Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živ...celý text

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.63255
Originální název:

The Book Thief

Žánr:
Literatura světová, Romány
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více
Nahrávám...

Komentáře (908)

Přidat komentář
prestiggio
dnes

kniha sa necitala prave najjednoduchsie. povedala by som ze urcite nepatri medzi oddychovky. kazdopadne vsak bola skvela a vela som pri nej premyslala. takze som precitala kazdy den len zopar stranok. preto mi jej precitanie trvalo dost dlho.

LucikLůca
včera

Super kniha, která se čte sama a nelze se od ní odtrhnout

kasilka
19. října

Krásné, dojemné, smutné....

stovickovam
18. října

Luxusní, strašně jsem jí chtěla i nechtěla dočíst. Poznámky Smrti nemají chybu

nikola_p
17. října

Jedním slovem - strhující. Krásný příběh z doby, která nebyla krásná. Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě ne naposled. Kniha za ty slzy, které jsem uronila při čtení, opravdu stála!

Atheal
17. října

Už dlouho mě žádná kniha takhle nedojala. Překrásný jazyk plný kouzelných slovních obratů - kdo by to čekal v příběhu z nacistického Německa, který navíc vypráví Smrt? A i když to bylo často na slzy a od začátku víte, že konec nebude nijak veselý, stejně to není nijak depresivní čtení, ba právě naopak. Tomu říkám umění.

Petr12
15. října

Naprosto skvělá kniha. Originální nápad se smrtí coby vypravěčem příběhu. Velice silný příběh a jiný pohled na 2. světovou válku. Faktografie není podstatná, podstatné jsou lidské příběhy a ty jsou v knize popsané brilantně, byť nevesele.

Guarnere
13. října

Skvělá skvělá skvělá kniha. Nejenže je geniální příběh, ale geniální je i hra s jazykem, se slovy. Ta přirovnání! "Ruce měl zabetonované v kapsách... Ke tvářím měli připoutané ticho..." Četla jsem jedním dechem a určitě ne naposled. Nic tam nebylo navíc, nic nescházelo, prostě perfektní čtení. Poslední věta je jen jakási pomyslná třešnička na dortu, která shrnuje celou myšlenku téhle knihy. Je to silné čtení.
A taky mi dochází hvězdičky - pět nestačí, potřebovala bych šestou, protože když srovnám tuhle knihu s těmi, kterým jsem dala pět hvězdiček, stojí tahle nad všemi. Do jedné.

NemcovaKN
12. října

Kniha mě malinko zklamala, ale příběh nebyl špatný. Děj kolem hlavní postavy byl někdy zdlouhavý, ale vynahradily to pasáže, které vyprávěly o tom, jak se žilo v Německu v období 2. světové války.

knihomilka
12. října

Nepáčil sa mi nápad, kde Smrť bola osobou a rozprávačkou, ani štylizácia textu - veľmi strohá, britká, jednoduchá, postráda umeleckosť a to spôsobilo, že sa ma tento príbeh nedotkol natoľko, ako by mal, keď ide o takú vážnu tému. Síce metafory nechýbali, ale boli také zvláštne, že mi tiež "nerezali" do ucha. Štyri hviezdičky dávam za príbeh, ktorý sa odohrával v nacistickom Nemecku a za to, že Liesel rada čítala a boli sme v obraze, čo práve číta. Škoda toho podania, mohla to byť lepšia kniha, čo som očakávala, že bude, ale sklamala ma. Ak by som mala hodnotiť aj film, tak ten by som zvozila pod čiernu zem, pretože vôbec nič v ňom nebolo tak, ako v knihe. Radšej nenatočiť žiaden, ako takýto slabý film.

slaska77
12. října

Zajímavě pojaté téma válečných utrpení, vypravěčka skvělá. Po přečtení knihy jsem měla šanci pustit si i film. Jak už to tak bývá, film je jen slabší odvárek, ale překvapivě to až tak nevadilo. Největší nezvyk byl ve filmu pan vypravěč-), což mě vede k uvažování, jestli je to ona nebo on.

xxxZlatonka
09. října

Wow. Prostě wow. Smrt jako vypravěč, vše zasazené do období 2. světové války,... Jednoduše skvělé. Jedna z mála knih, která mi vehnala slzy do očí. Určitě doporučuji!
"Jedna byla zlodějka knih. Ten druhý kradl oblohu."

Knihomlok2015
09. října

Sakra to jste mě někdo nemohl varovat jak "hnusná" ta knížka ve skutečnosti je?
Ale i tak ji miluju.
A lidi mě taky někdy dost děsí.

livres
07. října

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Hadrna
07. října

Knížku jsem dostala jako dar a jsem za to moc ráda. Už delší dobu jsem po ní pokukovala ale vždy jsem se nechala pohltit jinou knihou.☺
Příběh z pohledu Smrti mi příjde dost originální téma a děj knížky, který mi nepříjde podobný žádým jiným. Doporučuji přečíst.
Krásné počteníčko přeje N.H.

PS:
"Lidé mě děsí"

hzd
07. října

Krásná kniha, výborně napsaná. Přečetla jsem jedním dechem.

