Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177545/svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 4.6256

The Light Between Oceans

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Maja4418.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Každá dobrá kniha pokaždé něco v člověku zanechá a této se to opravdu povedlo. Tak poutavý příběh jsem už dlouho nečetla. Moc se těším i na filmové zpracování! Doporučuju všem přečíst! Snad paní Stedmanová napíše časem i něco dalšího. :)

Gabi9016.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po dočítaní sa cítim zvláštne. Smutne, ale krásne. Toto dielo vo mne zanechalo hlbokú dieru a chvíĺu bude trvať než ju ucelím a začnem čítať ďalšiu knihu.

jiri7722.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherný a srdce beroucí příběh ve kterém bych nechtěl dělat soudce. Výborná psychologie postav a děj knihy který nenudí ani chvíli.

MichelleS05.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

V podstatě jsem dostala, co jsem čekala, i když několik pozitivních a bohužel i negativních překvapení musím přiznat. Psát o tak křehkém tématu, jako je ztráta dítěte, a nesklouznout ke kýčovitým proslovům je těžké a autorce se to stalo nejedenkrát. Příběh má za cíl vyždímat ze čtenáře emoce, ale proč jen tak lacině? Kde je nějaká psychologie postav, vidíme slzy, ale co je za nimi? Bylo učiněno rozhodnutí, které prý mockrát probrali, ale proč jsme nebyli u toho? A ty zbytečně teatrální scény na mne působily přesně naopak (vyprskla jsem smíchy).
Věřím, že z toho bude úspěšný americký film. Pro mne je tady příliš zvratů, příliš věcí na efekt, tak moc to chce dojmout, až se to míjí účinkem. Chtěla jsem dát jen dvě hvězdy, ale za maják je jedna navíc.

Ywonek31.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka o lásce k dítěti. Už dlouho se mi nestalo že bych u knížky plakala. U této to jinak prostě nešlo.

lazarus26.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Díky doporučení své kamarádky jsem se vyjímečně pustil do žánru pro mě naprosto vzdálenému. Nelituji, protože Světlo mezi oceány je opravdu velmi silným příběhem, místy snad až moc. Autorka šikovně brnká na city a ve finále je tolik patosu, že jsem i já měl málem slzu na krajíčku.
Děj se odehrává v docela zajímavém prostředí autralského pobřeží a samotného mě nadchla myšlenka stát se alespoň na čas správcem majáku daleko od civilizace. Rok bych to možná zvládl i sám. Balzám na nervy z kolotoče všedního středoevropského života.
Jen mě zarazil jeden logický kiks, kdy proběhla výměna piána za gramec a po nějaké době se na piáno zase vesele brnkalo :)

Šánka16.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úchvatný, silný příběh nám vypráví o potřebě obyčejného štěstí, síle mateřské a partnerské lásky, těžké volbě mezi morálními hodnotami a city.
Izabela, Tom, Hannah a malá holčička - jejich příběh nemá jednoznačné řešení, nechtěla bych být soudce, protože žádné rozhodnutí není dokonalé a nemá vítěze, a tady více než jindy platí, že život má plno šedivých odstínů. Je to jedna z nejemotivnějších knih, které jsem četla, smutná, nádherná, nezapomenutelná.

Michi.0113.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha, která dojme každou maminku. Ke konci jsem vyloženě plakala. (Naposledy se mi to stalo u Třech kamarádů před mnoha a mnoha lety). Jak tady už někdo psal, člověk ani neví, jak by měl příběh správně dopadnout. Pokud proti sobě stojí dobro a zlo, je to jasné. Ale co když proti sobě stojí dobro a dobro a jakékoliv řešení vždycky ublíží tomu druhému? Mimochodem překrásná obálka. Pro mě jedna z nejsilnějších knih, co jsem poslední dobou četla!!!

misa07707.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Napínavý, čtivý, láskyplný, originální, a také trochu smutný příběh o všedním životě dvou slušných lidí, které touha po dítěti dožene k zoufalým činům. Mě kniha velice potěšila a překvapila a určitě to nebylo naposled, co jsem ji četla. Člověk po jejím přečtení přehodnotí své priority.

