Léto s knihou

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.63093

The Book Thief

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
mirka0357dnesHodnocení knihy 5 z 5

Naprosto nádherná kniha. Během čtení jsem se usmívala, mračila a na závěr i plakala. Zusak je pan spisovatel.

Evule81včeraHodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha, kterou si budu dlouho pamatovat.

PettisvčeraHodnocení knihy 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Doporučuji.

adel_21předevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Nemám slov. Pět hvězdiček je málo!

piskutek19.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak tuhle knížku se nebojím označit za literární skvost. Vypravěčka Smrt je velice zajímavý nápad, a i když někteří měli problém s formou a stylem psaní, který je neotřelý a zakládá si na neobvyklých slovních orbatech. I mně to zezačáku přišlo trošku moc, říkala jsem si, proč ten autor nemůže něco taky říct ,,normálně", ale po několika kapitolkách jsem si zvykla a nabyla dojmu, že forma hezky koresponduje s celým příběhem a správně knížku dokořeňuje. Spousta sympatických postav (Hans Hubermann, Rudy Steiner i samotná Liesel...) na jejichž osudech vám bude záležet ať chcete nebo ne. Velice zvláštím prvkem knížky bylo vyzrazení konce někde uprostřed. I když jsem ale věděla co přijde, nezabránilo to tomu, aby mě to šokovalo a úplně dostalo. No, už asi moc okecávám prostě vřele doporučuju a nenechte se odradit tou tloušťkou knížky, stejně budete na konci litovat, že není ještě tlustší. :-D

Davina18.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pane Bože! Tak na tenhle skvost jsem čekala pořádně dlouho a když se mi dostala do rukou, odmítala jsem ji pustit. Bylo pro mě velké překvapení, že vypravěčem je smrt (To byl naprosto parádní nápad) Dívat se na to z pohledu smrti bylo velice zajímavé. Kniha sama o sobě je velmi dech beroucí a opravdu zajímavě napsaná. Doporučuji.

Yui-chan17.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Velice mě zaujal nápad, že vypravěčkou je sama Smrt, její vsuvky do příběhu se mi velmi líbily. Liesel jako autorka příběhu byla také velmi zajímavá, dětské (a dospívající) emoce přinesly do války zcela neobvyklou atmosféru, která mě velmi brzy chytila. Po dlouhé době také natolik nečekaný konec (přestože část pointy byla vyzrazena v půlce knihy), až mě dohnal k slzám. Některé citáty z knihy si budu pamatovat dlouho.

Kelderek17.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Popravdě jsem knihu nedočetl, ani nevím proč. Není špatná, jenom neudržela moji pozornost. Je psaná na můj vkus příliš komplikovaným stylem...

Olia17.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Uvažuju, co tu napsat a chce se mi jen.. nemám slov! Koukám, že Maggie 704 pode mnou to má podobné! Ale zkusím: Citlivá, čtivá, poetická, včera večer, kdy jsem ji dočetla, mě úplně dostala.. Nepotrpím si na velké básnické obraty v knize, hlavně když cítím, že jsou vykalkulované a nebo nějak blbě na sílu přeložené.. tady byla poezie překladu tak úžasná, že musím pochválit i ten. Okouzlila mě forma knihy.. snad se teď už smrti tolik nebojím, když umí tak laskavě vyprávět.. Bolelo mě srdce za Liesel a je mi smutno, že už to všechno skončilo.. nojo musím si najít novou rodinu, dneska jsem si na cestu nevzala do tašky žádnou novou knihu, připadalo by mi to jako zrada :-) Nechám si tě, Liesel, pod kůží ještě pár dní!

Maggie70417.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka. Já bych to ráda nějak popsala, jak jsem nadšená, ale všechno už bylo řečeno přede mnou... nemám slov, takže zbývá už jen velký dík a obdiv Marku Zusakovi.

kiraa16.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po pravdě musím říct, že „zlodějka“ se mi dostala pod kůži. Co nechápu, a to doslova, že je někdo, kdo dokáže napsat něco tak neskutečně lidskýho, krásnýho a citlivýho, až tak, že z toho bolí srdce. Asi neumím přesně slovy vyjádřit pocit, jaký ve mně tento příběh zanechal, snad jen, že navždy. Navždy mám příběh Liesel Memingerové, Rudyho, Hanse jako nejlepšího táty a harmonikáře, Rosy a Žida Maxe uložený v paměti. Knížku do knihovny vrátím, ač mám neuvěřitelnou touhu jí „štípnout“, přesně tak, jak by to udělala Liesel.

