Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.62743

The Book Thief

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Finn69včeraHodnocení knihy 5 z 5

Přiznám se že jsem měl strach, aby nešlo o nějakou knihu o holocaustu, napsanou hlavně pro mládež, přesněji pro dospívající dívky. A jsem moc rád, že jsem se nedal odradit a zkusil to. Výborná věc, chytilo mě to hned od začátku a už nepustilo. Tenhle příběh osiřelé dívky z válečného Německa, který si nehraje na šťastné konce, patří určitě k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době četl. Je to poetické, je to dojemné, je to smutné a hlavně je to moc dobré čtení. Pět hvězd.

kami16včeraHodnocení knihy 3 z 5

Kniha mě příliš neoslovila, ale nějaké kouzlo v sobě jistě má. Jelikož preferuji trochu jiný žánr, který mě za srdce bere trochu více, tak jsem u této knihy měla rozporuplné pocity. Ale kdo ví? Možná si ji za pár let přečtu znovu a bude mě bavit více.

Beky30.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dokonalá ... Vše tak strašně reálné, kruté a dojemné ... Musíte si ji přečíst :-)

Monačte26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Uhrančivá kniha. Smrt se dívá na svět tak trochu dětskýma očima, bez příkras a fascinovaně sleduje všechno co nezná. Něco jí dává smysl a něco naopak vůbec. Malé dobro střídá velké zlo a naopak. Zlodějka knih obsahuje všechno co od ní čekáte - dospívání v době 2. světové války, Žida ve sklepě, Hitlerjugend, hnusný válečný jídlo a samozřejmě hromadu ukradených knih. A pak taky něco, co nečekáte - hřejivou ruku, která sevře vaše srdce a nepustí ho až do poslední stránky.

luckomar26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musím říct, že pro mě po Oliverovi Twistovi ta nejhezčí kniha.

plulto26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, Liesel je velmi sympatická a stejně tak i Hans, "táta" a malý Rudy, kluk s citronovými vlasy. Oblíbila jsem si i Rosu, Maxe a pani starostovou. Smrt samotná mi přišla velmi vtipná, trochu ironická a morbidní. Možná mám jen ráda černý humor?

pyso25.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh. Tuším, že mi ještě nikdy netekly slzy při čtení knížky. Buď jsem tvrďák nebo málo čtu nebo je to vyjímečné čtení.

tomanová12324.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velice dobrý nápad vyprávění z pohledu Smrti.
I když mne 2.světová válka moc nebere,tak toto mi vyrazilo dech.
Rozhodně doporučuji.
V budoucnu se chystám už i na další knihy od tohoto spisovatele a doufám,že budou stejně tak vydařené,jako tato kniha.

galadrielin22.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Marně jsem v knize hledala to, co tam zřejmě našla většina ostatních. U mě se žádný "wow efekt" nekonal. Asi už jsem četla příliš mnoho podobných příběhů, které mě chytly mnohem více. Líbil se mi nápad se Smrtí jako vypravěčkou, to musím uznat. Ale není to kniha, po které bych sáhla podruhé.

verulik19620.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

I přesto, že mě 2. světová válka nijak zvlášť nezajímá, kniha byla naprosto úžasná. Neváhejte a přečtěte si ji!!!

alena415419.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha

Mia7714.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha. Hezký, i když smutný příběh, který mne bavil a obohatil o poznání barvitě napsaných lidských povah. Adoptovaná matka mne na začátku vadila a na konec to byla úžasně silná osobnost, plná lásky, kterou ač trošku nevědomky, rozdávala dál. Každá postava v této knize je specifická a hned vám přiroste k srdci. Ani minutku neváhejte si tuto knihu přečíst :-)

Výjimečně musím pochválit i film, sice tam nebylo vše, jako ostatně u každého filmového zpracování knihy, ale já myslím, že se povedl.

hrozinka14.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla. Vypravěčka - Smrt - tento nápad se mi líbil moc. Krásná čtivá kniha s tematikou 2. světové války. Dávám na seznam "chci si koupit". Doporučuji.

fereny13.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze slov poskládané umělecké dílo, citlivá a laskavá knížka o velkých srdcích v krutých časech.

katkaost04.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nádherný příběh. Kniha se mi zpočátku hůře četla, ale pak jsem si na styl zvykla a musím říct, že opravu výborná kniha. Zajímavé pojetí vyprávění a příběh krásný. Závěr smutný a zároveň mě i dost dojal. Ráda si pustím film. Věřím, že při tak dobrém námětu nezklame.

Michaela0103.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha! Příběh je napínavý, plný zvratů a já se nemohla odtrhnout. Konec byl smutný a krásný zároveň, doporučuji! :-)

Chemiczka03.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

"Lidi mě děsí" ...... nejen Smrt, ale i mě lidi děsí. Děsí mě svou krutostí, bezohledností, nelidskostí a hlavně manipulovatelností. Síla slova je náplní celé knihy, přes stránky na mě úplně křičel fakt, že všechno začalo slovy.
Slova ji spřátelila s otcem, Maxem, Frau Hermannovou a další z Nebeské ulice. Slova je spojovala v časech dobrých i zlých. Nádherná oslava slov, knih a moudrosti.
Ačkoliv všichni slova milujeme, měli by nás i děsit - slova jsou tak mocná, že mohou započnout rasismus, antisemitismus, rozpoutat války nebo genocidu. Zamyšlení nad tím jako moc dokáží slova a věty. Vždyť ti nejlepší řečnící, jsou také nejlepší manipulátoři a diktátoři!!

