Zlodějka knih / The Book Thief

Autor: Markus Zusak

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-c2x-26831.jpg 4.61165
video trailer
Žánr:Literatura světová - Romány
Rok vydání:2009, 1. vydání originálu:2005 ...více
Štítky:2. světová válka, australská literatura, holocaust, Němci, Německo, o knihách, zfilmováno, Židé

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
štuclinka17.10.2014

Výborná kniha plná citu. Markus Zusak je mistr slova. Člověk musí číst dál i když je to bolestné. Velmi se mi líbilo s jakou fantazií popisoval, jak vypadá nebe.

Jihorka14.10.2014

Jedna z nejlepších knih, které jsem v posledních letech četla. Ke knize jsem přistoupila bez bombastických očekávání (poučena přechozími zkušenostmi s nadšenými komentáři u jiných titulů), ale po pár stránkách jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Až jsem najednou byla na konci, emoce se ve mně prolínaly a já si smutně říkala, co teď budu číst? Líbil se mi nahled, s jakým autor představil i glosoval nepříliš šťastné období v dějinách lidstva.
Co mě ovšem překvapilo? To, že si vypravěčka od prvních řádků získávala mé sympatie.

Nuvents13.10.2014

Výborná knížka. Bojíte se číst dál s očekáváním co přijde. Kniha ve vás vyvolá úsměv i pláč bohužel. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla, bude ve mně uchována dlouho. Určitě stojí za přečtění.

_eliss_10.10.2014

Pro mě rozhodně nejlepší knížka, kterou jsem doposud přečetla:)

danazeskolky06.10.2014

Tak... Dočetla jsem (jako většina s kanoucími slzami) a najednou nevěděla, co s tím prázdnem. Z první kapitoly jsem byla nadšená, pak se to trochu zpomalilo, s přibývajícími stránkami jsem byla schopná ráno vstát o 10 min. dřív, jen abych aspoň kousek přečetla. A teď konec. Přečetla jsem si všechny komentáře a to jsem asi neměla dělat. Chápu, že někdo má potřebu za každou cenu hodnotit, rozumím tomu, proč se někomu kniha moc nelíbila, ale někde jsem z toho cítila povrchnost a snahu za každou cenu se od většiny odlišit. Vlastně jsem ráda, odpoutalo to mou pozornost. Knihu znovu asi číst nebudu (je na mě moc "tlustá"), ale rozhodně na ni nezapomenu. Míst, které se mi dostaly v barevných obrazech pod kůži, bylo opravdu hodně. A možná už ze smrti nemám takový strach... Až to jednou přijde, chtěla bych, aby má duše také seděla... Ať už to bude mít jakoukoliv barvu.

karel068404.10.2014

Tahle kniha se ke mne dostala náhodou. A to jsme ani neviděl film a ani nevěděl o jeho existenci. Kniha je excelentní...

Lenka.Vílka03.10.2014

Nejlepsi kniha, kterou jsem kdy cetla? Rozhodne je v top 10 ... kniha pro me byla zazitek ve vsech ohledech...myslim, ze spokojenost vznikajici po precteni jakekoliv knihy, nebyla nikdy tak intenzivni jako prave po Zlodejce knih

Beruska1803.10.2014

Kniha je zajímavá tím, že ji vypráví Smrt a že ukazuje pohled na válečné období očima německé dívky a jejich náhradních rodičů. Příběh plny lásky, přátelství, ale i krutosti té doby. Ze začátku jsem si říkala, co na knize všichni mají, ale s přibývajícími stránkami šlo o velmi silný, poutavý příběh, který v závěru nenechal suché oko.......

evisek03.10.2014

Zlodějka se zařadila do seznamu knih, které bych si chtěla přečíst ještě jednou. Atmosféra knížky je kouzelná, čte se jedním dechem.

Nemesis Moriko30.09.2014

Kniha mě ke konci i dojala a to zrovna nejsem "cíťa" co se smutných scén v knihách týče. V tomto směru mě to dojalo i víc než Hvězdy nám nepřály, které se honosí označením "nejvtipnější smutný příběh".
Kniha je psaná opravdu neobvykle, nejen kvůli tomu, že příběh nám vlastně vypráví Smrtka, ale taky styl vyjadřování je velmi osobitý, postavy v knihách nešetří nadávkami (převážně Saukerl a Saumensh) a krátké tučně "vsuvky" se neostýchají nám i prozradit děj dopředu. To podle mě chtělo od autora dost odvahy - málo koho zaujme kniha, kde je předem prozrazena zápletka.
Tato kniha je opravdu jedinečná, dostala se mi opravdu pod kůži, i když ta první polovina mě neupoutala tolik jako ta druhá..
A na závěr bych ještě chtěla pochválit nádhernou obálku :3

silazwyku26.09.2014

Krásně napsaná kniha, kouzelný příběh, i když v kruté době... Kniha mnohem lepší než film!

pajatp26.09.2014

Ze začátku jsem si říkala, co s tou knihou všichni maj :-) pak jsem se začetla a nemohla přestat a konec jsem obrečela ... doporučuji

Marysha23.09.2014

Úžasná knížka!

hankapimi23.09.2014

Obecně nemám ráda příběhy o válce a z války, pro mne příliš depresivní a neradostné téma. Toto je ovšem vzácná vyjímka, už jen pro pohled na světovou válku očima německé rodiny - dívky Lisel a jejích náhradních rodičů. Ke knížce i filmu si připravte bednu papírových kapesníčků, budou se vám velmi hodit !

petrvyhy22.09.2014

Výborně! Nejdříve jsem viděl film a až potom si přečetl knihu - což obvykle nedělám. Ale i tak nelituji. Skvělý příběh a dokonalé podáno a napsáno. A nesmím zapomenout originální vyprávění.

