Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád

Další strhující příběh mladého čarodějnického učně a jeho věrných kamarádů Rona a Hermiony. Napětím a nervozitou byly poznamenány už prázdniny a hned od začátku pátého ročníku přichází jeden otřes za druhým: na bradavické škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným změnám a atmosféra strachu houstne každým dnem víc a víc. Nerozlučná trojice přátel však přesto dokáže kolem sebe soustředit dost studentů, kteří nebudou chtít se založenýma rukama čekat, až je zlo zahubí.
To, co zažijí, už nejsou jen neškodná dobrodružství. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.66400

Harry Potter (5.)

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2003)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

PeťkaW.

Tenhle díl jsem mívala ze všech nejméně ráda, stejně jako kupa dalších lidí (podle zdejších komentářů). Přišel mi nudný, zbytečně politický a Harryho jsem doslova nesnášela pro jeho ukňouranost a sebestřednost. Teď, s odstupem času, si ale uvědomuju, že všechny ty nudné pasáže, které mi tolik vadily, byly nezbytné pro další vývoj děje i pro vývoj postav a můj náhled na pátý díl se dost radikálně změnil. Četla jsem ho už asi 3x a s každým dalším přečtením se nudím méně a méně. Je na něm krásně vidět postup od pohádky, k opravdovému temnému fantasy. Všechno se od předchozích dílů liší a já beru tenhle díl jako zlomový prvek celé série.

Kiwi24

Krásné ale dlouhé. Spád událostí už se mi potom slíval dohromady.

Zornaddie

Pěkná kniha.

Barcula.m

Můj nejoblíbenější díl :-)

EnaryFeniel

Krásné čtení, příběh mě stejně jako ostatní díly moc bavil. Až jsem se sama divila, jak stránky rychle ubíhají. :) Vrchní vyšetřovatelka byla dokonale otravná ( ,,ehm ehm,, ,,nechcete prášek proti kašli?,, ) Mnoho vtipných částí, kterým jsem se od srdce zasmála. :) Harry mě mnohokrát v tomto díle štval svojí paličatostí. Konec zlomí čtenářovo srdíčko, když na konci chvilku Harry doufá při rozhovoru s Nickem. A velmi mě bavila postava Lenky. :)

dancadragneel

Jeden z dílů Harryho, který jsem si moc neoblíbila. Číst tento díl pro mě bylo opravdu náročné i přesto, že jsem fanoušek této série.

stepankoby1

Tahle část mě dost zklamala hlavně dlouhými a zbytečnými popisy, které se cpou dokonce i mezi dialogy. Dál ještě koncem, který byl mnohem lepší ve filmu. Bitva Voldemorta a Brumbála se prostě nepovedla. Bez těchhle věcí bych si to ale užil na pět hvězdiček a vlastně mě to i celkem bavilo. 75% | Přečtené 1× v češtině, 1× v angličtině

Irsaf

Opět prima čtení :)

ochwey

Miluju možná o něco míň, něž jiné díly, ale má to tolik highlights! Velkolepý odchod dvojčat, McGonnagalová je tady totální třída a psychologie (pubertálních) postav taky, i když uhádaná Hermiona s Ronem mě vytáčejí, stejně jako ublížený Harry a nejhorší-ze-všech Cho. Od strany 735 standartně brečím až k obsahu. Láska ❤.

Evisis

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje, občas jsem se smála, párkrát si pobrečela, ale celkově jsem s knihou velmi spokojená. Sice se v ní občas našly nudnější pasáže, ale myslím, že to Rowlingová napravila zbytkem příběhu.

Smardik17

Musím to napsat po Weasleyovsku :-D
Moc jsem se u této knihy nasmál více jak u ostatních a to díky dvojčatům Weasleyovích. Harryho jsem měl chuť několikrát proplesknout, za jeho děsivé chování,ale musím Autorce smeknout, že dokáže hlavního hrdinu ukázat nejen v dobrém světle. Sice byl Harry celou knihu nas**ný, ale kterej buberťák (po mudlovsku: mladistvý delikvent) není :-D.

Fantastické dílo, ale Ohnivý pohár u mě zatím vede.

Juri81

Nevyrovnaná kniha s nevyrovnaným příběhem. Napětí střídá nuda, nudu střídá spád, spád střídá nuda, nudu střídá napětí. Jako by se Rowlingová vždy vypsala na pár stranách a další proložila nudným a ničím neříkajícím dějem ze školního roku a hledala další inspiraci pro pokračování.

brzda.

Moje nejoblíbenější kniha z celé série.

hellena1523

Podle mě nejlepší díl, pokud jde o zpracování postavy Harryho. Skvělé!!! Děkuji Rowlingové za Umbridgeovou, protože se pro mne stala ekvivalentem lidí, které člověk nechce! Trochu mi zlomila vaz pokud jde o postavu Popletala, který mě tak strašně zklamal...A zlomila mi srdce kvůli Siriusovi...Když o tom tak přemýšlím, ta kniha mě emocionálně zničila! Je skvělá!

