Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.62905

The Book Thief

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
avalonek27.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemám slov......

Maichalka26.06.2016

Asi jsem měla příliš velká očekávání a nechala jsem se strhnout přílišnou chválou...Netvrdím,že je to špatná kniha, ale mne příliš neoslovila.

levac26.06.2016

Vzdávám to, ani po sto stranách mě to nebaví. Děj skoro žádný, příměry v každé druhé větě už nejsou zajímavé ale otravující a už mě štve, jak autor pořád předbíhá a nakousává, co bude, čímž všechno opakuje a natahuje.

Knihomol330125.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem otočila poslední stranu a přečetla poslední slovo. Vážně nemůžu uvěřit že existuje někdo kdo dokáže napsat něco tak neskutečně citlivého, opravdového a úchvatného. Číst teď jinou knihu mě bude připadat jako zločin, protože téhle knize se už asi nic nevyrovná....Opravdu nemám slov jak jsem z ní úplně vedle a ještě mám červené oči od slz, které se draly ven jak poblázněné :D a myslím si, že navždy zůstane v mém srdíčku a že se k ní určitě ještě několikrát vrátím. Ti co si čtou můj komentář a přemýšlí jestli si knihu koupit nebo ne, tak vám radím se 100% přesvědčením: Kupte si ji, chybu určitě neuděláte!

carcassonna22.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Myslim, ze kniha chcela byt velmi originalna,ale nepodarilo sa jej to. Asi som mala velke ocakavania po vsetkych tych chvalospevov. Mala niekolko svetlych momentov, ale viac ma nudila, ako bavila. Hlavne nekonecne opisy napr. oblohy - tie uz som preskakovala - ked uz sa uchylim k tomuto preskakovaciemu citaniu, je s pribehom nieco zle - aspon u mna - vacsinou mi to pride, ze autor sa velmi snazi a zbytocne natahuje...Priemer - nezanechalo to vo mne vyrazny efekt, dozvuky...

martinavan22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha. Po jejím přečtení jsem dlouho nemohla číst nic jiného. Určitě jí řadím k nejkrásnějším knížkám, které jsem přečetla.

claudiecarmen19.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem dočetla zlodějku knih a myslím, že ještě dlouho, velmi dlouho bude trvat než mi oschnou slzy. Mám ji půjčenou z knihovny, ale tato knížka má už své místo v mé knihovně. Pro mně jedna z nejkrásnějších, kterou jsme četla.

Lauralex18.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Proč? Proč mi to ty knihy dělají?
Říkali, že mi zlomí srdce, ale nečekala jsem, že takhle. Věděla jsem, do čeho jdu, počítala jsem s tím, že mě to dostane, tušila jsem, k čemu se schyluje, ale... prostě to bylo najednou tady a já si to nechtěla připustit. Cítila jsem se už jakoby součástí Lieseliny rodiny, a pak ve mně něco umřelo.

Děkuju ti, Zlodějko, za ten čas, který jsme spolu strávily. Nikdy na tebe nezapomenu.

---
Sakra, taky máte někdy takovou touhu, moci ten konec změnit? Rve mi to srdce. Nemůžu se toho zbavit.

haluz16.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jelikož jsem nejdřív viděla film a až poté jsem se dokopala si Zlodějku knih přečíst, říkala jsem si "fajn, vím jak to skončí, tak aspoň nebudu na konci řvát." No chyba lávky - řvala jsem celou knihu!! Krásný, smutný, dojemný, ale i úsměvný příběh!!
PS: a já si myslela, že lidi se bojí smrti a ona se smrt bojí lidí :)

Malanika14.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Když jsem před časem četla "Klíč k minulosti", byla jsem naprosto zoufalá z tragédie lidského konání a říkala si, že bych tak srdceryvné knížky neměla číst, že mi nedělají dobře. Ale tohle téma, ač uběhlo hodně vody mě stále zajímá, protože ukazuje lidskou povahu v té nejsyrovější podobě. A tak jsem neodolala Zlodějce knih. Musím autorovi vyseknout hlubokou poklonu, že dokázal z tak tragického tématu udělat skoro až pohádku. Ano, ukápne vám během čtení nejedna slza, ale nebude vám tak hrozně zle jako u výše zmiňované knížky. Moc hezká knížka o smutném příběhu. Určitě se k ní ráda vrátím.

parxel12.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Od téhle knihy jsem podle hodnocení očekával trochu víc. Něco z čeho si, jak se říká, sednu na prdel. To se bohužel nestalo.

