Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla ...celý text

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.75903
Série:

Harry Potter (7.)

Originální název:

Harry Potter and the Deathly Hallows

Žánr:
Romány, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více
Nahrávám...

Komentáře (378)

Přidat komentář
hana4834
08. prosince

skvělí závěr a dost napínaví všem doporučuji

Lenka1386
07. prosince

Dočetla jsem a začala celou sérii znovu. Harryho svět mě dostal, smekám před paní Rowlingovou, to jak do sebe teď všecko zapadlo mě fascinovalo.

angelice
05. prosince

Zavřela jsem knihu, rozhlídla se kolem a přemýšlela, co teď budu proboha dělat...Ne vážně, strašně nerada se s touhle sérii loučím, i když budu svět HP milovat dál. Přiznám se ale, že se odmítám smířit se smrtí tolika úžasných lidí (skřítků, sov...), takže pro mě všichni žijí prostě dál.

whiolet
01. prosince

Výborné, dech beroucí, napínavé...prostě famozní

CelaPeta
30. listopadu

geniální, po dočtení tohoto dílu jsem musela začít číst knihu od začátku, abych si ji ještě jednou užila (vše během jedné noci :-)). Je to prostě pecka!

Tlapka
21. listopadu

Hodnotím celou sérii, ale to je jedno, každý díl (i když třeba s přimhouřením oka) by na těch 100% byl. Celá sága mě zachytila ve skvělém věku, začala jsem číst, když byly vydány dva díly, na další jsem pak pěkně čekala. Čím jsem starší, tím víc mě fascinuje, do jakých detailů měla autorka celý děj promyšlený, jak do sebe i drobné zmínky krásně zapadají.
V sedmém díle opouštíme na čas Bradavice, děj a kulisy jsou tím pádem trošku atypické a ne každému to asi vyhovovalo. Podle mě to bylo opodstatněné. A pro koho ne, tomu to závěrečná bitva zkrátka musí vynahradit.

ErikaKej
14. listopadu

genialne

LivresdeChris
21. října

Sedmý díl Harryho Pottera vypraví o boji proti Pánu zla, ve kterém se Harry společně s Ronem a Hermionou pokouší zničit všechny viteály (= části duše), jež vytvořil Voldemort pro svou ochranu.
Celá kniha předčila všechny mé očekávání. Její předchozí díly mě nadchly a četla jsem je jedním dechem, ale tato kniha je pro mě srdeční záležitostí. Kdo by tušil, že odkryje tolik záhad a změní naše názory na hrdiny? J.K. Rowlingová měla vše perfektně promyšlené a precizně zpracované. Překvapilo mě odhalení charakteru Albuse Brumbála a velká změna ve vnímání Snapea. V knize byly dialogy velmi věrohodné, a před bojem Harryho a Voldemorta mi stékaly po tvářích slzy. Jen málo knih mě dokáže rozbrečet a zcela odtrhnout od reality, ale Harry Potter do této menšiny rozhodně patří.
Všech sedm dílů Harry Pottera patří mezi mé nejoblíbenější knihy a z mého srdce už nenajdou cestu zpět.

katerina9455
20. října

Harry Potter je moje láska! Dnešním dnem jsem dočetla celou sérii už po 3. Stále je to pro mě ale jakoby poprvé. Vždy se nerada s kouzelným světem Harryho loučim. Rozhodně hodnotím knižní provedení mnohem výš než film. Až díky knihám jsem pochopila všechny souvislostíi a prožívala všechny události mnohem intenzivněji!

