Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.64201

The Book Thief (2005)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Argo

vendulka123
předevčírem

Když jsem dostala nabídku na to, že bych si mohla přečíst tuhle knížku, hodně dlouho jsem váhala. Nevěděla jsem o čem to bude a nebyla jsem si jistá jestli mě tohle vůbec zaujme. Jsem moc ráda, že jsem nakonec souhlasila a ponořila se do tak úžasné četby. Byla jsem mile překvapená, že příběh není vyprávěn z očích hlavního hrdiny, ale smrti. Krásný, smutný a silný příběh, který stojí za přečtení! I smrt může mít srdce.... :)

Peťula25
předevčírem

smutný a nádherný příběh zároveň, četla jsem v každé volné chvíli :-) vřele doporučuji k přečtení :-)

Pivka1
předevčírem

Krásně napsaná knížka, konec jsem probrečela.

-kaja.k-

Takhle nějak si představuju dokonalost...

Ortie

Téma druhé světové války je vždy smutné, a proto jsem váhala, zda vzít tuto knihu do ruky a začít číst. Nakonec jsem tak učinila a rozhodně nelituji. Kniha se krásně četla, stránky ubíhali a já se spojovala s pocity hlavní hrdinky...
Velice se mi líbilo zvolení Smrti jako vypravěčky, protože se velice hodila k období, do kterého je kniha zasazena.
Nejednou jsem se u Zlodějky knih rozplakala, ale přesto na mě vlastně nepůsobila pouze smutně, byla z ní cítit i jistá radost a chuť žít... A konec na mě působil klidně a vlastně až příjemně, tak jak by asi konec (i ten životní) působit měl.

Šura

Příběh z války je velké, většinou srdceryvné téma a tak tomu bylo i u této knihy. Závěr jsem obrečela. Co mě ale nadchlo, byla forma vyprávění - netradiční vypravěčka, krátké vsuvky. Příběh měl spád a skvěle se četl. Krásně vykreslená laskavost Hanse a vztahy Liesel a ostatních postav. Milé.

Nimunka

Velmi smutný příbě,u kterého jsem brečela a brečela.

barus14

Co říct? Snad jen - síla. Překrásný jazyk, božské slovní obraty, které přitom popisují tak krutou dobu. Vlastně jsem měla celou dobu smíšené pocity - obdivovat styl psaní nebo trpět nad popsanými hrůzami? Na druhou stranu, v jednom jsem měla jasno - celou dobu, co jsem knihu četla, jsem s Liesel sdílela všechny pocity. Tohle budu rozdýchávat asi dlouho.

domino1701

Kniha mě naprosto dostala svým příběhem! Líbilo se mi, že je psána z pohledu malé 12leté holky, která tu dobu vnímá přece jenom trochu jinak než dospělí lidé. Dojemný příběh se smutným koncem. Jedna hvězdička chybí, protože mi zde bohužel rušila některé pasáže smrt svými proslovy a předpověďmi ( bez nich by byla knížka ještě silnější). Už můžu zhlédnout konečně i film. :)

KikčaHubáčková

Boží knížka, stejně jako film :)

andyksandy1199

Wooow! Shrnu to. Kniha je úžasná. Dokonce jsem si schválně dávala pauzy mezí čtením, abych vstřebala atmosféru a také aby mi knížka neutekla tak rychle. Já nedávám 5 hvězd, takže 4 jo hodně, určitě doporučuji!!

plackaknihomol

Po předchozím přečtení komentářů mě Zlodějka knih trochu zklamala. Zvolení Smrti jako vypravěčky mi přijde úžasné, ale podle mě měla Smrt své chyby jako například, že nám prozrazovala některé události dříve než se stanou a navíc z jejího úhlu pohledu nebylo vyprávění tak dojemné, což mě mrzelo. Nicméně kniha je čtivá a zajímavá.

martin7679

Druhá světová, vlastně jakákoli válka, je téma, kterého nejsem fandou. O utrpení okupovaných a dobývaných toho bylo napsáno mnoho. Tento příběh mě zaujal tím, že vypráví jak to asi vypadalo v německu, že to jsou taky lidé, překvapivě, a že mnohdy nesouhlasí s vedením a mají veliký strach.
Příběh, jehož průvodcem je nestranná smrt, je ve finále velmi dojemný a zanechá šrám na srdci.

Elyen

Svérázný styl vyprávění, předčasně prozrazené pointy, originální vypravěč, netradiční pohled z Říše, velký rozsah...toho všeho a dalšího si můžete všimnout a může to ovlivnit váš celkový dojem. Ale mně je to tentokrát jedno. Nevím, jak to Markus Zusak udělal, ale tahle kniha mě dostala. Ještě teď se nemůžu zbavit tíživého pocitu na hrudi, který ve mně zanechala. Lidský svět zdaleka není jen o hezkých věcech a tohle je pro mě ta nejpříhodnější forma, jak se dozvídat o těch nehezkých. Až si zase příště budu chtít postěžovat na svůj život, pokorně si vzpomenu na Zlodějku knih. A na to, že člověk je schopen opravdu čehokoli - v tom nejhorším i nejlepším slova smyslu.

Tanja00

Ne každá knížka vám zůstane srdci, ale tahle ano...

