Léto s knihou

Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177545/svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 4.6286

The Light Between Oceans

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
MarketV10.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem ještě dlouho nemohla číst nějakou další, smísit doznívající příběh s nějakým jiným příběhem. Kniha zanechala dojem. Byla plná protikladů, kde stejně jako v životě člověk nemůže říct, že všechno je černobílé.
Netradiční prostředí - pohádková avšak zároveň krutá scenérie ostrovu s majákem a také touha a beznaděj jdou ruku v ruce jako ti dva spletení hadi.
V poslední době jsem nečetla nic, kde by bylo tolik bolesti.

Candide30.07.2016

Žádné právo na dítě neexistuje. Existuje jen touha. A tu autorka popsala výborně.

zralok.av22.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Wow! Co k této knize napsat? Jsem silná osobnost, kterou jen tak něco nedostane, ale tato kniha ve mně probudila city. Nechci nic prozradit, avšak musím napsat, že ještě dlouho po přečtení budete přemýšlet ne jen nad knihou, ale i nad svým životem. Knihu dokonale vystihuje jedna část co je napsaná na konci, je o životě: život do nás dloube a když už si myslíme, že nemůžeme a jsme rádi za chvíli klidu, tak ještě přijde a dloubne si pořádně.
Všem vřele doporučuji přečtení jelikož ač toto není můj šálek kávy (alespoň to jsem si myslela po přečtení obsahu) tak již teď si chci přečíst více takových knih.

kilometr18.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha přímo volá od první stránky po zfilmování.Začátek je velice čtivý a čtenář se těší na další okamžiky ze života Toma,Iz a malé Lucy,které prožívají na majáku.První a druhý díl se autorce povedl(80%).Ovšem v okamžiku,kdy se autorka vrací na pevninu,(3.díl)tak se kniha promění ve slátaninu(10%).Ale své spokojené čtenářky si tato kniha najde,proto i to vysoké hodnocení,které si kniha rozhodně nezaslouží.90:2=45%.

Denika12.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dát dohromady silný příběh, chytlavý styl vyprávění, neotřelé prostředí australského předměstí a obzvláště život na majáku, to se autorce neskutečně povedlo. Dlouho jsem nečetla tak osvěžující knihu - knihu, která vás utvrdí ve faktu, že celý život je jen hra protikladů. Lásky a nenávisti, lítosti a touhy po pomstě, zrození a smrti. Dobro a zlo nelze oddělit, nemůže existovat jedno bez druhého. Většina z nás se ale nikdy v životě neocitne v tak svízelné situaci jako Izabela, Tom nebo Hannah. Všechna čest autorce, která dokázala mistrně vykreslit povahu všech postav a citlivě podat snad neřešitelný problém.

"...dívat se do těch očí bylo jako hledět tváří v tvář Bohu. Žádná maska ani přetvářka, její bezbrannost byla neodolatelná. Fascinovalo ji, že si ji našlo takové složité stvoření, dokonalé spojení krve, kostí a kůže..."

Davina24.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak toto byl velice silný příběh! Tolik emocí, tolik lásky a zároveň bolesti. Opravdu velice povedené! Nádhera!

Leniiis21.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka.

mysticblueriver15.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moc krásný i smutný příběh.

chytahana02.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherný, dojemný a smutný příběh v krásném prostředí. Kniha mě úplně vtáhla do děje, že jsem skoro cítila jak mi vítr na ostrově u majáku ovívá tváře. Ke konci jsem se neubránila slzám.

Slamenka3001.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha, která v člověku zůstane po dlouhá léta, alespoň v mém případě. Snad bude film alespoň z poloviny taky dobrý =)

Maja4418.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Každá dobrá kniha pokaždé něco v člověku zanechá a této se to opravdu povedlo. Tak poutavý příběh jsem už dlouho nečetla. Moc se těším i na filmové zpracování! Doporučuju všem přečíst! Snad paní Stedmanová napíše časem i něco dalšího. :)

Gabi9016.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po dočítaní sa cítim tak zvláštne smutne. Toto dielo vo mne zanechalo hlbokú stopu a ja zato ďakujem.

jiri7722.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherný a srdce beroucí příběh ve kterém bych nechtěl dělat soudce. Výborná psychologie postav a děj knihy který nenudí ani chvíli.

