Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Jaká dobrodružství čekají brýlatého chlapce s nachovou jizvou na čele tentokrát? Proč ho jizva tolik pálí a jakými proměnami hrdinové příběhu s čarodějným Ohnivým pohárem projdou?

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29808/harry-potter-a-ohnivy-pohar-29808.jpg 4.76420

Harry Potter (4.)

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

EnaryFeniel

Krásné, čtivé, zábavné i napínavé. Pobavila mě část, kdy Brumbál vysvětluje, že ani on nezná všechna tajemství Bradavic. :) Stále se člověk dozvídá něco nového. Není možné do filmu zasadit vše. A i když je to vlastně prosté, tak mě překvapilo vysvětlení jídla ve Velké síni. :D :)

slaska77

Posledních 7 kapitol jsme s dětmi zhltli. Bála jsem se, že už to děti nedají, ale hrozně je to bavilo a už čteme Fénixův řád. Co dodat, tuto sérii knih by si měl přečíst opravdu každý.

Daniel123445667

celkem zajímavá kniha.

Juri81

Ohnivý pohár definitivně zlomil ostych Rowlingové, která konečně po třech dětských a trochu rozpačitých dílech přitvrdila. Napětí a čtivost knize dodává vedle toho ale i absence četných epizodních příběhů ze školních lavic, které u ostatních dílů často a úplně zbytečně odvádí pozornost do ztracena.

Irsaf

Líbila se mi moc :)

ochwey

Ohnivý pohár byl před sto lety můj začátek vztahu s Harrym, miluju ho pořád! Beztak si mě získal Archie v noční košili u studánky, který má rád, když mu kolem franty fouká.
A už to přišlo, díly, u kterých na konci budu brečet. A to se moc nedojímám.

brzda.

Úžasný.

Dep8

Počtvrté a zase do černého... Trochu jsem se bála té délky, aby už to nesklouzlo někam k tlachání, nudě nebo vykrádání předchozích dílů, ale nic takového se nestalo. Místy jsem si sice říkala, jestli tam to či ono nebylo jen jako vata, ale závěr ukázal, že i Ohnivý pohár je dokonale promyšlený a do sebe zapadající celek, kterému zase není co vytknout. Ano, pořád je to jednodušší sloh, ale ten k tomu prostě patří a hlavně oceňuji, jak Rowlingová svůj svět čar a kouzel díl od dílu rozšiřuje, přičemž ho má pořád pevně v rukou. Posledních 100 stránek Ohnivého poháru je navíc parádním vyvrcholením nejen čtvrtého dílu, ale všeho dosavadního dění a láká ke čtení dál víc než kterákoliv předchozí část (Rowlingová si zde už ve větší míře, než v předchozích dílech, připravuje živnou půdu pro zápletky dalších tří dílů, v závěru je například naznačena Snapeova úloha v dalším dění a také se zde odehraje zárodek Popletalova ultra-idiotismu, naplno projeveném ve Fénixově řádu). I přes nevyhnutelně podobné koncepty byl zatím každý díl žánrově malinko jiný, a o to víc mě těší vidina pátého dílu.

Smardik17

Zatím nejlepší díl!

MarcelStrnadel

Od té doby co jsem přečetl první díl, jsem dychtil po přečtení dalších dílů z této knižní série. Nedokázal jsem ani napsat komentáře ke dvěma předešlým knihám, jak jsem se od nich nemohl odtrhnout.
Až po této knize, kterou jsem teď dočetl, jsem dostal chuť o tom něco napsat. Film Harry Potter a Ohnivý pohár se mi vždy líbil nejvíce a u knihy to mám podobně, ale nemyslím tím, že by předchozí díly byly méně zajímavé a měl bych je méně rád. Myslím tím to, že tento díl je pro mě mnohem atraktivnější – přibývá více stran, kniha je hojnější na akční a napínavé scény. Seznamujeme se s jinými kouzelnickými školami a tím pádem si i rozšiřujeme svůj okruh informací o kouzelnickém světě.

KacenkaS

Tento díl nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale i tak je naprosto úžasný, jako díly předchozí. Ve filmu vynechali mnoho scén, ale pořád se mi líbil, narozdíl od mnohých. Prostě a jasně, další úchvatný díl :D

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Tatsume

Jednoznačně nejlepší kniha celé série

DUNIKO

SKVĚLÝ.