Tajli22.09.2014

Krásná, citově brilantní knížka, která dokáže čtenáře úplně vtáhnout do děje a vnímat emoce . Ani mé prvotní rozpaky nad tím, že první jsem viděla film, se nepotvrdily a knížku jsem si s lepšími detaily vychutnala až do konce.

wesulle22.09.2014

Do půlky nebyla kniha nijak zajímavá. Po půlce se však začalo všechno rozehrávat a kniha mě opravdu dostala. Člověk se od ní nemůže odtrhnout a má hodně skličující pocit, že to přece nemůže být všechno pravda. Ale nakonec přijde smíření a on si pak jen řekne: "Wau!".

sarekaslukova21.09.2014

Zlodějku knih jsem četla vážně dlouho. Asi tak do půlky příběhu jsem se vůbec začíst. Pořád se mi v hlavě promítal film, který jsem viděla dříve než četla knihu(opravdu větší blbost jsem udělat nemohla). A ze začátku se mi i film líbil daleko více než knížka, kde části které nebyly ve filmu mě až tak moc nebavily. Ale pak nastal osudový zvrat a to když na scénu přišel můj nejoblíbenější postava příběhu- Max. Popis vůbec neseděl s hercem do kterého jsem se zamilovala, ale to mi nevadilo- byl to prostě Max :* . Ale co se mi na knížce líbilo opravdu hodně, bylo to, jak ten příběh vyprávěla Smrt. Tento druh psaní-když to vypráví někdo třetí mám moc ráda. Ale celá knížka byla skvěle napsaná. Ale musela jsem se dlouho rozhodovat jestli dát **** nebo ***** hvězdiček. Nakonec jsem si ale řekla, že to byl opravdu krásný, dojemný a kouzelně napsaný příběh a volba byla *****. Nejspíš se pustím do dalších ze spisovatelových děl.

Enmea21.09.2014

Poprvé jsem tento příběh procítila ve filmové podobě. Pár dní na to jsem knihu dostala od mé kmotry. Úžasný příběh. Zařadil se u mě na 1. Místo :-) :-) :-)

Kirenka21.09.2014

Skvělá knížka která rozhodně stojí za přečtení.

okeey21.09.2014

Kniha je pěkná, nevím proč, ale čekala jsem od ní něco víc. Přesto nelituji, že jsem si ji koupila. Stojí za přečtení, má své kouzlo.

teri-s21.09.2014

Ja jsem viděla film je to síla je dobrý příběh

Paoline21.09.2014

Krásná knížka, která mi zahrála na city. Neobvyklý způsob vyprávění, který umocňoval čtenářský zážitek.

jasnenka18.09.2014

Přenádherná kniha , má VIP lóži v mé knihovně! Četla jsem ji jedním dechem, vypravěčka Smrt je opravdu dokonalý nápad. Po dočtení mám knihu samou záložku - budu v ní listovat ještě dlouho, opět a zase...

"Nebylo poslední sbohem.
Nebyl poslední stisk pohledů.
Nic než zmizení."

"Tak jako tolikrát, když došlo na lidi, jsem je litovala, když jsem o nich četla ve slovech zlodějky knih, ale ne tolik, jak jsem soucítila s těmi, které jsem v té době sbírala v táborech. Ti Němci ve sklepě byli politováníhodní, to jistě, ale měli alespoň naději. Byl to sklep, ne koupelna. Neposlali je tam vysprchovat. Pro tyhle lidi byl život pořád dosažitelný."

gladya16.09.2014

Dokonalé. Smrt jako vypravěč, dobře napsané postavy, silný příběh. Takhle mě dlouho žádná knížka nedostala.

Vendisek12.09.2014

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem se do knihy zakousla. Není špatná, ale určitě mě zcela nepohltila.
Škoda, že závěr nebyl víc propracovaný, ale i tak jsem si pěkně pobrečela...

Esie10.09.2014

Styl vypraveni mi moc nesedl. Knihu jsem vlaste cetla hodne dlouho, nejak jsem se nemohla dopracovat do konce, ale poslednich priblizne 100 stran bylo pro me famoznich a proto 4 hvezdicky

Babo09.09.2014

Dočetla jsem knihu, ke které jsem se dostala přes film a jak je vidět film nezklamal ,ale kniha je prostě kniha.
naprosto originální jazyk Markuse Zusaka zařadil příběh obyčejných Němců do "vyšších sfér".S ohromující lehkostí spojuje nespojitelné. I neživé věci zde ožívají , i abstraktní pojmy se stávají skutečnými.
A smrt? Žádná kmotřička s kosou na rameni,ale bytost zodpovědná a citlivá .-),taky už poněkud unavená z toho lidského běsnění .
Dávám za příběh 5hvězdiček a za jazyk a originalitu 10 hvězdiček.:-)))

Vojslava07.09.2014

Velmi oslovující kniha o síle slov... Velmi se mi líbila, vypravěč Smrt je excelentní (a v mezích normy vtipná) - jen nevím, jestli chci vidět film, abych si nezrušila dojem. Každopádně doporučuju všem!

Meesha106.09.2014

Nádherná to kniha! :-) poutavá,poučná a ze života... 2. světová válka je zobrazena z jiného úhlu než jsem o ní slyšela já, tedy ze života německé rodiny.