Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.63396

The Book Thief

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

annemonne
07. prosince

nádherná knížka. plná emocí a silnejch příběhů. doporučuju, jedna z nej co jsem přečetla za posledního půl roku :)!

Denisa153
06. prosince

Kniha nesplnila očekávání, nemohla jsem se začíst a přišla mi nudná a chvílemi i utahaná. Na druhou stranu se mi líbilo pojetí smrti jakožto vypravěčky.

26Mirka
03. prosince

Kniha byla velmi zajímavá, tohoto žánru jsem četla jako čtvrtou taky jsem se na ní velmi těšila, ale nezaujal mě styl psaní pana autora, jako ty ostatní jako třeba Vypravěčka ta byla bezkonkurenční. Nicméně jsem si na konci pobrečela a za přečtění stála. Za mě 4 hvězdičky ale čekala jsem víc...

TýnaMat
02. prosince

Na Zlodějku knih jsem se opravdu těšila, bohužel kniha nenaplnila má očekávání. Trvalo dlouho než jsem se vůbec začetla. S výjimkou Smrti, Maxe a Hanse mi postavy nepřirostly k srdci, nedokázala jsem se s nimi ztotožnit, ani s nimi sympatizovat. Velmi se mi líbilo, že autor za vypravěčku originálně zvolil Smrt. Kniha mě sice zaujala, ale nedotkla se mě tak, jako jiné knihy tohoto žánru. Z mě pouze tři hvězdičky.

Anie94
01. prosince

Naprosto úchvatný příběh. Nikdo z nás už di asi nedokáže představit jaké to je, když vám válka vezme vaše milované. Myslím, že tuhle knížku budu nosit v hlavě ještě dlouho, byla naprosto fascinujici...

AnetaKor
01. prosince

Neobyčejná kniha. Myslím, že jsem nic, ani zdánlivě podobného, nikdy nečetla. Taková by měla smrt být, klidná a shovívavá...

alnahu
30. listopadu

I já jsem nejdříve viděla film o Liesel, tento strhující příběh mě velice uchvátil. Knihu jsem si půjčila v knihovně ,chvíli mě trvalo, než jsem se začetla do jiného stylu psaní a nakonec jsem byla z tohoto jedinečného příběhu naprosto unešená. Příběh ,který vypráví sama Smrt ,je příběhem ze života obyčejných a statečných lidí za války z nacistického Německa. Opravdu silný příběh, který stojí za přečtení.

jato252
29. listopadu

Knihu mám v angl.. Dlouho jsem se odhodlával a potom se tvrdě prokousával začátkem. Pak se to rozjelo a já nemohl přestat. Pak jsem narazil i na film. Ačkoliv mne filmy většinou zklamou, tenhle se opravdu povedl. Jasně, že pár věcí proti knize chybí, ale přesto zážitek.

Mikejla19
29. listopadu

Patřím k té hrstce lidí, které tato kniha moc nenadchla. Nesedl mně styl, kterým je napsaná. Mám ráda historii, takže jsem se na ni těšila, ale příběh mě moc nezaujal, asi v půlce knihy jsem se čtením přestala a vrátila se k ní až za devět měsíců. Druhá polovina a hlavně teda poslední třetina knížky už se mi četla líp a byla zajímavější, stejně jsem si ale nepoplakala a nakonec jsem byla docela zklamaná, protože jsem čekala víc.

daja72
28. listopadu

Události z pohledu paní Smrti - tento nápad mne uchvátil. Navíc ta možnost, že Smrt je soucitná a občas dobrá... Je to neobvyklý pohled, který rozšiřuje moji představivost.

Klárai
26. listopadu

U téhle knihy jsem si hodně poplakala, ale opravdu stojí za to.

jakub7525
22. listopadu

Jsem čtenář opozdilec, nejdřív jsem viděl film. Díky za to, protože se mi film tak líbil, že jsem prostě musel znát celý přiběh. Nakonec se mi dostalo čtenářského zážitku, který jsem ještě nikdy nezažil. Chápu, že styl či téma nemusí být pro každého, ale je třeba vzdát hold autorovi, který dokázal postavy vylíčit jako by byli živé. Musím říct, že jsem jí zvládl přečíst za 3 dny s tím, že jsem chodil spát až nad ránem a usínal až totálním vyčerpáním. Ten přiběh mě chytil a nepustil, pořád i po týdnu cítím smutek nad osudem Liesel a dalších postav. Mrzí mě, že už nikdy tuto knihu nebudu číst poprvé. Ale těším se až si jí budu číst znovu.
Nakonec bych rád mé pocity shrnul takto:
"Chtěl bych být Rudy, jen abych mohl Liesel prosit o polibek. Chtěl bych být Hans, abych jí mohl učit číst a psát. Chtěl bych být Max, abych byl její životní kamarád."

