Zlodějka knih / The Book Thief

Autor: Markus Zusak

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-c2x-26831.jpg 4.61113
Žánr:Literatura světová - Romány
Rok vydání:2009, rok vydání originálu: 2005 ...více
Štítky:2. světová válka, australská literatura, holocaust, Němci, o knihách, zfilmováno, Židé

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Nemesis Moriko dnes

Kniha mě ke konci i dojala a to zrovna nejsem "cíťa" co se smutných scén v knihách týče. V tomto směru mě to dojalo i víc než Hvězdy nám nepřály, které se honosí označením "nejvtipnější smutný příběh".
Kniha je psaná opravdu neobvykle, nejen kvůli tomu, že příběh nám vlastně vypráví Smrtka, ale taky styl vyjadřování je velmi osobitý, postavy v knihách nešetří nadávkami (převážně Saukerl a Saumensh) a krátké tučně "vsuvky" se neostýchají nám i prozradit děj dopředu. To podle mě chtělo od autora dost odvahy - málo koho zaujme kniha, kde je předem prozrazena zápletka.
Tato kniha je opravdu jedinečná, dostala se mi opravdu pod kůži, i když ta první polovina mě neupoutala tolik jako ta druhá..
A na závěr bych ještě chtěla pochválit nádhernou obálku :3

silazwyku 26.09.2014

Krásně napsaná kniha, kouzelný příběh, i když v kruté době... Kniha mnohem lepší než film!

pajatp 26.09.2014

Ze začátku jsem si říkala, co s tou knihou všichni maj :-) pak jsem se začetla a nemohla přestat a konec jsem obrečela ... doporučuji

Marysha 23.09.2014

Úžasná knížka!

hankapimi 23.09.2014

Obecně nemám ráda příběhy o válce a z války, pro mne příliš depresivní a neradostné téma. Toto je ovšem vzácná vyjímka, už jen pro pohled na světovou válku očima německé rodiny - dívky Lisel a jejích náhradních rodičů. Ke knížce i filmu si připravte bednu papírových kapesníčků, budou se vám velmi hodit !

petrvyhy 22.09.2014

Výborně! Nejdříve jsem viděl film a až potom si přečetl knihu - což obvykle nedělám. Ale i tak nelituji. Skvělý příběh a dokonalé podáno a napsáno. A nesmím zapomenout originální vyprávění.

Tajli 22.09.2014

Krásná, citově brilantní knížka, která dokáže čtenáře úplně vtáhnout do děje a vnímat emoce . Ani mé prvotní rozpaky nad tím, že první jsem viděla film, se nepotvrdily a knížku jsem si s lepšími detaily vychutnala až do konce.

wesulle 22.09.2014

Do půlky nebyla kniha nijak zajímavá. Po půlce se však začalo všechno rozehrávat a kniha mě opravdu dostala. Člověk se od ní nemůže odtrhnout a má hodně skličující pocit, že to přece nemůže být všechno pravda. Ale nakonec přijde smíření a on si pak jen řekne: "Wau!".

sarekaslukova 21.09.2014

Zlodějku knih jsem četla vážně dlouho. Asi tak do půlky příběhu jsem se vůbec začíst. Pořád se mi v hlavě promítal film, který jsem viděla dříve než četla knihu(opravdu větší blbost jsem udělat nemohla). A ze začátku se mi i film líbil daleko více než knížka, kde části které nebyly ve filmu mě až tak moc nebavily. Ale pak nastal osudový zvrat a to když na scénu přišel můj nejoblíbenější postava příběhu- Max. Popis vůbec neseděl s hercem do kterého jsem se zamilovala, ale to mi nevadilo- byl to prostě Max :* . Ale co se mi na knížce líbilo opravdu hodně, bylo to, jak ten příběh vyprávěla Smrt. Tento druh psaní-když to vypráví někdo třetí mám moc ráda. Ale celá knížka byla skvěle napsaná. Ale musela jsem se dlouho rozhodovat jestli dát **** nebo ***** hvězdiček. Nakonec jsem si ale řekla, že to byl opravdu krásný, dojemný a kouzelně napsaný příběh a volba byla *****. Nejspíš se pustím do dalších ze spisovatelových děl.

Enmea 21.09.2014

Poprvé jsem tento příběh procítila ve filmové podobě. Pár dní na to jsem knihu dostala od mé kmotry. Úžasný příběh. Zařadil se u mě na 1. Místo :-) :-) :-)

Kirenka 21.09.2014

Skvělá knížka která rozhodně stojí za přečtení.

okeey 21.09.2014

Kniha je pěkná, nevím proč, ale čekala jsem od ní něco víc. Přesto nelituji, že jsem si ji koupila. Stojí za přečtení, má své kouzlo.

teri-s 21.09.2014

Ja jsem viděla film je to síla je dobrý příběh

Paoline 21.09.2014

Krásná knížka, která mi zahrála na city. Neobvyklý způsob vyprávění, který umocňoval čtenářský zážitek.

jasnenka 18.09.2014

Přenádherná kniha , má VIP lóži v mé knihovně! Četla jsem ji jedním dechem, vypravěčka Smrt je opravdu dokonalý nápad. Po dočtení mám knihu samou záložku - budu v ní listovat ještě dlouho, opět a zase...

"Nebylo poslední sbohem.
Nebyl poslední stisk pohledů.
Nic než zmizení."

