Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.63747

The Book Thief (2005)

Vydáno:, Argo
Více informací...

pinussilv
včera

Úžasná kniha, taková, na kterou se nezapomíná. Měli by ji přečíst všichni ti, kteří si myslí, že válka je něco jako dobrodružství. Příběh a osudy jakých mohly být tisíce. Skutečný. Skvěle napsáno.

pif69
předevčírem

Zlodějku knih jsem si koupil na základě velkého množství zdejších kladných recenzí . Po jejím přečtení musím konstatovat , že je sice napsaná čtivě , nápad s kmotřičkou smrtí jako vypravěčkou také velmi dobrý , ale něco mi tam chybělo(nebo přebývalo?) - nevím . Pěkné čtení , ale za mě max.4* .

hajrys
předevčírem

Velmi čtivý a silný příběh. A jak už to bývá, je mnohem lepší než film. Krátké komentáře Smrti jsou přesně to, co dodává knize hloubku myšlenky. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Hajana

Úžasná kniha, určitě se k ní někdy vrátím, mohu doporučit. Četla se jedním dechem, nádherná i smutná zároveň, autor zde ukazuje i jiný pohled na němce během 2.světové války, na to, že ne každý simpatizoval s Hitlerem. A volba Smrti jako vypravěčky byl výborný tah, velmi originální.
"Něco vám řeknu, lidi mě děsí."

dia.riedl

Nádherný příběh. V první půlce jsem se nepřestávala smát, ve druhé jsem nemohla přestat brečet.
Postavy si naprosto zamilujete, Liesel (mimochodem, celou knihu jsem bojovala s tím, jak mám její jméno vyslovovat...SAUMENSCH), Hanse, Maxe, Rudyho!!
Přečteno za čtyři dny, ale musíte si zvyknout na styl psaní.
"Arschlosh! Víš, jak se píše Arschlosh?"

Přeložil svou délku napolovic a posadil se na beton vedle ní.

pichova.veru

Právě jsem ji dočetla a hned běžím napsat recenzi...Okolo knihy jsem se celkem dlouhou dobu motala, nevěděla jsem co od ní čekat...Ted mužu s klidem říct že jsem zatím nečetla nic lepšího...Příběh je skvělý, originální a krásně se čte...O to je víc zajímavé že ho vypráví samotná Smrt. Nikdy jsem u knihy nebrečela, dnes to bylo poprvé. Doporučuji každému kdo otálí nebo kdo ji má připravenou ke čtení:) Začněte číst co nejdříve, vážně stojí za to :)

iva2423

Tohle se četlo samo. Hodně smutnå kniha k zamyšlení. Před chvílí jsem ji dočetla a dlouho budu hledat knihu stejné kvality, od které se člověk nemůže odtrhnout.

Jitulle

Pár prvních stránek jsem měla problém, jestli chci číst dál, zvláštně psáno.
Ale byla jsem ráda, že jsem vydržela, protože netrvalo dlouho a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Moc moc krásně napsáno, originální. Určitě se ke knize někdy ráda vrátím.

amanek

"Lidi mě děsí"
Nezapomenutelné......

SmoulikCZ

Většinou, když se blíží konec knížky, tak očekávám tak nějak konec. V tomhle případě mě to velice překvapilo. Snad nikdy jsem ještě nebyl tak smutný z toho, jak to všechno dopadne.

Vyprávění, které měla za svou úlohu smrt bylo velmi hezké.

Co se týče pohledu na 2. světovou, tak bylo velmi poučné, kdy a kde k různým událostem docházelo. Také jsem se malinko vcítil do života Maxe. Muselo to být pro židy nepřestavitelné a nikdy bych to nechtěl zažít. Jsem rád, že o tom můžu pouze číst.

Barbara182

Překvapilo mě vyprávění o druhé světové válce úplně z jiného úhlu, než bývá zvykem - z pohledu obyčejných Němců, ale nevyhovoval mi onen "roztříštěný" styl vyprávění - chvílemi dětsky naivní a vzápětí básnicky obrazotvorný a přecpaný personifikacemi. Kdybych měla knihu charakterizovat jediným slovem, určitě by to bylo přídavné jméno "zvláštní".

Dimas

Prostě si ji přečtěte.
Naděje je...

KočkaŠklíba

Kniha mě uchvátila. Konečně příběh, který se nesnaží být velký, ale i tak se mu to daří. Reálné postavy, které vám přirostou k srdci a vyvíjí se. Neobyčejný nápad, kdy je vypravěčem smrt, což skvěle funguje. Zusak smrti dává lidské vlastnosti a srdce, ale také částečný nadhled, díky němuž se dá příběh mnohem lépe chápat.
Neobvyklý styl psaní, na který si člověk musí několik prvních stránek zvykat, ovšem už za pár kapitol se od něj nemůže odtrhnout. Kniha slovy dokáže vystihnout strach a stísněnost války, ale i opravdovost přátelství a odvahy.

mila.vesela

Dlouho jsem nečetla tak dobrou knihu.
Malé radosti, velké tragédie a obrovská síla slov.
Válka.
Smrt v roli vypravěče, vševědoucí, lidská a sténající.
Všudepřítomný strach, hlad, násilí a brutalita války, smutek a smrt, štěstí a bezpečí domova zároveň.