oasismanik
16. října

Harry Potter išiel so mnou celé detstvo. V čase, keď som prepadol "pottermánií" boli napísané iba prvé 4 knihy, tak som začal trojkou, ktorá bola podľa odporúčaníí mojich známych úplne najlepšia. Chytilo ma to ako dovtedy nikdy nič iné, vtedy som mal prečítaných maximálne plno kníh s troma pátračmi a zopár encyklopédií. Tak som zhltol spätne jednotku až štvorku za pár týždnov. Neviem už koľko vtedy ostávalo do vydania Fénixovho rádu, ale bolo to pre mňa najdlhšie obdobie, tak som prečítal za ten čas celú sériu ešte dva alebo tri krát. Piata kniha vyšla u nás na vianoce, čiže zatiaľ čo moji rovesníci chceli pod stromček mobil, počítač, dvd prehrávač alebo niečo také, ja som chcel iba jediné: nového Harryho Pottera. Ešte na Štedrý večer som mal prečítanú vyše tretinu tejto, čo si pamätám, najhrubšej knihy, akú som kedy videl, do dvoch dní som to mal celé prečítané a išiel som odznova od jednotky...To isté samozrejme pokračovalo aj s dalšími častami, všetky tie knihy poznám naspamäť, doteraz by som mohol citovať niektoré odseky alebo rozhovory z ktorejkolvek knihy z tejto série. Kto toto nezažil, tak to nepochopí, Harry Potter priviedol moju generáciu ku knihám, bol to vždy prenádherný únik z reality do sveta mágie, kúziel, čarov, dobra a zla. Jasné, že teraz, ako 26 ročný, by som sa už na to díval inak, čítal som už odvtedy omnoho kvalitnejšiu a prepracovanejšiu literatúru, ale ako 13 ročný chlapec som si nevedel predstaviť lepšie strávený deň ako deň, ktorý som od rána až dlho do noci/do rána/ trávil na gauči v rukách s Harry Potterom. Ďakujem ti v mene celej našej generácie Rowlingová. Iné kafé, pokémoni a Harry Potter, na tom som vyrastal a som za to rád.

Verča91
26. září

Tak tento díl Harry Pottera je za mě na první místě ze všech dílů. Je zde spousta napětí a neočekávaných zvratů a odhalení celé pravdy o tom, proč Harry Potter přežil a Pán Zla je konečně jednou pro vždy poražen

JosefW
23. září

Mé pocity z knihy jsou takové smíšené. Ano, je to i kvůli tomu, že Pán Zla byl poražen. Přeci jen, koho by to také nějak nepoznamenalo, že je tomuto dobrodružství konec...
Inu, jak už je možné povšimnout si zmínek o uspěchanosti finále v předešlých komentářích, i já musím vyjádřit své dojmy ohledně poměrně rozvleklého popisu putování a následného kvapného konce. Závěrečné události v Bradavicích, respektive celá poslední třetina příběhu by si byla bývala zasloužila rozšířit klidně o pár stránek, možná i kapitol.
Kniha se mi ale i tak líbila a tu pětihvězdu jí rozhodně udělím, ačkoli rozhodně se nejednalo o nejlepší díl série. Až si budu chtít přečíst nějakou vcelku pohodovou knížku ze světa kouzel, určitě sáhnu po Tajemné komnatě či Vězni z Azkabanu. :-)

adorjas
19. září

Dej nám končí, a pri finiše má človek pocit, že sa všetko uzatvára, trošku až umelými činmi, ale verím, že autorka chcela nejako dokončiť ságu.

DeeKrakova
09. září

Myslím, že je čas začít Harryho číst zase od začátku. :)

ELMA
24. srpna

Mnozí po přečtení posledního dílu Rowlinogové vyčítali smrt oblíbených postav, mučení Hermiony a to, že Harry se uchýlil ke kletbám, které se nepromíjejí. Já jsem naopak ráda, že přesně tyhle prvky nevynechala. Smrt k válce patří a bohužel u ní umírají přátelé a nevinní lidé. A Harry je taky jenom člověk (byť s kouzelnými schopnostmi). V době tohoto příběhu mu bylo 17 let, napůl dítě, napůl dospělý a bylo toho na něj moc.
Vývin charakteru postav byl úžasný a před Rowlingovou smekám.
Bez čeho bych se obešla, byl epilog, podle mého naprosto zbytečný.

Peety14
17. srpna

Poslední díl se mi hodně líbil, hlavně proto že jde vidět jak skvěle to byl promyšlený příběh od začátku až do konce a taky proto že příběh skončí dobře. Musím ale taky přiznat, že mě první část knížky moc nenadchla, nakonec ten závěr a druhá polovina knížky byla fenomenální!!!

