Chcete si vést evidenci knih? Přečtené knihy, chystané k přečtení apod.? Začněte zde X

Zlodějka knih

od: Markus Zusak

Zlodějka knih
Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živ...celý obsah knihy

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.62067
Originální název:

The Book Thief

Žánr:
Literatura světová - Romány
Rok vydání: 2009, 1. vydání originálu: 2005 ...více
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
PetraBeryvčera

Co ke knize napsat? Působivé vyprávění z pohledu Smrti... Vyprávění o válce, kde Smrt měla nejvíc práce, vyprávění o přátelství, rodině, bolesti, smutku i naději... Skvěle napsáno, knihu budu mít v hlavě opravdu dlouho!

tatjana173702.10.2015

Ano, taky jsem si poplakala... Opět jsem kupovala na základě pochvalných recenzí livestylových časopisů. Zprvu jsem měla problém se začít, vypravěčka Smrt, podivný sloh a styl mi zprvu hodně vadily a přemýšlela jsem, zda má cenu se prokousávat dál. Vydržela jsem a byla odměněna velmi silným a sugestivním příběhem (který je však silný hlavně díky konci). Jednu hvězdu ovšem ubírám právě za závěr příběhu zlodějky knih, jsem více nakloněna happyendovým koncům. Ale uznávám, že jen samotná historická doba, v níž se příběh odehrává, happyendům nenahrávala...

lenka104801.10.2015

Výborná kniha ! Příšerně jsem se bála jak kniha skončí, nakonec jsem si u ní stejně pobrečela.

Terča.K30.09.2015

Asi se budu opakovat, ale musím to prostě napsat. Zlodějka knih je prostě úžasná knížka. Po přečtení jsem prostě neměla slov. Vypravěčka v podobě Smrti je úžasné dokreslení atmosféry a myšlenky celé knihy. Musím přiznat, že kniha na mě udělala hluboký dojem, je to určitě jedna z těch knih, které když přečtete zanechají na vás svoji stopu a zkrátka se vám vryjí do paměti. Tuto knížku by si měl určitě přečíst každý, předem však varuji, při čtení Zlodějky knih se budete smát i brečet... a poznáte sílu slov a v neposlední řadě i samotnou Liesel Memingerovou, dívku která mě občas děsila, nicméně mě pokaždé dokázala ohromit.

Knihomolka00728.09.2015

Tahle kniha ve mně nechala svoji část. Opravdu nádherně, poeticky napsaná. Po dočtení jsem prostě jen tak seděla a snažila se vypořádat s realitou. Byla to taková ta chvíle kdy brečíte, koukáte do blba a říkáte si: " Sakra, tu knihu jsem neměla číst!" Ale přitom víte, že kdyby jste tu knihu nečetli, o hodně by jste přišli...

Dudulka28.09.2015

Úžasná. Absolutne úžasná. krásne dojímavá, čtivá a do dnešnej doby sa velice hodí. Keď sa opäť vytvára bublina nezmyselnej nenávisti medzi "(ne)kultúrami"....
Nerada čítam bestsellery....ale Zlodejka kníh ma dostala v plnej miere :-)
Vrele odporúčam.
p.s. Slovné hračky autora sú čerešničkou na torte

kacenka720626.09.2015

Konec té knížky mě dostal, nevěděla jsem, jestli mám brečet štěstím, nebo smutkem. Krásně napsaná, přečetla jsem ji okamžitě. Chytlavá, nevím jak víc ji pochválit.

Jindřich osmý24.09.2015

Moc krásný,ale smutný příběh.Opravdické kamarádství na život a na smrt.

čef23.09.2015

Kniha od tak mladého autora mne překvapila úžasným nadhledem a hlubokým vcítěním se do pocitů chudých, víceméně nevinných a proto snad nejvíc nesmyslně trpících lidí v Německu za druhé světové války. Myslím, že i výběr vyprávěče přispěl k tomu, že kniha vyznívá tak objevně a přinutí snad každého se dojmout a zamyslet nad nesmyslným konáním člověka jako druhu.

Hoshi22.09.2015

Jsem plná dojmů a nemohu se ubránit úsměvu a slzám.. Kniha je úžasná, lidská, smutná a ... Přečtěte si ji a budete vědět, jaká Zlodějka knih je. :)

VeronikaNK21.09.2015

Naprosto úúúúžasnáááá kniha!!!!! Jedno veliké wau!

