Pomůžeme vám evidovat knihy, které se chystáte číst. Začněte zde X

Zlodějka knih

od: Markus Zusak

Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé...celý obsah knihy

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.61742
Orig. název: The Book Thief
Žánr:Literatura světová - Romány
Rok vydání: 2009, 1. vydání originálu: 2005 ...více
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
pipu25.05.2015

Jak už tady několikrát bylo napsáno, taktéž musím potvrdit silný příběh, který je tak chytlavě napsaný, že čtete knihu jedním dechem. Postavy lidí, které si zamilujete a nechcete o ně přijít stáváte se součástí příběhu a ještě dlouho potom co dočtete tento příběh, ve vás zanechá pocit myslet na knihu, na Liesel, Rudyho ..Maxe..a neskutečného Hanse ..

rajen24.05.2015

Dočetla jsem ji, už je to několik dní a stále na ni myslím. Krásný příběh ačkoli smutný. Zvláštní autorův styl mi seděl, vychutnávala jsem si jeho slovní obraty. Je to kniha, která se musí číst pomalu a proto se k ní určitě vrátím.. až se smířím s jejím obsahem.

Peti21.05.2015

Nádherný román, který nám přibližuje nástup Hitlera k moci a druhou světovou válku z trošku jiné stránky. Příběhem nás provází Smrt jako vypravěč (než jsem viděla film, představovala jsem si jako Tu Smrt), hlavní hrdinka Liesel přichází o bratra a matku, ale nalézá novou rodinu, kamaráda a nadšení ve čtení. A to ji nakonec i zachrání život... Krásné, čtivé, smutné.. Kniha mě vcucla a vyplivla až na konci - rozhodně doporučuji.

R.P.F.21.05.2015

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Je tam napětí a na konci se mi chtělo i brečet. Avšak filmová veze je oproti knize katastrofální.

Skjaninka16.05.2015

Zusakov Posel ma nenadchol. Jeho Roky pod psa ešte menej. A preto sa mi nechce veriť, že je autorom Zlodejky. Prvá z trojice jeho kníh, ktorá stojí za pozornosť.
Smrť, ako rozprávačka, na mňa pôsobila akýmsi votreleckým dojmom. Zjavila sa znenazdania, vtrhla nepripravene do deja a vždy vniesla do príbehu ten chladný závan otáčania strán. Ona bola viac zlodejkou, než samotná Liesel. Zlodejkou príbehov a života....."štěstí, že jsem tam byla. Ba ne, komu co namlouvám? Nejmíň jednou jsem na většině míst, a v roce 1943 jsem byla v podstatě všude..."
Teraz premýšľam nad tým, či je potreba dodať ešte niečo viac. Zaslúžila by si to Liesel, či Rudy? Aj taký Max, ako postava stojí za pozornosť. Ale najlepšie bude dodať len jedno. Kto nečítal, nech si prečíta. Príbeh o ľudskosti, v dobe neľudskej.....
A ja pomyslne pridávam k hodnoteniu jednu hviezdu navyše, za Hansa Hubermanna....
Saumensch...4,5/5

petra869515.05.2015

První téměř půlka mě dá se říct nebavila a dokonce jsem s ní málem sekla, ale od jistého bodu mě příběh dostal a zbytek jsem už hltala. Konec se bez slziček neobešel... Dala bych i 5 hvězdiček, ale kvůli tomu nudnějšímu začátku mi to svědomí nedovolí :)

ela11111111111.05.2015

Knížka mě dojala, až jsem to nečekala, a musím podoknout, že konec knihy mě rozplakal...Krásná kniha....

Elmont06.05.2015

Naprosto GE-NI-ÁL-NÍ. Téma 2. světové války a židů mě opravdu zajímá a tahle kniha nemá chybu. Budete se smát, hořet napětím i plakat. Doporučuji!

