Léto s knihou

Harry Potter a Relikvie smrti

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.75539

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows

Romány, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
ELMAvčeraHodnocení knihy 4 z 5

Mnozí po přečtení posledního dílu Rowlinogové vyčítali smrt oblíbených postav, mučení Hermiony a to, že Harry se uchýlil ke kletbám, které se nepromíjejí. Já jsem naopak ráda, že přesně tyhle prvky nevynechala. Smrt k válce patří a bohužel u ní umírají přátelé a nevinní lidé. A Harry je taky jenom člověk (byť s kouzelnými schopnostmi). V době tohoto příběhu mu bylo 17 let, napůl dítě, napůl dospělý a bylo toho na něj moc.
Vývin charakteru postav byl úžasný a před Rowlingovou smekám.
Bez čeho bych se obešla, byl epilog, podle mého naprosto zbytečný.

Peety1417.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Poslední díl se mi hodně líbil, hlavně proto že jde vidět jak skvěle to byl promyšlený příběh od začátku až do konce a taky proto že příběh skončí dobře. Musím ale taky přiznat, že mě první část knížky moc nenadchla, nakonec ten závěr a druhá polovina knížky byla fenomenální!!!

Bar1617.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se poslední díl série snažila číst fakt pomalu. Nechtěla jsem skončit s tímto kouzelným světem. Nemůžu knize dát jiný počet hvězd než plný - už dlouho jsem z nějaké série nebyla tak nadšená, nic mě do sebe tak nevtáhlo... Knihy jsem měla půjčené, ale v mé knihovničce nemůžou chybět - časem si je postupně doplním a znova si prožiji svět kouzel...

stir123411.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Konec! To je hrůza. Naštěstí má vyjít ještě jeden díl a to- Harry Potter a Prokleté dítě. Těším se na 8.díl a doporučuju všem.

kusma05.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Série je zakončena, pro mě bohužel nejslabším dílem (nejslabší díl, nikoliv slabý!). Z některých řešení jsem byla zklamaná - přišlo mi, že na to jakou to muselo dát autorce práci vymyslet a promyslet všechny taje, byla dost jednoduchá, a hlavně urychlená. Trochu mi pak nebylo jasné, proč se autorka tolik věnovala ději v prostředku knihy (schovávání) - přišlo mi, že tam zbytečně natahovala a na konci se to snažila bez hlubšího řešení ukončit. Myslím, že mohla trochu stránek přidat (v té záplavě by se to ztratilo) a víc se s dramatickými částmi knihy pomazlit. Poslední kapitola mi také nepřišla dobře zpracovaná. To ale nic nemění na tom, že jsem se do této série zamilovala. A věřím, že se k ní v budoucnu ráda vrátím. A teď si hezky od začátku projedu filmy :)

zuzik230123.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Všechny knihy jsou prostě na pět hvězdiček! Miluju je a čtu pořád dokola.
Ovšem poslednímu dílu musím dát hvězdičky pouze čtyři, ne snad proto, že by byl slabší než ostatní. Je to z důvodu, že v tomhle díle autorka zabila všechny moje oblíbené postavy. Ano já vím, je to sobecké...

aLČAc23.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vadilo mi, že se neodehrává tolik v Bradavicích. Jinak ale skvělá. Všechny jsou super.

Sulfid18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zatímco ještě před pár hodinami jsem jsem měl sto chutí začít křičet jak je tahle knížka DOKONALÁ, tak tu teď totálně zničenej sedím nad zavřenou knihou a jsem naštvanej na poslední stránku, která celou sérii, celý úžasný svět i příběh poslala "do Přečtených".
Mám snad jediné štěstí, že jsem ještě neviděl filmy, na které se vrhnu ihned zítra. A také se zítra pustím do knihy s názvem: Sen jménem Harry Potter, o životě J.K. Rowlingové, kterou bych teď asi nejradši objal a poděkoval ji za to, že se rozhodla napsat něco tak úžasného.
A jsem si 100% jistý tím, že do konce tohoto roku začnu číst už vlastní (nutnost mít doma) knížky Harryho Pottera znovu.

Luccy7815.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Poslední, sedmý díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

DariDerek15.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Škoda, že už je konec :-) Fajn to bylo! :-)

vandalindakova12.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Čím víckrát sérii přečtu, tím je to lepší a lepší. Pokaždé tam najdu něco nového a můžu to číst třeba milionkrát. Prostě srdcovka, na kterou nedám dopustit, a tím mám na mysli všech 7 knih.
Tento díl se liší tím, že už se neodehrává v Bradavicích (kromě poslední bitvy). Kniha je tak skvěle napsána, že i když se v některých částech nic neděje, tak to není zdlouhavé. Bavilo mě postupné odhalování Brumbálových tajemství, ale i Snapeových.
Celou dobu jsem si čtení užívala a určitě znáte ten pocit, kdy chcete knihu dočíst a zároveň nechcete, aby byl konec. Až zase nebudu vědět, co číst, tak vím po čem sáhnout.

