Emilio Salgari

italská, 1862 - 1911

Nahrávám...

Životopis

Emilio Salgari [sal'ga:ri] (21. srpna 1862 Verona – 25. dubna 1911 Turín) byl populární italský spisovatel dobrodružných románů, označovaný někdy jako italský Jules Verne.

Po neúspěšném pokusu stát se námořním důstojníkem, obrátil Emilio Salgari svou pozornost k literární činnosti. Napsal více než dvě stovky dobrodružných příběhů odehrávajících se v nejrůznějších exotických končinách s hrdiny z různých lidských ras a kultur. Stal se brzy tak slavným, že byl někdy nazýván italským Julesem Vernem, ačkoliv jeho knihy jsou dobrodružné a nezabývají se vědeckou fikcí.

Nejúspěšnější Salgariho dílo, série románů o Sandokanovi, který vede boj proti utlačovatelům malajských domorodců, se zdá být založena na skutečné životě jednoho malajského náčelníka, který vedl boj proti guvernérovi ostrova Sarawak Jamesi Brookovi ze svého úkrytu na Mount Sandok.

Přestože měl Salgari milióny čtenářů po celém světě, nikdy nedosáhl takového finančního zajištění, jaké by si zasloužil. Vydavatelé, využívající Salgariho špatných obchodních schopností, nechávali spisovatele téměř v chudobě. Pronásledovaný věřiteli a rodinnou krizí, spáchal Salgari dne 25. dubna roku 1911 sebevraždu samurajským stylem.

Zdroj životopisu: wikipedie

Populární autoři:

Agatha Christie

1890 - 1976
Terry Pratchett

1948 - 2015