Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.62814

The Book Thief

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
AtalerapředevčíremHodnocení knihy 4 z 5

Čekala jsem klasický příběh z druhé světové, ale kniha překvapila. Je to úplně něco jiného, zajímavé, zvláštní, citlivé, pohled z úplně jiné strany. Moc se mi kniha líbila a jsem ráda, že jsem ji dostala jako dárek a mohu ji zařadit do svojí knihovny protože za to stojí.

Licie8424.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto knihu si buď zamilujete, nebo Vás nechá chladným... Musím přiznat, že mi dlouho trvalo než jsem si zvykla na styl psaní a děj mě moc nebavil. Ale jak se ukázala Max tak už jsem knihu nemohla odložit.. na konci mi ukápla slza... pokud zvládnete 526 stran napětí,lidské dobroty a pravdy z války tak knihu doporučuji.

Monique20124.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Za mě je to velmi přeceňovaná kniha. Kdyby nebyla tak známá a já si ji přečetla, možná by se mi líbila víc. Bohužel jsem měla vysoká očekávání, která zůstala nenaplněna. Tak jako jiní oceňuji postavu Smrti - vypravěčky, i když ani ta není dokonalá, spíš se mi líbí ten nápad. Co jsem moc nepochopila, bylo její pozorvání oblohy při něčí smrti...nevím, co to ve mě mělo vlastně vyvolávat. Jednoznačně nejmilejší postavou je pro mě Rudy Steiner aka Jesse Owens, naopak Liesel jsem si moc neoblíbila a nedokázala jsem pochopit ty nesčetné pasáže o rozdávání slov a v čem jsou ta její tak výjimečná, že si ji oblíbila i Smrt. Dále mi moc nevyhovovalo členění textu - různé poznámky o nějaké osobě, které podle mě nikdy nepřinesly nic závratného a to zejména poznámky z Dudenova slovníku, kde nám bylo objasněno slovo, které každý zná.

Aida23.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha,mohu doporucit.

Jahoda19723.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala úplně náhodně. Protože se mi líbil název. Vůbec jsem netušila o čem je. Ani tohle není špatný způsob, jak vybírat knihy ke čtení.

Knihomolapka22.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dnes v noci jsem dočetla knihu Zlodějka knih. Je to jedna z nejkrásnějších - ne-li nejkrásnější - knih, co jsem kdy četla. Velmi smutná, emotivní a nesmírně silná, a zároveň taková laskavá a hřejivá. Stále ve mě zůstává něco, co nedokážu popsat.Bylo o ní řečeno mnoho. Liesel, Hans, Max, i Rosa... všichni mi přirostli k srdci a nikdy na tento příběh plný lidskosti a odvahy nezapomenu. Velice mě oslovilo, že příběh vyprávěla sama Smrt. Ráda bych ještě dodala, že kniha je nádherně přeložena. Panu Zusakovi i panu překladateli děkuji za toto dílo. Určitě doporučuji.

Sparkling20.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na to, jak se o knize všude mluvilo, mě zase tolik nenadchla. Liesel si samozřejmě nejde nezamilovat, i některé další postavy mi přirostly k srdci, ale zase ne natolik, abych na ně myslela ještě pár dní po přečtení.

topinka43418.05.2016

Miluji knihy odehrávající se v období druhé světové války či francouzské revoluce. Zlodějka knih mě ze začátku velice bavila a hledala jsem pro ní veškeré své volné chvíle. Někde v polovině knihy mě začala kniha nudit. Nakonec jsem se dokopala ke konci, za což jsem velice ráda, ale myslím, že autor patří k těm spisovatelům, kteří postupem děje začnou vše detailně popisovat a kniha ztrácí na kvalitě. Velice si mi líbí, jak pojal pan Zusak smrt nebo raději Smrt?? Kniha se mi vcelku líbila.

lenixka16.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Je tam vše a to je na škodu uvěřitelnosti příběhu. Bohužel jsem se trošku nudila, neseděl mi vypravěčský styl. Dojemný závěr, slza ukápla, to zas ne že ne.

raffi16.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Neviem presne, ako túto knihu zhodnotiť. Ani s týždňovým odstupom po prečítaní (ktorý som si schválne dala, aby som získala aspoň nejaký nadhľad) stále nemám ujasnený názor. Celá kniha je písaná dosť zvláštne a určite si ju budem pamätať, ale nezdieľam to všeobecné nadšenie z tohoto diela.
Páčila sa mi postava smrti, jej časti príbehu sa ma bavili o hodne viac ako tie zlodejky kníh. Ale vždy som sa od nej dozvedela, čo sa bude v kapitole diať a to ma znechucovalo. Neviem, či je možné ešte v téme 2.sv.vojny (vlastne akejkoľvek vojny) vymyslieť niečo nové, vždy sú tie príbehy o tom samom - snahe človeka prežiť, o odvahe či zbabelosti jednotlivcov, fungovaní stáda… preto ma zaujala vlastne iba postava smrti.

iva2316.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hezké, dobře se četlo, některá slovní spojení se mi líbila ("slova kapala z úst"), ale když se opakovala po třetí, už to tak hezké nebylo. Zbytečně moc polopatické, některé charakteristiky byly úplně zbytečné a rušily (např. téměř na konci knihy není potřeba popisovat jaká byla Rosa Hubermannová, to jsme přeci poznali na přečtených stránkách).

