Patří ke mě...

recenze

Legenda (2019) / TerezaMondeková
Patří ke mě...
Maverick „Mstitel“ Cage se chce stát legendou ringu. Svojí identitu před zápasníky tají. Je známý svým tetováním, které má vytetované na zádech a svojí touhou po pomstě. Chce porazit neporazitelného a jedinečného Remingtona „Uragána“ Tatea. Ale pravda je, že si svým zápasením chce dokázat, že za něco stojí, že není jako jeho otec.

Maverick odjel ze svého domova, aby se účastnil Undergroundu, ale je tu jeden problém. Nemá trenéra a bez trenéra ho nepřijmou. Zkusil spoustu trenérů, ale buď jsou zabraný a nebo mu zabouchly dveře před nosem, když viděli jeho tetování a uvědomili si, kdo je jeho otec. Maverick je v koncích. Jednou si jen tak zajde do posilovny, aby si zatrénoval, ale nečekal, že se tam seznámí s mladou krásnou dívkou, která mu zachrání zadek.

Reese Dumasová je sestřenicí Remingtonovy manželky. Celé léto bude cestovat s rodinou Tateových. Rozhodla se, že si tohle léto dá pořádně do těla, aby shodila pár kilo a cítila se krásnější, sebevědomější a hlavně, aby se líbila klukovi, který na ni čeká doma. Miles je její dobrý kamarád, ale Reese chce, aby mezi nima bylo něco víc. Je rozhodnutá, že až se vrátí domů, tak mu řekne, co k němu cítí.

Reese její plány zatím vychází. Stará se o Racera, rozumí si s rodinou Tateových, který ji přijali mezi sebe i přes její velký problém, který v minulosti měla, a který ji pronásleduje každý den a každý den musí kvůli tomu problému bojovat sama se sebou, i cvičení ji začíná bavit. Všechno je fajn. Teda dokud se neseznámí s tím chlapem. Bylo to úplné náhodné sekání, při kterém mu pomohla a ani neví proč.
Pokaždé, když je Reese ve fitku a cvičí, tak na sobě cítí jeho pohled. Občas ho potajomky i ona sleduje. Vidí, že jenom buší do pytlů a s nikým se nebaví.

Maverick by se měl soustředit na to, jak si sehnat trenéra, protože Underground je už za dveřmi. Ale on se dokáže soustředit jenom na tu dívku. Nemůže z hlavy dostat slova, která řekla... "On patří ke mě". Připadá mu, že je to jeho strážný anděl, protože i s trenérem mu pomůže. Prozradí mu jméno trenéra, kterého by mohl zkusit a výsledek... Maverick bude zápasit.

První komu se přijde pochlubit bude Reese. Maverick a Reese se spolu přátelí víc a víc. Baví se spolu, svěřují se, poznávají se a jiskří to mezi nimi. Později už ani jeden nedokáže odolat touze a chtíči, který je mezi nimi. Maverick ví, že patří k Tateovým a on je jejich nepřítel a měla by se od něj držet co nejdál, ale je odhodlaný bojovat za holku, kterou miluje a za to, aby se stal legendou.

