Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.63194

The Book Thief

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Mia7622.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Příběh, který mě oslovil a na tuto knihu nezapomenu. Vzápětí jsem viděla i film, ve kterém sice chyběly některé detaily a epizody, ale i tak to bylo pěkné doplnění přečteného. Kniha pěkně vykresluje osobnosti jednotlivých hlavních postav a jejich lidskost nehledě na rasu a národnost. V každém případě doporučuji.

rodak22.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Absolutně nechápu jak takový mladý autor dokáže sepsat tak působivou,podmanivou,napínavou ,veselou a zároven velmi ,velmi smutnou knihu.Zůstane ve vás hodně dlouho .A pozor na vypravěčku...

Knihomolová21.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Miluji tuhle knihu, četla jsem ji několikrát a brzy její čas opět přijde... Film mne nijak zvlášť nezaujal. Lidé, čtěte!

jitusboo20.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nadšenost! Knížka se hrozně dobře čte, nelze se od ní odtrhnout. Střídalo se u mě pobavení nad každodenními starostmi dětí v malém německém městečku s dojetím nad důsledky války. Oceňuji i pohled ze strany německého občana, na který se zdá se mi, občas zapomíná. I oni s válkou nesouhlasili, i oni byli se židy solidární. Opravdu velice dobrá knížka, doporučuji všem :))

Marčullkas20.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Téma je náročné a těžké a je třeba příběh patřičně vstřebat a i po přečtení nás nutí k přemýšlení a kladení si otázek proč? Je mi smutno z toho co se dělo! Z toho, že to nedokázal nikdo včas odvrátit.

Luciatta18.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mě je to jedna z těch knih, kterou v životě nelze přečíst jenom jednou. Vždy mě její obsah zasáhne a postavy překvapí, jak se během celého příběhu realisticky vyvíjí a jak jsou ovlivňovány okolnostmi tehdejší doby... a ten konec samozřejmě nezůstává bez slzy. :)

kristina196117.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Rozhodně dávám přednost knižní verzi před filmovou, tudíž jsem nejprve četla knihu, která mi byla doporučena kamarádkou. Můžu s klidem říct, že tento úchvatný příběh se dostal na první příčky mých oblíbených knih. Každý list knihy mě vtahoval do života Liesel a jejího prostého a přitom těžkého života. Příběh se stal mojí každodenní drogou. Konec knihy mi způsobil nepříjemnou husinu, která ne a ne skončit. Zakončeno samozřejmě pár slzami a dojetím:D Neskutečně silný příběh, který stojí za přečtení a doporučila bych ho snad každému. Filmová verze byla rozhodně dobrá, ale myslím si, že knihu nic nepřekoná. Ano jistě, celá kniha se do filmu nevejde, ale myslím si, že vynechali pár maličkostí, které ale většinou bývají to nejlepší, takže škoda. Každopádně, obě verze jsou velice kvalitně zpracované. Rozhodně bych chtěla podotknout, že výběr herců byl senzační, jelikož se téměř shodoval s mými představami z knihy.

Jestli někdo čtete tento komentář, tak vřele doporučuji si tuto knihu přečíst, nebudete litovat! :)

EliBook17.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, dokonce několikrát. A proto jsem si pořád říkala, že mne kniha nebude bavit, že děj už znám, že to nemá cenu, když mi film vyfoukl všechny představy.. a tak mi knížka zůstávala pořád v seznamu "chystám se přečíst" a možná by na ní ještě dlouho nedošlo, kdyby se mi náhodou nedostala přímo do rukou. :)
Od strany 475 jsem knížku nemožně probulela tak, že jsem musela s několika denním odstupem tuto část přečíst ještě jednou, abych si tak nějak uspořádala myšlenky.. (a dočetla to, co jsem přes samé slzy neviděla) :D
Co mě překvapilo, bylo to, jak jsou knižní i filmové postavy sobě totožné. Hans je Hans, nelze si ho představit jinak.. jeho charakter je stejný v obou případech a to samé u Rosy, Liesel, nebo Rudyho (atd.) a to mne na tom baví. I když se film místy liší od knihy (jak už to tak bývá) postavy a projev postav jsou stejné. (asi to neumím dobře vysvětlit :D ) Jednoduše nelituji, že jsem tuhle knížku přečetla a ani nemůžu říci, jestli je lepší film, nebo kniha, protože každé má něco do sebe. Pro zasvěcené: Nejoblíbenější postava? Moc se mi líbí vypravěčka...

yohca.p.16.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ačkoliv jsem první viděla film a pak až četla knihu a věděla přesně jak skončí, rozbrečela mě. Ani ne tím jak skončila, ale tím jak byl konec neuvěřitelně dokonale napsaný. Miluji tuhle knížku a určitě jsem ji nečetla naposledy.

Anna.Mal13.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha! Přečtena velmi rychle! Patří to mých top 5 knih!