Luciluc15.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zlodějka knih mě upoutala názvem i obálkou. Po přečtení anotace jsem se bála, zda mě bude kniha bavit, protože literaturu s tématikou druhé světové války zrovna nevyhledávám. Byla jsem ale mile překvapena, jak rychle jsem si knihu oblíbila. Ze začátku jsem si chvíli zvykala na osobitý autorův styl a formu psaní, ale už po pár stránkách jsem byla vtažena do děje a sledovala příběhy všech v Molchingu. Velmi jsem oceňovala nevšední slovní obraty a vyprávění z úst samotné Smrti bylo originální. Z počátku mě moc nebavilo vyprávění o Maxovi, ale i toho jsem si ve chvíli, kdy se zkřížily jeho cesty s Lieselinými, oblíbila, respektive to, jaký k sobě měli vztah. Rudy, to je kapitola sama pro sebe, parťák pro všechno s velkým srdcem, který se nevzdává ("Co takhle pusu, Saumensch?"). Rosa Hubermannová, ač se mi ze začátku tak nejevila, byla dobrá duše. A Hans Hubermann, táta harmonikář, úžasná osoba, kterou jsem si okamžitě zamilovala, dobrák a kliďas. A ještě nesmím zapomenout na Ilsu Hermannovou, na zvláštní osobu, která sehrála v příběhu svou velkou roli. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale konec mě zasáhl víc, než jsem čekala (hlavně kapitola Konec světa, část druhá), dokonce mi ukáplo několik slz, takže dávám hvězdiček pět. Cítila jsem smutek, bezmoc, lítost, zanechalo to ve mě kus prázdného místa. Obdivovala jsem Liesel, za to, co všechno si musela prožít a hlavně přežít. Krásná kniha, která má na čtenáře dopad.

Alseri15.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Obsahuje spoiler!
Kniha pri ktorej som zabudla, že trpím ADD/ poruchou pozornosti.
Kde začať. Zusak má neuveriteľný dar písať pútavo a vcucnúť vás do deja, ktorý na oko pôsobí dojmom, že v ňom "o nič nejde", pritom "ide o veľa". Skvelá psychológia postáv a prepracovanosť príbehu, ktorá ma strhla nielen emočne. Ja som v uliciach Molchingu naozaj tých pár dní žila. A čo viac? Originálnym je aj fakt, že pokiaľ si odmyslíme postavu Maxa, z obdobia II. svetovej vojny je to asi široko-ďaleko prvý z príbehov, ktorý sa židovskej tematiky dotýka len okrajovo a predostiera predovšetkým príbeh "bežného" nemeckého dievčaťa, ovplyvneného politickými zmenami v spoločnosti.

Ale aby nebolo všetko ružové. Po skvelej 500 stranovej jazde nakoniec "klopýtol" záver, pri ktorom som sa nemohla zbaviť pocitu, že autor už dopredu ráta s hollywoodskou adaptáciou knihy. Predsa len, rovnako ako by sa SS-áci nemaznali so žiadnym židom počas pochodu do Dachau a rovno na mieste ho zastrelili, tak pre mňa zostáva aj naivne zromantizovaný fakt, že po bombových náletoch nájdete najdôležitejšie postavy v kompletnom stave, aby ste sa s nimi ešte dokázali rozlúčiť. Aj napriek týmto zádrhelom však hodnotím knihu veľmi pozitívne a s plnou vážnosťou dávam päť hviezd.

marta091212.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemyslela jsem si, že by mě takhle tlustá kniha (vím, že zas tak tlustá nebyla, ale na mě ano) bavila od začátku do konce, ale opak je pravdou. Spisovatel psát opravdu umí, i když jsem si na jeho styl musela chvíli zvykat. Líbí se mi, jak všechny zážitky, tak pocity prožíváte s hlavní hrdinkou, ať jsou veselé nebo smutné. Části, ve kterých mluvila smrt mě celkem štvaly, ale alespoň nebyly dlouhé. Opravdu hezká knížka, která (i když tyhle kecy nesnáším) vás donutí zamyslet se nad vašimi hodnotami a prioritami v životě.

pajkahej10.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejenže je tato kniha psaná úplně jinak (ale úplně), ale zároveň otvírá neuvěřitelně strhující příběh. Prozradit konec příběhu uprostřed? Proč ne?

U knih nahlas neprojevuji svoje emoce - nebrečím, nesměji se nahlas a jiné podobné. A víte co? Je to první kniha, která mě dohnala k slzám.

Veríňák10.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Chvili mi trvalo, nez jsem si zvykla na styl a formu psani, ale pak me tahle kniha naprosto pohltila. Nedokazala jsem se odtrhnout, cetla a cetla, az jsem byla na konci, ubrecena a uplne rozbita.
Mnohokrat vite dopredu, co se stane s nekterou z postav. Nevite ale jak. A jakmile ten moment nastane, stejne vas to dostane, prekvapi.
Precteni Zlodejky knih odstartovalo dlouhe debaty o ustrednim tematu, tak dlouhe, jak doposud dokazalo jen malo knih.

Skvele, jedna z nejlepsich knih, co jsem kdy cetla.

lenmi09.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nedokázala jsem dočíst. Možná v zimě.

Hrdlička108.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je pojata velice zajímavě. Nápad s vypravěčkou je jedinečný. Jen mě občas zamrzelo, když mi osud některého z hrdinů prozradila dříve, než nastal ten "správný čas". Pak už jsem při čtení jen čekala, kdy to přijde a ne, jestli to přijde. I tak výborná četba.

