Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X
Hodnotit

Zlodějka knih

od: Markus Zusak

Zlodějka knih
Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živ...celý obsah knihy

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.62191
Originální název:

The Book Thief

Žánr:
Literatura světová - Romány
Rok vydání: 2009, 1. vydání originálu: 2005 ...více
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
RyxiraAmyGinger24.11.2015

Dostala jsem knihu od maminky a vím, že se říká nesuď knihu podle obalu, ale obal téhle knížky je skutečně povedený a vazba tentokrát správně napovídá, že stránky skýtají nádherný a dojemný příběh. Třebaže mi promluvy smrti ze začátku trochu vadily (dokonce se mi hlavou míhaly výrazy jako "praštěný" nebo "divný") a třebaže jsem měla malinko problém se celkově přes ten začátek nějak přehoupnout, nakonec jsem byla naprosto uchvácená.

Veru_9224.11.2015

Precetla jsem hodne dobrych knih.. napinave, ktere vas nuti cist za kazde situace.. ale takhle nadherne napsanou knihu jsem snad jeste necetla. Tak opravdova. Kazda veta vymazlena. Celou dobu jsem cekala na nejaky zvrat a kdyz nakonec prisel, tak jsem na stranky pres slzy ani nevidela.

Pixx-7323.11.2015

Ke knížce mě přivedl film, který se mi moc líbil. Ale kniha je samozřejmě mnohem obsáhlejší a lepší. Autorův styl se mi moc líbí, je takový laskavý i když je vlastně často o neveselých věcech. Spisovatel si hraje se slovy, používá spousty krásných přirovnání a člověk má potěšení nejen z příběhu, ale i ze způsobu jakým je podáván. Krásná kniha.

misa8422.11.2015

Kladné pozitivní ohlasy mě přesvědčily, abych si knihu pořídil. Při čtení jsem již tolik nadšený nebyl. Alespoň ze začátku ne. Několikrát jsem to chtěl vzdát a knihu odložit. V polovině jsem to dokonce udělal. Nechápal jsem to pozdvižení, kolem ní. Netrvalo dlouho a hned druhý den jsem se k ní opět vrátil.
Ta malá Saumensch ... A taky ta Smrt ... Ta mě velmi rozčilovala.
Jak Vás může Smrt rozčilovat ? Celkem dobře. Stále něco dopředu prozrazuje.
Ona sama totiž nejlépe ví, jak to celé skončí.
Zkrátka a dobře, kniha vyvolávala emoce. Což bylo jejím úmyslem.
Sebemenší vykreslování v danný okamžik mělo své opodstatnění.
To co se mi zprvu jevilo jako velká nuda se změnilo a již nepustilo.

knihomolkakacka19.11.2015

na to jak to všichni v mém okolí chválí, jsem nakonec byla zklamaná, že mě to nechytlo .. je mi líto, ale tahle kniha je nad mé možnosti ..

Janet1117.11.2015

Nádherný příběh, který je nádherně napsaný, což z něj dělá nádhernou knihu. Samozřejmě, pozadí války je neustále se objevující téma, ale v tomhle případě je to tak pěkně a netradičně vyprávěné, že mi to přišlo originální. Kniha na mě udělala dojem, takže dávám plný počet.

Magnovak16.11.2015

Asi už není co dodat. Kniha je originální, dechberoucí. Zasmála jsem se i si poplakala.

Hanulak0116.11.2015

Naprosto nádherná a pro mě unikátní kniha s úžasným příběhem.
Naprosto mě pohltila a právem se zařazuje mezi moje nejoblíbenější knížky :)

LuccyPevensie16.11.2015

Krásně napsaný příběh života mladé dívky za druhé světové války doplněný úžasným vypravěčem - smrtí. Co k tomu dodat? :)
Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla :)

hany7716.11.2015

Nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla!!! I když je obsáhla, její příběh mě zcela pohltil a já se ocitala v ději...probouzela se a šla spát spolu s postavami, jako by to byli moji blízcí, na kterých mi tolik záleží a jejichž osud mi nikdy nebude lhostejný! Brečela i usmívala jsem se zároveň a nestačila se divit genialitě autora, který tak citlivě a poutavě zachytil hrůzy války, osudy obyvatel, těch prostých lidí, kteří chtěli ve válce JEN přežít...pane autore, smekám před VÁMI a klaním se až na zem!

barbara5555513.11.2015

Kniha je napsána opravdu dobře a člověka během chvíle pohltí. Opravdu mě zaujala Smrt jako vypravěč - skvělý nápad. Kdo ještě neviděl příběh ve filmové verzi, ať si zaručeně nejdříve přečte knihu.!
Vřele doporučuji!

