Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.62979

The Book Thief

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
YogiB.dnesHodnocení knihy 4 z 5

Nápad skvělý, dějový spád trochu horší. Někde jsem tu v komentáři četl, že někdo očekával od Posla stejnou úroveň jako od Zlodějky knih a byl zklamán. Mně se Posel četl lépe.

Fafyna23.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

"Chtěla jsem se jí zeptat, jak může tatáž věc být hnusná i nádherná zároveň.."

Kniha, která vyvolává tisíceré otázky. Ukazuje, jak unikátní a zároveň nepatrný může být jeden život, život desetileté dívky, která neumí číst. Kniha plná osobních vítězství a proher, to vše na pozadí té odporné a hnusné války - nebo snad právě válka hraje v příběhu hlavní roli?

aLČAc23.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejlepších knih. Přečtená za pár dní.

michaela918921.07.2016

Nadchla Vás někdy kniha tolik, že jste odmítali připustit, že prostě musí skončit? Tak to je Zlodějka knih. Krásně to Smrt vypravuje, svižně, surově, bez patosu. Život se s Liesel nemazlí a proto mě mrzí, že nevím, jak prožila zbytek života. Slzám jsem se neubránila. Určitě si Zlodějku knih přečtěte, nebudete litovat.

Pomko21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po přečtení jsem okamžitě zakoupila a četla znovu. Jsem knihou okouzlená.

wonderfulbook21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

„Často si přeju, aby to vzalo konec, Liesel, ale ty pak uděláš něco... já nevím, třeba sejdeš po schodech do sklepa se sněhulákem v rukou."
Jak si nejde tu knihu nezamilovat?

BlaFre21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha, okamžitě mne vtáhla do děje a nemohla jsem ji odložit, aniž bych ji nedočetla.

knihomolik121.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Markus Zusak mě seznámil se smrtí, a bylo to seznámení velice překvapivé. Opravdu jsem zjistila, že i smrt je milosrdná a má srdce.

Lukanetka21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Válečnou literaturu vůbec nečtu, ale tato mě prostě chytla za srdce a přečetla jsem ji během tří dnů, hltala jsem po nocích příběh Liesel Memingherové..Četla jsem jako e-knihu, ale tuhle si koupím určitě i v knižní podobě. Bude mít čestné místo v naší knihovně a za pár let ji určitě nabídnu k přečtení svým dětem..Doporučuji i všem, kteří nevyhledávají válečnou literaturu. Tahle je prostě jiná, originální, úžasná..

milikola18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

krásná, velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do děje již na první stránce a nepustí vás, do té poslední.

m.artina18.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Přestože je velmi často v kapitole nejdříve prozrazen její konec, a až pak je vyprávěn děj, tak mi to nevadilo. Kniha se četla opravdu hodně snadno a rychle, je to krásné dílo. V průběhu se smějete, na konci ukápla i slzička. Spokojenost.

OciVelkeZelene17.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moc krasna kniha s velkym sdeleni v malych davkach, pekne servirovanych na pekne barevnem ubruse

Akjadzord17.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha ♥.
Miluji Liesel.
Miluji slova.
Miluji němčinu.
Co více dodat, tato kniha nepotřebuje další slova.

Scheila16.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížka,která si mě ze začátku nenašla. Začala jsem ji číst na doporučení kamarádky a vlastně vás všech co jste knihu vychvalovali. Rekla jsem si ze si ji tedy přečtu. Ze začátku jsem říkala no jo, zas přechválená kniha která ma sice dobrý děj, ale aby byla něco extra to zas ne. Četla jsem ale se zájmem dál, protože mi osud Liesel nebyl lhostejný. Čím víc jsem četla, tím víc jsem potřebovala víc. Četla jsem kdykoliv to šlo. Není to kniha plná nějakých emočních výlevů, ani kniha kde se odehrává drastický děj, nebo šílená láska. Je to kniha.o velikém přátelství, naděje, pochopení, pomoci, lidskosti. Nečekejte převraty a ani žádnou akci co vam vyrazí dech. Od toho tu jsou jiné knihy, kde je to jak na houpačce. Tahle kniha jede v jedné rovině, ale i.když tomu tak je, je tam toho hodnee u čeho se zasmějete, zamyslite, a tak dále. Vypravěčka to vše vypráví jako by to nic nebylo, jako by to vše byla přirozenost, ale nejhorší na tom je, že to je přirozené. Bohužel.
Takže můžu jen doporučit

