Jaroslav Mareš

česká, 1937

Nahrávám...

Životopis

Jaroslav Mareš je spisovatel, cestovatel, zoolog, jeden ze slavných záhadologů.

Jaroslav Mareš je cestovatelem a zoologem, na svých cestách se intenzívně zajímá o svět dosud neobjevených záhadných zvířat.

Jaroslav Mareš vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se specializací na zahraniční obchod. Inzentivně se však začal zajímat o zoologii a fascinující svět dosud neobjevených zvířat.

Jaroslav Mareš je objevitelem největšího dravého brouka světa Manticora imperator.

Svět dosud neobjevených záhadných zvířat ho doslova fascinuje, proto ho neodradí ani nebezpečí, které mu hrozí na jeho cestách. Vydal se za nimi do australské buše, afrických deštných pralesů či do amazonského „zeleného pekla“. Na rozdíl od jiných zoologů je přesvědčen, že ani zdaleka neznáme všechna tajemství naší planety. V téměř neprozkoumaných částech světa se mohou ukrývat podivní živočichové, o nichž nic nevíme.

Pátráním po neznámých zvířatech se zabývá kryptozoologie. Jaroslav Mareš je od roku 1983 členem Mezinárodní kryptozoologické společnosti a po záhadných tvorech pátrá. Sám říká: „Ke všem zprávám kryptozoologického charakteru je nutno přistupovat neobyčejně uvážlivě a kriticky. Přesto je jisté, že v záplavě legend, mýtů, pověstí a mnohých výmyslů jsou i zprávy pramenící z reálné existence dosud neznámých zvířat. Díky kryptozoologům bylo již v poslední době objeveno několik dosud vědě neznámých zvířat, např. v Kambodži do té doby tajemný sudokopytník – saolu“.

Jaroslav Mareš se zajímá ještě o mnoho záhadných tvorů např. australského vakovlka nebo údajného obrovského žraloka niuhi z oblasti Havajských ostrovů. Proto je stále na cestách a říká: “život vidím jako dobrodružství poznávání“.

Zdroj životopisu: spisovatele.cz