Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Jaká dobrodružství čekají brýlatého chlapce s nachovou jizvou na čele tentokrát? Proč ho jizva tolik pálí a jakými proměnami hrdinové příběhu s čarodějným Ohnivým pohárem projdou?

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29808/harry-potter-a-ohnivy-pohar-29808.jpg 4.76294

Harry Potter (4.)

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Romány, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

Smardik17
včera

Zatím nejlepší díl!

MarcelStrnadel

Od té doby co jsem přečetl první díl, jsem dychtil po přečtení dalších dílů z této knižní série. Nedokázal jsem ani napsat komentáře ke dvěma předešlým knihám, jak jsem se od nich nemohl odtrhnout.
Až po této knize, kterou jsem teď dočetl, jsem dostal chuť o tom něco napsat. Film Harry Potter a Ohnivý pohár se mi vždy líbil nejvíce a u knihy to mám podobně, ale nemyslím tím, že by předchozí díly byly méně zajímavé a měl bych je méně rád. Myslím tím to, že tento díl je pro mě mnohem atraktivnější – přibývá více stran, kniha je hojnější na akční a napínavé scény. Seznamujeme se s jinými kouzelnickými školami a tím pádem si i rozšiřujeme svůj okruh informací o kouzelnickém světě.

KacenkaS

Tento díl nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale i tak je naprosto úžasný, jako díly předchozí. Ve filmu vynechali mnoho scén, ale pořád se mi líbil, narozdíl od mnohých. Prostě a jasně, další úchvatný díl :D

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Tatsume

Jednoznačně nejlepší kniha celé série

DUNIKO

SKVĚLÝ.

Beltrix

Ohnivý pohár patří k mým méně oblíbeným knížkám ze ságy, ale i zde se najdou zajímavé scény. Obzvláště se mi líbil začátek, který nám zase poodhalil více z fungování kouzelnické společnosti, která mě osobně zajímá čím dál více (příběh totiž znám, takže mám čas všímat si takovýchto detailů). A na rozdíl od mnohých, scéna na hřbitově mi přišla málo strašidelná a především málo "zásadní". Přeci jen, jeden z nejmocnějších černokněžníků znovu povstal a se mnou to moc nehlo (filmovému zpracování se to povedlo ještě méně). Celkově to ale bylo napínavé a poutavé čtení, ostatně jako vždycky u paní Rowlingové.

Kingomolka
30.12.2016

Dokonalé...Už abych si četla další díl. ! :)

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

amaenium
25.12.2016

Další skvělý díl Harryho Pottera. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, myslím, že teď se dej bude pořádně rozvíjet.

Princezna22
23.12.2016

Krásná kniha!! Opravdu krásná. Ještě lepší než předešli díl. Tohle je prostě naprostá pecka!! A těch scén co vypustili ve filmu je zde opravdu dost a opravdu stojí za to!! Pecka!

ivca3710
20.12.2016

Naprosto super úžasné! :D Série Harry Potter je má úplně nejoblíbenější :) Nejlepší byly ty scény, které nebyly ve filmu (škoda).

monulam
19.12.2016

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

hana4834
08.12.2016

skvěle napsaný a přiznám se že jsem uronila na konci pár slziček

natkaf
07.12.2016

Skvělé jako vždy. Napínavé, nečekané a hlavně krásně tajemné a temné. Jde poznat, že kniha už není jen pro děti. Autorka se s tím nepáře a zbije kohokoliv. Konec mě nekutečně dostal, nedokázala jsem si takový závěr ani představit. S chutí na další díly!!

medvídě
01.12.2016

Páni. Právě jsem dočetla 4. díl a nějak nemám slov. Kam se poděl příběh mladého začínajícího čaroděje a jeho přátel, o kterém bych řekla, že je učen převážně mladším??
Najednou to má úplně jiný spád. Teď se mi i objevily slzy v očích. Jako kdyby se to vše otočilo, dětským radovánkám a šťastným koncům byl utrum.
Poslední 3 (4) díly jsem moc neviděla, takže netuším, co vše ještě můžu očekávat.

whiolet
01.12.2016

Řekla bych, že z celé série nejlepší díl

Hankenan
21.11.2016

Naprostá srdcovka. Z celé sedmičky to nejlepší. Svět kouzel se konečně pořádně rozmáchl a dostali jsme i další kouzelnické školy. Budu číst ještě mnohokrát.

wendulka0502
19.11.2016

Opět to nebudu dlouze okecávat knížka se mi moc líbila a už se těším až otevřu další díl.