yaoiyuri14.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Válečné běsnění perfektně vystihl až konec knihy, který mě naprosto odrovnal, nicméně podle ohlasů jsem čekala, že mě takto zasáhne větší část příběhu. Vyprávění z pohledu smrti je nezvyklé, ale ne vždy mi přišlo jako dobrá volba (občas mi Smrtka přišla spíše jako rušivý otravný element). Celkově to je moc pěkný příběh, ale rozhodně jsme ho nečetla jedním dechem a pořád mám pocit, že tohle byl jen slabý a naivní odvar reality válečného Německa. Zlodějka bohužel nenaplnila moje očekávání, která ve mně vzbudily všeobecné chvalozpěvy, příště spíše sáhnu po knize od někoho, kdo válku opravdu zažil.

Netopyr0714.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pomoc! Knihu mi doporučil kamarád a já teď nevím, zda mu mám poděkovat, nebo mu ji omlátit o hlavinku jeho koumavou! Je to fantastické, řekla bych. I když se nemusí nutně líbit všem. Osobně ji zařazuji mezi nejčtivější knihy pojednávající o druhé světové válce, situaci v Německu a situaci Židů, ačkoli se jedná o ryzí beletrii. Posledních 40 stran mi dalo největší práci a já se vyloženě bála je dočíst, co se ještě stane, co se ještě dovím. Ale i konec stojí za to, vážně.

ChytráVčelka14.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha byla úžasná, vážně .... konec trochu zabolel ale i tak... Pokud jste lenoši a nechcete číst knihu tak určitě doporučuji film ♥

Maggie138109.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Rozhodně zajímavá kniha. Nicméně, možná jsem měla až příliš velké očekávání, všude byla kniha vynášena do nebes, ale nemohu říci, že bych knihu přečetla jedním dechem, to určitě ne. Ocenila bych odlišný úhel pohledu na válku. Sledujeme příběh ze strany obyvatel nacistického Německa a nesledujeme je pouze jako viníky války, ale i jako obyčejné obyvatele, kteří musí snášet stejné útrapy jako ostatní Evropané a také mají na válečné dění svůj názor. Dávám tři hvězdy, protože jsem četla i poutavější knihy, co se války týče, knihy u kterých mě více mrazilo.

Mandi12306.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Toužila jsem přečíst si zase nějakou knihu jedním dechem. Přání se mi splnilo... Dech to byl sice dlouhý a občas se mi tajil, ale stálo to za to.

Ludmila.spok05.07.2016

Úžasná kniha, který popisuje nepopsatelné s jednoduchostí s jakou svět vidí dítě a zároveň tak složitě, že snad nikdo, krom skvělé vypravěčky, nedokáže celé poselství pochopit. Malý muž, který bojuje slovy, velká dívenka která slovy dává naději, Němec, který jednoho dne přestal být Němcem, ale nikdy nepřestal bojovat, chlapec s duší toužící po tom být Jessie Owens, muž, který s harmonikou v rukou a úsměvem na rtech utekl smrti v obou válkách, ale už ne ve vlastní posteli, který dívenku naučil síle slov...

