Přejete si knihy?

Zlodějka knih / The Book Thief

Autor: Markus Zusak

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-c2x-26831.jpg 4.71231 video trailer
Žánr:Literatura světová - Romány
Rok vydání: 2009, 1. vydání originálu: 2005 ...více
Štítky:2. světová válka, australská literatura, holocaust, Němci, Německo, o knihách, zfilmováno, Židé

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
warcadnes

film byl výborný, ale ke knize se pořád nemůžu nějak dostat, protože je strašně moc žádaná a pořád popučovaná...

Farisss15.11.2014

Zajímavá kniha, výborná vypravěčka Smrt, ukazuje opravdu těžkou dobu za války a charaktery jednotlivých postav.

tkometka10.11.2014

Když jsem ji začala číst měla jsem problém zapadnout do stylu jakým autor píše. Nakonec to bylo právě to, co jsem na knize zbožňovala. V příběhu, který vypráví smrt, nelze očekávat hezký konec, přesto jsem se na konci rozbrečela jako malá holka. Příběh je velmi silný, pohlcující. Vracela jsem ji zpět s myšlenkami, jak směšné jsou naše priority současného života a jak mohou být obyčejné věci důležité.
Zlodějka knih je stránkově obsáhlá, má přez 400 stran, ale přečtete ji jedním dechem. Všem doporučuji!

anahk09.11.2014

Kniha mě naprosto vtáhla do děje. Cítila jsem z ní velké emoce, hltala jsem každou větu. Úžasným prvkem byla smrt, která zajistila v roli vypravěče výjimečné podání příběhu.

klaritkaa06.11.2014

Moc pěkně napsaná kniha z válečného období. Fantazie tady opravdu jede na plné obrátky. Ne vždy vše končí Happy endem, hlavně ne život. Konec opravdu dojemný, ale krásný.

Stirek4505.11.2014

Tuto knihu jsem četla až po zhlédnutí filmu. Film se mi moc líbil, ale kniha? Ta je tak o 100% lepší než film. Je naprosto úžasná, vyvolala ve mně hrozně moc emocí :o) Moc se mi líbily obrázky, které byly součástí knihy. Nejdojemnější pro mě byla samozřejmě poslední část knihy.

katina05.11.2014

Po delší době pětihvězdičková kniha, psaná obzvlášť působivě. Doba, která byla těžká k žití pro všechny..

Vanjaman05.11.2014

Už dlouho na mne takto kniha nezapůsobila. Zařazuji do mým VIP.

dalia176904.11.2014

Krásný, smutný, dojemný příběh. Dobře vykreslené postavy, oblíbila jsem si hlavně Hanse a Rosu Hubermannovy. Konec je velmi působivý. Dala bych plný počet hvězdiček, ale dalo mi dost zabrat zvyknout si na autorův osobitý styl psaní. Některé netradiční formulace a přirovnání jsou mírně řečeno netradiční až natolik, že se obtížně čtou a působí rušivě. Chápu, že záměrem bylo zřejmě dát najevo, že Smrt jakožto vypravěčka vnímá svět jiným způsobem, a v tomto kontextu bych to považovala za zajímavý nápad, ale místy tento styl psaní vyznívá až kýčovitě a šroubovaně.

Hanny02.11.2014

Krásná knížka plná citu.
Jednoznačně originální způsob podání, kdy vypravěčkou je smrt sama.
Kontrast války a čistoty dětské duše, která mnohé nechápe a vnímá to po svém, až postupem času všemu přichází na kloub.
Líbí se mi, že čtení, slova a knihy mají v ději své opodstatnění, že díky nim dochází k důležitým zvratům a mění osudy. Stmelují důležité postavy.
Tak trochu jiný pohled na 2. světovou válku.
Nádherné slovní obraty a věty, které by vytrženy z kontextu dávaly pramalý význam, ale takhle dokonale vyjadřují děj i emocionální zabarvení situace. Kéž bych tak mistrně vládla slovům jako Markus Zusak.
Mrzí mě, že jsem si během čtení některé krásné věty nepřepsala. Asi si to budu muset jednou celé přečíst znovu :)

Sahalea01.11.2014

Nemám slov, je svěla a navíc Lieselina tátu jste prostě museli mít rádi.

alexvera31.10.2014

Kniha barvy pergamenu, s vůní mořského pobřeží a příběhem tak ohromujícím, že zaujal samotnou Smrt.
První kniha u které jsem na konci brečela, je dokonale napsaná. Rozhodně se k ní budu vracet.