MichelleS05.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

V podstatě jsem dostala, co jsem čekala, i když několik pozitivních a bohužel i negativních překvapení musím přiznat. Psát o tak křehkém tématu, jako je ztráta dítěte, a nesklouznout ke kýčovitým proslovům je těžké a autorce se to stalo nejedenkrát. Příběh má za cíl vyždímat ze čtenáře emoce, ale proč jen tak lacině? Kde je nějaká psychologie postav, vidíme slzy, ale co je za nimi? Bylo učiněno rozhodnutí, které prý mockrát probrali, ale proč jsme nebyli u toho? A ty zbytečně teatrální scény na mne působily přesně naopak (vyprskla jsem smíchy).
Věřím, že z toho bude úspěšný americký film. Pro mne je tady příliš zvratů, příliš věcí na efekt, tak moc to chce dojmout, až se to míjí účinkem. Chtěla jsem dát jen dvě hvězdy, ale za maják je jedna navíc.

Ywonek31.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka o lásce k dítěti. Už dlouho se mi nestalo že bych u knížky plakala. U této to jinak prostě nešlo.

lazarus26.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Díky doporučení své kamarádky jsem se vyjímečně pustil do žánru pro mě naprosto vzdálenému. Nelituji, protože Světlo mezi oceány je opravdu velmi silným příběhem, místy snad až moc. Autorka šikovně brnká na city a ve finále je tolik patosu, že jsem i já měl málem slzu na krajíčku.
Děj se odehrává v docela zajímavém prostředí autralského pobřeží a samotného mě nadchla myšlenka stát se alespoň na čas správcem majáku daleko od civilizace. Rok bych to možná zvládl i sám. Balzám na nervy z kolotoče všedního středoevropského života.
Jen mě zarazil jeden logický kiks, kdy proběhla výměna piána za gramec a po nějaké době se na piáno zase vesele brnkalo :)

Šánka16.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úchvatný, silný příběh nám vypráví o potřebě obyčejného štěstí, síle mateřské a partnerské lásky, těžké volbě mezi morálními hodnotami a city.
Izabela, Tom, Hannah a malá holčička - jejich příběh nemá jednoznačné řešení, nechtěla bych být soudce, protože žádné rozhodnutí není dokonalé a nemá vítěze, a tady více než jindy platí, že život má plno šedivých odstínů. Je to jedna z nejemotivnějších knih, které jsem četla, smutná, nádherná, nezapomenutelná.

Michi.0113.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha, která dojme každou maminku. Ke konci jsem vyloženě plakala. (Naposledy se mi to stalo u Třech kamarádů před mnoha a mnoha lety). Jak tady už někdo psal, člověk ani neví, jak by měl příběh správně dopadnout. Pokud proti sobě stojí dobro a zlo, je to jasné. Ale co když proti sobě stojí dobro a dobro a jakékoliv řešení vždycky ublíží tomu druhému? Mimochodem překrásná obálka. Pro mě jedna z nejsilnějších knih, co jsem poslední dobou četla!!!

misa07707.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Napínavý, čtivý, láskyplný, originální, a také trochu smutný příběh o všedním životě dvou slušných lidí, které touha po dítěti dožene k zoufalým činům. Mě kniha velice potěšila a překvapila a určitě to nebylo naposled, co jsem ji četla. Člověk po jejím přečtení přehodnotí své priority.

maxihrosik22.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přirozený a čtivý styl psaní, chytře poskládaný a dojemný příběh, dobře vykreslené postavy. Četla jsem jedním dechem, ale přesto jsem si v první polovině udržovala od všech citový odstup a ve druhé se trochu vztekala, na posledních pár stránkách jsem malinko slzela. Hlavní poselství knihy mělo být pravděpodobně o nutnosti nehrabat se v minulosti a umění odpouštět, ale pro mě je to spíš smutné poznání, že nejnespravedlivější nástroj mučení je svědomí - nejhodnější a necharakternější lidi potrápí nejvíc, hajzlům neublíží vůbec.

