Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

Prázdniny po prvním roce v Bradavicích byly u strýce a tety k nevydržení. Chovali se k Harrymu tak hrozně, že se nemohl dočkat návratu do Školy čar a kouzel. Jenže těsně před odjezdem Harryho varuje podivné stvoření – skřítek Dobby. Když se prý do školy vrátí, stane se katastrofa! A dějí se skutečně hrůzné věci. Kromě toho, ž... celý text

Prázdniny po prvním roce v Bradavicích byly u strýce a tety k nevydržení. Chovali se k Harrymu tak hrozně, že se nemohl dočkat návratu do Školy čar a kouzel. Jenže těsně před odjezdem Harryho varuje podivné stvoření – skřítek Dobby. Když se prý do školy vrátí, stane se katastrofa! A dějí se skutečně hrůzné věci. Kromě toho, že mají nového profesora na obranu proti černé magii, vychloubačného Zlatoslava Lockharta, že na dívčích záchodcích straší ufňukaná Uršula a Ronova sestra Ginny věnuje Harrymu přílišnou pozornost, jakási tajemná síla začne přeměňovat studenty bradavické školy v kámen! Nikdo neví, kde se vzala. Že by v tom měl prsty zlý Malfoy, nebo Hagrid, o jehož tajemné minulosti nikdo nic neví? Nebo dokonce snad samotný Harry …….? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29800/harry-potter-a-tajemna-komnata-29800.jpg 4.67311
Série:

Harry Potter (2.)

Originální název:

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (326)

Přidat komentář
haki34
19. června

dobře napsané a velmi čtivé...(kldně tedy hodnotím i český překlad...) může opět malé diváky TV přitáhnout zpět ke knížkám ;)

a.nnysek
05. června

Skvělé čtení na dlouhé večery. Fantazie jede na plné obrátky :-)

Vikos
04. června

Božííí

JmenujiSeZuzla
04. června

Harry Potter je proste jednička! Příběh naprosto unášející a úžasnými postavami a hlavně propracovaným dějem, dále navazující na další díly. Harry a hlavně paní Rowlingová je pro mě naprostá topovka. Nemám co dodat.

kní
31. května

Na Harryho jsem se dala poslední z rodiny - všichni už četli druhý nebo třetí díl - a já pořád nic. Trochu mi šlo jejich nadšení na nervy - a ten pitomej název Bradavice - no - skoro ekl, žejo! Ale pak - PAK - jsem začla číst a v podstatě dodnes nepřestala. Pojem "bradavice" mi už ani náhodou nevyvolává představu nějakého kožního fujtajblononcu - a ty ostatní krásné české názvy! Prý J.K.R. panu Medkovi (pánům Medkům) jako jednomu z mála povolila překládat i jména, takže teď máme takové klenoty, jako např. Brumbál, famfrpál, zlatonka, Krucánky a kaňoury, muchlorohý chropotal, Malý Visánek nebo Vydrník Svatého Drába!
Rona našel Harry vzadu v knihovně, přeměřoval si tam svůj domácí úkol z dějin čar a kouzel. Profesor Binns jim totiž zadal pojednání na téma Středověké uskupení evropských kouzelníků, které mělo být tři stopy dlouhé.
"To snad není možné, ještě pořád mi chybí osm palců!" vztekal se Ron. Upustil pergamen, a ten se okamžitě stočil. "Hermiona už má čtyři stopy a sedm palců, a přitom píše písmenka jak blechy."

Aki12
27. května

Po dočtení tohoto dílu si říkám, proč já degen se plácám v mudlovském světě, když v tom kouzelnickém se toho tolik děje. Jezdí se létajícím autem, bojuje se s hady, bojuje se s pavouky, čaruje se, hraje se famfrpál, lítá se na koštěti neomezenou rychlostí, učí se tam sice odporná šprtka, ale současně i fantastická holka Hermiona a hlavně se tam dá bojovat se zlem ! Opravdu velmi nerad jsem se z tohoto kouzelnického světa vracel zpět do toho svého mudlovského. Ale zpět k hodnocení! Po všech stránkách lepší, než první díl. Mnohem temnější, a proto mému vkusu mnohem bližší. Některé scény jsou hodně strašidelné, že i malá děcka musí z nich mít psotník. Na závěr bych jenom dodal, že touha po Nimbusu 2000 mně už přešla. Těď bych chtěl Nimbus 2001, prej má lepší aerodynamické schopnosti....

