Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.76109

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Romány, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

amaenium
předevčírem

Svět Harryho Pottera mě zaujal a musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíce. Bylo neskutečně napínavé, jak společně hledali viteály a jakým nástrahám spolu museli čelit. Skvělé uzavření magického světa.

danny_21

Tak jsem uzavřel jednu milou kouzelnickou ságu. Autorce se podařilo udržet si vysokou kvalitu po celou dobu a i přes to, že tento poslední díl se zejména v první polovině místy nesl ve znamení nastavované vaty, panuje spokojenost zejména s odkrytím masky a pohnutek jedné z nejzajímavějších postav v tomto žánru ( S.S. ) a samozřejmě i s tím, že se autorka dokázala vypořádat se smrtí některých postav a celkovou propracovanou příběhovou liníí Uvidíme, jestli jí to půjde i jinde než v Bradavicích - 80 %

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Princezna22

Konečně dotčeno. A nejspíš zas otevřu prví díl a pojedu od začátku :-D tohlee opravdu nikdy neomrzí.. A tento díl je prostě super dokončení celé série. Tento díl beru jako poslední i přes to že vyšel 8 díl.

Dardos

Skvely dil... byly pasaze,ktere me tolik nebavily,ale jednoznacne vedly ty,ktere jsem uplne hltala. Krasne zakonceni serie. Jsem rada za informace o Snapeovi (u ktereho jsem az do konce doufala, ze to vazne neni takovy nerad :) ) a popis Brumbalova chovani... uzasne.
Verim,ze k cele serii se jeste nejednou vratim.

Jerremy73

Co k tomu říci? Celá série je naprosto famózně napsána a ještě lépe přeložena. Musím jen složit hold nad originálním počeštěním názvů a jmen, které si sama Rowlingová vymyslela. S oblibou se k sérii vracím a čtu ji dokola. Zatím se mi neomrzela a nepředpokládám, že by se tak stalo :)

eva4036

Naprosto úžasná knížka, která se stala jedním z mých nejoblíbenějších dílů Harryho Pottera. Stránky jsem doslova hltala a musela prostě vědět, jak to všechno dopadne, i když jsem tak nějak věděla díky filmu, jak to bude, ale knížka mě mile překvapila, když jsem se dozvěděla, že je tam hodně scén jinak než ve filmu a sem tam i některé, které ani ve filmu nejsou.

DUNIKO

Harry Potter a ... jsou jediné knížky kvůli kterým odložím historické milostné romány.

petra3242

Moje půlroční setkávání s Harrym a jeho kamarády je u konce. Celá série mě moc bavila a je velice těžké říct, která z knih byla nejlepší, protože skvělé byly všechny. Čtenář se neubrání srovnávání s filmy, obzvlášť když při četbě běží zároveň v televizi. Možná to byla výhoda, protože spoustu věcí ve filmech mi došlo právě díky knihám.

DUNIKO

Nejhezčí co jsem kdy četla.

andie6001
31.12.2016

Harry Potter je srdeční záležitost, ke které se budu určitě ráda vracet a nikdy mě neomrzí. Moc se mi líbí styl psaní Rowlingové, který vtáhne do děje a knihy se čtou velmi rychle. Určitě můžu doporučit komukoliv, a hlavně těm kteří znají jen filmy. Mezi tuto skupinu lidí jsem se do nedávna mohla zařadit i já a jsem proto velmi ráda, že jsem si knihy přečetla a znám ty nádherné taje knih, které se nevyskytují ve filmech.

Tynna125
31.12.2016

Famózní

monulam
28.12.2016

knihy o HP mám ráda, jen na můj vkus v posledních dílech zemřelo trochu moc postav.

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

Arya26
16.12.2016

SPOILERY
Při dočtení knížky mě pohltil smutek, protože už není další díl :( !!!! Naštvalo mě že Rowlingová zabila většinu mých oblíbených postav - Siriuse, Remuse, Freda, Dobbyho, Hedviku :( ! Musím ale říct, že se mi zakončení celé série líbilo. Začátek byl sice trochu pomalý, ale pak se vše rozjelo.