Vicusss07.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Netušila som o čom je táto kniha, keď som ju začala čítať. Len som počula že je dobrá. Ale to je slabé slovo, je výborná. Odohráva sa to síce v krutom období, no je veľmi dobre napísaná, emotívna, pútavá od začiatku až do konca. Vrelo odporúčam :-)

ujunka05.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Co říct? Nejdřív mi trvalo se začíst, ale potom se mi knížka četla moc dobře. Místy mi bylo smutno. Kniha je to opravdu krásná, skvěle napsaná, vypravěč Smrt je geniální nápad... Když jsem dočetla, zůstala jsem ležet a vstřebávala dojmy. Myslím, že stojí za to, si ji přečíst. Oblíbíte si všechny postavy. I ty, u kterých byste to na začátku neřekli. :-)

PetraChvílová03.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prvními stránkami jsem se doslova prokousávala, ale najednou přišel zlom a já objevila kouzlo této překrásné knihy. Neskutečná kniha, nejlepší, co jsem letos četla. Rozhodně se k ní vrátím.

Deena_02.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemám slov..bála jsem se že je kniha přechválená ale ona je neskutečná! Člověk u ní projeví všechny různé emoce! Tuhle knihu mohu jen doporučit.

Kyta02.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prolog mě zasáhl v celé své kráse. Téměř okamžitě jsem si zamilovala styl psaní, který je bezesporu naprosto originální a k téhle knize prostě patří a jiný by se snad ani nehodil. Nicméně s dějem to šlo v průběhu knihy trochu z kopce. Připadalo mi to všechno jakoby v jedné rovině; nedělo se tam skoro nic napínavého nebo něco, co by mě udržovalo v pozornosti po více než pár stránkách. A to bylo to jediné, co mi v knize chybělo - dějový spád, jehož nepřítomnost zapříčinil to, že jsem se u knihy občas mírně nudila.

Kniha skrývá neuvěřitelně silný příběh Liesel Memingerové - dívky, která přišla o rodinu a která se musela přistěhovat do jiné. Bylo neskutečné dozvídat se postupně pravdu o jejím osudu a o osudech jejích nejbližších.

Další věcí, která byla na Zlodějce knih výjimečná, byl Zusakův originální výběr vypravěčky - Smrt. Seznamování i loučení s ní mi přišlo trochu depresivní, ani nevím proč. Ve chvílích, kdy jsem četla její milé doslovy či dovětky o tom, jak je spravedlivá a podobně, jsem si říkala, proč taková Smrt nemůže být i ve skutečnosti. I když - kdo ví?

Zlodějka knih = výjimečné dílo.
Tato kniha toho podle mě skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá.

veronika037801.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mám pocit, že se mi Zlodějka knih pomalu, ale jistě, vkradla do srdce, a nehodlá jen tak odejít. Zamilovala jsem si ji. Zamilovala jsem si jejího bratra, Rudyho, Maxe, Hanse, Ilsu, Rosu.. I Smrt. Bylo zajímavé vidět, že i ona má srdce.

lucie418101.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Co k této knize říci... Brečela jsem, křičela, řvala, smála se... Byla to první kniha, u které se projevili snad všechny emoce, které si člověk dokáže představit. Tak dokonalá byla.

michaela.mala9331.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Poutavá kniha od začátku do konce :)

Hankie31.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Říkala jsem si, jestli je kniha opravdu tak dobrá, jak všichni říkají. Pro mě ano. Počet stran mě tedy vyděsil, ale četla se skoro sama. Přemýšlela jsem, jak může děj vypravovat smrt. Může a je to laskavé vypravování. Taky jsem moc ráda, že jsem nejdřív přečetla knihu a až později se podívala na film. Ten byl pro mě zklamáním.

Kryštofka30.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ačkoli jsou na začátku karty nějak rozdány, nevyhrává vždycky ten, kdo drží v rukou trumfy. Často také prohrají ti, kterým bychom výhru přáli. A láska může mít mnoho podob. Na slzy u mě taky došlo.

šneki30.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jsem moc šťastná, že knížka naplnila moje veliká očekávání a zároveň mám rudé oči, protože jsem před chvílí dočetla. Ke konci jsem se bála, že kniha nebude mít Konec aneb nebude mít to, co mě totálně rozbrečí (nebo mě nechá s otevřenou pusou atd.), ale Zlodějka knih nezklamala. Přestože jsem konec znala z filmu, nenechal mě chladnou, ale zároveň se mi líbilo že kniha nebyla utnutá v tom "wau" okamžiku, nýbrž byla poklidně uzavřená.

pajuu26.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Liesel, Hans, Max, Rudy a dokonce i Rosa, která se zpočátku zdála nepřístupná, mi během děje úplně přirostli k srdci. Styl smrti jako vypravěčky mi sice zpočátku moc neseděl, ale je to jen další zajímavý pohled na vývoj dění nejen v příběhu knihy, ale celého období dějin lidstva. Konec jsem samozřejmě obrečela, nedalo se jinak. A i přesto jsem od něj čekala tak trošku víc, třeba to setkání malého človíčka a česačky slov někde na vrcholku obrovského stromu poté, co Führer přestane rozsévat slova...