Neloušek
24. května

Úžasná kniha. I když je to teprve první díl, v ději se toho děje hodně. Postavy jsem si zapamatovala. ;)

Laf
21. května

Skvěle napsáno, výborné zápletky a prostě se nejde jen tak snadno od čtení odtrhnout :)

Pafka643
13. května

Poměrně často slýchávám, že Tajemná komnata patří k těm slabším dobrodružstvím brýlatého čaroděje. Oproti pohádkovému Kameni mudrců zde vystrkuje růžky temnější a záhadnější zápletka. Druhý díl tak nastiňuje, jakým směrem se série vydá v dalších pokračováních. Stojí někde na pomezí té pohádky, která dobyla svět a dospělejším nádechem, kterým srší pozdější díly.

Harry, Ron a Hermiona již nejsou naivní prváčci, ale ani ostřílení čarodějové. Směle se pouštějí do nového dobrodružství, a to bez ohledu na to, že nynější hrozba se tváří hrozivěji a smrtonostněji.

Nejkrásnější je na celém univesu to, jak do sebe všechno krásně zapadá. Postavy se vyvýjeji, a některé věci pochopíte až po dočtení Relikvií smrti. Dalším výrazným plusem je pro mě fakt, že série stárne s vámi. Tajmená komnata na mě působí, jako skvělé pokračováni. Osobně si neumím představit, jak jinak by měla být napsána.

Nedávno se mi dostalo do ruky nové vydání s ilustracemi Jima Kaye. Opět smekám před jeho bravurními schopnostmi. Ten chlapík prostě umí! Zdá se mi, že oproti Kameni mudrců přibylo ponurejších motivů, což skvěle koresponduje z atmosférou celé knihy.

Osobně nepotřebuji v Harry Potterovi obrázky. Moje fantazie si je rádá spřádá sama. Musím ale připustit, že mi přišlo minimálně zajímavé si prohlédnout ilustrované vydání a uznávám, že také má své kouzlo.

evca7271
01. května

Za me skvele neni co dodat

Ivuska97
21. dubna

Každý díl, této série, je sladkou čokoládou pro mojí fantazii. 5*

EvikU.
05. dubna

Na druhý díl jsem se opět těšila. Neexistovalo abych mezi to dala jinou knihu. Chtěla jsem vědět víc.

Heisenberg
02. dubna

Zde atmosféra už trochu houstne.

katushah
31. března

Mám ráda zmijozel a historii Voldemorta, proto se mi tento díl moc líbil.

PeťkaW.
22. března

Za sebe hodnotím dvojku jako nejslabší díl z celé série. Nevím přesně, čím to je, možná tím detektivním pojetím příběhu, ale zkrátka... Tajemná komnata mi nějak nesedla. Ale v případě téhle autorky je i "slabší" kniha stále dobrou knihou.

bararich8
19. března

Stejně jako první díl skvělé čtení, vtipné, napínavé, nelze odložit. Četla jsem v angličtině a je to skutečně výborně napsáno. Už se těším na další díl.