Beltrix

Ohnivý pohár patří k mým méně oblíbeným knížkám ze ságy, ale i zde se najdou zajímavé scény. Obzvláště se mi líbil začátek, který nám zase poodhalil více z fungování kouzelnické společnosti, která mě osobně zajímá čím dál více (příběh totiž znám, takže mám čas všímat si takovýchto detailů). A na rozdíl od mnohých, scéna na hřbitově mi přišla málo strašidelná a především málo "zásadní". Přeci jen, jeden z nejmocnějších černokněžníků znovu povstal a se mnou to moc nehlo (filmovému zpracování se to povedlo ještě méně). Celkově to ale bylo napínavé a poutavé čtení, ostatně jako vždycky u paní Rowlingové.

Kingomolka
30.12.2016

Dokonalé...Už abych si četla další díl. ! :)

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

amaenium
25.12.2016

Další skvělý díl Harryho Pottera. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, myslím, že teď se dej bude pořádně rozvíjet.

Princezna22
23.12.2016

Krásná kniha!! Opravdu krásná. Ještě lepší než předešli díl. Tohle je prostě naprostá pecka!! A těch scén co vypustili ve filmu je zde opravdu dost a opravdu stojí za to!! Pecka!

ivca3710
20.12.2016

Naprosto super úžasné! :D Série Harry Potter je má úplně nejoblíbenější :) Nejlepší byly ty scény, které nebyly ve filmu (škoda).

monulam
19.12.2016

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

hana4834
08.12.2016

skvěle napsaný a přiznám se že jsem uronila na konci pár slziček

natkaf
07.12.2016

Skvělé jako vždy. Napínavé, nečekané a hlavně krásně tajemné a temné. Jde poznat, že kniha už není jen pro děti. Autorka se s tím nepáře a zbije kohokoliv. Konec mě nekutečně dostal, nedokázala jsem si takový závěr ani představit. S chutí na další díly!!

medvídě
01.12.2016

Páni. Právě jsem dočetla 4. díl a nějak nemám slov. Kam se poděl příběh mladého začínajícího čaroděje a jeho přátel, o kterém bych řekla, že je učen převážně mladším??
Najednou to má úplně jiný spád. Teď se mi i objevily slzy v očích. Jako kdyby se to vše otočilo, dětským radovánkám a šťastným koncům byl utrum.
Poslední 3 (4) díly jsem moc neviděla, takže netuším, co vše ještě můžu očekávat.

whiolet
01.12.2016

Řekla bych, že z celé série nejlepší díl

Hankenan
21.11.2016

Naprostá srdcovka. Z celé sedmičky to nejlepší. Svět kouzel se konečně pořádně rozmáchl a dostali jsme i další kouzelnické školy. Budu číst ještě mnohokrát.

wendulka0502
19.11.2016

Opět to nebudu dlouze okecávat knížka se mi moc líbila a už se těším až otevřu další díl.

ErikaKej
14.11.2016

Tu knihu som doslova zhltla - ci uz som ju citala prvy krat alebo neskor znova... urcite najlepsia z prvych styroch-dokonca by som to klasifikovala ako uplne iny level a odchod zo sveta rozpravok. Velmi napinave, chvilami az strasidelne, strhujuce a urcite vam utkne v pamati :)

leny.wood
06.11.2016

I když jsem se pustila do čtení po několikáté, pořád jsem otáčela stránku za stránkou, tak je to skvělé čtení. "Čtyřku" vnímám jako nejlepší z předchozích, opravdu jsem si to užila. Jestliže znáte zatím jen film, neváhejte a pusťte se do čtení, protože jste o mnoho důležitého ochuzeni.

Arya26
30.10.2016

No nemůžu si pomoct ale 1/2 pro mě byla trochu horší, ale potom se příběh rozjel. Řekla bych, že Harryho život začíná být těžší a bylo mi ho až líto. Na začátku přišel o nejlepšího přítele (s kterým se zase našli) a celou dobu musel čelit smrtelné výzvě. Jsem ráda, že do příběhu vstoupil Sirius, který vlastně do jisté míry nahrazuje Harrymu ztracené rodiče. Paradoxně se mi nejvíc líbila závěrečná pasáž s Voldemortem, ve filmu mi připadala ochuzená. Naštěstí pro mě si ty novější díly od čtyřky moc nepamatuju, a tak mě nakonec rozuzlení překvapilo :)
O svém hodnocení se nemusím zmiňovat - to je všem jasné :D