Nespavost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavního hrdinu provázejí problémy. V poslední době má potíže se spánkem. Mívá vidění, ale není si tak zcela jistý, zda se skutečně jedná jen o halucinace. Stále se ještě nesmířil se svou čerstvou rolí vdovce a zažívá teď opravdu těžké časy... A není divu, vždyť děj příběhu se odehrává v Derry, malém městečku tak velmi dobře známém všem fanouškům tohoto autora. Pod klidným povrchem všedního života zde zuří temné síly a strhávají obyvatele nemilosrdně do svého smrtícího víru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68176/nespavost-68176.jpg 4.1894
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

Insomnia, 1994

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

V knize je historka, která se objevila na začátku filmu TO část 2, kdy tři kluci zmlátili a hodili do řeky muže, protože jim nelíbila jeho čepice. Celá kniha se také odehrává ve městě Derry, stejně jako v knize TO. (Rhaenys)


V knížce je odkaz na další Kingovo dílo řbitov zvířatek. Při výčtu věcí, které byli v odkladišti pod stromem byla také teniska Gage Creeda, kterého přejel kamion v Ludlow. (Petulaaaaa)


V knize zmíněno "ka" a "ka-tet", což je další odkaz na sérii Temná věž od S. Kinga. V době vydání Nespavosti byly vydány pouze první tři z osmi knih Temné věže. (Mates-K1)


V knize se objeví chlapec, který má už ve svých čtyř letech nadání krásně kreslit. Nakreslí věž a pistolníka, kterého své matce představí jako Rolanda (Série Temná Věž). (Juryk)


V knize je narážka na vodojem, který se v Derry před několika lety zřítil (kniha To). (Juryk)