Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Princ dvojí krve

Harryho šestý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích je pokažen válkou mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře. Profesor Brumbál ho zasvětí do temné minulosti Toma Riddlea a přitom poodhalí příčinu Voldemortovy nesmrtelnosti. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se na kouzla z ní i přes Hermionino varování stále víc. Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368/harry-potter-harry-potter-a-princ-d-Yr2-368.jpg 4.76415

Harry Potter (6.)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2005)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

brzda.

skvělá kniha.......................................

leny.wood

Už to nabírá grády, pomalu ale jistě se blíží závěrečný boj o kouzelnický svět. Trochu mi to ale kazila Harryho posedlost Malfoyem, čeho je moc, toho je příliš. Ovšem výraz "muckat se" je top :D

Aniday

8( 8( 8( ...

slaska77

O každém díle by se dalo napsat to stejné - obzvláště povedený, tento díl mi také přirostl k srdci a už se těším, až celou sérii uzavřeme. Poslední část knihy jsme jako vždy přečetli se syny jedním dechem a vůbec nevadilo, že je jim 8 a 9 let. A dokonce se i moc neptali na význam slov "muckat se" a tak, asi už ví:-)

Anett05

Jeden z mých nejoblíbenějších dílu ze série Harryho Pottera. Skvělá, napínavá, dobrodružná a kouzelná kniha. Akorát je mi líto Brumbála. Začíná jít do tuhého.

EvikU.

V tomto díle už se mnohé začíná vysvětlovat. A opět je tu spoustu napětí a to mám ráda. Akorát je mi líto Brumbála. Vážně už přituhuje...

Zornaddie

Super kniha.

kmotrkCZ

Další skvělá knížka, postupné odhalování minulosti Voldemorta bylo moc pěkně zpracované a nemůžu si pomoct, ale z té části když se Harry s Brumbálem snažili získat viteál mě teď ještě mrazí :D I když jsem filmy viděl první tak musím říct, že bych chtěl zapomenout celý děj a přečíst/podívat se na to celé znova.

PeťkaW.

Na tomhle díle oceňuju to, že jsme pomocí myslánek mohli vidět všemožné střípky, které dotvářely celý děj a upřesňovaly charaktery mnoha postav. Celé prostřední knihy značně potemnělo a zdepresivnělo, což je velký pokrok od prvních 4 dílů. Je tu víc smrti, temnoty, krve a rozhodně už nejde o pohádkovou knížku. Jak rostli začáteční čtenáři série, tak JK uzpůsobovala i celkový ráz a podobu knih, což je jedině dobře. Navíc mě hrozně bavilo její pohrávání si s postavou Snapea. Od prvního dílu tak nutila čtenáře bloumat nad tím, jestli je teda dobrý, nebo zlý. Jednou udělal dobrý čin, pak zase zabil... byl to od ní skvělý tah, udržovat čtenáře pořád v nejistotě a hledat všemožná vodítka :)

Kiwi24

Krásně se to četlo, jen se mi už nelíbí, jak Brumbál Harrymu zatajuje informace...

Judi007

I tato kniha byla skvělá, ale přeci jen mě zaujmula s Fénixovým řádem nejvíce. Ty vzpomínky jsou náramně hezky popsané. Knihu doporučuji všem, ale film ne!

annamc

Jako všechny díly super:D

Irsaf

Opět se mi líbila :)

stepankoby1

Děj ze školního roku opět příliš nezaujal a objevování Voldemortovy minulosti bylo spíš úlevou. A pak konec. Po B. emocionální smrti se začne tak moc mluvit... Stejně jako u Fénixova řádu, trochu to osekat a neměl bych výhrady. 80 % | Přečtené 1× v angličtině

Bella1

Tenhle díl mám asi nejradši.

