Soutěž
Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.62450

The Book Thief

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
nygmasriddlevčeraHodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha plná sympatických postav. Už dlouho se mi nic nečetlo tak hezky.

BoblenkavčeraHodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha, plná hlubokých myšlenek. Vypravěčka popisuje příběh velmi poutavě (mě připoutala do časných ranních hodin), bez moralizování a nadbytečného sentimentu. I když se děj odehrává děsivé době předválečné a válečné, nejsou vlastně v mezi obyvateli Himmelstrase žádné záporné postavy. Zlo i když stále přítomné, je na pozadí. O to víc jsem se o všechny ty lidi bála. Závěr byl velmi dojemný..ale po dočtení jsem neměla pocit marnosti nad lidským pokolením. Pevná přátelství, láska a potřeba pomoci druhým i za cenu vlastních ztrát, je pocit který jsem si z knihy odnesla v největší míře.

Elle272předevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Je to jako, když vám někdo podkopne nohy a pak vám nabídne ruku, která vás zvedne ze země. Přesně tak Zusak píše. A já to miluju. Miluju, jak se mi slova vtiskávají až do morku kostí. Miluju, jak je to jiné než všechno ostatní. To Zusak umí a předvádí ve Zlodějce knih. A taky to, jakou nepředstavitelnou moc nám dávají slova.

radkamysli09.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nedělejte stejnou chybu jako já. Raději si nejdřív přečtete knihu, a pak si pusťte film, jinak přijdete o mnoho...

Lukyn9608.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Styl psaní mi vyhovoval. Žádné přestřelky zpoza zákopů, Zuzak zachytil hrůzy II. světové z pohledu malé holčičky. Ne Liesel, to krutá vypravěčka s vlídnými slovy krade ze všech nejvíc. Lidské životy...

Jonna07.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nejdřív jsem si obtížně zvykala na způsob vyprávění, tedy, že vypravěčkou je Smrt, ale později se mi to začalo líbit, a také to v závěru dává víc smysl. Možná, že na začátku se autor v tom stylu teprve hledá a zkouší hranice. Upřímně, čím dál jsem byla v knize, tím lépe se četla, až na trochu, dle mého, protahovaný konec. Na knize se mi moc líbila poetika vyprávění, která mě úplně unesla, i když šlo o tak hroznou dobu. Jednou větou - nerada čtu knihy o válce, ale jsem moc ráda, že v tomto případě jsem udělala výjimku.

dacha05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opravdu úžasné dílko.Dávám pět hvězdiček,bez komentáře.

Korala04.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ještě jsem nečetla nic podobného. Málokdy se mi stává, že by mi již první stránky knihy přišly tak poutavé. Není co bych knize vytkla. Nejvíc se mi na knize líbí vypravěčka a její pohled na život, válku a smrt. Opravdu úžasné dílo!

Rup04.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Koho dnes ještě zajímá II. světová, či holokaust? Lásku jsme degradovali na soulož, smrt zparodovali v přímém přenosu. A vida, jde to i krásně a poeticky. Příběh jako kdyby vyprávěl potulný bard za dlouhého zimního večera při svitu petrolejky. V kamnech praskají polena, za oknem metelice, dospělí hltají každé slovo, staří moudře pokyvují hlavami, děti pod stolem a na peci, oči vykulené, ani nedutají. Mistrovský kousek. Úctu vzdávám i panu Penkalovi za skvělý překlad. Doporučuji.

evulle03.02.2016

Paráda :-)

lencin02.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Silný příběh a výborná vypravěčka.

nela29501.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super kniha,originální nápad a zpracování. U konce jsem i brečela,prostě nemám slov.

JeKa01.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Silný příběh, originální vypravěč, zajímavý román...

Livia31.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

skôr 3,5*. Po všetkých tých 5* hodnoteniach a nadšených recenziách som asi mala príliš vysoké očakávania. Mám rada príbehy z tohoto prostredia, o vojne a holokauste by sa malo písať čo najviac aby ľudia nikdy nezabudli čo sa dialo, a viac si vážili toho čo majú teraz. Najväčší problém som mala so štýlom rozprávania, ktorý ma stále vytrhával z deja. Smrť ako rozprávač je určite zaujímavý nápad, ale v tomto prípade, nešťastne realizovaný. Tiež mám rada príbehy písané z pohľadu detí, ktoré vojnu a dianie okolo seba vnímajú inak ako dospelí. Z príbehov písané takýmto spôsobom ma oveľa viac zaujala Osvětimská knihovnice a v Šedých tónoch.

