Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.76474

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

Azhar

Sedmym dilem jsem zavrsila celou serii a musim rict, ze to byla jizda :) Nikdy drive jsem nechapala, co lidi maji na Harrym Potterovi.. tak ted uz to vim :) J.K. Rowling je fenomenalni a ja se k cele serii budu urcite pravidelne vracet, to vim jiste :)

withoutchild

Důstojné zakončení, ale podle mého názoru si J.K. prostě neumí poradit s gradováním děje. Opět se finále dostaví až na posledních snad 20ti stranách a pak je znenadání konec. Ale opět jde jen o můj osobní názor.

annamc

Prostě Harry, nejlepší knížky na světě:D

wendulka0502

Bezvadná, opět se mi moc líbila.

EvikU.

Je drsný a napínavý a je prostě super. Moc hezká knížka ke které se dá vracet pořád a pořád je hezká.

Heisenberg

Nejlepší díl celé série, a podle mě Nejlepší kniha všech dob. Takové epické a dojemné zakončení jsem doopravdy nečekal. Jedinou vadou je to, že je tato kniha ze série poslední...120%

katushah

Výborný díl, moc se mi líbí finálový souboj, který ve filmu tak zprznili.

jana1976

Tento díl podle mého názoru nejlepší.

PeťkaW.

Já se na poslední díl hrozně těšila a zároveň jsem měla i velké obavy. JK si naložila na záda dost těžký úkol, protože každý od posledního dílu hodně očekával a potěšte miliony čtenářů, z nichž každý má jiný vkus a názor na to, jak by měl poslední díl dopadnout. Od prvního dílu ušla autorka velký kus cesty, stejně jako její postavy. Vytříbil se její styl psaní, urovnala některé myšlenky a v závěrečném díle odpověděla více méně na všechny důležité otázky, které se s postupem děje nakupily v předchozích dílech. Co bych jí ale vytkla, byla snaha za každou cenu děj natáhnout alespoň nad 500 stránek. První polovina knihy byla zbytečně "přetažená", nezáživná, vedla odnikud nikam a naopak do druhé půlky bylo vecpáno všechno důležité a čtenář neměl prakticky žádnou možnost oddychu, protože se pořád něco dělo. Co mě znechutilo, byl závěrečný epilog, který si podle mě mohla JK odpustit, ale stalo se. Snaha zavděčit se svým čtenářům v tomhle momentě nejspíš převládla nad zdravým úsudkem spisovatele. Budiž, nedá se svítit, zpátky už se to nevezme...
Ani tyhle chyby ale nic nemění na tom, že jde o důstojné zakončení jedné velkolepé ságy, kterou přečetly miliony malých i velkých čtenářů a která do velké míry ovlivnila dvě generace dětí a mnoho z nich přivedla ke čtení jako takovému.

Juri81

Utahaný a zbytečně ubrečený. Rowlingová ani po šesti knihách nedokáže popsat city. Odstranit plevel a zbyde nám polovina, z které by byla dobrá kniha. Jenže to by autorka musela psát (tehdy) poslední díl pro nás a ne pro Hollywood.

Irsaf

Super čtení :)

Alizon

Bohuzel, pro me jedno velke zklamani. K Harry Potterovi jsem se dostala az jako dospela a prestoze (zvlast kdyz zpetne porovnam s pozdejsimi dily) jsou prvni tri dily vylozene pohadka pro deti, musim konstatovat ze je to pohadka uzasna. Harry si me ziskal a propadla jsem mu jako zamilovana pubertacka. Ctvrty a paty dily jsou moje nejoblibenejsi, uz v sestem dile jsem citila mirne rozcarovani - ale porad to bylo ono. U dilu posledniho jsem cekala nejake velke ACH a ono se nedostavilo. Mozna proto ze tam toho bylo az moc. Jak si z prvnich dilu pamatuji zakladni dej, uzasne a mnohdy humorne postavy, tady nic z toho neni. Zpetne nejsem schopna dej velke casti knihy shrnout - proste takove hop sem, hop tam, prvni cast knihy je roztahana a o nicem. Kniha mi prijde na jedne strane prekombinovana, na druhe strane se s nekterymi situacemi mohla autorka vic pohrat. Na to jak to bylo cele vymyslene, mi prijde 7 dilu skoro lito. Ano je to triumfalni zakonceni, ale pokud by ctenari nebyli zvedavi jak to cele dopadne, velka cast 7 dilu by byla o nicem. Postavy jako uz by nebyly temi puvodnimi postavami, vzdycky me bavilo sledovat "skolni rok" v Bradavicich, ruzne humorne situace atd, to tady uz taky neni. Serii o Harrym povazuji celkove za dobre dilo, ale posledni dil me zklamal.