Smardik17

I když v této knize je největším záporákem Snape, musím přiznat že mě rozesmál víc jak dvojčata Weasleyovi. V pasáži kde vysvětlují rozdíl mezi Duchy a Neživými, jsem se nemohl přestat smát. Nicméně jinou známku než 5* dát nemohu. Jako u ostatních dílů jsem se nemohl odtrhnout.

natkaf

Tohle bylo tak... Nemám slov. Tenhle díl byl neuvěřitelně poutavý, napínavý,překvapivý, samé velké zvraty. Objevování Voldemortovi minulosti mě neskutečně bavilo, pátrání potom, co ho vedlo stát se tím, kým je. Na všech hlavních hrdinech se víc jak dostatečně projevuje puberta a sledovat vznik obou (ne)zamilovaných párů mě velmi bavilo. A samozřejmě skutečná identita prince dvojí krve mě udržovala napnutou až do konce. Pro mě zatím nejlepší díl a nemůže se dočkat velkého finále!!

dancadragneel

Jedna z nejlepších knížek téhle ságy...

wendulka0502

Není co dodávat kniha se mi líbila :)

Estarenius

Princ dvojí krve mi přijde z celé série Harryho Pottera nejlepší. Přitom jsem právě tento díl zpočátku odsuzoval. Jako bych ztratil dlouholetého přítele, když odešel. Ten pocit, kdy jsem na každé další stránce doufal, že přece ON se musí vrátit! Po přečtení posledního dílu, když mi vše zapadlo do sebe. Náhle „Severusi, prosím.“ změnilo vše.
Zajímavý byl náhled na Draca Malfoye s jeho vnitřním bojem, a možnost poodhalit Voldemortovu minulost. Ale nejlepší byl samotný Princ dvojí krve, kterého jsem po přečtení všech dílů upřímně politoval, protože takový osud si rozhodně nezasloužil.
Také atmosféra, která je citelně temnější, podtrhuje celý příběh, ze kterého ten nádech tajemna cítím ještě teď.
Navíc ty emoce, to jak si se mnou kniha zahrávala. Kdy se smutek mnohdy snoubil s radostí, kde láska přicházela po špičkách, ale při odchodu bouchala dveřmi. Když smrt jediného člověka dovede k slzám…

amaenium

Zatím nejlepší díl, řekla bych. Velmi se mi líbilo, že jsme se zde mohli podívat na minulost a následný vznik Lorda Voldemorta. Také mě zaujal princ dvojí krve a pátrání, kdo by jím mohl být bylo velmi napínavé.

martas006

Nejoblíbenější díl. Moc se mi líbilo, když jsem se mohla dozvědět něco o Voldemortově minulosti. Napínavé, ale i zábavné.

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

KnihomolkD

Tak tohle je nejlepší díl . Hlavně ten konec je dojemný .

DUNIKO

Krásné čtení.Snape úžasný.Voldemortova minulost ve filmu úplně chybí.No prostě nemám slov SKVĚLÝ.

maky5083

Jsem moc ráda, že jsem prvně viděla filmy a až pak četla knížky, protože je lepší vidět prázdnější film a pak si ho doplnit, než číst plnou knížku a potom vidět poloprázdný film, nemyslíte? V tomhle díle jsme si doplnili spoustu zajímavostí o Tomovi Raddlovi a viteálech. Nevím proč, ale pro mě zatím nejlepší díl!

Dardos
31.12.2016

Nikdy me nenapadlo,ze zrovna me chytne Harry Potter... v mych 30 letech :-)!
Neskutecny. V teto knize byla spousta zvratu. Brumbal mi bude vazne chybet. Je mi lito Harryho... vsichni, kteri mu kdy byli blizci jsou, az na par kamaradu samozrrjne, pryc...
Jdu se hned vrhnout na dalsi dil. Premyslim,ze nekolik dni proste nebudu spat :-).

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

monulam
23.12.2016

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

Mikejla19
18.12.2016

Můj nejoblíbenější díl. Nejvíc se mi líbí vzpomínky na Voldemortovo dětsví a jeho rodinu (protože ve filmu o Gauntových není ani zmínka). Ani nevím proč, ale knihy jsem četla od posledního dílu a je to už pár let zpátky. Knížky o Harrym Potterovi mám ale neskutečně ráda, vždycky si při čtení přeji, abych do toho kouzelného světa taky patřila, naposled u tohohle dílu obzvlášť. K Princi dvojí krve se vždycky ráda vracím, za mně prostě nejlepší.