Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád

Další strhující příběh mladého čarodějnického učně a jeho věrných kamarádů Rona a Hermiony. Napětím a nervozitou byly poznamenány už prázdniny a hned od začátku pátého ročníku přichází jeden otřes za druhým: na bradavické škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným změnám a atmosféra strachu houstne každým dnem víc a víc. Nerozlučná trojice přátel však přesto dokáže kolem sebe soustředit dost studentů, kteří nebudou chtít se založenýma rukama čekat, až je zlo zahubí.
To, co zažijí, už nejsou jen neškodná dobrodružství. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.66903

Harry Potter (5.)

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2003)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

ladaol

Skvělé, jako všechny ostatní díly.

Rečica

Skvělá obsáhla kniha, lehce vtáhne do děje. Skvělé počtení

Laf

Kdyby to šlo, tak téhle knize dám víc než jen pět hvězdiček. Taky to byla zatím pro mě nejlepší kniha série.

a.nnysek

Jde do tuhého. Stejně jako u předchozích dílů, nemohu se od knihy odtrhnout.

Vikos

Knížka se mi moc líbila :) což je zvláštní, protože film byl depresivní a ke knížce jsem přistoupila jako ,, ať už to mám za sebou'' ale kupodivu mě zaujala a ani tak depresivní nebyla, jak jsem očekávala. :)

Kira128

Pomalu ale jistě si začínám uvědomovat, že můj život ve světě Harryho Pottera se blíží ke konci. Mám za sebou již pátý úžasný díl celé série, a zatímco sepisuji tento názor, Fénixův řád si udělal pohodlí na mém klíně. V nejbližší době ho opravdu nemám v plánu odložit.
Již od prvních slov v prvním díle Harryho Pottera jsem věděla, že toto bude četba, kterou jsem hledala. Avšak že se tímto kouzelným světem nechám pohltit až tak moc, mě tedy nenapadlo. A do teď se za tuto myšlenku bořím do vysokého bahna, fakt že jo.
Momentálně vedu vnitřní boj… na které místo v mém žebříčku mám Fénixův řád umístit? Říkala jsem si, že Ohnivý pohár už nic nepřekoná, ale pravdou je, že teď mé slovo zase tak přesvědčivé není.
Někdo klidně může říct, že tento díl byl šíleně natahovaný, ale já s tím tedy zásadně nesouhlasím. Fénixův řád nemá těch 796 stran jen tak. Stalo se v něm tolik neočekávaného a dechberoucího, že se až divím jeho rozsahu. Kdyby byl psán mým stylem, ještě by přibral několik stovek stran.
Magické popisy, jež vyzdvihuji u Harryho Pottera v každém komentáři, jsou snad ještě více úchvatné, než dosud byly.
A teď bacha, teď to přijde…
Rowlingová mě v tomto díle už konečně utvrdila v tom, že psát vážně umí. Mrzí mě, že jsem k tomuto ujištění dospěla až po přečtení pátého dílu.
Toto by normální člověk prostě nevymyslel, začínám díky tomu pochybovat, jestli J. K. Rowlingová vůbec člověk je.
Ach, blížíme se ke konci. Jste rádi, co? Pokud jste to přečetli až sem, tak klobouk dolů.
Na závěr musím dodat, že u posledních sedmdesáti stránek jsem neměla daleko k slzám. Za to ty konečné, kdy se vraceli z Bradavic, mě donutily se usmívat, takže jsem tento kouzelnický svět opět opustila ve veselé náladě.
K postavám se dnes nevyjadřuji, už není nutné to zmiňovat. Jejich charaktery se rozvíjí každým dílem a záleží jen na vás, jak vám sednou, takže je můj názor pro toto dost zbytečný.
Dodávám jen toto: Má chvála nezná mezí, a proto má i nějaké důsledky. Dávám pět hvězd a znovu tento skvělý svět, jenž vyšel z pera J. K. Rowlingové, doporučuji.

Alizon

Muj nejoblibenejsi dil (na ktery se hodne dotahuje 4) Harryho Pottera. Nevinnost prvnich trech dilu je pryc (kdyz jsem je pozdeji po precteni 5 otevrela, byl videt ten posun), temno se siri a k tomu jsem tu mela to, co me na HP tak bavilo (a co mne osobne hodne chybelo v poslednim dilu) - studentsky zivot v Bradavicich. Zaroven nechybi mnoho vtipnych momentu. Celeho HP jsem cetla az jako dospela, ale specialne k tomuto dilu se kdykoliv vratim znovu.

Moltri

Zbytečně natahovaný díl. Akce na konci opět úplně slabá. Z filmu jsem čekal víc napětí, a že to bude mnohem větší tragédie. Tohle bylo o ničem. Dle mě měla Rowlingová pouze dobrý nápad ale psát neumí.

CalypsoCZ

Nejlepší díl série :-)

leny.wood

Pátý díl má v sobě vtip, temno, vyvolává negativní pocity vůči Harrymu (neuvěřitelné, že se někdo může chovat tak stupidně). Což je dobře, nemusí být HP věčně ten nej v očích čtenářů... Nejvíc mě šokoval propastný rozdíl mezi knihou a filmem, to jsem nezaznamenala zatím v žádném díle. Jediné, co se mi líbilo víc ve filmovém zpracování, je boj B. s V.

Nikiny

Opravdu skvěle napsaná kniha. Už se těším až ji budu číst jednou svým dětem :-)

Aniday

škoda toho konce 8(

Richisa

Nejslabší díl série

EvikU.