"Tak jako tolikrát, když došlo na lidi, jsem je litovala, když jsem o nich četla ve slovech zlodějky knih, ale ne tolik, jak jsem soucítila s těmi, které jsem v té době sbírala v táborech. Ti Němci ve sklepě byli politováníhodní, to jistě, ale měli alespoň naději. Byl to sklep, ne koupelna. Neposlali je tam vysprchovat. Pro tyhle lidi byl život pořád dosažitelný."

gladya 16.09.2014

Dokonalé. Smrt jako vypravěč, dobře napsané postavy, silný příběh. Takhle mě dlouho žádná knížka nedostala.

Vendisek 12.09.2014

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem se do knihy zakousla. Není špatná, ale určitě mě zcela nepohltila.
Škoda, že závěr nebyl víc propracovaný, ale i tak jsem si pěkně pobrečela...

Esie 10.09.2014

Styl vypraveni mi moc nesedl. Knihu jsem vlaste cetla hodne dlouho, nejak jsem se nemohla dopracovat do konce, ale poslednich priblizne 100 stran bylo pro me famoznich a proto 4 hvezdicky

Babo 09.09.2014

Dočetla jsem knihu, ke které jsem se dostala přes film a jak je vidět film nezklamal ,ale kniha je prostě kniha.
naprosto originální jazyk Markuse Zusaka zařadil příběh obyčejných Němců do "vyšších sfér".S ohromující lehkostí spojuje nespojitelné. I neživé věci zde ožívají , i abstraktní pojmy se stávají skutečnými.
A smrt? Žádná kmotřička s kosou na rameni,ale bytost zodpovědná a citlivá .-),taky už poněkud unavená z toho lidského běsnění .
Dávám za příběh 5hvězdiček a za jazyk a originalitu 10 hvězdiček.:-)))

Vojslava 07.09.2014

Velmi oslovující kniha o síle slov... Velmi se mi líbila, vypravěč Smrt je excelentní (a v mezích normy vtipná) - jen nevím, jestli chci vidět film, abych si nezrušila dojem. Každopádně doporučuju všem!

Meesha1 06.09.2014

Nádherná to kniha! :-) poutavá,poučná a ze života... 2. světová válka je zobrazena z jiného úhlu než jsem o ní slyšela já, tedy ze života německé rodiny.

knihomol 61 05.09.2014

Čekala jsem na knihu asi půl roku,ale asi jsem ji dostala v nesprávný čas.Po přečtení 10 stránek jsem ji musela odložit.Chtěla jsem si ji přečíst právě proto,že byla o 2.světové válce ,ale opravdu jsem nemohla,Nějak jsem se v tom hledala a poté jsem ji vrátila,opravdu to nešlo.

slonyk 05.09.2014

Krásná kniha!!

Anitta 04.09.2014

Uzasna kniha!

milan8900 04.09.2014

Smrt vyprávěla o osudu Liesel Memingerové opravdu moc poutavým, úžasným a dojemným způsobem!
Mé hodnocení → Absolutních 100 % !!!

Viaby 02.09.2014

Sú knihy, ktoré by mali predávať spolu s vreckovkami. Zlodejka kníh by nemala chýbať v žiadnej knižnici.

ajtynka 01.09.2014

Krásná kniha a v ní je mnoho krásných myšlenek. Jediné co se mi nelibí a strašně mě vytáčelo, jsou kratičké a velmi otravné černě tištěné řádky, kterými Smrt vyslepičí děj dopředu. v jedné chvilce, jsem neměla chuť ani knihu dočítat. Ovšem, děj je zajímavý a popisuje to válku i z jiného úhlu pohledu.

TheMajkee 31.08.2014

Ano! Konečně po dlouhé době kniha, která mě dostala. Může se zdát, že to je pouze další příběh z druhé světové války - což už samo o sobě naznačuje, že to nebude úplně veselé čtení - ale Zlodějka knih má v sobě jiskru. Dětskou jiskru, kterou má například Malý princ, ten závan nevinnosti a čistoty. Příběh nestojí na žádných úvahách o životě a smrti, a nesnaží se být přehnaně filozofický. Ačkoliv se zdá, že kniha vůbec negraduje, není to pravda. Ona jen graduje svým vlastním tempem a na vrcholu nepřijde mohutná exploze, nic přehnaně okatého. Vrchol je decentní, ale přesto má v sobě absolutně všechno - veškeré ty prostě popsané pocity se najednou provalí skrz stránky a dolehnou k vám. A vy se tomu nemůžete ubránit, protože je to napsané tak obyčejně, že máte pocit, jako by se to týkalo i vás.

Celou dobu jsem měl pocit, že čtu čtyřhvězdičkovou knížku, ale to, s jakým umem je celý příběh doveden až do nešťastného a neskutečně silného finále, nelze ohodnotit čtyřmi hvězdami. Opravdu poprvé za hodně dlouhou dobu jsem se cítil být součástí příběhu.

endroo25 31.08.2014

Mne zlodejka knih neprisla tak uzasna. Dej se mi zdal takovy utahany a moc mi neni jasne, proc smrt porad prozrazovala dej predem. Tahle knizka na Posla nema.

Haldasha 30.08.2014

Uzasne napsana kniha se smutnym koncem. Urcite stoji za precreji.