BBaarča22.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh. Posledních 160 stran bylo hodně silných a procítěných... už si ani nepamatuji, kdy naposledy mě knížka takhle dojala. Konec zvláštní... sama jsem nevěděla, jak vlastně chci aby to dopadlo...

hankapimi07.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Některá osudová rozhodnutí nelze vzít zpět ani nijak napravit, jsou nezvratná. Ovlivní další životní osudy nejen zainteresovaným aktérům, ale ovlivní i osudy mnoha jiných lidí v širokém okolí. Rodiče, prarodiče, sourozence, kamarády i známé...Autorka brilantně vykreslila bezvýchodnou situaci, ve které se Tom a Izabela ocitli. Chápala jsem pohnutky všech zúčastněných, ale bylo mi mockrát při té představě úzko, smutno až k pláči ... Příběh není veselý, ale určitě stojí za přečtení. Donutí k zamyšlení a určitě zůstane dlouho v paměti .. Vyjímečně plný počet hvězdiček !!!

wiana8206.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha mě hodně zasáhla...chvíli se mi ani nechtělo číst dál a ne proto, že bych se nudila, ale proto, že mi z pár situací bylo opravdu úzko...že neexistuje dobré řešení pro všechny...

"Odpustit potřebuješ jenom jednou. Nesnášet musíš celý den a každý den"..

Chytuš04.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Láska je jako oceán - je široká a proměnlivá, hodně dává, ale někdy i bere... Odpuštění je jako maják, který nás upozorňuje, abychom v širých vodách oceánu neztroskotali. Krásná a silná kniha o zdánlivě obyčejných věcech, které jsou ale nakonec v životě nejdůležitější. Pro mě osobně i velice zajímavá doba děje - 20tá léta 20 století. Slzám jsem se při čtení neubránila dokonce několikrát. Všechny hlavní postavy si mě podmanily, všechny jsem chápala, proč dělají, co dělají a dokonce jsem všem držela palce, i když mi bylo jasné, že situace nemá žádné win-win řešení... I když nakonec při čtení zjistíte, že knížka přece jen parádní happy end má :) Doporučuji všem k přečtení.

Heyhey14.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Příběh je velmi skutečně popsán. Vnímáme prožívání různých osob. A ano, na konci jsem brečela. Z některých situací prostě nejde ven.

Akťavs16.10.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha mě příliš nenadchla, zápletka se dala předem odhadnout , celkově trochu nuda, ano pozitivní konec to nenapravil

datel7704.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Už se na ten film těším. A jestli toho charakterního Toma bude hrát Fassbender, tak to bude senzační volba. Ale jinak si myslím, že celou tu tragédii zavinil právě Tom. Mělo to být jako na svatbě: buď promluv teď, anebo navždy mlč.

eLeR23.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Michael Fassbender a Alicia Vikander - moji obľúbení herci - začali natáčať film na motívy tejto knihy. Takto som sa vlastne ku nej dostala. No čo napísať. Na konci som mala oči plné sĺz. Asi aj preto, že Stedman ten koniec napísala, ale že úplne filmový. To bude na plátne veľká paráda, viem si to živo predstaviť.
Príbeh štyroch ľudí, na ktorý keď som sa pozerala každého očami, tak som im úplne rozumela a chápala som, prečo urobili to, čo urobili a nedokázala som ich za to nenávidieť. Kniha mi miestami prišla, ako veľký román o láske, rodine a deťoch - hlavne prvé dve časti - ale Stedman všetky tie ich pocity, myšlienky a emócie dala na papier tak skvelo, a o povojnových pocitoch Toma a o práci na majáku písala tiež zaujímavo, že som jej ten červenoknižnicový príbeh zožrala aj s navijákom. Nechcela by som byť v koži hlavných hrdinov ... mať pred sebou ťažké rozhodnutia, a potom žiť s následkami.

Jonny06.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Zpočátku dost pomalé a rozvláčné. Postupně se ale děj zrychloval a dramatizoval. Chvílema mi bylo úzko z toho, jak moc je ta situace zapeklitá. Jen nerad bych soudil události, které nastaly... Světlo mezi oceány nastiňuje, že ne vždy je všechno černobílé, a mnohdy je té šedé úplně nejvíc.

Siraelxy26.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Dilema mezi odpovědností a láskou.....mezi zákonem a manželkou.....mezi strážcem majáku a tatínkem.
Nádherná knížka, kterou je potřeba si přečíst......více na http://siraelxy.blogspot.cz/2015/07/m-l-stedman-svetlo-mezi-oceany.html