Venny34510.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Všechny díly naprosto dokonalé. Jinak už nemám slov...
Obdivuji tuto autorku.

Fortuna09.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Oh.. asi umřu.. *.* Jak mohl někdo stvořit něco tak dokonalého..? Vše je tak neuvěřitelně promyšlené, vše zapadá tam kam má..

true.penny05.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejemotivnější díl. Pro mě nejlepší z celé série.

Evule11426.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ještě abych tuhle knihu nečetla, to bych si nenechala ujít :-) Má oblíbená...

StefFišerová26.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Celou sérii jsem četla několikrát. Je to ten typ knihy, kterou můžete číst pořád dokola a nikdy vás neomrzí. Kouzelný svět Harryho Pottera, od chvíle kdy mu Hagrid sdělí, že je čaroděj, až do oamžiku kdy posílá své děti do Bradavic on prostě nemá chybu.

HermionaKnihom25.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem dočetla 7. díl. Poslední díl :-(. Knížka byla jako vždycky úžasná, ale ten pocit, že to skončilo, je strašný. Harry Potter byl, je prostě bude vždycky má nejoblíbenější série a kniha, stejně jako moje srdcovka.

niki-chan28.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pottermánie mě zasáhla v období dospívání a dlouho dobu jsem se čtení bránila. Nakonec jsem otevřela první díl a skončila u posledního. Kouzelný svět, Bradavice a soví pošta mě nadchnou i po letech a i dnes si ráda přečtu celou sérii. Jen mě překvapilo, jak se s postupem času příběh stává temnější a drsnější, ale i díky tomu čtenáře chytne a nepustí

BADguy.cz20.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

shrnu celou ságu.
prostě celé moje dětství, žádná kniha už ve mě nikdy nezanechá větší stopu.
Pamatuji si jak už jsem měl dávno spát a já četl s baterkou pod peřinou aby mě nenačapala máma a zkrátka se nemohl odrthnout :D
Dodneška poslouchám audio verze před spaním, nebo v práci a pořád to má stejný náboj i po letech.

verden18.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Harry Potter bol a navždy ostane súčasťou môjho dospievania :) Som akurát ten ročník, ktorý rástol spolu s hlavnými postavami a každé Vianoce pod našim stromčekom nesmelo chýbať ďalšie pokračovanie tejto pútavej a skvelo napísanej série. Pri Harrym som sa smiala aj plakala, každú postavu som mala svojim spôsobom rada a hrozne som chcela byť súčasťou ich sveta :)) Každý z dielov som prečítala minimálne 5-krát a teraz to po rokoch čítam opäť od začiatku a ten príbeh nestratil nič zo svojho čara. HP má v mojom srdci špeciálne miesto a je to jeden z mála príbehov, pri ktorých ľutujem, že som ich už čítala a ak by to bolo nejakým spôsobom možné, neváhala by som si vymazať spomienky len preto, aby som si všetky knihy mohla prečítať opäť ako prvýkrát :)))

aginecka11.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

I když po těch letech vím přesně, co přijde a kdy to přijde, vždy mě to dostane. Pokaždé jsem napnutá, směju se (nahlas), dojímám se a spolehlivě spotřebuju balíček kapesníků.

radkamus10.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Harry Potter je jeden z nejkrásnějších, nejinteligentnějších, nejpropracovanějších, nejfantastičtějších a nejúžasnějších příběhů, jaký jsem kdy četla. Je to příběh o lásce, o přátelství, o tom být loajální vůči přátelům, o tom co je správné, že je potřeba se postavit za slabší, že to když jsme v něčem odlišní, z nás nedělá vyvrhele společnosti nebo nepřítele č. 1. Nebát se být odlišný. Je o toleranci. Je tam plno krásných myšlenek, citátů a mouder. Jo je to knížka pro děti, na počátku, ale to dítě se vyvíjí spolu s příběhem, díl po dílu dospívá a stává se z něj přemýšlivý, soucitný, tolerantní a láskou překypující člověk se zdravým rozumem. U mě tomu tak alespoň bylo.

alcahanca26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Svět, který vytvořila Rowlingová, je naprosto úžasný. Takovou fantazii závidím. Nástupiště 9 a 3/4, famfrpál, testrálové, apod. - vše dokonale vymyšlené. Na jednu stranu klasická pohádka (dobro zvítězí nad zlem), na druhou se spisovatelka nebojí nechat zemřít oblíbenou postavu (Brumbál, Sirius). Celou sérii jsem četla několikrát a pokaždé v ní najdu něco nového. Škoda, že mi nemůže být znovu 11 let a já nemohu netrpělivě očekávat dopis z Bradavic. Pět hvězdiček také za překlad. České názvy jsou úžasné - Bradavice, Nebelvír, Kvikálkov, atd. Knihy patří mezi mé nejoblíbenější a to už zdaleka nepatřím mezi náctileté.

