Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Princ dvojí krve

Harryho šestý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích je pokažen válkou mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře. Profesor Brumbál ho zasvětí do temné minulosti Toma Riddlea a přitom poodhalí příčinu Voldemortovy nesmrtelnosti. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se na kouzla z ní i přes Hermionino varování stále víc. Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368/harry-potter-harry-potter-a-princ-d-Yr2-368.jpg 4.76155

Harry Potter (6.)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2005)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

Bella1
předevčírem

Tenhle díl mám asi nejradši.

Smardik17

I když v této knize je největším záporákem Snape, musím přiznat že mě rozesmál víc jak dvojčata Weasleyovi. V pasáži kde vysvětlují rozdíl mezi Duchy a Neživými, jsem se nemohl přestat smát. Nicméně jinou známku než 5* dát nemohu. Jako u ostatních dílů jsem se nemohl odtrhnout.

natkaf

Tohle bylo tak... Nemám slov. Tenhle díl byl neuvěřitelně poutavý, napínavý,překvapivý, samé velké zvraty. Objevování Voldemortovi minulosti mě neskutečně bavilo, pátrání potom, co ho vedlo stát se tím, kým je. Na všech hlavních hrdinech se víc jak dostatečně projevuje puberta a sledovat vznik obou (ne)zamilovaných párů mě velmi bavilo. A samozřejmě skutečná identita prince dvojí krve mě udržovala napnutou až do konce. Pro mě zatím nejlepší díl a nemůže se dočkat velkého finále!!

dancadragneel

Jedna z nejlepších knížek téhle ságy...

wendulka0502

Není co dodávat kniha se mi líbila :)

Estarenius

Princ dvojí krve mi přijde z celé série Harryho Pottera nejlepší. Přitom jsem právě tento díl zpočátku odsuzoval. Jako bych ztratil dlouholetého přítele, když odešel. Ten pocit, kdy jsem na každé další stránce doufal, že přece ON se musí vrátit! Po přečtení posledního dílu, když mi vše zapadlo do sebe. Náhle „Severusi, prosím.“ změnilo vše.
Zajímavý byl náhled na Draca Malfoye s jeho vnitřním bojem, a možnost poodhalit Voldemortovu minulost. Ale nejlepší byl samotný Princ dvojí krve, kterého jsem po přečtení všech dílů upřímně politoval, protože takový osud si rozhodně nezasloužil.
Také atmosféra, která je citelně temnější, podtrhuje celý příběh, ze kterého ten nádech tajemna cítím ještě teď.
Navíc ty emoce, to jak si se mnou kniha zahrávala. Kdy se smutek mnohdy snoubil s radostí, kde láska přicházela po špičkách, ale při odchodu bouchala dveřmi. Když smrt jediného člověka dovede k slzám…

amaenium

Zatím nejlepší díl, řekla bych. Velmi se mi líbilo, že jsme se zde mohli podívat na minulost a následný vznik Lorda Voldemorta. Také mě zaujal princ dvojí krve a pátrání, kdo by jím mohl být bylo velmi napínavé.

martas006

Nejoblíbenější díl. Moc se mi líbilo, když jsem se mohla dozvědět něco o Voldemortově minulosti. Napínavé, ale i zábavné.

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

KnihomolkD

Tak tohle je nejlepší díl . Hlavně ten konec je dojemný .

DUNIKO

Krásné čtení.Snape úžasný.Voldemortova minulost ve filmu úplně chybí.No prostě nemám slov SKVĚLÝ.

maky5083

Jsem moc ráda, že jsem prvně viděla filmy a až pak četla knížky, protože je lepší vidět prázdnější film a pak si ho doplnit, než číst plnou knížku a potom vidět poloprázdný film, nemyslíte? V tomhle díle jsme si doplnili spoustu zajímavostí o Tomovi Raddlovi a viteálech. Nevím proč, ale pro mě zatím nejlepší díl!

Dardos
31.12.2016

Nikdy me nenapadlo,ze zrovna me chytne Harry Potter... v mych 30 letech :-)!
Neskutecny. V teto knize byla spousta zvratu. Brumbal mi bude vazne chybet. Je mi lito Harryho... vsichni, kteri mu kdy byli blizci jsou, az na par kamaradu samozrrjne, pryc...
Jdu se hned vrhnout na dalsi dil. Premyslim,ze nekolik dni proste nebudu spat :-).

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

monulam
23.12.2016

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

Mikejla19
18.12.2016

Můj nejoblíbenější díl. Nejvíc se mi líbí vzpomínky na Voldemortovo dětsví a jeho rodinu (protože ve filmu o Gauntových není ani zmínka). Ani nevím proč, ale knihy jsem četla od posledního dílu a je to už pár let zpátky. Knížky o Harrym Potterovi mám ale neskutečně ráda, vždycky si při čtení přeji, abych do toho kouzelného světa taky patřila, naposled u tohohle dílu obzvlášť. K Princi dvojí krve se vždycky ráda vracím, za mně prostě nejlepší.