Styl, jakým je kniha napsaná, je velmi pěkný a čtivý. Bohužel zápletka samotná mi přišla strašně jednoduchá, téměř až nezajímavá. Vyprávění příběhu z pohledu Smrti mi přišlo jako skvělý nápad s velkým potenciálem, který ovšem autor podle mého názoru dostatečně nevyužil.

Nakonec pak nezbývá než nějaké to pofňukávání nad dojemností příběhu. Nicméně to si nechám, až budu starší, senilní a budou mi vrzat kolena.

Podle mého názoru se jedná o průměrný román, který je nadopovaný židovskou tématikou, ale obsahově trochu pokulhává. Tři hvězdy - tedy průměr.

Olda10111.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nemůžu říct, že je to špatná knížka, to vůbec ne. Ale očekával jsem podle hodnocení, že to bude čtivý a mě to osobně nějak neuchvátilo a chvílemi nebavilo. Za mě tak 70%.

stepanka_brno11.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že toto téma přečtu jedním dechem. Moc pěkná kniha. Rozhodně zůstane v mojí knihovně.

hanulep09.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Především chci poukázat na nádherný námět a pak originální styl psaní - prostě skvělá kniha.

Nikuskaaa09.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha, kterou vypráví smrt? Skvělý nápad! Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Zuzi337708.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha! Srdeční záležitost.

Viviana-Mori08.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na jaře mne chytlo vábení číst knihy o holocaustu, židech, válce a tak dále... U Zlodějky mi ze začátku vadil styl psaní, hrozně moc přeskakování v ději, prozrazování dopředu atd... Ale ve výsledku, když jsem si zvykla, se mi kniha moc líbila, všechno je to takové milé, dojemné... A na konci naopak srdcervoucí, jedna z mála knih, která mne v životě rozbrečela, a to dost. Myslím, že s k ní časem vrátím.

Elea06.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že budu číst knihu o II. světové válce a že z ní budu naprosto nadšená. Toto byl ale především příběh o nesmírné laskavosti a lidskosti v době, která těmto vlastnostem vůbec nepřála.

verulaj04.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Neuveritelne. Knihu jsem cetla podruhe a nemohla jsem uverit, ze odstup od prvniho precteni je 7 let. Prijde mi to jako loni, kdy jsem knihu precetla jednim dechem a posledni stranky jsem valila krokodyli slzy. Pro me kniha, ktera navzdy zustane v mem srdci a patri mezi top 3.

papaja03.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Dle komentářů nejsem jediná, komu trvalo se začíst do knihy, jelikož styl psaní je zvláštní, ale po pár stránkách mě příběh dostal a nemohla jsem se odtrhnout. Vadilo mi, že autor vyzrazoval děj knihy dopředu a to hlavně, kdy dopředu řekl, zda postava zemře a kdy zemře, také mi přišel lehce "odfláknutý" konec, kdy mohl autor vše trochu více rozvést a okomentovat. Celkově mám z knihy velice dobrý pocit a určitě stojí za přečtení.

Michelle11103.06.2016

Když jsem si knihy poprvé všimla na první pohled mě zaujala. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst. Ale nakonec mě kniha uchvátila. Kniha je opravdu krásně napsaná. Příběh je tak dokonalý, postavy jsou úplně živé. Na konci ani oči nezůstaly suché.

