Zlodějka knih

od: Markus Zusak

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.71298 video trailer
Orig. název: The Book Thief
Žánr:Literatura světová - Romány
Rok vydání: 2009, 1. vydání originálu: 2005 ...více
Štítky:2. světová válka, australská literatura, holocaust, Němci, Německo, o knihách, zfilmováno, Židé

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Biohazardpředevčírem

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Jen týden od zakoupení jsem si ji přečetla hned dvakrát (a rozhodně to nebylo naposled) a pokaždé jsem si zabrečela. Sama o sobě je hrozně dojemná, i když se nesnaží lacině hrát na city. Takhle podle mě vypadá dokonalá kniha, které vůbec nic nechybí. Úžasně vykreslená atmosféra nacistického Německa. Postavy, které poznáte do hloubky. Válka, Strach. Přátelství. Bolest. Dětská naivita. Příběh, který se dostane pod kůži, kapitoly ubývají ani nevíte jak. A to ani nemluvím o úžasné vypravěčce - Smrti. Nedokážu popsat, jak tuhle knihu miluju. Je strašně lidská a krutá, ale zároveň úsměvná a milá. Je plná malých detailů, které do sebe na konci vždy nádherně zapadnou, každý detail má obrovský význam.

Ne vždy je nejlepší zvolit menší zlo.

1casperpředevčírem

Krásná, poutavě napsaná knížka.......jsem jí taková plná, bude ve mě hodně dlouho.

lenteli15.12.2014

Krásná kniha, která popisuje hrozné věci. Hltala jsem slova od začátku do konce a celou knihu jsem přečetla během pár dní. Trochu mě mrzelo, že jsem se závěr příběhu dozvěděla už v jeho polovině.. I přes to mě ale konec rozplakal. Bravo.

fifejda15.12.2014

Z mého pohledu lze rozdělit knížku na dvě části. Tři hvězdy především za první část, která se mi líbila více, ačkoliv to byla variace na téma "Musíme si pomáhat". Druhá část byla příliš depresivní a plná válečného patosu. Navíc se v polovině knihy dozvíme závěr. Takže zde doporučuji skončit (pokud vám stačí první polovina knihy) nebo rovnou přeskočit, ať si to užijte bez prozrazení pointy.

Vikomtka14.12.2014

Výborná kniha, snad jen v určitých pasážích psaná až příliš poetickým jazykem (což je samozřejmě můj problém, nikoli autorův).
Malí lidé z malé ulice na pozadí velkých dějinných událostí: podle mého názoru nejlepší způsob, jak se tohoto tématu ujmout. A Zusakovi se to povedlo skvěle.
Ze stránek jeho románu vyvstává zvrhlá doba, kdy dobrým skutkem lze zabít. Paradoxy lidských životů: "nejhezčí časy nastaly, když začaly nálety a my lidem zatmívali rolety". Hluboký čtenářský zážitek, díky.

Adies13.12.2014

Do knihy jsem se začetla téměř okamžitě. Skvělá kniha, skvělý příběh.

Misha1112.12.2014

Jiná, smutná, krásná, plná lásky, přátelství, pochopení,.. Dalo by se o ní napsat hodně, ale zároveň nejde napsat nic. Nemám slov, abych ji popsala takovou, jaká skutečně je. Postavena na slovech, která jsou volena tak trefně. Lehkost, jakou Zusak spojil slova ve věty a věty v odstavce...

Škoda, že není delší, s autorovým nadáním bych brala i třikrát takový obsah. A stejně by to bylo málo.

Nedám na ni dopustit, je vyjímečná. Film byl super, snad i stejně emotivní, některé méně důležité pasáže byly vynechány, ale kniha je kniha.

Nejlepší kniha. Minimálně teď, tady a pro mě.

Edona09.12.2014

Zlodějka knih je pokladem v mé knihovně. Je výjimečně napsaná a já se klaním. Nevím, totiž, jestli ještě někdy narazím na knihu, která by mi ovlivnila život takovým závratným způsobem jako Zlodějka knih.

Všechny postavy se mi vryly pod kůži..
..Hans alias akordeon,
sprostá, ale milující Roza,
blonďatý Rudy,
i žid Max.

Je to kniha, je to příběh, jsou to slova.. Nenávidím je a miluji!

nikorka05.12.2014

veru, chytac slov a srdca.

ladydelicat05.12.2014

Opravdu moc pěkná kniha. Dojemny příběh. Pohled na židy a válku zase z jiné strany. Hezky se čte a vypravení z pohledu smrti je taky zajímavé.

Skawin04.12.2014

Nemám moc ráda knížky o bolesti, o válce, proto vždy zvažuji zda se do takové pustit. Do Zlodějky jsem šla a dobře jsem udělala. Ta bolest tam samozřejmě je, ale vnímám ji jako součást života, koloběhu, kterým všichni procházíme a ne jako něco nepatřičného. Prostě tak to je. Zaujal mě ale především velmi poetický jazyk, kterým autor knihu napsal a lehkost vět.
Stojí za to číst :-)

Anna.L30.11.2014

Pět hvězdiček je málo. Dojemný a krásný příběh, neuvěřitelná předskočení děje, trefné poznámky a slovní obraty. Zusakovi se podařilo napsat něco velmi silného.. Krása.

Manyna26.11.2014

Nádherná knížka plná emocí, lásky, přátelství a paradoxů. Táta s hodnýma očima hrající na akordeon, hubatá milující pěstounská máma vařící hrachovou polévku, noční můry, kluk s citronovými vlasy, boxující Žid, ukradené knihy a válka kam se podíváš. Všechno to zlo má počátek ve slovech, slovech, která dokážou být nádherná i odporná. Takhle knížka je výjimečná především tím, že vypravěčem je smrtka, která jako "třetí osoba" vypráví příběh dle nalezené knihy Liesel-Saumench-Memingerové, jde o příběh více než krásný, smutný, vřelý a úsměvný.