Daydreamer29.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Film jsem ještě neviděl, nemohu tedy, na rozdíl od řady ostatních, srovnávat. Ale určitě se na něj podívám. K téhle knize toho tady bylo napsáno už opravdu hodně, takže ani nemohu napsat něco objevného a proto se omlouvám uživatelce "rusalka123", že si dovolím citovat několi jejích vět, protože lépe bych to napsat nedokázal - a ona v těch větách přesně vystihla i mé pocity: " Zusak má dost osobitý a bezesporu velmi zajímavý styl psaní, který mě nejdřív fascinoval, ale ke konci už mi přišlo lehce únavné, jak to vypadalo, že nic nenapíše "normálně", ale pro všechno hledá neotřelá slovní spojení a přirovnání. Na tom by nebylo v zásadě nic špatného - naopak - kdyby se mi ale nezačalo chvílemi zdát, že to nepůsobí vůbec přirozeně... Jako kdyby tím chtěl čtenáře fascinovat, jako by na tom tu knížku cíleně postavil..."
Za sebe snad jen dodám, že MNĚ tedy vypravěčka smrt opravdu nesedla. Té osobitosti shledávám v knize příliš.
To ale neznamená, že se mi knížka nelíbila. Naopak - ale s výše uvedenými výhradami.

MarVo8629.01.2016

Nemam slov! První knížka, u které mi i slza ukápla :) Prvních pár stránek jsem byla ze stylu psaní zmatená, ale jakmile jsem se začetla, měla jsem jasno: od toho se jen tak neodtrhnu! Knížku jsem zařadila mezi svoje TOP. Neuvěřitelně silný příběh, doporučuju všema deseti!

anntine28.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná knížka. Poutavý děj, zápletka a dokonce se čtenář dozví něco z historie. Konec byl smutný, ale bez toho by to nebylo ono. Určitě doporučuju přečíst i podívat se na film!

alwa25.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi libila. Popis pribehu z pohledu smrti je zajimavy a neotrely. Uzasny konec, je az k neuvereni kolik toho Liesel vytrpela, kolik smrti videla uz v detskem veku.

SaraL23.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádhera, nádhera, nádhera....rozhodně doporučuji přečíst.....čte se to úplně samo. Akorát film stál za nic...

Štěpánka9922.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná knížka, skvělý námět, originální.. Mělo to v sobě něco, co ani nedokážu popsat, ale bylo to super :)

Alysa20.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přečetla jsem ji před více než půlrokem a stále na Zlodějku vzpomínám. V tom nejlepším.

Nevzpomínám si, že by mě nějaká kniha pohltila natolik, abych u konce nebyla schopná zastavit pláč. A to se přiznám, že jsem to od této knihy nečekala, říkala jsem si, že je to zase další módní vlna, ale obsah nebude tak skvělý jak se tvrdí. Jsem ráda, že jsem se zmýlila.

Jestli by něco mělo být v povinné četbě, tak tohle.

baskynka19.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh. Čte se to samo a nejde prostě přestat. :)

bookemma17.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

A bylo pondělí a on přišel. A s ním přišla slova. Přinesl jí celou náruč slov, tolik, kolik jen zvládla vstřebat a ještě víc. Valila se ven z jeho očí, rtů, rukou... celé jeho tělo, jako by ní promlouvalo a dávalo jí jistotu, že on ji ani její matku nikdy neopustí. Že nebude jako ten před ním. Že tu pro ně bude vždy, když budou potřebovat, bude ji objímat, když bude plakat, a radovat se, když se bude smát. A že ji nikdy, ale skutečně nikdy neopustí, nezmizí. Slova jsou mocná. Ne nesmrtelná, ale znamenají předzvěst činů. A pokud to jsou slova upřímná, pak mají velkou váhu. A byla neděle, a na nebi letěl takový docela malý vzkaz..roztáhl křídla a pak přistál, vyslán z jedné mysli do druhé.. miluju tě, stálo tam.. taková dvě slovíčka, která někdy všechno změní...
Toť můj dojem z celého příběhu - slova mají velkou moc.

