh se Siriusem - když jsem byla menší vnímala jsem ten příběh hodně temně a naprosto jsem se do toho zamilovala.

Teď, již v dospělém věku jsem zjistila, že se mi ten příběh líbí ještě víc. A to temno, to k Siriusovi prostě platí. Jo a navíc se tam dozví něco málo nového o Severusovi, což je v tuto chvíli poměrně zanedbatelné, ale pro celkový příběh je to užitečná informace.

+ objeví se tu profesor Lupin, který je fakt senzační a hlavně: "expecto patronum" !