Je to stále pěkný a chci vědět jak to skončí. A jaké zápletky to ještě bude mít. Nejde tato série odložit.

katushah

Tento díl mi nějak nesedl. Je hodně dlouhý a těžší ke čtení, než ty ostatní. Alespoň pro mně. I tak je je samozřejmě pořád dobrý, protože tuto sérii miluju.

slaska77

Moc zdařilé dílko, které bavilo jak mé děti, tak mně jako rodiče, jen trochu jinak. Zatímco děti se smály při famfrpálových zápasech a tématech kolektivní šikany Rona, já se bavila nad určitou formou politické satiry spojenou s nařízeními či vyhláškami nejmenované profesorky. Zpočátku jsem si říkala, co na tolika stránkách budou řešit, ale uteklo to krásně a když to zvládly se mnou učíst i 8 a 9letí synové, tak rozhodně žádný dospělý by kňourat neměl. Závěr jako vždy strhující, zábavný. Rozhodně i tento pátý díl nabízí mnoho nového a není v celé sérii zbytečný. Nemohu, než maximálně doporučit.

PeťkaW.

Tenhle díl jsem mívala ze všech nejméně ráda, stejně jako kupa dalších lidí (podle zdejších komentářů). Přišel mi nudný, zbytečně politický a Harryho jsem doslova nesnášela pro jeho ukňouranost a sebestřednost. Teď, s odstupem času, si ale uvědomuju, že všechny ty nudné pasáže, které mi tolik vadily, byly nezbytné pro další vývoj děje i pro vývoj postav a můj náhled na pátý díl se dost radikálně změnil. Četla jsem ho už asi 3x a s každým dalším přečtením se nudím méně a méně. Je na něm krásně vidět postup od pohádky, k opravdovému temnému fantasy. Všechno se od předchozích dílů liší a já beru tenhle díl jako zlomový prvek celé série.

Kiwi24

Krásné ale dlouhé. Spád událostí už se mi potom slíval dohromady.

Zornaddie

Pěkná kniha.

Barcula.m

Můj nejoblíbenější díl :-)

EnaryFeniel

Krásné čtení, příběh mě stejně jako ostatní díly moc bavil. Až jsem se sama divila, jak stránky rychle ubíhají. :) Vrchní vyšetřovatelka byla dokonale otravná ( ,,ehm ehm,, ,,nechcete prášek proti kašli?,, ) Mnoho vtipných částí, kterým jsem se od srdce zasmála. :) Harry mě mnohokrát v tomto díle štval svojí paličatostí. Konec zlomí čtenářovo srdíčko, když na konci chvilku Harry doufá při rozhovoru s Nickem. A velmi mě bavila postava Lenky. :)

dancadragneel

Jeden z dílů Harryho, který jsem si moc neoblíbila. Číst tento díl pro mě bylo opravdu náročné i přesto, že jsem fanoušek této série.

stepankoby1

Tahle část mě dost zklamala hlavně dlouhými a zbytečnými popisy, které se cpou dokonce i mezi dialogy. Dál ještě koncem, který byl mnohem lepší ve filmu. Bitva Voldemorta a Brumbála se prostě nepovedla. Bez těchhle věcí bych si to ale užil na pět hvězdiček a vlastně mě to i celkem bavilo. 75 % | Přečtené 1× v češtině, 1× v angličtině

Irsaf

Opět prima čtení :)

ochwey

Miluju možná o něco míň, něž jiné díly, ale má to tolik highlights! Velkolepý odchod dvojčat, McGonnagalová je tady totální třída a psychologie (pubertálních) postav taky, i když uhádaná Hermiona s Ronem mě vytáčejí, stejně jako ublížený Harry a nejhorší-ze-všech Cho. Od strany 735 standartně brečím až k obsahu. Láska ❤.

Evisis

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje, občas jsem se smála, párkrát si pobrečela, ale celkově jsem s knihou velmi spokojená. Sice se v ní občas našly nudnější pasáže, ale myslím, že to Rowlingová napravila zbytkem příběhu.

Smardik17

Musím to napsat po Weasleyovsku :-D
Moc jsem se u této knihy nasmál více jak u ostatních a to díky dvojčatům Weasleyovích. Harryho jsem měl chuť několikrát proplesknout, za jeho děsivé chování,ale musím Autorce smeknout, že dokáže hlavního hrdinu ukázat nejen v dobrém světle. Sice byl Harry celou knihu nas**ný, ale kterej buberťák (po mudlovsku: mladistvý delikvent) není :-D.

Fantastické dílo, ale Ohnivý pohár u mě zatím vede.

Juri81

Nevyrovnaná kniha s nevyrovnaným příběhem. Napětí střídá nuda, nudu střídá spád, spád střídá nuda, nudu střídá napětí. Jako by se Rowlingová vždy vypsala na pár stranách a další proložila nudným a ničím neříkajícím dějem ze školního roku a hledala další inspiraci pro pokračování.

brzda.

Moje nejoblíbenější kniha z celé série.

hellena1523

Podle mě nejlepší díl, pokud jde o zpracování postavy Harryho. Skvělé!!! Děkuji Rowlingové za Umbridgeovou, protože se pro mne stala ekvivalentem lidí, které člověk nechce! Trochu mi zlomila vaz pokud jde o postavu Popletala...A kvůli Siriusovi...Když o tom tak přemýšlím, ta kniha mě emocionálně zničila! Je skvělá!