PetraZelva24.11.2014

Originálně napsaná kniha. Ještě asi u žádné knížky jsem si takhle hodně nepobrečela..

Msourkova22.11.2014

Není to kniha, která by mi zamávala se životem, jak mnozí ostatní píší. Příběh krásný, lehce se četl, některá přirovnání se mi vryla do paměti (popsání Hansových očí, barvy oblohy...), jemnost počínání dětských hrdinů měla něco do sebe. Film mě osobně přišel lehce vyumělkovaný, takže doporučuji nejdříve přečíst, pak až pustit.

CeP21.11.2014

Poutavě napsané a silný příběh. Co více dodat - doporučuji k přečtení

Papaja2121.11.2014

Nemůžu ji jinak ohodnotit, než nejvyšším počtem hvězdiček. Strašně mě to uchvátilo, překvapilo, dojalo. Markus Zusak je nadějný spisovatel a zatím mám od něj přečtené vše a jsem spokojená, tak jen tak dál, těším se na další vydání dalších knížek. Můžu jenom doporučit a samozřejmě i film, který se mi taky líbil, ale však víte kniha je kniha :).

Janinka6821.11.2014

Kniha je opravdu nádherně napsaná, opravdu mě zasáhla. Autor to úžasně všechno popisuje a nabádá člověka aby se zamyslel. Doporučuji! :)

gallovl21.11.2014

Vynikajicí kniha, mnohokrát předčila očekávání.
O 2. světové válce toho bylo napsáno mnoho, ale tohle je zcela jiné - na hrdiny budu ještě dlouho vzpomnínat a ke knížce se jistě ještě mnohokrát vrátím.

warca20.11.2014

film byl výborný, ale ke knize se pořád nemůžu nějak dostat, protože je strašně moc žádaná a pořád popučovaná...

Farisss15.11.2014

Zajímavá kniha, výborná vypravěčka Smrt, ukazuje opravdu těžkou dobu za války a charaktery jednotlivých postav.

tkometka10.11.2014

Když jsem ji začala číst měla jsem problém zapadnout do stylu jakým autor píše. Nakonec to bylo právě to, co jsem na knize zbožňovala. V příběhu, který vypráví smrt, nelze očekávat hezký konec, přesto jsem se na konci rozbrečela jako malá holka. Příběh je velmi silný, pohlcující. Vracela jsem ji zpět s myšlenkami, jak směšné jsou naše priority současného života a jak mohou být obyčejné věci důležité.
Zlodějka knih je stránkově obsáhlá, má přez 400 stran, ale přečtete ji jedním dechem. Všem doporučuji!

anahk09.11.2014

Kniha mě naprosto vtáhla do děje. Cítila jsem z ní velké emoce, hltala jsem každou větu. Úžasným prvkem byla smrt, která zajistila v roli vypravěče výjimečné podání příběhu.

klaritkaa06.11.2014

Moc pěkně napsaná kniha z válečného období. Fantazie tady opravdu jede na plné obrátky. Ne vždy vše končí Happy endem, hlavně ne život. Konec opravdu dojemný, ale krásný.

Stirek4505.11.2014

Tuto knihu jsem četla až po zhlédnutí filmu. Film se mi moc líbil, ale kniha? Ta je tak o 100% lepší než film. Je naprosto úžasná, vyvolala ve mně hrozně moc emocí :o) Moc se mi líbily obrázky, které byly součástí knihy. Nejdojemnější pro mě byla samozřejmě poslední část knihy.

katina05.11.2014

Po delší době pětihvězdičková kniha, psaná obzvlášť působivě. Doba, která byla těžká k žití pro všechny..

Vanjaman05.11.2014

Už dlouho na mne takto kniha nezapůsobila. Zařazuji do mým VIP.

dalia176904.11.2014

Krásný, smutný, dojemný příběh. Dobře vykreslené postavy, oblíbila jsem si hlavně Hanse a Rosu Hubermannovy. Konec je velmi působivý. Dala bych plný počet hvězdiček, ale dalo mi dost zabrat zvyknout si na autorův osobitý styl psaní. Některé netradiční formulace a přirovnání jsou mírně řečeno netradiční až natolik, že se obtížně čtou a působí rušivě. Chápu, že záměrem bylo zřejmě dát najevo, že Smrt jakožto vypravěčka vnímá svět jiným způsobem, a v tomto kontextu bych to považovala za zajímavý nápad, ale místy tento styl psaní vyznívá až kýčovitě a šroubovaně.

Hanny02.11.2014

Krásná knížka plná citu.
Jednoznačně originální způsob podání, kdy vypravěčkou je smrt sama.
Kontrast války a čistoty dětské duše, která mnohé nechápe a vnímá to po svém, až postupem času všemu přichází na kloub.
Líbí se mi, že čtení, slova a knihy mají v ději své opodstatnění, že díky nim dochází k důležitým zvratům a mění osudy. Stmelují důležité postavy.
Tak trochu jiný pohled na 2. světovou válku.
Nádherné slovní obraty a věty, které by vytrženy z kontextu dávaly pramalý význam, ale takhle dokonale vyjadřují děj i emocionální zabarvení situace. Kéž bych tak mistrně vládla slovům jako Markus Zusak.
Mrzí mě, že jsem si během čtení některé krásné věty nepřepsala. Asi si to budu muset jednou celé přečíst znovu :)

Sahalea01.11.2014

Nemám slov, je svěla a navíc Lieselina tátu jste prostě museli mít rádi.