Ennie25631.10.2014

Kniha je dokonalá a smrť ako rozprávač príbehu bol originálny, ale spravila som chybu, že som film videla skôr ako knihu a dej som neustále porovnávala.

ales matousek29.10.2014

Po delší době kniha, která mě pořádně chytla. Příběh silný, Smrt jakožto vypravěč velmi zajímavé. Vřele budu knihu doporučovat dále.

LiLinka26.10.2014

Skvělá kniha! Nedokážu pořádně ani popsat, jaké pocity ve mně tato kniha vyvolala... každopádně každému doporučuji si ji přečíst. Jedna z mála knih, u které jsem se v závěru rozbrečela.

DomArt24.10.2014

O této knize mohu napsat jediné, DOKONALÁ !!
Všem doporučuji !
tato kniha ve mě zanechala mnoho úžasu i obdivu...

Pistácie24.10.2014

Jedna z TOP knih, která se mi kdy dostala do rukou. Už dlouho jsem nebyla nějakým příběhem tak fascinovaná. Zpočátku mě počet stran odrazoval. Příběh mě natolik fascinoval a vzal, že jsem ke konci litovala, že už dočítám knihu.. nakonec bych brala i tlustší verzi. Něco tak neskutečného. Člověk by si před čtením neměl dělat předsudky, protože ho pak kniha tak neskutečně zaujme a nebo i dojme. Pak lituje toho, jak negativně se k tomu zprvu stavěl.
Téma 2.sv.v, holocaustu, Židů, Hitlera, koncentračních táborů a dalšího, takových knih je tu spousta podobných. .Tahle je jiná. Dává nám něco navíc. Dává nám aspoň pro mě dosud nevídaný pohled. Příběh z pohledu nečekaného vypravěče. Kdyby se mě někdo před začátkem četby zeptal, kdo nás knihou provede, jen těžko bych to uhádla. O to víc mě to vtáhlo a zaujalo. Mělo to něco do sebe. Opravdu, těsně po dočtení a jsem plná dojmů, plná emocí a zážitků, jako už dlouho z ničeho ne.

La Fiera24.10.2014

Smrtka jako vypravěčka příběhu?- Originální, troufalé, povedené.
Pro mne rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem doposud četla. Zajímavý styl vyprávění, neobyčejného a neokoukaného příběhu. Aneb i na šedém podkladu se to může hýřit barvami.

A musím říct, jsem opravdu ráda, že jsem neviděla film, myslím, že se na něj ani v nejbližší době nepodívám, abych si nezkazila to, jak jsem si celý příběh vykouzlila ve své mysli.

jitkak23.10.2014

Výborná kniha. Nejprve jsem ji přečetla pak teprve jsem viděla film. Super

ugisha22.10.2014

Zlodějka knih má spoustu nadšených čtenářů, ale mě osobně nijak zvlášť neuchvátila. Vyprávění z pohledu Smrti bylo sice zajímavé, tučně psané vsuvky taktéž, kniha mezi jinými s válečnou tématikou vyčnívá i jazykem, nicméně... spousta věcí se stále opakovala, což příběh zpomalovalo. Místy jsem se do čtení musela nutit. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byl Maxův Dohlížitel.
Zkusím dát šanci ještě filmu, ale za mě zklamání.

štuclinka17.10.2014

Výborná kniha plná citu. Markus Zusak je mistr slova. Člověk musí číst dál i když je to bolestné. Velmi se mi líbilo s jakou fantazií popisoval, jak vypadá nebe.