Zuziiik18.09.2015

Takhle silný příběh jsem už dlouho nečetla..........po týdnu, kdy jsem do ní byla v podstatě zahryzlá jsem dnes proplakala celou cestu metrem do práce.........Styl vyprávění, který měla smrt se mi moc líbil.......byl takový drzý a jsem ráda, že některé věci naznačila dopředu....
Je to opravdu velmi lidské a síla slov je cítit v každé větě i slovním spojení............geniální dílo.......díky za něj..

duch7218.09.2015

Tak si tady pročítám komentáře a hlavou mi vrtá jediná otázka:

Opravdu jsem tady jedinej chlap, kterej v závěru knihy ronil slzy??

bejan16.09.2015

Jaká je tato kniha? Jedním slovem: lidská. Hluboce lidská.
Dojemná i humorná.
Netradiční vypravěčka, která se dívá na lidi, jejich radosti a starosti "sub specie aeternitatis" a poťouchle uvádí každou kapitolu.
Velmi povedený překlad.
Požitek z příběhu, z jazyka i dalších rovin textu.

Bybyla15.09.2015

Jako by mi Callahanh četl myšlenky. Váš komentář naprosto přesně vystihuje moje pocity.

Salonka15.09.2015

Zaujímavý príbeh „zlodejky kníh“ – statočného nemeckého dievčatka Liesel, ktoré si hlboko a do dôsledkov uvedomuje dvojakú silu slov (ich schopnosť burcovať k dobrému, ale aj slúžiť zlému). Autor nechal Smrť, aby nám tento príbeh vyrozprávala. Smrť nám predstavuje samú seba, svoje vnímanie sveta a ľudí (ich duší), prevádza nás príbehom a ozrejmuje mnohé skutočnosti.

Oceňujem konštrukciu príbehu, spád deja, všetky popísané udalosti, takisto ľudské posolstvo, podané najmä osobou sympatického Hansa Hubermanna. Smrť čitateľovi naznačuje, ako príbeh pokračuje a čo sa udeje, napriek tomu som sa v závere knihy neubránila slzám. :-)

callahanh26.08.2015

Zpočátku jsem se nemohl tzv. začíst a chvíli mi trvalo, než jsem si na strohý, ale účinný styl vyprávění zvykl. S přibývajícími stránkami a blížícím se koncem jsem se naopak nemohl odtrhnout, protože příběh je strhující, silný a hluboce lidský. Zusakovi se povedlo zachytit atmosféru nejistoty, strachu, zároveň ale také nevinného dětství a radosti v těžkých dobách, díky tomu, že je příběh vlastně nahlížen očima malého dítěte, působí některé situace mnohem mrazivěji. Zlodějka knih je jedna z těch nemnoha románů, po nichž jsem získal intenzivní dojem, že válka je "svinstvo", které ve výsledku odnáší nevinní lidé, kterým rozvrátí život a mnohdy i rodinu. Oceňuji i to, že se to celé odehrává v Německu a autor nenuceně ukazuje, že ne všichni Němci byli nacisté, ale že naopak chtěli jen přežít, pomáhat a doufali, že válka brzy skončí. Závěr knihy je velice silný a dojemný a donutí člověka k zamyšlení o tom, co je vlastně v životě důležité a jaké náhody někdy mohou zachránit život. V neposlední řadě bych vyzdvihl i to, že autor skvěle poukázal na to, že slova mají hroznou sílu a dokáží jak potěšit, tak i ranit a rozpoutat hrozivé události. Ačkoli si myslím, že potenciál Smrti jako vypravěčky nebyl úplně vytěžen a mohl být možná řešen trošku lépe (její vševědoucnost tu není zachycena nějak moc), hodnotím Zlodějku knih hodně vysoko, protože už dlouho na mě nějaká kniha takhle silně pocitově nezapůsobila. Chvílemi jsem se usmíval, chvílemi mi bylo smutno a dohromady to vytvořilo zajímavý koktejl emocí, po němž si můžete říct akorát to, že život je nevyzpytatelný, válka je vůl, pud lidské sebezáchovy je větší, než si umíme představit a že nejodvážnější jedinci bývají ti, od nichž se to opravdu nečeká. 85%

kikies25.08.2015

Nějak moc netuším, co napsat, abych se neopakovala :-)
Strašně příjemné čtení, nádherné postavy a srdceryvně podané válečné dění na německém území očima Smrti... a snad jedna z těch knih, které přispějí k otevření očí a ukončení dogmatického nahlížení na pořád ještě poměrně nedávnou válečnou historii. Co člověk to odstín na škále mezi dobrým a zlým, co Němec to jiný postoj k Führerově válce... Nesuďme, poučme se a nezapomeňme...
PS: Vřele doporučuji Vyhnání Gerty Schnirch - jiné téma, podobná myšlenka ;-)

Terezk-a24.08.2015

Krásný příběh s hlubokou myšlenkou.
O lidské hlouposti, odvaze, přátelství...
Napsaný z pohledu smrti. Smrti, která se ráda koukala na oblohu a bála se lidí stejně tak, jak se lidé báli jí.