ThrisaManx
14.12.2016

Naprosto perfektní zakončení perfektní série. Hned po přečtení se u mě dostavila "post-sériová" (existuje to?) deprese. Ne vážně, tak emotivní konec jsem dlouho nezažila. Oči mám po celém díle málem vyplakané a mé srdce jásá blahem. Paní Rowlingová, děkuji Vám!

Natyna3
13.12.2016

A tak jsem i já prožila krásné chvíle ve světě čar a kouzel. Vděčím za to jen jednomu člověku, díky kterému jsem konečně objevila krásu a hloubku této serie.
Tímto chci poděkovat panu Alanu Rickmanovi, protože bohužel až po jeho odchodu jsem dala těmto knihám 2. šanci, abych mu tak byla blíž. A ta šance mi otevřela oči. Jsem za to šťastná. Děkuji.

hana4834
08.12.2016

skvělí závěr a dost napínaví všem doporučuji

Lenka1386
07.12.2016

Dočetla jsem a začala celou sérii znovu. Harryho svět mě dostal, smekám před paní Rowlingovou, to jak do sebe teď všecko zapadlo mě fascinovalo.

angelice
05.12.2016

Zavřela jsem knihu, rozhlídla se kolem a přemýšlela, co teď budu proboha dělat...Ne vážně, strašně nerada se s touhle sérii loučím, i když budu svět HP milovat dál. Přiznám se ale, že se odmítám smířit se smrtí tolika úžasných lidí (skřítků, sov...), takže pro mě všichni žijí prostě dál.

whiolet
01.12.2016

Výborné, dech beroucí, napínavé...prostě famozní

CelaPeta
30.11.2016

geniální, po dočtení tohoto dílu jsem musela začít číst knihu od začátku, abych si ji ještě jednou užila (vše během jedné noci :-)). Je to prostě pecka!

Tlapka
21.11.2016

Hodnotím celou sérii, ale to je jedno, každý díl (i když třeba s přimhouřením oka) by na těch 100% byl. Celá sága mě zachytila ve skvělém věku, začala jsem číst, když byly vydány dva díly, na další jsem pak pěkně čekala. Čím jsem starší, tím víc mě fascinuje, do jakých detailů měla autorka celý děj promyšlený, jak do sebe i drobné zmínky krásně zapadají.
V sedmém díle opouštíme na čas Bradavice, děj a kulisy jsou tím pádem trošku atypické a ne každému to asi vyhovovalo. Podle mě to bylo opodstatněné. A pro koho ne, tomu to závěrečná bitva zkrátka musí vynahradit.

ErikaKej
14.11.2016

genialne

LivresdeChris
21.10.2016

Sedmý díl Harryho Pottera vypraví o boji proti Pánu zla, ve kterém se Harry společně s Ronem a Hermionou pokouší zničit všechny viteály (= části duše), jež vytvořil Voldemort pro svou ochranu.
Celá kniha předčila všechny mé očekávání. Její předchozí díly mě nadchly a četla jsem je jedním dechem, ale tato kniha je pro mě srdeční záležitostí. Kdo by tušil, že odkryje tolik záhad a změní naše názory na hrdiny? J.K. Rowlingová měla vše perfektně promyšlené a precizně zpracované. Překvapilo mě odhalení charakteru Albuse Brumbála a velká změna ve vnímání Snapea. V knize byly dialogy velmi věrohodné, a před bojem Harryho a Voldemorta mi stékaly po tvářích slzy. Jen málo knih mě dokáže rozbrečet a zcela odtrhnout od reality, ale Harry Potter do této menšiny rozhodně patří.
Všech sedm dílů Harry Pottera patří mezi mé nejoblíbenější knihy a z mého srdce už nenajdou cestu zpět.

