Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Jaká dobrodružství čekají brýlatého chlapce s nachovou jizvou na čele tentokrát? Proč ho jizva tolik pálí a jakými proměnami hrdinové příběhu s čarodějným Ohnivým pohárem projdou?

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29808/harry-potter-a-ohnivy-pohar-29808.jpg 4.76420
Série:

Harry Potter (4.)

Originální název:

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (282)

Přidat komentář
EnaryFeniel
18. února

Krásné, čtivé, zábavné i napínavé. Pobavila mě část, kdy Brumbál vysvětluje, že ani on nezná všechna tajemství Bradavic. :) Stále se člověk dozvídá něco nového. Není možné do filmu zasadit vše. A i když je to vlastně prosté, tak mě překvapilo vysvětlení jídla ve Velké síni. :D :)

slaska77
12. února

Posledních 7 kapitol jsme s dětmi zhltli. Bála jsem se, že už to děti nedají, ale hrozně je to bavilo a už čteme Fénixův řád. Co dodat, tuto sérii knih by si měl přečíst opravdu každý.

Daniel123445667
11. února

celkem zajímavá kniha.

Juri81
10. února

Ohnivý pohár definitivně zlomil ostych Rowlingové, která konečně po třech dětských a trochu rozpačitých dílech přitvrdila. Napětí a čtivost knize dodává vedle toho ale i absence četných epizodních příběhů ze školních lavic, které u ostatních dílů často a úplně zbytečně odvádí pozornost do ztracena.

Irsaf
06. února

Líbila se mi moc :)

ochwey
31. ledna

Ohnivý pohár byl před sto lety můj začátek vztahu s Harrym, miluju ho pořád! Beztak si mě získal Archie v noční košili u studánky, který má rád, když mu kolem franty fouká.
A už to přišlo, díly, u kterých na konci budu brečet. A to se moc nedojímám.

brzda.
26. ledna

Úžasný.

Dep8
25. ledna

Počtvrté a zase do černého... Trochu jsem se bála té délky, aby už to nesklouzlo někam k tlachání, nudě nebo vykrádání předchozích dílů, ale nic takového se nestalo. Místy jsem si sice říkala, jestli tam to či ono nebylo jen jako vata, ale závěr ukázal, že i Ohnivý pohár je dokonale promyšlený a do sebe zapadající celek, kterému zase není co vytknout. Ano, pořád je to jednodušší sloh, ale ten k tomu prostě patří a hlavně oceňuji, jak Rowlingová svůj svět čar a kouzel díl od dílu rozšiřuje, přičemž ho má pořád pevně v rukou. Posledních 100 stránek Ohnivého poháru je navíc parádním vyvrcholením nejen čtvrtého dílu, ale všeho dosavadního dění a láká ke čtení dál víc než kterákoliv předchozí část (Rowlingová si zde už ve větší míře, než v předchozích dílech, připravuje živnou půdu pro zápletky dalších tří dílů, v závěru je například naznačena Snapeova úloha v dalším dění a také se zde odehraje zárodek Popletalova ultra-idiotismu, naplno projeveném ve Fénixově řádu). I přes nevyhnutelně podobné koncepty byl zatím každý díl žánrově malinko jiný, a o to víc mě těší vidina pátého dílu.

Smardik17
23. ledna

Zatím nejlepší díl!

MarcelStrnadel
15. ledna

Od té doby co jsem přečetl první díl, jsem dychtil po přečtení dalších dílů z této knižní série. Nedokázal jsem ani napsat komentáře ke dvěma předešlým knihám, jak jsem se od nich nemohl odtrhnout.
Až po této knize, kterou jsem teď dočetl, jsem dostal chuť o tom něco napsat. Film Harry Potter a Ohnivý pohár se mi vždy líbil nejvíce a u knihy to mám podobně, ale nemyslím tím, že by předchozí díly byly méně zajímavé a měl bych je méně rád. Myslím tím to, že tento díl je pro mě mnohem atraktivnější – přibývá více stran, kniha je hojnější na akční a napínavé scény. Seznamujeme se s jinými kouzelnickými školami a tím pádem si i rozšiřujeme svůj okruh informací o kouzelnickém světě.

KacenkaS
13. ledna

Tento díl nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale i tak je naprosto úžasný, jako díly předchozí. Ve filmu vynechali mnoho scén, ale pořád se mi líbil, narozdíl od mnohých. Prostě a jasně, další úchvatný díl :D

tatafa
06. ledna

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Tatsume
03. ledna

Jednoznačně nejlepší kniha celé série

DUNIKO
01. ledna

SKVĚLÝ.