Kalima20602.06.2016

Musím uznat, že zprvu sem se do knížky nemohla začíst. Přišla mi hodně matoucí, nekonkrétní až neosobní. A pak se objevila Liesel a příběh mě naprosto strhl. Četla sem ji jedním dechem, ale některé pasáže byly natolik silné, opravdové, že sem musela knížku několikrát odložit. Obsahuje hrozně krásné úryvky.
Sice je to opravdu hodně tlustá kniha, ale čte se rychle. Moc doporučuji :-)

Pepína1530.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Trochu jsem se tématu druhé světové války bála, ale bylo to zbytečné - úhel pohledu, jakým je příběh vyprávěn je zcela ojedinělý a zajímavý. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl, kterým je psaná - vypravěčem je smrt - ale jakmile jsem strávila začátek, už jsem to ani nevnímala, ba naopak mi styl vyhovoval. Mohu jedině doporučit!

Atalera27.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Čekala jsem klasický příběh z druhé světové, ale kniha překvapila. Je to úplně něco jiného, zajímavé, zvláštní, citlivé, pohled z úplně jiné strany. Moc se mi kniha líbila a jsem ráda, že jsem ji dostala jako dárek a mohu ji zařadit do svojí knihovny protože za to stojí.

Licie8424.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto knihu si buď zamilujete, nebo Vás nechá chladným... Musím přiznat, že mi dlouho trvalo než jsem si zvykla na styl psaní a děj mě moc nebavil. Ale jak se ukázala Max tak už jsem knihu nemohla odložit.. na konci mi ukápla slza... pokud zvládnete 526 stran napětí,lidské dobroty a pravdy z války tak knihu doporučuji.

Monique20124.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Za mě je to velmi přeceňovaná kniha. Kdyby nebyla tak známá a já si ji přečetla, možná by se mi líbila víc. Bohužel jsem měla vysoká očekávání, která zůstala nenaplněna. Tak jako jiní oceňuji postavu Smrti - vypravěčky, i když ani ta není dokonalá, spíš se mi líbí ten nápad. Co jsem moc nepochopila, bylo její pozorvání oblohy při něčí smrti...nevím, co to ve mě mělo vlastně vyvolávat. Jednoznačně nejmilejší postavou je pro mě Rudy Steiner aka Jesse Owens, naopak Liesel jsem si moc neoblíbila a nedokázala jsem pochopit ty nesčetné pasáže o rozdávání slov a v čem jsou ta její tak výjimečná, že si ji oblíbila i Smrt. Dále mi moc nevyhovovalo členění textu - různé poznámky o nějaké osobě, které podle mě nikdy nepřinesly nic závratného a to zejména poznámky z Dudenova slovníku, kde nám bylo objasněno slovo, které každý zná.

Aida23.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha,mohu doporucit.

Jahoda19723.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala úplně náhodně. Protože se mi líbil název. Vůbec jsem netušila o čem je. Ani tohle není špatný způsob, jak vybírat knihy ke čtení.

Knihomolapka22.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dnes v noci jsem dočetla knihu Zlodějka knih. Je to jedna z nejkrásnějších - ne-li nejkrásnější - knih, co jsem kdy četla. Velmi smutná, emotivní a nesmírně silná, a zároveň taková laskavá a hřejivá. Stále ve mě zůstává něco, co nedokážu popsat.Bylo o ní řečeno mnoho. Liesel, Hans, Max, i Rosa... všichni mi přirostli k srdci a nikdy na tento příběh plný lidskosti a odvahy nezapomenu. Velice mě oslovilo, že příběh vyprávěla sama Smrt. Ráda bych ještě dodala, že kniha je nádherně přeložena. Panu Zusakovi i panu překladateli děkuji za toto dílo. Určitě doporučuji.

Sparkling20.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na to, jak se o knize všude mluvilo, mě zase tolik nenadchla. Liesel si samozřejmě nejde nezamilovat, i některé další postavy mi přirostly k srdci, ale zase ne natolik, abych na ně myslela ještě pár dní po přečtení.