MirijamFrankl10.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prosím,nehádejte se.Myslím,že Zlodějka knih nemá býr důvodem proto hádat se a urážet,ale k tomu se sjednotit a debatovat.
ANO,knížka se mi líbila a dojala mě,ale vím,že každý máme jiný vkus a knihy tu nejsou od toho,aby zasévaly svár a nenávist.Tedy doufám.Takhle daleko zajít nesmíme.

parxel10.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nevidím jediný důvod, proč by někdo, kdo má na tuto knihu jiný názor, než uživatelka procrastination měl být považován za burana. Jsme pouze lidi a každý z nás si v sobě nese svůj jedinečný životní příběh. Přijde mi proto naprosto přirozené, že se každého dotkne něco jiného. Zcela narovinu říkám, že mě se tato kniha nedotkla. Dotkly se mne jiné. Avšak narozdíl od uživatelky procrastination nemám, i přes svůj odlišný názor na tuto knihu, potřebu urážet ostatní uživatele Databáze knih.

MirijamFrankl09.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vážně skvělý zážitek.Obdivuji autora za styl psaní a fascinující použití jazyka,který byl sice místy poněkud náročný a nutil vás použít mozek,avšak co můžete čekat o příběhu vyprávěného smrtí.A ten konec,to jsem málem plakala.
Liesel byla reálná a člověk si tu dospívající darebačku,jenž krade knížky,prostě zamiluje.
Román mě určitě nezklamal a doufám,že si od autora ještě přečteme podobně skvělou věc.

procrastination09.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Řeknu vám jenom jedno. Přečtěte si tu knihu.

Zlodějka knih je kniha, která na mě zanechá následky do konce života. Už to bude jenom doba "před" a "po" Zlodějce knih. Neskutečně hluboce se mě ten příběh dotkl. Je to sice pár let, co jsem ji četla (plánuji si ji přečíst znovu a vím, že se mě dotkne snad ještě víc než poprvé), ale pořád si to živě pamatuji. Strašně moc jsem brečela, když jsem ji četla. Brečela jsem, když viděla Maxe v tom průvodu židů, pak při tom bombardování, když se pak s Maxem zase potkali a nakonec když umírala. Přes všechny ty smutné chvilky to pro mě byla kniha, která symbolizovala život. S klidem tuhle knihu můžu označit za jednu z nejlepších knih, která kdy byla napsaná. Změní vám to pohled na život.

Prostě běžte a hned si to přečtěte. Jestli se vás to nedotkne, tak jste burani. A je mi jedno, co si o mě budete myslet.

MiaMontek08.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Včera jsme s přítelem chtěli koukat na film. Nedokázala jsem to, brečela jsem již od začátku, protože jsem věděla, jak to skončí. Film třeba někdy dokoukám, ale knihu již otevírat nebudu. Tak silně mě zasáhl málokterý děj.

Siora07.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nějak se mi do ní nechtělo, ale pak jsem nelitovala...až na konci. Když jsem ji zavřela naposledy.

Alaglesia07.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak to byla síla. Knihu řadím mezi své oblíbené. Autor má neotřelý a zajímavý styl vyprávění. Že vypravěčem je Smrt, která prozrazuje, co se bude v příběhu odehrávat, pro mě bylo taky nové. Nijak mi to ale nevadilo, bavilo mě to. Příběh o obyčejném životě neobyčejné Liesel, který se odehrává na pozadí druhé světové války. Bylo to fakt krásný, dojemný. Mám tolik pocitů, že to ani nedokážu popsat. Nevěřím, že kdo tenhle příběh četl, neuronil ani jednu slzu. Všem doporučuji, je to dokonalý. PS. Na film nekoukejte, kniha je lepší.

terysek4707.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherný příběh, zajímavý vypravěč ... kniha, která donutí člověka k úsměvu a dovede k slzám

Tucaka05.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Krásné čtení :)
Jediné co bych knize vytknula je rozsah celé knihy. Některé části bych vytknula, aby nebyla kniha pro čtenáře tak dlouhá. U knihy byl nejlepší velmi smutný konec.

Long02.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst pro její výborné hodnocení zde na Databázi knih. Po přečtení musím říct, že kniha je to dobrá, ale literárním skvostem bych ji rozhodně nenazvala.
Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Byla jsem plná očekávání, jak si autor poradí s rolí Smrti jako vypravěčky. Uznávám, že to byl nelehký úkol, ale zejména na začátku knihy mě neskutečně sentimentální a velmi vědoucí řeči Smrti málem odradily. Rozhodla jsem se pokračovat ve čtení a opravdu jsem se časem začetla do děje. Souhlasím s tím, že vykreslení postav bylo povedené, obzvlášť Hanse a Rosy Hubermannových; z knihy na mě také dýchla chmurná atmosféra Himmelstrasse. Prostředek knihy se mi četl dobře a ke konci už to zase začalo váznout. Poslední kapitoly už jsem dočítala celkem netrpělivě a byla ráda, že jsem knihu dočetla. Samozřejmě jsem se nemohla ubránit dojetí při druhém osiření Liesel po bombardování Himmelstrasse, ale ocenila bych, kdyby mi vypravěčka Smrt stále nepřipomínala, že mi osud Liesel nebo Rudyho má rvát srdce.

