Nadace a Říše

od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha série Nadace. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třiceti tisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40003/nadace-nadace-a-rise-40003.jpg 4.5457
Série:

Nadace (2.)

Orig. název:

Foundation and Empire (1952)

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton, Argo
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Pro zkrácení období chaosu musí Nadace vytvořit Galaktickou encyklopedii. Název Encyclopedia Galactica odkazuje na slavnou Encyclopedia Britanica. Encyclopedia Galactica je zmiňována v kultovním stopařově průvodci po Galaxii, kde se praví: "V mnoha ležérnějších civilizacích na Východním okraji naší Galaxie dokonce Stopařův průvodce nahradil velkou Galaktickou encyklopedii jakožto zdroj veškerého vědění a moudrosti, neboť – ač má mnoho mezer a spousta informací je pochybných nebo přinejmenším hodně nepřesných – má proti starší a prozaičtější příručce dvě nesporné výhody. Jednak je o něco levnější, a především má na obálce velký vlídný nápis: NEPROPADEJTE PANICE." (Metal Messiah)


Kniha vyšla česky poprvé v samizdatovém vydání pod názvem "Základna a Impérium" v roce 1989. (Metal Messiah)


Ian Gillan, zpěvák Deep Purple přiznal, že píseň "The Mule" z alba Fireball (1971) byla inspirována postavou Mezka. (Metal Messiah)


Štítky

space opera

Autor a jeho další knihy

Isaac Asimov

Isaac Asimov
americká, 1920 - 1992

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených5x
v Přečtených723x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených43x
v Knihotéce258x
v Chystám se číst55x
v Chci si koupit20x
v dalších seznamech3x