ErikaKej
14.11.2016

Tu knihu som doslova zhltla - ci uz som ju citala prvy krat alebo neskor znova... urcite najlepsia z prvych styroch-dokonca by som to klasifikovala ako uplne iny level a odchod zo sveta rozpravok. Velmi napinave, chvilami az strasidelne, strhujuce a urcite vam utkne v pamati :)

leny.wood
06.11.2016

I když jsem se pustila do čtení po několikáté, pořád jsem otáčela stránku za stránkou, tak je to skvělé čtení. "Čtyřku" vnímám jako nejlepší z předchozích, opravdu jsem si to užila. Jestliže znáte zatím jen film, neváhejte a pusťte se do čtení, protože jste o mnoho důležitého ochuzeni.

Arya26
30.10.2016

No nemůžu si pomoct ale 1/2 pro mě byla trochu horší, ale potom se příběh rozjel. Řekla bych, že Harryho život začíná být těžší a bylo mi ho až líto. Na začátku přišel o nejlepšího přítele (s kterým se zase našli) a celou dobu musel čelit smrtelné výzvě. Jsem ráda, že do příběhu vstoupil Sirius, který vlastně do jisté míry nahrazuje Harrymu ztracené rodiče. Paradoxně se mi nejvíc líbila závěrečná pasáž s Voldemortem, ve filmu mi připadala ochuzená. Naštěstí pro mě si ty novější díly od čtyřky moc nepamatuju, a tak mě nakonec rozuzlení překvapilo :)
O svém hodnocení se nemusím zmiňovat - to je všem jasné :D

Anaj10
28.10.2016

Je to krásná kniha.
Zatím jsem četla 1-4 ale ta čtyřka je nejméně podobná filmu a díky knize vím jak se to doopravdy stalo, tak jak to napsala sama autorka a jak asi chce aby jsme si to pamatovali v podobě knihy a ne filmu . :)

lotofhs
27.10.2016

Tahle knížka je jedna z mých nejoblíbenějších. Konci tu taková ta pohádková atmosféra a Harry se dostává do hodně těžkých chvílích. Je to všechno skvělé vymyšlené a všechno do sebe zapadá na konci. Je mi líto, že hodně věcí vynechali ve filmu, ale tak to bývá u každé HP knížky. Čtu už po několikáté a nikdy mě to snad neomrzí. Tentokrát jsem brala Cedrikovo smrt hrozně. Dřív jsem to ani neřešila a teď se mě dotkla a pár slzicek ukaplo.

tereza2627
29.09.2016

harry! myslím, že ne třeba slov. TOP

Verča91
26.09.2016

Harry Potter se dostává do těžké situace, kdy se musí postarat o své přežití a na začátku ztrácí i svého nejlepšího přítele Rona, nakonec Harry vše zvládne a vše dopadne jak jinak než dobře. Tyhle knihy velmi miluji a ráda je čtu

danny_21
20.09.2016

V Bradavicích se přiostřuje, hlavní postavy i děj se posunuly k zatím nejtemnějšímu až drsnému podání - viz samotná závěrečná labyrintová zkouška a nevyhnutelné střetnutí ... No tak ať se daří i nadále, další kouzelnické pokračování netrpělivě vyhlíženo - 85 %

gomaki
19.09.2016

Mám takový zvláštní dojem, že zde "končí" dětství a začíná dospívání s HP a jeho partou.

Nemůžu si pomoct, ale tenhle díl jsem vždycky vnímala jako přelomový - už nejsme děti, ale ani nejse dospělí...bohužel dospělé okolí nás vnímá jako děti a na druhou stranu od nás chce dospělé chování. A přesně takhle to vnímám ve čtyřce.

Harry je sice ještě dítě, nicméně ty problémy, kterými prochází jsou už pro patřičně staršího borce:) ne že by to měl Harry někdy lehké, ale tady ... tady se prostě posouváme do té neurčité věkové linie, kdy vlastně všechno, co uděláte je špatně.

Ohnivý pohár ... k ději toho není moc co říct, aby se nevyslepičil obsah, páč snad každá stránka je v tomto případě celkem podstatná a pokud znáte jen film, tak znáte jen půlku příběhu :) co si budeme povídat.

Takže hurá na Turnaj 3 kouzelníků, jste již očekávání jako důležití diváci:)

Paganfairy
19.09.2016

Harryho Pottera budu číst stále, až do důchodu, a i poté, nikdy neomrzí. Skvěle napsané, napínavé, "logické", výborné k relaxaci a potřebě odpoutat se od všedních povinností.

Leenah
17.09.2016

Skvělá kniha, stejně jako všechny ostatní díly Harryho Pottera :)