Kniha je docela čtivá, přináší něco nového a to je dobře - mně však přišla ta snaha o originalitu místy až příliš úporná a křečovitá. Autor knihy se pouští na tenký led a pro ozvláštnění knihy zachází možná až moc daleko, takže některé pasáže sklouzávají k patosu a lacině hluboké filozofii. K popularizaci tématu kniha určitě přispěla, ale nevím, zda může uspokojit i náročnější čtenáře.

Udělat vypravěče ze Smrti je odvážný počin - asi jsem od autora očekávala více pokory a .. střízlivosti? "Dozvíte se, že i smrt má srdce" - to mi přijde na knihu o nacistickém Německu opravdu příliš sentimentální trik. Kniha mě svou literární hodnotou nepřesvědčila.

Ali196002.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě dočteno-mimořádný zážitek. Ještě se mi nestalo, že bych po přečtení poslední stránky chtěla začít číst knížku hned znova. Opakovaně si vychutnat tu krásu slova...
Zlodějku musím vrátit do knihovny ( lze půjčit jen formou rezervace), ale už mám objednávku ,, u Ježíška'' .

Aroucaria30.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Bravurně uchopené vyprávění, ten tajemný pohled shora, vědět a zároveň nechtít, aby si sáhla. Touha po knize, tu tady známe, dána na rovnítko životu, který byl tak krutý a těžký ... Síla a naděje a sounáležitost k lidství .. Tolik nám to dnes chybí ... Dojímám se i teď, rok poté, co jsem knihu dočetla ...

Merynkaw29.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha, bohužel pro její komentář mi již došly slova:-). Jen dělám uaahh.

Jamka28.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Smutný příběh co opravdu chytne za srdce.

Cynia27.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha, kterou si budu pamatovat do konce života. Neexistuje nic, co bych jí mohla vytknout. Škoda, že ještě nikoho nenapadlo udělat obálku přesně podle toho jak je popsaná v knize.

Elizabeth66627.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Napadá mě jen jedno slovo co o této knize říct a to je Wow.
Nemusím zrovna dvakrát knihy o válce, ale tady ta kniha bylo úžasná. Už od začátku se mi četla dobře a heleďme o tři dny později jsem na konci knihy a přemýšlím o osudu Liesel Memingerové.
Ač mě tato kniha dohnala, až k slzám v paměti ji budu mít ještě hodně dlouho.
Také jsem si oblíbila postavy v knize: Liesel, Rudyho, Hanse a dokonce i Rosu, také nesmí chybět Max.
Mít jako vypravěčku smrt byl také skvostný nápad.
Markus Zusak je skvělý autor a kniha se mu moc povedla.
Na 100% doporučuji.

Vilas197925.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Další bestseller, který se nemůže nelíbit? Začátek se mi tedy četl hodně špatně, některé věty jsem musel číst dvakrát, buďto jsem je nebyl schopen přečíst správně nebo jsem jim prostě na první pokus neporozuměl, jak mi to přišlo kostrbaté. Autorova snaha o originální poetická přirovnání a neobvykle postavené věty mě tedy příliš nenadchla, stejně tak formát mnohdy velmi krátkých podivně navazujících kapitol, které začínají, nevím jak to nazvat, heslovitými sděleními, citacemi ze slovníku a podobným balastem. Opět pokus o originalitu za každou cenu, ale spíše mne to rušilo a odvádělo od děje. Smrt jako vypravěčka zcela jistě výtečný nápad, ale několik prvních kapitol mě neskutečně iritovala, takže jsem jen uvítal, když postupně omezila ty své chytré komentáře a soustředila se jen na vyprávění. Bohužel, sem tam si neodpustila čtenáři s předstihem vyslepičit osudy některých postav, za to tedy velký nedík. Vypadá to, že jen kritizuji, ale když jsem se konečně naučil tohle všechno ignorovat, četlo se to nakonec celkem dobře, byť kniha postupně dějově ztrácí trošku dech. Palec nahoru patří určitě za vykreslení charakterů, zamilujete si snad všechny, Liesel, Rudyho, Hanse i Rosu, ženu sice od rány, ale do nepohody. Jsou hodně živí a hodně opravdoví. Film jsem viděl kdysi dávno a jako postava Hanse mi v paměti správně utkvěl skvělý Geoffrey Rush, zbylé postavy jsem si nevybavil, takže se mi v průběhu čtení nakonec zhmotnily v podobě postav ze seriálu Vlak dětství a naděje. Přes úvodní skepsi to nakonec bylo o mnoho lepší než Světla, která nevidíme, ale na pětihvězdičkového Remarquea to rozhodně nemělo. Čtyři hvězdy. Po dočtení jsem si ještě dodatečně prohlédl fotky z filmu a trochu se na něj upamatoval, dost možná je to jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha.

Arlienen24.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ještě jsem nezažila, aby se mi u knihy líbila skoro každá stránka. Tohle je pro mě Masterpiece pana Zusaka.

mirka035724.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto nádherná kniha. Během čtení jsem se usmívala, mračila a na závěr i plakala. Zusak je pan spisovatel.

Evule8123.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha, kterou si budu dlouho pamatovat.