hana4834
08.12.2016

super kniha jako ostatní

Arya26
03.12.2016

Tento díl mi vzal dech. Jde vidět, že příběh nabírá obrátky. Kruh se začíná uzavírat, vše neodvratitelně spěje ke poslednímu dílu. Byla jsem nešťastná z Brumbála, který pro mě byl srdcem Bradavic. Postava Snapea se začala rozvíjet a musím nesouhlasit, část s princem dvojí krve byla podle mě velmi přínosná. Snad poprvé mě bavily hodiny lektvarů s Křiklanem, doufám, že zůstane na místě učitele lektvarů. Museli jsme se také rozloučit s našim chlupatým pavoučím kamarádem který nám všem bude ,,chybět´´ , sbohem Aragogu! Moc mě také potěšil Lupin s Tonksovou a Fleur mě upřímně zaskočila. Od čtvrtého dílu byla každá kniha víc temnější, ale až teď si Harry uvědomil, že se sám musí Voldemortovi postavit a z chlapce, který přežil se musí stát mužem, který přežije.

whiolet
01.12.2016

Srdcovka

danny_21
29.11.2016

Po Vězni z Azkabanu prozatím je u mě šesté pokračování kouzelného světa v Bradavicích hned v těsném závěsu, kvalitativně podstatně lepší než předchozí Fénixův řád. Nejenom postavy studentíků se zajímavě a nečekaně vyvinuly, ty dětské charaktery už nesou známky dospělosti, byly nám představeny některé osudové střípky Pána Zla a vše vyvrcholilo výborným osudovým finále na Věži s nečekaným koncem. Těším se ještě na jednu, poslední zastávku a na finální rozuzlení a odmaskování - 90 %

kristyna4414
17.11.2016

Společně se třetím dílem se řadí k mým nejoblíbenějším. Líbily se mi vzpomínky na mládí Lorda Voldemorta, Harryho fascinace princovou učebnicí i postava nového učitele na postu mistra lektvarů, profesora Křiklana. Ten je zmijozel jak má být (a konečně výrazná zmijozelská postava nesympatizující s Voldemortem.) Konec je velmi překvapující a jsem ráda, že jsem knihu četla až nyní a nemusím čekat na to, jak to je se Severusem...

eva4036
04.11.2016

Můj druhý nejoblíbenější díl. Jsem ráda, že jsem se konečně dozvěděla něco víc o Voldemortovo dětství a nechápu, jak někdo může žít s tím, jak málo informací se dozvěděl ve filmu. Knížku jsem přečetla hrozně rychle a četla se mi sama od sebe. Moc ráda se k ní zase vrátím.

ThrisaManx
31.10.2016

Jediná chyba této knihy je, že po ní následuje poslední díl. A já nechci. Svět Harryho Pottera je tak kouzelný.
Akorát kdyby Rowlingová vymazala celou dějovou linku okolo Prince dvojí krve, nic by se nestalo. Vlastně mi nikdy nebylo zcela jasné, proč se kniha jmenuje Princ dvojí krve a proč to v té knize vůbec je, když to nehraje téměř žádnou roli. Nebo se pletu? Zjistím to v dalším díle?
Doufala jsem, že mi kniha přinese lepší vysvětlení než film. A taky přinesla o něco lepší, ovšem stále neuspokojivé.
Kniha je i tak dokonalá, i když po vrcholení čtvrtým a pátým dílem série maličko poklesla, na sedmý díl se prý mám těšit. A tak se těším.

Natyna3
29.10.2016

Postava Severuse je pro mě jednou z nejlépe promyšlených postav. Je geniální. Obdivuju ho i když vím, že dělal chyby.
Jinak další skvělá kniha. Každým dílem je série dokonalejší a dokonalejší.

ospalaa
22.10.2016

5 hvězdiček málo... a už jen jeden díl... ;-(

oasismanik
16.10.2016

Môj naobľúbenejší Potter, výlet do života mladého Voldemorta je u mňa vrchol, čo sa celej série týka a smrť na konci mi bola vyspoilerovaná už ani neviem kým ešte predtým, ako som to začal čítať, odvtedy nenávidím spoilery najviac na svete, vážne...

Verča91
26.09.2016

Tento díl patří mezi mé nejoblíbenější díly. Kdy už je Harry Potter skoro dospělý a chce bojovat společně s dospělými a zkušenými kouzelníky pro Voldemortovi, i kdyby to znamenalo jeho smrt.

JosefW
18.09.2016

Je obecně známo, že knihy jsou lepší, než jejich filmová zpracování a pokračování příběhu o nejslavnějším čarodějovi v našem mudlovském světě je toho jen důkazem. Už rozhovor mudlovského předsedy vlády a ministra kouzel mne navnadil a de facto i zapříčinil, že jsem šesté pokračování přečetl za tak krátkou dobu.
Konečně dostala více prostoru Ginny (spolu s Lenkou mé oblíbené postavy z filmové série), bylo sděleno daleko více informací o Tomu Raddlovi (jak někdo může žít s tím, jak málo toho bylo ve filmu řečeno?) a krom jiného jsem konečně i já začal mít "rád" Severuse (ve všech filmech jsem ho měl rád, ale jeho knižní podoba mi až do teď nijak více nepřirostla k srdci).
Dalo by se toho napsat mnohem více, avšak co ještě napsat víc, než že se mi kniha velmi líbila. :-)

ELMA
21.08.2016

Stejně jak u Prince dvojí krve, tak u Fénixova řádu mi vadí jedna věc. Půlka o ničem a závěr nahuštěný a uspěchaný.

evka33
19.08.2016

Každou knihu Harryho Pottera jsem přečetla s nadšením a pro mě osobně je tenhle díl naprosto nejlepší. Přečetla jsem ho asi rychleji než 1. díl a bylo mi líto, když skončil. Bravo, paní Rowlingová.