Zlodějka knih / The Book Thief

Autor: Markus Zusak

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-x8T-26831.png 4.61075
Žánr:Literatura světová - Romány
Rok vydání:2009, rok vydání originálu: 2005 ...více
Štítky:2. světová válka, australská literatura, holocaust, Němci, o knihách, zfilmováno, Židé

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Kirenka dnes

Skvělá knížka která rozhodně stojí za přečtení.

okeey dnes

Kniha je pěkná, nevím proč, ale čekala jsem od ní něco víc. Přesto nelituji, že jsem si ji koupila. Stojí za přečtení, má své kouzlo.

teri-s dnes

Ja jsem viděla film je to síla je dobrý příběh

Paoline dnes

Krásná knížka, která mi zahrála na city. Neobvyklý způsob vyprávění, který umocňoval čtenářský zážitek.

jasnenka 18.09.2014

Přenádherná kniha , má VIP lóži v mé knihovně! Četla jsem ji jedním dechem, vypravěčka Smrt je opravdu dokonalý nápad. Po dočtení mám knihu samou záložku - budu v ní listovat ještě dlouho, opět a zase...

"Nebylo poslední sbohem.
Nebyl poslední stisk pohledů.
Nic než zmizení."

"Tak jako tolikrát, když došlo na lidi, jsem je litovala, když jsem o nich četla ve slovech zlodějky knih, ale ne tolik, jak jsem soucítila s těmi, které jsem v té době sbírala v táborech. Ti Němci ve sklepě byli politováníhodní, to jistě, ale měli alespoň naději. Byl to sklep, ne koupelna. Neposlali je tam vysprchovat. Pro tyhle lidi byl život pořád dosažitelný."

gladya 16.09.2014

Dokonalé. Smrt jako vypravěč, dobře napsané postavy, silný příběh. Takhle mě dlouho žádná knížka nedostala.

Vendisek 12.09.2014

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem se do knihy zakousla. Není špatná, ale určitě mě zcela nepohltila.
Škoda, že závěr nebyl víc propracovaný, ale i tak jsem si pěkně pobrečela...

Esie 10.09.2014

Styl vypraveni mi moc nesedl. Knihu jsem vlaste cetla hodne dlouho, nejak jsem se nemohla dopracovat do konce, ale poslednich priblizne 100 stran bylo pro me famoznich a proto 4 hvezdicky

Babo 09.09.2014

Dočetla jsem knihu, ke které jsem se dostala přes film a jak je vidět film nezklamal ,ale kniha je prostě kniha.
naprosto originální jazyk Markuse Zusaka zařadil příběh obyčejných Němců do "vyšších sfér".S ohromující lehkostí spojuje nespojitelné. I neživé věci zde ožívají , i abstraktní pojmy se stávají skutečnými.
A smrt? Žádná kmotřička s kosou na rameni,ale bytost zodpovědná a citlivá .-),taky už poněkud unavená z toho lidského běsnění .
Dávám za příběh 5hvězdiček a za jazyk a originalitu 10 hvězdiček.:-)))

Vojslava 07.09.2014

Velmi oslovující kniha o síle slov... Velmi se mi líbila, vypravěč Smrt je excelentní (a v mezích normy vtipná) - jen nevím, jestli chci vidět film, abych si nezrušila dojem. Každopádně doporučuju všem!

Meesha1 06.09.2014

Nádherná to kniha! :-) poutavá,poučná a ze života... 2. světová válka je zobrazena z jiného úhlu než jsem o ní slyšela já, tedy ze života německé rodiny.

knihomol 61 05.09.2014

Čekala jsem na knihu asi půl roku,ale asi jsem ji dostala v nesprávný čas.Po přečtení 10 stránek jsem ji musela odložit.Chtěla jsem si ji přečíst právě proto,že byla o 2.světové válce ,ale opravdu jsem nemohla,Nějak jsem se v tom hledala a poté jsem ji vrátila,opravdu to nešlo.

slonyk 05.09.2014

Krásná kniha!!

Anitta 04.09.2014

Uzasna kniha!

milan8900 04.09.2014

Smrt vyprávěla o osudu Liesel Memingerové opravdu moc poutavým, úžasným a dojemným způsobem!
Mé hodnocení → Absolutních 100 % !!!