ShiYuAkai01.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dočetla jsem knihu a celý kapesník byl tak mokrý že bych ho mohla hodinu ždímat. Je to nádherný příběh a jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Rozhodne doporučuji každému, garantuju že se všichni u toho rozbrečí.

AnetaS01.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha mě zasáhla přímo na duši. Musím přiznat, že jsem skoro celou dobu měla knedlík v krku a snažila se potlačit slzy...

MarkétaMosová30.03.2016

Je to nádherná knížka:-)

upol27.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Asi nejlepší kniha, co jsem v poslední době četla. Krásný překlad, spousta nádherných myšlenek. Děj se odehrává za války a kniha je přitom tak laskavá. Touto knížkou jsem nasadila vysokou laťku a bude těžké najít zase takovou, která by mě tak nadchla.

Iwets25.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jsem asi jedna z mála, které se Posel líbil víc než Zlodějka knih. Stojí za to, jí přečíst, ale pro mě neměla moc spád. Líbila se mi, ale četla jsem jí trochu těžkopádně. Posledních sto stránek jí hodně přidalo, a proto nakonec dávám 4 hvězdy.

lenka109524.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha. Opravdu úžasná.

Keritek23.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Chvílema jsem nebyl spokojený se stylem psaní knihy.. Z důvodu, že autor vám uprostřed knihy sdělí, jak vlastně různé postavy skončí, ale závěr knížky byl poměrně skvěle a silně napsaný.. Nyní chápu tento záměr.. Můžu zaručeně doporučit ! :)

wiwa21.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Asi nejhezčí knížka, co jsem zatím četla...

lindapinda21.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl, kterým je kniha napsaná. Zajímavé je, kdo příběh vypráví. Těm, kdo tápou, zda si ji přečíst, určitě doporučuji :)

Lathien20.03.2016

Která knížka může čtenáře zaujmout víc, než ta, která vyprávý o kráse knih a důležitosti slov? Tahle kniha je jednou z nejlepších, jestli ne nejlepší, kterou jsem kdy četla. Dokázala mě rozesmát, zaujmout, i rozplakat, hlavně na konci. Začíná jako smutný příběh malé holčičky, která přišla o maminku a o bratříčka, ale postupně se tu víc a víc začínají projevovat hrůzy války, které nakonec ovlivní většinu postav a obyvatele Himmelstrase, kteří ač mají tak rozdílné životy a povahy, směřují ke stejnému tragickému konci. Ta trocha krásy a pokoje dětství, kterou se hlavní hrdince podaří vydobýt, je tu v ostrém kontrastu s tak strašně brzkou zodpovědností a krutým procitnutím do ještě krutější reality.
Myslím, že tuhle knížku by si měl přečíst každý. Tedy alespoň ten, kdo se do ní dokáže alespoň malinko vcítit.

Rilian19.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na této knize je nutno především ocenit vyprávěcí styl, na který si čtenář musí během prvních stránek chvíli zvykat. Poté už nasedne do rychle jedoucího vlaku, a knihu přečte jedním dechem. Volba Smrti jako vypravěčky je nejen neobvyklá, ale také velice zajímavá. Od knihy jsem čekal, že Liesel bude něčím opravdu výjimečná, nebo bude členkou odboje zachraňující zakázané knihy před nacisty, zkrátka cokoliv, aby to Smrti stálo za vyprávění. Opak je pravdou. Liesel je normální třináctiletá dívka, která dvakrát unikne Smrti z náruče. Navíc do nového prostředí nezapadá a neumí pořádně číst, což považuje za svůj osobní zápas s osudem. Na poslední stránce Smrt říká, že podobné příběhy vidává denně a nemůže se jimi bohužel zabývat. Přitažlivost příběhu se v podstatě nedá popsat a proto knihu lze bez váhání doporučit.
Zejména bych vyzdvihl i několik trefných komentářů k době vlády nacionálního socialismu, jako např. "V Nacistickém Německu nebyl sice trest na přídělových lístcích, ale každý si povinně musel přijít.", nebo "Když vás někdo praští každé ráno do obličeje a vy se na něj musíte usmát, to je stejné jako když ukrýváte Žida.". Velice trefná je vsuvka "česačka slov", kterou si každý musí vyložit po svém.

TheMelorry18.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Od knihy jsem, musím se přiznat, čekala něco naprosto jiného - to ale neznamená, že se mi nelíbila. Naopak mě velice zaujala. První častí jsem se musela prokousávat, ale pak jsem si zvykla na styl vyprávění a děj se dal do pohybu a....
I přesto, že se mi líbila nechápu posedlost všech touto knihou. Určitě ji ale nezavrhuji a každému ji mužů jen doporučit...Určitě je ale potřeba nečíst jen slova, ale i číst mezi řádky.

Mauri16.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

První stránky sem byla dokonale zmatená,měla sem problém se zorientovat co se v knize vlastně děje a jak to myslí. A na pár dní sem knížku odložila,ale zrnko zvědavosti bylo zaseto...Tak sem se zase začetla. A už nepřestala...přivykla jsem si na složitější styl psaní, když sem nechápala tak sem si úsek přečetla znovu...Není to knížka na jeden den, aby jste ocenili krásu je nutné se vžít,zamyslet se a představit si tu hrozbu války.....a pokud to uděláte,tak věřím,že krásu najdete a ukápne i ta slza....