Evka8912.11.2015

Kniha je velmi krásně napsaná. I když jsem to vůbec nečekala. Kniha psaná z pohledu smrti tedy konce pro mě byla neočekáváným zážitekm. I když se člověk dozví jak to dopadne stejně ho to nenechá a knihu si dočte.Film mám již stažený a těším se na něj. Mohl by mi pomoci představit si barvy o kterých se tak krásně píše.

hruskk0009.11.2015

Film je krásný, ale kniha víc. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. I když moc nečtu, tuhle knížku si přečtu ráda znova. Nikdy jsem u žádné knížky nebrečela a tahle mě na konci tak dojala, že slzy nešly potlačit. No co k tomu dodat :)

Káča Máča09.11.2015

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, za celou dobu čtení mě nenechala ani jednou chladnou a unuděnou, několikrát mi vyvolala úsměv na rtech, několikrát naopak zděšení. Když jsem ji dnes dočítala při hodině chemie (ano, až tak jsem se od ní nedokázala odtrhnout), měla jsem velký problém zamáčknout slzy - a to že u knih většinou nebrečím! Velmi silná a dojemná knížka, která mi bude v hlavě ležet ještě dlouho...

relam08.11.2015

Krásná kniha, ke které se ráda vrátím. Poutavý příběh, neobvyklá vypravěčka. Smutné, laskavé, hrozivé, něžné... je tam opravdu vše, člověk se neubrání slzám.

Fanfara7708.11.2015

Zlodějka knih je moc dobrá věc

medvídě 06.11.2015

Nemám moc ráda knihy, které se týkají období Světových válek, ale tato kniha, nečekala jsem, že mě do sebe tak vtáhne...

Knihu řadím mezi mé oblíbené a určitě se k ní jednoho dne opět vrátím.

"Lidi mě děsí" Smrt ...

Babouš04.11.2015

Dobře napsáno, ale ta zápletka je jedno velké klišé. Návod na srdceryvný příběh: vymyslete si nějaké banální téma, jako např. čtení knížek (Předčítač, Zlodějka knih) nebo přátelství (Chlapec v pruhovaném pyžamu), hraní šachů (Chess Club) a dejte ho do kontrastu holokaustu, koncentračního tábora nebo druhé světové války. Po tolika a tolika knihách a filmech mi to už přijde celkem vyčpělé, zvlášť když vidíme, že dnes má svět nové problémy, o kterých se takovéhle knihy téměř nepíšou.

Lady Dracula03.11.2015

Sedím v pokoji, kolem mne ticho až na dýchavičné funění starouška počítače a můj dech. Do očí mi svítí zářivé slunce, ale venku je už chladno. Jeden z posledních krásných dní barevného podzimu. A v tu chvíli jsem dočetla Zlodějku knih. Po zádech mi ledovými prsty šplhá Mráz, aby pak na mne svýma stříbrnýma očima mrkl. Koketa....
*
Ano přiznávám, kniha mne dostala. Během četby mne strejda Mrazík navštívil několikrát a nebylo to jen z důvodu neobutých ponožek. Možná to bylo tím, že příběh je o dívce. Velmi mladé dívce, po jistou dobu vlastně ještě o holčičce. Nebo je to tím, že popisované události jsou smutné. Hodně smutné. A lidé mají tendence rozněžňovat se nad tklivými osudy a obětavostí druhých. Či je to snad tím, že vypravěčkou je ona velká a mocná Dáma, která však, jak se ukáže, má dokonce i srdce?