strippedd
22. listopadu

To je ona. Pro mě nejoblíbenější. Ne každý si zvykne na styl psaní,který je tak odlišný. Konečně už je v mé sbírce a těším se až se k ní znovu vrátím.

kofina
20. listopadu

Ze začátku jsem se trochu ztrácela, bylo těžké zvyknout si na styl vyprávění, ale pak Vás to vtáhne a knihu si zamilujete se vším všudy. :)

kaca82
20. listopadu

Hezký příběh s pozadím druhé světové války, která se nakonec dostala do hlavní role.. Úžasný nápad se zajímavou vypravěčkou, skvělý jazyk a velký obdiv překladateli, muselo to být chvílemi hodně obtížné na překlad. Bylo super, že autor dokázal vykreslit atmosféru druhé světové aniž by si ujížděl na historických podrobnostech a vystačil si pouze s těmi politickými osobnostmi a událostmi, které zná i ten největší dějepisný analfabet. Prvních 30 stránek bylo náročných, než jsem si zažila vyprávěcí styl a pochopila wocogo, ale zbylých skoro 500 stránek jsem si užila maximálně. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že pár událostí vypravěčka prozradila dopředu, a tak jsem přišla o spousty překvapení. I tak byl ale konec celkem brutálně nečekaný, náladu a naději pak naštěstí navrátil epilog :)

katerina5544
19. listopadu

Jedna z nejlepsich a nejsmutnejsich knih co jsem kdy cetla. Musela jsem ke konci odkladat abych se nadechla a mohla cist dal. Nejsem precitlivela ale tato kniha me dostala. Pribeh a jak je napsana....neda se popsat slovy

fristo
18. listopadu

Dosť smutné a miestami som aj plakal

KatkaB77
18. listopadu

Těch 526 stran je napsáno a čte se tak lehce. Vypravěčka smrt? Ano, všechny nás čeká, protože máme rozum a umíráme a nejsme tu navěky. Tuhle knížku si chci určitě přečíst ještě jednou, i když mě dojala k pláči a posledních 26 bylo velice smutných, ale taková už byla válka. Opravdu skvělá kniha.

coquus
16. listopadu

Podle zdejšího hodnocení je to možná dobrá kniha, ale asi nejsem pro ni ten správný typ čtenáře. Nějak mně tady chyběl moment překvapení, neboť hodně věcí se prozradí už dopředu. Ze samotného příběhu mám pocit, že autor v tom smutku místy až moc tlačil na pilu. Pravda, několik silnějších momentů v té knize bezesporu je, ale celkově jsem čekal víc.

Caine
15. listopadu

I když knih z druhé světové jsem již přesycen, tak tako kniha mě opravdu dojala :-)

historikola
14. listopadu

Krásný silný příběh. Zajímavé pojetí vyprávění.
Knížku rozhodně stojí za to si nechat a založit ji do své knihovny.

Michaeella
13. listopadu

Neskutečně silná kniha

BetkaB.
07. listopadu

Překvapivá vypravěčka - sama Smrt. Krásný lidský příběh řadových obyvatel Německa z 2. sv. války. I strana nepřítele měla své nevinné oběti a trpící. Mrzelo mne, když jsem dočetla poslední stránku a mrazilo mne po poslední větě.

hanka.ucitelka
07. listopadu

Skvělá! Moderní pohled na válku a lidské osudy.

originál
06. listopadu

Pěkná, smutná kniha, ale není nad to se přiučit německy :) du saumensch. Nejvíc mě dostala příhoda s letadlem :( ale asi se k této knize ještě jednou vrátím. Dřív jsem viděla film a podle toho jsem se rozhodla, že si přečtu knihu.

TheCiko5
06. listopadu

Jak se hodnotí opravdu dobrá kniha ? Co se dá napsat za komentář?
Nejsilnější vjem : Láska dvou dětí
Nejpřekvapivější vjem : Kniha , působící jako deník a poznámkový blok Smrti
Nejobdivuhodnější vjem : Autorova historická erudovanost

O této knize už nejde psát, ta se musí číst.

mimi55
05. listopadu

Příběh, který vás chytí od první stránky.

booksSendy
05. listopadu

Krásná kniha, získala si mě svým krásným příběhem :)

NeradovaKatka
05. listopadu

Dočetla jsem a dlouho jsem nemohla najít žádná slova. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak uchvátila. Od začátku dokonale propracovaný příběh, zajímavý už postavou vypravěče a každá postava člověka chytne za srdce. Jak vše dopadne se dá trochu čekat, ale i přesto jsem konec knihy oplakala. Myslím, že knihu si koupím, aby mi v knihovničce nechyběla.

bookaholik2272
03. listopadu