Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12102 588

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Další skvělé pokračování série

Slezadav
Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Předposlední díl série rozhodně nezklamal, ale že bych byl totálně oslněn se také říct nedá. Série si tady drží stále stejnou čtivost i akčnost. Naštěstí tenhle díl nebyl zbytečně přebujelý a dlouhý. Je vidět, že v tomto směru si nejspíš autorka (nebo editoři) vzali některé nedostatky předchozích dílů k srdci.

Pořád si myslím, že spousta interakcí mezi jednotlivými hrdiny a jejich chování je místy velmi strojené až umělé. Velkou část knihy děj ubíhá celkem pomalu a příběh je takový nemastný neslaný. Měl jsem pocit,že důležité pasáže se odehrávají velmi rychle, až skoro ošizeně, zato mnoho prostoru je věnováno různému tlachání a vztahům. Závěr je samozřejmě plný napětí a akce, jako vždycky - tohle Rowlingová celkem umí. Velmi pozitivně hodnotím také to, že se autorce konečně povedlo dát kouzelnický svět do alespoň trochu konzistentního stavu a v téhle knize už jsem nenašel žádné do očí bijící nelogičnosti a ohýbání zákonitostí podle současné potřeby.

Celkově dávám 4* s tím, že v rámci série tohle rozhodně není nejlepší ani nejhorší díl. Takový lepší nadprůměr, který ale příliš nevybočuje z řady.

Hermiona419
Hermiona419
02.03.2024 5 z 5

můj nejoblíbenější díl, srdeční záležitost!

Niu
Niu
27.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Po letech znovu re-reading, asi devátý (ano, celé série). Většinou podzim zima otevírám. Je pravda, že to loňské otevření série mi trvá trochu déle. Jako by se mi sám Harry Potter mírně vzdaloval. Četla jsem si svůj předešlý komentář z roku 2021 a teda přehodnocuju - ne, Harry je stále nesnesitelný, neustále na někoho řve a vybíjí si vztek. Ale co tak miluju na těch knihách je ta kouzelná atmosféra. Přemýšlela jsem, proč pro Kristovy rány J. K Rowling nedala tomu Harrymu aspoň trochu mozku s postupem let studujících v Bradavicích. Opravdu to na mne působí tak, že se vlastně nic nenaučil, neustále se spoléhá ve všem na Hermionu (nebo Prince dvojí krve), šaty si vysušit nedokáže, ... Proč mám vlastně ráda tento díl? Je to o Brumbálovi. O objevování nitek, které pojí Voldemorta k životu a smrti. Je to o přátelství (Neville, Lenka). O chybách, které se snaží lidé napravit (Křiklan). Proto mě Harry tak štve tím svým rozběsněným egem, že pro stromy nevidí les. Ještě se nemůžu nezmínit o neviditelném plášti - ať se v něm Harry pohybuje, jak chce, tak mi to hlava nebere - ale když se šplhal ve vlaku nahoru, tak sakra, jak to udělal? Vidím dost takových chyb, že si říkám, jestli není načase přestat číst tuto sérii. Mé nejoblíbenější pasáže jsou tyto - Brumbál na návštěvě u Dursleyových a Brumbál v rozhovoru na astronomické věži. Velice vypjaté situace, ale stále si zachovává nadhled a vtip. Jsem zvědavá, jak budu vnímat poslední díl.

E_Lan
E_Lan
25.02.2024 4 z 5

No tedy... smutná to kniha z tak skvělé série. Znovu poutavý příběh, zamotaný děj a zrada snad největší, která se doposud v sérii objevila. Výborné, byť znovu maličko delší. S dětmi jsme znovu nadšení.

stanislav0373
stanislav0373
19.02.2024 5 z 5

Skvělý, promyšlený a příjemně temný příběh plný napětí. Pro znalce pouze filmového zpracování nesmírně rozšiřuje obzory. Naprosto perfektní.

Emik87
Emik87
18.02.2024 5 z 5

V knižní podobě je podle mě tento díl nejlepší. Když jsem ho dostala k Vánocům, nemohla jsem se od něj odloučit, takže jsem četla i na rodinném setkání. Nejlepší jsou vzpomínky a hodiny s Křiklanem.

Kosta96
Kosta96
04.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Harry v šestém díle pokračuje ve snaze zastavit Lorda Voldemorta. Ten se však vytasí s novým plánem, jehož cílem je Harryho co nejvíce izolovat a zbavit ho jeho největšího ochránce - ředitele Bradavic Albuse Brumbála. Společně s ním Harry rozplétá minulost zlého černokněžníka ze vzpomínek lidí, kteří s ním přišli do kontaktu. Na konci Harry i Brumbál zjistí, že se jejich nejhorší předtuchy naplnily. A pokud vyjde Voldemortův plán na odstranění Brumbála z cesty, jakou naději pak bude Harry mít, aby Voldemorta nadobro porazil?