Denninka06.05.2015

Zlodějka knih patří k nejzajímavějším knížkám, které jsem dosud četla. Nejen, že tématika židů v 2. světové válce mě zajímá, proto jsem si jí i vybrala, ale styl psaní tuto knížku ještě povznesl. Za originální považuji Smrt v roli vypravěčky. Knížka byla místy úsměvná i navzdory té době, v které děj se odehrává. Včera jsem knížku dočetla a pro porovnání se chystám podívat na film.

Kaaa06.05.2015

Moc krásná kniha bez zbytečného patosu. Rozhodně doporučuji.

Siraelxy05.05.2015

Co k ní říct víc, než že je krásná? Všechno už tady bylo napsáno. Takže za mě rozhodně ano.
Více najdete tady: www.siraelxy.blogspot.cz

xNelly04.05.2015

Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, zda se mi příběh male Liesel nezdá obyčejný. Ale ne, ač popisoval mnohdy běžné dny, tak vždy s takovou lehkostí,že se písmenka sama četla. Od části s Maxem jsem už ani nedýchala a jen těžko se od příběhu odtrhávala...
Zlodějka knih se zařadila mezi malo knih,ktere ve mě zanechaly hluboký dojem, na konci jsem jen musela přemýšlet nad malou zlodějkou a brečela nad závěrem...
Smekám před autorem!

Terisha03.05.2015

Budu asi jedna z mála, která už Zlodějku knih nechce číst nikdy znova...
Je to úžasná kniha s neobvyklou vypravěčkou, plná lásky, soucitu, přátelství, ale zároveň strachu, smutku a bolesti. Často mi při čtení pohrával úsměv na rtech, ale při představování si postav a celé situace kolem druhé světové války mi bylo opravdu na nic. Uvědomila jsem si, jak by asi bylo mně, kdybych zůstala po náletech úplně sama, nebo kdyby mi syna/manžela odvedli do války. Konec knihy pro mě byl strašně těžký ke čtení, prakticky jsem ho celý probrečela (to se mi vážně nestává) a když jsem dočetla, potřebovala jsem knihu vydýchat.
Ne, Zlodějka knih není psaná plačtivým dojímavým stylem, ale mně i přes to citově úplně roztrhala, proto jí už znova nikdy nechci číst. Ale je to jedna z nejskvělejších knih, jakou jsem kdy četla.

Ulriška03.05.2015

Čirá radost ze čtení, stejná, jakou zažívala hrdinka příběhu. A i mě, stejně jako vypravěčku příběhu, lidé někdy velmi děsí.

reb03.05.2015

Rozjezd mi přišel slabší, ale potom mě kniha pohltila a já ji přečetla jedním dechem. Jednak má silný příběh, ale osobně jsem plesala hlavně nad dokonale výstižnými slovními obraty, kterými autor rozhodně nešetří. Určitě nejsem sama, kdo si během čtení několikrát říkal: Jo, to je přesně ono. Takhle to cítíme všichni, ale jak je možné, že to ten člověk mohl tak dokonale popsat? :)

janka200001.05.2015

Kniha je hezká, popisuje válku, tak trochu jinak. Liesel se mi vlila do srdce. A Rudyho jsem si oblíbila. Příběh je plný emocí. Smrt se představuje v novém kabátě. Doporučuji všem.

little.chemik30.04.2015

Skličující a bolestně krásné. Najdete tady velká srdce, hrdiny, lásku i nenávist, přátelství, statečnost a v neposlední řadě knihy. Role vypravěče se zhostila Smrt, provází nás celým příběhem o Liesel a musím říct, že to zvládla bravurně. Přenese Vás do kruté válečné doby, seznámí s hlavními představiteli, které si okamžitě oblíbíte. Budete u zrodu křehkého a později velmi silného pouta vznikajícího mezi Liesel a Maxem, stanete se svědky krádeží, které nepobouří a nakonec část cesty projdete společně se Smrtí, ale pozor - představí Vám všechny, jež při své cestě bere do náručí.
Působivé dílo, po jehož dočtení mi bylo smutno, že už skončilo.

petim28.04.2015

Kniha ktera opravdu dojme

acupoflucy28.04.2015

hodně skvělá knihy. :-)