katerina9455
20.10.2016

Harry Potter je moje láska! Dnešním dnem jsem dočetla celou sérii už po 3. Stále je to pro mě ale jakoby poprvé. Vždy se nerada s kouzelným světem Harryho loučim. Rozhodně hodnotím knižní provedení mnohem výš než film. Až díky knihám jsem pochopila všechny souvislostíi a prožívala všechny události mnohem intenzivněji!

oasismanik
16.10.2016

Harry Potter išiel so mnou celé detstvo. V čase, keď som prepadol "pottermánií" boli napísané iba prvé 4 knihy, tak som začal trojkou, ktorá bola podľa odporúčaníí mojich známych úplne najlepšia. Chytilo ma to ako dovtedy nikdy nič iné, vtedy som mal prečítaných maximálne plno kníh s troma pátračmi a zopár encyklopédií. Tak som zhltol spätne jednotku až štvorku za pár týždnov. Neviem už koľko vtedy ostávalo do vydania Fénixovho rádu, ale bolo to pre mňa najdlhšie obdobie, tak som prečítal za ten čas celú sériu ešte dva alebo tri krát. Piata kniha vyšla u nás na vianoce, čiže zatiaľ čo moji rovesníci chceli pod stromček mobil, počítač, dvd prehrávač alebo niečo také, ja som chcel iba jediné: nového Harryho Pottera. Ešte na Štedrý večer som mal prečítanú vyše tretinu tejto, čo si pamätám, najhrubšej knihy, akú som kedy videl, do dvoch dní som to mal celé prečítané a išiel som odznova od jednotky...To isté samozrejme pokračovalo aj s dalšími častami, všetky tie knihy poznám naspamäť, doteraz by som mohol citovať niektoré odseky alebo rozhovory z ktorejkolvek knihy z tejto série. Kto toto nezažil, tak to nepochopí, Harry Potter priviedol moju generáciu ku knihám, bol to vždy prenádherný únik z reality do sveta mágie, kúziel, čarov, dobra a zla. Jasné, že teraz, ako 26 ročný, by som sa už na to díval inak, čítal som už odvtedy omnoho kvalitnejšiu a prepracovanejšiu literatúru, ale ako 13 ročný chlapec som si nevedel predstaviť lepšie strávený deň ako deň, ktorý som od rána až dlho do noci/do rána/ trávil na gauči v rukách s Harry Potterom. Ďakujem ti v mene celej našej generácie Rowlingová. Iné kafé, pokémoni a Harry Potter, na tom som vyrastal a som za to rád.

Verča91
26.09.2016

Tak tento díl Harry Pottera je za mě na první místě ze všech dílů. Je zde spousta napětí a neočekávaných zvratů a odhalení celé pravdy o tom, proč Harry Potter přežil a Pán Zla je konečně jednou pro vždy poražen

JosefW
23.09.2016

Mé pocity z knihy jsou takové smíšené. Ano, je to i kvůli tomu, že Pán Zla byl poražen. Přeci jen, koho by to také nějak nepoznamenalo, že je tomuto dobrodružství konec...
Inu, jak už je možné povšimnout si zmínek o uspěchanosti finále v předešlých komentářích, i já musím vyjádřit své dojmy ohledně poměrně rozvleklého popisu putování a následného kvapného konce. Závěrečné události v Bradavicích, respektive celá poslední třetina příběhu by si byla bývala zasloužila rozšířit klidně o pár stránek, možná i kapitol.
Kniha se mi ale i tak líbila a tu pětihvězdu jí rozhodně udělím, ačkoli rozhodně se nejednalo o nejlepší díl série. Až si budu chtít přečíst nějakou vcelku pohodovou knížku ze světa kouzel, určitě sáhnu po Tajemné komnatě či Vězni z Azkabanu. :-)

adorjas
19.09.2016

Dej nám končí, a pri finiše má človek pocit, že sa všetko uzatvára, trošku až umelými činmi, ale verím, že autorka chcela nejako dokončiť ságu.