Dinosaur
Dinosaur
24.01.2024 4 z 5

(SPOILER) (9/10) Tahle kniha se asi čte o něco lépe, než minulý díl, ale opět nám dáva jasně najevo, že to už není žádná pohádka, která vždy skončí zalitá sluncem. Dozvídáme se víc o minulosti Voldemorta a knihu odlehčuje snad jen řešení milostných vztahů, ze kterých se nám tu v jednu chvíli vyklube hotová telenovela.

Mi-šu-le
Mi-šu-le
22.01.2024 5 z 5

Já to prostě miluju. Filmové zpracování je tolik osekané, ach jo, vzpomínky ohledně Toma Raddlea a celkově ty kapitoly s myslánkou mám moc ráda, takže mě mrzí, že nejsou ve filmu, hlavně sakra, díky tomu to má takové grády :D. Kniha neuvěřitelně vtáhne do děje, čte se sama a zvědavost čtenáře jede na plné obrátky. Už mám rozečtený poslední díl série a říkám si, co bude pak? :( S každým dalším dílem víc lituju, že jsem knihy nepřečetla už dřív...Byla jsem totální mudla. :D

Taufa
Taufa
21.01.2024 4 z 5

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti předchozím dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k poslednímu dílu! Už se nejedná o pohádku, ale o opravdový fantasy příběh s hororovým nádechem. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Těším se na poslední díl! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))...

Shindo
Shindo
16.01.2024 4 z 5

Po Väzňovi z Azkabanu ide o asi môj druhý najobľúbenejší diel. Správne napínavý a miestami nervydrásajúci (aspoň som ho tak vnímal tých x rokov dozadu, kedy som prvýkrát čítal knihu).

Dej sa už posúva mimo Rokfortu a čitateľ sa dozvie niečo viac z minulosti toho utrápeného amatéra bez nosa, ktorý sa ani na x-tý pokus nedokázal zmocniť strednej školy plnej puberťákov a ktorýkoľvek z Istari by s ním v zlomku sekundy vytrel podlahu.

slay_girl
slay_girl
07.01.2024 5 z 5

Tento díl už není teda pro malé děti! Velmi napínavý a zaujme.

_wejunkaa_
_wejunkaa_
02.01.2024 5 z 5

Šestý díl této série snad ani nejde popsat slovy. Velmi pomalý začátek, zato velmi dramatický napjatý konec. Přibližně v polovině knihy začíná to pravé drama, které příběh mladého kouzelníka otáčí o 100%. Puzzle, které nám díky této části příběhu zapadají konečně do sebe, jsou neuvěřitelné. Nechci nikomu prozradit sebemenší část příběhu, řeknu ale pouze to, že třeba pro mě je konec knihy emotivní pecka. Kniha si odnáší samozřejmě 5/5 hvězd.

Tituss
Tituss
30.12.2023 5 z 5

Predohra k finále, s týmto príbehom sa končí aj príbeh na Rokforte a Harry s kamarátmi stratia mnoho, no musia sa postaviť na vlastné nohy a ďalej ísť na vlastnú päsť.

Cassidy.L
Cassidy.L
26.12.2023 5 z 5

Velmi zajímavý díl o HP

Dietwithstyle
Dietwithstyle
25.12.2023 5 z 5

Četla jsem hodněkrát a baví mě to čím dál víc. Pasáže s myslánkou jsou moje nejoblíbenější, opět geniální pokračování.

Astonius
Astonius
03.12.2023 5 z 5

Teď už chápu to šílenství ohledně Harryho Pottera a ty fronty na knihy, když postupně vycházely. Paní spisovatelka stvořila kouzelnický svět tak opravdově, že tomu skoro věřím, že existují Bradavice a v nich škola, kde to už dobře znám. Každou knihou se čtenář vrací na známá místa ke známým lidem a přitom pořád nachází nové a nové zajímavosti a zápletky. Už se ve čtení blížím konci a zjišťuji, že události jsou ve všech knihách tak provázané, že se zdá, že vše bylo předem pečlivě promyšlené a pak prostě sepsané - v pozdějších knihách je plno odkazů na první díly. Každá kniha čtenáře udržuje v napětí také z toho důvodu, že je špatně odhadnutelná - tady jsem také měla plno teorií, jak to všechno bude a stejně se vše vysvětlilo úplně jinak. Teď je to už dospělé čtení, které se chvílemi přiblížilo i hororu a jednotlivé postavy mají svůj dramatický vývoj. Nemohu jinak, než jít a otevřít poslední díl....

Tomk0
Tomk0
03.12.2023 5 z 5

Všem co viděli film a líbil se jim tak doporučuji přečíst všechny knihy Harryho Pottera, je v nich toho spoustu navíc, jak už to ostatně u knih bývá. 92%

RMarkéta
RMarkéta
23.10.2023 5 z 5

Je to taková předehra před velkým finále, ale vůbec to nemyslím ve zlém. Prostě se zde připravujeme na něco velkého. Dozvíme se více o Voldemortově minulosti. Pasáže o jeho životě byly zajímavé. Takový náhled byl určitě nutný. Myslánky byly dobrý nápad. Hodně se nám posunula i postava Severuse Snapea. Změnila jsem na něj názor. Tak je logické, že se postavy posunují, když to vyžaduje děj. Popadnout dech a nabrat síly je potřeba.