Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.63861

The Book Thief (2005)

Vydáno:, Argo
Více informací...

Petrstik

Bohužel patřím asi do té menšiny co příběh (- ač, na téma které mě zaujalo a i přesto že jsem se na knihu těšil) moc neoslovil.

VladkaBU

... krááásnááá kniha. Kdybych mohla, dala bych hodnocení ještě vyšší. Zaujal mě především název. Nejprve jsem viděla film a o to víc jsem se těšila na knihu, která mě nadchla, zaujala ihned, četla se sama. Krásně napsaný příběh v těžké době

Laviii

Tahle kniha mě opravdu dostala, hned jak jsem jí dočetla jsem cítila, že se mnou opravdu pohnula. Nic prostoduchého, naopak velice hluboké čtení.

michaela7087

Právě jsem dočetla Zlodějku knih a musím říct, že tahle kniha mně opravdu dostala. U posledních stránek mi slzy samovolně stékaly po tváři a nedokázala jsem je zastavit. Opravdu tuhle knížku by si měl přečíst každý. Je v ní tolik lásky a tolik utrpení. A ta poslední věta v knížce, je více než pravdivá. Dala bych i 10 hvězdiček!

knihovnička007

Co o knize říct... Je úžasná, skvělá....
Milovala jsem Hanse Hubermanna...
Celá tahle část dějin je hrozná, ale máme možnost podívat se na to i očima Němců, kteří válčit nechtěli, kteří s válkou nechtěli mít nic společného a přesto s ní měli společného více, než chtěli...
Hodně mne zasáhla část, kdy Hans odjel do války a jeho práce zde.
Smutná, ale nádherná.

Olous1

velice pěkná kniha,nejdříve jsem se nemohla začíst,ale pak mě to vtáhlo do děje a na konci knihy ukápla i slza.Doporučuji přečíst.

michaela669

Dechberoucí příběh. Kniha mě vtáhla mezi své řádky a já nebyla schopna přestat číst. Pět hvězdiček bez váhání. Nemám slov.

Beeper

Knížka mi nesedla, tak nějak jsem se skrz ní protrápil. Děj není ani napínavý, ani veselý a za mě ani zajímavý, je prostě jen smutný. U autora oceňuji jak umí personifikovat a přidělovat přídavná jména neživým věcem, také je zajímavý popis děje pohledem smrti, ale většinu knihy to člověk nevnímá (kdyby měla kniha půlku stran nic by se z mého pohledu nestalo). Dvě hvězdičky za pěkný jazyk, ale bohužel od knihy očekávám něco jiného, ale jednoznačně moje chyba při výběru.

janik27

Nádhera

Jamra

Ač z oblasti a doby, která mi vůbec není blízká, ani v ní nejsem odborník, tak čtivě a srozumitelně napsáno.

kikidok

Nádherná kniha s pointou z válečného prostředí, což mě naprosto vyhovuje. Líbí se mi, jak příběh téměř všech postav má konec. Samozřejmě, že nejde ukončit příběh úplně všech postav, protože by kniha měla tak 2x tolik stran, ale ta snaha se mi opravdu líbila. Přeskakování a vyzrazování děje mi kupodivu vůbec nevadilo a nemátlo. Přece jen si ale myslím, že je kniha moc roztahaná. Kdyby byla o 100 stran kratší, nezlobila bych se. 4 a půl * (kdyby to šlo)

spackova.p

Krásný příběh.

elka.cz

Dojemná a skvěle napsaná kniha. Závěr mě dostal i přesto, že jsem tušil, že to neskončí jako veselohra.

Renata98

Úžasná a poutavá kniha.. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a v budoucnu se k ní určitě vrátím.

barlow

Stylisticky skvěle napsaný příběh, který buduje atmosféru. Celou dobu se pachtíte za dalšími osudy hlavní postavy a pak najednou kniha skončí. Krutě a rychle. Ne, že by to nebylo silné zakončení, ale mě mírně zklamalo.

swon

Asi v půlce knížky jsem si řekla, že víc jak 3* po přečtení Zlodějce knih nedám. Nemohla jsem se začíst, stránky mi neubývaly, nevěděla jsem, jak si mám příběh představovat a pořád jsem v hlavě utíkala k filmu, který jsem před pár lety viděla.
Pak přišla poslední třetina knihy a já jsem si to všechno uvědomila a najednou pocítila, jak se mi svírá žaludek, jak je mi zle jen z té představy, že bych sama žila její realitu. Nikdy jsem nebyla fanda kolektivní viny a po přečtení této knížky jsem si tím ještě více jistá. Válka zničila životy na všech frontách.
Zajímavým prvkem knihy je určitě Smrt jako vypravěčka a obdivuhodné slovní obraty a spojení, které Zusak použil.

romca3001

Kniha měla moc pěkný děj, ale tak nějak celkově mě nezasáhla. Velice se mi líbilo vyprávění smrti.