DUNIKO

MOOOOC PĚKNÉ.

ivca3710

Bombová kniha! I přesto, že jsem posledních 50 stránek přeskakovala, protože mě to nebavilo, tak dávám knize 5 hvězdiček. Je to tu zase: Štve mě, že některé důležité scény byly upraveny, nebo ve filmu vůbec nebyly. Hhhh.. Vím, že nemůžou udělat 5 hodinovej film, ale nějakej základ by tam moh bejt, ne? (Už mluvím jak Hagrd hahaha :D) Knihu jsem četla od 29.12. - 13.1. Ano, skoro 2 týdny jsem to četla. Kdyby nebyla škola a učení, tak to mám přečtené do týdne :D.. Teď se asi vrhnu na čtení Roztomilé malé lhářky 2 :).

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

amaenium

Řekla bych, že zatím nejlepší a nejpropracovanější díl Harryho Pottera. Měla jsem strach, že kniha obsahující tolik stránek bude třeba zbytečně zdlouhavá a bude popisovat titěrnosti, opak byl pravdou a vše bylo důležité a knihu jsem měla problém odložit.

natkaf

Jako vždy super!! Strhující děj od začátku do konce, nečekané zvraty, věrohodně napsané charaktery a hlavně konec, při kterém to s city jen mlátí. Líbí se mi ta temnost a jakási dospěláckost na celém příběhu, že už to není jen pohádka pro děti, ale začíná se z toho stávat něco závažnějšího. Moc doporučuju a já se schutí vrhám do dalšího dobrodružství.

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

monulam
19.12.2016

velmi pěkná kniha na dlouhé večery.

hana4834
08.12.2016

skvělí díl doporučuji

whiolet
01.12.2016

Nemohu říct zda to byl slabší díl či ne, jelikož každá kniha pro mě byla zážitek

exitus
30.11.2016

Asi nejslabší Potterovka (spolu s dvojkou), jako celek to občas drhne a je to opravdu zbytečně dlouhé, nicméně při opakovaném čtení je to mnohem lepší než poprvé - hlavně díky tomu, že spoustu informací už známe a je skvělé sledovat, jak to Rowlingové pěkně zapadá. Pořád je to ale nadprůměr, Dolores je báječně hnusná a McGonaggalová dokazuje, že nejen Brumbál má styl.

Navíc tento díl obsahuje jedny z nejsilnějších momentů z celé ságy, ať už emotivní (návštěva u Munga, Snapeova vzpomínka, Sirius) nebo nesmírně vtipné (anarchie ve škole, Brumbálův fuck off ministerstvu). Sečteno a podtrženo - občas to dá práci se tím prokousat, nicméně pro celou ságu velmi důležitý díl.

VeronikaZ
18.11.2016

Tedy chápu nenávist k Dolores... Ale mně ze všech nejvíc pil krev James Potter. Pár facek by potřeboval.

Arya26
11.11.2016

Fénixův řád, nebyl podle mě zrovna ten nejlepší díl Harryho Pottera, který bych si ihned představila. Harry mi chvílemi hrál na nervy, ale chápu, že za to vlastně ani nemohl. V tomto díle začal příběh strmě nabírat temný nádech. Přišla jsem o hromadu věcí, které jsem na Bradavicích milovala. Přesto nejde knihu hodnotit jinak než 5. Je ale velice pozoruhodné, jak zpočátku jednoduchý příběh o malém klukovi nabírá na hloubce a rozměrech a nenápadně se čtenáři vryje do kůže, aniž by si toho všiml. Nevím co budu dělat až Harry Pottera dočtu.

danny_21
23.10.2016

Páté lapálie mladého mága mě docela zklamaly především svou délkou a taky příběhem, ve kterém se toho opravdu moc nestane a musím říct, že jsem už místy otráveně otáčel stránky s pocitem doufání v lepší zítřky. No nicméně pomalu budeme finišovat - uvidíme co nám připraví předfinálový díl - 70 %

oasismanik
16.10.2016

Moja druhá najobľúbenejšia Potterovka, tá kniha bola vtedy väčšia ako ja :)

eva4036
06.10.2016

Oproti předešlým dílům mi tento připadá víc temnější a ráda se k němu vracím. Když jsem ho četla poprvé vnímala jsem spoustu věcí jinak a knížka se mi moc nelíbila, ale čím je člověk starší tím víc věcí chápe a i když tento díl už není jako pohádka, tak v něm určité kouzlo je.

Verča91
26.09.2016

U Fénixova řáda se setkáme se vzbouřením studentů proti výuce nové učitelky, která je odmítá učit kouzla, protože kouzlit nemusí umět. Studenti se začnou učit samy a navzájem....