Zuzu8823.08.2015

Opravdu nádherná kniha.Citlivě a stylisticky krásně zpracovaný příběh z jedné nejstrašnější doby.Nevadilo mi ani vědět dopředu,co se stane,tím hlouběji jsem vše vnímala a prožívala spolu s hlavními postavami.Síla lidství,přátelství a hrůza prožívaných dní mě nenechala knihu odložit a přečetla jsem jí takříkajíc jedním dechem.Můžu jen doporučit.

Sorrow20.08.2015

5 hvězd za formu, 5 hvězd za styl a 5 hvězd za příběh..prostě...nemám slov...

achilles18.08.2015

Velice působivě vyprávěný příběh Smrtí - nejvěrnějším Hitlerovým sluhou- umocněný tou smutnou dobou. Měl jsem možnost vidět i film a role Liesel byla perfektně zahraná a přesně se trefila do mých představ. To samé platí i pro jejího Papa.

stehlicek17.08.2015

Velmi, velmi zajímavá kniha! Doporučuji.

Knihomolkaa17.08.2015

Ze začátku knihy jsem si říkala, že z ní budu nejspíše zklamaná. Opak je ale pravdou. Oceňuji způsob vyprávění a učinění vypravěčkou právě Smrt. V závěru knihy jsem plakala jako želva. Jediné co se mi moc nelíbilo bylo, že některé informace Smrt prozradila dopředu. V knihách mám ráda to tajemství a takhle jsem už byla tak trošku připravena a jen čekala, kdy to přijde.

BlaFre11.08.2015

Ze začátku jsem byla z knížky trochu zmatená, ale konec? Naprosto famózní zpracování. Tak smutná a zároveň krásná knížka!

megranity10.08.2015

Obyčejná kniha. Tak obyčejná až je vlastně velmi geniální. A ten konec. Brečela jsem jako malá.

zuzana02908.08.2015

Zlodějka knih je úchvatná. Autor dokáže krásně zacházet se slovy a popisovat atmosféru města v neopakovatelných okamžicích, kterých ve Zlodějce najdete opravdu spoustu. Originální je samozřejmě zvolená postava vypravěčky - Smrt a také způsob vyprávění, kdy jsou důležité věci často prozrazeny dopředu. Někomu to možná může překážet, mě to vyzrazení většinou ještě víc lákalo k dalšímu čtení, abych se dozvěděla, jak se to stane... Jako několik přede mnou hodnotících jsem i já na vstřebávání příběhu potřebovala více času než u jiných knih - Zlodějku jsem četla poměrně dlouho, ale dočetla jsem a příběh je velmi silný, zajímavý a i přesto, že na trhu je spousta knih s obdobnými tématy, tak i originální. 4* dávám proto, že nejvyšší hodnocení ode mě dostávají jen ty mé skutečné "nej" knihy. Tato je ovšem úchvatná a velmi doporučuji přečíst :)

SelenaDemi42804.08.2015

Páni! Páni, páni, páni! Tahle knížka je jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. A musím říct, že je to i první knížka, co mě kdy rozbrečela. Většinu lidí rozbrečeli Hvězdy nám nepřály, což mě vůbec - ano, je to dojemné, ale tohle mi přišlo ze všech knih, co jsem kdy četla, nejdojemnější. Znovu se k ní asi nedostanu, přiznejme si, je celkem tlustá a já mám ve wishlistu hodně knížek na čtení. Ale to, že jsem s knihou strávila více času, mi nevadilo, právě naopak. Dokázala jsem se lépe sžít s postavami, více se začít a za chvilku jsem si připadala jako součástí příběhu. Rozhodně doporučuju :)!
P.S. Už jen kvůli originální vypravěčce si to musíte přečíst :).

natalka61003.08.2015

kniha velmi dobrá ....

svetlanava03.08.2015

Krasny pribeh na pozadi valky.originalni vypravecka,k slzam dojemny konec....