Miriam5

Překrásné...

Petra88

Z počátku jsem si zvykala na styl vyprávění i na vypravěčku. Poté příběh už plynul sám. Byl krásný, poutavý, dojemný, smutný. Velmi silná kniha, kterou mohu jen a jen doporučit.

invocation11

Bohužel se řadím k menšině, kterou kniha zas až tak neuchvátila. Nápad se smrtí à la vypravěčkou dobrý, Liesel a její zážitky/hlášky ok, ale pro mě zkrátka JEN příběh. Čekala jsem víc... 2,5

tomickova.k

Ač jsem na knížku byla moc zvědavá a těšila se na její přečtení, hlavně tedy díky zdejším recenzím, tak bohužel mě k srdci nepřirostla. Vůbec mi nesedl styl vyprávění a předbíhání vypravěčky Smrti s tím,kdo, jak a kdy zemře, její poznámky a přeskakování. Samotný děj mi přišel příliš pomalý a utahaný. Knize však nemohu upřít jakousi naivní nevinnost, kterou je napsána. Po přečtení knihy jsem shlédla filmové zpracování, které mi přišlo zase naopak sakra dobré a dojemné. Knížku už nejspíše do ruky znovu nevezmu, ale na film se určitě ještě podívám :)

hey123

Kniha,kterou by si měl přečíst každý. Vše si u toho predstavujete a možná, že dojde i na slzy :)

LucikLůca

Super kniha s emotivním popsáním života fiktivní dívky za války

Ajli

Tak jsem si po dlouhé době u knihy pobrečela... :-) A nebylo to kvůli tomu, že jsem jela zrovna od zubaře :-D Naprosto geniální kniha. Trochu jsem se bála, že budu zase klasicky ten mimoň, kterému se profláklé knížky nelíbí, ale tentokrát musím souhlasit s většinou. Po velké odmlce přidávám další skvělou knihu do svých oblíbených a určitě nad ní budu ještě dlouho přemýšlet. :-)

šuš

Nádherná kniha o něčem příšerném.

ajka91

Když jsem o knížce poprvé slyšela, říkala jsem si, že to nebude nic pro mě. Jednak kvůli období, ve kterém se příběh odehrává (knihy s podobným tématem mě vždy zaručeně rozesmutní) a kvůli samotnému vypravěči. Mnoho lidí mě pak přesvědčovalo, že si ji musím pořídit. S koupí jsem pořád otálela, ale nakonec neodolala. Za pár dní jsem měla knihu přečtenou. A co k ní říct? Ze začátku jsem byla trochu skeptická, jakým stylem je napsaná, ale po prvních pár kapitolách jsem si zvykla a vyprávění krásně plynulo. Příběh sám o sobě je naprosto poutavý a silný, k tomu nemusím nic dodávat. Co mě však nejvíce zaujalo, byl slovní projev autora, který je naprosto dokonalý. S takovými slovními obraty a přirovnáními jsem se v žádné jiné knize u jiného autora nesetkala.

knihomolka1979

Nádherná kniha...

HolkyKK

smutné, krásné

zbožňuju_knihy

Kniha mne bavila, chvílemi mi přišla zdlouhavá. Možná to bylo tím, že bylo vše prozrazeno předem. Musím ještě dodat, že na konci knihy mi ukáplo několik slz. Člověk si ani neuvědomuje, v jakém blahobytu dnes žije. Takže kolem a kolem, dávám 5 hvězd.

Snecek89

Slabší příběh z doby a míst, které už autoři popsali tisíckrát a více (a mě stejně pořád baví a fascinuje), je naprosto vyvážen krásným a dojemným literárním stylem a něžným jazykem. Komentáře vypravěčky - Smrti pro mě místy moc tlačí na pilu klišé a prvoplánového citu, ale nápad to je skvělý.