Těžko říct, co dokázalo zahrát na jemnou strunu (nejen mé) citlivé lidské duše. Nejspíše ale všechno dohromady. Celý ten mix skládající se z holčičky, kterou potkal smutný osud už na začátku, doby válečné, která odhaluje v lidech to nejhorší i nejlepší, nešťastné mladé lásky, příběhů bez šťastných konců a špetky naděje.
A k tomu všemu je to poeticky napsáno.
Byť mne konec malinko zklamal (tím myslím závěrečný popis Lieslinýho zbytku života a jejich rozhovor), samotné vyvrcholení knihy ( trochu předvídatelné) se mi líbilo.

Takže závěrem: Bravo pane Zusak, tohle se Vám povedlo.

Jana0901.11.2015

Za mně moc krásná knížka - rozesměje, rozesmutní, rozněžní. Určitě zanechá stopu. Doporučuji :-)

Véča31.10.2015

Nepopsatelně nádherná knížka, která snad rozbrečí úplně kohokoliv! Zanechá ve vás tolik pocitů, myšlenek a dojmů.. Hrozně si mi líbil nápad udělat Smrt jako vypravěčku.
Všem doporučuji jak knížku tak i film!

Evina2531.10.2015

Krásně napsaná kniha. Spoustu myšlenek, které si člověk může vzít a přenést je do jiných sfér. Myslím, že samotná zápletka na téhle knize není to nejpodstatnější. Je potřeba více vnímat slova, pocity psané mezi řádky a atmosféru příběhu...

yanis30.10.2015

S obrovským očekáváním jsem začala číst. Bohužel, Zlodějka knih je jednou z mála, kterou jsem nedočetla do konce a kolem 350 strany odložila. Na rozdíl od ostatních nadšených recenzí jsem při čtení necítila vůbec žádné emoce. Děj se mi zdál plochý. Škoda.

Kjája29.10.2015

Chytne vás za srdce. Budete plakat.

Ivan F29.10.2015

Nie vždy si kniha (ktorá štýlom, akým je napísaná patrí na druhý stupeň základných škôl - tak sa milý žiaci, ak vydržíte prečítať tých skoro 500 strán dozviete niečo o druhej svetovej vojne - Jáj a nebolo to sfilmované? Radšej si pozrieme film, dobre?) hodnotená vysoko aj toto hodnotenie zaslúži. A to je príbeh Zlodejky kníh, síce smutný, ale dosť neemočný. Kniha mi príde dosť prvoplánová (na rozdiel od iných kníh s podobnou tematikou), akoby písaná na objednávku - potrebujeme bestseller a mladého autora, tak Markus napíš niečo v tomto štýle. A on to napísal: pekne sa hrá so slovami, ale jazyk je chudobný (teda v kontexte k počtu strán) a okrem toho som mal z monológov Smrti pocit, akoby mala presne toľko rokov, ako Liesel a sem tam ju napadla dospelácka myšlienka. No a ľudia z toho padajú na zadok. Ja nie. Slušné, ale umelé čítanie, kde príbeh je podviživené chúďa a kniha rozhodne nie je skvost, akým ju ľudia robia.

Ažinka28.10.2015

Knihu jsem přečetla na doporučení kamarádky. Zezačátku jsem se neuměla sžít se stylem psaní autora, ale to se rychle po první části knihy změnilo a pak jsem ji doslova hltala. Naprosto úžasná kniha plná emocí a pravdy...

kubla11127.10.2015

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. A co více? Právě v dnešní době, kdy hrozí válka ze všech stran, je tato kniha nadčasová. Navíc, nápad psát to jako paní smrt, dokonalé. Nemá cenu se rozepisovat, čím si hlavní hrdinka prošla, přečtěte si to. Stačí závěrečná slova smrtky. Víte, koho se nejvíce bojí? Lidí.

AnetKa6925.10.2015

Moc krásná kniha...

Kao24.10.2015

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Ještě nikdy jsem nečetla knihu, kde by si ten autor tak krásně dokázal hrát se slovy. I neživým věcem dokázal dát život a to se málokdy vidí. Konec knihy bylo napsáno tak úžasně, že jsem po dočtení ještě půl dne chodila s takovým divným pocitem a musela jsem pořád myslet na zlodějku knih.... kdyby to bylo možné, dala bych této knize mnohem víc hvězdiček než jen pět:D

AnettaZ19.10.2015

Kniha i film boli úžasné!!!!!!!!!!!!!
Odporúčam