axi8110.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Taková ta kniha, kterou se vám až příčí číst, protože víte, že je až bolestivě pravdivá a veselá fakt nebude, a i přesto ji stále musíte brát do rukou a v té ráně, kterou téměř cítíte v srdci, pěkně dobrovolně pokračujete v otáčení nožem. Neuvěřitelně skvěle napsaná kniha.

p.stranska10.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Konečně zase jednou knížka, která mě pohltila a o níž mohu říci, že je nádherná. Má vše, co k dobré knize patří. Nápad, neotřelý styl, fakta, napětí, neočekávaný konec. Takový milý, přitom drastický příběh. Uvěřitelný. Čtěte a modlíte se, ať už ta válka proboha zkončí. První kniha o 2.světové válce, kde jsou Němci taky jenom lidi, kterým držíte pěsti. První kniha, kde je vám sympatická Smrt, dokonce ji máte rádi. Více takových knih!!!

anibeni10.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak tohle bylo něco..!!! Hned na začátek musím podotknout, že mi nesedl styl psaní. Zároveň ale považuji za geniální to, že příběh vypráví Smrt. Zhruba do půlky knížky jsem byla na vážkách - obsah výborný, styl nic moc - mám cenu pokračovat..? Ano, stálo to za to si zvyknout na psaní a prožívat příběh Zlodějky knih. Asi je zbytečné psát,že konec knihy jsem přes potoky slz ani neviděla...

Papája_9310.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Osobně nevím kde začít. Knihu jsem sice měla rozečtenou třičtvrtě roku a trvalo mi kolikrát pár měsíců než jsem si k ní znovu sedla a pokračovala ve čtení, ale nakonec jsem se ke konci dostala. Ze všeho nejvíce se mi líbí postavení Smrti. Vzhledem k tomu v jaké době se děj knihy odehrává, je Smrt na správné pozici, vypravečky. A ačkoliv děj knihy neni nijak složitý ani komplikovaný a nemá určité spády, pořád vás to baví. Čte se to lehce a stále vás to z neznámého důvodu napíná a nenechá spát. Zlodějka knih je hodně o vnímání a síle slov. O úhlu pohledu na život a na smrt. A hlavně je o tom umět se vypořádat se špatnou stránkou tohoto světa a najít tu krásnou.

Gity09.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná knížka - autor má můj obdiv za to, jak dokázal skloubit odpornost doby, v níž se kniha odehrává a poetičnost vyprávění. Kniha je psaná velmi lehce až křehce, čte se úplně sama. Je pravda, že děj by se dal shrnout asi tak do 5 vět, ale na ději kniha postavená není - její kouzlo spočívá úplně v něčem jiném. Svojí klouzavou lehkostí, něžností a plynulostí mně připomněla Pagnolův Jak voní tymián. Krásný, silný a hluboký zážitek.

SlamLenka09.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pokud lze emocionální dopad knihy zhodnotit množstvím prolitých slz, pak tady byl opravdu velký - až jsem občas vůbec neviděla a musela jsem si vyčistit brýle. Vypravěčku jsem si celkem snadno oblíbila a s tím jako by se i trochu poupravil můj náhled na její poslání. A její závěrečné zhodnocení lidí? To je naprosto shodné s tím mým!
Děkuji za úžasné počtení, Zlodějka mě opravdu dostala na kolena, děj byl úžasně vylíčený a vůbec nevadilo, že vypravěčka občas prozradila něco z děje příštího - o to větší pak bylo napětí a silnější byl prožitek.
A ano, je to zajímavé, že některé věci jsou hnusné i nádherné zároveň.

blackcoffee08.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Je toho tolik, co bych mohla ke knize říct a co k ní chci říct, že na to prostě obyčejný komentář nestačí. Tolik pocitů z jedné knihy, to jsem dlouho nezažila. Dohnalo mě to k úsměvům, k slzám, ani jsem pořádně nevěděla, jak to na mě působí. Nápad, originalita, příběh, styl vyprávění, volba vypravěče a rozmanitost postav, to všechno musím vyzdvihnout. Je to nádherná kniha.