Jaroslav Mareš

česká, 1937, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Kurupira: zlověstné tajemstvíPo záhadných stopáchModelové otázky z biologie pro přijímací zkouškyHledání Ztraceného světaYetti

Komentáře (7)

Jaroslav Mareš

Přidat komentář
Yoshik
25.01.2018

Můj knižní guru. Začal jsem jako malý knihou Legendární příšery a skutečná zvířata a paralelně knihou Záhada dinosaurů a v té době jsem ani netušil, že to je stejný autor. Naprosto mě pohltil. Od té doby jsem četl jeho kompletní dílo a většinu jeho publikací mam pro jistotu 2x. A zrovna minulý týden se mi podařilo neskutečné - koupil jsem si v antikvariátu Po záhadných stopách (abych měl náhradní) a doma jsem zjistil, že je s autogramem. Rozhodně doporučuju, maximální hodnocení.

hetzerjoke
22.03.2016

BEST - TRAVELER - FOREVER

ewalien
08.02.2016

Bohužel jsem od něj zatím četla jen knihu V tropech tří světadílů, ale zato se k ní vracím často a to už 20 let. Nikdy bych nevěřila, že se cestopis dá napsat tak poutavě, i když je plný latinských názvů. Osobně si myslím, že vědec jeho vzdělání a očividného vypravěčského talentu se může bez debat počítat jako součást našeho kulturního pokladu.

tenax
09.08.2013

Ekonomů se specializací na zahraniční obchod je u nás jak naseto. Jsem rád, že Jaroslav Mareš nerozmnožil jejich řady a věnuje se zajímavějšímu oboru - kryptozoologii. Zde patří mezi naši špičku a umí!!! Jeho knihy jsou skvělé i proto, že nedělá vědu od stolu a za zvířaty cestuje po celém světě. A navíc o tom umí poutavě napsat. Moc mu fandím a držím palce!

KubaKJ
26.08.2012

Pro mě nejlepší český autor knih o přírodě. Svojí lásku ke zvířatům a lidem dává najevo na každé stránce svých knih stejně jako bezmeznou úctu k přírodě. Jeho knížky se čtou jedním dechem a po každé přečtené nové knížce se těším na další. Snad jich bude ještě hodně. Hlavně knížka Kurupira - Zlověstné tajemství je snad to nejlepší, co jsem kdy četl. Klobouk dolů a jen tak dál...

bstejs
21.05.2012

Pan Mareš je skvělým autorem, o tom žádná. Píše čtivě a veškeré příběhy, které posbíral po světě, převyprávěl tak živě, že máte pocit, že jste přímo v té situaci. Dokáže vám i nahnat husí kůži, když popisuje svědectví domorodců z mrazivých Himalájí, kteří spatřili zlomyslného sněžného muže.

Líbí se mi na něm, že nepíše klasické cestopisy ve stylu: "ten a ten den jsme dorazili tam a tam, viděli jsme to a to, na druhý den jsme přejeli tam a tam, kde se nacházelo to a to", což mi na cestopisech někdy vadí, protože je po třech stránkách odložíte. Pan Mareš spíše mapuje kulturu, prostředí a vše, co tam patří. Své zážitky umí skvěle popsat, prodat, vždy do nich přidat nějakou perličku. Jde vidět, že ho to baví a dává do nich vše. Ty knížky se vám nejspíš nikdy neomrzí. Velcí milovníci přírody ocení, že ke všem názvům zvířat, o kterých píše, přidává i latinský název.

Doporučuji jeho knížky, protože pohled tak váženého, skvělého a velice zajímavého člověka, kterým pan Mareš skutečně je, vám dodá na optimismu, nabije vás a skutečně obohatí. To ho i jeho knížky dělá jedinečnými.

Jumbo
16.01.2012

Marešovy knihy se skvěle čtou, spousta zajímavých informací je poutavě napsána, nejedná se o žádné čistě odborné suché vědecké řeči. Píše jak o známých záhadách (Loch Ness, yetti atd.), tak i o zapomínaných "případech" a legendách z dalších koutů světa.