natkaf

Co k tomu dodat? Je to nádherné a zárověň srceryvné, kouzelné a současně smutné. Jsem ráda, že se autorka nebojí pozabíjet kohokoliv, ale i tak mě všechna úmrtí zdrtila. Příběh byl opět poutavý, překvapivý a i přes všechny ty čáry a kouzla pro mě reálný. Co se mi líbí ze všeho nejvíc je, jak do sebe všechny maličkosti ze všech sedmi knih dokonale a do posledního kousku zapadají. Tuto sérii miluju a lepší konec si ani nedokážu představit. Jsem smutná z toho, že je po všem. Za mě paráda a před autorkou smekám.

stepankoby1

Prvních 400 stran se mi to "pouze" moc líbilo, ale posledních 300 stran bylo tak úžasných, že výtky půjdou stranou, i když by se nějaké našly. Epilog (O 19 let později) byl úžasný a na Prokleté dítě se celkem těším. 95 % | Přečtené 1× v angličtině

Swimminggirl

I když jsem viděla ty filmy tak se mi zatajoval dech a to při spoustě kapitol

Kekik

Hodnotím sérii 1-7.
DOKONALOST !!!
Akce, napětí, láska, slzy, smutek, propracovanost, vtipnost. Super.
NÁDHERA :-)

Smardik17

No a je to. Během 3 měsíců jsem přečetl všechny díly pobytu Harryho Pottera v Bradavicích, a musím říct, že mi klučina jeden ušatej bude chybět. Důstojné a napínavé rozloučení. Děkuji Autorce (ano Autorce s velkým A) za fantastický zážitek.

JIVaJaH

Knihu jsem přečetla. Možná je to tím, že celkově mám přečtený jen 1.díl a pak až tento, ale nebyla to kniha od které bych se nemohla odtrhnout. Kniha je zajímavá, dějově propracovaná. Zdálo se mi ale v některých částech strašně zdlouhavé líčení všeho kolem.

Ajinka126

Já jsem s Harrym doslova vyrůstala a líbí se mi, že jeho knižní dospělost šla ruku v ruce s tou mojí. Od Harryho začátků, od hodně dětského podání děje, se dostáváme k vypělému, napínavému a velmi ctižádostivému závěru celé série. Ještě teď cítím nostalgii za tím, že to celé došlo ke svému závěru. Chce se mi brečet radostí i zármutkem. Sice to skončilo, já mám ale jako čtenář pocit naplnění a zadostiučinením nad završením celého díla. Cítím se při čtení občas jako dirigent, který se třese vzrušením, nadějí i strachem nad výkonem celého orchestru. Relikvie smrti je opravdu živý příběh. Prosím o přečtení všech, kteří milují film a o knihu doposud nezavadili. Dozvíte se spoustu věcí!:)

Daniel123445667

Super. Doporučuji i film

KnihomolkD

Úžasný závěr . Jsem zvědavá na Prokleté Dítě .

Pravda.Shin

Když už jsem to nečetl očima dítěte, tak jsem si všiml určitých chyb, které mě trochu zklamaly. Například, že nad magií Rowlingová nepřemýšlela a jen tam plácla, co ji napadlo. Jako příklad uvedu jídlo - nelze ho vykouzlit - přitom ale jde vykouzlit prase, které stačí podřížnout a upéct. A tak naši hrdinové hladoví. Taky Hermiona už začala být trochu otravná. Navíc mi Bradavice kvalitou učení připomínaly české školství, takže pokud tohle mělo patřit mezi nejlepší školy, je mi čarodějů líto. Tím ale v podstatě nedostatky končí. Postavy jsou skvěle vykreslené, uvěřitelné a každá kniha odpovídá psychice Harryho věku, aniž by byla infantilní. Příběh jsem prostě zhltnul a za pár let si to zase zopakuju :)

MosKat

Nádherné zakončení celé série.