Alex.rrr

Když jsem knihu otáčela v ruce, tak jsem se hodně bála válečné tematiky. Přiznám se, že tyto knihy nevyhledávám, ani nejsem podobného žánru velký fanda. Rozhodla jsem se na základě hodnocení knihy, že bych mohla přečíst i něco jiného. A rozhodně jsem nelitovala. Kniha se četla celkem sama. Během 4 dnů přečteno. Příběh je silný, ale je tak nenásilně podaný, že mi přišel skvěle srozumitelný. Autor použil skvělou vypravěčku, která neubírá na vážnosti situace a ani není dané téma nijak zlehčováno. Kniha mě chytila za srdce. Jsem ráda, že posledních několik stran jsem četla doma, kde jsem mohla v klidu brečet jak želva, aniž by se na mě někdo otáčel ( i když celý příběh na takový konec pomalu čtenáře připravuje). Určitě bych doporučila k přečtení.

blonde_elis

Myslím, že tohle je jedna z knih, na které se jen tak nezapomíná. Ač příběh na velmi vážné, těžké téma, přesto napsán s obdivuhodnou lehkostí. Přiznám se, že na začátku mě trošku děsil počet stran a říkala jsem si, zda jsem se přece jen trochu nepřecenila, jestli Zlodějku knih vůbec zvládnu přelouskat... Omyl! Řádky mi před očima ubíhaly doslova samy a celou knihu jsem přečetla ani ne za týden.
Velice oceňuji také originální vypravěčku, jejíž postřehy pozvedly knihu na ještě vyšší level. Nejsem zrovna typ člověka, co slzí nad každou pitomostí, ale bez mučení přiznávám, že Zlodějka knih mě dokázala rozbrečet. U posledních stránek jsem brečela jako želva.
Čtivá a hlavně velmi VELMI silná kniha. Kniha, kterou by si měl přečíst každý, protože takovýto příběh dá člověku leckdy možná víc než deset učebnic.

pavel1997

,,Lidi mě děsí."

Janina94

Opravdu moc jsem se na knihu těšila. Už jen podle hodnocení jsem si říkala, že to bude naprostá pecka. Bohužel mě kniha velice zklamala. Snažila jsem se do ní začíst, ale bohužel mi styl, kterým je kniha psaná nevyhovuje. Za mě palec dolů, ale věřím, že si najde spoustu příznivců :)..

IvkaLesomilka

Neuvěřitelně krásně napsaný nádherný příběh. Věřím a vím, že se k této knize budu mockrát vracet.

Hvězdinka

Silny pribeh, ktery ve mne zanechal velmi hlubokou stopu. Poeticky jazyk, krasne napsane, na konci dojemne. Doporucuji! Moje srdecni zalezitost.

snílkařka

Pěkný příběh.Doporučuji

ou.vej

Čtivý a "dobře stravitelný" příběh, odehrávající se za 2. světové války, vystupují zde mladé postavy a smutný příběh hlavní hrdinky nás provází celým příběhem. Většina té příšerné doby je v knize skvěle popsána, někdy až dost naivně.
Jedna z lepších knih o druhé světové válce, nasicmu a holokaustu, ale ideálními čtenáři by měla být mládež.

monulam

Příběh byl hodně silný, četl se jedním dechem ačkoliv to není téma, které bych byla zvyklá číst.

StihOMam

Uz uplynula plnohodnotna doba, kdy mi Smrt odvypravela tento pribeh, ale porad se mi vraci a nemuzu ho vytěsnit. Valka je silne tema, tezke; tezke pro zivot, tezke pro tvorbu, tezke pro cteni. Nelehky osud v tizive dobe vykreslil autor neuveritelnym zpusobem a nesmazatelne se do me vpil. Knihu doporucuji. Ale skutecne zvazim, zda se k Liesel jeste dokazu vratit a znovu jeji trapeni procitat s ni.

prochajda

Nezapomenutelný, strhující příběh pohledem originální vypravěčky. Příběh dospívající dívky v Německu za války by měl být povinnou četbou, aby se nezapomínalo na jedno otřesné období našich dějin.

tomas8334

Nemám rád knihy z války / o válce. Nesnáším ten pocit bezmoci, když tuším, že se každou chvilku něco podělá. Pravděpodobnost, že bych sáhl zrovna po téhle knížce, byla dost mizivá. Ale stalo se a nelituju, i když ke konci jsem byl rozervanej jak ulice Himmelstraße po náletu. Přečtu si tuhle knížku někdy znova? Ani náhodou, jednou mi to stačilo! Ale aspoň jednou by si ji měl přečíst každej - člověk pak v sobě spoustu věcí přehodnotí...

Terca96

"Z jedné příležitosti se přímo rodí další, stejně jako se z risku rodí větší risk, ze života více života a ze smrti více smrti."

Gabi13

Neumím slovy vyjádřit jak moc se mi tato knížka dostala pod kůži. Jedním slovem - krásná. Moc hezky psané s takovou jednoduchostí, v které je právě ta krása. Krásný příběh a i přes to, že jsem děj znala, tak jsem si poplakala i se smála.
Děkuji za takové knihy a příběhy.

Jity-Lovies

Všude čtu, jak je tato knihu úžasná, dojemná apod. Bohužel od prvních řádků mě způsob, jakým je psaná, neoslovil, ba naopak.. dost mi to vadilo, špatně se mi to četlo.. snažila jsem se číst dál, že tomu dám šanci, přesto jsem to po pár stránkách vzdala..

cantona

Depresivní a dojímavý příběh z období 2. světové války. Markus Zusak dokázal dokonale popsat život obyčejných lidí v obyčejném německém městě a jejich hrůzy z nacismu. Určitě to byl silný příběh, o tom žádná, ale pro mě tenhle žánr fakt není takže za mě nuda.