Beltrix
01. ledna

Ohnivý pohár patří k mým méně oblíbeným knížkám ze ságy, ale i zde se najdou zajímavé scény. Obzvláště se mi líbil začátek, který nám zase poodhalil více z fungování kouzelnické společnosti, která mě osobně zajímá čím dál více (příběh totiž znám, takže mám čas všímat si takovýchto detailů). A na rozdíl od mnohých, scéna na hřbitově mi přišla málo strašidelná a především málo "zásadní". Přeci jen, jeden z nejmocnějších černokněžníků znovu povstal a se mnou to moc nehlo (filmovému zpracování se to povedlo ještě méně). Celkově to ale bylo napínavé a poutavé čtení, ostatně jako vždycky u paní Rowlingové.

Kingomolka
30.12.2016

Dokonalé...Už abych si četla další díl. ! :)

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

amaenium
25.12.2016

Další skvělý díl Harryho Pottera. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, myslím, že teď se dej bude pořádně rozvíjet.

Princezna22
23.12.2016

Krásná kniha!! Opravdu krásná. Ještě lepší než předešli díl. Tohle je prostě naprostá pecka!! A těch scén co vypustili ve filmu je zde opravdu dost a opravdu stojí za to!! Pecka!

ivca3710
20.12.2016

Naprosto super úžasné! :D Série Harry Potter je má úplně nejoblíbenější :) Nejlepší byly ty scény, které nebyly ve filmu (škoda).

monulam
19.12.2016

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

hana4834
08.12.2016

skvěle napsaný a přiznám se že jsem uronila na konci pár slziček

natkaf
07.12.2016

Skvělé jako vždy. Napínavé, nečekané a hlavně krásně tajemné a temné. Jde poznat, že kniha už není jen pro děti. Autorka se s tím nepáře a zbije kohokoliv. Konec mě nekutečně dostal, nedokázala jsem si takový závěr ani představit. S chutí na další díly!!

medvídě
01.12.2016

Páni. Právě jsem dočetla 4. díl a nějak nemám slov. Kam se poděl příběh mladého začínajícího čaroděje a jeho přátel, o kterém bych řekla, že je učen převážně mladším??
Najednou to má úplně jiný spád. Teď se mi i objevily slzy v očích. Jako kdyby se to vše otočilo, dětským radovánkám a šťastným koncům byl utrum.
Poslední 3 (4) díly jsem moc neviděla, takže netuším, co vše ještě můžu očekávat.

whiolet
01.12.2016

Řekla bych, že z celé série nejlepší díl

Hankenan
21.11.2016

Naprostá srdcovka. Z celé sedmičky to nejlepší. Svět kouzel se konečně pořádně rozmáchl a dostali jsme i další kouzelnické školy. Budu číst ještě mnohokrát.

wendulka0502
19.11.2016

Opět to nebudu dlouze okecávat knížka se mi moc líbila a už se těším až otevřu další díl.

ErikaKej
14.11.2016

Tu knihu som doslova zhltla - ci uz som ju citala prvy krat alebo neskor znova... urcite najlepsia z prvych styroch-dokonca by som to klasifikovala ako uplne iny level a odchod zo sveta rozpravok. Velmi napinave, chvilami az strasidelne, strhujuce a urcite vam utkne v pamati :)

leny.wood
06.11.2016

I když jsem se pustila do čtení po několikáté, pořád jsem otáčela stránku za stránkou, tak je to skvělé čtení. "Čtyřku" vnímám jako nejlepší z předchozích, opravdu jsem si to užila. Jestliže znáte zatím jen film, neváhejte a pusťte se do čtení, protože jste o mnoho důležitého ochuzeni.

Arya26
30.10.2016

No nemůžu si pomoct ale 1/2 pro mě byla trochu horší, ale potom se příběh rozjel. Řekla bych, že Harryho život začíná být těžší a bylo mi ho až líto. Na začátku přišel o nejlepšího přítele (s kterým se zase našli) a celou dobu musel čelit smrtelné výzvě. Jsem ráda, že do příběhu vstoupil Sirius, který vlastně do jisté míry nahrazuje Harrymu ztracené rodiče. Paradoxně se mi nejvíc líbila závěrečná pasáž s Voldemortem, ve filmu mi připadala ochuzená. Naštěstí pro mě si ty novější díly od čtyřky moc nepamatuju, a tak mě nakonec rozuzlení překvapilo :)
O svém hodnocení se nemusím zmiňovat - to je všem jasné :D