Vera Silent

Dobry zacatek a skvely, velmi prociteny konec (predevsim perfektni kapitola, kdy jde Harry na smrt, bez ni by tento dil mel jen 3*). Ovsem stred je zbytecne zdlouhavy a vzhledem ke kapitolam na konci se vnucuje domnenka, ze autorka si se stredem nevedela rady a proste jen potrebovala dostatek vaty. Co se mi libilo a nijak mi nevadilo, byly vitealy vs. horcruxy. Prvni bylo vice spojovano s Brumbalem a druhe s Voldym, oba napady byly dobre a libilo se mi spojeni rodu Perevellu a Harryho puvodu. Bitva o Bradavice je opravdu spatne napsana, na to je lepe se radsi kouknout ve filmu. Harry v knize beha jak pako od niceho k nicemu. Zaverecna bitva s Voldym ma sve opodstatneni toho zdlouhaveho dialogu, kdy se celemu publiku (ctenarum i Bradavicim) vse vysvetli, ale na pozadi bitvy na zivot a na smrt to je takove divne. Spis nez se tak dlouho vybavovat by si dali na budku mnohem driv, nejak to proste nesedelo. Epilog ignoruju - chudaci Ginny a Harry, vypada to, jako by za tech 19 let intimne nepoznali jineho cloveka, jako by se po bitve v Bradavicich odstehovali na samotu u lesa a zadne dalsi osudove zlomy se v jejich zivotech neblyskly. Takove to: A od te doby zili stastne, az dokud se tim stestim jedne majove noci nezalkli. Celkove je svet Harryho naprosto uzasny pocin, ovsem tento dil je pro mne co do osobniho ctenarskeho pozitku druhym nejslabsim ze serie.

amaenium

Svět Harryho Pottera mě zaujal a musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíce. Bylo neskutečně napínavé, jak společně hledali viteály a jakým nástrahám spolu museli čelit. Skvělé uzavření magického světa.

danny_21

Tak jsem uzavřel jednu milou kouzelnickou ságu. Autorce se podařilo udržet si vysokou kvalitu po celou dobu a i přes to, že tento poslední díl se zejména v první polovině místy nesl ve znamení nastavované vaty, panuje spokojenost zejména s odkrytím masky a pohnutek jedné z nejzajímavějších postav v tomto žánru ( S.S. ) a samozřejmě i s tím, že se autorka dokázala vypořádat se smrtí některých postav a celkovou propracovanou příběhovou liníí Uvidíme, jestli jí to půjde i jinde než v Bradavicích - 80 %

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Dardos

Skvely dil... byly pasaze,ktere me tolik nebavily,ale jednoznacne vedly ty,ktere jsem uplne hltala. Krasne zakonceni serie. Jsem rada za informace o Snapeovi (u ktereho jsem az do konce doufala, ze to vazne neni takovy nerad :) ) a popis Brumbalova chovani... uzasne.
Verim,ze k cele serii se jeste nejednou vratim.

Jerremy73

Co k tomu říci? Celá série je naprosto famózně napsána a ještě lépe přeložena. Musím jen složit hold nad originálním počeštěním názvů a jmen, které si sama Rowlingová vymyslela. S oblibou se k sérii vracím a čtu ji dokola. Zatím se mi neomrzela a nepředpokládám, že by se tak stalo :)

eva4036

Naprosto úžasná knížka, která se stala jedním z mých nejoblíbenějších dílů Harryho Pottera. Stránky jsem doslova hltala a musela prostě vědět, jak to všechno dopadne, i když jsem tak nějak věděla díky filmu, jak to bude, ale knížka mě mile překvapila, když jsem se dozvěděla, že je tam hodně scén jinak než ve filmu a sem tam i některé, které ani ve filmu nejsou.