Emmadriel

Knihu jsem přečetla za dva dny, ale musím říci, že jsem četla již lepší knihy, nejspíše mi neseděl styl psaní, ale určitě je to kniha, která vás vezme za srdce!

misickabl

Přečteno v angličtině. Nejsem kdovíjaký angličtinář, tady mi to přišla těžší angličtina tak jsem se chvilkama ztrácela. Určitě si chci Zlodějku knih přečíst ještě jednou česky a jsem zvědavá na srovnání. Nicméně kniha mě moc bavila, mám ráda témata z druhé světové války a v této knížce jsem všechno prožívala s Liesel a nebudu lhát, na konci jsem brečela jak želva =)

kika 13

Myslím, že jakýkoliv komentář by byl zbytečný.Nádherný příběh.

katy87

Velice dobrá knížka s poselstvím, čtivá, nicméně se nemůžu ubránit tomu, že je o stokrát omílaném tématu. Pamatuji se, že jednou mi kdosi řekl, že kdyby si měl vzít na pustý ostrov nějakou knížku, byla by to Zlodějka knih, protože je v ní morální ponaučení. Já osobně knihu vysoce oceňuji, ale stále si nemyslím, že bych se k ní ráda vracela (už i z důvodu poněkud depresivního příběhu). Jednu hvězdičku ubírám za to, že jsem čekala něco, co mě úplně omráčí (dle recenzí), což se nestalo. Jinak samozřejmě doporučuji každému všemi deseti!

petraso

Přes počáteční rozpaky se mi kniha líbila. Nebyla to taková ta kniha, kterou nechci odložit a prostě číst a číst, ale takové klidné příjemné vyprávění.

heslarova

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, několikrát jsem se k ní vrátila, což se mi opravdu nestává.

Vladísek

Ze začátku jsem se do čtení musela nutit. Nesedl mi ten zvláštní styl, jakým je kniha psána. Postupně, po překonání první čtvrtiny knihy jsem zjistila, že mě bavit bude. A nemýlila jsem se. Jedná se o velmi silný příběh plný emocí. Ukázka toho, že ne všichni Němci v době války byli bez srdce. Doporučuji!

Romcha

Velmi zajímavý styl vyprávění a hned ze začátku knihy geniální tah tvůrce do hlavní role vypravěčky pasovat smrtku.
I když je dobré znát většinu historických událostí z 2. sv. války - , které jsou vhodné k doplnění souvislostí, nebude na druhou stranu ani vadit pokud je neznáte - samotné četbě knihy to nijak nebrání.

O knize samotné již zde bylo řečeno skoro vše a s většinami komentářů se mohu ztotožnit, např. "Pro zlodějku je zkrátka a dobře 5* málo..." ; "Naprosto jedinečná kniha".

Já za sebe mohu dodat s doporučením a stojím si za tvrzením, že z této knihy se jednou stane kult.
To co pro USA sci-fi znamená Asimov, Ray Bradbury, pro německou válečnou literaturu Remarque to pro australskou jednou bude znamenat Zusak a Zlodějka knih.

Je to typ knihy ke které se určitě budete rádi vracet.

IvusP

Pro zlodějku knih je zkrátka a dobře 5* málo... Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy četla. Skvěle napsané. Neuvěřitelně popsané city, emoce, a tak trochu "jinak" ukázáné Německo v dobách 2. světové války - aneb neobyčejná srdce a činy opravdových hrdinů té doby. Ikdyž jsem z filmu věděla, jak knížka dopadne, slzám se prostě nedalo ubránit. Za mě srdcová záležitost a ohromné doporučení.... ❤

alik629

Opravdu nádherná kniha, dojemná, poučná. Styl vyprávění mi vůbec nevadil, ba naopak, bylo to zas něco trochu jiného. Po jejím přečtení jsem šťastná, že žiji v této době, že nás hrůzy války míjí a doufejme, míjet budou.

kní

Naprosto jedinečná kniha.
Je v ní i pár obrázků. Dokonce i kreslený vtip: krásný den, dvojice držící se za ruce stojí na vysokém kopci, na nebi estetické dva mráčky doplňují rozzářené slunce. Ona: "To je dneska krásně..." - jenže to slunce - je jen kruh se svastikou a ten kopec je hora mrtvých lidí...
Autor popisuje nepopsatelné krásy a hrůzy takovým způsobem, s jakým jsem se doposud nesetkala. Ale k plnému pochopení je asi potřeba už toho hodně vědět, číst mnoho knih o té době, vidět hodně filmů, dokumentů.
Lituju, že jsem si nedělala poznámky.
Zapamatovala jsem si jen, že na str. 270 je nenápadně definováno něco, co je základní příčinou všech válek:
"Byla to stejná parta jako loni, jedinou výjimkou byl vůdce. Liesel se divila, že se kormidla nechopil někdo z kluků, ale když se dívala z jednoho na druhého, uvědomila si, že na to nikdo z nich nemá. Pokud šlo o kradení, neměli žádné skrupule, ale potřebovali někoho, kdo jim zavelí. Líbilo se jim, když se jim velelo, a Viktoru Chemmelovi se líbilo velet. Byl to utěšený mikrokosmos." ...

dancadragneel

Krásná četba a velmi neobvyklý pohled vypravěče Smrti... Jediné co mi poprvé za můj život u knihy vadilo byl ten zdlouhavý děj, kvůli kterému jsem občas knihu odložila a nechala klidně ležet a k její četbě jsem se musela přemlouvat... Ale jinak se mi kniha líbila... Zamilovala jsem se do souseda od naproti Rudyho a každou minutu jsem se modlila za tajného může ve sklepě zvaného Maxe.... Rozhodně doporučuji

Irsaf

Nebylo to špatný čtení

spencer

Naprosto nádherná knížka, která mě moc překvapila. Četla se opravdu jedním dechem a jsem si naprosto jistá, že se ke Zlodějce knih jednou znovu ráda vrátím.

werriss

Na tuhle knížku jsem se po přečtení Posla a komentářů o Zlodějce hodně těšila. Začetla jsem se do ní hned, ale v průběhu mě začala trošku nudit a nemohla jsem ji dočíst, přitom příběh byl velmi zajímavý. Je mi to moc líto, ale také se budu muset zařadit k těm, kterým to tolik nesedlo.