Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.76267

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

Smardik17

No a je to. Během 3 měsíců jsem přečetl všechny díly pobytu Harryho Pottera v Bradavicích, a musím říct, že mi klučina jeden ušatej bude chybět. Důstojné a napínavé rozloučení. Děkuji Autorce (ano Autorce s velkým A) za fantastický zážitek.

JIVaJaH

Knihu jsem přečetla. Možná je to tím, že celkově mám přečtený jen 1.díl a pak až tento, ale nebyla to kniha od které bych se nemohla odtrhnout. Kniha je zajímavá, dějově propracovaná. Zdálo se mi ale v některých částech strašně zdlouhavé líčení všeho kolem.

Ajinka126

Já jsem s Harrym doslova vyrůstala a líbí se mi, že jeho knižní dospělost šla ruku v ruce s tou mojí. Od Harryho začátků, od hodně dětského podání děje, se dostáváme k vypělému, napínavému a velmi ctižádostivému závěru celé série. Ještě teď cítím nostalgii za tím, že to celé došlo ke svému závěru. Chce se mi brečet radostí i zármutkem. Sice to skončilo, já mám ale jako čtenář pocit naplnění a zadostiučinením nad završením celého díla. Cítím se při čtení občas jako dirigent, který se třese vzrušením, nadějí i strachem nad výkonem celého orchestru. Relikvie smrti je opravdu živý příběh. Prosím o přečtení všech, kteří milují film a o knihu doposud nezavadili. Dozvíte se spoustu věcí!:)

Daniel123445667

Super. Doporučuji i film

KnihomolkD

Úžasný závěr . Jsem zvědavá na Prokleté Dítě .

Pravda.Shin

Když už jsem to nečetl očima dítěte, tak jsem si všiml určitých chyb, které mě trochu zklamaly. Například, že nad magií Rowlingová nepřemýšlela a jen tam plácla, co ji napadlo. Jako příklad uvedu jídlo - nelze ho vykouzlit - přitom ale jde vykouzlit prase, které stačí podřížnout a upéct. A tak naši hrdinové hladoví. Taky Hermiona už začala být trochu otravná. Navíc mi Bradavice kvalitou učení připomínaly české školství, takže pokud tohle mělo patřit mezi nejlepší školy, je mi čarodějů líto. Tím ale v podstatě nedostatky končí. Postavy jsou skvěle vykreslené, uvěřitelné a každá kniha odpovídá psychice Harryho věku, aniž by byla infantilní. Příběh jsem prostě zhltnul a za pár let si to zase zopakuju :)

MosKat

Nádherné zakončení celé série.

Vera Silent

Dobry zacatek a skvely, velmi prociteny konec (predevsim perfektni kapitola, kdy jde Harry na smrt, bez ni by tento dil mel jen 3*). Ovsem stred je zbytecne zdlouhavy a vzhledem ke kapitolam na konci se vnucuje domnenka, ze autorka si se stredem nevedela rady a proste jen potrebovala dostatek vaty. Co se mi libilo a nijak mi nevadilo, byly vitealy vs. horcruxy. Prvni bylo vice spojovano s Brumbalem a druhe s Voldym, oba napady byly dobre a libilo se mi spojeni rodu Perevellu a Harryho puvodu. Bitva o Bradavice je opravdu spatne napsana, na to je lepe se radsi kouknout ve filmu. Harry v knize beha jak pako od niceho k nicemu. Zaverecna bitva s Voldym ma sve opodstatneni toho zdlouhaveho dialogu, kdy se celemu publiku (ctenarum i Bradavicim) vse vysvetli, ale na pozadi bitvy na zivot a na smrt to je takove divne. Spis nez se tak dlouho vybavovat by si dali na budku mnohem driv, nejak to proste nesedelo. Epilog ignoruju - chudaci Ginny a Harry, vypada to, jako by za tech 19 let intimne nepoznali jineho cloveka, jako by se po bitve v Bradavicich odstehovali na samotu u lesa a zadne dalsi osudove zlomy se v jejich zivotech neblyskly. Takove to: A od te doby zili stastne, az dokud se tim stestim jedne majove noci nezalkli. Celkove je svet Harryho naprosto uzasny pocin, ovsem tento dil je pro mne co do osobniho ctenarskeho pozitku druhym nejslabsim ze serie.

amaenium

Svět Harryho Pottera mě zaujal a musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíce. Bylo neskutečně napínavé, jak společně hledali viteály a jakým nástrahám spolu museli čelit. Skvělé uzavření magického světa.

danny_21

Tak jsem uzavřel jednu milou kouzelnickou ságu. Autorce se podařilo udržet si vysokou kvalitu po celou dobu a i přes to, že tento poslední díl se zejména v první polovině místy nesl ve znamení nastavované vaty, panuje spokojenost zejména s odkrytím masky a pohnutek jedné z nejzajímavějších postav v tomto žánru ( S.S. ) a samozřejmě i s tím, že se autorka dokázala vypořádat se smrtí některých postav a celkovou propracovanou příběhovou liníí Uvidíme, jestli jí to půjde i jinde než v Bradavicích - 80 %

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Dardos

Skvely dil... byly pasaze,ktere me tolik nebavily,ale jednoznacne vedly ty,ktere jsem uplne hltala. Krasne zakonceni serie. Jsem rada za informace o Snapeovi (u ktereho jsem az do konce doufala, ze to vazne neni takovy nerad :) ) a popis Brumbalova chovani... uzasne.
Verim,ze k cele serii se jeste nejednou vratim.