Charming
18. března

Úžasná kniha jako první díl, přečetl jsem tento díl již několikrát :)

FreddyFeasbear
16. března

Pěkná kniha

Kira128
14. března

„Opětně jsem se nechala vtáhnout do tohoto jedinečného světa čar a kouzel, abych mohla obdivovat perfektní styl psaní J. K. Rowlingové, vžít se do postav tak dobře, že jsem nechtěla knihu vůbec pustit z ruky, a celkově si dopřát ten relax, jenž při čtení onoho Harryho Pottera nastal.“ Přesně takto vypadala má reakce po zaklapnutí knihy a následném odložení na noční stolek. Tímto způsobem by se vlastně celá kniha dala definovat, to je ale dle mého názoru velmi krátký a odfláknutý popis. *slečna náročná*
Takže… jak bych to mohla rozšířit? Musím říct, že jsem nebyla zklamaná ani v nejmenším. Kdo by to byl řekl, že budu takto mimo – v dobrém slova smyslu – i z druhého dílu?
Snape je stále mou nejoblíbenější postavou a v žádném případě to nehodlám měnit, taktéž se mi pořád líbí jméno Hermiona.
Dnes nemůžu nadávat ani na překlad, jelikož vydání, jež se dostalo ke mně, bylo bezchybné, za což jsem byla vážně ráda. Nemůžu vytknout vůbec nic. Nečekala jsem – dobře, teď se opakuji - že mě i druhý díl z tohoto dokonalého kouzelnického světa tolik nadchne, díky čemuž budu mít problém soustředit se na ostatní práci. :D
Znovu můžu dát s klidným srdcem pět hvězdiček, J. K. Rowlingová v tomto směru naprosto ví, co dělá, má cit pro jazyk a já absolutně netuším, co bych jí mohla vytknout. Všechny situace jsou vykreslovány úžasným způsobem. Tak úžasným, že jsem dokonce v některých chvílích neměla daleko k pláči a smíchu zároveň. Musím ještě jednou poděkovat za to, že Harry Potter vznikl a zhmotnil se v těchto skvělých knihách. Velmi brzy zaběhnu do knihovny a půjčím si další díl. Nevydržím déle čekat, jsem vážně zvědavá, jak se bude celý příběh Harryho Pottera vyvíjet dále. Vřele doporučuji a smekám svůj imaginární klobouk. Náramná práce!

roman.muller
14. března

Po přečtení tohoto dílu jsem se stal velkým fanouškem HP (první knížka, kterou jsem od J. K. Rowlingové četl).

Aniday
07. března

jsem moc ráda, že jsem nikdy neměla tendenci vidět filmy s H. P. ... díky tomu jsem se celou dobu těšila, jak se děj bude dál vyvíjet... super 8)

Asterix
07. března

No prostě luxusní knížka o Harrym a jeho kamarádech. V knize se Harrymu dějí opravdu děsivé věci. Ilustrace jsou fakt dobré. Těším se na další ilustrované vydání: Vězeň z Azkabanu.

dancadragneel
07. března

Krásný díl, ale filmově i knihově pro mě nijak nezajímavý... Hold nemám ráda Lockharta.

stepankoby1
02. března

Tenhle díl je trochu horší. J. K. to přehání s Lockhartem a Colinem Creeveym. Používá je příliš a některé skvělé části tím doslova zkazí. Jinak je to ale skvělá knížka, která se dobře čte. 90 % (5 *) | Přečtené 2× v češtině, 1× v angličtině

Daniel123445667
19. února

oproti 1. dílu je to VELKÝ skok. Ale Fénixově řádu se nic nevyrovná

Zornaddie
18. února

Sice horší než jednička, ale pořád úplně super.

Bukajkalab
16. února

Pro mě naprosto nejlepší díl Harryho Pottera.

Ivuska 11
16. února

Harryho nelze nemilovat a tahle ilustrovana vydani jsou vyslovene pohlazenim po dusi. Jim Kay si me ziskal svymi obrazky jiz v dile prvnim, tak uz aby tu byl zase Jezisek s dilem tretim.

Louie94
11. února

Jeden z těch, podle mě slabších dílů, jednička rozhodně poutavější a po přečtení trojky ho beru jenom jako takovou výplň mezery.

Greengrass
06. února

Sice jsem přibližně třikrát starší než Harry a spol, přesto jsem se však nechala příběhem naprosto unést. S napětím jsem, společně s hlavními hrdiny, odhalovala tajemství kouzelné komnaty. Nemohla jsem přestat číst, dokud nebylo po všem...