StarkSister12.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zlodějka knih mne pohltila od samého začátku, od první stránky. Nikdy jsem nečetla nic podobného teto knize. Už jen to , že celý příběh vypráví smrt, je ohromne originální.
U žádné knihy jsem nebrečela tak jako u teto. Když se blížil konec pouze jsem ležela a ptala se proč?! Proč?
Zlodějka knih vás chytne a nepustí do samého konce a ani pak.

Makaa11.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

"Opakuj něco dostatečně dlouho, a už nikdy to nezapomeneš" ...
Vypravěčkou celého příběhu je smrt. Smrt, která má srdce.
Velice originální a nápadité. Dává to příběhu jiný rozměr. Zlodějka knih - Liesel - mi přirostla k srdci. Určitě doporučuji :-)

LadyKet10.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ze začátku mě to úplně neoslovilo, ale pak jsem se chytla a musím uznat, že hodně myšlenek pronesených samotnou smrtí bylo opravdu zajímavých.

Radunnie10.05.2016

Krásné, moudré, čtivé, místy vtipné, citlivě napsané.
Autor je nesmírně talentovaný, něco takového vytvořit ani ne ve 30 letech, a ještě navíc svou prvotinu, hluboce smekám!

M1ra08.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasné dílo....myslím, že téměř každého chytne za srdce malá Liesel a její příběh nenechá nikoho chladným.
Kniha je tak dobře zpracována, že se i přes svou délku čte jedním dechem.
Za sebe Zlodějku knih doporučuji, myslím, že nebudete litovat. Sám se k ní určitě někdy vrátím.

Finn6905.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přiznám se že jsem měl strach, aby nešlo o nějakou knihu o holocaustu, napsanou hlavně pro mládež, přesněji pro dospívající dívky. A jsem moc rád, že jsem se nedal odradit a zkusil to. Výborná věc, chytilo mě to hned od začátku a už nepustilo. Tenhle příběh osiřelé dívky z válečného Německa, který si nehraje na šťastné konce, patří určitě k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době četl. Je to poetické, je to dojemné, je to smutné a hlavně je to moc dobré čtení. Pět hvězd.

kami1605.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha mě příliš neoslovila, ale nějaké kouzlo v sobě jistě má. Jelikož preferuji trochu jiný žánr, který mě za srdce bere trochu více, tak jsem u této knihy měla rozporuplné pocity. Ale kdo ví? Možná si ji za pár let přečtu znovu a bude mě bavit více.

Beky30.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dokonalá ... Vše tak strašně reálné, kruté a dojemné ... Musíte si ji přečíst :-)

Monačte26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Uhrančivá kniha. Smrt se dívá na svět tak trochu dětskýma očima, bez příkras a fascinovaně sleduje všechno co nezná. Něco jí dává smysl a něco naopak vůbec. Malé dobro střídá velké zlo a naopak. Zlodějka knih obsahuje všechno co od ní čekáte - dospívání v době 2. světové války, Žida ve sklepě, Hitlerjugend, hnusný válečný jídlo a samozřejmě hromadu ukradených knih. A pak taky něco, co nečekáte - hřejivou ruku, která sevře vaše srdce a nepustí ho až do poslední stránky.

luckomar26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musím říct, že pro mě po Oliverovi Twistovi ta nejhezčí kniha.

plulto26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, Liesel je velmi sympatická a stejně tak i Hans, "táta" a malý Rudy, kluk s citronovými vlasy. Oblíbila jsem si i Rosu, Maxe a pani starostovou. Smrt samotná mi přišla velmi vtipná, trochu ironická a morbidní. Možná mám jen ráda černý humor?

pyso25.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh. Tuším, že mi ještě nikdy netekly slzy při čtení knížky. Buď jsem tvrďák nebo málo čtu nebo je to vyjímečné čtení.

tomanová12324.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velice dobrý nápad vyprávění z pohledu Smrti.
I když mne 2.světová válka moc nebere,tak toto mi vyrazilo dech.
Rozhodně doporučuji.
V budoucnu se chystám už i na další knihy od tohoto spisovatele a doufám,že budou stejně tak vydařené,jako tato kniha.

galadrielin22.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Marně jsem v knize hledala to, co tam zřejmě našla většina ostatních. U mě se žádný "wow efekt" nekonal. Asi už jsem četla příliš mnoho podobných příběhů, které mě chytly mnohem více. Líbil se mi nápad se Smrtí jako vypravěčkou, to musím uznat. Ale není to kniha, po které bych sáhla podruhé.

verulik19620.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

I přesto, že mě 2. světová válka nijak zvlášť nezajímá, kniha byla naprosto úžasná. Neváhejte a přečtěte si ji!!!

alena415419.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha

Mia7714.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha. Hezký, i když smutný příběh, který mne bavil a obohatil o poznání barvitě napsaných lidských povah. Adoptovaná matka mne na začátku vadila a na konec to byla úžasně silná osobnost, plná lásky, kterou ač trošku nevědomky, rozdávala dál. Každá postava v této knize je specifická a hned vám přiroste k srdci. Ani minutku neváhejte si tuto knihu přečíst :-)

Výjimečně musím pochválit i film, sice tam nebylo vše, jako ostatně u každého filmového zpracování knihy, ale já myslím, že se povedl.

hrozinka14.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla. Vypravěčka - Smrt - tento nápad se mi líbil moc. Krásná čtivá kniha s tematikou 2. světové války. Dávám na seznam "chci si koupit". Doporučuji.

fereny13.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze slov poskládané umělecké dílo, citlivá a laskavá knížka o velkých srdcích v krutých časech.