Ukázka:
U trávníku zahlédnu kočárek, Reese tam sedí s knihou, Racer cucá červené lízátko.
„Meviku!“
Ťukneme si pěstí. „Ahoj, kamaráde.“
Reese odloží knihu a vzhlédne, v očích se jí zračí překvapení. Potom jí tváře zrůžoví. Neklidně strčím ruce do kapes mikiny. Nejradši bych se k ní naklonil, vzal její tvář do dlaní a políbil ji na ústa, ochutnával ji, dokud by nezapomněla své jméno, natož na toho kluka, který na ni čeká doma.
Posune se a poplácá místo vedle sebe. Posadím se a zadívám se na ni. Reese je panna. Potřebuju být s touhle holkou opatrný. Trpělivý. Trpělivost není zrovna moje nejsilnější vlastnost, ale tenhle boj vyhraju jen trpělivostí. Neprohraju, stejně jako neprohraju v Undergroundu.
„Ahoj.“ Nakloním se k ní a otřu se rty o její tvář, potom se na ni usměju, když se ustaraně ohlédne, jako by se bála, jestli to Racer neviděl. Ten se zahihňá a nespouští z nás oči. Vezmu ji za ruku a chvíli jen tak sedíme. O deset minut později si lehnu a přitáhnu si ji do náruče tak, aby si mohla číst knížku s hlavou na mojí hrudi. Knihu odloží, zavře oči a nadechne se, jako bych ji uklidňoval. „Mohl bys chvíli dohlédnout na Racera? Vůbec jsem se nevyspala.“
„Jasně,“ zašeptám jí do vlasů. Popadnu ji za zátylek a držím si ji u sebe, protože je to tak příjemné. Palcem ji hladím po hlavě, přivoním k jejím vlasům. Zůstanu s nimi hodinu a mám pocit, že přesně sem patřím
Já – kluk, kterého nechtěl vlastní otec – dostal na starost malého kluka.
Racer mi ukazuje hračky, které si přinesl.
A v náruči mám Reese. Mám ji tam, kde ji chci mít.

Reese jsem si hned oblíbila. Líbilo se mi, že to není ta typická kráska. Líbí se mi, že to byla normální holka, která si o sobě nemyslela bůh ví co. Dívka, která řeší normální problémy adekvátní jejího věku. Líbilo se mi, že byla trošku při těle, líbilo se mi, že to byla holka, která nemá prázdnou hlavu. Musím říct, že se mi Reese jako hlavní hrdinka líbila mnohem víc než Brooke.

Mavericka jsem si jako hlavního hrdinu hned zamilovala. Maverick se mi líbil, protože i když měl opravdu vzhled boha, tak nesvlékal kalhotky každé holce, která okolo něho prošla. Líbilo se mi, že si šel za svým, že během knihy hledal, kdo vlastně je, jakou má cenu, chtěl ostatním dokázat, že není jako jeho otec. Líbilo se mi, že bojoval za to, co chtěl.

Tenhle díl se mi opravdu hodně líbil. Je to skvělé oddychové čtení a úžasné pokračování série. Tenhle díl se mi asi líbil z celé série nejvíc. Musím říct, že v knize bylo opravdu hodně překvapení. Sama jsem se nestačila divit, co všechno se v knize děje. Nechybí box, romantika, napětí, zvrat, ale ani úžasný konec a epilog. Taky se mi líbí, že se i tenhle příběh vyprávěl z pohledů obou hlavních hrdinů. Pak mě mrzelo, že je kniha tak krátká, ale zase je dobře, že to nebylo žádné zbytečné protahování.

Moc se mi líbí, že jsme se v téhle knize setkali s minulými hlavním hrdiny. Remy a Brooke. Těžko jsme se s nimi loučili. Hlavně s Remym, proto je dobře, že je nám autorka zapojila do dalšího příběhu. Společně s jejich úžasným synem. Racera si musí každý hned zamilovat. Ten je prostě tak roztomilý a ta jeho pěstička. To je bomba!

Moc se mi líbilo, jak to bylo mezi Maverickem a Reese. Líbilo se mi, že Maverick stál jenom o Reese a na jinou ani nepomyslel. Opravdu chtěl jenom ji a bojoval o ni. To mi hodně připomínalo Remyho. Najde ženu, se kterou chce být do koce života a za jinou se ani neohlédne.

Opravdu se mi líbilo, jaký spolu měli Maverick a Remy vztah. Remy v něm viděl sebe, proto se mu rozhodl pomoct a nakonec se z nich stali... něco jako bratři. Na Maverickovi se mi líbilo, protože si opravdu šel vlastní cestou a hledal se. Sice během knihy úplně nezjistil, kdo vlastně je. Ale zjistil, kdo není. A chtěl si splnit svůj sen. Stát se novým Šampionem a být s Reese. Ale musím říct, že jméno toho jednoho zápasníka Twister... mě to vždycky rozesmálo, protože jsem si vzpomněla na ten nanuk.

kniha Legenda recenze