Jerremy73

Co k tomu říci? Celá série je naprosto famózně napsána a ještě lépe přeložena. Musím jen složit hold nad originálním počeštěním názvů a jmen, které si sama Rowlingová vymyslela. S oblibou se k sérii vracím a čtu ji dokola. Zatím se mi neomrzela a nepředpokládám, že by se tak stalo :)

eva4036

Naprosto úžasná knížka, která se stala jedním z mých nejoblíbenějších dílů Harryho Pottera. Stránky jsem doslova hltala a musela prostě vědět, jak to všechno dopadne, i když jsem tak nějak věděla díky filmu, jak to bude, ale knížka mě mile překvapila, když jsem se dozvěděla, že je tam hodně scén jinak než ve filmu a sem tam i některé, které ani ve filmu nejsou.

DUNIKO

Harry Potter a ... jsou jediné knížky kvůli kterým odložím historické milostné romány.

petra3242

Moje půlroční setkávání s Harrym a jeho kamarády je u konce. Celá série mě moc bavila a je velice těžké říct, která z knih byla nejlepší, protože skvělé byly všechny. Čtenář se neubrání srovnávání s filmy, obzvlášť když při četbě běží zároveň v televizi. Možná to byla výhoda, protože spoustu věcí ve filmech mi došlo právě díky knihám.

DUNIKO

Nejhezčí co jsem kdy četla.

andie6001
31.12.2016

Harry Potter je srdeční záležitost, ke které se budu určitě ráda vracet a nikdy mě neomrzí. Moc se mi líbí styl psaní Rowlingové, který vtáhne do děje a knihy se čtou velmi rychle. Určitě můžu doporučit komukoliv, a hlavně těm kteří znají jen filmy. Mezi tuto skupinu lidí jsem se do nedávna mohla zařadit i já a jsem proto velmi ráda, že jsem si knihy přečetla a znám ty nádherné taje knih, které se nevyskytují ve filmech.

Tynna125
31.12.2016

Famózní

monulam
28.12.2016

knihy o HP mám ráda, jen na můj vkus v posledních dílech zemřelo trochu moc postav.

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

ThrisaManx
14.12.2016

Naprosto perfektní zakončení perfektní série. Hned po přečtení se u mě dostavila "post-sériová" (existuje to?) deprese. Ne vážně, tak emotivní konec jsem dlouho nezažila. Oči mám po celém díle málem vyplakané a mé srdce jásá blahem. Paní Rowlingová, děkuji Vám!

Natyna3
13.12.2016

A tak jsem i já prožila krásné chvíle ve světě čar a kouzel. Vděčím za to jen jednomu člověku, díky kterému jsem konečně objevila krásu a hloubku této serie.
Tímto chci poděkovat panu Alanu Rickmanovi, protože bohužel až po jeho odchodu jsem dala těmto knihám 2. šanci, abych mu tak byla blíž. A ta šance mi otevřela oči. Jsem za to šťastná. Děkuji.

hana4834
08.12.2016

skvělí závěr a dost napínaví všem doporučuji

Lenka1386
07.12.2016

Dočetla jsem a začala celou sérii znovu. Harryho svět mě dostal, smekám před paní Rowlingovou, to jak do sebe teď všecko zapadlo mě fascinovalo.

angelice
05.12.2016

Zavřela jsem knihu, rozhlídla se kolem a přemýšlela, co teď budu proboha dělat...Ne vážně, strašně nerada se s touhle sérii loučím, i když budu svět HP milovat dál. Přiznám se ale, že se odmítám smířit se smrtí tolika úžasných lidí (skřítků, sov...), takže pro mě všichni žijí prostě dál.

whiolet
01.12.2016

Výborné, dech beroucí, napínavé...prostě famozní

CelaPeta
30.11.2016

geniální, po dočtení tohoto dílu jsem musela začít číst knihu od začátku, abych si ji ještě jednou užila (vše během jedné noci :-)). Je to prostě pecka!

Tlapka
21.11.2016

Hodnotím celou sérii, ale to je jedno, každý díl (i když třeba s přimhouřením oka) by na těch 100% byl. Celá sága mě zachytila ve skvělém věku, začala jsem číst, když byly vydány dva díly, na další jsem pak pěkně čekala. Čím jsem starší, tím víc mě fascinuje, do jakých detailů měla autorka celý děj promyšlený, jak do sebe i drobné zmínky krásně zapadají.
V sedmém díle opouštíme na čas Bradavice, děj a kulisy jsou tím pádem trošku atypické a ne každému to asi vyhovovalo. Podle mě to bylo opodstatněné. A pro koho ne, tomu to závěrečná bitva zkrátka musí vynahradit.

ErikaKej
14.11.2016