Monyel27.04.2015

Jedna z knih, kterou budete po přečtení chtít vlastnit v papírové podobě a mít ji bezpečně uloženou v knihovničce, abyste se k ní mohli ve chvílích volného času vracet. Je to silný příběh, oplývající uvěřitelnými postavami, které vám postupně přirostou k srdci a po přečtení knihy se vám po nich bude stýskat. Ačkoli je příběh zasazen do kruté a nespravedlivé doby, nepůsobí násilně a zbytečně netlačí na city. Je tam stále hodně okamžiků, které vykouzlí úsměv na rtech a zahřejí u srdce.
Kniha má své kouzlo, je napínavá, smutná i veselá. Určitě stojí za to si ji přečíst.

pavlina648226.04.2015

Velmi čtivá :)

monry21.04.2015

Kniha s úžasným príbehom, ktorá prekypuje neskutočným množstvom citu. Toľko radosti, smútku, šťastia, utrpenia a lásky v jednej knihe...Je to jedna z najlepších kníh, aké som doteraz čítala a určite sa k nej budem vracať.

mi-38020.04.2015

Originální forma a hlavně silný příběh. Jeden z těch, které by se měly připomínat pořád dokola s nadějí, že by to mohlo oddálit další tvrdý úder té neúprosně se točící spirály historie: 90% (aktuálně 1652 hodnocení, 92%).

Casio_cz20.04.2015

Velmi zajímavá a dobrá knížka. Spousty lidí tu píše že na konci brečelo. Já ne. Já to už od začátku s Liesel prožívala a měla jsem pocit, jako kdyby to byl "můj život" a ne její. Kdykolik jsem to četla naplňoval mě tak velký smutek, na který jsem nebyla přpravená. Ale aspoň mi připoměla pravdu, že lidi okolo mě to mají nebo měli těžší něž já... a to si tu ztěžují i všichni okolo mě. Jen ona, Liesel nic neřekla. Byla šťastná jen jak to šlo a užívala si svého života, využívala každou možnost k tomu aby se zasmála. Nebo je dokonce vyhledávala.....

Damato20.04.2015

po přečtení recenzí jsem si ji u nás v knihovně půjčila a během víkendu jsem málem ani rodině neuvařila, jak jsem mohla, tak sem se zašila do nějakého skrytého koutku. Je nádherně smutná a já jsem ráda, že žiji v době ve které žiji

veronikah2120.04.2015

„On byl cvok, který se natřel načerno a porazil celý svět. Ona zlodějka knih, která neměla slova.“...

Ani já nemám dost slov,kterými by šel popsat pocit,který ještě pořád cítím i po týdnu co jsem knihu zavřela...Snad jen ,že v tuto chvíli opět naprosto chápu význam slov: Chudí mají doma televizi....bohatí knihovnu!!!

jiri660719.04.2015

Nádherná kniha.

vyvodka14.04.2015

Na knížku jsem slyšela hodně pozitivní ohlasy a tak jsem trpělivě čekala skoro půl roku, než na mě v knihovně došla řada. A čekání se zúročilo. Ne vždycky jsem jinými čtenáři "opěvovanými" knížkami nadšená, ale tentokrát jsem opravdu ráda, že se mi dostala do rukou.
Téma každodenního života obyčejných Němců za války,vyhlazování Židů z pohledu dospívajícího děvčete, vyprávění smrti o zabíjení...prostě nevšedně podané, čtivé a zároveň smutné až hořké. Za mě pět hvězdiček, pane Zusaku.
P.S. A ač to může znít jako klišé: uvědomila jsem si, jak se mi dobře žije. Třeba jen proto, že děti nemusím hnát do krytu.

Radůz12.04.2015

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetl a pak už to šlo. Stejně si ale nemůžu pomoct, až na to, že vypravěčkou je smrt, není kniha ničím výjimečná. Mě prostě neuchvátila.

PajusenkaB08.04.2015

Kniha mě naprosto uchvátila, stránky jsem hltala. Přečteno za tři dny :)