Bar16
17. srpna

Už dlouho se mi nestalo, že bych se poslední díl série snažila číst fakt pomalu. Nechtěla jsem skončit s tímto kouzelným světem. Nemůžu knize dát jiný počet hvězd než plný - už dlouho jsem z nějaké série nebyla tak nadšená, nic mě do sebe tak nevtáhlo... Knihy jsem měla půjčené, ale v mé knihovničce nemůžou chybět - časem si je postupně doplním a znova si prožiji svět kouzel...

stir1234
11. srpna

Konec! To je hrůza. Naštěstí má vyjít ještě jeden díl a to- Harry Potter a Prokleté dítě. Těším se na 8.díl a doporučuju všem.

kusma
05. srpna

Série je zakončena, pro mě bohužel nejslabším dílem (nejslabší díl, nikoliv slabý!). Z některých řešení jsem byla zklamaná - přišlo mi, že na to jakou to muselo dát autorce práci vymyslet a promyslet všechny taje, byla dost jednoduchá, a hlavně urychlená. Trochu mi pak nebylo jasné, proč se autorka tolik věnovala ději v prostředku knihy (schovávání) - přišlo mi, že tam zbytečně natahovala a na konci se to snažila bez hlubšího řešení ukončit. Myslím, že mohla trochu stránek přidat (v té záplavě by se to ztratilo) a víc se s dramatickými částmi knihy pomazlit. Poslední kapitola mi také nepřišla dobře zpracovaná. To ale nic nemění na tom, že jsem se do této série zamilovala. A věřím, že se k ní v budoucnu ráda vrátím. A teď si hezky od začátku projedu filmy :)

zuzik2301
23. července

Všechny knihy jsou prostě na pět hvězdiček! Miluju je a čtu pořád dokola.
Ovšem poslednímu dílu musím dát hvězdičky pouze čtyři, ne snad proto, že by byl slabší než ostatní. Je to z důvodu, že v tomhle díle autorka zabila všechny moje oblíbené postavy. Ano já vím, je to sobecké...

aLČAc
23. července

Vadilo mi, že se neodehrává tolik v Bradavicích. Jinak ale skvělá. Všechny jsou super.

Sulfid
18. července

Zatímco ještě před pár hodinami jsem jsem měl sto chutí začít křičet jak je tahle knížka DOKONALÁ, tak tu teď totálně zničenej sedím nad zavřenou knihou a jsem naštvanej na poslední stránku, která celou sérii, celý úžasný svět i příběh poslala "do Přečtených".
Mám snad jediné štěstí, že jsem ještě neviděl filmy, na které se vrhnu ihned zítra. A také se zítra pustím do knihy s názvem: Sen jménem Harry Potter, o životě J.K. Rowlingové, kterou bych teď asi nejradši objal a poděkoval ji za to, že se rozhodla napsat něco tak úžasného.
A jsem si 100% jistý tím, že do konce tohoto roku začnu číst už vlastní (nutnost mít doma) knížky Harryho Pottera znovu.

Luccy78
15. července

Poslední, sedmý díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

DariDerek
15. července

Škoda, že už je konec :-) Fajn to bylo! :-)

vandalindakova
12. července

Čím víckrát sérii přečtu, tím je to lepší a lepší. Pokaždé tam najdu něco nového a můžu to číst třeba milionkrát. Prostě srdcovka, na kterou nedám dopustit, a tím mám na mysli všech 7 knih.
Tento díl se liší tím, že už se neodehrává v Bradavicích (kromě poslední bitvy). Kniha je tak skvěle napsána, že i když se v některých částech nic neděje, tak to není zdlouhavé. Bavilo mě postupné odhalování Brumbálových tajemství, ale i Snapeových.
Celou dobu jsem si čtení užívala a určitě znáte ten pocit, kdy chcete knihu dočíst a zároveň nechcete, aby byl konec. Až zase nebudu vědět, co číst, tak vím po čem sáhnout.

Venny345
10. července

Všechny díly naprosto dokonalé. Jinak už nemám slov...
Obdivuji tuto autorku.

Fortuna
09. července

Oh.. asi umřu.. *.* Jak mohl někdo stvořit něco tak dokonalého..? Vše je tak neuvěřitelně promyšlené, vše zapadá tam kam má..

true.penny
05. července

Nejemotivnější díl. Pro mě nejlepší z celé série.

Evule114
26. června

Ještě abych tuhle knihu nečetla, to bych si nenechala ujít :-) Má oblíbená...

StefFišerová
26. června

Celou sérii jsem četla několikrát. Je to ten typ knihy, kterou můžete číst pořád dokola a nikdy vás neomrzí. Kouzelný svět Harryho Pottera, od chvíle kdy mu Hagrid sdělí, že je čaroděj, až do oamžiku kdy posílá své děti do Bradavic on prostě nemá chybu.