MaruškaV.
06. října

Nádherný, neskutečně smutný příběh o lidech žijících za války v Německu, který ukazuje že i v tak těžké době a na takovém místě byli lidé s velkou laskavosti a lidskostí.

Aivinka
04. října

Krásná kniha, několikrát jsem si u ní pobrečela. Neumím popsat jak jsem byla unešená protože tohle je vyloženě unikát. Doporučuji.

LucyPevensie
03. října

Krásně napsaný příběh života mladé dívky za druhé světové války doplněný úžasným vypravěčem - smrtí. Co k tomu dodat? :)
Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla :)

pakala
03. října

Netradičně napsaná, ale to je vlastně jasné, když uvážíme, kdo vypráví. Spojení slov, která by k sobě správně ani patřit neměla, a přesto spolu dokáží vykreslit postavy či situace vskutku jedinečné.

Tereza K.
02. října

I když zpočátku jsem se musela do příběhu trochu "nutit", po pár stránkách mě naprosto pohltil a přečetla jsem ho jedním dechem. Málokterá kniha ve mně vyvolala tolik pocitů při čtení a u málokteré knihy si budu ty pocity pamatovat tak silně jako u Zlodějky knih. Skvělý, silný i těžký zážitek.

aleza1
01. října

Úžasně napsaná, nádherná a krutá zároveň. Opravdu stojí za přečtení. Nejsou tam úryvky k zasmání, spíš jen k údivu. Film není ani zdaleka tak dobrý, i když taky stojí za kouknutí. Kniha je prostě TOP!!!

Kíťovec
29. září

... a chce se my nadávat, a chce se mi brečet a klít. Tři dny se Zlodějkou knih a v mém nitru je další nesmazatelná rýha. Báječná a ohavná a nádherná a krutá a bláznivá a trýznivá .... to všechno tahle kniha je. Jde jen o to, nebojíte se ji přečíst?

Mia76
22. září

Příběh, který mě oslovil a na tuto knihu nezapomenu. Vzápětí jsem viděla i film, ve kterém sice chyběly některé detaily a epizody, ale i tak to bylo pěkné doplnění přečteného. Kniha pěkně vykresluje osobnosti jednotlivých hlavních postav a jejich lidskost nehledě na rasu a národnost. V každém případě doporučuji.

rodak
22. září

Absolutně nechápu jak takový mladý autor dokáže sepsat tak působivou,podmanivou,napínavou ,veselou a zároven velmi ,velmi smutnou knihu.Zůstane ve vás hodně dlouho .A pozor na vypravěčku...

Knihomolová
21. září

Miluji tuhle knihu, četla jsem ji několikrát a brzy její čas opět přijde... Film mne nijak zvlášť nezaujal. Lidé, čtěte!

jitusboo
20. září

Nadšenost! Knížka se hrozně dobře čte, nelze se od ní odtrhnout. Střídalo se u mě pobavení nad každodenními starostmi dětí v malém německém městečku s dojetím nad důsledky války. Oceňuji i pohled ze strany německého občana, na který se zdá se mi, občas zapomíná. I oni s válkou nesouhlasili, i oni byli se židy solidární. Opravdu velice dobrá knížka, doporučuji všem :))

Marčullkas
20. září

Téma je náročné a těžké a je třeba příběh patřičně vstřebat a i po přečtení nás nutí k přemýšlení a kladení si otázek proč? Je mi smutno z toho co se dělo! Z toho, že to nedokázal nikdo včas odvrátit.

Luciatta
18. září

Pro mě je to jedna z těch knih, kterou v životě nelze přečíst jenom jednou. Vždy mě její obsah zasáhne a postavy překvapí, jak se během celého příběhu realisticky vyvíjí a jak jsou ovlivňovány okolnostmi tehdejší doby... a ten konec samozřejmě nezůstává bez slzy. :)

kristina1961
17. září

Rozhodně dávám přednost knižní verzi před filmovou, tudíž jsem nejprve četla knihu, která mi byla doporučena kamarádkou. Můžu s klidem říct, že tento úchvatný příběh se dostal na první příčky mých oblíbených knih. Každý list knihy mě vtahoval do života Liesel a jejího prostého a přitom těžkého života. Příběh se stal mojí každodenní drogou. Konec knihy mi způsobil nepříjemnou husinu, která ne a ne skončit. Zakončeno samozřejmě pár slzami a dojetím:D Neskutečně silný příběh, který stojí za přečtení a doporučila bych ho snad každému. Filmová verze byla rozhodně dobrá, ale myslím si, že knihu nic nepřekoná. Ano jistě, celá kniha se do filmu nevejde, ale myslím si, že vynechali pár maličkostí, které ale většinou bývají to nejlepší, takže škoda. Každopádně, obě verze jsou velice kvalitně zpracované. Rozhodně bych chtěla podotknout, že výběr herců byl senzační, jelikož se téměř shodoval s mými představami z knihy.

Jestli někdo čtete tento komentář, tak vřele doporučuji si tuto knihu přečíst, nebudete litovat! :)