AllyKumari04.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Málokdy si kupuji knihy, které jsem předtím nečetla. Vlastně nikdy. Jen Zlodějka knih je výjimkou. Obálka a název samotné mne dokonale okouzlily a příběh samotný jsem zhltala za týden. Originálně zvolený pohled na příběh krásný svou jednoduchostí - dětství, lidskost a krása čtení, které pomáhá překlenout mnohé, to všechno převažuje fakt, že z čistě literárního hlediska mne kniha vyloženě neohromila. U mě na poličce tančí Liesel se Smrtí na čestném místě.

chip04.07.2016

Právě čtu, nebudu tedy dávat hvězdy. Jsem v půli a zatím nic moc. Styl psaní mi dělá problém, přeskakování dopředu pak zase zpět nemám moc ráda. Přitom tohle téma mi baví, nepřestává mi udivovat, čeho jsou lidské bytosti schopné. A učinit vypravěčem smrt byl geniální nápad.

avalonek27.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemám slov......

Maichalka26.06.2016

Asi jsem měla příliš velká očekávání a nechala jsem se strhnout přílišnou chválou...Netvrdím,že je to špatná kniha, ale mne příliš neoslovila.

levac26.06.2016

Vzdávám to, ani po sto stranách mě to nebaví. Děj skoro žádný, příměry v každé druhé větě už nejsou zajímavé ale otravující a už mě štve, jak autor pořád předbíhá a nakousává, co bude, čímž všechno opakuje a natahuje.

Knihomol330125.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem otočila poslední stranu a přečetla poslední slovo. Vážně nemůžu uvěřit že existuje někdo kdo dokáže napsat něco tak neskutečně citlivého, opravdového a úchvatného. Číst teď jinou knihu mě bude připadat jako zločin, protože téhle knize se už asi nic nevyrovná....Opravdu nemám slov jak jsem z ní úplně vedle a ještě mám červené oči od slz, které se draly ven jak poblázněné :D a myslím si, že navždy zůstane v mém srdíčku a že se k ní určitě ještě několikrát vrátím. Ti co si čtou můj komentář a přemýšlí jestli si knihu koupit nebo ne, tak vám radím se 100% přesvědčením: Kupte si ji, chybu určitě neuděláte!

carcassonna22.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Myslim, ze kniha chcela byt velmi originalna,ale nepodarilo sa jej to. Asi som mala velke ocakavania po vsetkych tych chvalospevov. Mala niekolko svetlych momentov, ale viac ma nudila, ako bavila. Hlavne nekonecne opisy napr. oblohy - tie uz som preskakovala - ked uz sa uchylim k tomuto preskakovaciemu citaniu, je s pribehom nieco zle - aspon u mna - vacsinou mi to pride, ze autor sa velmi snazi a zbytocne natahuje...Priemer - nezanechalo to vo mne vyrazny efekt, dozvuky...

martinavan22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha. Po jejím přečtení jsem dlouho nemohla číst nic jiného. Určitě jí řadím k nejkrásnějším knížkám, které jsem přečetla.

claudiecarmen19.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem dočetla zlodějku knih a myslím, že ještě dlouho, velmi dlouho bude trvat než mi oschnou slzy. Mám ji půjčenou z knihovny, ale tato knížka má už své místo v mé knihovně. Pro mně jedna z nejkrásnějších, kterou jsme četla.

Lauralex18.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Proč? Proč mi to ty knihy dělají?
Říkali, že mi zlomí srdce, ale nečekala jsem, že takhle. Věděla jsem, do čeho jdu, počítala jsem s tím, že mě to dostane, tušila jsem, k čemu se schyluje, ale... prostě to bylo najednou tady a já si to nechtěla připustit. Cítila jsem se už jakoby součástí Lieseliny rodiny, a pak ve mně něco umřelo.

Děkuju ti, Zlodějko, za ten čas, který jsme spolu strávily. Nikdy na tebe nezapomenu.

---
Sakra, taky máte někdy takovou touhu, moci ten konec změnit? Rve mi to srdce. Nemůžu se toho zbavit.