maxihrosik22.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přirozený a čtivý styl psaní, chytře poskládaný a dojemný příběh, dobře vykreslené postavy. Četla jsem jedním dechem, ale přesto jsem si v první polovině udržovala od všech citový odstup a ve druhé se trochu vztekala, na posledních pár stránkách jsem malinko slzela. Hlavní poselství knihy mělo být pravděpodobně o nutnosti nehrabat se v minulosti a umění odpouštět, ale pro mě je to spíš smutné poznání, že nejnespravedlivější nástroj mučení je svědomí - nejhodnější a necharakternější lidi potrápí nejvíc, hajzlům neublíží vůbec.

BBaarča22.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh. Posledních 160 stran bylo hodně silných a procítěných... už si ani nepamatuji, kdy naposledy mě knížka takhle dojala. Konec zvláštní... sama jsem nevěděla, jak vlastně chci aby to dopadlo...

hankapimi07.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Některá osudová rozhodnutí nelze vzít zpět ani nijak napravit, jsou nezvratná. Ovlivní další životní osudy nejen zainteresovaným aktérům, ale ovlivní i osudy mnoha jiných lidí v širokém okolí. Rodiče, prarodiče, sourozence, kamarády i známé...Autorka brilantně vykreslila bezvýchodnou situaci, ve které se Tom a Izabela ocitli. Chápala jsem pohnutky všech zúčastněných, ale bylo mi mockrát při té představě úzko, smutno až k pláči ... Příběh není veselý, ale určitě stojí za přečtení. Donutí k zamyšlení a určitě zůstane dlouho v paměti .. Vyjímečně plný počet hvězdiček !!!

wiana8206.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha mě hodně zasáhla...chvíli se mi ani nechtělo číst dál a ne proto, že bych se nudila, ale proto, že mi z pár situací bylo opravdu úzko...že neexistuje dobré řešení pro všechny...

"Odpustit potřebuješ jenom jednou. Nesnášet musíš celý den a každý den"..

Chytuš04.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Láska je jako oceán - je široká a proměnlivá, hodně dává, ale někdy i bere... Odpuštění je jako maják, který nás upozorňuje, abychom v širých vodách oceánu neztroskotali. Krásná a silná kniha o zdánlivě obyčejných věcech, které jsou ale nakonec v životě nejdůležitější. Pro mě osobně i velice zajímavá doba děje - 20tá léta 20 století. Slzám jsem se při čtení neubránila dokonce několikrát. Všechny hlavní postavy si mě podmanily, všechny jsem chápala, proč dělají, co dělají a dokonce jsem všem držela palce, i když mi bylo jasné, že situace nemá žádné win-win řešení... I když nakonec při čtení zjistíte, že knížka přece jen parádní happy end má :) Doporučuji všem k přečtení.

Heyhey14.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Příběh je velmi skutečně popsán. Vnímáme prožívání různých osob. A ano, na konci jsem brečela. Z některých situací prostě nejde ven.

Akťavs16.10.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha mě příliš nenadchla, zápletka se dala předem odhadnout , celkově trochu nuda, ano pozitivní konec to nenapravil

datel7704.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Už se na ten film těším. A jestli toho charakterního Toma bude hrát Fassbender, tak to bude senzační volba. Ale jinak si myslím, že celou tu tragédii zavinil právě Tom. Mělo to být jako na svatbě: buď promluv teď, anebo navždy mlč.