Jihorka14.10.2014

Jedna z nejlepších knih, které jsem v posledních letech četla. Ke knize jsem přistoupila bez bombastických očekávání (poučena přechozími zkušenostmi s nadšenými komentáři u jiných titulů), ale po pár stránkách jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Až jsem najednou byla na konci, emoce se ve mně prolínaly a já si smutně říkala, co teď budu číst? Líbil se mi nahled, s jakým autor představil i glosoval nepříliš šťastné období v dějinách lidstva.
Co mě ovšem překvapilo? To, že si vypravěčka od prvních řádků získávala mé sympatie.

Nuvents13.10.2014

Výborná knížka. Bojíte se číst dál s očekáváním co přijde. Kniha ve vás vyvolá úsměv i pláč bohužel. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla, bude ve mně uchována dlouho. Určitě stojí za přečtění.

_eliss_10.10.2014

Pro mě rozhodně nejlepší knížka, kterou jsem doposud přečetla:)

danazeskolky06.10.2014

Tak... Dočetla jsem (jako většina s kanoucími slzami) a najednou nevěděla, co s tím prázdnem. Z první kapitoly jsem byla nadšená, pak se to trochu zpomalilo, s přibývajícími stránkami jsem byla schopná ráno vstát o 10 min. dřív, jen abych aspoň kousek přečetla. A teď konec. Přečetla jsem si všechny komentáře a to jsem asi neměla dělat. Chápu, že někdo má potřebu za každou cenu hodnotit, rozumím tomu, proč se někomu kniha moc nelíbila, ale někde jsem z toho cítila povrchnost a snahu za každou cenu se od většiny odlišit. Vlastně jsem ráda, odpoutalo to mou pozornost. Knihu znovu asi číst nebudu (je na mě moc "tlustá"), ale rozhodně na ni nezapomenu. Míst, které se mi dostaly v barevných obrazech pod kůži, bylo opravdu hodně. A možná už ze smrti nemám takový strach... Až to jednou přijde, chtěla bych, aby má duše také seděla... Ať už to bude mít jakoukoliv barvu.

karel068404.10.2014

Tahle kniha se ke mne dostala náhodou. A to jsme ani neviděl film a ani nevěděl o jeho existenci. Kniha je excelentní...

Lenka.Vílka03.10.2014

Nejlepsi kniha, kterou jsem kdy cetla? Rozhodne je v top 10 ... kniha pro me byla zazitek ve vsech ohledech...myslim, ze spokojenost vznikajici po precteni jakekoliv knihy, nebyla nikdy tak intenzivni jako prave po Zlodejce knih

Beruska1803.10.2014

Kniha je zajímavá tím, že ji vypráví Smrt a že ukazuje pohled na válečné období očima německé dívky a jejich náhradních rodičů. Příběh plny lásky, přátelství, ale i krutosti té doby. Ze začátku jsem si říkala, co na knize všichni mají, ale s přibývajícími stránkami šlo o velmi silný, poutavý příběh, který v závěru nenechal suché oko.......

evisek03.10.2014

Zlodějka se zařadila do seznamu knih, které bych si chtěla přečíst ještě jednou. Atmosféra knížky je kouzelná, čte se jedním dechem.

Nemesis Moriko30.09.2014

Kniha mě ke konci i dojala a to zrovna nejsem "cíťa" co se smutných scén v knihách týče. V tomto směru mě to dojalo i víc než Hvězdy nám nepřály, které se honosí označením "nejvtipnější smutný příběh".
Kniha je psaná opravdu neobvykle, nejen kvůli tomu, že příběh nám vlastně vypráví Smrtka, ale taky styl vyjadřování je velmi osobitý, postavy v knihách nešetří nadávkami (převážně Saukerl a Saumensh) a krátké tučně "vsuvky" se neostýchají nám i prozradit děj dopředu. To podle mě chtělo od autora dost odvahy - málo koho zaujme kniha, kde je předem prozrazena zápletka.
Tato kniha je opravdu jedinečná, dostala se mi opravdu pod kůži, i když ta první polovina mě neupoutala tolik jako ta druhá..
A na závěr bych ještě chtěla pochválit nádhernou obálku :3