Lessana11.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Famózne ukončenie príbehov o Harrym Potterovi! Opäť nápadité, popretkávané humorom, smútkom, beznádejou, strachom, ako i silou, odhodlaním a vierou, do poslednej chvíle plné napätia, veľa vysvetľujúce a hlavne, kde do seba zapadne celá umne vytvorená skladačka.

misulef10.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opravdu nevím, co napsat, abych vyjádřila své pocity z této knížky. Že by to, že jsem ji přečetla osmkrát a to poosmé zdaleka nebylo naposledy, mluvilo samo za sebe? Ne, to by určitě nestačilo...
Bylo to prostě nádherné, úžasné, srdcervoucí, bolestivé, neuvěřitelně napsané - ne, nedokážu to popsat. Jedná se o závěr té nejdokonalejší série, co byla napsaná, a kdybyste opravdu chtěli vědět, co pro mě znamená... Museli byste se podívat na tu zející prázdnotu, která mi zůstala na místě, kam patří srdce.
Je mi jedno, že tohle byl konec, pro mě v případě Harryho něco jako konec vůbec neexistuje. Vím, že budu pořád a pořád dokola otevírat tyhle úžasné knížky, ponářet se do tohoto dokonalého příběhu a čekat až mě zaplaví ten dobře známý pocit euforie, protože "Hogwarts will be always here to welcome you home."

Anoell07.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Občas se u sérií stává, že každý další díl je horší a horší, příběh upadá, autoři se už jen snaží rozpitvávat to dál a dál, protože prostě proto (jistě každý dokáže alespoň na jeden důvod přijít), a celkově kvalita díla značně upadá. To ale rozhodně není případ Harryho Pottera. Na filmech o mladém čaroději (nechce se mi používat slovo kouzelník, automaticky si představím králíka v klobouku) jsem vyrůstala a až teď jsem se dokopala i ke knížkám. Říkala jsem si, že to bude běh na dlouhou trať, přece jen 7 dílů je 7 dílů a některé z nich jsou všechno, jen ne tenké (dobře, většina). Nakonec to ale uteklo docela rychle a pocit, že už to mám všechno za sebou, je opravdu zvláštní... Zpátky ale ke kvalitě! Tenhle díl je jeden z nejlepších, když nad tím teď tak uvažuju, líbil se mi asi nejvíce. Jo. Co se samotného příběhu a zpracování týče, nevím, jestli je třeba k tomu něco dodávat... Kniha je dobrá, ale na těch filmech jsem prostě vyrůstala a viděla je už několikrát a některé věci se mi víc líbily ve filmovém zpracování (stanový tanec Harryho a Hermiony, to, co Harry udělal s bezovou hůlkou...), v jiných ale samozřejmě byla lepší kniha. Bylo zvláštní číst závěrečnou kapitolu, epilog, či jak to mám nazvat... Prostě časový posun o 19 let. Pořád jsem totiž hlavní hrdiny viděla jako ty náctileté a prostě a jednoduše jsem z toho měla zvláštní pocit. Navíc to byla asi jediná nepovedená část knihy... Byla jsem, jsem a budu fanoušek této série a myslím, že tohle úplně stačí, není nic víc třeba dodávat. ;) (Beztak už je tento komentář dlouhý ažaž.)

MartinaJacqlin05.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na celé sérii se mí nejvíc líbí, jak je z ní poznat, že každý díl psala Rowlingová pro pokaždé starší děti... Díl od dílu je temnější, zamotanější a přibývá smrtí i milostných zápletek a Relikvie smrti je absolutní závěr, který by sotva pochopily děti zralé na Kámen mudrců.
Osobně Harryho Pottera miluju a nedělá mi problém číst ho znova a znova, vždycky objevím něco, čeho jsem si dřív nevšimla (různých náznaků na pravé povahy postav) a co mě překvapí.

Cryptkeeper03.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak trochu jiný "Harry" ...drsnější,syrovější,reálnější...
Perfektní zakončení celé série;)

HermioneWeasley23.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

U mě je to best kniha 4ever.

verri23.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

I LOVE HARRY POTTER jooooooooooooooooooo

a taky Rowllingovou protože harryho stvořila