Zapomeňte na to, že prodávání knih je nuda!!

recenze

Obchodník (2018) 4 z 5 / vorenus
Obchodník

Partička zlodějů ukradne z Princetonské univerzity rukopisy Velkého Gatsbyho a hodlá je prodat na černém trhu za desítky milionů. Ovšem i pečlivě naplánovaná loupež se může rázem změnit v hon na kočku a myš. Stopy ukradených rukopisů vedou do věhlasného knihkupectví, které vybudoval B. Cable. Majitel je známý jako milovník všech spisovatelů a sběratel knih prvního vydání. Otázkou je, jestli se jedná o správnou stopu? A na to by právě měla přijít mladá učitelka, která je doslova naverbovaná k tomu, aby zjistila, jestli jsou rukopisy opravdu v knihkupectví.

Začátek knihy si musí užít každý kdo miluje slova na papíře. Popis akce, kde partička krade rukopisy je prostě popsán neskutečně. Na chvilku jsem si přál být člen gangu, ale jen na chvilku. Vždy jsem se těšil na pasáže, když se autor vracel k popisu scén gangu. Pak jakoby se rázem změnil veškerý koncept knihy a jste v klidu knihkupectví, ale zapomeňte na to, že by to začalo být fádní. Člověk má přímo chuť si nějaké to knihkupectví otevřít a pořádat autogramiády. Musí to být božský džob.

Jestli někdo dokáže psát poutavě o knihkupectví, tak je to určitě J.G. V jeho podání bych četl prostě cokoliv.

Když prostě mistr píše, tak vždy zapomenu na všechna klišé.

Bylo to úžasné setkání a z mé strany určitě né poslední.