eLeR23.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Michael Fassbender a Alicia Vikander - moji obľúbení herci - začali natáčať film na motívy tejto knihy. Takto som sa vlastne ku nej dostala. No čo napísať. Na konci som mala oči plné sĺz. Asi aj preto, že Stedman ten koniec napísala, ale že úplne filmový. To bude na plátne veľká paráda, viem si to živo predstaviť.
Príbeh štyroch ľudí, na ktorý keď som sa pozerala každého očami, tak som im úplne rozumela a chápala som, prečo urobili to, čo urobili a nedokázala som ich za to nenávidieť. Kniha mi miestami prišla, ako veľký román o láske, rodine a deťoch - hlavne prvé dve časti - ale Stedman všetky tie ich pocity, myšlienky a emócie dala na papier tak skvelo, a o povojnových pocitoch Toma a o práci na majáku písala tiež zaujímavo, že som jej ten červenoknižnicový príbeh zožrala aj s navijákom. Nechcela by som byť v koži hlavných hrdinov ... mať pred sebou ťažké rozhodnutia, a potom žiť s následkami.

Jonny06.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Zpočátku dost pomalé a rozvláčné. Postupně se ale děj zrychloval a dramatizoval. Chvílema mi bylo úzko z toho, jak moc je ta situace zapeklitá. Jen nerad bych soudil události, které nastaly... Světlo mezi oceány nastiňuje, že ne vždy je všechno černobílé, a mnohdy je té šedé úplně nejvíc.

Siraelxy26.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Dilema mezi odpovědností a láskou.....mezi zákonem a manželkou.....mezi strážcem majáku a tatínkem.
Nádherná knížka, kterou je potřeba si přečíst......více na http://siraelxy.blogspot.cz/2015/07/m-l-stedman-svetlo-mezi-oceany.html

amigo1713.07.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Budem sa trochu opakovať, ale so slovami "silný" a "príbeh" sa stotožňujem taktiež. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, ma dostalo.

Ulriška23.05.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Velmi silný příběh. Láska se nedá uzurpovat. Láska je pochopení, smíření a odevzdání (se).

Prateri28.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Mezi knihami, které jsem v poslední době četla, tato hraje prim. S obavami jsem sledovala příběh, který dostal hrdiny do patové situace. Fakt jsem se chvílemi bála číst dál. Světlo mezi oceány je pětihvězdičkové.

merrinka21.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Krásné čtení. Přečteno jedním dechem.

HedušKoč11.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Moc krásná kniha. Tato kniha se nenechá od nikoho po přečtení jen tak odložit, aniž by se nad příběhem nezamyslel. Těžký osud obou stran.

weberda09.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Doporučuji, na závěr mi i slzička ukápla.

Sarah0106.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Knížku jsem si pořídila a přečetla na doporučení, příběh mi nepřipadal zdlouhavý a některé pasáže zbytečné, jak se tady někdo níže zmiňuje, myslím, že vše mělo své místo, abychom pochopili jednání všech postav. Rozhodnutí Toma jsem chápala, i Hannah, to spíš Izabela mi chvílemi byla protivna, ale kdoví, jak bych se já rozhodla na jejím místě, nikdy jsem tuto situaci naštěstí řešit nemusela. Ten konec mi tak nějak přišel OK, nedalo se to prostě vyřešit ke spokojenosti všech. Moc mi to připomínalo případ výměny dětí v třebíčské porodnici, podobné dilema, i když děti byly menší a údajně se na původní rodinu vůbec nepamatují. Ano, Izabela schytala od života, co se jen dalo, ale měla milujícího manžela, to se každému nepoštěstí.

kannibal2827.03.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha ktotá dostala aj mňa a to je čo povedať ono bolo ťažko volakomu nefandiť tak som fandil všetkým knihu vrelo doporočujem

Katschka15.03.2015

Krásná, krásná, KRÁSNÁ kniha!

Andra29.01.2015Hodnocení knihy 5 z 5

A sedím tu už asi půlhodiny a přemýšlím a přemýšlím a je mi jasné, že řešení není. A i když dávám přednost veselejším knihám, tahle mě zasáhla. Nějaký čas počkám a pak si ji přečtu ještě jednou, abych mohla autorce odpustit. Že nevymyslela něco jednoduššího, něco, kde nejde o mateřský cit, kde bych držela palce jen jedné postavě. Ještě stále to ve mně doznívá.