Viaby 02.09.2014

Sú knihy, ktoré by mali predávať spolu s vreckovkami. Zlodejka kníh by nemala chýbať v žiadnej knižnici.

ajtynka 01.09.2014

Krásná kniha a v ní je mnoho krásných myšlenek. Jediné co se mi nelibí a strašně mě vytáčelo, jsou kratičké a velmi otravné černě tištěné řádky, kterými Smrt vyslepičí děj dopředu. v jedné chvilce, jsem neměla chuť ani knihu dočítat. Ovšem, děj je zajímavý a popisuje to válku i z jiného úhlu pohledu.

TheMajkee 31.08.2014

Ano! Konečně po dlouhé době kniha, která mě dostala. Může se zdát, že to je pouze další příběh z druhé světové války - což už samo o sobě naznačuje, že to nebude úplně veselé čtení - ale Zlodějka knih má v sobě jiskru. Dětskou jiskru, kterou má například Malý princ, ten závan nevinnosti a čistoty. Příběh nestojí na žádných úvahách o životě a smrti, a nesnaží se být přehnaně filozofický. Ačkoliv se zdá, že kniha vůbec negraduje, není to pravda. Ona jen graduje svým vlastním tempem a na vrcholu nepřijde mohutná exploze, nic přehnaně okatého. Vrchol je decentní, ale přesto má v sobě absolutně všechno - veškeré ty prostě popsané pocity se najednou provalí skrz stránky a dolehnou k vám. A vy se tomu nemůžete ubránit, protože je to napsané tak obyčejně, že máte pocit, jako by se to týkalo i vás.

Celou dobu jsem měl pocit, že čtu čtyřhvězdičkovou knížku, ale to, s jakým umem je celý příběh doveden až do nešťastného a neskutečně silného finále, nelze ohodnotit čtyřmi hvězdami. Opravdu poprvé za hodně dlouhou dobu jsem se cítil být součástí příběhu.

endroo25 31.08.2014

Mne zlodejka knih neprisla tak uzasna. Dej se mi zdal takovy utahany a moc mi neni jasne, proc smrt porad prozrazovala dej predem. Tahle knizka na Posla nema.

Haldasha 30.08.2014

Uzasne napsana kniha se smutnym koncem. Urcite stoji za precreji.

vermy 29.08.2014

Forma i děj mě úplně ohromily. Jak vypravěčka předbíhala děj bylo nezvyklé ale úžasné.

beetlinka 28.08.2014

úžasná kniha. Vypravěčkou je SMRT a vypráví o holce, která se ukrývá před válkou u náhradních rodičů.
Kniha Vás chytne a už nepustí.
Jediné co se mi na knížce nelíbilo byl její smutný konec.....

Yorika 28.08.2014

Naprosto úžasná kniha.Její stránky vás pohltí a nepustí.Ocitnete se v kolotoči emocí, které vás nenechají odpočinout.I ta Smrt je nakonec člověku snad až sympatická, neboť i Smrt má srdce ! Alespoň v tomto příběhu.

Prateri 27.08.2014

Úžasná kniha. Vypravěčka, kterou většina z nás (ne-li všichni) nemusí, vypráví příběh - a její popis situací i obyčejných věcí - to je skvost. Klobouk dolů před Markusem Zusakem.

seadracz 27.08.2014

Krásný příběh, který Vás opravdu "dostane".
Úžasně a poutavě napsaný příběh, který Vás ihned vtáhne do děje.

betys6914 25.08.2014

Četla jsem v originále a věřte mi, to je ještě o několik úrovní lepší zážitek!

Sonica 25.08.2014

Opravdu krásně napsaný příběh,tak mladý autor a mě připadalo,jako by tu válku zažil.Kdo rádi čtete,neváhejte-knížka Vás dostane

HannyC 24.08.2014

Knížka o sympatické zlodějce, kterou prostě musíte milovat (knížku i zlodějku) :) ... i samotná paní Smrt je oběma unesena ... vypráví o nich s nepochopitelnou láskou a přátelským zaujetím ... což byste od paní Smrti asi nečekali ... příběh o životě ... který však není "šablonovým" vyprávěním o Německu, Židech a konci války ... je to krásný, smutný dětský příběh o hladu ... o hladu po všem ... tak jak to v mládí bývá ... a ano ... přiznávám, i já jsem si na konci knihy pobrečela ... ale krásně, smutně a dětsky :)

Singul.Arita 22.08.2014

Půvabně napsané -- knihou klidně proplujete od začátku na konec (provázeni vypravěčem, který ví o čem mluví :). Kvalitní kniha a poslední hvězdičku dávám hlavně za závěr, protože se autor vydal tou správnou cestou a nezničil si svou práci špatným (nesprávným) koncem. 10/10

weberda 21.08.2014

Pěkný příběh, ke konci se nedá odložit.